>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18. Grand Prix USA [21-23.10.2016]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Stanów Zjednoczonych



Tegoroczny rozkład jazdy
Piątek – 21 października 2016
1 Trening 17:00 - 18:30
2 Trening 21:00 - 22:30
Sobota – 22 października 2016
3 Trening 17:00 - 18:00
Kwalifikacje 20:00
Niedziela – 23 października 2016
Wyścig 21:00

Informacje o torze:
Nazwa toru: Circiut of The Americas
Pierwsze Grand Prix: 2012
Długość toru: 5,513 km
Liczba okrążeń: 56
Całkowity dystans wyścigu: 307.471km
Rekord okrążenia: 1:35.657 (S. Vettel, 2012).​

Przenosimy się na inny kontynent, Teksas i tor w USA zawsze dostarcza nam sporo emocji. Po GP Japonii Mercedes potwierdził formalność i został Mistrzem Świata wśród konstruktorów!
W Mistrzostwach Świata Kierowców sytuacja po błędach Lewisa staje się bardzo klarowna dla Rosberga, który prowadzi już z przewagą 33pkt.
W GP USA do formy powinien wrócić Mclaren,również Haas powinien się zaprezentować równie dobrze co w Japonii.
Zapraszam do podawania typów oraz dyskusji!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Jeden z najciekawszych torów w kalendarzu. Dla mnie Austin stoi bardzo wysoko w hierarchii i wyścig na tym torze ogląda się znakomicie. Szeroki tor pozwalajacy wyprzedzać, będzie się więc w niedzielę wiele działo. Ale zanim niedziela to jeszcze czekają nas emocje w kwalifikacjach. Tutaj też będzie ciekawie.

GP USA - kwalifikacje sobota 20:00
Romain Grosjean - Esteban Gutierrez
Typ: Grosjean @ 1,66
Felipe Nasr - Marcus Ericsson
Typ: Nasr @ 1,66
AKO @ 2,77 bet365

Haas ma domowy wyścig. Zespół z Ameryki na swoim torze. Wypadałoby coś zdziałać. A jeżeli tak to trzeba liczyć na Grosjeana. Dla Romka weekend w USA będzie specjalny. Niedzielny wyścig to piękny jubileusz, setne Grand Prix w karierze robi wrażenie. Więc jest podwójna motywacja. Oby jednak bolid nie szwankował i udało się znaleźć balans i odpowiednio ustawić hamulce, na co tak często Romek narzeka...
Kursy dość wyrównane w tej parze trzeba przyznać. Ale jak się spojrzy na bilans obu kierowców w kwalifikacjach to widac kto jest tutaj lepszy w tym elemencie. 11-6 na korzyść Grosjeana gdzie mogłoby być jeszcze lepiej gdyby nie kary na starcie podczas któregoś z weekendów.
Dla Gutierreza świąteczne Grand Prix będzie za tydzień kiedy wszyscy zawitają do jego ojczyzny, Meksyku. Teraz to Grosjean na świeczniku. Wiadomo to życzeniowa teoria i lekkie wodolejstwo, ale nawet w czasach lepszy był Grosjean wczoraj.

1 trening Grosjean lepszy od Estebana o 0,15 sek
2 trening Grosjean lepszy od Estebana o ok 0,6 sek


Drugi typ to para wewnątrz zespołu Sauber. Od początku ku mojemu zdziwieniu w sezonie lideruje Ericsson. Nie uważałem go za zbyt dobrego kierowcę. Szału nie ma w wynikach rzecz jasna, ale wiele razy dojeżdzał przed Brazylijczykiem..
W Austin jednak ma się to zupełnie inaczej i to Nasr jest szybszy, ponadto nie ma kłopotów z balansem i potrafił być lepszy w treningach od McLarenów, Massy czy Kwiata. To pokazuje, że naprawdę dobrze się Nasr tutaj czuje, o czym sam mówi. Za to z obozu Szweda zupełnie inne nastroje. Sami zobaczcie.

Felipe Nasr (P12/P13): To był pozytywny dzień. Od początku dobrze się czułem za kierownicą. Sprawdziliśmy różne ustawienia i wygląda na to, że idziemy w dobrym kierunku. Jak na razie tempo jest dobre, jednak wszyscy wiemy, że to dopiero piątek. Musimy przeanalizować dane i zobaczymy co z tego wyjdzie. Niemniej jednak był to dobry start weekendu.

Marcus Ericsson (P16/P21): Nie był to dla mnie najlepszy dzień. W drugim treningu miałem nieco problemów z balansem. Zwłaszcza na super-miękkich oponach. Nie czułem się za pewnie w samochodzie. Mamy nieco pracy przed resztą weekendu. Dobrze, że nasz drugi bolid ma dobry balans, więc możemy wziąć z niego przykład jutro.
Różnice w czasach to przepaść.
Nie sądzę żeby to były jakieś różne strategie. Po prostu Nasr lepiej sobie radzi i to widać gołym okiem.
1 trening Nasr szybszy od Ericssonao ok 0,9 sek
2 trening Nasr szybszy od Ericssona o ok 1,03 sek
Jak dla mnie przepaść! Nasr z szansami na Q2 i miejsca 15-17, a może zaskoczy jescze bardziej?
Ericsson moim zdaniem odpadnie w Q1.



A Wy jakieś typy macie? Zapraszam do dyskusji. Trzeba wreszcie rozruszać ten dział, końcówka sezonu więc jest o czym dyskutować.

33 punkty przewagi Rosberga nad Hamiltonem. Hmm, czy to już koniec walki o tytuł? Zapewne nie, ale strata Lewisa spora. Kto dzisiaj wygra kwalifikacje&gt; Jakieś pomysły na ciekawe typy? @ranczo0123? @Alberenque? @Heros123?
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Felipe Nasr - Marcus Ericsson Typ: Nasr @ 1,66
Dzięki za zwrócenie uwagi na ten typ ;) Powinien wejść na spokojnie ????
Co najważniejsze, pogoda przez cały weekend zapowiada się na słoneczną.
Jedna sekunda różnicy pomiędzy miękką i supermiękką mieszanką.
Daniel Ricciardo - Sebastian Vettel @1,6 Expekt✅✅ 3-6
Sebastian problemy w pierwszym treningu, 15 okrążeń,w drugim starał się znaleźć odpowiedni balans. Przewaga Riccardo w FP2 to ok.0,6s. Riccardo bez żadnych problemów, 2 miejsce w FP2. Tor odpowiada Redbullą, może powalczy o 1linie z Mercedesami ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Kwalifikacje, czas gry do rozpoczęcia 3FP, czyli do 17:00:

▶ Carlos Sainz vs. Esteban Gutierrez @1.91 Marathonbet 8/10 ✅


W końcu kierowcy w Austin mogli pojeździć na suchej nawierzchni co pokazuje trochę różnic w czasach.
Ekipa STR spisuje się dotychczas całkiem przyzwoicie, zarówno jeżeli chodzi o długie jak i krótkie przejazdy. Natomiast Haas po nadspodziewanie udanych ostatnich Q w Japonii, w domowym GP do tej pory czasy na poziomie pomiędzy Renault, a Sauberem.
Duże wibracje na dochamowaniach obu bolidów, spore problemy z balansem auta Estebana i nie wygląda to ciekawie dla Haasa jeśli chodzi o domowy weekend. Mają ostatnią szansę na poprawienie ustawień w 3FP i wtedy okaże się gdzie tak naprawdę się znajdują w stawce.
Na ten moment lider STR - nie ma żadnych problemów na suchym torze, na żadnej mieszance, bolid prowadzi się o dziwo bardzo płynnie. Wiadomo, prędkości maksymalne w STR są przeciętne, dlatego nie ma co się spodziewać wejścia obu bolidów do Q3, ale podejrzewam, że będzie na granicy z Williamsem i McLarenem.
Dla porównania, pierwszym treningu 0.8s przewagi Sainza nad Meksykaninem, w drugim ponad 1s.

@Robson United witam również! Sainz zgodnie z przewidywaniami zmiażdżył. Nie ma za co ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +92
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Carlos Sainz vs. Esteban Gutierrez @1.91 MarathonBet 8/10
O panie, kto to nas odwiedził! ;) Witamy!
Od razu widzę wjeżdżasz z grubej rury, ale powiem Ci, że wchodzę w to też! Świetny typ zaproponowałeś.
Ja osobiście pewnie jak i większość userów nie możemy zagrać w MarathonBet, ale jest alternatywa na szczęście. Więc nie ma żalu, że się nie uda tego zagrać.
Kto chętny również pograć na Sainza w parze z Estebanem to Bwin @1,85 na Hiszpana daje. Milenium także ma tę parę, ale tam @1,80. Więc już Wasz wybór, bo nie każdy też ma konto w bwin
Jeszcze dla potwierdzenia jak dobrze spisuje się Toro Rosso na tym torze dorzucę wypowiedź samego Carlosa Sainza
Carlos Sainz (P10/P11): To był zdecydowanie dobry piątek. W zeszłym roku nie przejechałem tu wielu okrążeń na suchej nawierzchni, więc był to dla mnie dość nowy tor. Muszę powiedzieć, że podobało mi się. To wyjątkowy i charyzmatyczny tor, po którym fajnie się jeździ. Z punktu widzenia osiągów, jesteśmy dokładnie tam, gdzie oczekiwaliśmy, jednak będziemy mocno pracować i zobaczymy jak zakończy się weekend.
.
Jakby było mało to nie tylko Sainz spisuje się tutaj dobrze. Również Danił Kwiat na granicy 10 się kręci.
Wątpię by Gutierrez się przebił jakoś mocno dzisiaj w kwalifikacjach.
Dzięki więc @rajdowiec75 za zwrócenie uwagi na ten typ ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
heros123 1K

heros123

Użytkownik
GP USA - kwalifikacje

Pascal Wehrlein - Esteban Ocon @ 2,10⛔ betsson
Bardzo ładny kurs na Ocona. Wehrlein duże problemy zarówno wczoraj i dzisiaj, niezbyt dobre tempo na jednym kółku i właśnie tutaj upatruję szansy dla Francuza. Ocon lepiej się spisuje przez ten weekend od Pascala, a do tego przejechał dużo więcej kółek od Niemca, bo Pascal nie jeździł w pierwszym treningu. Myślę, że to również może mieć dzisiaj znaczenie i między innymi dlatego stawiam tutaj na Ocona.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ja zawsze lubię sobie popatrzeć na ustawienie na starcie by sobie jakoś wyobrazić jak to może wyglądać, a dziś wieczorem ustawienie wygląda mianowicie tak:

Ustawienie na starcie:
1. Hamilton; 2. Rosberg;
3. Ricciardo; 4. Verstappen;
5. Räikkönen; 6. Vettel;
7. Hülkenberg; 8. Bottas;
9. Massa; 10. Sainz;
11. Pérez; 12. Alonso;
13 Kwiat; 14. Gutiérrez;
15. Palmer; 16. Ericsson
17. Grosjean; 18. Magnussen;
19. Button; 20. Wehrlein;
21. Nasr; 22. Ocon.

Za bardzo jeszcze nie mam pomysłów.
Warto powiedzieć, że dwa Mercedesy i Verstappen wystartują na miękkich oponach, czyli odmienna strategia niż reszta kierowców z top10.

Jakieś pomysły macie?
Red Bull wydaje się bardzo szybki na tym torze, liczę, że będzie super walka z Mercedesami na szczycie. No,ale nawet jak nie to chyba już czas by Hamilton i Rosberg na torze coś wspólnie powalczyli prawda? ;&gt; Dawno nie było walki między nimi, bo Hamilton zawsze miał jakiś kłopot, a jak jechał z przodu pewnie to nagle awaria i kończył z rękoma zakrywającymi twarz.
Dla emocji w końcówce sezonu chciałoby się wygranej Hamiltona i Rosberga gdzieś na 6-7 miejscu :p
No, ale dużo bardziej wolałbym zwycięstwo Ricciardo. Dla tego C&#39;mon Dan! ;)
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Daniel - Max 1 1.7 Totomix ✅✅

Pisze z telefonu wiec sory za bledy. Ide w pare z jednego zespolu Red Bull. Ricciardo bardzo dobry weekend jak dotad. Roznice miedzy kolegami bardzo male ale w strategii bardzo duze. Licze ze Ricc dobrze wystartuje i majac przewage opon narzuci swoje tempo. Oprocz tego mam jakiegos czuja ze on tu zgarnie 1 lub 2 miejsce.
 
navent 83

navent

Użytkownik
W związku z tym, że dzisiaj wyścig, a tu taka cisza, mam pytanie do ekspertów. Zastanawiam się bowiem nad dyspozycją Hulkenberga w kwalifikacjach. Prezentował bowiem znacznie lepsze tempo od Pereza i jako jedyny, poza dużo lepszą szóstką, zszedł poniżej granicy 1:37. Pytanie brzmi czy był to kwalifikacyjny wyskok, czy myślicie, że warto zagrać, że będzie lepszy w wyścigu od partnera z zespołu? Kurs na to wynosi 1,75.
Czy może podejść do sprawy odwrotnie i zagrać, że będzie poza Top 6, bo przecież czołowa szóstka jest raczej pewna (o ile nie wystąpią żadne problemy trzech najlepszych zespołów). Bardzo proszę o opinie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
@navent mi też się wydaje, że Hulkenberg powinien tutaj powalczyc o wysokie lokaty. Perez nie wszedl nawet do Q3. Obawa w tym typie jest taka, że Perez będzie miał inną strategię a on potrafi długie przejazdy na jednej mieszance wykonywać i tutaj może coś się wymieszać. Ale ogólnie faktycznie kurs na Hulka ciekawy i warto chyba to pograć.
Dla mnie wyścig w USA zawsze dużo się dzieje, sporo wyprzedzać powinno być. Więc nie znalazłem też nic ciekawego z par jakie powystawiali na dzisiejszy wyścig, a przecież nie zawsze trzeba też coś grać.
Życzę powodzenia ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
Oba Williamsy zdobeda punkty: NIE @ 1,72 b365✅
Sainz-Kwiat @ 3,0 b365⛔

Williamsy startuja z poz 8.i 9. Perez na luzaku powinien ich wyprzedzić,oraz liczę Alonso wskoczy do top10.Massa od przyszlego sezonu już nie będzie reprezntowal Williamsow,przyszłość kolegi z zespołu,Bottasa,niepewna. Ogólnie kiepsko.

Drugi zakład dla mnie 50/50 wiec az zal nie pograc.Sainz startuje z 10.miejsca a Kwiat 13.Mimo wyższej pozycji startowej Sainza,bedzie jechal &quot;brudna&quot;strefa,a kolega z zespolu &quot;czysta&quot;.Start bedzie kluczowy.Sainz mial problemy z oponami.Kwiat przedłużył kontrakt z Toro Roso,bedzie sie starał wypaść jak najlepiej.
Pzdr
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom