>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2 kolejka Ligue1 [14-15 sierpnia 2010]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

Pierwsza seria gier i od razy mistrz z poprzedniego sezonu przegrał z beniaminkiem! Jednak wygrana Caen na Stade Velodrome z Marsylią była jak najbardziej zasłużona. Gracze OM zagrali słabe spotkanie, defensywa nie spisała się najlepiej. Z drużyny Caen warto zapamiętac nazwiska El Arabi i Mollo bowiem Ci dwaj gracze napsuli najwięcej krwi defensorom OM.
Lyon nie dał rady Monaco, świetną partie rozgrywali dwaj bramkarze Lloris i Ruffier. Monaco dla mnie to taki zespół, którego stac na wysokie miejsce w tym sezonie, zobaczymy jak teraz poradzą sobie z Montpellier. Montpellier skompromitowało się w eliminacjach LE i odpadło w rywalizacji z węgierskim Gyor, a na inauguracje Ligue1 wygrali z Bordeaux 1:0.
Z &quot;polskich&quot; zespołów Auxerre tylko zremisowało 2:2, Jeleń narazie bramki nie zdobył. Byc może w tej kolejce tego dokona kiedy jego zespół zmierzy się na wyjeździe z Brest.
Oto jak wygląda jedenastka poprzedniej kolejki wg L&#39;Equipe:
W drugiej kolejce szlagierem wydaje się starcie Lille - Paris SG. Oba zespoły mają spore aspiracje sięgające wysokich pozycji. Ciekaw jestem też meczu Caen - Lyon. Beniaminek naprawde dał się poznac z dobrej strony i byc może kolejna niespodzianka nas czeka i brak wygranej OL?
Byc może 2 seria gier dostarczy Nam dobrych informacji o Polakach występujących w tej lidze.
Na koniec jeszcze raz dla przypomnienia przydatne dwa linki :
Transfery -&gt; http://www.lequipe.fr/Football/EQ_TRANSFERT_D1.html
Składy przewidywane -&gt; http://www.lequipe.fr/Allos-v2/Allo_L1.html
Zachęcam do dyskusji ;)
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Dobrym typem moim zdaniem byloby 1X( ok 1,4) na Arles. Beniaminek w poprzednim sezonie na zapleczu Ligue 1 legitymowal sie najlepszym bilansem domowym 12-6-1. Ponadto przed wlasna publicznoscia w 19 spotkaniach stracil tylko 9 goli( rowniez pod tym wzgledem najlepsza statystyka). Widac, ze ten kameralny obiekt( ponad 8 tys. pojemnosci) moze byc trudny do zdobycia.
Lens natomiast w zeszlym sezonie, poza spadkowiczami, mial najgorszy bilans spotkan wyjazdowych 3-5-11.
Obie druzyny obecny sezon rozpoczely od porazek. Sadze, ze beniaminek tanio u siebie skory nie sprzeda.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Dobrym typem moim zdaniem byloby 1X( ok 1,4) na Arles. Beniaminek w poprzednim sezonie na zapleczu Ligue 1 legitymowal sie najlepszym bilansem domowym 12-6-1. Ponadto przed wlasna publicznoscia w 19 spotkaniach stracil tylko 9 goli( rowniez pod tym wzgledem najlepsza statystyka).
No nie wiem, nie wiem... Arles owszem fajnie wyglądali na 2 ligowym froncie, ale nie jestem pewien czy oni byli gotowi do awansu do Ligue1. Wydaje się, że to pierwszy kandydat do spadku w tym sezonie, ale mogę się mylić ;)
Lens wtopa u siebie z Nancy 1:2, ale warto wspomnieć, że Jemaa nie wykorzystał karnego w tym meczu dla gospodarzy.
Może i ciekawy ten typ na 1x, ale wydaje mi sie, że można znaleźć korzystniejsze rozwiązania w tej kolejce. Choćby jedynka w meczu Monaco - Montpellier ;)
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Na pewno fajnie wygląda kurs na zwycięstwo Auxerre, ale już stopniowo spada w dół. Beniaminek Brest w poprzednim sezonie dość dobrze spisywało się na własnym stadionie, ale czy dadzą radę wygrać z zespołem grającym w eLM ? Myślę, że jeszcze za wysokie progi, ale dla pewności lepiej zagrać x2. Mam nadzieję, że Ireneusz Jeleń zdobędzie pierwszą bramkę w tym sezonie.
Tak, jak wspomniał TBM można też zagrać na Monaco. Kurs 2,00 jest dobry i na pewno warty zagrania. U gospodarzy chyba jeszcze nie zagra nowy nabytek Dieumerci Mbokani pozyskany z Standardu Liege za 7 milionów euro, prawdopodobnie na ten mecz wróci Alejandro Alonso - podstawowy obrońca w ubiegłorocznym sezonie. Z drużyny gości odeszło paru wartościowych zawodników, szczególnie napastnik Victor Montano, pomocnik Costa Alberto i bramkarz Carrasso Johann, co zapewne w dużym stopniu osłabiło drużynę. Niby z wypożyczenia wróciło kilku graczy, m.in. król strzelców Ligue 2 Olivier Giroud (38/21), ale czy to będzie równorzędne zastąpienie graczy którzy opuścili klub, raczej nie. Statystyki również przemawiają za gospodarzami, którzy jeszcze nie przegrali meczu na stadionie Louis II.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Także popieram typ na Monaco, które w meczu z Lyonem wyglądało ciekawie, mieli kilka fajnych okazji, ale znakomicie w bramce spisywał się Hugo Lloris. Widać że wzmocnienia w Monaco są trafione i myślę że teraz na swoim stadionie w Księstwie mają duże szanse pokonać gości z Montpellier.

Nie wierzę w zespół Arles, mieli nałożoną karę przez co nie mogli kupować zawodników, przyszli tylko zawodnicy z wolnego transferu, transfery nie rzucają na kolana, tak jak wspomniał TBM nie wiem czy są przygotowani na Ligue 1, dla kandydat do spadku.

Postawiłbym na Marsylie, kurs w granicach 2,00, przegrali pierwszy mecz i zagrali bardzo słabo, ale wydaje mi się że to bardziej wypadek przy pracy, mają silny zespół na pewno nie zapomnieli jak się gra w piłkę.
 
friday79 1

friday79

Użytkownik
Mnie natomiast ciekawi mecz Brest - Auxerre ???? Gdyż jest bardzo ładny kurs na wygraną Auxerre, ale nie wiem co postawic czystą 2 czy x2 ???? Co wy o tym myślicie ?

Robson// Skoro zamierzasz postawic na Auxerre to napisz chociaż kilka zdań o tym dlaczego, bo takie posty nic nie wnoszą, ale w tym wypadku wyjątkowo nie usune.

Postawiłbym na Auxerre dlatego że Auxerre to zdecydowanie lepsza drużyna od Brest. Brest pierwszy mecz przegrało, a Auxerre zremisowało. Auxerre jest to drużyna grająca w eliminacjach do Ligi Mistrzów i mam nadzieje że w nich się dobrze zaprezentuje gdyż mają bardzo dobry skład w przeciwieństwie do drużyny Brest. Uważam że ten mecz powinna wygrac drużyna Irka Jelenia gdyż będa chcieli zmazać plamę po pierwszej kolejce którą zremisowali z Lorient. Dla bezpieczniejszych x2 ????
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Brest przegrał a Tuluzą, Auxerre nie grało najgorzej w meczu z Lorient a zremisowało. Ciekawy typ na pewno, Auxerre zachowała skład z poprzedniego sezonu doszedł Le Tallec który już w debiucie strzelił bramkę i tworzy on z Irkiem Jeleniem ciekawą parę napastników. Brest dość gładko przegrał z Tuluzą &quot;załatwił&quot; ich Norweg Braaten który najpierw strzelił bramkę a następnie po faulu na nim podyktowany został rzut karny. Auxerre nie stać już na taki wyczyn jak w poprzednim sezonie ale nie powinni przegrac z Brestem bo są drużyną lepszą.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Brest przegrał a Tuluzą, Auxerre nie grało najgorzej w meczu z Lorient a zremisowało. Ciekawy typ na pewno, Auxerre zachowała skład z poprzedniego sezonu doszedł Le Tallec który już w debiucie strzelił bramkę i tworzy on z Irkiem Jeleniem ciekawą parę napastników. Brest dość gładko przegrał z Tuluzą &quot;załatwił&quot; ich Norweg Braaten który najpierw strzelił bramkę a następnie po faulu na nim podyktowany został rzut karny. Auxerre nie stać już na taki wyczyn jak w poprzednim sezonie ale nie powinni przegrac z Brestem bo są drużyną lepszą.
A wg mnie Auxerre to taki zespół głównie własnego boiska. O drużynie Brest za wiele nie wiem bo ich na oczy nie widziałem. Patrząc w skarby kibica widze znanego mi Mario Liczke, Omar Daf i to by było na tyle. Zawodnicy może i nie znani, ale Caen też do tej pory nie kojarzyłem a okazali się ciekawym zespołem z El Arabi i Mollo na czele. Warto też patrzec na to w jakim składzie Auxerre zagra w tym meczu bo przecież w środku tygodnia czeka ich mecz w eliminacjach Champions League z Zenitem.
Taki mecz to dla mnie zagadka i jeżeli coś bym tu grał to chyba under, ale są lepsze opcje do gry w nadchodzącej kolejce ;)
Tak jak zostało wyżej już napisane również jestem za tym by postawic na AS Monaco. Kursy co prawda dziwnie się zachowują i podskoczyły do 2,10, ale to tylko chyba lepiej.
Warto też przyjrzec się meczowi Bordeaux - Tuluza. Oglądając magazyn Ligue1 raport podsumowujący poprzednią kolejke widziałem że Pierre Andre Gignac doznał kontuzji w meczu przeciwko Brest. Co prawda dzisiaj w L&#39;Equipe pojawiły się newsy że jest szansa by zagrał, ale odczuwa jeszcze ból w kostce.
Dodatkowo jeszcze przed sezonem wypadł im Capoue. Reszte trzeba śledzic w przeddzień meczu;) Ale na ten moment ciekawy wydaje się też typ na Żyrondystów.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Bardzo podobała mi się gra i zaangażowanie piłkarzy Caen w meczu na Veldrome. Remisowali 1:1 z Mistrzem Francji a dalej próbowali atakować, grali ofensywnie tym mi zaimponowali i wreszcie zdołali strzelić bramkę na wagę zwycięstwa. Lepszej inaguracji nie mogli sobie wyobrazić wszyscy kibice drużyny Caen. Teraz grają u siebie z Lyonem kolejny cieżki rywal ale pokazali że nikogo się nie boją. Seube świetny obrońca który w meczu z Marsylią grał jak profesor do tego strzelił bramkę oraz kolejny strzelec bramki El-Arabi który już w Ligue 2 pokazywał się z bardzo dobrej strony. Caen to monolit bez gwiazd ale każdy walczył o każdy cm boiska i to mi się bardzo podobało.

Lyon zagrał przeciętnie z Monaco, szczególnie w obronie jakoś grali bojaźliwie, ratował ich raz po raz Lloris, strzały Gomisa i Bastosa to trochę za mało by wygrać mecz. Z pewnością Lyon zdaje sobie sprawę że czeka ich ciężki mecz.

1,55 na to że gospodarze strzelą gola, wygląda ciekawie
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Tak jak zostało wyżej już napisane również jestem za tym by postawic na AS Monaco. Kursy co prawda dziwnie się zachowują i podskoczyły do 2,10, ale to tylko chyba lepiej.
Kursy podskoczyły ponieważ kilku piłkarzy Monaco m.in Park Chu-Young, Diego Perez czy Daniel Niculae grali w swoich reprezentacjach. Także piłkarze młodzieżowi i to prawie wszyscy po 90 minut!.
Trener Lacombe nie miał więc wszystkich zawodników na treningach i to może odbić się na postawie zespołu.
Do tego wątpliwy jest występ sprowadzonego z Liege napastnika - Dieumerci Mbokani...
Zniecheciłem się do Monako.. aczkolwiek w dalszej fazie sezonu myślę, że będzie mozna im zaufać.
 
bezcenny 772

bezcenny

Użytkownik
Uważałbym z tym typem na to że Caen strzeli bramkę.
Podejrzewam że każdy kto interesuje się Ligue 1 widział co w ostatnim meczu wyprawiał H. Lloris i tylko i wyłącznie dzięki niemu Monaco nie wygrało tego meczu.
Myślę że tak doświadczony klub jak Lyon poprawi po ostatnim meczu grę w obronie która nie była zbyt dobra.
Caen również w Ligue 2 miało wpadki po bardzo dobrym występie w poprzednim meczu, a tutaj poziom jest już wyższy, bardziej bym się skłaniał ku zagraniu że Caen nie strzeli, ale i tak tego meczu nie ruszam.
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Mimo ze Marsylczycy mieli az 64% posiadania pilki to grozniejsze sytuacje stwarzalo Caen. Podobnie bylo w Lyonie i tylko dzieki dobrej grze Lllorisa nie doszlo do porazki gospodarzy.
W Caen swietny mecz Seube, strzelil bramke, wylaczyl z gry pomocnika OM Lucho, nic dziwnego ze otrzymal od francuskiej gazety najwyzsza ocene 8. Skrzydla Caen rowniez wypadly bardzo dobrze: z jednej strony Mollo byl caly czas zagrozeniem dla zapominajacego o obronie Azpilcuety, z drugiej El-Arabi stwarzal duze problemy lewej strony defensywy gospodarzy, strzelajac zreszta zwycieskiego gola. W OM slaby mecz Mandandy i defenswynych pomocnikow Cisse i Lucho (wszyscy nota 3). I jak przyznal w rozmowie z L&#39;Equipe Deschamps pilkarze sa w nierownej formie a w druzynie jest problem z atmosfera.
Caen ma bardzo dobre statystyki jesli chodzi o pojedynki z Lyonem na wlasnym stadionie: 6 razy wygrali, 2 razy padl remis, 2 razy zwyciezyl Lyon. Sadze ze tego meczu Lyon nie wygra dlatego zagram 1x @1,94, Caen strzeli rowniez bardzo dobrze wyglada @1,55 Unibet
Jestem bardzo ciekawy jak spisze sie Caen w najblizszych kolejkach i czy powtorzy sie casus Montpellier z poprzedniego sezonu 8)
 
friday79 1

friday79

Użytkownik
Uważałbym z tym typem na to że Caen strzeli bramkę.
Podejrzewam że każdy kto interesuje się Ligue 1 widział co w ostatnim meczu wyprawiał H. Lloris i tylko i wyłącznie dzięki niemu Monaco nie wygrało tego meczu.
Myślę że tak doświadczony klub jak Lyon poprawi po ostatnim meczu grę w obronie która nie była zbyt dobra.
Caen również w Ligue 2 miało wpadki po bardzo dobrym występie w poprzednim meczu, a tutaj poziom jest już wyższy, bardziej bym się skłaniał ku zagraniu że Caen nie strzeli, ale i tak tego meczu nie ruszam.
Popieram, też bym się bardziej skaniał ku zagraniu że Caen nie strzeli, gdyż uważam Lloris to bardzo dobry bramkarz i on ratuje cały czas Lyon. A co Lyonu mam nadzieję że wkońcu się przebudzą i zaczną swoje grać bo tylko ich Lloris cały czas ratuje.
 
fatalista 0

fatalista

Użytkownik
Caen gra u siebie, i - jak pokazał mecz w Marsylii - grają bez kompleksów. trener dobrze rozumie i ustawia drużynę. można się spodziewać trochę dobrego po nich w tym sezonie.
Lyon ma słabą obronę, a w meczu z Monaco środkowego defensora grał Toulaloun... może się więc okazać, że nawet Lloris nie pomoże. typ na gola gospodarzy realny, a ja posunąłbym się nawet dalej - 1x. goście nie złapali jeszcze swojego rytmu, w dodatku są osłabieni, a dziś do tego grona dołaczył Ederson.
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Zastanawiam sie nad meczem Valenciennes- marsylia. VAFC sezon rozpoczeli od wyjazdowego 0-0 z Nicea( i goscie w tym meczu praktycznie nic nie pokazali). Przed sezonem stracili dwojke najskuteczniejszych graczy: Samasse i Audela( obaj po 7 goli). Jednak cos mi mowi, zeby im zaufac i postawic asekurancko 1X.
W zeszlym sezonie osiagali dobre wyniki z druzynami czolowki u siebie: 3-2 z om, 1-1 z Montpelierre, 0-0 z Auxerre, 1-0 z Lille, 2-0 z Bordeaux, 2-2 z Lyon.
Druzyna bez gwiazd( choc ostatnio Kamerunczyk Aboubakar dal nam sie we znaki strzelajac gola na 3-0 w starciu z Polakami, wiec respekt).
Marsylia natomiast sezon zaczela rowniez niemrawo( o ich grze przeciwko Caen juz chyba wszystko powiedzielismy).
Poza tym w spotkaniu przeciwko VAFC nie zagraja: Ben Arfa, Samassa, Diawara czy Mbia. Wroci za to Heinze( ostatnio 70 min w spotkaniu reprezentacji z Irlandia).
Czy wiec zaufac domowej solidnosci Valenciennes?
 
bezcenny 772

bezcenny

Użytkownik
Arles-Avignon v. Lens
v.

Nikt nie podjął się opisania tego meczu to może ja trochę powiem o tym spotkaniu.
RC Lens grało pierwszy mecz z Nancy, mecz bardzo mi się spodobał był rozgrywany w bardzo szybkim tempie dużo akcji ofensywnych z jednej jak i z drugiej strony.
Kilka błędów w defensywie zdecydowało że wygrało Nancy, ale gdyby Jemma wykorzystał karnego w 90 minutach byłby sprawiedliwy remis.
Arles uległo w pierwszej kolejce Sochaux, wg mnie obydwie drużyny zagrały słabo.
Jeśli Arles nie poprawie gry w defensywie i nadal będzie traciło w głupi sposób piłki nie wróżę im nic dobrego w tym sezonie.
Jeśli chodzi o statystyki to bardzo zdziwiło mnie że na 10 strzałów oddali tylko jeden w światło bramki i od razu gol po silnym strzale z główki Dja Djedje (błąd bramkarza Sochaux który wg. mnie powinien wyjść do piłki która leciała bardzo wysoko i miał dużo czasu żeby się ustawić).
Z tego co widzę jakie składy proponuje l`equipe w obu drużynach jest sporo zmian, ale to tylko prawdopodobne składy, w które nie chce mi się wierzyć więc nawet ich tu nie wklejam.
Arles zapewniło sobie awans z 3 miejsca tracąć 9 punktów do lidera Caen u siebie grali bardzo dobrze przegrywając tylko jedno spotkanie. Lens w tamtym sezonie środek tabeli ze słabym dorobkiem punktowym.
Ale mecz z Arles które najprawdopodobniej spadnie (wiem za wcześnie na prognozowanie pozycji ligowej) powinni wygrać.
Mój typ na to spotkanie to Lens @ 2,72 pinnacle
over 2,5 @ 2,30 mybet
i mała zabawa w DW 1:2 @ 8,5
Pozdrawiam i jutro spróbuje przybliżyć również inne mecze jak czas na to pozwoli ????
 
bezcenny 772

bezcenny

Użytkownik
Nancy - Rennes
v.

Bardzo interesuje mnie czy Nancy zagra równie dobre spotkanie u siebie jak w Lens tydzień temu.
Zaimponowali mi swoją grą i myśle że się przełamią tą złą passę z Rennes nie potrafią wygrać u siebie od sezonu 2005/2006.
W ekipie Nancy nie wystąpi zdobywca gola z meczu z Lens Berenguer z powodu czerwonej kartki jaką dostał pod koniec spotkania.
Zauważyłem że Nancy bardzo lubi zaczynać sezon od kilku wygranych z rzędu na początku sezonu tak było rok temu gdy wygrali 4:0 z Monaco w drugiej kolejce a w pierwszej 3:1 z Valenciennes.
Dość ciekawie również historia napisała że gdy Nancy mierzy się z Rennes w pierwszych kolejkach sezonu przeważnie wygrywa spotkanie.
Rennes sprzedało J.Brianda do Lyonu co napewno jest dużym osłabieniem ofensywnym tego zespołu. Świetny A.Gyan jeszcze nie będzie gotowy na to spotkanie pewnie zagra od drugiej połowy jak w spotkaniu z Lille.
Rennes prowadziło bardzo aktywną politykę transferową podczas sezonu przygotowawczego kupując kilku graczy ogranych już we francuskiej lidze.
Myśle jednak że potrzebują jednak jeszcze zgrania aby coś zamieszać w lidze a jak do pełnego zdrowia dojdzie A.Gyan można będzie im za kilka kolejek zaufać.
W tej chwili lepiej prezentuje się Nancy i to na nich stawiam.
Nancy @ 2,65
Nancy (-1) @ 5,90
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Oglądałem Rennes w meczu z Lille i grali bardzo dobrą piłkę, zasłużyli na zwycięstwo a tylko zremisowali 1:1. Ale przeciwko nim bym raczej nie zagrał, dobry, solidny zespół.
 
bezcenny 772

bezcenny

Użytkownik
Saint-Etienne v. Sochaux
v.

ASSE w ostatniej kolejce ulegli Paryżanom, ale nie grali słabo poprostu gracze PSG są naprawde w dobrej formie wchodziły im do bramki fenomenalne strzały i nawet tak dobry bramkarz jak Janot nie mógł uchronić drużyny od porażki. ASSE tamten sezon się kompletnie nie udał, pokazali w pierwszym meczu z PSG że mogą w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż środek tabeli.
Dzisiaj mogą to udowodnić grająć z drużyną Sochaux którzy naprawde słabo się zaprezentowali z drużyną typowaną do spadku Arles, wygrywając u siebie 2:1.
Jeśli nie poprawią swojej gry to czeka ich w tym sezonie walka o utrzymanie w L1, a z taką grą myśle że za dużo nie będą mieli do powiedzenia przeciwko dobrze zapowiadającej się na ten sezon drużynie ASSE.
Myślę że Saint-Etienne zdobędzie w tym meczu pierwsze 3 punkty w tym sezonie.
Mój typ na to spotkanie
Saint-Etienne @ 2
Sochaux nie strzeli @ 2,24
 
bezcenny 772

bezcenny

Użytkownik
Sutek niestety nie miałem okazji oglądać Rennes w meczu z Lille, głównie swój typ opieram na tym że Nancy jest w bardzo wysokiej formie, a będąc w takiej formie powinni sobie poradzić z zespołem o podobnej klasie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom