>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2 kolejka Ekstraklasy [07.08 - 09.08.2009r.]

Status
Zamknięty.
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
2 kolejka Ekstraklasy





Przed nami kilka bardzo ciekawie zapowiadających się spotkań. Zagłębie będzie chciało zamazać plamę z przed tygodnia, czy uda im się zanotować dobry rezultat w starciu z mistrzem Polski? GKS Bełchatów również ma coś do udowodnienia, ich planem numer jeden jest z pewnością zneutralizowanie napastników Jagi, czy Frankowski i Grosicki dorzucą kolejną bramkę na swoje konto? Na te i pozostałe pytania odpowiedź poznamy już w niedzielę, a tym czasem zachęcam wszystkich do pisania analiz ????​
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
No to coś napiszę od siebie, oczywiście o Lechii.
Zagrają jak wydać wyżej z Cracovią, czyli kolejny tydzień i kolejny mecz &quot;podwyższonego ryzyka&quot; ekipy biało-zielonych. Miejmy jednak nadzieję, że tak jak poprzedni będzie ciekawy, obfitujący w ładne akcje, zacięty, że obędzie się bez żadnych ekscesów na trybunach no i skończy się oczywiście zwycięstwem Lechii. To tyle zapowiedzi, czas na analizę.
Jakby się ktoś jeszcze nie orientował to mecz odbędzie się w Sosnowcu, a nie przy Kałuży. Więc nie zaskoczę może nikogo, ale nie uważam, żeby Cracovia była w stanie wygrać to spotkanie. W zeszłej kolejce przegrali wyjazdowy mecz ze Śląskiem i z tego co wiem i mi opowiadano (bo nie widziałem akurat tego meczu, nawet skrótów) to Pasy zaprezentowały się dość słabo. Lechia za to wygrała derby z Arką i to w dobrym stylu (moim zdaniem przynajmniej). W zeszłym sezonie gdy Cracovia przyjmowała u siebie biało-zielonych wygrała 3:1. Ale w tym jak już mówiłem grają niemal jak na wyjeździe, nawet gry są gospodarzami, no i w zeszłym sezonie Paweł Nowak stał po drugiej stronie barykady. A jest to piłkarz solidny, którego brak na pewno osłabił Cracovię. I na pewno wzmocnił on 2 linię Lechii, która potrzebowała ofensywnego pomocnika. Teraz są w stanie dłużej utrzymywać się przy piłce, szybciej nią operować. To było już widać w meczu z Arką. Teraz takiego piłkarza w ekipie z Krakowa brakuje. Baran ani Kłus nie są stworzeni do rozgrywania, a sam Pawlusiński nie może wszystkiego ciągnąć. Niepozyskanie rozgrywającego to był błąd Pasów i tyle. Jedyne poważniejsze wzmocnienie to Grzegorzewski, który szczerze mówiąc wielkiej kariery chyba nie zrobi. Moim zdaniem Cracovia to po prostu dość poważny kandydat do spadku w tym sezonie, chyba że wzmocnią się jeszcze, jak nie teraz to zimą. A z takimi ekipami musi sobie radzić Lechia, żeby zrealizować zamierzony cel, postawiony wspólnie przez sztab trenerski i działaczy. Tym celem jest 8 miejsce w lidze. Jak już wyżej napisałem takie mecze jak z Cracovią muszą wygrywać. A są do tego zdolni, próbkę ich gry można było zobaczyć w derbach, jak już wyżej pisałem pozyskanie Nowaka było bardzo dobrym i moim zdaniem trafionym ruchem, dodatkowo Lukjanovs, który też coś nam pokazał, chłopak na pewno grać w piłkę potrafi i myślę, że z czasem gdy dobrze wkomponuje się w zespół dużo da ekipie, może zacznie już z Cracovią. Nie dam sobie ręki uciąć, że ten meczy wygrają, ale myślę, że raczej na pewno wywiozą z Sosnowca punkty, jak nie 3 to chociaż 1.

Moje typy:
Lechia 3.25 ✅
bwin
to tak lekko najwyżej, czystą 2
Lechia lub remis 1.60 ✅
bwin
temu już daję większą pewność
over 2.5 2.20 ✅
bwin
a wgl to może w tym tygodniu też się wybiorę na trening Lechii i pogadam z piłkarzami i się czegoś dowiem xD
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Wg mnie z calej kolejki najbardziej pewna jest wygrana Mistrzow Polski. Zaglebie w 1 kolejce pokazalo, ze ma fatalna obrone i przy szybszej grze przeciwnika momentalnie sie gubi. Nie wierze, zeby w ciagu tygodnia trener byl w stanie wiele zmienic. Poza tym osoba Andrzeja Lesiaka nie przekonuje mnie zupelnie. Wisla-wiadomo. Caly czas ma cos do udowodnienia. Poza tym sam Skorza mowil, ze przygotowywal druzyne na 3 i 4 runde el. LM, a one wlasnie sa w trakcie.

Zaglebie-Wisla 2 1,8
Tobet
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Hm ...
Wg mnie Craxa co najmniej zremisuje z Lechią, jeśli oczywiście go nie wygra... Lechia w zeszłym sezonie nie grała porywająco na wyjazdach, w tym odnoszę wrażenie, iż nie będzie z ekipą z Gdańska dużo lepiej ...
Arka-Legia. Wg mnie warto postawić w tym meczu na gości. Powinni oni podobnie jak w zeszłym sezonie ograć gospodarzy. Tym bardziej, że potencjał Legii i prezentowany poziom gry, jest o klasę wyższy od tego z ubiegłego sezonu... Kurs 1.9 jak najbardziej do wzięcia ...
Mecze Korona-Lech, a także Zagłębie -Wisła odpuszczam...
PS. Warto zwrócić uwagę na mecz Polonia - Śląsk ... Dla bardziej odważnych polecam zagranie na gości po kursie 3,95, dla innych wersję z podpórką(x2). Polonia swoim dotychczasowymi meczami jakoś mnie nie oczarowała, a wręcz rozczarowała. Zespół jest rozbity po porażkach z Bredą i Koroną, a znaczącej poprawy gry zespołu z Warszawy po powrocie z Holandii raczej się nie spodziewam ... Ekipa Tarasiewicza raczej na pewno wywiezie co najmniej punkt ze stadionu przy Konwiktorskiej ... A Pan Grembocki będzie mógł się pomału pakować ...
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Kolejny mecz o jakim napiszę to mecz Arka - Legia. Oczywiście faworyt i niemal pewniak do wygranej może być tylko jeden i jest to niestety Legia.
A tak bardziej rzeczowo teraz, Arka w meczu z Lechią pokazała, że w piłkę umie grać, ale niektórzy piłkarze pod presją kibiców popełniali dość proste błędy (taki Kowalski np, albo Trytko, na których cała prosta non stop jechała jak biegali obok). To wg mnie jest jeszcze po prostu brak doświadczenia i ogrania i to wg mnie główny problem Arki, no poza tym że są z Gdyni :p Jak już mówiłem, w meczu z Lechią była duża presja ze strony kibiców gospodarzy, zobaczymy teraz jak arkowcy poradzą sobie przy własnej publiczności, ale myślę, że będzie zdecydowanie lżej. Ta publiczność, która może być zarówno atutem jak i słabością Arki, raczej nie będzie miała wpływu na zespół Legii. Warszawiacy to drużyna zdecydowanie bardziej doświadczona i nie sądzę, aby jakoś im przeszkadzała gdyńska publiczność. A mówiąc już o Legii, to są oni piłkarsko zdecydowanie lepsi od Gdynian. Widać było jak Legia odprawiła Zagłębie, może w pierwszej połowie nie grali najlepiej, ale w 2 prezentowali się jak na czołowy zespół ligi przystało. Zagłębie nie miało nic do powiedzenia i tak też będzie w przypadku Arki gdy Legia włączy swój &quot;5 bieg&quot;. Osobiście mam nadzieję, że stanie się to już na początku spotkania i Legioniści szybko wybiją Arce piłkę z głowy :p

Może analizy w tym dużo nie ma, ale co tam. Jakieś wnioski można wyciągnąć z tego jak kto chce.
Moje typy na to spotkanie to:

Legia 1.70
bwin

over 2.5 2.30
bwin


Co do meczu Śląska to zgadzam się z Adwokatem, Polonia trochę nie bardzo ostatnio coś pokazuje, ale zobaczymy jeszcze dziś czy coś pograją w LE.

Na temat innych meczów jeszcze później.
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Ja się z twoimi typami Olo nie do końca zgadzam. Otóż moim zdaniem Cracovia w meczu ze Śląskiem była drużyną groźniejszą, której zabrakło trochę szczęścia. Stworzyli sobie więcej sytuacji, po których piłka trafiała m.in. w słupek. Jak już wspomniał adwokat_typera Lechia w poprzednim sezonie nie radziła sobie za bardzo na wyjazdach, ale ciężko powiedzieć jak będzie w tym sezonie. Gra przeciwko Arce mi się spodobała i jeżeli zagrają tak dobrze jak w derbach to jest szansa na 3 punkty. Ciężko mi wytypować zwycięzce tego meczu, gdyż obie te drużyny stanowią jeszcze nie wiadomą (moim zdaniem :jezora ???? w tym sezonie. Nie zgadzam się również z typem na over 2.5 gola. Moim zdaniem nie będzie to jakieś porywające widowisko m.in. z powodu rozgrywania meczu dla obu drużyn na wyjeździe.

Czekamy więc Olo na jakieś informacje z obozu Lechii, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej :jezora:
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk X - 3,05
W pierwszym spotkaniu drugiej kolejki Ekstraklasy, Cracovia będzie podejmowała w Sosnowcu Lechię Gdańsk. Na wstępie chciałbym podkreślić, że mecz rozgrywany będzie przy pustych trybunach, wstęp na stadion będą miały tylko i wyłącznie osoby zaproszone... Nie będzie dobrej atmosfery, dopingu tak więc nieco utrudnione zadanie stanie przed drużyną z Krakowa. Po pierwszej kolejce z pewnością różne nastroje panują w szatniach obu klubów, Lechia po dobrym meczu pokonała w derbach Trójmiasta Arkę 2:1, z kolei Cracovia wróciła z Wrocławia bez punktów, gra gości nie wyglądała jednak tak źle jak wskazuje na to wynik.. Krakowianie mieli swoje okazje, jednak za każdym razem brakowało skuteczności pod bramką Wrocławian. Kibice Lechii mogą być zadowoleni z gry swoich zawodników, wyciągnąć wynik z 0:1 na 2:1 w tak ważnym meczu, to na pewno robi wrażenie. Cieszy fakt, iż świetną formę zaprezentował Mateusz Bąk, który nie raz i nie dwa uratował Lechię przed stratą bramki. Cracovia będzie musiała uważać na Lukjanovsa, który ma dużą ochotę do gry i na pewno będzie chciał po raz kolejny udowodnić, że jego transfer był strzałem w dziesiątkę. Dotychczas obie drużyny spotkały się ze sobą dwadzieścia razy, Cracovia wygrała osiem spotkań, Lechia sześć. Zapowiada się wyrównany mecz, ciężko tutaj wskazać faworyta, Lechia zaprezentowała wyższą formę, ale czy będą w stanie wygrać drugi z rzędu mecz w Ekstraklasie? Moim zdaniem padnie remis, myślę, że warto zaryzykować.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ja się z twoimi typami Olo nie do końca zgadzam. Otóż moim zdaniem Cracovia w meczu ze Śląskiem była drużyną groźniejszą, której zabrakło trochę szczęścia. Stworzyli sobie więcej sytuacji, po których piłka trafiała m.in. w słupek. Jak już wspomniał adwokat_typera Lechia w poprzednim sezonie nie radziła sobie za bardzo na wyjazdach, ale ciężko powiedzieć jak będzie w tym sezonie. Gra przeciwko Arce mi się spodobała i jeżeli zagrają tak dobrze jak w derbach to jest szansa na 3 punkty. Ciężko mi wytypować zwycięzce tego meczu, gdyż obie te drużyny stanowią jeszcze nie wiadomą (moim zdaniem :jezora ???? w tym sezonie. Nie zgadzam się również z typem na over 2.5 gola. Moim zdaniem nie będzie to jakieś porywające widowisko m.in. z powodu rozgrywania meczu dla obu drużyn na wyjeździe.

Czekamy więc Olo na jakieś informacje z obozu Lechii, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej :jezora:

No ja słyszałem, że Cracovia zagrała dość słabo.
Over wpadnie, tak samo wszyscy mówili, że nie jak mówiłem że over z Arką, albo w meczu z Wisłą jeszcze w zeszłym sezonie :pP
Mam nadzieję, że Lukjanovs zacznie strzelanie, bo było widać, że chłopak umie grać, poza tym jak już piłkarze inni mówią, przed meczem, że nie sądzą, żeby zagrali, bo Ivans jest naprawdę niezłym grajkiem i ma formę to znaczy, że coś chłopak musi potrafić.
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Rzeczywiście Lukjanovs zaprezentował się w pierwszym meczu z dobrej strony. Co do tego overu... widzę taką możliwość w tym meczu, całkiem sporą, ale jednak bliżej w tym meczu moim zdaniem do underu. W poprzednim sezonie under brałbym raczej w ciemno. Cracovia strasznie nudny futbol, Lechia słabo na wyjeździe. Jednak w tym sezonie jest już ciężej wytypować, bo jeszcze nie do końca znamy formę obu drużyn. Overowi daję szansę jeśli Cracovia zagra skuteczniej niż we Wrocławiu, wtedy na pewno coś wpadnie i jeżeli Lechia podtrzyma dobrą grę.
 
goly78 17

goly78

Użytkownik
Wracajac do poprzedniego sezonu i słabej gry Lechii na wyjazadch to trzeba pamiętać ze jednak to Cracovia była tą najsłabszą drużuną grajacą poza swoim stadionem . Cracovia raczej osłabila sie przed sezonem . Oglądałem mecze LEchii z Arka i Cracovii ze Ślaskiem i moje zdanie jest takie że obie druzyny wypadły na + . Lechia wygrała derby a Cracovia wcale niebyła gorsza od Śląska . W tym meczu zycze biało-zielonym zwyciestwa ale osobiście widze &quot;iksa&quot; ????
 
rado1407 0

rado1407

Użytkownik
Zgadzam sie z typem w strone Lechii Gdansk. Od poczatku myslalem o tym typie a kiedy dowiedzialem sie ze mecz bedzie przy pustych trybunach biore X2 w ciemno. W bet 365 placa 1,55 za takie cos.Mozna sprobowac DNB na Lechie gdzie kurs oscyluje ok 2,20.
Mecz naprawde wart uwagi ogladalem obydwa mecze zarowno Cracovii jak i Lechii.Nie zgadzam sie ze Cracovia zagrala slabo.Przy odrobinie szczescia mogla cos strzelic.Z tym ze wlasnie tego szczescia albo nie wiem jak to nazwac umiejetnosci moze? wlasnie czegos temu zespolowi brakuje.Trener Cracovii odsunal do rezerw Barana przywodce i kapitana z ubieglego sezonu.Cos zle sie dzieje tam.Podoba mi sie Slusarski ale potrzebuje wsparcia.
Gdyby grali w Krakowie pewna 1.Natomiast biorac pod uwage Sosnowiec i to przy pustych trybunach jak dla mnie szanse 50 na 50.Czyli kursy powinny byc rowne a tu co mamy 2.2 na Pasy i 3 na Lechie!!.Value jak dla mnie.
Nie wierze ze Kafarski i spolka pojada do dalekiego Sosnowca po to zeby nie przegrac.Wiedze ze Pasy sa slabe , jedno jest pewne Wg mnie Lechia ma lepszych zawodnikow.O wyniku zadecyduje na pewno skutecznosc.W Lechii jes Nowak zna przeciwnikow na wylot.Na pewno przekaze info nowym kolegom.
Podsumowujac DNB 2 LECHIA biore za 2,20.
 
rado1407 0

rado1407

Użytkownik
A co do naszej Wielkiej Trojcy to nie widze innych wynikow jak 3 razy zwyciestwo gosci....
Wisla bedzie chciala wygrac wszystko w lidze, Legia mimo pucharowego meczu ma najwieksza i najbardziej wyrownana kadre w lidze.Lech pewnie odpusci dzisiejszy mecz ze szwedami zeby skupic sily na Korone.Korona zaraz przed liga grala mecz u siebie z...Legia.I wlasnie ten mecz pokazal jaka jest rownica miedzy tymi 3 zespolami a reszta stawki.Legia szybko objela prowadzenie 3-0 gdzie pozniej Urban wymienil bodajze prawie wiekszosc kluczowych graczy i Korona odrobila 3 bramki.A trzeba zaznaczyc ze Legia grala dzien wczesniej albo dwa dni juz nie pamietam mecz pucharowy!!!
Jak ktos chce szukac niespodzianek to raczej nie w tej kolejce.
Wisla z Lechem jada do beniaminkow.Legia do slabej Arki.Jesli nie stanie sie cos nieprzewidzianego faworyci powinni wygrac.
 
travism 190

travism

Forum VIP
Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1 ✅ 2:0 ✅



decyduje sie na taki typ poniewaz w okienku transferowym Piast stracil kilku wartosciowych pilkarzy m. in. swojego bramkarza, który wyciagal im wszystko co sie dalo, a mecz z Lechem pokazal ze niestety jego nastepca nie bedzie az tak dobrym punktem. Do tego obrona strasznie dziurawa, poniewaz gdyby na meczu Lech wykorzystal wszystko byloby gorzej. Wszyscy powiedza ze grali z mocnym Lechem, a ja przytocze poprzedni sezon kiedy to Lech u nich wygral bardzo szczesliwie, majac mocniejszy sklad niz teraz. Skolei Ruch pozyskal Niedzielana ktory z pewnoscia bedzie chcial sie odbudowac po powrocie do Polski, w Wisle nie dostawal szansy ale teraz tym bardziej przy wlasnej publicznosci powinien sie wykazac. Nie zapominajmy o Scherfchenie i Sobczaku ktorzy moga dac swoje kilka groszy zespołowi, wydaje mi sie ze zespol zagrac dosc ofensywnie bo gdzie zdobywac punkty jak nie u siebie ?
Ruch ostatnie 5 spotkan u siebie z Piastem nie przegral ani razu za to wygral 3 razy i odnotowal 2 remisy, strzelil 9 bramek i stracil tylko 1. Wiec mysle ze to potwierdza moj typ. ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jakby ktoś nie wiedział, to Cracovia w meczu z Lechią zagra bez Jakuba Grzegorzewskiego, który ma niezaleczony uraz kolana i jego występ byłby zbyt ryzykowny dla zdrowia. Nie wiadomo także czy zagrają Szczoczarz i Kaszuba.
A tu jakby co meczowa 18 Lechii:
Mateusz Bąk, Paweł Kapsa, Krzysztof Bąk, Hubert Wołąkiewicz, Peter Cvirik, Arkadiusz Mysona, Jacek Manuszewski, Marko Bajić, Marcin Kaczmarek, Piotr Wiśniewski, Łukasz Surma, Paweł Nowak, Karol Piątek, Maciej Rogalski, Andrzej Rybski, Paweł Buzała, Ivans Lukjanovs i Maciej Kowalczyk
Także wszyscy są, Kozansa nie ma tylko, jest kontuzjowany po meczu Młodej Ekstraklasy, coś z jakimś ścięgnem w stopie.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Cracovia - Lechia. Zgadzam się co do typu x2 na Lechię. Atut własnego boiska dla Pasow kompletnie wygasa na Ludowym łatwo im nie będzie wygrać nawet ze słabą w ubiegłym sezonie na wyjazdach Lechią. Trener Kafarski ciekawie poukładał drużynę, ładnie operują na skrzydłach dynamiczni skrzydłowi Kaczmarek czy Wiśniewski, w środku Surma, Piątek i Nowak. Linia pomocy solidna. Trochę gubili się w obronie przeciwko Arce, ale ogólnie uważam, że tego meczu z Craxą nie przegrają.

Zagłębie - Wisła. Od kilkunastu dni mam już bilety na ten mecz i liczę na ciekawe widowisko. Zagłębie po wtopie z Legią teraz chce się podnieść, ale łatwo nie będzie, bo przyjeżdża Wisła. Jednakże bądź co bądź potencjał ofensywny Miedziowi mają i moim zdaniem bramkę/bramki zdobyć powinni. Ich słabym punktem na dzien dzisiejszy są boki obrony więc Małecki, Ćwielong, Kirm czy też Łobodziński mogą jutro nieźle poszaleć. Moim zdaniem najlepszy typ to over 2,5. Kurs 2,05 [6/10] w Tobet moim zdaniem śmiało można pobierać.

Korona - Lech. Ten mecz opiszę nieco szerzej może jutro, ale już przed pierwszą kolejką pisałem, że moim zdaniem Arena Kielce w tym sezonie będzie stadionem, na którym będą dominowały wyniki overowe i nie zmieniam zdania. Lech olbrzymi potencjał w ofensywie jak na ligę polską, a Korona jako beniaminek chce grać ładną dla oka piłkę i to udało jej się w pierwszym meczu strzelajac 4 bramki Polonii, ale mając szczęście, że Polonia nie wykorzystywała swoich sytuacji. Lech będzie skuteczniejszy i over 2,5 jak znalazł, a kurs 1,95 wygląda bardzo dobrze.
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Cracovia Krakow - Lechia Gdansk. || Cracovia 2.20 Bet365.⛔ 2:6
Pilkarze z Krakowa w ostatnim spoktaniu ze Slaskiem Wroclaw wcale tak nie odstawali od rywali. Wiele znakomitych okazji marnowal pilkarz o nazwisku Sczoczarz[jezeli zle popracie mnie], ktory po jednym pieknym rajdzie Slusarskiego wrecz nie mial prawa nie skierowac pilki do bramki, a jednak .. Do tego ladne uderzenie Pawlusinskiego i Craxa byla bliska wyrownania. Teoretycznie w zespole Tarasiewicza jest wielu kontuzjowanych zawodnikow, przez co trener mial bardzo utrudnione zadanie to Cracovia naprawde nie zasluzyla na przegrana a przynajmniej na remis, bo kto ogladal fragmenty meczu wie, ze ekipa z Wroclawia stworzyla 3 moze 4 sytyuacje. Dlatego sadze, ze ekipa z ul. Kaluzy jest w stanie wygrac z druzyna z Gdanska. Lechia w meczu z Arka miala swoje sytyuacje lecz albo minimalnie przestrzelali albo na posterunku czychal Mateusz Bak [jak dla mnie naprawde jeden z lepszych bramkarzow naszej Ekstraklasy]. Martwi mnie tylko sprawa Barana w Krakowie. Teoretycznie mowia, ze jest to akcja skierowana w strone prezesa, a na tym cierpi tylko zespol. Mam nadzieje, ze Baran wroci i Cracovia wygra swoj pierwszy mecz na inauguracje ekstraklasy na stadionie Zaglebia.
Zaglebie Lubin - Wisla Krakow || Wisla || 1.90 Bet365 ✅ 1-4
Ekipa beniaminka Ekstrakalsy podejmuje na stadionie Dialog Arena mistrza Polski. Jak wazny ten mecz dla jedenastki z LUbina chyba nie trzeba tlumaczyc. Po porazce 0:4 z Warszawska Legia czas na spotkanei z ekipa, ktora przez ostatnie dwa lat rzadzi i dzieli w rodzimej lidze.Wislacy po fatalnych grach w LM i dosc dobrym spotkaniu w pucharze zaczeli sezon od zwyciestwa z Ruchem 2:0. Gra wygladala dobrze i mysle, ze jezeli zagraja na podobnym poziomie z Zaglebiem nie powinno byc problemow z pokonaniem graczy gospodarzy.W tamtym meczu ewidentnie czolowym zawodnikiem byl Patryk Malecki, na ktorego bardzo licze w jutrzejszym spotkaniu, dodatkowo dobra gra Kirma na skrzydle i skutecznosc Pawla Brozka moze dac ekipom spod Wawela cenne trzy punkty. Zaglebie mialo swoje szanse w spotkaniu z wicemistrzem Polski, lecz dwa slupki Pawlowskiego i reka [Boga?] Micanskiego nie przyniosly oczekiwanych skutkow. Druzyna ta nie grala slabo lecz to na Wisle moim zdaniem z a m a l o .

GKS Belchatow - Jagiellonia Bialystok || x2 || 1.90
✅
analiza w drodze.
Ruch Chorzow- Piast Gliwice || under 2.5 || 1.50✅
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk
2:6​


Zmagania II kolejki Ekstraklasy rozpocznie mecz pomiędzy Cracovią Kraków a Lechią Gdańsk. Teoretyczny gospodarz tego meczu to zespół krakowski ale w praktyce spotkanie odbędzie się na obiekcie w Sosnowcu. Po pierwszym ligowym spotkaniu w tym sezonie Pasy mają na koncie zerowy dorobek. Grając we Wrocławiu nie dali rady tamtejszemu Śląskowi przegrywając 2:0. Sezon lepiej rozpoczął dzisiejszy rywal krakowian Lechia Gdańsk, która pokonała w derbach Arkę Gdynia 2:1. Obie drużyny w swoich pierwszych meczach nie prezentowały się najgorzej. Jednak lepsze wrażenie na pewno zrobiła Lechia Gdańsk. Piłkarze Cracovii często nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji tym bardziej, że Śląsk po objęciu prowadzenia pozwalał krakowianom na więcej. Obie drużyny (patrząc na ubiegły sezon) były znane z tego, że nie radziły sobie na wyjazdach. Dzisiaj to spotkanie dla obu drużyn będzie spotkaniem wyjazdowym. Stadion w Sosnowcu na pewno nie będzie tym samym dla piłkarzy Pasów co stadion przy ul. Kałuży. Więc pod tym względem szanse powinny się wyrównać. Trener Cracovii Artur Płatek ma bardzo prostą strategię na ten mecz: „Trzeba strzelić jedną bramkę i żadnej nie stracić. To jest najprostszy sposób „. Te słowa na pewno wskazują tez na to jak może wyglądać przebieg spotkania. Gracze Pasów nie będą chcieli popełnić błędów jak w meczu ze Śląskiem a więc będą musieli zagrać zdecydowanie lepiej i pewniej w defensywie.
Drużyna Cracovii zagra dziś bez Jakuba Grzegorzewskiego, który jest kontuzjowany. Niepewny również jest występ Łukasza Szczoczarza oraz Jakuba Kaszuba. W zespole Lechii nie będzie mógł wystąpić kontuzjowany Sergejs Kozans. W ubiegłym sezonie mecz obu dzisiejszych rywali na stadionie Cracovii zakończył się zwycięstwem Pasów 3:1. Dziś piłkarzom z Krakowa na pewno nie będzie tak łatwo o podobny wynik. Większe szanse na zwycięstwo dawałbym piłkarzom Lechii. Poza tym myślę, że warto również rozważyć opcję mniej niż 2.5 gola w meczu.
Moje propozycje:
Lechia lub remis /Lechia dnb (około 1.60 / 2.20 ) ✅ / ✅
under 2.5 (około 1.60) ⛔
remis do przerwy (około 1.90) ⛔
 
nalokson 26

nalokson

Użytkownik
Spotkanie: Zagłębie - Wisła
Typ: Wisła ponad (0.5) gola w 2 połowie
Kurs: 1.571
Buk: Sportingbet
Analiza:
Co prawda szukałem w ofercie tego buka zakładu na gol Pawła Brożka, który musi się wreszcie odblokować, jednak moją uwagę zwrócił typ, który podaję.
Wisła pod rządami Macieja Skorży już wielokrotnie pokazywała, że w pierwszej połowie potrafi przespać mecz, by potem mając już nóż na gardle gonić wynik 0-0 i starać się strzelić przeciwnikowi bramkę.
Mecz Zagłębia z Legią pokazał, że obrona ,,miedziowych&quot; nie należy do monolitów, co z pewnością Wisła będzie chciała wykorzystać. Nie spodziewam się jednak po tym spotkaniu gradu goli. Zagłębie będzie chciało zmazać plamę po wysokiej porażce ze stołeczną drużyną, a Wisła w każdym meczu musi walczyć o 3 punkty, by zrehabilitować się za Levadię. Pierwsza połowa może więc wyglądać trochę zachowawczo, w drugiej jednak powinniśmy zobaczyć co najmniej 1 bramkę ekipy Macieja Skorży. Zakładając natomiast scenariusz dość prawdopodobny, że dzięki błędom obrony i Mariusza Pawełka Wisła w pierwszej połowie straci bramkę, to zapewne zrobi wszystko, by stratę tę odrobić w drugiej części spotkania. Tak, czy inaczej Zagłębie spędziło cały sezon na zapleczu Ekstraklasy, dlatego też z pewnością Wisła jest zespołem bardziej doświadczonym i powinni to doświadczenie wykorzystać.
 
sodzikksc 131

sodzikksc

Użytkownik
Odejście Pawła Nowaka z Cracovii to dla mnie bardziej &#39;wzmocnienie&#39; niż strata. Konrad Cebula już więcej widzi na boisku. W meczu ze Śląskiem Cracovia przecież bardziej prowadziła grę ofensywną niż przeciwnik. Szybko strzelona bramka ustawiła mecz... Szczoczarz jakby wykorzystał 1 z 3 piłek w 1 połowie to wynik byłby zupełnie inny... Do tego słupek Darka pech... Dzisiaj w Cracovii nie zagrają Grzegorzewski, prawdopodobnie Kaszuba i Szczoczarz. Jeśli Lechia zagra podobny mecz do tego co miał miejsce w poprzednim sezonie w Krakowie wynik powinien być korzystny dla &#39;gospodarzy&#39;. Dzisiaj w Sosnowcu będzie 199 kibiców Cracovii, ponieważ &#39;policja&#39; nie wyraziła zgody na imprezę masową... Olo piszesz, że Pasy nie mają playmakera, że Darek nie da sobie rady nie będzie wszystkiego prowadził, to sobie zobacz mecz Cracovia-Polonia z zeszłego sezonu, kto ciągnął grę oczywiście Pawlusiński, więc chyba daje radę??
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Odejście Pawła Nowaka z Cracovii to dla mnie bardziej &#39;wzmocnienie&#39; niż strata. Konrad Cebula już więcej widzi na boisku. W meczu ze Śląskiem Cracovia przecież bardziej prowadziła grę ofensywną niż przeciwnik. Szybko strzelona bramka ustawiła mecz... Szczoczarz jakby wykorzystał 1 z 3 piłek w 1 połowie to wynik byłby zupełnie inny... Do tego słupek Darka pech... Dzisiaj w Cracovii nie zagrają Grzegorzewski, prawdopodobnie Kaszuba i Szczoczarz. Jeśli Lechia zagra podobny mecz do tego co miał miejsce w poprzednim sezonie w Krakowie wynik powinien być korzystny dla &#39;gospodarzy&#39;. Dzisiaj w Sosnowcu będzie 199 kibiców Cracovii, ponieważ &#39;policja&#39; nie wyraziła zgody na imprezę masową... Olo piszesz, że Pasy nie mają playmakera, że Darek nie da sobie rady nie będzie wszystkiego prowadził, to sobie zobacz mecz Cracovia-Polonia z zeszłego sezonu, kto ciągnął grę oczywiście Pawlusiński, więc chyba daje radę??

Napisałem po prostu że Pawlusiński nie może ciągnąć sam, całej ekipy cały czas, a tam nie ma kogoś innego kto mógłby to zrobić. To obejrzyj sobie mecz Polska-Brazylia z MŚ U-21 i zobacz, kto był najlepszy z Polaków. Grzesiu Krychowiak, który nie mieści się na ławce w Bordeaux, a nawet w rezerwach nie zawsze gra, także to że ktoś raz miał nawet świetny mecz to nic nie znaczy. Nawet więcej meczów nie zawsze coś znaczy bo zobaczy gdzie jest teraz Matusiak. Sam jeden zawodnik nie może po prostu wygrać im meczu to nie jest koszykówka, gdzie Kobe albo LeBron rzucają po 50 pkt albo więcej i to jest ponad połowa punktów drużyny. A zauważ że Lechia już w pierwszym meczu pokazała inną grę niż w zeszłym sezonie, zdecydowanie lepszą, momentami był jeszcze chaos, ale w porównaniu z zeszłym sezonem było dużo lepiej. A do Pawlusińskiego wystarczy Surmę przykleić i już sobie wiele nie pogra.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom