>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18. kolejka LOTTO Ekstraklasy (01.12-04.12.2017)

Status
Zamknięty.
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Wisła Płock vs Arka Gdynia. Arka z remisem 1.55 Fortuna.
Arka w formie ostatnio. Wisła gra jedną wielką tragedię. Jak Arka zagra dziś na swoim poziomie o wynik meczu jestem spokojny. Albo wygrają albo remis z tak słabo dysponowaną Wisłą.
2:0 Wisła. Wisełka sie przelamala.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:30 Sandecja - Legia
Legia do przerwy/na koniec @ 2.24
Legia @ 1.70
buk: Bah


Jestem zdania, że taki kurs na Legię to jest promocja. Sandecja zagrała katastrofalnie w Gdyni gdzie już po pierwszej połowie przegrywała 0:4. Nie chcę pisać, że była to wina pogody czy murawy, ale Sandecji tamto spotkanie nie wyszło. Arka bardzo szybko objęła prowadzenie po czym od razu chciała dobić rywala i im się to udało. Sandecja w tamtym spotkaniu była bezradna i myślę, że dziś będzie podobnie. Gospodarze nie potrafią odnieść zwycięstwa od dziesięciu spotkań i ta seria może się tylko przedłużać gdyż czekają ich mecze z Legią, Jagiellonia, Wisłą Płock oraz Lechią. Legia rozegrała świetne zawody w Kielcach, a mimo tego wróciła bez punktów. W świetnej formie są Niezgoda, Kucharczyk, Hamalainen czy Guilherme. Legia w końcu zaczęła grać to do czego nas przyzwyczaiła w poprzednim sezonie. Składne akcje, kontry, to wszystko przynosi w końcu efekt. Trener Jozak potrzebował paru tygodniu aby to wszystko poukładać i wprowadzić w zawodników nowego ducha. Legia walczy, Legia chce zwyciężać i dziś będzie podobnie. Mistrzowie Polski jadą dziś do Niecieczy bez Miroslava Radovića, Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka oraz Tomasza Jodłowca. Przy braku Pazdana, duet Dąbrowski-Astiż również nieźle sobie radzą. Legia dziś to bierze, i mam nadzieje, że swój festiwal zaczną w pierwszej połowie.​
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła - Arka
podwójna szansa 0-0 @1,67
fortuna ⛔
obie strzelą @1,66 fortuna ⛔
Pierwszy sobotni mecz, do Płocka przyjeżdża rozpędzona Arka, która po wygraniu dwóch ostatnich meczy wskoczyła do górnej ósemki, a w tygodniu przypieczętowała awans do półfinału Pucharu Polski, szczególnie na uznanie zasługuje zaaplikowanie 5 bramek Sandecji, wynik jak na nasze podwórko imponujący, wcześniej wygrała też we Wrocławiu ze Śląskiem co większość uznała za niespodziankę, bo to Śląsk w tamtym meczu był faworytem. Gospodarze zaś notująją czarną serię, przegrali 4 kolejne mecze. Moja pierwsza myśl na ten mecz to remis ze wskazaniem jednak na Arkę, chciałem najpierw dać Arka DNB @2,06 w fortuna, ale po przemyśleniu, że jednak Gdynianie w tygodniu grali mecz w PP to bardziej prawdopodobny wydaje mi się w tym meczu remis, dla bezpieczeństwa gram podwójną szansę, czyli remis do przerwy lub na koniec meczu, na 4 ostatnie bezpośrednie mecze na poziomie Ekstraklasy dwukrotnie między nimi padł remis, a remis do przerwy padł w 3 na 4 mecze, drugi typ to obie strzelą, Wisła w większości meczy na swoim stadionie zdobywa gola, osttani raz nie trafiła w Płocku w meczu z Legią, ale to było w sirpniu, od tamtej pory zawsze coś ukłuje u siebie, natomiast Arka w delegacji też w większości meczy strzela, gola nie strzelili tylko na stadionach Legii i Lecha oraz na inaugurację ligi w Niecieczy z Sandecją, poza tym z każdego wyjazdu wracają z jakąś zdobyczą bramkowa, uważam, że po zaciętym boju padnie tu bramkowy remis 1:1.

Sandecja - Legia
Legia @1,9
fortuna ⛔
Legia strzeli +1,5 gola @1,86 fortuna ✅
Podobnie jak ibis uważam, że kurs na Legię to promocja, z całym szacunkiem dla Sandecji uważam, że nie będzie miała dziś nic do powiedzenia, gospodarze dzisiejszego meczu na początku sezonu jako beniaminek zaskoczyli pozytywnie i trochę tych punktów ugrali, jednak im sezon trwał dłużej tym ciężej im było zdobywać jakieś punkty, w tej chwili mają serię już 8 meczy bez wygranej, w tym czasie po 4 razy zremisowali i przegrali, natomiast Legia po słabszych meczach i wymianie szkoleniowca zaczeła regularnie punktować odnosząc 6 kolejnych zwycięstw w lidze, dopiero w ostatniej kolejce przegrali w Kielcach, ale zagrali dobry mecz, jednak Korona jest w ostatnich tygodniach w mega formie, więc ta porażka ujmy strasznej im nie przynosi, dzisiaj będą chcieli za pewne się zrehabilitować za nią i przywiezć 3 punkty z Niecieczy, w której jeszcze nigdy nie wygrali, grali tam 3 mecze i zawsze górą byli gospodarze, jednak nie był to zespół Sandecji, a miejscowa Termalica, czy uda im się dzisiaj przerwać tą niechlubną serię? uważam, że tak i wieczorem punkty pojadą z Legią do Warszawy.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Wisła Płock - Arka Gdynia
powyżej 31,5 fauli @ 1,8 ✅
Totolotek
Gospodarze w małym dołku, po 4 kolejnych porażkach i powoli zaczynają opadać na same dno. Arka natomiast coraz wyżej w tabeli i po ostatnich dwóch zwycięstwach ze Śląskiem i Sandecją plasują się na 7 miejscu. Do tego awansowali do 1/2 PP także końcówka rundy można śmiało stwierdzić, że udana dla piłkarzy Arki.
Dzisiaj ponownie typ na ilość fauli bo zwycięzce naprawdę trudno wskazać, taki mecz na remis mi wychodzi.
Jak grają goście wszyscy wiedzą, sporo agresji i walki na boisku co przekłada się na sporą ilość fauli, do tej pory nie mają sobie równych, na ich koncie 322. Drugi Bruk-Bet ma o 43 faule mniej.
Gospodarze może nie tak dużo faulują jak ich dzisiejszy rywal ale na ich koncie też pokaźna liczba - 252.
Po powrocie do Ekstraklasy obie drużyny spotkały się czterokrotnie, ale tylko raz w Płocku. W tym spotkaniu padło sporo bo 36 fauli (20 - 16).
W pozostałych spotkaniach rozegranych w Gdyni ilość fauli wyglądała następująco:
23 - 19
18 - 12
21 - 10
Jak już wspominałem we wcześniejszych postach warunki do gry coraz gorsze, boiska coraz bardziej grząskie, zawodnicy też już &quot;zajechani&quot; etc. Dodatkowo Arkowcy rozegrali mecz pucharowy w tygodniu i ubytek sił może być u nich bardziej widoczny.
Większa presja mimo wszystko na gospodarzach aby w końcu przerwać tą serię porażek i dzisiaj więcej determinacji spodziewam się z ich strony a goście też swoje dorzucą do ogólnej puli przewinień.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Dodatkowo Arkowcy rozegrali mecz pucharowy w tygodniu i ubytek sił może być u nich bardziej widoczny.
Tylko, że z pierwszego składu Arki w meczu z Chrobrym zagrał tylko jeden piłkarz, środkowy obrońca Marcjanik ???? po raz kolejny po meczu w PP Arki pojawiają się argumenty o ubytku sił/zmęczeniu, a tak na dobrą sprawę to cały czas w Pucharze Arka grała zupełnie innym składem niż gra w lidze.

Moim typem na to spotkanie jest:
Wisła Płock - Arka Gdynia
typ: remis @3,25
LVbet ⛔ :mad: słaby mecz Arki, dobry Wisły (i Kiełpina)
Skład Arki: 936939440861302786
Patrząc na skład jest jeszcze Socha ze środowego spotkania, eksperymentalnie na lewej obronie. Arka generalnie składem niemal identycznym jak z Sandecją, tylko ten Socha za Marciniaka. Na papierze to wygląda dosyć ofensywnie, mecz z Sandecją wysoko wygrany, no ale... Arka na wyjazdach to nie jest raczej drużyna grająca otwartą piłkę, a poza tym ciężko mi sobie wyobrazić by udało się tak samo dobrze rozpocząć mecz jak ostatnio. Można niby przywołać zwycięstwo Arki we Wrocławiu, ale kto oglądał ten widział jaką siermiężną piłkę gra drużyna z Gdyni na wyjazdach. Arkę do końca roku czekają 4 ciężkie mecze (Płock, Kielce, Górnik u siebie i wyjazd do Szczecina) i każdy punkt będzie na wagę złota, jako kibic chciałbym zobaczyć zwycięstwo żółto- niebieskich, ale remis na terenie przeciwnika, który powoli traci grunt pod stopami też nie będzie odebrany w Gdyni jako tragedia.
Z drugiej strony drużyna Wisły Płock, która jest w bardzo złej sytuacji, ostatnie wyniki na pewno poniżej oczekiwań, brak &quot;trenera&quot; Furmana to argumenty do gry przeciwko gospodarzom, ale... jak wiadomo w naszej ukochanej lidze bywa i tak, że takie czynniki wpływają na osłabioną drużynę pozytywnie i punkty zdobywają ci, którzy akurat ich potrzebują. Wisła podobnie jak zespół gości terminarz ma ciężki, więc sądzę, że też będą zadowoleni z każdego zdobytego punktu. No i dodatkowo dla Płocczan trafia im się dzisiaj przeciwnik, na którym lubią się kończyć różne gorsze serie rywali ;) Na podpórkę typu jeszcze można zwrócić uwagę na h2h, gdzie od awansu obu ekip do ekstraklasy przeważają remisy.
Osobiście czuję w tym meczu remis, 0:0 lub 1:1.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Sandecja - Legia
typ: 2 - 1,75
Fortuna
Obie drużyny muszą walczyć o punkty. Legia jest faworytem i ma lepszą drużynę. Nie pozwoli sobie Legia na stratę punktów w drugim spotkaniu z rzędu. Pomimo całej sympatii dla Sandecji, nie postawię na nich pieniędzy. Dziś zagrałem czystą dwójkę.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Typ: Obie drużyny zdobędą gola i poniżej 3.5 bramki
Kurs: 3.4
Bukmacher: 1xbet
Status: ⛔
Wystarczył zwykły BTS za 1,91 po co ten limit...
Zagłębie Lubin:
Forma jest bliska poziomu zera, ostatnia wygrana miała miejsce 15 października. Dyspozycja strzelecka także prawie nie istnieje. W listopadzie Miedziowi zdobyli tylko jedną bramkę. Obrona także jest w kryzysie, ale widać lekkie odwrócenie spadkowego trendu. Jest to drużyna własnego boiska w Lubinie odniosła 5 z 6 wszystkich wygranych w lidze, także 3/4 ligowych punktów i bramek zostało zdobytych w domu. Dzisiaj będzie miał miejsce lubiński debiut Mariusza Lewandowskiego w roli szkoleniowca.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
Pod przewodnictwem Macieja Bartoszka imponuje formą. W lidze przegrała tylko jeden mecz i to dawno, bo 1 października. Forma strzelecka jest coraz lepsza, Słoniki blisko połowę spotkań zakończyli ze zdobyczą powyżej 1,5 bramki. Obrona wygląda dosyć przeciętnie, zespół ma trudności z zachowaniem czystego konta, udało się to tylko raz. Na wyjazdach widać słabszą dyspozycje w ataku, co przekłada się na mniejszą zdobycz punktową.
Analiza:
W sierpniu byłoby coś nie do pomyślenia, że Zagłębie rozegra dwa a tak naprawdę trzy kolejne mecze bez zdobyczy bramkowej a Termalicą zacznie strzelać po 2 - 3 bramki rywalom a jednak to się stało. Mimo kryzysu jednak na swoim terenie mają większe szanse na krok do przodu. Dzisiaj ta zła seria gospodarzy powinna już zostać przerwana i na grafice wyniku przy nazwie ZAG powinna się znaleźć liczba większa od zera, sprzyja temu choćby słaba skuteczność obrony rywala. W obliczu ulegającej lekkiej poprawie lecz wciąż słabej postawie obronie gospodarzy, gości stać dzisiaj też na jakąś zdobycz, jednak już nie tak okazałą jak z Wisłą (nie zagrali jeszcze dwóch spotkań z rzędu ze zdobyczą powyżej jednej bramki).
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz - Legia Warszawa (sobota 20:30)
Typ: Legia/+1,5 gola w meczu
Kurs: 2,11 (fortuna)
Z tym meczem nie ma co za bardzo kombinować, sam pograłem to spotkanie ale troszeczkę dałem inny typ. Zacznę od gości, już pisałem wiele razy o tej drużynie, więc mogę dodać tylko tyle że ostatni mecz był troszeczkę słabszy, co przełożyło się na wynik. Najlepszy w drużynie gości Malarz ratował tyłki ile mógł, jednak sędziowie być może wypaczyli wynik meczu. Jednak jestem za tym, że Korona wygrała zasłużenie. Podobało mi się ataki wyprowadzane przez legionistów, naprawdę groźne, gdyż Korona dużą ilością graczy atakowała bramkę Malarza. Dziś chyba tak nie będzie co przełoży się na posiadanie większe piłki gości, zobaczymy jak leży im atak pozycyjny bo ostatnie bramki to akcje z kontry. Warto wspomnieć że Legia grała w tygodniu mecz w PP, ale najlepsi zawodnicy odpoczywali. Trzeba pochwalić również Hamalainena za dobre występy, kupiłem go za to do fantasy.
Napisałem wcześniej o ataku pozycyjnym Legii w dzisiejszym meczu, pamiętacie mecz Lecha kilka kolejek temu z Sandecją? Tam Lechici nic nie mogli zrobić, ba, nawet Sandecja była bliższa strzelenia bramki. Dziś trzeba dać z siebie wszystko, piłkarze z Nowego Sącza wiedzą że będą odstawać od piłkarzy Legii, jednak jak przypomnieć sobie ostatni mecz tych drużyn to dobrze bronili a napoczął ich dopiero w 2 połowie Kasper. Dodatkowo wypada ze składu Sandecji Kolew, Cetnarski, Korzym. Duże braki. Czy piłkarze zrehabilitują się za 0:5 w Gdyni? Czas pokaże.
 
C 0

cfaniak1916

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz - Legia Warszawa (sobota 20:30)
Typ: Legia
Kurs: 1.75 Fortuna
Nie trzeba się zbędnie rozpisywać, przewaga na papierze jak i po za nim po stronie Legii, ma dużo lepszych zawodników, podrażniony zespół ze Stolicy po ostatniej porażce ligowej z Koroną nie da sobie wyrwać punktów. Choć ten mecz jest w super ofercie (zazwyczaj staram się odpuszczać mecze z superoferty) to jednak jest zdecydowanie pewny, że 3 pkt zabiorą ze sobą Warszawiacy.
Piast Gliwice - Lech Poznań (niedziela 15 30)
Typ: Lech Poznań
Kurs: 2.05
Tutaj podobnie jak w meczu Sandencja - Legia nie ma co za dużo kombinować, Lech jeśli chcę walczyć o mistrzostwo takie mecze musi z palcem w nosie wygrywać, i udowodni to jutro na wyjeździe.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz – Legia Warszawa
Typ: Legia wygra i poniżej 1,5 bramki w pierwszej połowie (Król Ekstraklasy)
Kurs:
2,54
Bukmacher: Fortuna
Status: ⛔
Typ: Remis (Legia wygra = zwrot)
Kurs: 1,6
Bukmacher: forBet
Status: ✅
Sandecja Nowy Sącz:
Zaczynają się sprawdzać przedsezonowe zapowiedzi i grając coraz słabiej zespół z Nowego Sącza zaczyna być kandydatem do spadku z Ekstraklasy. Widać wyraźne osłabienie formy strzeleckiej, która jest najsłabsza w sezonie, po raz drugi Bianconeri rozegrali trzy mecze z rzędu bez zdobytej bramki, które teraz stanowią większość. Obrona już od listopada także sprawuje się najgorzej w sezonie a jej najsłabsze wydanie można było oglądać tydzień temu. Mimo, że dla drużyny z Nowego Sącza właściwie każdy mecz jest na wyjeździe to na ekstraklasowo - domowym boisku w Niecieczy podopieczni Radosława Mroczkowskiego punktują lepiej i nie dają sobie wbijać wiele bramek tylko Górnikowi udało się zdobyć więcej niż jedną bramkę gdy Sandecja występowała w roli gospodarza. Najlepszy strzelec zespołu, opuszczający ostatni mecz na noszach Aleksandyr Kolew jak donoszą raporty powinien dzisiaj wystąpić.
Legia Warszawa:
Porażka w Kielcach (choć niesłuszna, bo z wiadomych przyczyn powinno być 2:2) zakończyła serię pięciu wygranych z rzędu. Od objęcia sterów przez Romeo Jozaka po początkowych małych zdobyczach atak poszedł do przodu. Obrona wygląda nawet bardzo dobrze, świetnie gra Arkadiusz Malarz, który w większości meczów zachowuje czyste konto. Na wyjazdach dyspozycja jest słabsza, ale ulega pewnej poprawie. Jedyne mecze w lidze gdy CWKS nie zachowuje czystego konta miały miejsce poza Warszawą. Brak osłabień kadrowych pod względem meczu z przed tygodnia.

Analiza:

Nieciecza nie jest sprzyjającym Legii miejscem, nigdy tu zdobyła tu nawet punktu.Sandecja potrafiła zaskoczyć wyżej notowanych rywali i nie raz urywać im punkty. We wszystkich spotkaniach obu drużyn pada mało bramek, szczególnie mało pada ich w meczach gospodarzy w Niecieczy. Za kadencji Romeo Jozaka goście nie zagrali jeszcze w lidze dwóch overów z rzędu, dodając do tego możliwość, że po klęsce w Gdyni (aż 5:0 w tym 3:0 po 15 minutach) podopieczni Radosława Mroczkowskiego z pewnością skupią się na ściślejszej obronie (i nie dotykaniu piłki ręką przy dośrodkowaniach), więc ilość bramek jak i czas zdobycia nie muszą być takie same jak w zeszłotygodniowych potyczkach dzisiejszych rywali. Gram na wygraną Legii, ale bez jakiegoś przekonania jakoś mam wątpliwości.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz - Legia Warszawa
powyżej 29,5 fauli @ 1,95 ✅
powyżej 3,5 żółtych kartek @ 1,5 ✅
Totolotek
W tym spotkaniu ponownie wybieram typ na przewinienia i kartki.
Bardzo dobrze czego można spodziewać się w tym spotkaniu w swoim typie opisał jack13, przytoczę z jego postu tylko najważniejsze dla mnie rzeczy:
- beniaminek odstaje technicznie od przeciwnika i będą próbowali różnicę nadrobić walką,
- często piłkarze Sandecji bazują na agresywności w grze i dzisiaj nie powinno być inaczej,
- coraz gorsze boisko do gry, wszak eksploatują je co tydzień na zmianę z Bruk-Betem,
- w drużynie gospodarzy paru walczaków, potrafiących wycinać równo z trawą, Trochim, Baran czy Brzyski.
Dzisiaj to zapewne goście będą prowadzili grę i kwestia tylko jak często faule będą popełniać gospodarze. Na ich koncie dotychczas 274 fauli co daje im 4 miejsce w tej statystyce. Legioniści na przeciwległym biegunie bo tylko 196 fauli ale dzisiaj przy nastawionym na kontry przeciwniku też zapewne zdarzą im się jakieś przewinienia. Spodziewam się, że sporą część roboty wykonają tutaj gospodarze, tak z 20 na spokojnie (z Lechem - 20 fauli, z Górnikiem - 23 faule) a goście tylko dorzucą się do końcowego rozrachunku.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Piast Gliwice - Lech Poznań
Typ:
Lech nie przegra i suma poniżej 3.5 bramki (Król Ekstraklasy)
Kurs:
1.7
Bukmacher: forBet
Status: ✅
Typ: Poniżej 2,5 bramki
Kurs: 1,8
Bukmacher: Fortuna
Status: ✅
Niech mi ktoś powie czemu do k.. nędzy nie zgłosiłem do Króla Ekstraklasy inaczej?!
Piast Gliwice:
Początek pracy z Waldemarem Fornalikiem wyglądał niezbyt dobre. Zaczęło się od dwóch porażek do zera ale potem zespół zaczął zdobywać bramki i gdy już to robił to w większości po dwie, dało to natychmiastowy efekt w postaci zdobyczy punktowych. Obrona pozostała niezmiennie na tym samym, przeciętnym poziomie, bramki tracone są i w połowie spotkań więcej niż tylko jedna. Mecze w Gliwicach są głównym dostarczycielem punktów drużyny w tutaj tracą też o wiele mniej bramek.Nie pojawi się dziś Aleksandar Sedlar, jeden z podstawowych graczy zespołu z Gliwic. Za to prawdopodobnie wystąpi Marcin Pietrowski.
Lech Poznań:
Ostatnia wygrana choć w słabym stylu przerwała ciągły, trwający trzy miesiące spadek formy. Dyspozycja strzelecka w tej chwili utrzymuje się tak mniej więcej po środku pomiędzy najlepszą a najgorszą w sezonie. Obrona być może wykazuje pewną poprawę, ale jest jeszcze zbyt wcześnie by to stwierdzić. W tym sezonie gra na wyjazdach idzie słabo, wszystkie porażki Kolejorza miały miejsce poza Poznaniem. Wyraźnie gorszy jest atak i obrona. Osłabiona będzie formacja ataku brakiem Christiana Gytkjaera, Nickie Bille Nielsena, Mihaia Raduta i Radosława Majewskiego. Razem w lidze mają 6 asyst i zdobyli 9 bramek, czyli w obydwu przypadkach około 1/3 z całego dorobku drużyny. Wróci Lasse Nielsen, co poprawi siłę obrony.
Analiza:
Faworyt, czyli Lech gra słabo po prostu się męczy, nie ma takiego ciągu jak w lutym czy marcu, kiedy seryjnie wygrywał po 3:0. Na wyjazdach radzą sobie słabo i to jest szansa dla Piasta by powtórzyć wyczyn Sandecji i nie dać się pokonać. Atak Kolejorza będzie osłabiony brakiem wyżej wymienionej czwórki, więc mogą się pojawić znowu problemy w ataku. Obrona w optymalnym składzie i przy takim rywalu, który ostatnio atakuje nawet przyzwoicie, ale były to mecze z niezbyt dobrze broniącymi rywalami jest w stanie zachować czyste konto. Dzisiejsze spotkanie może wyglądać tak jak konfrontacja Lecha z Koroną Kielce z tegorocznej 9 kolejki Ekstraklasy (15 września). Podopieczni Nanada Bjelicy w 35. minucie po golu Łukasza Trałki objęli prowadzenie 1:0 i na więcej nie było ich stać, wynik do końca pozostał taki sam, mogło się to zakończyć remisem 1:1, ale Jacek Kiełb nie wykorzystał rzutu karnego.
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
GKS Piast Gliwice - Lech Poznań
Typ: GKS Piast Gliwice
Bukmacher: fortuna
Kurs:3.90
Analiza:
Zacznę od Piasta Gliwice ,który ostatnio zremisował w Szczecinie na murawie która nie nadawał się do gry w piłkę. Bardzo duże opady deszczu spowodowały ,że ten mecz był meczem waleczności. Mecz u siebie wygrany z Cracovia po świetnym strzale Jankowskiego. Porażka w ostatnich minutach w Niecieczy. Zwycięstwo z Wisłą Płock także u siebie. Remis z Zagłębiem - mecz wyjazdowy. W Piaście mogą już grać Vassiliev,Bukata,Zivec co daję duże nadzieję na jutrzejsze zwycięstwo. Nadal nie zagra nasz kapitan Gerard Badia ,ale jak wiemy Badi zawsze żyję każdym meczem i jest całym sercem z Piastem. Dwa ostatnie mecze wygrane u siebie czuję ,że jutro w Gliwicach zostaną 3 pkt.
Jeśli chodzi o Lecha duże osłabienia kadrowe m.in: Nikola Vujadinovic,Nicki Bille Nielsen,Radosław Majewski,Radut oraz prawdopodobnie nie wystąpi Gytkjaer. To duża szansa na pokonanie poznańskiej lokomotywy. Ostatnie wyniki Lecha zwyciestwo z Wisłą Płock, remis z Sandencja,porażka z górnikiem, remis z Wisła i Lechią. Wyniki nie są satysfakcjonujące dochodzi jeszcze plaga kontuzji i nieobecności z powodu kartek. Z tego co wiem duża ilość kibiców Piasta jutro stawi się na mecz przy Okrzei. Młyn powinien być zapełniony. GKS TYLKO 3 PKT !!! WIERZYMY !!!
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik
Polska, Ekstraklasa: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 03.12.2017. godz. 18:00 - WYNIK 2:3 ✅
Typ: over 2.5 / Kurs: 1.83 / Buk: 1xbet
Nie ma w tych kursach nic dziwnego, że aż strach to ruszać bo za bardzo pewny typ to jest chyba, ale trzeba przyznać po prostu argumentów za bramkami tutaj jest mnóstwo.
Wisła w ostatniej kolejce dała znowu popis gry w defensywie, czyli to co się ciągnie od dłuższego już czasu jest tradycją kompletnie nie mogą poukładać tej swojej gry w defensywie w delegacji. Trzy raz wychodzili w tamtym spotkaniu na prowadzenie i trzy razy je tracili. Pierwsza bramka stracona po karnym, druga to szybkie trzy podania gospodarzy i obrona spóźniona a kto gra szybką piłkę na jeden kontakt Górnik, trzecia to brak koncentracji, krycia i bramka stracona po rzucie różnym a kto strzela najwięcej bramek po stałych fragmentach gry i jest w tym mega świetny Górnik. Wisła będzie dziś miała mnóstwo problemów w defensywie, trzeba tutaj zaznaczyć że u siebie ten poziom w defensywie jest zdecydowanie wyższy ale moim zdaniem dziś rywal za mocny i będziemy oglądać te same problemy co w ostatniej kolejce, Górnik się nie cofnie Górnik standardowo będzie naciskał otwierając przestrzenie dla Wisły ale tak robią w każdym meczu i nikt nie potrafi przy stracie piłki ich zatrzymać bo ruszają z kontrą bardzo szybko i skutecznie. Jeśli chodzi o ofensywę w ekipie Ramireza to te dwie bramki padały po bardzo fajnych, kombinacyjnych, szybkich akcjach ogólnie widać że w ataku Wisła cały czas się rozwija i ma jeszcze sporo rezerwy, co najważniejsze trener ma w kim wybierać, o ataki w wykonaniu gospodarzy się nie boje a mur na pewno dziś nie natrafią.
Górnik już trochę opisałem w wcześniejszych zdaniach i za wiele tutaj więcej nie ma co pisać, beniaminek nie puchnie i co tydzień gra swoją piłek, nie widać żadnych podstaw by nagle coś w tej grze strzeliło a więc będzie mnóstwo otwartej piłki przez 90 minut.
Oczywiście tutaj dwa zdania trzeba napisać o tym że siła ofensywna tych ekip to dwaj super strzelcy z Hiszpanii po stronie Wisły Carlitos po stronie Górnika Angulo – są to zawodnicy potrafiący sami wygrywać mecz to że strzelają też mnóstwo bramek to zasługa oczywiście kolegów ale trzeba tutaj jasno powiedzieć że oni jak nikt w naszej Ekstraklasie potrafią te asysty wykorzystywać regularnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Piast Gliwice - Lech Poznań
over 2.5 gola @ 2.02
buk: Bah


Spotkanie gdzie idę w stronę goli. Obie drużyny na dzień dzisiejszy mają różne cele. Piast chce się oddalić od strefy spadkowej, a Lech musi dotrzymać kroku Górnikowi, Wiśle i Legii jeśli chce się dalej liczyć w walce o mistrzostwo. Piast pod wodza Waldemara Fornalika gra coraz lepiej i powinien sprawić duże problemy Lechowi. Fornalik powinien mieć powodowy do zadowolenia bowiem do składu powracają gracze, którzy byli kontuzjowani. Po stronie gospodarzy nie ujrzymy Aleksandra Sedlara (pauza za żółte kartki), być może też Gerardia Badii. Lech dzisiaj bez Mihaia Raduta (pauza za żółte kartki), Radosława Majewskiego i Nickiego Bille Nielsena. Nie wiadomo czy zdąży się wyleczyć Christian Gytkjaer (uraz w ostatnim spotkaniu). Kolejorz ma jednak w składzie Gajosa, Makuszewskiego czy Jevtića, którzy również są w stanie trafić do bramki rywala. Mecz zapowiada się fajnie i mam nadzieje, że piłkarze nie popsuja tego widowiska.

18:00 Wisła Kraków - Górnik Zabrze
over 2.5 gola @ 1.76
buk: BaH


Obie drużyny przed przerwą zimową chcą nazbierać jak najwięcej punktów, które przybliżą ich do upragnionego celu - Mistrzostwo. To, że w spotkaniach Górnika pada najwięcej bramek piszemy praktycznie co tydzień. I dziś może być podobnie, gdyż przed nimi staje drużyny, która również dużo strzela ale i dużo traci bramek. Po wczorajszej niespodziance w postaci remisu Legii, dziś apetyt na zwycięstwu w obu drużynach będzie jeszcze większy. Górnik po pewnej wygranej nad Chojniczanką Chojnice i awansie do półfinału Pucharu Polski wyjdzie jeszcze bardziej nakręcony na boisko. W zespole zabrzan dalej funkcjonują stałe fragmenty gry oraz kontrataki z których goście zdobywają dużo bramek. Ciekawie zapowiada się pojedynek Carlitos-Angulo. Obaj Panowie są dalej w gazie i powinni trafić przynajmniej po jednym golu. Ciekaw jestem czy Kiko Ramirez postawi na duet obrońców Głowacki-Wasyl. W ostatnim spotkaniu Wasilewski dostał zaledwie kilka minut gry. Po stronie &quot;Białej Gwiazdy&quot; zabraknie Pola Lloncha, Marko Kolara, Ivana Gonzaleza czy Zdenka Ondraska (kontuzje), mimo tych braków Wisła nie odpuści w tym spotkaniu i ruszy na rywala. Górnik mam nadzieje, że odpowie tym samym i zobaczymy mecz pokroju ostatniego najlepszego widowiska Korona-Legia.​
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Piast vs Lech. Piast z remisem 1.79 Fortuna.
Lech nic nie gra ostatnio. Porazki lub remisy. Ograli Wisłe Płock ale po mega meczarniach. W Piaście widzimy coraz lepsze wyniki. Patrze na gre Lecha i nie widzę w tej druzynie zgrania ani checi wygranych. Piast sie zepnie, bo potrafi i znow bedzie jak w mecz z Górnikem- zobaczymy Lecha bezradnego na wyjeździe. Po takim kursie warto cos postawic na gospodarzy.
0:0. Typowy lech.izii.
Wisła vs Górnik Zabrze. Górnik z remisem 1.6 Fortuna.
Tu idę w Górnika z racji osiaganych wynikow i tego,ze graja ofensywnie i gola potrafia zdobyc z niczego. Wisełka mnie nie przekonuje. Ogladalem ich mecz u siebie z jakas gorsza druzyna niz Górnik i po fartownym golu wygrali, dziury w obronie byly i moglo sie skonczyc w druga strone ( teraz dokladnie nie pamietam z kim to grali ) ale zaprezentowali sie slabo. Górnik powinien ten mecz wziac.
2:3 Gornik Zabrze. Brawo górnicy , swietny mecz.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Wisła Kraków - Górnik Zabrze (niedziela 18:00)
Typ: Podwójna szansa 0-0 ⛔
Kurs: 1.73 (fortuna)
Chyba każdy z nas śledzących naszą ligę może stwierdzić - hmm, ciężki mecz do typowania. Dzisiejsze spotkanie może skończyć się zwycięstwem każdej z drużyn. Wisła po wyjeździe z Niecieczy przyjeżdża z 1 punktów i z ich obozu słyszymy, że ten wynik to porażka. Czy ja wiem?! Górnicy natomiast wygrali spotkanie z Jagiellonią, choć przegrywali 0:1.
Zacznę może od drużyny Górników. Za często nie odwołuję się do statystyk lecz jak zobaczyć w tabele to mecze wyjazdowe nie są zbytnio straszne dla zabrzan. Na pierwszy rzut oka 3-2-3 nie powala, jednak nasza liga jest na tyle &quot;mocna&quot; że daje to wynik 2 miejsca w tabeli. Bramki 13-13 więc jak nas przyzwyczaili, dużo strzelać i sporo tracić. Ostatnie 5 kolejek na wyjazdach to 3 zwycięstwa (z Sandecją, Pogonią, Bruk Betem) i 2 porażki, już nieco mocniejszymi drużynami (Legią oraz Zagłębiem Lubin). Powiem tak, jak Angulo zostanie wyłączony z gry to będzie zły znak dla gości. Legii udało się go wyłączyć, pamiętam mecz z Zagłębiem to tak samo nie miał za dużo do powiedzenia. Wówczas pokazał się Kądzior. Na początku było widać, że ten chłopak coś ma jednak nie strzelał a asystował nie zbyt często. Teraz jest jedną z głównych postaci obok Kurzawy i Wolsztyńskiego czy Matuszka. Myślę, że każdy na jakiś specyficzne akcje po których padają bramki dla zabrzan wskazałby rzuty rożne. Co ciekawe Wisła tracąc w ostatnim meczu bramkę na 3-3 straciła ją w taki sposób, jaki strzelają Górnicy.
Wisła nad 11 pozycją w tabeli (Śląsk Wrocław) zyskuje jedynie 5 punktów. Wszystkim wydaję się że z Caritosem są już jedną nogą w górnej części tabeli. Nic bardziej mylnego, może przyjść 1 czy 2 mecze bez punktów i będzie nerwówka. Z drugiej strony Wisła dysponuje zawodnikami doświadczonymi co daje przewagę nad innymi zespołami. Mam na myśli chociażby świetnie grającego jak na swój wiek Arka Głowackiego, Bogusia, Pawła Brożka czy Małego. W połączeniu z młodością (Wojtkowski, Arsenić czy Halilović) jest to mieszanka wybuchowa.
Nie wiem jak się odnieść do drużyny gospodarzy. Z jednej strony grają dobrze, a pamiętam jak było już gorąco w szatni, to Kiko wybrnął z tego w najlepszy sposób. Kiedyś pisałem, że Kiko stracił poczucie co ma robić. I teraz stwierdzam, że miałem rację ale on jednak dał radę. Przykład: Wisła w ostatnich 2 spotkaniach u siebie z Pogonią (zmieniła trenera) i Sandecją zdobyła 6 punktów. Tragedią mogłoby być np. 2 remisy. Wówczas mogliby być w dolnej części tabeli. Teraz kilka minusów. 1 bramka w Niecieczy stracona z rzutu karnego. No nic, zdarza się. Jednak 2 i 3 to skandal (patrząc od strony kibica gospodarzy). Bramka Pawłowskiego to nic innego jak błąd Arsenic i Sadlok. Zbyt długi odstęp między nimi i było po ptakach. Angulo lubi to. Ostatni bramka w meczu to typowy rzut rożny Górnika. Przypomnę, że w ostatnim meczu (3:2 dla Górnika) między tymi drużynami piłkarze powielali błąd za błędem ale mogli wywieźć punkty.
Nikt tu nie odstaje. Już nie będę pisał o pojedynku Cartitosa z Angulo. Powiem tylko tyle, że na stadionie Wisły ma być 15 000 kibiców więc nic innego nie pozostaje jak zobaczyć dobry mecz.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast Gliwice - Lech Poznań
powyżej 28,5 fauli @ 1,8 ✅
Totolotek
Jak już wcześniej napisali przedmówcy gospodarze coraz lepiej radzą sobie pod wodzą trenera Fornalika, goście z kolei w poprzedniej kolejce przełamali swoją serię meczów bez zwycięstwa ogrywając Wisłę Płock.
Co do nieobecnych to już wspomniano to powyżej także nie będę się powtarzał. Dodam tylko, że za pauzującego za kartki Sedlara zapewne zobaczymy dzisiaj od pierwszej minuty Dziczka.
Bilans spotkań z Lechem w Ekstraklasie jest bardzo niekorzystny dla Piasta 3-2-11, bramki 12-38, jak widać ekipa z Poznania nie bardzo leży gospodarzom.
Ja dzisiaj ponownie skupiam się na typach związanych z przewinieniami. Piast do tej pory na koncie 240 faule, Lech trochę mniej bo 227.
Zakładam, że mecz będzie głównie toczył się w środkowej strefie boiska i kto lepiej opanuje ten rejon ten będzie stwarzał sobie więcej sytuacji podbramkowych. Piast mając takich zawodników w linii pomocy jak Vassiljev, Bukata, Zivec czy Valencia powinien spróbować od początku przejąć kontrolę nad meczem i zepchnąć rywala do defensywy.
Sytuacja Gliwiczan w tabeli jest zła ale jeszcze nie najgorsza, u siebie gospodarze muszą punktować w każdym meczu niezależnie czy to będzie Lech czy w następnym meczu Legia. Tym bardziej, że robi się mała wyrwa pomiędzy 11 a 12 drużyną w tabeli.
Liczę dzisiaj, ze zobaczymy mocno agresywnego Piasta, który od początku przysłowiowo siądzie na rywala i zawalczy o każdą piłkę.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła - Górnik
Powyżej 2,5 gola @1,7 fortuna ✅
Obie strzelą @1,53

fortuna ✅
Niewątpliwie hit tej kolejki w naszej Ekstraklasie, do Krakowa na mecz z Wisłą przyjeżdzą lider z Zabrza, dodatkowo jest to pojedynek najlepszych snajperów ligi, czyli Angulo z Górnika i Carlitosa z Wisły, pierwsza jaka myśl przychodzi patrząc na to spotkanie to bramki i tak też postanowiłem zagrać, czyli powyżej 2,5 gola, a dodatkowo uważam, że obie drużyny zdobęda tu gole, troszkę wyżej stawiam akcje Górnika, że to on wygra, ale zwycięstwo Wisły na swoim obiekcie nie będzie na pewno niespodzianką, dlatego nie będę ryzykowal i grał na którąś z drużyn, a po prostu ogólnie na bramki. Jeśli chodzi o Wisłe to na ostatnie 5 meczy over pokryła tylko dwukrotnie, natomiast BTS również 2 razy, nie jest to imponujący wynik, ale po drugiej stronie stanie Górnik, który słynie z ofensywnej piłki, często też traci bramki, na ostatnie 5 meczy over pokryli w 4 razy, a BTS także 4 razy, natomiast jeśli spojrzeć tylko na bezpośrednie pojedynki to over pokryty został 3 razy w 5 ostatnich pojedynkach, a BTS w każdym. dzisiaj liczę na ciekawe i otwarte widowisko z bramkami obu drużyn.
 
mrdziubas 215

mrdziubas

Użytkownik
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Typ: Obie drużyny zdobędą gola i poniżej 3.5 bramki (Król Ekstraklasy)
Kurs:
3,2
Bukmacher: Fortuna
Status: ⛔
Znowu ten limit 3,5...
Wisła Kraków:
Po pewny słabszym okresie terminarz pozwolił na zwyżkę formy jak i dyspozycji strzeleckiej. Jeszcze w tym sezonie nie miała miejsca seria czterech meczów bez porażki. Bardzo dobra dyspozycja w defensywie (2/3 spotkań na zero z tyłu a w reszcie tylko po jednej straconej bramce) niestety tydzień temu uległa rozprężeniu i Biała Gwiazda straciła aż trzy gole. W Krakowie przy Reymonta 22 gospodarze znacznie lepiej, bo 75% lepiej punktują. W krakowskim grodzie znacznie lepsza jest też obrona ze wszystkich szesnastu straconych bramek w lidze tutaj padły tylko trzy. Sytuacja kadrowa pozostaje bez zmian w stosunku do stanu z przed tygodnia.

Górnik Zabrze:
Od jakiegoś czasu utrzymuje formę na przyzwoitym poziomie, który pozwala myśleć o podium w maju. Atak bezapelacyjnie jest najlepszy w lidze, zespół z Zabrza o osiem bramek wyprzedza wicelidera tej klasyfikacji Koronę Kielce aż o osiem bramek. Obrona jest dosyć przeciętna, ale jeśli dzisiaj uda się podtrzymać serię czterech kolejnych spotkań ze stratą nie większą niż jedna bramka i wydłużyć ją do pięciu to po meczu forma defensywy osiągnie najlepszy lub prawie najlepszy poziom. Poza Zabrzem forma i atak są widocznie gorsze. Lista graczy niezdolnych do gry nie uległa zmianie.
Analiza:
Będzie to spotkanie z cyklu ciężkiego gatunku, coś w stylu derbów. Przy Reymonta 22 Wisła właściwie nie traci bramek a jeśli już to tylko w pojedynczych przypadkach rywalowi udaje się ją zdobyć, ale tylko jedną. Seria minut z czystym kontem trwa już niemalże 250 minut w konfrontacji w tak świetnym atakiem jaki prezentuje Górnik, myślę że dzisiaj się skończy, jednak co do innej serii gospodarzy ośmiu kolejnych spotkań z defensywą na poziomie poniżej 1,5 straconych bramek. W tym przypadku jestem bardziej za jej utrzymaniem. Goście bronią dosyć słabo a na wyjazdach zawsze tracili bramkę, coraz lepsza dywersyfikacja graczy asystujących i strzelających gole w zespole gospodarzy zwiększa szansę zdobycze bramkowe w kolejnych spotkaniach nawet gdy wyłączy się Carlitosa z gry. Dodatkowo zespół z Zabrza w środku tygodnia zagrał wyjściową jedenastką mecz Pucharu Polski, co może osłabić świeżość. Szanse na wysoką zdobycz bramkową zespołu z Krakowa też w mojej opinii nie są aż tak wysokie. W ciągu całego sezonu podopieczni Kiko Ramireza nie zdołali jeszcze w ataku zagrać mecz po meczu ma poziomie powyżej 1,5 trafienia do siatki rywala.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom