>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

19. kolejka Ligue 1 (20.12 - 21.12)

Status
Zamknięty.
kha1 40

kha1

Użytkownik

(zrzut z Betsson /kursy)
No i przed nami ostatnia tegoroczna kolejka Ligue 1. Tym razem być może bez jakiś większych hitów, ale trzeba przyznać, że kursy są dobre. Wystarczy spojrzeć na Marsylię, PSG i Lyon. Sami faworyci, a w każdym przypadku w okolicach 2,00 (i więcej)
Zapraszam do analiz, sam niedługo skupię się na meczu OL.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Sami faworyci, a w każdym przypadku w okolicach 2,00 (i więcej)
Sami faworyci i tyle można powiedzieć o tych ekipach ;).Nie radziłbym się sugerować tylko nazwami i dużymi kursami na te drużyny bo nie są one przypadkowe - OM nie gra wcale tak fajnie, takie bezpłciowe granie pozwala na takie heroiczne zwycięstwa jak z Lorient czy tez BVB.Na takim szcześciu wiecznie jechać nie będą, ponadto Nancy broni się przed spadkiem i całkiem ciekawie zagrali na Caen gdzie wygrali.Uważam, że jeśli w głowie będzie spore przekonanie, że przed nowym rokiem będą mogli zbliżyć się do czoła stawki to może się zepną i wygrają, ale nie liczyłbym na kanonadę i ładną grę z ich strony, niestety.

Ponadto ostrzegam przed OL, są skuteczni do bólu bo te syutacje co mają to strzelają, ale na Haineut gra się bardzo ciężko, tydzień temu Montpellier się przekonało o tym, kto widział jak Lille tam grało to wie, że ekipa Sancheza bez respektu podchodzi do tego typu ekip.

Ponadto PSG zamyka rundę w Dolinie Rodanu u ekipy, która na ten moment jest najlepsza pod względem zdobytych punktów w ostatnim czasie i nie liczyłbym w ogóle na zwycięstwo Paryżan.Mati opisywał ostatnio jak gra ekipa Les Verts i tak wygląda to, że drużna Galtiera zgłasza aspiracje do europejskich pucharów.
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Evian TG – Montpellier HSC
Beniaminek w ostatnich tygodniach spisuje się nad wyraz dobrze. Oglądałem ich występy w poprzednich dwóch kolejkach i musze powiedzieć że ani Toulouse ani Lyon tych meczów nie wygrały łatwo. Z TFC bramkę na wagę zwycięstwa straciło Evian chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra. Choć trzeba przyznać drużyna Casanovy miała naprawdę wystarczającą ilość sytuacji by wynik na swoją korzyść rozstrzygnąć znacznie wcześniej. Z kolei przeciwko Lyonowi w minioną sobotę zagrali całkiem dobry mecz, niestety błąd sędziego liniowego przy pierwszej bramce oraz błąd Andersona, rezerwowego golkipera beniaminka który zastępuje Lacquaita, zdecydowały o wygranej Olympique. Trochę szczęśliwie bo Llorisa raz przed golem uratował słupek po strzale Khelfiy. Evian jest bardzo skuteczne i cholernie groźne. Montpellier na wyjeździe zdarzają się wpadki i jeśli pokażą obronę tak jak było to w meczu na Hainaut to o bramkę dla beniaminka trudno nie będzie. Montpellier po tej sromotnej porażce z Valenciennes pokazało na tle Tuluzy futbol lepszy i na pewno bardziej ofensywny. Na pewno byli zdeterminowani by wygrać, ponadto Girard rzucił na środek boiska więcej kreatywnośći bo zamiast Marveaux zagrał Estrada. Sytuacje stwarzali ale skuteczność nadal kiepska np akcja w końca meczu kiedy TFC dwa razy wybijała piłkę z bramki. Mam wrażenie że gracze Rene Girarda wystrzelali się w tym meczu z Lorient :p Skończyło się na 1-1 ale biorąc pod uwagę formę Tuluzy to wynik nie jest wcale taki zły. Ale na pewno piłkarze Montpellier będą zmotywowani by z Evian zdobyć komplet punktów.
Jeśli chodzi o ubytki w składach to w ekipie Montpellier zabraknie Dernisa. Dość poważne osłabienie ale do zastąpienia (mam tu na myśli Camarę). Natomiast w Evian wypada Ehret ukarany czerwonym kartonikiem w poprzednim meczu. Ehret wystąpił w 16 z dotychczasowych 18 kolejek w pierwszym składzie więc jego absencja może być widoczna. Trener Casoni w jego miejsce może wystawić Ripperta lub Saada. Dla Brazylijczyka byłby to debiut we francuskiej ekstraklasie bo do tej pory wystepował w barwach Evian tylko w Ligue 2.
Trochę martwi że w meczach Evian już od 11 kolejek pada BTS. ???? Każda seria musi się kiedyś skończyć ale nie sądzę by doszło do tego tym razem. Obie ekipy mają w tej chwili lepszą ofensywę niż obronę. Evian też u siebie nie będzie się chowało za podwójną gardą jak Valenciennes więc przestrzeni do gry z kontry nie powinno zabraknąć. I to z obu stron.
BTS @ 1,80 Unibet ✅

AS Saint Etienne – PSG
Polubiłem ostatnio ekipę Zielonych, nie tylko dlatego że grają fajną, ofensywną piłkę ale że grają do końca czym uratowały mi dwa razy tyłek :p Teraz czeka ich prawdziwy sprawdzian bo zmierzą się z francuskim Manchesterem City. Od razu przyznam że wczorajszego meczu PSG nie oglądałem ale widziałem obszerny skrót na stronie soirfoot. W zasadzie mecz był bardzo wyrównany z szansami dla jednych i dla drugich. Jednak końcówka należała do Lille i Paryż remis może zawdzięczać Sirgiu który spisywał się na lini bardzo pewnie. W przedostatniej kolejce kiedy grali z Sochaux Paryżanie pokazali świetny futbol ale szkoda że tylko w pierwszej połowie. W drugiej już sobie stanęli a kwadrans przed końcem najlepszych już na boisku nie było. PSG ma ogromny potencjał w ataku i jeśli będzie im się naprawdę chciało to na Geoffroy-Guichard o jakieś punkty powalczą... ale biorąc pod uwagę formę drużyn to bardziej widzi mi się remis niż wygrana gości.
Przechodząc do ASSE to poście do poprzedniej kolejki trochę usprawiedliwiałem Dijon że nie strzela bo ma kiepską murawę na stadionie ale jak pokazał mecz Dijon-St.Etienne złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy ;) St.Etienne grają cały czas swoje. Są skuteczni do bólu, wykorzystują każde potknięcia rywali. Bramki jakie zdobyli z Dijon nie wynikały z jakies olbrzymiej przewagi czy super gry bo tego nie było ale z walki, determinacji i współpracy - na potwierdzenie zobaczcie sobie pierwszego gola ;) Zieloni mogli wygrać jeszcze wyżej z beniaminkiem ale dobre okazje pudłowali i Aubameyang i Pongolle. W drugiej połowie oddali inicjatywę Dijon i pilnowali wyniku stąd niewiele dla nich okacji. Boczni obrońcy Ebondo i Ghoulam na plus. Solidnie w obronie a potrafią też podłączyć się do akcji skrzydłem i dośrodkować. Na bramce również przyzwoicie spisuje się Ruffier. Bolączką albo i nie (bo w dwóch ostatnich kolejkach jego drużyna straciła tylko jednego gola) wydaje się być środek obrony. Przy szybkich i bardzo dobrych technicznie piłkarzach PSG mogą mieć niemałe problemy.
W meczu z Dijon z powodu kontuzji zeszli z boiska Aubameyang oraz Lemoine ale jak się dzisiaj okazało nie są one poważne i obaj piłkarze powinni wystąpić w środę [póki co obaj + Clement są niepewni do gry]. Złą wiadomością dla sympatyków ASSE jest zawieszenie Nicolity. Rumun wnosił sporo ożywienia na prawym skrzydle nierzadko mając spory udział w zdobytych golach. A z z Dijon był on zdecydowanie graczem meczu. Zamiast niego może zagrać Battles albo Sako ale nie wiem czego można się po nich spodziewać. Na pewno obaj będą zmotywowani by się pokazać ale chyba bardziej Sako bo to on stacił pewne miejsce w składzie na rzecz Nicolity..
Miałem grać obie strzelą a teraz sam nie wiem... jak &quot;chorzy&quot; zagrają to BTS można grać.
// Cała trójka z AS Saint Etienne jest ponoć gotowa do gry, polecam obie strzelą ale bez szaleństw ze stawką ;)
BTS @ 1,83 Unibet ⛔

Nie widze więcej nic ciekawego do gry :|
Może jeszcze win Auxerre ale kurs nie jest za wysoki a ekipa z Burgundii z podstawowych piłkarzy bez Coulibaly&#39;ego, Dudki, Chafniego i Traore. Wracają Oliech i Boly. Szkoda że nie będzie w składzie tego Traore, z nim na pewno zagrałbym &quot;jednynkę&quot; bo Dijon jest w kiepskiej formie. Oglądam ich mecze i nie poznaję drużyny która potrafiła jeszcze całkiem niedawno powalczyć z najlepszymi w lidze. Jeśli już jakieś okazje stworzą to są nieskuteczni, w ogóle grają jak jeźdzcy bez głów i w ataku i w obronie. Jak Auxerre zagra dobrze w defensywie to powinno wygrać. Strasznie słaby ten kurs na dnb (1,28) i kompletnie nie warto tego ruszać. Zastanawiam się nad overem 1.5 Auxerre (1,90) bo piłkarze Founiera potrafią grać ofensywnie i dwa gole zespołowi takiemu jak Dijon mogą wbić.j
// dzisiaj okazuje się że ze składu wypadł Ben Sahar, w takim wypadku Auxerre nie polecam :p
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
groven 2,2K

groven

Forum VIP
As Nancy Lorraine - Olympique Marseille
Wynik: 1:3

Typ: 2 DNB
Kurs: 1.40


Uważać koledzy jutro na Marsylię. W składzie zabrakło kontuzjowanego Gignaca i zawieszonego Cheyrou. Nie powinni przegrać, bo są zespołem zdecydowanie lepszym i bardziej poukładanym od gospodarzy, ale pewnego zwycięstwa nad nieobliczalnym Nancy nie spodziewałbym się. Ósma dotychczas Marsylia ma teoretycznie za sobą ogromne kłopoty z którymi borykała się początku sezonu. Widać stopniowy powrót na swoje miejsce w ligowej hierarchii. Podopieczni DD pokonali ostatnio po niezwykle trudnym meczu Lorient i mimo, że będą gośćmi na Stade Marcel Picot, to są uznawani przez buków za faworytów tego meczu. Nie wiem czy słusznie bo Nancy mimo złej pozycji w tabeli prezentuje się bardzo dobrze. Patrząc na ich historię meczy widać kilka naprawdę zdymiewających wyników. Proponuje zagrać 2 DNB po kursie 1.40 do jakiegoś duetu. Ewentualnie X2, ale czystej dwójki nie podstawię w życiu na Marsylię, bo to jeszcze nie jest szczyt ich formy, na który czekam.
Skład Marsylia:
Bramkarze: Mandanda, Bracigliano
Obrońcy: Azpilicueta, Fanni, Diawara, N&#39;Koulou, Morel, Sabo, Traore
Pomocnicy: Diarra, Kabore, Mbia, Lucho, Amalfitano, A.Ayew, Valbuena
Napastnicy: Remy, J.Ayew, Omrani, Gadi
 
P 37

piotreklyon

Użytkownik
Rennes vs Bordeaux

Typ - X2
Bukmacher - Betgun
Kurs - 1,64

Bardzo dobry kurs na Bordeaux które ostatnio jest w formie. Dla odważniejszych polecam samą 2 za którą płacą 3,55. Gospodarze dzisiejszego meczu są w totalnym dołku. Po kompromitujących wynikach w LE przyszła również zadyszka w Ligue1. Rennes nie odniosło zwycięstwa w 5 kolejnych meczach strzelając w nich zaledwie 2 bramki. W jak wielkim kryzysie jest Rennes pokazała poprzednia kolejka w której podopieczni Frederica Antonettiego przegrali ze zdecydowanie najsłabszą ekipą ligi - Ajaccio. W całkiem innych nastrojach są gracze Bordeaux którzy po fatalnym początku rozgrywek spisują się coraz lepiej. Żyrondyści wygrali 3 z 5 ostatnicj meczy a w 4 z nich nie stracili nawet bramki. W ostatnich dwóch meczach pomiędzy tymi drużynami dwukrotnie padł bezbramkowy remis który jest moim zdaniem równiez bardzo prawdopodobny w dziesiejszym meczu.

Kadry na mecz:
Rennes: Costil (B), Ab.Diallo (B), Mavinga, Apam, Mangane, Kana-Biyik, Boye, Danze, Theophile-Catherine, Tettey, Feret, Brahimi, Pajot, Doumbia, M&#39;Vila, Pitroipa, Kembo-Ekoko, Boukari, Hadji, Montano

Bordeaux: C.Carrasso (B), Olimpa (B), Henrique, Ciani, L.Sane, Tremoulinas, Planus, Ben Khalfallah, Sertic, Plasil, Maurice-Belay, Saivet, Ab.Traore, Gouffran, Modeste, Jussie, C.Diabate, Bellion

Ostatnie mecze Rennes:
Ajaccio Rennes 1-0
Atletico Rennes 3-1
Rennes Brest 1-1
Nicea Rennes 2-0
Rennes Udinese 0-0

Ostatnie mecze Bordeaux:
Bordeaux Sochaux 1-0
Marsylia Bordeaux 0-0
Bordeaux Nancy 2-0
Bordeaux Caen 2-0
Dijon Bordeaux 2-0
 
lordcadet 25

lordcadet

Użytkownik
FRANCJA: Ligue 1
Evian TG - Montpellier
21.12.2011 19:00
Typ:2- zakład bez remisu
Kurs: 1,73
Buk:Bet 365
W spotkaniu tym zobaczymy 12 w tabeli Evian TG, oraz lidera Francuskiej Ligue 1 Montpellier. Drużyna Gości w ostatnich meczach przechodziła delikatny spadek formy, przegrywając na wyjeździe z Valenciennes 0:1 oraz remisując u siebie z Toulouse 1:1, aczkolwiek uważam iż był to tylko drobny wypadek przy pracy i w meczu takim jak ten z Evian TG powinni pokonać rywala i wrócić na właściwy tor. Trzeba zaznaczyć również, iż gospodarze tego spotkania przegrali swoje ostatnie 2 mecze i nie znajdują się w najwyższej formie. Nie można również zapomnieć o tym, że drużyna Evianu remisowała już 7-krotnie w tym sezonie i dlatego uważam iż jeśli chcemy uznać ten mecz jako pewniak dnia, to musimy zabezpieczyć się przed ewentualnym remisem, dlatego stawiam na 2-zakład bez remisu. Na koniec dodam tylko że drużyna Montpellier strzela bardzo dużo bramek (ponad 2 na spotkanie), a co za tym idzie jestem spokojny o to iż trafią gospodarzą jedną lub dwie nie tracąc ich więcej i wygrają.
 
M 135

mhm

Użytkownik
Ogladales mecze Eviana? Najwyrazniej nie. W meczu z Lyon sedzia okradl ich z wygranej. Nie zagwizdal reki obroncy, ktory zatrzymal pilke na lini bramkowej reką. Karny i czerwona i pozamiatane, przynajmniej 1 punkt by zdobyli. Uwazalbym z tym typem. Nie mowie ze nie wejdzie ale Evian strzela w kazdym meczu gola. Sa dobra ekipa. 0 informacji o skladach. Typowe granie po nazwie i tabeli.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Lorient - Caen | under2.5 - 1,70 (Expekt)

Kończymy rok w Bretanii gdzie dojdzie do meczu ekip przeciętnych.Lorient, które kilka dni temu w kuriozalnych okolicznościach przegrało na Velodrome w Marsylii zagra u siebie z drużyną Caen, która niestety jest w dołku bo w ostatnich pięciu meczach zdobyło jeden punkt ponosząc aż cztery porażki.Kurs jest dość spory na undera patrząc na ekipę Gourcouffa bo ta jest znana z dobrego bloku defensywnego i samej organizacji gry, ale główną postacią jest bramkarz bo Audard trzyma tą całą defensywę.Gra Lorient raczej nie może przypaść do gustu bo nie grają jakoś wysoko jakościowego futbolu więc i dużo nie strzelają/nie tracą, ich główna siła opiera się na Monnet-Paquecie i Jouffre&#39;u i dziś chyba też na Emegarhe, który lepiej wygląda aniżeli Campbell, Sunu czy też Autret.Nie mniej jednak gra gospodarzy jest sfocusowana przede wszystkim na bronienie dostępu do bramki, a dopiero później myśleniu o szybkim wyjściu do kontry co przy szybkości Monneta-Paqueta ma szanse powodzenia.Nadmienić należy, że Lorient ma najlepszą defensywę w lidze jeśli chodzi o mecze u siebie bo na dość specyficznej, syntetycznej nawierzchni statystycznie tracą mniej niż jedną bramkę na mecz.
Co do gości z Normandii to niestety spuścili z tonu w sensie swojej gry - na początku sezonu można było ich chwalić za postawę w meczach bo grali ciekawą piłkę, strzelali nawet sporo jak na swój potencjał, fajnie w zespół wszedł Frau, ciekawym graczem też jest Niang, który ma dopiero 16 lat.Niestety, ostatnio coś nie gra w tej ekipie i notują bardzo słabe wyniki przez co spadają w tabeli coraz niżej.Dzisiaj też będzie ciężko o punkty bo mimo, że mają więcej atutów w ofensywie aniżeli gospodarze to w ogóle strzelić Audardowi będzie ciężko.Tak jak wspominałem, nie wiele wskazuje na to aby Caen miało sporo okazji do zdobycia bramki bo charakterystyką Lorient jest to, że jeśli już złapią przeciwnika to odrobić cokolwiek jest bardzo ciężko, a szczególnie jeśli grają u siebie i to z rywalem o zbliżonych umiejętnościach.
Z osłabień, to warto odnotować, że nie zagra Romao oraz dość istotna postać drugiej linii gospodarzy czyli Coutadeur, u gości natomiast decyzją trenera nie zagra dziś właśnie ten młody Niang.
Podsumowując, kurs jest na tyle wysoki bo liczą się z tym, że Caen może coś strzelić, a że defensywnie nie są tak stabilni to over realny, ale moim zdaniem goście nie trafią dziś nic przez co nasuwa mi się under ponieważ przy tym potencjale ofensywnym gospodarzy strzelenie trzech goli jest niezwykle trudne.


Saint-Etienne - PSG | St Etienne +0,5 - 1,55 (Bet365)

Kurs trochę marny, ale liczę dziś na Les Verts.Zdecydowanie najlepsza ekipa ostatnich kolejek we Francji, mówią o tym wyniki, mówi o tym miejsce w tabeli.Myślę, że i na koniec roku nie przegrają i zakończą rok z pięknym runem punktowym, a są ku temu przesłanki.Świetnie funkcjonuje trio Pongolle, Nicolita [ dziś niestety nie zagra ] oraz Aubameyang, którzy są bardzo skuteczni, to co mają to strzelają.Dziś będą mieli też ku temu szanse bo zawodnicy, którzy wypadli ekipie z Paryża to usposobieni defensywnie gracze czyli Sakho, Matuidi i Chantome, natomiast w St Etienne zabraknie też Paulao, środkowego obrońcy.Osłabień nawet sporo co może predestynować do bardziej odważnej gry i pomysł Matiego z BTS&#39;em wydaje się być dobry, ale ja bardziej zaufam Les Verts bo sądzę, że siła rozpędu ugrają przynajmniej remis z głównym kandydatem do Mistrzostwa.
 
lordcadet 25

lordcadet

Użytkownik
Ogladales mecze Eviana? Najwyrazniej nie. W meczu z Lyon sedzia okradl ich z wygranej. Nie zagwizdal reki obroncy, ktory zatrzymal pilke na lini bramkowej reką. Karny i czerwona i pozamiatane, przynajmniej 1 punkt by zdobyli. Uwazalbym z tym typem. Nie mowie ze nie wejdzie ale Evian strzela w kazdym meczu gola. Sa dobra ekipa. 0 informacji o skladach. Typowe granie po nazwie i tabeli.
Mimo wszystko typ wydaje mi się trafny. Przed postawieniem tego typu przeczytałem analizę mati89 gdzie wszystkie te informacje są podane dlatego nie zawarłem tych informacji w mojej analizie.
 
M 2

matth

Użytkownik
Lille - Nice #Lille 1.44

Na zakończenie rundy jesiennej zespół Rudiego Garcii podejmą przed własną publicznością piłkarzy z Nicei. Zdecydowanym faworytem w tym starciu są Mistrzowie Francji. Lille odpadło z Ligi Mistrzów, więc może się skupić na obronie tytułu, a jeśli ma być to możliwe, to takie mecze jak ten dzisiejszy trzeba koniecznie wygrywać. W poprzedniej kolejce grali na bardzo trudnym terenie z PSG i podział punktów można uważać za satysfakcjonujący ich wynik. W każdym bądź razie różnica punktowa między tymi drużynami pozostała bez zmian. Montpellier również wtedy straciło punkty. Drużynę Rene Marsigli czeka dzisiaj trudne spotkanie, bowiem prezentują ostatnio fatalną formę, a warto dodać, że na wyjazdach spisują się najgorzej spośród wszystkich ekip. Zaledwie jeden wywieziony punkt Caen nie daje im dzisiaj wielkich nadziei. Les Aiglons są obecnie pod kreską i bardzo wiele wskazuje, że właśnie tam spędzą przerwę zimową.

Bardzo ciekawa jest historia z ostatnich kilku lat pomiędzy tymi zespołami. W poprzednich czterech meczach na Stade Lille Metropole padał wynik 1:1. Ciężko jednak przypuszczać, aby wynik ten miał paść dzisiaj po raz kolejny. Spodziewam się tutaj łatwego zwycięstwa Les Dogues. W ekipie gospodarzy zabraknie dzisiaj Tulio de Melo. Natomiast Marsigli nie będzie mógł skorzystać z usług Guie, Diakite Emerse&#39;a Fae oraz Luciano Monzona, który jest zawieszony.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom