>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2. kolejka PGE Ekstraligi 22/23-04.2017

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik



Czy tym razem uda się objechać kolejkę w komplecie? Już słychać,że będzie problem jednak dopiero połowa tygodnia i można mieć nadzieję,że warunki jeszcze się zmienią. Odnośnie meczy sobotnich decyzja ma zapaść w piątek natomiast co do meczy niedzielnych decyzja będzie podjęta w sobotę.
Po pierwszej kolejce wiemy niezbyt wiele bo tylko jeden mecz się odbył. Toruń pokazał,że nadal jest zagubiony na swoim torze. Można się spodziewać Walaska w najbliższym meczu. Na plus juniorzy w Toruniu ale tego można było się spodziewać. Co do Gorzowa to zaskakująco dobrze pojechał Przemek Pawlicki i Vaculik. Czy w kolejnych meczach równie dobrze wypadną?
Jak widzicie tą kolejkę? Macie swoich faworytów?

Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Warto przytoczyć składy awizowane, bo jest kilka ciekawostek, które omówię:
ROW: 9. Lindgren, 10. Baliński, 11. Fricke, 12. Musielak, 13. G. Łaguta, 14. Chmiel, 15. Woryna
Sparta: 1. Woffinden, 2. Lebiediew, 3. Janowski, 4. Jędrzejak, 5. Milik, 6. Drabik
Dziwi mnie trochę ustawienie par u gospodarzy, bo Musielak powinien być mimo wszystko prowadzącym parę. Niezłe sparingi, a Fricke na początku sezonu tak sobie jeździ i w biegu 12, gdy pojedzie z Chmielem naprzeciwko Woffindena i Drabika, to może mieć spory wpływ na ten mecz.
Z drugiej strony brak Woźniaka jest dla mnie szokiem. Janowski po kontuzji i wielka niewiadoma, a nie spodziewam się cudów po nim, do tego Jędrzejak, który na wyjazdach tragicznie się prezentuje. Sparta ma dwie mocne pary i środkową, która może im mocno zaszkodzić.
---
Falubaz: 9. Dudek, 10. Hampel, 11. Doyle, 12. Karpow, 13. Protasiewicz, 14. Niedźwiedź
KS Toruń: 1. Hancock, 2. Przedpełski, 3. Holder, 4. Walasek, 5. Miedziński, 6. Kaczmarek
Falubaz w najmocniejszym składzie i świetnie to wygląda. Nie zdziwi mnie, jeśli druga para będzie tutaj lokomotywą, bo Karpow coraz lepiej sobie radzi, a Doyle to jest klasa. Ciekawi mnie jak Hampel sobie da radę, bo przy takim zestawieniu i domowym meczu, to sporo musi się napracować, żeby pojechać w nominowanych.
W Toruniu szybkie zmiany, nie ma Jepsena Jensena i jak widać on będzie musiał jeździć dużo lepiej od Przedpełskiego, żeby się załapać do składu. Dziwi mnie to hurra wystawianie Miedziaka z juniorem, wszak wiadomo, jak on na wyjazdach jeździ i nie zdziwi mnie, jeśli się torunianie na tym przejadą.
---
Włókniarz: 9. Madsen, 10. Holta, 11. Ułamek, 12. Jonsson, 13. Zagar, 14. Gruchalski
Unia L: 1. Sajfutdinow, 2. Kildemand, 3. Piotr Pawlicki, 4. Kołodziej, 5. Pedersen, 6. Kubera
Włókniarz z jednym zastrzeżeniem - Ułamek jako prowadzący parę, ale może po to, żeby miał lepsze pola startowe, niemniej podobnie jak w przypadku ROW-u, bieg 12 może okazać się kłopotem.
Goście raczej bez zastrzeżeń, a druga para to naprawdę kosmos.
---
GKM Grudziądz: 9. Pieszczek, 10. Gollob, 11. Okoniewski, 12. Buczkowski, 13. A.Łaguta, 15. Rujner
Stal Gorzów: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Iversen, 3. Kasprzak, 4. Vaculik, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz
Gospodarze zgodnie z planem, czyli Gollobem, który u siebie jest super mocny. Sprawa jest prosta - jeśli zrobią dobry beton, to wygrają bez problemów, jeśli nie, to zobaczymy wyrównany mecz. Niemniej dla Stali dużo trudniejszy wyjazd niż do Torunia w mojej ocenie i raczej małe szansę widzę na ich punkty. Plus za przytomne roszady w parach.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
3. Vaculik, 4. Kasprzak,
Kasprzak z 3., a Vaculik 4 ;-)

co do meczu, czy z mniejszymi szansami, to nie wiadomo. Rok temu był upał, teraz pogoda nie rozpieszcza. Może nie być aż tak betonowo, a wtedy i Gollob będzie inny. Skład Stali też nieco się zmienił, doszedł Vaculik i to może być w kontekście tego meczu kluczowe. Trochę na dwoje babka wróżyła, ale obstawiam że grudziądzanie zrobią sporo żeby ten mecz po prostu odwołać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
X 283

xpiccolox

Użytkownik
GKM Grudziądz: 9. Lindbaeck, 10. Gollob, 11. Okoniewski, 12. Buczkowski, 13. A.Łaguta, 15. Rujner

Stal Gorzów: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Iversen, 3. Kasprzak, 4. Vaculik, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz

Gospodarze zgodnie z planem, czyli Gollobem, który u siebie jest super mocny. Sprawa jest prosta - jeśli zrobią dobry beton, to wygrają bez problemów, jeśli nie, to zobaczymy wyrównany mecz. Niemniej dla Stali dużo trudniejszy wyjazd niż do Torunia w mojej ocenie i raczej małe szansę widzę na ich punkty. Plus za przytomne roszady w parach.
Krycha jedzie zamiast Antona. Przynajmniej tak podawali pierwotnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
furman19 928

furman19

Użytkownik
Greg Hancook powyżej 1.5 wygranych biegów @ 1.6 STS⛔ (liczą sie wszystkie starty)

Taka perełka na pierwszy rzut oka.Kto jak nie Greg ma dzisiaj wygrywać biegi dla gośći, tor po opadach. Dzis startuje w pierwszym biegu i pewnie jak to na początku zawodów start najważniejszy, a on potrafi wystrzelić.Pewne jest raczej to, ze bedą musieli goście puszczać taktyki także sześć startów powinien pojechać. Forma dobra, on jest liderem i dwa biegi bez problemu dzis powinien wygrać.

Polecam !
 
H 1K

horosz

Użytkownik
Mecz: Falubaz Zielona Góra : Apator Toruń
Typ: Apator (+14.5)
Kurs: 1.75
Buk: STS

Pierwsza kolejka, początek sezonu w Zielonej Górze. Moim zdaniem nie będzie żadnego pogromu a spotkanie będzie bardziej wyrównane. Dlaczego ? powodów jest kilka:
1. TOR. W nocy sporo padało a skoro trener mówi, że tor jest w stanie przyjąć sporo wody - to musi być przygotowany podobnie jak na Złotym Kasku. Dzisiaj od 17 również możliwe przelotne opady, miejscami nawet intensywne więc ok. 20 tor będzie mocno nasączony wodą. Atut własnego toru ? na ten moment trudno powiedzieć. Mam obawy.
2. Miedziński i Przedpełski - ten pierwszy to kluczowy zawodnik. Na Złotym Kasku wręcz imponował prędkością i dobrymi startami. Potem jechał trochę bez głowy. I Przedpełski, który pojechał słabiej ale przy obecnej dyspozycji stać go na jakieś pojedyńcze zwycięstwa. Pozostaje Walasek, który jest wielka niespodzianką.
3. Hancock, Holder - w Zielonej G. swoje zawsze robią.
4. Falubaz - świetna drużyna, mocni liderzy ale przy takim torze mogą mieć problemy ze startami a potem ciężko się goni. Hampel na takimi trudnym, zmoczonym torze w tym roku jeszcze nie jeździł. Karpov imponował ale minęło trochę czasu.
Podsumowując: liczę na popularne, żużlowe 50:40
Dodatkowo wpadło mi w oko:
Bieg juniorski - wygra Falubaz (remis=zwrot) @1.65 STS
Jason Doyle over 10.5 @1.85 STS
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Mecz: Falubaz Zielona Góra : Apator Toruń
Typ: Apator (+14.5)
Kurs: 1.75
Buk: STS

Pierwsza kolejka, początek sezonu w Zielonej Górze. Moim zdaniem nie będzie żadnego pogromu a spotkanie będzie bardziej wyrównane. Dlaczego ? powodów jest kilka:
1. TOR. W nocy sporo padało a skoro trener mówi, że tor jest w stanie przyjąć sporo wody - to musi być przygotowany podobnie jak na Złotym Kasku. Dzisiaj od 17 również możliwe przelotne opady, miejscami nawet intensywne więc ok. 20 tor będzie mocno nasączony wodą. Atut własnego toru ? na ten moment trudno powiedzieć. Mam obawy.
2. Miedziński i Przedpełski - ten pierwszy to kluczowy zawodnik. Na Złotym Kasku wręcz imponował prędkością i dobrymi startami. Potem jechał trochę bez głowy. I Przedpełski, który pojechał słabiej ale przy obecnej dyspozycji stać go na jakieś pojedyńcze zwycięstwa. Pozostaje Walasek, który jest wielka niespodzianką.
3. Hancock, Holder - w Zielonej G. swoje zawsze robią.
4. Falubaz - świetna drużyna, mocni liderzy ale przy takim torze mogą mieć problemy ze startami a potem ciężko się goni. Hampel na takimi trudnym, zmoczonym torze w tym roku jeszcze nie jeździł. Karpov imponował ale minęło trochę czasu.
Podsumowując: liczę na popularne, żużlowe 50:40
Dodatkowo wpadło mi w oko:
Bieg juniorski - wygra Falubaz (remis=zwrot) @1.65 STS
Jason Doyle over 10.5 @1.85 STS
Tak, Hampel, Doyle i Karpow będą mieli problemy ze startami. :grin::grin::grin:
Rzeczywiście, kwestia toru trochę utrudnia sprawę, ale dla mnie i tak Zielona bierze to z łatwością. Mega mocna seniorka, bez słabych punktów, nawet jeśli weźmiemy pod uwagą to, że Hampel i Protas nie są w swojej optymalnej dyspozycji. Z drugiej strony dwie wyrwy w postaci Walaska i Pawełka. Do tego nieregularny Miedziak z juniorem. To nie może się udać.
Zielona Góra (-12,5) - Toruń 1 @2 iforbet ✅ główny typ na spokojnie
Walasek under 0,5 zwycięstw @1,5 STS ⛔ niesamowity fart Walaska
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Falubaz - Apator (+12,5) - 1 ✅✅✅
Kurs: 1.75
iforBet
W pierwszym meczu Torunia typowałem dwa wyniki 50:40 lub 44:46. Panowie pokazali, że forma jest po tej słabszej stronie. Niestety na to się zapowiadało przed sezonem. Patrząc na resztę stawki skład jest na 5-6 miejsce. Kalendarz też nie jest teraz mocną stroną ekipy Gajewskiego. Obym się mylił, ale pierwsze punkty wpadną może w 6. kolejce, bo przy aktualnej dyspozycji to również Leszno zdobędzie MA. Gdyby nie juniorzy, którzy coś jeszcze ciągną, to byłaby katastrofa bo sam Hancock nic nie zdziała przy delikatnym wsparciu Miedziaka i Holdera.
W ZG będzie ciężko, bo nie widzę słabych punktów oprócz juniorów. Liderzy mocni, druga linia również. Optymalna linia to 14/16 punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
power30 18K

power30

Forum VIP
Miedziński na początku sezonu imponuje formą. Obiecujące wyniki w sparingach przełożyły się na dobrą dyspozycję w lidze, a ostatnio w Złotym Kasku. Tor na pewno będzie się różnił od czwartkowych. W dużej mierze może o wyniku decydować start. Adrian jedzie pod &quot;5&quot;, tak więc na w pierwszych startach nie powinien tracić punktów na juniorach. Miedziak, jak na razie, imponuje startami, a to może być dzisiaj klucz na zielonogórskim torze. Fakt gospodarze również mają świetnych startowców, ogólnie mają mocno obsadzone pozycje seniorskie. Najpewniej Miedziak pojedzie aż w 6 startach. Jeśli nie zdarzą się jakieś głupie wykluczenia (co często się zdarza), to Torunian w aktualnej formie jest w stanie zrobić te 9 punktów.
Miedziński over 8,5 @ 2,00 Forbet ⛔ 6
 
H 1K

horosz

Użytkownik
Tak, Hampel, Doyle i Karpow będą mieli problemy ze startami. :grin::grin::grin:
Skoro Dudek i Protasiewicz maja wcale nie zdziwię się gdy ww. trójka również będzie miała problemy ???? Przy takiej pogodzie można się wszystkiego spodziewać ale Falubaz często początek sezonu miał trudny... przed rokiem Rybnik w trudnych warunkach ciągnął wynik. Już na tą chwilę tor jest przemoczony a co chwilę pada. Na godzinę 20 spodziewane są już większe opady.
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Walasek powyżej 4,5 @1,75t stsy ✅ 9
Wybaczcie, ale uważam że to promocja. Próbka formy Grzesia jest znikoma, ale zna on owal w Zielonej, do tego wie, że jak chce się na stałe załapać do składu musi dziś pojechać na 125%. W parze z Holderem, który świetnie zakończył sezon &#39;16, ale ten rozpoczął kiepsko, zarówno w Anglii jak i w Polsce. Myślę, że Grześ pojedzie dziś 5x bo do 14nastego też się załapie i tą śmieszną linie przekroczy. Karpow, Niedźwiedź, czy koledzy z pary Holder-Miedziński są w jego zasięgu. Przecież jak pojedzie piach w stylu 0,1,-,- to będzie oznaczało dla niego koniec sezonu... w Toruniu.
Holder ponizej 9,5 @1,6 yforbety ✅ ✅ 2
sorry tak zamula fb, ze dodanie postu trwa 10min
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Walasek powyżej 4,5 @1,75t stsy

Wybaczcie, ale uważam że to promocja. Próbka formy Grzesia jest znikoma, ale zna on owal w Zielonej, do tego wie, że jak chce się na stałe załapać do składu musi dziś pojechać na 125%. W parze z Holderem, który świetnie zakończył sezon &#39;16, ale ten rozpoczął kiepsko, zarówno w Anglii jak i w Polsce. Myślę, że Grześ pojedzie dziś 5x bo do 14nastego też się załapie i tą śmieszną linie przekroczy. Karpow, Niedźwiedź, czy koledzy z pary Holder-Miedziński są w jego zasięgu. Przecież jak pojedzie piach w stylu 0,1,-,- to będzie oznaczało dla niego koniec sezonu... w Toruniu.
Problem w tym, że własnie taki piach może pojechać. Pierwszy bieg z Doylem i Karpowem do tego z zewnętrznego pola, no dla nie tu jest 0. W drugim biegu to samo, znowu pole zewnętrzne, zapewne objedzie Niedźwiedzia, ale czy coś więcej? Dla mnie linia dobrze wystawiona dobrze, żadna promocja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Karpow(-2,5)-Przedpełski 1 @ 1,50 forBet▶ - i cała analiza jak psu w dupę...
Czekałem na jakies linie na Ukraińca, ale jest takie przyjemne H2H. Karpow w przedsezonowych występach w ZG spisywał się naprawdę dobrze, a najlepiej pokazał to mecz Polska-Reszta Świata, gdzie zrobił dwucyfrówkę przy naprawdę mocnej obsadzie. U siebie Andriej jest bardzo solidnym zawodnikiem, bo już w ubiegłym sezonie średnia prawie na poziomie 1,8 mogła się podobać. Para z Doylem może być najlepszą parą dzisiaj Falubazu i na to liczę, że będą karcić rywali. Później po wymieszaniu jedzie z Dudkiem, który jakoś jeszcze pełni formy nie pokazuje, więc tam może zapunktować kosztem kolegi.
Pawełek póki co jedzie tylko dlatego, że jest wychowankiem, bo spokojnie już po inauguracji mógł wypaść ze składu. Jedna trójka ze Stalą to malutko, a poza tym była duża bieda, której apogeum był przegrany bieg z Czerniawskim(rocznik 2000)... Dzisiaj w parze z Hancockiem, ale za dużo to bym po nim nie oczekiwał. Słabo jeździ ogólnie, a poza MA jest jeszcze gorzej. W sparingach - 4pkt w Gdańsku, 1 w Grudziądzu i 8 w Łodzi, tyle że tam nikogo poważnego nie objechał - jedyna trójka to na juniorach rywala. Już w ubiegłym sezonie jako junior miał niewysoką średnią poza domem - niecałe 1,5. Nie zdziwi mnie, jeśli dzisiaj będzie pierwszym do zmiany i dużo sobie nie pojeździ.
Dla mnie taki wynik powinien być tutaj 8:4.
Adrian Miedziński zostanie wykluczony z przynajmniej jednego biegu @ 2,80 forBet⛔
W ubiegłym sezonie 5 wykluczeń i w tym pewnie będzie podobnie. Już w pierwszym meczu mógł być wykluczony, ale tam sędzia go uratował &quot;pierwszym łukiem&quot;.
W Złotym Kasku jeszcze lepiej - najpierw upadek i powtórka w czterech, potem wykluczenie, a później jeszcze ostrzeżenie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze. Generalnie wiadomo jak jeździ - strasznie stykowo i nie odpuszcza, a często przesadza i lubi rywali wpasować w bandę, a i sam ryzykuje w miejscach, gdzie nikt tego nie zrobi. Czasem motocykl rządzi nim i wydaje się, że jeździ bez ładu i składu. Na wyjeździe nie jest taki mocny, jak u siebie, więc pewnie też więcej takich sytuacji może być. Dla mnie warto spróbować, bo przynajmniej jedna sytuacja z nim może taka być w meczu, więc liczę na jedno wykluczenie z jego strony.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Problem w tym, że własnie taki piach może pojechać. Pierwszy bieg z Doylem i Karpowem do tego z zewnętrznego pola, no dla nie tu jest 0. W drugim biegu to samo, znowu pole zewnętrzne, zapewne objedzie Niedźwiedzia, ale czy coś więcej? Dla mnie linia dobrze wystawiona dobrze, żadna promocja.
Idąc w tym kierunku:
Karpow (-4,5) - Walasek 1 @3 but364 ⛔ Karpow zgodnie z planem, ale nie doceniłem Walaska
Linia wysoka, ale kurs mocno zawyżony, ja tu bym dał jakieś 2,3-2,5. O Walasku napisałem wyżej, nie zdziwię się, jeśli skończy zawody z jednym punktem, ale i tak więcej niż koło 5 nie powinien się zakręcić. Problemem Karpowem jest oczywiście doparowy, ale chociażby mecz Polska - Reszta Świata pokazał ewidentnie, że Karpow wcale nie musi jeździć ciągle za Australijczykiem. Drugi problem to mocna obsada seniorki Zielonki i na dobrą sprawę nie wiadomo, kto pojedzie w biegach nominowanych. Tak czy inaczej Karpowa widzę tu ze zdobyczą 7-9 punktową w 4 biegach. Przy 5 punktach Walaska oczywiście zabraknie, ale jeszcze raz - na moje Walasek tu szybko skończy zawody i Karpow bez problemu pokryje linię.
Holder over 7 @1,72 but364 ⛔ Bez komentarza
Wszystko wszystkim, ale szanujmy się. Przecież jak Holder tu nie pokryje tej linii to Toruń będzie miał problem, żeby z 30 wyjść. Biorąc pod uwagę moje słowa odnośnie Walska Holder tu 6 startów. Zielonka całkiem mu leży, w dwóch pierwszych biegach ma przynajmniej 3 punkty, pozostaje 5 na 4 starty. Bez przesady ????
 
stanior 1,7K

stanior

Użytkownik
Jensen - Walasek 2 @1.85 sts ✅ 8:9 brawa dla obu za uratowanie honoru dla Torunia.
Walasek to nie ogórek i zielonogórski tor uwielbia a jeszcze pogoda jest taka że dziś bedzie pod koło co daje mi kolejny powód zeby dać w strone Grześka. Jensen juz od 2-3 lat szumne zapowiedzi i jak zawsze klapa , zresztą miał nie jechać i był sciągany na ten mecz w ostatnim momencie z Danii. Jensen Ciężki numer a jeszcze do pary ma Hancocka. Ide w strone doświadczenia i znajomosci toru.
 
H 1K

horosz

Użytkownik
Adrian Miedziński zostanie wykluczony z przynajmniej jednego biegu @ 2,80 forBet

W ubiegłym sezonie 5 wykluczeń i w tym pewnie będzie podobnie. Już w pierwszym meczu mógł być wykluczony, ale tam sędzia go uratował &quot;pierwszym łukiem&quot;.
W Złotym Kasku jeszcze lepiej - najpierw upadek i powtórka w czterech, potem wykluczenie, a później jeszcze ostrzeżenie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze. Generalnie wiadomo jak jeździ - strasznie stykowo i nie odpuszcza, a często przesadza i lubi rywali wpasować w bandę, a i sam ryzykuje w miejscach, gdzie nikt tego nie zrobi. Czasem motocykl rządzi nim i wydaje się, że jeździ bez ładu i składu. Na wyjeździe nie jest taki mocny, jak u siebie, więc pewnie też więcej takich sytuacji może być. Dla mnie warto spróbować, bo przynajmniej jedna sytuacja z nim może taka być w meczu, więc liczę na jedno wykluczenie z jego strony.

Byłem na Złotym Kasku, byłem dzisiaj przy W69 i stwierdzam, że Miedzińskiego coś ciśnie pod beretem. On serio jest niebezpieczny na torze. Szkoda, że przez błąd sędziego ten typ jest na minusie. :zoltakartka:
 
R 4

rooll

Użytkownik
Hej.
Ja dzis ide w strone Gorzowa. 2.14 sts , Grudzuadz - Gorzow 2 @2.14
A czemu? A dlatego, ze maja 5 mega silnych seniorow. Vaculik wrecz lata. Zmarzlik jest mocny, Iversen jedzie swoje. Jedynie troche ponizej oczekiwan Kasprzak ale i on jest w stanie 10 pkt zrobic. Uwazam, ze Grudziadz ma mega dziurawa pierwsza pare. Pieszczek i Gollob to jest para, ktora mozna na 5:1 wozic. Pieszczka czeka to samo co Przedpelskiego. Ciezkie wjescie w role seniora. Niby w sparnigach cos jechal ale to tylko sparingi. Gollob jak wiadomo juz lata swietnosci ma za soba i to dawno. A poerwsza para w Gorzowie to Pawlicki i Iversen. Pawlicki poobijany ale na pewno od czwartku stawiali go na nogi i bedzie zdolny do jazdy. Na pozycjach juniorskich wedlug mnie na remis.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom