>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18. Grand Prix Abu Zabi [02.11.2012-04.11.2012]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Abu Zabi - 04 Listopad 2012

Piątek 2 Listopad 2012
Trening 1 10.00 - 11.30
Trening 2 14.00 - 15.30

Sobota 3 Listopad 2012
Trening 3 11.00 - 12.00
Kwalifikacje 14.00
Niedziela 4 Listopad 2012
Wyścig 14.00
Lokalizacja: Abu Zabi, ZEA www.yasmarinacircuit.ae, języki:
Długość toru: 5,554 kmLiczba okrążeń: 55Pełny dystans: 305,470 kmNajdłuższa prosta: 1173 m
Szerokość toru: 12-16 m

Zostały trzy wyścigi do końca sezonu 2012. W ostatnim wyścigu w Indiach Vettel odniósł czwarte zwycięstwo z rządu powiększając tym samym przewagę nad Alonso w MŚ. Czy Redbull znów zdeklasuje swoich rywali na torze Yas Marina Circuit?

Zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami i podawania typów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Vettel - pozostali @ 1.85✅ Bwin Q
Czy Vettel wystartuje do jutrzejszego wyścigu z pole position ? Wg mnie nie.
1.Trening - Hamilton, Button, Vettel
2.Trening - Vettel, Hamilton, Button
3.Trening - Hamilton, Button, Vettel
Widać więc, że McLareny są bardzo szybkie na Yas Marinie i to w nich widzę faworytów dzisiejszych kwalifikacji... Może trochę życzeniowo, ale oby Vettel nie wygrał...
Raikkonen - Massa @ 1.45✅ Bwin (Q)
Wcale się nie zdziwię, gdy Felipe zabraknie w Q3... Treningi na granicy : 11,8,11...
Kimi 10,6,9. Ostatnie 9/10 Q, to Fin w Q3, więc o awans raczej jestem spokojny, a Ferrari tutaj w treningach nie błyszczy i nie powinni nagle wypalić w Q, a już zdecydowanie nie Brazylijczyk...
Vettel miał lepszy czas na 2 treningu, niż Hamilton na 3
czasy na 2.treningu &gt;&gt; czasy na 3.treningu
 
lemar 75

lemar

Użytkownik
Na trzecim treningu Vettel miał problemy z hamulcami i wyjechał dopiero 6 minut przed końcem także wyniki tego treningu nie są miarodajne.
Pozdr
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Jenson Button - Mark Webber 1 1,85 Bwin ⛔ śmieszny jestes :]
Podobnie jak Obserwator (M) mam nadzieje, że dzisiaj Red Bulle nie odegrają głównych roli w Q. Widać od pierwszego treningu, że znakomicie Yas Marinie czuję się Lewis Hamilton. Dwa z trzech treningów wygrał, bardzo mnie kusiło zagrać że to właśnie on jutro wyruszy z pierwszej pozycji.. Ale skusiło mnie co innego.. Jenson podczas zwycięskich treningów Lewsia uplasował się zawsze za jego plecami tylko podczas drugiej sesji był a Mark właśnie wtedy był najbliższy wyniku Buttona. Jak widać w każdej sesji Button był wyżej niż Mark co warte uwagi to szczególnie w pierwszej(prawie sekunda) i trzeciej(prawie pół sekundy) sesji różnice czasowe na korzyść zawodnika z &quot;stajni&quot; McLarena. Gram w kierunku Buttona, być może jutro McLareny wystartują z pierwszej linii ?
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Vettel - pozostali @ 1.85 Bwin Q
Czy Vettel wystartuje do jutrzejszego wyścigu z pole position ? Wg mnie nie.
1.Trening - Hamilton, Button, Vettel
2.Trening - Vettel, Hamilton, Button
3.Trening - Hamilton, Button, Vettel
Widać więc, że McLareny są bardzo szybkie na Yas Marinie i to w nich widzę faworytów dzisiejszych kwalifikacji... Może trochę życzeniowo, ale oby Vettel nie wygrał...
Poprzednik swoje napisał, a kolejna sprawa, że Vettel miał lepszy czas na 2 treningu, niż Hamilton na 3 co się nie często zdarza, czyli wychodzi na to,m że Vettel jest zdecydowanie w stanie wykręcić lepsze czasy niż McLareny...
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Na trzecim treningu Vettel miał problemy z hamulcami i wyjechał dopiero 6 minut przed końcem także wyniki tego treningu nie są miarodajne. Pozdr
Dokładnie zgadzam się tutaj z kolegą. Vettel przejechął tylko 7 okrążeń w tej sesji treningowej. Radził bym też zwrócić uwagę na wyniki FP2 bo w tej sesji o dziwo czasy czołówki były lepsze niż podczas SP3 i panowały warunki, które będą podczas Q. Mclareny niestety nie wykorzystują przewagi miękkich opon i nie poprawiają czasu tak jak np. Vettel. Mówił o tym wczoraj Hamilton, że muszą poprawić samochód na miekkich oponach ale obawiam się że wiele nie poprawili bo dzisiaj Hamilton poprawił się bodaj 0,020s na miękkich oponach. Walka o PP na pewno odbędzie się pomiędzy Vettelem, Buttonem a Hamiltonem. I mimo, że Sebastian stracił prawie cały dzisiejszy trening nie skreślałbym go.
Pedro de la Rosa - Narain Karthikeyan @1,3✅ Expekt
Ogromna przewaga Hiszpana nad swoim kolega z zespolu podczas treningów, w FP2 ok. 0,7, w SP3 0,5s. Pedro zna ten tor a Hindus nigdy na nim nie jeździł.
Najwyżej sklasyfikowany bolid kwalifikacji:
Ferrari - Lotus @2,7✅ Betsson
Trochę ryzykowny ale spoglądam właśnie na wyniki FP2 Lotusy były minimalnie szybsze od Alonso. Po za tym Lotus przygotował kilka poprawek do swoich bolidów na ten weekend i zdają się one dobrze pracować. Ferrari niestety mimo cieżkich nocnych prac przy bolidzie Fernando nie bylo widać dzisiaj jakieś poprawy w czasie na pojedyńczym okrążeniu. Kurs bardzo zachęcający.
No i oczywiście dopisuje się do typu Button - Alonso @1,45✅ kolegi coolmen7. Button bardzo dobre czasy okrążeń, będzie walczył o pierwszą linie. Alonso jw.
:cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Ale tak przeanalizowałem sobie typ na Webber - Button 2, na prawdę fajnie to wygląda, Button się poprawia, do tego lubi ten tor, 3x na podium, co prawda zawsze 3 miejsce, ale Webber tylko raz na podium tutaj i 2 miejsce. Tutaj są źle oszacowane kursy bo na równi to pomyłka, 1.50 - 2.50 tak powinno być stąd też w jakimś dublu czy singiel świetny typ.
A chyba jeszcze pewniej wygląda Button - Alonso po 1.45 na tego pierwszego w Betsson. Ferrari nie istnieje tutaj, Alonso pewnie wymęczy solidne pole startowe ale nie spodziewam się wyżej niz 5-6 miejsce.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Hulkenberg vs Di Resta @1.36 bet365 ✅
We wszystkich 3 treningach Niemiec był tym lepszym z trójki (?) reprezentantów Force India. Z trójki, ponieważ w pierwszym treningu Di Restę zastąpił Jules Bianchi, co także ma swoje plusy apropo mego typu. Szwajcar nie zbliżył sie do Hulkenberga na bliżej niż 0.3s (ponad) w drugim treningu, w trzecim różnica między nimi wyniosła niespełna 0.6s. Jeżeli walka będzie fair, to Niemiec powinien to spokojnie pokryć.
Pozdro.
EDIT:
Poza tym jak najbardziej przychylma się do typu abraxas&#39;a ✅
O(M); unibet/paf @ 1.50 na Hulkenberga, 3.55 w Bwin na Di Pestę;)
Niestety nie mam tam w tej chwili środków.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Vettel ukarany, startuje z alei serwisowej!
W tej sytuacji:
Sklasyfikowany: Sebastian Vettel NIE @5,5⛔ Unibet
O ile mi wiadomo Vettel wystartuje z 24 pola więc będzie się chciał przebić na starcie i pokonać jak najwięcej wolniejszych kierowców co może skutkować jakimś wypadkiem. To GP od początku nie jest szczęśliwe dla Sebastiana, najpierw stracony cały trzeci trening przez wymiane hamulców i teraz to. Typ wiadomo ryzykowny ale w tej sytuacji o wiele prawdopodobniejszy.
E/ tak, wystartuje z Alei serwisowej jw.
 
bartekts 27

bartekts

Użytkownik
Vettel rusza panowie z prostej startowej i 24 pozycji a nie alei serwisowej...
http://184.106.145.74/fia-f1/f1-2012/f1-2012-18/Qualifying%20Session%20Speed%20Trap.pdf
Może być przydatne na jutro, Maldonado jest w stanie dobrać sie do skóry Webbera już od staru, Mark słabo rusza a Pastor to Pastor ????
Alonso będzie miał ułatwione zadanie z DRS przeciwko Raikkonenowi, Kimi podobnie jak w Indiach ma wolny bolid, to samo pojedynek Alo-But, wiadomo McLaren na średniej mieszance jest przekozak ale Ferrari sektory ma dobre a jak wiemy ich tempo wyścigowe jest lepsze niż kwalifikacyjne dlatego zapowiada się arcy ciekawy wyścig.
P1 według mnie Lewis bez zbędnych rozważań, gdyby jechał Vet inna sprawa a tak nie sądzę aby ktoś z Ham powalczył, jak już ale to bardzo ryzykownie widziałbym tu Nando.
Sportingbet wystawił już ofertę:
Massa - Rosberg - 1 1,80 gdyby nie błedy w ostatnim sektorze Massa mógł skończyć wysoko, Rosberg a w szczególności Mercedes to totalny nie wypał w tym roku
Perez v di Resta - 1 1,615 Sergio ma dobre tempo w wyścigu zazwyczaj lepsze niż Qual, di Resta ostatnio w wyścigach gorzej niż Hulk,z Perezm też będzie miał trudno
Raikkonen v Maldonado - 2 2,40 Całkowicie nie rozumiem kursu na Pastora, już w FP3 pokazał że jest szybki, Kimi na prostej będzie wolny, raczej nie będzie patrzył w stronę Maldonado a raczej Buttona i Alonso.
Alonso v Button - 1 Nie oszukujmy się być albo nie być dla Alonso, albo dużo punktów i jazda za RB do końca sezonu albo koniec marzeń, Horner i spółka nie zrobią tego samego błedu 2x
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Vettel rusza panowie z prostej startowej i 24 pozycji a nie alei serwisowej...
&quot;W wyniku tej decyzji Sebastian Vettel powinien startować do wyścigu z 24 pola, jednak Red Bull Racing poinformowało już, że zabierze bolid z parku zamkniętego i jutro Niemiec ruszy z pit lane&quot;
www.f1wm.pl
W takich sytuacjach pewniakiem jest aleja serwisowa, bo zespoły wolą zmiany/kombinacje niż te parę sekund...
Horner i spółka nie zrobią tego samego błedu 2x
ale o co chodzi :?::]
Całkowicie nie rozumiem kursu na Pastora
a ja nie rozumiem typu... Lotus&gt;&gt;&gt;Williams w kwestii tempa wyścigowego, Pastor powinien spaść o kilka pozycji, Kimi niekoniecznie... Maldonado ostatni raz lepszy od Fina w Hiszpanii, więc kurs całkiem fajny, ale nie w tą stronę;)
Mark słabo rusza
po co powtarzać stereotyp ?? Przecież, to było &quot;dawno temu i nieprawda&quot;
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja nie wiem, jak tu ugryźć Fernando. W Q1 i Q2 prezentował się o dziwo bardzo dobrze. Q3 znowu coś poszło nie tak. Hiszpan podbudowany tym, że nie będzie musiał gonić Vettela w wyścigu i psychicznie sie nie spali. Start będzie kluczowy na tym torze i awans o 2-3 lokaty to chyba minimum.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Ja nie wiem, jak tu ugryźć Fernando
Grosjean dość daleko od niego, więc awans o kilka pozycji tradycyjnie w stosunku do Q chyba nieunikniony:grin:
Mercedes - Force India @ 2.72✅ Bwin
Jak dla mnie, to powinno być max 2.10...
Rosberg 7. Schumi 13. a Nico 10. i Paul 12.
Treningi lepiej FI, ostatnie 3 wyścigi azjatyckie także... Poza tym Schumiego nie biorę pod uwagę, jeśli chodzi o punkty, więc 2:1 dla FI, value , jakby nie patrzeć
Value nr 2 :
de la Rosa - Karthikeyan @ 1.83✅ WilliamHill
1.trening - Narain odpoczywał
2.trening - Hindus 0.699 wolniejszy
3.trening - niemal pół sekundy wolniejszy
kwalifikacje - przeszło 0.6 sekundy Hiszpan szybszy
1.40 powinno być jak u wszystkich, a nie 1.83...
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
bartekts 27

bartekts

Użytkownik
ale o co chodzi
Chodzi mi o zbyt mała ilość paliwa akurat w tym wypadku ???? RB na kolejne wyścigi zepnie się w sobie maksymalnie, poza tym Vettel to nie ogórek co pokazał dziś nie mając FP3 robiąc wynik w Qual ????
Co do Vettela nie wiedziałem o decyzji RB przepraszam za zamieszanie!
Z Webberem niby racja, w ostatnich wyścigach bronił swojej pozycji tylko patrząc z drugiej strony caly czas RB miał pierwszą linię, w Korei było mokro więc nie było brudna-czysta. W Indiach ruszył super przyznaję, był blisko Vettela ale czasem naprawdę zdarzały mu się średnie stary, do tego prędkość RB mnie nie przekonuje, poza tym, pewnie Lewis odjedzie więc Mark zostanie bez DRS a co za tym idzie będzie mu cięzko bronić się przed rywalami z DRS.
Co do Maldonado będę obstawał przy swoim, według mnie jest w Abu piekielnie szybki i Kimi go nie ugryzie, bardziej jak już bałbym sie ataków Pastora na kogoś z przodu i ewentualnych konsekwencji ????
TO już wszystko rozumiem, Vettel będzie mógł bawić się skrzynią a więc v-maxem, jeżeli nie będzie żadnych jaj to granie Vettel Top10 ma sens
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
TO już wszystko rozumiem, Vettel będzie mógł bawić się skrzynią a więc v-maxem, jeżeli nie będzie żadnych jaj to granie Vettel Top10 ma sens
Gorzej jak RBR znowu przekombinuje - tym razem z silnikiem i dojdzie do awarii. Vettel na każdym innym torze zdobyłby punkty z palcem w dupie. Jednak Yas Marina to obiekt specyficzny. Wyprzedzi parę ogórków, ale potem będzie miał kierowców, którzy łatwo nie odpuszczą. Strategia na jeden pit stop więc o opony bedzie musiał dbać - wiec jazda na granicy nie popłaci
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Klasyfikacja po 1. okrążeniu
Mark Webber 3 lub gorzej @2.25 bet365
Mark słabo rusza
po co powtarzać stereotyp ?? Przecież, to było &quot;dawno temu i nieprawda&quot;
Nie do końca bym się zgodził. Oczywiście Mark nie startuje już tak tragicznie jak rok temu, ale ja nie nazwałbym tego dobrymi startami. Niestety nie mam czasu już szukać/zrobić statystyk wyników Webbera po pierwszym kółku, dlatego zdaję się na własną, zawodną pamieć, która mówi, że Australijczyk częściej spada niż utrzymuje/awansuje po pierwszym kołku.
O ty typie myślałem zaraz po Q, zwłaszcza w kontekście Vettela za plecami. Niestety kara pokrzyżowała mi mój plan. Jednak trzeci obecnie Maldonado buńczucznie się wypowiada co do ataku na czołówkę, chociaż wiadomo jak to bywa z tego typu sformułowaniami.
Mimo wszystko, wchodzę w to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
snajper 322

snajper

Forum VIP
Niezły zbieg okoliczności: Vettel startuje z alei serwisowej, która akurat w Abu Zabi ma wyjątkową konfigurację. Prowadzi tunelem pod pierwszym zakrętem i łączy się z torem dopiero w trzecim zakręcie. Na „normalnych” torach kierowca startujący z alei serwisowej ustawia się na jej końcu pod sygnalizatorem (takim, jakiego kiedyś nie zauważył Hamilton...) i czeka na zielone światło, zapalane przez Charliego Whitinga w momencie, w którym ostatni samochód ruszający z pól startowych minie wyjazd z boksów. Dzisiaj Whiting zapowiedział, że odczeka, aż cała stawka pokona pierwszy zakręt i zniknie mu z oczu – dopiero wtedy wypuści mistrza świata spod sygnalizatora na końcu alei. Ciekawe, co się stanie, kiedy nie wszyscy od razu znikną mu z oczu...
Copyright Mikołaj Sokół/sokolimokiem.tv
 
jarni 113

jarni

Użytkownik
Kovalainen - Petrov
1,60 O(M) ; 1.83 WilliamHill

W tym sezonie w zdecydowanej większości przypadków ten kierowca Caterham, który był szybszy w kwalifikacjach był również szybszy w wyścigu. Tak było w 5 ostatnich wyścigach mimo, że przeważnie obaj startują z tego samego rzędu lub tuż za sobą. Kovalainen był tu w kwalifikacjach 19, Petrov 21. Warto dodać , że bolidy zespołu Caterham są wyjątkowo niezawodne, gdyż Heikki jedynie w inaugurującym sezon GP Australii nie dojechał do mety, Petrov miał 3 nieukończone
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Warto jeszcze zastanowić się nad brak SC @1.57 bet365
Tor pozwala na bardzoooo wiele błędów, które nie mają większych konsekwencji (wyasfaltowane &quot;pobocza&quot;). A nawet jeśli dojdzie do stłuczki, to w niewielu miejscach na torze SF byłby konieczny. Wydaje się, że tylko jakiś tragiczne zamieszanie na starcie może tutaj pokrzyżować mi szyki, po starcie daje 90% szans na brak SF.
P.S. Jak można było się domyslić Vettel ma przestawione przełożenia biegów, co ma mu pomóc wyprzedzać. Top10 jak najbardziej realne, rzekłbym, że Top8 w zasięgu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom