>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

17 kolejka Primera Division 1-2.01.2011

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
W Hiszpanii piłkarze mieli szansę na odpoczynek tylko w Święta Bożego Narodzenia. Już na początku Nowego Roku rozpoczną zmagania w kolejnej już 17 serii spotkań.
Barcelona ma teoretycznie łatwe zadanie, gdyż na Camp Nou podejmie walczące o utrzymanie Levante. Natomiast Real Madryt w małych derbach Madrytu zmierzy się z lokalnym rywalem Getafe i wbrew pozorom wcale nie musi to być dla nich łatwe zadanie. Getafe notuje serię 4 zwycięstw z rzędu i może być trudnym rywalem dla Królewskich.

Oto zestaw par 17 kolejki wraz z notowaniami u bukmachera Unibet:
 
Baqu 818,6K

Baqu

Forum VIP
Następna kolejka Primera Division odwołana?
O godzinie 10 rozpoczęło się spotkanie Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy (AFE) z zarządem LFP w sprawie ustalenia terminu rozegrania meczów 17. kolejki Primera i Segunda Division.
Konflikt, jaki powstał między tymi dwiema organizacjami, z każdym dniem narasta i bardzo prawdopodobne jest, że najbliższe spotkania ligi hiszpańskiej nie odbędą się. Wszystko dlatego, że AFE powołuje się na umowę z władzami ligi, która nie jest respektowana. Gwarantuje ona, że przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia do 2 stycznia włącznie. LFP zaplanowała tymczasem mecze Primera i Segunda Division na niedzielę 2 stycznia, bez uprzedniego spotkania z zawodnikami.
Termin rozegrania 17. kolejki podlega negocjacji, ale AFE nastawione jest sceptycznie i ma dość nieustannego braku poszanowania dla umowy podpisanej z LFP. Sytuacja może zmienić się w ciągu najbliższych dni, ale obecnie wydaje się, że w najbliższy weekend mecze nie dojdą do skutku. Po stronie Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy jest pisemna umowa, dlatego władze ligi będą musiały albo odwołać całą kolejkę, albo przesunąć wszystkie mecze na poniedziałek, co jednak kolidowałoby z meczami o Puchar Króla.
źródło

Robson //
Sąd w Madrycie orzekł, że nie w jego kompetencji leży rozstrzyganie, czy piłkarze powinni grać 2 stycznia czy nie, czego żądał tego Hiszpański Związek Piłkarzy (AFE). Dalsza droga prawna, ze względu na to, że w piątek i sobotę sądy nie pracują, oznacza, że zaplanowane na niedzielę 2 stycznia mecze Primera Division odbędą się zgodnie z planem.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Atletico Madryt
ma problemy kadrowe przed meczem z Racingiem Santander. Nie zagra sprzedany do Besiktasu Simao Sabrosa, za kartki pauzuje Jose Antonio Reyes. Wobec tego drużyna praktycznie została bez skrzydłowych. Możliwe, że zagrają &#39;rombem&#39; z czterema środkowymi pomocnikami.
Na problemy ze zdrowiem narzeka też Forlan, którego może zastąpić Diego Costa.
Szansę debiutu być może otrzyma pozyskany Brazylijczyk Elias.
FC Barcelona
W meczu z Levante parę środkowych obrońców prawdopodobnie będą tworzyli Abidal i Bartra.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Villarreal
Jeżeli o nich chodzi to jest spory problem z dwoma podstawowymi graczami. Nilmar przejdzie w najbliższych dniach operacje kolana i dopiero po niej będzie wiadomo ile będzie musiał pauzować. Póki co wiadomo, że ani w meczu z Almerią, ani z Realem na 99,9% nie wystąpi. Obok niego Marcos Senna doznał kontuzji. Ten zawodnik doznał kontuzji uda w meczu Copa del Rey z Valencią i teraz będzie musiał długo pauzować. Wielka szkoda, gdyż zespół się sypie tuż przed meczem z Realem, który już za tydzień, a ja tak bardzo liczyłem na ich dobrą postawę ale wobec absencji najlepszego strzelca oraz Senny ciężko będzie cokolwiek zrobic
 
R 4K

rrthc

Użytkownik
Po swiatecznej przerwie na dobry poczatek rzucaja mi sie w oczy domowe zwyciestwo (wreszcie) Sevilli po jak by nie patrzac dobrym kursie(chyba ze jeszcze spadnie) i Malorki z Herculesem.Dlaczego?
Mysle ze i pilkarze i dzialacze w Sevilli przemysleli swoje dotychczasowe postepowanie wyciagneli wnioski doszli do tego ze taka druzyna majac taki potencjal nie moze grac tak kiepsko nie tego od nich kibice oczekuja i mysle ze na poczatek nowego roku sprawia swoim fanom mily prezent w postaci zwyciestwa.Osasuna na wyjazdach nie blyszczy wiec jest to dobra opcja na mily poczatek nowego roku w typowaniu.
Mallorka to juz troche wieksze ryzyko ale mysle ze tez oplacalne gdyz z tego co wyczytalem Herkules ma problemy finansowe i pilkarze nie dostaja wyplat na czas jeden nawet (nie pamietam o kogo chodzi) stwierdzil ze jak nie dostanie kasy to nie wraca z urlopu po nowym roku no i (ale to pewnie plotka wyczytana na interi) ze Real chce kupic Valdeza sprawiaja ze w beniaminku zrobila sie ciezka atmosfera a wiadomo jak to jest z checia do gry jak sie kasy nie dostaje.Kurs dobry i mysle ze zwyciestwo Mallorki jak najbardziej realne.
 
G 10

goldy

Użytkownik
Ostrożnie z tą Mallorcą, ostatnio są w bardzo słabej formie, mimo że Hercules sporo traci w meczach wyjazdowych i możliwe, że ma jakieś problemy o których wspomniałeś, to nadal jest to silna drużyna, która może bardzo utrudnić zadanie drużynie gospodarzy.
 
R 4K

rrthc

Użytkownik
Dobrze tez wyglada typ na Bilbao z La Coruna.Gospodarze bardzo dobrze radza sobie na swoim boisku wygrali 6x a przegrali tylko 2 razy z Barcelona i Atletico takze sa dosc mocni u siebie i powinni to wykorzystac zwlaszcza ze Deportiwo na wyjazdach wygralo zaledwie raz w slabym Levante i strzelili przy tym zaledwie 3 bramki a stracili 14 tyle ile Bilbao wbilo u siebie.Idac dalej sadze nawet ze Deportivo nie strzeli bramki kurs ponad 2 wiec na jakims kuponie mozna zaryzykowac.No i co dalej mysle ze bedzie over 2.5
 
G 10

goldy

Użytkownik
W meczu na San Mames zabraknie wielu kluczowych graczy - po stronie gospodarzy będzie to Fernando Llorente (N, 16/10) jest to największa gwiazda zespołu gospodarzy i ich najlepszy strzelec.
W drużynie gości prawdopodobnie zabraknie również kluczowych graczy, prawdopodobnie nie wystąpi Riki (N, 7/1) i Guardado (P, 7/2).
Moim zdaniem Athletic poradzi sobie nawet bez Llorente, jak kolega wyżej wspomniał San Mames to naprawdę niezła twierdza. Odwrotnie natomiast widzę typ na liczbę bramek w meczu, ponieważ moim zdaniem wynik będzie w okolicach 1-0 lub 2-0, więc bardziej skłaniałbym się tutaj ku underowi.
Dokładniejszą analizę zrobie jutro, również posprawdzam jeszcze info odnośnie osłabień.
Szkoda, że bukmacherzy zaczęli coraz bardziej doceniać Basków, bo na początku sezonu kursy na ich zwycięstwo u siebie z drużynami pokroju tej z A Corunii były znacznie wyższe.

Warto również zaznaczyć że oba zespoły czekają spotkania w środku tygodnia.
Athletic czeka trudne spotkanie z Barceloną o awans w Pucharze Króla. W pierwszym meczu Baskowie zdołali zremisować na Camp Nou 0-0, teraz zagrają wspierani przez swoich fanów i mają jeszcze dość spore szanse na awans. Jednak odpuszczenie meczu z Deportivo ? Inni może tak, ale nie Baskowie...

Deportivo natomiast w środe czeka rewanżowe spotkanie z niżej notowanym zespołem Cordoba CF. W pierwszym meczu zremisowali na terenie rywala 1-1, więc u siebie będą chcieli wygrać i przejść dalej.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Jeżeli chodzi o jutrzejsze pojedynki dla mnie wielką niewiadomą jest postawa Malagi w meczu z Gijon. Od dłuższego czasu nie potrafią wygrać na wyjeździe, zaś Gijon nie spisuje się nadzwyczajnie na własnym terenie. Kilka niewiadomych po stronie gospodarzy: Gaston Sangoy, Sebastian Eguren i Nacho Novo. Za kartki pauzować będzie Barral. Po drugiej stronie trwa ruch transferowy. I właśnie dlatego jestem ciekaw jak wpłynie to na postawę gości. Szansę debiutu może zaliczyć Martin Demichelis który zdaje się że trenuje już z zespołem. W moim odczuciu - remis. Co wy sądzicie?
 
G 10

goldy

Użytkownik
Mnie również ciekawi jak zakończy się jutrzejszy mecz w Gijon. Malaga, za sprawą szejków, ma naprawdę coraz groźniejszą ekipę. Jednak na wyjazdach idzie im o wiele słabiej (jutro może też mieć wpływ duża odległość między dwoma miastami - Gijon i Malagę dzieli około 1000km.)

Moim zdaniem remis w tym meczu możliwy, lecz nie podejmę się typowania 1X2 w tym meczu. Moim zdaniem może się on skończyć każdym wynikiem.

Zajmę się czymś, co mniej lubię obstawiać, czyli under/over. Jak wiadomo Malaga w tym sezonie strasznie lubi overki, zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Kadrowo ciągle rosną w siłę, do tego są strasznie groźni z kontry.

Natomiast Sporting, jak pokazał chociażby w ostatnim meczu z Deportivo, nigdy nie odpuszcza i walczy do samego końca. Podobała mi się postawa piłkarzy Sportingu w meczu z Deportivo.. Moim zdaniem jest to bardzo trudny mecz do obstawiania, jednak ja spróbuję zagrać over 2.5 BAH @ 1,95. Myślę, że będzie to mecz otwarty i mam przeczucie, że padnie over. Kurs również zachęcający. Boję się tylko, żeby nie padł wynik 1-1...
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ja Malagę odpuszczam... odczekam 1-2 kolejki i zobaczę czy nowi zaskoczą. A jest komu tam grać, do drużyny dołączył także Julio Baptista ;)
Zwracam uwagę na absencje w Valencii: kontuzjowani są Tino Costa, Albelda, Dominguez a za kartki pauzują David Navarro i Soldado.
W Barcelonie zabraknie: Pique, Puyol i Messi. Tak jak pisałem wcześniej parę środkowych obrońców prawdopodobnie będą tworzyli Bartra i Abidal. Nigdzie natomiast nie doczytałem się czy szansę debiutu otrzyma Afellay.
 
luque 2,2K

luque

Użytkownik
Ja Malagę odpuszczam... odczekam 1-2 kolejki i zobaczę czy nowi zaskoczą. A jest komu tam grać, do drużyny dołączył także Julio Baptista ;)
Zwracam uwagę na absencje w Valencii: kontuzjowani są Tino Costa, Albelda, Dominguez a za kartki pauzują David Navarro i Soldado.
W Barcelonie zabraknie: Pique, Puyol i Messi. Tak jak pisałem wcześniej parę środkowych obrońców prawdopodobnie będą tworzyli Bartra i Abidal. Nigdzie natomiast nie doczytałem się czy szansę debiutu otrzyma Afellay.
afellay nie zagra a jesli chodzi o Valencie to 1,65 na ich wygrana nie jest warte ryzyka , przy takim oslabieniu w ataku glownie to stawiam na under 2,5
albo x2 do polowy na Espanyol
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
Ibrahim rzeczywiście jutro nie zadebiutuje w barwach Blaugrany (przepis o wpisywaniu graczy od 3 stycznia) ???? Osobiście obawiam się tego spotkania. Jeśli miałbym próbować jakiegoś typu po rozsądnym kursie to od overa 3,5 wolałbym jakiś zakład na strzelca bramki - jeśli wyjdzie w pierwszej 11 to Bojan.
Sam zagram za jednakowe stawki trzy remisy, z których jeżeli conajmniej jeden nie stanie sie faktem, będę bardzo zdziwiony. Chodzi o bardzo wyrównane mecze w Gijon i Saragossie, oraz spotkanie Valencii z Espanyolem. Gra lokalnego rywala Barcy ostatnio bardzo mi się podoba. Katalończycy grają przeciwko teoretycznie lepszym zespołom wysokim pressingiem, a przy ich dobrej motoryce i wytrzymałości przynosi to wymierne efekty. Można spokojnie pokusić sie o grę na remis, ewentualnie X przy hc 0-1 ????
 
G 10

goldy

Użytkownik
To prawda, że Espanyol ostatnio gra bardzo dobrze. Do tego w Valencii jak kolega wyżej wspomniał są spore osłabienia. Zwycięstwo Valencii po takim kursie zdecydowanie nie do gry, jednak również trzeba uważać obstawiając na graczy z Barcelony bo Mestalla to mimo wszystko nie jest taki łatwy teren...
 
stary-wariat 14

stary-wariat

Użytkownik
Czy nowe nabytki Malagi mogą dzisiaj wystąpić? Na 100% zagra Demichelis. Jak sytuacja z Baptistą, Camacho, Fernándezem i Asenjo?

W Sportingu nie zagra Barral. Pod znakiem zapytania stoją występy Novo, Sangoya i Egurena.

Myślę, że po zimowych wzmocnieniach można próbować coś z Malagą. Oczywiście jeżeli nowi zawodnicy mogą zagrać. Na pierwszy rzut oka dobrze wygląda X2, kursy wynoszą około 1.80, może trochę więcej.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Spotkanie : Sporting Gijon - Malaga
Typ : X2
Kurs : 1,80

Dziś w Gijon odbędzie się bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie. Miejscowy Sporting podejmie Malagę. Gospodarze po 16 kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 12 punktów, Malaga jest 1 miejsce wyżej z 13 oczkami. Sporting to zespół, który strzela najmniej bramek w całej lidze i dotychczas zdobył ich tylko 13. Malaga zaś najwięcej goli traci, teraz ma bilans 20:35. W dzisiejszym spotkaniu prawdopodobnie zadebiutuje wypożyczony z Bayernu Monachium Martin Demichelis, który ma być filarem obrony. Myślę, że to spore wzmocnienie i dziś Malaga straci najwyżej 1 bramkę. W ekipie gospodarzy zabraknie dziś Barrala, który odbędzie karę za kartki oraz Sangoya, Egurena i Nacho Novo. To spore osłabienia i biorąc pod uwagę formę Sportingu w 5 ostatnich meczach - 2 punkty (Malaga 3), to stawiam na Malagę lub remis.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
G 10

goldy

Użytkownik
Według hiszpańskiej gazety Marca, &quot;Malaga może jeszcze nie mieć żadnego z jej nowych nabytków&quot;
&quot;Sporting nie wygrał od 17 października&quot;
Kiedyś w końcu muszą wygrać, a z kim jak nie z Malagą i to u siebie ? W ostatnim meczu na prawdę ostro walczyli i nie poddawali się.. Z drugiej strony Malaga również nie da się łatwo ograć.. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, bardzo trudno jest wskazać faworyta więc nie dziwie się kursom na X2.

Ja w tym meczu stawiam over 2,5. Jednak jak podaje Marca obecnie jest tam trochę deszczowa pogoda i również może padać w trakcie meczu
 
S 381

szczurek

Użytkownik
17 kolejka Primera Division
Sevilla FC - Osasuna Pampeluna 1 @1,50 ✅ 1:0

W dzisiejszym meczu na Ramon Sanchez Pizjuan, zagrają ze sobą drużyny Sevilli i Osasuny. Stawiam w tym meczu na przełamanie gospodarzy, i zwycięstwo.
Zacznę od formy obydwu zespołów. Sevilla zanotowała pięć ligowych porażek z rzędu. Kolejno z Mallorcą (1:2), Getafe (1:3), Villarrealem (0:1), Almerią (1:3), i Realem Madryt (0:1). Przerwa świąteczna mogła tej drużynie tylko pomóc. Był czas na uspokojenie się, przemyślenie, i naprawę błędów. Nie ma się co oszukiwać, Sevilla ma w swoim składzie klasowych piłkarzy, którzy w pojedynkę są w stanie zmienić losy meczu. Natomiast Osasuna to typowa drużyna dołu tabeli. Nigdy nie walczy o puchary, ale zawsze bez większych nerwów utrzymuje się w Primera Division. Drużyna prowadzona przez Jose Antonio Camacho także nie grała ostatnio najlepiej. Przegrali z Atletico (0:3) i Athletic Bilbao (0:1), zremisowali z outsiderem ligi Saragossą (0:0) i Valencią (3:3), oraz wymęczyli zwycięstwo nad Sportingiem Gijon (1:0). Formą absolutnie nie zachwycili.
Ten mecz to idealna szansa dla Sevilli na przełamanie się, i odniesienie w końcu zwycięstwa. Jeżeli chodzi o absencję, to jedyną jaką się dotyczałem będzie brak Diego Perottiego i Tiberio Guarente. Ten drugi to rezerwowy, natomiast Perotti to naprawdę dobry zawodnik, ale Sevilla akurat na tej pozycji ma dwóch światowej klasy zawodników. Perottiego zastąpi dzisiaj Diego Capel, i brak Perottiego powinien być nieodczuwalny. W drużynie Osasuny natomiast zabraknie Nacho Monreala, Javiera Camunasa i Rupera. Trzech ważnych graczy z każdej formacji.
Wydaje mi się, że Sevilla zdoła w końcu wygrać mecz. W końcu musi, zwykłe prawo serii.
Mecz rozpocznie się o 20:00.
Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Bilbao - Deportivo
Dzisiaj o godzinie 16:00 zostanie rozgerane ciekawe spotkanie w lidze hiszpańskiej. Zagrają ze sobą Bilbao (8 pozycja w ligowej tabeli) i Deportivo (13 miejsce w lidze).
Bilbao to druzyna własnego boiska. W tym sezonie na 8 spotkań schodzili z własnego boiska aż 6 razy zwycięsko. Ulegli tylko Barcelonie i Atletico Madryt ( na poczatku sezonu ). W 4 meczach nie stracili nawet bramki. Są u siebie bardzo bezkompromisowi. Walczą tylko o zwycięstwo. Dzisiaj będzie tak samo. Remis dla graczy Bilbao z Deportivo będzie jak porażka.
Deportivo z kolei miało fatalny poczatek sezonu. Strzelali jak na lekarstwo. W połowie rundy jesiennej coś drgnęło i wygrali kilka spotkań. Co ciekawe są specjalistami od remisów 0:0. W tym sezonie mają już na koncie 4 takie wyniki. Myślę, że właśnie na taki rezultat będą grali dzisiaj gracze z północnego wybrzeża. Bilbao jednak powinno wymeczyć jednego lub dwa gole.

Bilbao win
1.73
Bet365
⛔

Atletico Madryt - Santander
Tutaj na ten mecz mam jeden typ. Często gram mecze Atletico na &quot;Live&quot; i jeszcze w tym sezonie mnie nie zawiedli. Gram w ich spotkaniach over 0,5 gola w 1 połowie. Do tej pory gracze z Madrytu na 16 meczy w każdym zdobywali lub tracili co najmniej 1 gola. Skuteczność 100%. Kurs przed meczem na ten typ to około 1.35
Grając &quot;Live&quot; w około 20 minucie przy stanie 0:0 kurs wzrasta do około 1.90-2.10.
over 0,5 gola w 1 połowie
1.35
Bet365
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Dzisiaj decyduje się na dwa mecze z La Liga. Pierwszym z nich będzie spotkanie na San Mames, między miejscowymi Baskami z Bilbao a przybyszami z Deportivo. Długo zastanawiałem się nad tym meczem, czekając na informacje o najlepszym piłkarzu gospodarzy - Fernando Llorente. Potężnie zbudowany napastnik ostatecznie usiądzie na ławce rezerwowych, jednak ja gram na gospodarzy. Dlaczego? Athletic to typowa drużyna własnego boiska, na swoim stadionie notują bilans 6-0-2. Obecnie są na ósmej pozycji, jak tak się przyjrzeć ligowej tabeli to można stwierdzić, że czwarta pozycja nie jest tak odległa. Dwie pierwsze pozycje są zarezerwowane wiadomo dla kogo, trzeciego miejsca Villarreal też raczej nie odda. Ale już walka o czwartą pozycję może być naprawdę ciekawa. Głównymi faworytami do jej zajęcia są Valencia czy Atletico, ale jeśli Baskowie zaczną przywozić punkty z wyjazdów to kto wie. Wydaje się, że zespół jest w naprawdę niezłej formie. Ostatnie dwa mecze to wyjazdowa wiktoria w Levante i triumf u siebie z Espanyolem. W międzyczasie był jeszcze mecz w Pucharze Króla na Camp Nou, skąd to Baskowie niespodziewanie wywieźli bezbramkowy remis. Oprócz Llorente, który zasiądzie na ławce zabraknie także Aurtenetxe. Dobrą wiadomością dla miejscowych jest fakt, że od początku zagrają stoperzy Mikel San Jose i Amorebieta, którzy jeszcze niedawno byli niepewni występu. Szczególną uwagę radzę zwrócić na tego pierwszego. Według mnie po sezonie młodziutki Hiszpan może trafić do znacznie silniejszego zespołu. Deportivo stacza się z sezonu na sezon. Zespół, który jeszcze niedawno potrafił zakwalifikować się do Ligi Europejskiej teraz jest tylko cieniem tamtej ekipy. Doskonale obrazuje to tabela, podopieczni Lotiny są dopiero na trzynastym miejscu i w tym sezonie walka o puchary raczej im nie grozi. A kto wie co będzie jak zespoły z dołu tabeli zaczną zdobywać punkty. Dzisiaj goście będą poważnie osłabieni, zabraknie Guardado, Rikiego, Desmaertsa. Deportivo dość średnio radzi sobie poza swoim obiektem (1-2-5). Nie sądzę, że dzisiaj będą mieli coś do powiedzenia na trudnym terenie w Bilbao. Handicapem dla gości mógłby być fakt, że Athletic gra w środę w Pucharze Króla z Barceloną i ewentualnie trener gospodarzy będzie oszczędzał sowich zawodników. Jednak skład jaki podaje Marca pokazuje, że wcale tak nie jest. Do omawianego powyżej spotkania dorzucam jeszcze Barcelonę z handi. Tutaj nie ma za bardzo co komentować. Sądzę, że Blaugrana będzie chciała solidnie przywitać się ze swoimi sympatykami w Nowym Roku. Typuje wynik w granicach 4:0, 5:0. Poniżej zamieszczam prawdopodobne składy na mecze, o których pisałem powyżej.

Athletic - Deportivo 1 1,70 ⛔
Barcelona (-1) - Levante 1 1,22 ⛔
AKO: 2,07
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom