>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

18 Kolejka T-Mobile Ekstraklasa 05.12-08.12.2014r

ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Zawisza +0,25 @ 1.85 ⛔
Legia -0,5 @ 1.82 ✅
Łęczna +0,25 @ 1.83 ✅ (połowa wygrana)
Lechia - Piast over 2,25 @ 1.81 ✅
Pinnacle
W stronę Zawiszy bo Śląsk po przerwie reprezentacyjnej wygląda słabo i nie przekonuje mnie swoją grą.Beznadziejny mecz z Ruchem i nawet u siebie,gdzie są zdecydowanie groźniejszym zespołem też zagrali przeciętnie z Pogonią.Niewidoczny Paixao,chaotyczny Pich i przewracający się na piłce Mila taki mam obraz Śląska z ostatnich dwóch spotkań.
Zawisza z Jagą zagrał przyzwoicie,lepiej niż we wcześniejszych spotkaniach.Spory plus dla defensywy,która w końcu zachowała czyste konto i nie dopuszczała do jakiś groźniejszych okazji.Dwa ostatnie spotkania u siebie to porażki z Legią i Górnikiem ale po słabiutkiej grze a mecz z Jagą daje jakieś światełko w tunelu.Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale na słabo grających wrocławian może to wystarczyć.
Na Legie bo Górnik tydzień temu pokazał,że jest wyraźnie pod formą co można było już zaobserwować we wcześniejszych meczach wyjazdowych z Zawiszą i Cracovią,co prawda wygranych ale mało przekonywujących jeśli chodzi o styl.
Legia na Górnika wyjdzie w najsilniejszym składzie na bank i to powinno w zupełności wystarczyć.W poprzednim sezonie Legia dwukrotnie wygrywała w Zabrzu.
W stronę Łęcznej bo zagrali fajny mecz z Ruchem a GKS kolejny mecz z rzędu gra bez ładu i składu.W ataku GKSu impotencja.Dwa mecze bez strzelonej bramki,wcześniej z Cracovią u siebie bramka w końcówce z karnego ale ogólnie mają spory problem ze stwarzaniem okazji.Po za meczem z Jagą,gdzie jeszcze w miarę dobrze to wyglądało większość spotkań w ostatnim czasie na prawdę kiepskich.
Górnikowi zawsze trudno się grało z Bełchatowem,do tego na wyjeździe słabiutki bilans ale po wygranym meczu z Ruchem w efektownym stylu mogą tutaj skasować jakieś punkty/punkt.Jest valju.
No i over w Gdańsku bo podobała mi się gra Piasta w meczu z Wisłą,gdzie nic nie strzelili a okazje mieli wyborne (słupek Badii,setka Podgórskiego i parę innych).
Lechia z kolei przegrała ale nie była zespołem gorszym i w końcówce marnowała świetne sytuacje.Liczę,że to co nie udało się obu zespołom w poprzedniej kolejce uda się tym razem i wpadnie parę bramek.W zespole Piasta wypada Klepczyński za kartki o ile dobrze pamiętam a to będzie spore osłabienie dla defensywy.Podoba mi się ta linia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Górnik Zabrze - Legia Warszawa


Typ. Over 2.5 2.03 Pinnacle Sports✅


Może i w tym sezonie kursy na overy bramkowe nie są już aż tak przekonujące, jak w zeszłym sezonie, lub nawet na początku tego, gdzie linia siegała nawet do 2.50 w niektórych meczach, ale w przypadku tego pojedynku i tak jestem pozytywnie zaskoczony, bo kurs powyżej 2.00 lub w tych okolicach jest moim zdaniem nieco zawyżony i po prostu trzeba z tego powodu szybko korzystać, bo myślę, że do jutra kursy poleca w dół. Podobnie stawiałem w poprzednim sezonie, gdzie Legia wygrywała 3:0 i 3:2 w Zabrzu. Nie będę się dużo rozpisywał i podam konkrety. Tak jak kolega wspomniał w poście powyżej, Górnik mimo 2 zwycięstw w 3 poprzednich kolejkach nie grał na miarę swoich oczekiwań i w Poznaniu został doszczetnie zlany przez Lecha, przegrywając 3:0. Gdzie szukać pozytywów, na pewno w grze w ataku, Zachara pomału wraca do dobrej dyspozycji z poprzedniego sezonu i jeśli ma dobra sytuacje to nie zawiedzie. Gorzej wygląda to już w obronie, która w ostatnim czasie jest strasznie dziurawa i trener szuka różnych sposobów, aby załatac ten problem. Kadra Górnika na to spotkanie w porównaniu do ostatniego spotkania nie ulegnie zmianie, w składzie również nie powinno być wielu roszad. Czy Górnik będzie w stanie zatrzymać Legię? Obiawiam się, że nie nastąpi to jutro, niby Legia gra na kilku frontach, ale zadyszka, jeśli nastąpi, to dopiero w przyszłej kolejce w łęcznej, gdzie Legioniści przystapią do spotkania po ciężkim boju LE z Trabsonsporem. Jednak, jesli chodzi o jutrzejszy mecz to bardziej przekonuje Mnie kurs na over, aniżeli typowanie zwyciescy spotkania. Legia w ostatnim czasie w przyzwoitej formie, w przeciwieństwie do kibiców stołecznego zespołu, ale to temat na osobną dyskusje. W poniedziałek Legia pokonała Cracovie 2:0 bez namniejszego wysilku. Cieszy na pewno powrót po dłuższej przerwie lidera zespołu, Radovica, który zapowiadał, że z meczu na mecz będzie grał coraz lepiej i jutro również powinniśmy go zobaczyć od pierwszej minuty na boisku. Czemu nie obawiam się o brak goli? Już same historie spotkań przemawiają na korzyść wyniku overovego, gdzie w ostatnich 4 spotkaniach w Zabrzu między obiema drużynami padało sporo bramek. Niby Wojskowi mało tracą bramek w ostatnim czasie, ale też nie są nieomylni, zwłaszcza, że właśnie w defensywie Legia musi grac żelaznym zestawieniem, bo sporo defensorów jest kontuzjowana. O ataku zespołu już nie będę wspominał, wystarczy, że Duda z Radovicem, czy z Orlando Sa zagrają kapitalną akcje i będą bramki, a tak jak wspominałem Obrona w drużynie Górnika jest w ostatnim czasie najsłabszym ogniwem. Legia zapowiada powiększeniem dorobku pkt nad czołówka, zwłaszcza, że w Krakowie Wisła zmierzy się z Lechem, za to Górnik zapowiada walkę, do składu wraca Madej, więc w ataku na pewno będą groźni, czy dadzą radę coś ugrać, będzie o to bardzo ciężko, bo Legia kolejny mecz rozegra dopiero w Czwartek, więc oszczędzania sił nie będzie i jutro wyjdą najmocniejszą 11stką. W Warszawie było 1:1, jednak Legia grała tam w mocno eksperymentalnym składzie. Jutro powinniśmy zobaczyć otwarty mecz z dużą ilością bramek, kurs bardzo fajny, ja w to wchodzę.

Górnik zagra bez: Mariusza Przybylskiego, Dawida Plizgi (zwichnięty bark), Armina Ćerimagicia (diagnoza po kontuzji łydki) i Błażeja Augustyna (kartki).

Legia zagra bez: Dossy Juniora, Tomasza Brzyskiego, Tomasza Jodłowca (kartki)

Przypuszczalne składy wg Legia.net :

Górnik: Steinbors - Sadzawicki, Szeweluchin, Gancarczyk, Magiera - Danch, Sobolewski, Iwan, Jeż, Kosznik - Zachara

Legia: Kuciak – Broź, Astiz, Rzeźniczak (Lewczuk), Guilherme – Vrdoljak, Pinto – Żyro, Duda, Kosecki – Radović
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
G 36

guxinimod

Użytkownik
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Typ: 2 ✅ 0:4 Jak w masło ????
Kurs: 1.80
W tym meczu pójdę w stronę Legii Warszawa. Dlaczego? Powiedzmy sobie szczerze, Górnik w ostatnich meczach nie zachwyca swoją grą. Skromna wygrana z Zawiszą, Cracovią, czyli ze słabymi ogniwami naszej ligi. Jednak już Lech pokazał, że przed Zabrzanami dużo pracy. Legia wyjdzie najmocniejszym składem. W tym tygodniu nie ma mowy o zmęczeniu, myślę, że Berg zmobilizuje ich i zagrają jak na Mistrza Polski przystało. Oszczędzać zapewne się nie będą, bo LE dopiero w czwartek, więc mam nadzieję, że Legioniści zdobędą 3 punkty - ważne 3 punkty, bowiem jest to ich szansa na odskoczenie od czołówki. Lech zagra z Wisłą i tam wiele się może wydarzyć.
Górnik ma czym ukłuć, ponieważ ma dobrych zawodników w ofensywie. W defensywie jest już gorzej, mam nadzieję, że Legia to wykorzysta. Jednakże na pewno Górnik będzie walczył, bo na pewno mają aspiracje do tego, aby nawet wygrać ten mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lorenzz 34

lorenzz

Użytkownik
Po mojemu i pewnie tak zagram bedzie wygrana Śląska,Gks Bełchatów,Legii.Myśle ze remis najbardziej pasuje mi w mecz Cracovia-jaga. Mozna poprobowac tez obie drużyny strzelą Górnik,Cracovia,Pogoń,Wisła. Overy 2,5 w meczu Ruchu i Górnika
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Górnik zagrał dobrze jedynie na początku meczu w Poznaniu.
Nie stwarzał zbyt wielu okazji i przegrał 0-3.
Legia wygrała 2-0 z Cracovią, w drugiej połowie była wyraźnie lepsza,
pierwszego gola Cracovia strzeliła sobie sama.
Mecze w Zabrzu w ostatnich latach obfitują w bramki, Legia wygrała 3-2 i 3-0 w ostatnim sezonie
w lidze, w pucharze przegrała 1-3 ten mecz był rozgrywany w grudniu.
Legia na wyjazdach w każdym meczu robiła over, więc i dziś jest on warty gry
biorąc pod uwagę braki na ważnych pozycjach w linii obrony w zespole gości
oraz to, że Górnik strzelał praktycznie każdej drużynie u siebie, a gdy tego nie robił
i tak był over (0-5 z Wisłą).
O sile Legii w ataku nie trzeba pisać, statystyki potwierdzają jej siłę.
Drugi mecz dziś tylko live.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
empe92 438

empe92

Użytkownik
Mecz Pogoni z Koroną to spotkanie drużyn, które dzielą w tabeli tylko 3 punkty i 2 pozycje. Ale Pogoń dołuje, a Korona idzie wyraźnie w górę, notując serię 6 gier bez porażki. Pogoń bardzo często gra w kratkę, po dobrych meczach z Górnikiem Zabrze i Legią, w których zdobyli 4 punkty, przyszła niespodziewana porażka z Podbeskidziem w Szczecinie 1:2. Następnie niezły mecz na Śląsku i remis 1:1. Generalnie Pogoń dysponuje niezłym składem, ale brakuje jej stabilizacji, być może wpływ na to miała zmiana trenera. Wdowczyka zastąpił Kocian, ale wielkich zmian w sposobie gry Portowców nie widać, a wyniki też nie są zdecydowanie lepsze. Pogoń miała ostatnio trudny terminarz, teraz wcale nie musi być łatwiej, bo Korona zdecydowanie poprawiła swoją grę i pnie się w górę tabeli. Początki sezonu były bardzo trudne, zespół był zamulony, brakowało jakości, ale od pewnego czasu zarówno gra, jak i wyniki wyglądają zdecydowanie lepiej. Korona przegrała 6 pierwszych meczów wyjazdowych, ale 2 ostatnie potyczki na obcych stadionach okazały się pod tym względem inne, bo udało się wygrać w Gdańsku oraz Chorzowie. Skoro nawet Trytko strzela bramkę, to w Koronie musi się bardzo dobrze dziać. Stadion w Szczecinie jest bardzo overowy. Tylko Zawisza i Piast nie zdołały tu zdobyć gola, Pogoni taki mecz przytrafił się zaledwie jeden (0:3 z Wisłą), więc jutro liczę, że oba zespoły zdobędą co najmniej po 1 bramce.
Pogoń – Korona
BTS @ 1.83 Bet365 ⛔ 2:0
 
skols13 573

skols13

Użytkownik
Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław

Czuje, że to będzie otwarty mecz z kilkoma bramkami, ale idą w rzuty rożne. Zawisza na własnym boisku gra otwarty futbol, dużo do przodu, skrzydłami, gdzie jest b.szybki L.Carlos, z drugiej strony Wagner. Więc dużo akcji będzie szło bokami, na dodatek za Rumaka, Wójcicki zaczął grać na prawej obronie, a jest to ofensywny gracz, więc często się włączał będzie bokiem, co jest z korzyścią dla rożnych. Zawisza zwłaszcza na swoim boisku nabija sporo rożnych. Pamiętamy jak Lech rożne robił za Rumaka, teraz ten szkoleniowiec przekłada chyba to na zespół z Bydgoszczy.
WKS u siebie w ostatnim meczu z Zabrzem sam zrobił 11 rożnych, z Legia 8, z Bełchatowem 4, z Ruchem 2.
Ślask ostatnio z rożnymi może nie szaleje na wyjazdach, z Ruchem 5, Wisłą 4, Lechia 3, Podbeskidziem 10. W Śląsku na pewno po prawej stronie będzie włączał się w akcje ofensywne P.Zieliński, jest na boku F.Paixao.
Tak wiec i dzisiaj licze, że trochę rożnych nabije, tym bardziej, że obrona Zawiszy nie jest solidną formacją, popełniają dużo błędów, więc na pewno Śląsk tutaj będzie stwarzał sobie sytuacje. Do składu Śląska wraca M.Paixao, więc siła w ofensywnie się zwiększa, na pewno będzie głodny gry i będzie aktywny z przodu.
over 10,5 rzutów rożnych @1.92 (azjan), bet365 ⛔ (10, Borskiemu trzeba podziękować ???? )
 
A 6,6K

alex.bp

Użytkownik
(10, Borskiemu trzeba podziękować )
Od razu zaznaczam, że nie grałem tu overa na rogi, ale praktyki dotyczące rożnych stosowane w naszej ekstraklapie to kpina. Regularnie kończone połówki przy rzutach rożnych, które są potencjalnymi sytuacjami bramkowymi to debilny przykaz z góry, bo w naszej śmiesznej lidze każdy sędzia zachowuje się w identyczny sposób. Dla porównania w Premier League sędziowie prawie zawsze pozwalają na skończenie akcji, idąc z &quot;duchem gry&quot;. U nas sędziowie nie mają za grosz wyczucia, ich żenujący poziom to odmienna sprawa, ale jak chcemy równać do najlepszych, to powinniśmy wprowadzać standardy z lepszych lig. W sumie nic w tym dziwnego, że mamy jednych z najgorszych sędziów w Europie.
 
M 24

mariusz5891

Użytkownik
U nas sędziowie nie mają za grosz wyczucia, ich żenujący poziom to odmienna sprawa, ale jak chcemy równać do najlepszych, to powinniśmy wprowadzać standardy z lepszych lig. W sumie nic w tym dziwnego, że mamy jednych z najgorszych sędziów w Europie.
Na całe szczęście drużyny i zawodników mamy prawie najlepszych w europie wiec poziom się wyrównuje :]. A tak na poważnie to polscy sędziowie regularnie sędziują mecze międzynarodowe, ligę europejską i ostatnio nawet ligę mistrzów w przeciwieństwie do naszych drużyny więc choćby na tym tle nie wypada mi się zgodzić z Twoja &quot;profesjonalną&quot; wypowiedzią :zoltakartka:. A jeżeli chodzi o Twoje wypociny na temat rzutów rożnych i doliczonego czasu gry to z tego co się orientuje to jest u nas tak z uwagi na konkretne wytyczne od pzpn-u tak więc sędziowie tylko wykonują ich polecenia
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Korona Kielce


Typ. Korona Kielce +0.5 AH 1.85 Pinnacle Sports⛔


Dzisiaj krótko, bo nie mam zbyt wiele czasu na rozpisywanie sie w kwestii tego typu. Moim zdaniem kursy mocno przesadzone i dziwi mnie, aż tak mocne faworyzowanie gospodarzy, którzy powiedzmy sobie szczerze nie sa ostatnio w najlepszej formie, co odzwierciedlają wyniki. Zwycięstwo z Legią, ozywiście można uznać za sporą niespodziankę, ale to Wojskowi zagrali wtedy bardzo mizerny mecz, co wykorzystali Portowcy, chociaż obrona Częstochowy w 2 połowie meczu nie była dobrym rozwiązaniem, chociaż skutecznym. Później przyszła zaskakująca porażka u siebie z Podbeskidziem, Pogoń dominowała, to fakt, ale nie potrafiła tego do końca wykorzystać, a niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić, przez co stracili gola w doliczonym już czasie gry. W ostatnim meczu we Wrocławiu urwali pkt Śląskowi, po dobrej 1szej i słabej 2giej połowie. Wszystko wygląda w miare dobrze, no przyzwoicie, kiedy na boisku znajduje się Rafał Murawski, który wyrósł na lidera zespołu. Niestety, zawodnik z powodu kontuzji musiał opuścić przedwcześnie boisko we Wrocławiu i w grze Pogoni plusów było jak na lekarstwo. Jego występ w meczu z Koroną stoi pod znakiem zapytania, więc jeśli nie zagra, to będzie to bardzo duża strata dla gospodarzy, i ciężko będzie im wygrać z dobrze spisującą się ostatnio Koroną, która po tragicznym starcie sezonu, ewidentnie złapała wiatr w żagle i nie przegrała od 6 spotkań, notując bilans 4-2-0. W końcu Ryszard Tarasiewicz, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych trenerów w Polsce, znalazł sposób na dobrą grę Kielczan, co pozwoliło im uciec spod nozdrza, a nikt chyba na poczatku sezonu nei przypuszczał, że będą jeszcze w stanie walczyć o top 8, do którego tracą tylko 3 pkt. W drużynie odnalazł się w końcu Oliver Kapo, który może i jest już grubo po 30stce, ale grywał kiedyś w takich firmach jak Monaco czy Juventus, więc jak na lige polską papiery ma dobre i wystarczające, aby zamieszać na boisku. Sytuacja kadrowa w drużynie gości też bardzo dobra, nikogo nie zabraknie w porównaniu do ostatnich spotkań na boisku, do składu natomiast powróci potpora środka pola Jovanovic, który uspokoi grę i będzie pomagał w rozgrywaniu akcji. Moim zdaniem Pogoń, nawet jeśli zagra Murawski, będzie miała ciężko z Koroną i tego meczu nie wygra. Takie druzyny jak Podbeskidzie, Ruch, czy Piast potrafiły urywać pkt gospodarzom, to tym bardziej może zrobi to dobrze dysponowana Korona, której może i w Szczecinie nie grywa się za dobrze, ale w takiej formie i po tak dobrym kursie można zaryzykować, ja w to wchodze. Dla bardziej odważnych Korona DNB.

Braki kadrowe:

Pogoń zagra bez: Rogalskiego(kartki), Małeckiego i Loureiro(kontuzje), Nunes, Robak i Murawski - niepewni występu.

Korona zagra bez: Kuzery, Markovicia, Małkowskiego, Kiercza.

Przypuszczalne składy:

Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Hernani, Golla, Nunes - Dąbrowski(Murawski), Matras - Frączczak, Murayama, Kun - Zwoliński.

Korona: Cerniauskas - Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak - Sobolewski, Petrow, Jovanović, Aankour - Kapo - Trytko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1 1.83 Bet365
Sprawa jest prosta - Dla Lechii liczy się tylko wygrana. Sporo pieniędzy włożonych w klub, najpierw zagraniczni szkoleniowcy, a teraz nagła zmiana szkoleniowca na Jerzego Brzęczka, a za plecami jedno zwycięstwo na 12 ostatnich spotkań. Nie tak wyobrażali sobie kibice i piłkarze obecny sezon. Nie wspominając już o działaczach. Efektem tego jest 14. pozycja w tabeli i osiem punktów straty do miejsca premiowanego grą w grupie mistrzowskiej. Typowy mecz na przełamanie, bo na przeciw staje ligowy średniak z Gliwic, który moim zdaniem i tak już sporo punków nazbierał. Można się upierać przy tym, że Piast także walczy o grupę mistrzowską, ale dla mnie to określenie na wyrost. Jest to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów naszej ligi, także sprawa w meczu jest otwarta. Ja liczę na pełną mobilizacją wśród gospodarzy, chęć przełamania i wejście na właściwy tor. Jeśli do tego dodać własne boisko, własną publiczność i przeciętnego, moim zdaniem obdarzonego mniejszym potencjałem rywala, to wygrana gdańszczan nasuwa się sama. Kurs jest całkiem niezły, także grzechem byłoby nie spróbować. W zespole z Gdańska niepewni występu są dwaj obrońcy Rafał Janicki i Adam Dźwigała, ale według sportowychfaktów powinni zagrać. Ponadto jest niezły potencjał w ofensywie, bo jest przecież Colak, Wiśniewski i Makuszewski. Jeśli miejscowi zagrają skutecznie o wygraną jestem pewny, bo sytuacji będzie co nie miara.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
xavy 386

xavy

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice DNB 2 @ 3,63 Oddsring​


Lechia to ciągle tylko i wyłącznie zbieranina piłkarzy - fakt faktem, że kilku z nich prezentuje naprawdę sensowny poziom, jak choćby Colak, Friesenbichler czy Bruno Nazario. Myślę, że profesjonalista pełną gębą jakim jest niewątpliwe Jerzy Brzęczek zrobi z nich efektownie i efektywnie grającą ekipę, ale dopiero na wiosnę. Na razie jest to ekipa co prawda z jakimś tam składem, zle zupełnie bez ładu - czytaj: dyscypliny i ryzów taktycznych. Już w poprzednim meczu Gdańszczan z Jagą stawiałem na gości, jednak w tamtym meczu sędzia okradł Białostoczan z 3-ech punktów a mnie z pieniędzy, ponieważ nie uznał on prawidłowego gola dla Jagi. Ponadto Jaga miała kilka sytuacji w drugiej połowie do przechylenia szali na swoją korzyść.
Co do Piasta - grają fajną, efektowną piłkę. W ostatnim meczu z Wisłą zasłużyli na zwycięstwo ( co się na szczęście nie stało :cool: ), ale zabrakło skuteczności. Ponadto w Piaście gra jeden z moich ulubionych piłkarzy ekstraklasowych czyli Gerard Badia - przydałby się w Wiśle... Polecam ten typ.​
 
Do góry Bottom