>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

17. Grand Prix Abu Zabi [01-03.11.2013]

Status
Zamknięty.
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Grand Prix Abu Zabi – 3. listopada 2013





Wyniki z ubiegłego sezonu ▶

Kwalifikacje

Wyścig






Tegoroczny rozkład jazdy ▶



Piątek – 1 listopada 2013

#1 Trening ▶ 10:00 - 11:30
#2 Trening ▶ 14:00 - 15:30

Sobota - 2 listopada 2013

# 3 Trening ▶ 11:00 - 12:00
Kwalifikacje ▶ 14:00 - 15:00

Niedziela – 3 listopada 2013

Wyścig ▶ 14:00​






Info o torze ▶

Nazwa toru ▶ Yas Marina Circuit
Lokalizacja ▶ Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Pierwsze Grand Prix ▶ 2009
Długość toru ▶ 5.554 km
Liczba okrążeń ▶ 55
Najdłuższa prosta ▶ 1.173 km
Całkowity dystans wyścigu ▶ 305.470 km
Rekord okrążenia ▶ 1:38.102 (D. Ricciardo, Red Bull, 2010, ustanowiony podczas testów)
Zwycięzca w sezonie 2012 ▶ Kimi Raikkonen
Zdobywca PP w sezonie 2012 ▶ Lewis Hamilton​


Koniec świętowania, jutro pierwszy wolny trening do 17 już GP tym razem w kraju szejków czyli Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cóż, nie będę oryginalny i napiszę, że Yas Marina to kolejny tor dla Sebastiana Vettela. Niemiec wygrywał tutaj w 2009r. w inauguracyjnym GP, w 2010r. również nie dał rywalom żadnych szans. I można powiedzieć (chociaż gdybać nie lubię), że gdyby nie awaria w 2011r. kiedy startował z Pole Position i na pierwszym okrążeniu zakończył swój udział w wyścigu i błąd Red Bulla w 2012r. w związku ze zbyt małą ilością paliwa w bolidzie Sebastiana po kwalifikacjach, co spowodowało jego start z końca stawki to myślę, że gdyby nie to, to mógłby tutaj wygrać wszystkie edycje. Tak się nie stało i nie ma co gdybać, chciałem jednak pokazać, że nadal jest tutaj największym faworytem. Ktoś powie, że może mu już zwisać ten sezon bo osiągnął to o czym marzył i teraz mógłby całkowicie bez spinania jechać spacerkowym tempem w tych ostatnich trzech wyścigach. Oczywiście mógłby, ale on nie należy do osób, które odpuszczają cokolwiek, on chce więcej i więcej. Nie ma się czemu dziwić bo teraz jest jego era, chce wyśrubować rekordy, które w przyszłości ciężko będzie pobić. Na Spa Niemiec rozpoczął sekwencję sześciu kolejnych zwycięstw, którą będzie miał okazję kontynuować w Abu Zabi. I jeśli mu się powiedzie, dołączy do rekordzistów w tej kwestii – Alberto Ascariego i Michaela Schumachera. Zatem nie ma mowy o jego odpuszczaniu po triumfie w Indiach.

Wypowiedź SV przed GP Abu Zabi

&quot;Wyścig w Abu Zabi jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym kalendarzu wyścigów. Rozpoczęcie o zmierzchu i zakończenie wyścigu w nocy jest wspaniałe. Mam wspaniałe wspomnienia z Abu Zabi: wygrałem tutaj pierwszy wyścig na tym torze w 2009 roku, a rok później zdobyłem tutaj swój pierwszy tytuł mistrzowski. To były wydarzenia, których nigdy nie zapomnę. Tor jest znakomity: 5,5km, 55 okrążeń, jazda przeciwnie do kierunku wskazówek zegara, duże strefy wyjazdowe, wyjazd z pit-lane, który przejeżdża się pod ziemią. Kilka kluczowych punktów na torze pasują do mnie, zwłaszcza zakręt nr 1, ponieważ jego wierzchołek ciężko ujrzeć i jest tam bardzo szybko. Ostatnie zakręty (20 i 21) można uznać tak naprawdę jako jeden długi, z którego trzeba wyjść perfekcyjnie, aby złapać dobrą prędkość na prostej. Sztuką jest jak najwcześniejsze wciśnięcie pedału przepustnicy, aby wystarczająco szybko rozpędzić samochód.&quot;


Drugi kierowca na którego chciałbym tutaj zwrócić uwagę w kontekście nie koniecznie wygranej, aczkolwiek nie wykluczam takiej możliwości jest Romain Grosjean. 3x z rzędu w ostatnich 3GP znajdował się na podium, w Indiach Lotus przeszarżował z nim w Q1 ze średnią mieszanką i musiał startować z 17P, a zakończył wyścig na 3 miejscu – niesamowite osiągnięcie i tempo Francuza. Gdyby nie problem z silnikiem w Singapurze, także byłby na podium. Odkąd Kimi się określił dla kogo będzie pracował w 2014r. i Pirelli poprawiło wytrzymałość opon Groszek jest jak nowo narodzony. To, że kiedyś odpali wiedziałem od zawsze, pytaniem było tylko kiedy. Lotus ma świetne tempo w azjatyckiej części sezonu, drugie najlepsze po RBR. Rok temu Kimi wygrał GP w Abu Zabi, zatem Francuzi też mają patent na ten tor. Mieszanki na to GP – takie same jak w Indiach, z tym że na tym torze z biegiem okrążeń podczas wyścigu, spada temperatura toru, a to dobry fakt ze względu na opony. Kluczowa będzie strategia i pozycja osiągnięta w kwalifikacjach. W gronie faworytów jest też Kimi Raikkonen, który walczy o utrzymanie 3 miejsca w klasyfikacji kierowców, a także obaj kierowcy Ferrari i Mercedesów.

Walka będzie bo wicemistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów czeka.

Wystarczy popatrzeć na punktację:

2. Mercedes 313 pkt, 3. Ferrari 309 pkt, 4. Lotus 285 pkt.



Z ciekawostek:

Vettel za zdobycie MŚ dostał 5 mln euro premii od sponsora teamu RB-Renault. Firma Red Bull rozdzieliła osiem mln euro na ok. 650 członków zespołu, w tym &quot;sprzątaczki i recepcjonistów&quot;. Każdy wzbogacił się o ok. 12,5 tysiąca euro.



Okrążenie z Lewisem Hamiltonem na Yas Marina Circuit​



Zapraszam do dyskusji oraz do dzielenia się swoimi typami wraz z analizami :!:​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Po konferencji prasowej przed GP Abu Zabi, nie mam wątpliowści co do motywacji Vettela w tym wyścigu, pojedzie na luzie, a taka jazda jest najlepsza i przynosi najlepsze efekty. Po niedzielnym after party, pojechał na dwa dni do domu, wyciszyć się i uspokoić emocje u boku swojej dziewczyny - Hani ;)
Ponadto utwierdziłem się w przekonaniu, że Roman i Nico będę tutaj cisnąć na 120%, pierwszy ze względu na formę i Kimiego*, Nico dlatego, że to jego ulubione GP, ulubiony tor no i opony tutaj nie będą aż tak zżerane jak na innych torach.
Zatem moi faworyci przed treningami, kwalami do podium wyglądają prawie tak samo jak w Indiach z małą zamianą 1.Vettel 2. Grosjean 3. Rosberg.
U Hamiltona, Alonso i Kimiego nie widzę już większej motywacji co wydaje się absurdalne, ponieważ cała trójka jeszcze teoretycznie walczy o wicemistrza świata F1 i dodatkowo o wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej.
*Kimi Raikkonen kilkadziesiąt godzin temu rozważał możliwość zrezygnowania ze startu w GP Abu Zabi. Dopiero bezpośrednia rozmowa z przełożonymi przekonała go do opóźnionego przylotu do Abu Zabi. Jednakże, oznacza to, że kolejny raz zaniedbał swoje czwartkowe obowiązki. Dlatego odpada u mnie w walce o wygraną w niedzielę.
Domyślam się jaki był powód:
Co do Hulkenberga, Auto Motor und Sport podało, że Niemiec najprawdopodobniej nabawił się problemów żołądkowych po pobycie w Indiach i podobnie jak Fin, zaniedbał dzisiejsze zespołowe obowiązki.
Ciekawostki:
Team Red Bull-Renault został ukarany grzywną w wysokości 25 tys. euro za zachowanie Sebastiana Vettela. Niemiec, który w niedzielę wygrał Grand Prix Indii i obronił tytuł, z radości kręcił na torze &quot;bączki&quot;. Zatem władze F1 w dalszym ciągu korzystają ile się da z zasobności portfeli zespołów rywalizujących w MŚ F1.
David Coulthard za kierownicą Red Bulla kręci nieśmiałe bączki na dachu najwyższego hotelu świata w ramach celebracji 4 z rzędu mistrzowskiego tytułu Sebastiana i jego zespołu
 
P 402

plastelina

Użytkownik
GP Abu Dhabi - Race
Head-to-Head Räikkönen/Grosjean
Pick: Kimi Räikkönen (FIN/Lotus) 2.10
bwin


Kimi dostał ponownie krótsze podwozie, które bardziej mu leży, świetne tempo wyścigowe w FP2,


7013 F1 - GP Abu Dhabi-klas.konc. - Raikkonen

V 22.00 2.11. 11:30
7014 F1 - GP Abu Dhabi-klas.konc. - Grosjean

1-3 2.70 2.11. 11:30
Całkowity kurs: 59.40
fortuna


w końcu coś musi przytrafić się paluszkowi a wtedy Lotus pokaże reszcie stawki miejsce w szeregu, może zaszaleją i pojadą na 1 pit, kto ich tam wie
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Na dzisiejsze kwale :
Grosjean - Alonso 1 1,57 STS ✅✅
Maldonado
- Bottas 1 1,60 STS ✅✅
Drugie podejście z Romkiem w kwalach. Mam nadzieję, że tym razem nie oddadzą kwalifikacji bez walki przez swoją głupotę. Lotus prezentuje tutaj niezłe tempo wyścigowe, a samego Romka stać na bardzo wysoką pozycję w kwalach. Alonso i Ferrari coraz słabiej się prezentują. Ferrari jakby się zatrzymało w miejscu w tym sezonie, gdzie inne zespoły dokonują zmian przynoszących lepsze wyniki. Sam Alonso wygląda już na zmęczone ciągłą walką z bolidem i wyciskaniem z niego ile się da. Jeżeli sam Lotus i Romek nie odwalą lipy , to powinno wejść gładko.
Różnica między Pastorem a Bottasem spora, z jednego prostego powodu. W bolidzie Pastora zamontowano pewne zmiany testując je na sezon 2014. Widać gołym okiem przewagę Pastora i on powinien dzisiaj górować nad swoim kolegą z zespołu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ranczo0123 466,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Kwalifikacje:
Grosjean vs Massa
kurs: 1,2 expekt
Lapac poki jest. nie wiem kto im te kursy wystawia ale ferrari tutaj nie ma nawet podjazdu do lotusa takze ogromny value. Poza tym Romain w gazie i mysle ze tutaj bd wysoko zas Massa jesli sie zalapie do Q3 to bd w ogonie. Pomoglem? kliknij dzieki
 
P 402

plastelina

Użytkownik
GP Abu Dhabi - Race
Head-to-Head Räikkönen/Grosjean
Pick: Kimi Räikkönen (FIN/Lotus) 2.10
bwin


Kimi dostał ponownie krótsze podwozie, które bardziej mu leży, świetne tempo wyścigowe w FP2,
no i Kimi staruje z końca stawki :-(, to się nazywa wyczucie

powalczy może o FL

mam nadzieję, że opony będzie zmieniał tak MMS więc najszybsza na koniec
Kimi Raikkonen Abu Dhabi Grand Prix
Fastest Lap @21
bet365
 
jurasicbart 167

jurasicbart

Użytkownik
A mi sie cos wydaje, ze Kimi pozegna sie z Lotusem w niezbyt profesjonalny sposob, wyleci z hukiem. Zaryzykuje, ze dzis nie dojedzie do konca wyscigu.Nie ma motywacji, pozycja ostatnia na starcie po co sie wysilac?
Raikkonen nie ukonczy wyscigu
5.50
bet365
Oj Kimi, Kimi nie kazales dlugo czekac haha easy money!
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Betsafe zaspał :!:
Mark Webber – Kimi Raikkonen @1.45 ✅
Mark startuje z P1, Kimi za karę z ostatniego pola lub pit lane. Ewidentnie śpią Betsyfy, nie wiedzą o tej karze. Tylko jakaś awaria Australiczyka może spowodować, że to H2H będzie na minus.
edyta: już się zorientowali, eh oni też czytają forum...
Paul di Resta - Adrian Sutil @1.5 Expekt ✅
W zespole SFI Brytyjczyk spisuje się na tym torze lepiej czy to na miękkiej czy pośredniej mieszance. W obydwóch treningach Di Resta szybszy po ok. 0.2s na okrążeniu. W kwalifikacjach Sutil nie wszedł nawet do Q2, jego czas z Q1 to 1:42.051 na pośredniej mieszance, natomiast Paul był blisko awansu do Q3 jednak kwalifikacje zakończył na P11 z czasem 1:41.133 na miękkich butach. Zatem start z P11, Niemiec z P17, przewaga na starcie 6ciu pozycji. W Indiach czyli w domu zespołu Sahara Force India, zespół zaryzykował z Sutilem i pojechali na 1 pit stop mimo tego, nie udało mu się wyprzedzić Paula Di Resty, który dwa razy w tym wyścigu odwiedzał mechaników.
Felipe Massa - Nico Rosberg @1.4 Expekt ✅
Ulubiony tor Nico Rosberga, nie dziwię mu się bo od wczoraj i mój. Mercedesy świetne tempo czy kwalifikacyjne czy wyścigowe, jutro powinni postraszyć Red Bulle. Nico Rosberg na konferencji w piątek oświadczył, że celuje tutaj w podium. Startuje z P3 zaraz za Sebastianem Vettelem i Markiem Webberem czyli duetem RBR. Za plecami ma swojego teammate’a Lewisa Hamiltona, później Grosjean i dopiero Felipe Massa. Felipe Massa, który w Indiach zdobył 4 msc tuż za podium, ale w Abu Zabi, gdzie obok toru znajduje się słynne miasteczko Ferrari, włoskie bolidy z Maranello strasznie cieniują. Pokazały to piątkowe treningi i kwalifikacje, w których Fernando Alonso nie zakwalifikował się nawet do Q3. Między tymi zespołami trwa walka o wicemistrzostwo konstruktorów i wg mnie o wiele lepiej w tej walce wyglądają bolidy Merca.
Felipe Massa, P8
„Przez cały weekend nie byliśmy tutaj konkurencyjni a po porannym treningu obawiałem się, że nie dam rady zakwalifikować się do Q3, ale dzięki okrążeniu, na którym wycisnąłem wszystko z auta i spadku temperatury na torze udało mi się odrobić kilka miejsc. Tor ten nie odpowiada naszemu bolidowi. Potrzeba tutaj dobrej trakcji a wysoka temperatura nie pomaga. Wyścig jest jednak rozgrywany wieczorem i liczę, że to pomoże nam zdobyć ważne punkty. Nie będzie jednak łatwo.”
Felipe Massa - Jenson Button @2.2 Expekt/Betsson ⛔
JB świetne tempo wyścigowe, o wiele lepsze od Brazylijczyka. Guzik także uwielbia ten tor. Różnica na starcie 5-ciu pozycji stąd kurs powyżej 2.0. McLareny są tutaj szybsze i koniec kropka, wystarczy to wykorzystać.

Vettel wygra @1.62 Marathonbet izi ✅ ponad 30 sek przewagi nad drugim Webberem
Sebastian walczy o to o czym napisałem w pierwszym poście. Ma przed sobą Marka, ale ma lepsze tempo wyścigowe i powinien bez problemu go wyprzedzić na trasie jeżeli nie uda się już na starcie, a potem to już tylko odjazd…
Brak Safety Cara – @1.65 Tonybet ✅
Tor jest wystarczająco szeroki z wyasfaltowanymi poboczami, aby unikąć tutaj korka w postaci wyjazdu B. Meylandera na Yas Marina Circuit. Połową sukcesu będzie brak kolizji na pierwszym okrążeniu.

Pary z klasycznym no betem, które radzę omijać to:
Lewis Hamilton – Nico Rosberg @[email protected], jednak jakbym musiał wybierać to NR
Nico Rosberg - Romain Grosjean kursy @[email protected], to samo co powyżej
Jenson Button - Sergio Perez @[email protected], minimalnie ale jednak SP
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Ode mnie na dzisiaj :
Hulkenberg - Alonso 1 2,7 Fortuna ⛔

Hulk ostatnio prezentuje wysoką formę, zarówno on jak i jego bolid. Ten weekend może być jego najlepszym w tym sezonie a pokazał już nie raz, że potrafi solidnie jechać mając kogoś na ogonie przez wiele okrążeń. Alonso wiadomo, będzie starał się gonić i poprawiać wyniki ale będzie mu bardzo ciężko. Ferrari na tym torze w tym roku fatalna postawa. Na pośrednich oponach ogromnie tracą do pozostałych , nawet Massa który zawsze puszczał swojego kolegę , teraz już nie odda miejsca bez walki. Bolid Saubera prezentuje ostatnio niezła formę w trudnych warunkach atmosferycznych, i co ważne - im chłodniej tym bolid lepiej się prezentuje . Ferrari odwrotnie - doskonale radzą sobie w wysokich temperaturach, które powinny być przez 30-40 minut wyścigu. Im dalej w las, tym dla Ferrari powinno być trudno. Sauber powinien mieć tempo McLarena,na pewno nie gorsze niż Ferrari.
Rosberg - Grosjean 1 1,65 Fortuna ✅✅

Gdyby nie problemy Romka przez cały weekend z bolidem, odpuściłbym to. Jednak Rosberg na tym torze pełen gaz,pełna mobilizacja a Romek spore problemy. Rosberg powinien bez problemu osiągnąć tutaj podium. Tempo Rosberga i Groszka na pośrednich jest bardzo podobne, jednak już na softach widoczna różnica po stronie Rosberga. Nie życzę źle Groszkowi, ale sporo tych problemów z bolidem miał w ten weekend. Oby dojechał do mety, ale za Rosbergiem ????
 
P 402

plastelina

Użytkownik
Felipe Massa - Nico Hulkenberg
Head-to-Head RaceStake
Hulk @ 1.85
expekt

chyba sentyment do nazwy Ferrari kierował bukami bo Hulk dużo szybszy po prostu
7031 F1 - GP Abu Dhabi-kto lepszy - Alonso-Hulkenberg
kto lepszy
2 2.70 3.11. 13:55
7028 F1 - GP Abu Dhabi-kto lepszy - Grosjean-Massa
kto lepszy
1 1.32 3.11. 13:55
Całkowity kurs: 3.56
fortuna

konsekwentnie na Hulka a przeciwko Ferce, 2.7 w parce z Alonso gruba przesada, Romek trochę na siłę doklejony ale powinno być OK
GP Abu Dhabi - Race
Head-to-Head Williams/Force India (best classified car)
Pick: Force India 1.65
bwin

Williams to chłopcy do bicia obecnie, FI spokojnie ich objedzie
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Daniel Ricciardo ₋ Sergio Perez @1.45 Triobet/Nordicbet/William Hill ✅
Nie no Toro Rosso &lt; McLareny, na tym torze tym bardziej. Meksykanin na miękkiej ma zbliżone tempo do Australijczyka, można rzec, że jadą takim samym tempem, ale różnica pojawia się na pośredniej, gdzie Sergio Perez ma ponad 0.5s przewagi na okrążeniu nad bolidem Scuderii Toro Rosso, a to jest ogromna różnica. Perez ostatnio świetnie jeździ, tutaj potwierdza formę w treningach i kwalach. Obaj wystartują na miękkich gumach Sergio z P8, Daniel z P9. W Indiach Chico przyjechał na 5 pozycji z przewagą ponad 30 sek nad przyszłym kierowcą Red Bulla, który wyścig ukończył z jednym punktem czyli P10.
Felipe Massa - Sergio Perez @1.95 Triobet ⛔
Tak jak piszę, McLareny prezentują tutaj lepsze tempo od kierowców Ferrari. Massa startuje z P7, Chico z P8, więc są koło siebie. Młody Meksykanin powienien zrobić różnicę na pośredniej. Tydzień temu w Indiach Chico przyjechał ok. 2s za Massą, ale tam Ferrari spisywały się lepiej niż tutaj a do tego na starcie była większa różnica między nimi.
Romain Grosjean - Fernando Alonso @1.4 Triobet/Nordicbet ✅
Przepaść jeżeli chodzi o tempo na długich przejazdach. Romek powalczy tutaj o podium, natomiast Alonso wg mnie nie ma na to większych szans, chyba że nagle odnajdą się w wysokich temperaturach i sprawią mega mega niespodziankę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Grosjean vs Raikkonen @1.25 bet365 ✅
Taki niby pewniak. Groszek P6, Raikkonen 22. Tydzień temu w podobnej sytuacji To Groszek dzięki dobrej taktyce i świetnemu tempu wyprzedził Fina i finiszował na podium. Dzisiaj nie przewiduję powtórzenia tego w drugą stronę. Romek w azjatyckiej części sezonu bryluje i gdyby nie awaria w GP Singapuru miałby już 4 podia z rzędu. Kimi po zmianie opon przez Pirelli nie jeździ już tak jak na początku sezonu i systematycznie dostaje bęcki od Francuza. Romek co prawda wygrał pierwszy trening, ale w dwóch kolejnych miał problemy techniczne w związku z czym wydaje się, że jego wóz nie jest w 100% przygotowany. Jednak z drugiej strony Kimi, który startuje z końca stawki i ma niejako wywalone na zespół z powodu sporów finansowych (Kimi nie dostaje pensji). Kurs 1.25 wygląda pięknie przy takim pewniaczku, jedynie awaria lub jakieś kolizje mogą tu coś popsuć.
Do tego oczywiście jak najbardziej popieram typ na brak SC @1.66 bet365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Nudnawy wyścig. Oczywiście Vettel potwierdził swoją niebywałą formę i na metę przyjechał z ponad 30 sek przewaga nad drugim Markiem Webberem. 7 wygrana z rzędu.
Statystyka typów 7:2, z no betami o dziwo wyszłoby 10:2, wiec chyba nie jest źle. Mogę jedynie żałować, ze nie grałem top 3 Nico Rosberga przed kwalifikacjami, bo miałem dobre przeczucie. Szkoda tych McLarenow, bo Massa wcale nie pojechał jakimś niebywałą tempem. No, ale Perez problemy z podłoga, a Button uszkodził nos bolidu na pierwszym okrążeniu co spowodowało zepsucie całego wyścigu. Za dwa tygodnie Austin w USA.

http://www.youtube.com/watch?v=B7H8RNujYRU
- Horner: &quot;You pay for that one&quot; Seb
- Vettel &quot;yes, yes, yes i know what i&#39;m doing&quot;
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Wyścig rzeczywiście nie powalił atrakcyjnością . Większość wydarzeń do przewidzenia w trakcie wyścigu, jednak postawa kilku zawodników na duży minus. Najpierw pochwała - Rosberg bardzo dobry wyścig. Przez 3/4 wyścigu bardzo dobre tempo, ostatnie 4-5 kółek były już problemy ale utrzymał podium.
Bardzo zawiedli Perez i Button, liczyłem, że mocno powalczą w 10 i napsują krwi bo zapowiadało się, że będą mieli lepsze tempo od Ferrari.
Teraz co do samego Ferrari i typu z Hulkiem. Wynik końcowy dramatyczny dla Hulka ale wcale ten Alonso dzisiaj cudów nie jechał. Dzisiaj Alonso bardziej musi podziękować pozostałym za tak wysoką pozycję, bo kilku kierowców jakby przespało pewne momenty i ten wyścig po prostu się odbył. Hulk jechał na początku zdecydowanie lepszym tempem , Alonso czasy powyżej 1:49 to była norma przez długi czas. Pierwszy zmienia Hulk mimo niezłych czasów - tu już było lekkie zdziwienie z mojej strony . Później Alonso , cały czas Alonso tracił 4-6 sekundy do Hulka , i coś czego się nie spodziewałem, ale katastrofalnie bolid Hulka potraktował te opony. Po przejechaniu chyba 10-15 okrążeń , Hulk zaczął nie miłosiernie tracić po sekundzie na okrążeniu i zjechał po raz 2 , po czym dostał karę i wyścig stracony. Gdyby moim zdaniem nie ta katastrofa na pośrednich oponach to myślę , że spokojnie byłby przed Alonso na koniec.
Wyścig ogólnie bez historii , największym plusem było miejsce bo bardzo podoba mi się osobiście ten tor i okolice i głównie to sprawiało, że chciało się oglądać.
Teraz trochę dłuższa przerwa , a już nie długo niestety koniec sezonu .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom