>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2018 Typy Shakal - Forum Bukmacherskie

aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Sydney
Simon G. - Donaldson J.
Simon G. -1 gem ::: 1,83 ::: 1/3
Simon to jeden z największych przebijaków w tourze, ale to w obecnym tenisie się sprawdza dość dobrze. Ostatnio wygrał turniej Pune i kto wie czy nie pójdzie dalej za ciosem. Jego przeciwnik to 21-letni Amerykanin. Po takim kursie warto zaatakować na o wiele bardziej doświadczonego zawodnika przynajmniej w mojej opinii.
Wynik: 1:6 4:6
Fognini F. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. -3 gemy ::: 1,91 ::: 1/3
H2H 1:5 i tylko raz wygrał Fabio w 2007 roku, na mączce, czyli dobre 11 lat temu! Ukrainiec zaimponował na pewno wynikiem w 1 rundzie gdzie pokonał w 3 setach Victora Troickiego, Serba który od kilku sezonów w Sydney osiągnął genialne wynik (rok temu półfinał, 2016-2015 zwycięstwo).
Wynik: 3:6 6:3 6:4
ATP Auckland
Cuevas P. - Pella G.
Cuevas P. +2 gemy ::: 1,91 ::: 1/3
H2H 2:2 z 2014-2016. Obaj pochodzą z Ameryki Południowej i lubią grać na mączce. Faworyta meczu widzę tutaj w Pablo Cuevasie który wybierał od 3 lat turniej w Sydney, jednak teraz zmienił na Auckland. Po drugie Pella doszedł do półfinału w Doha, więc bardzo możliwe, że może będzie chciał trochę wyluzować przed turniejem wielkoszlemowym Australian Open.
Wynik: Zwrot
Vesely J. - Albot R.
Vesely J. -1 gem ::: 1,96 ::: 1/3
Dla Veselya turniej w Auckland ma wartość sentymentalną. 3 lata temu wygrał tutaj swój pierwszy i jedyny turniej w karierze o randze ATP. Radu Albot pomimo 28-lat na karku, większą część kariery spędził na poziomie Challenger.
Wynik: 3:6 6:1 7:6(7)
Johnson S. - Harrison R.
Johnson S. -2 gemy ::: 1,94 ::: 1/3
H2H 2:0 z lat 2014-2016. Steve w Auckland osiągał dotychczas dość przyzwoite wyniki, rok temu zagrał tutaj w półfinale. Harrison ostatnio doszedł do półfinału w Brisbane, więc kto wie czy delikatnie nie odpuści przed Australian Open. Obaj pochodzą ze Stanów Zjednoczonych.
Wynik: Zwrot
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Auckland:
Johnson S. - Bautista-Agut R.
Johnson S. +1,5 seta ::: 1,97 ::: 1/3
Johnson S. +4 gemy ::: 1,83 ::: 1/3
H2H 0:4 dla Hiszpana, ale ostatni mecz grali 3 lata temu. W 3 spotkaniach Steve urwał seta i były to dość zacięte mecze. Obaj w 1 rundzie mieli kelnerów i obaj też odpali w pierwszym meczu w ubiegłym tygodniu gry.
Wynik: 6:2 2:6 1:6
Ferrer D. - Sousa J.
Ferrer D. ::: 1,82 ::: 1/3
H2H 1:1 z lat 2013-2016. Liczę tutaj na Hiszpana który ma już swoje lata, ale on przez wiele lat kręcił się w okolicy top 5 i był nie do zajechania przez wielu tenisistów. Poprzedni sezon miał znacznie gorszy, ale liczę na to, że w tym się odbije pomimo wieku. Do tego w Auckland on wraz z Kohlschreiberem zawsze mi się dobrze kojarzyli.
Wynik: 6:2 6:2
Querrey S. - Vesely J.
Vesely J. +3 gemy ::: 1,79 ::: 1/3
Obaj dobrze serwują, dlatego liczę na jakiś tie-break. Reprezentant Czech pomimo ogromnych trudności w 1 rundzie wygrał mecz, a to jak znam życie powinno go tylko wzmocnić. Vesely wygrał tutaj swój pierwszy i jedyny turniej w karierze.
Wynik: 4:6 7:6(10) (5)6:7
Sock J. - Gojowczyk P.
Sock J. -3 gemy ::: 1,92 ::: 1/3
Dziwne te kursy, Sock powinien być mocnym faworytem tego meczu, chyba że ma jakieś kłopoty zdrowotne. Jest to jedynka turniejowa. Rok temu wygrał ten turniej. Gojowczyk zawodnik raczej z poziomu Challenger niż ATP.
Wynik: 3:6 3:6
Cuevas P. - Khachanov K.
Cuevas P. ::: 2,35 ::: 1/3
Z młodzikami to nigdy nic nie wiadomo w jakiej są formie i jak ją długo utrzymają. Dlatego nie widzę sensu stawiania na Rosjanina. Może i serwisem coś zdziała, ale Cuevas to stary tenisowy wyga, z nie jednego pieca jadł chleb. Nawierzchnia na pewno mu nie sprzyja, ale pomimo to rok temu pod koniec sezonu już raz pokonał Karena.
Wynik: 2:6 (4)6:7
ATP Sydney:
Berankis R. - Mannarino A.
Berankis R. +1,5 seta ::: 1,95 ::: 1/3
H2H 3:2. Ich mecze zawsze były zacięte i na to licz, że tak samo będzie i tym razem. Francuz zawsze z chwiejną formą, a raczej głową. Litwin natomiast od czasu pokaże na co go stać, ale takie występki u niego zdarzają się baaardzo rzadko. Z Mannarino widocznie dobrze mu się gra.
Wynik: 2:6 1:6
Ramos A. - Lorenzi P.
Ramos A. -1 gem ::: 1,75 ::: 1/3
H2H 2:3, ale pomimo to Lorenzi jakoś nie przekonuje mnie na nawierzchni typu hard. Obaj w ostatnim sezonie osiągnęli bardzo wysoką pozycję w rankingu. Typ na podstawie zwykłej intuicji, bez większej filozofii.
Wynik: 3:6 5:7
Dzumhur D. - De Minaur A.
De Minaur A. ::: 2,30 ::: 1/3
Gospodarz u siebie na pewno będzie mocno walczył. Młody, zdolny, ambitny, publika będzie na pewno za nim. Ostatnio osiągnął nawet dobre wyniki. Dzumhur miał genialny poprzedni sezon, a jak będzie w tym? Jak znam życie to po dobrym sezonie przychodzi kryzys.
Wynik: 2:6 0:3
Lopez F. - Schwartzman D.
Lopez F. +3 gemy ::: 1,76 ::: 1/3
Lopez to jeden z dinozaurów tenisa którzy powoli będą odchodzić. Ale serwować to on jeszcze potrafi i moim zdaniem wcale tutaj nie jest na pozycji przegranego. Schwartzman to okropnie niski zawodnik. Podobnie jak Dzumhur miał świetny poprzedni sezon, to jednak w 2018 może przyjść kryzys.
Wynik: 6:3 7:6(1)
Millman J. - Muller G.
Muller G. ::: 2,02 ::: 2/3 +2,04
Ten kurs to chyba jakiś żart, albo ja o czymś nie wiem. Muller ostatnio nie grał dużo, ale na sezon moim zdaniem się wyleczył, rok temu wygrał ten turniej. Natomiast Millman to dla mnie taki australijski Denis Istomin, nawet i gorszy.
Wynik: (5)6:7 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Sydney:
Fognini F. - Mannarino A.
Fognini F. +2 gemy ::: 1,74 ::: 1/3
H2H 1:2, ale ostatnie ich spotkanie miało miejsce 3 lata temu. Panów dzieli jedno miejsce w rankingu więc takie szanse 50% na 50%, obaj są znani z gorącej głowy. Nie wiem czemu, ale Mannarino nie ufam. Fabio pokonał Dolgopolova co we mnie budzi podziw, dobrze przepracował okres przygotowawczy, za to Francuz ograł Berankisa który zagrał mecz TRAGICZNY! 13% wygranych punktów po returnie, serwis na poziomie 45%.
Wynik: (4)6:7 7:6(4) 6:4
Lorenzi P. - Medvedev D.
Lorenzi P. +3 gemy ::: 1,85 ::: 1/3
Lorenzi P. ::: 2,58 ::: 1/3

Nic się nie bać, można nawet wejść we Włocha. Zaskoczył mnie Pablo, bo zagrał dwa dobre mecze i to na niego genialne na serwisie. W 1 meczu z Thompsonem 15-4AS-DF, później z Ramosem 10-3 oraz wysoki % serwisu.
Naprawdę widać, że Lorenzi tutaj może być czarnym koniem turnieju. Do tego ma 36 lat, więc doświadczenie olbrzymie w porównaniu do 21 letniego Rosjanina. Value w mojej opinii.
Wynik: 3:6 3:6
Paire B. - Muller G.
Muller G. -1 gem ::: 1,88 ::: 1/3
H2H 2:1 dla Francuza, ale mecze te były mega zacięte, z tie-breakami. Zresztą tak wyglądają mecze z Mullerem który ma piekielnie mocny serwis. Paire wiadomo nieobliczalny zawodnik, który może przegrać to 6:1 6:4 bądź wygrać. Jednak jak już pisałem Muller rok temu wygrał ten turniej. Na pewno mobilizacja jest po jego stronie.
Wynik: 6:4 6:4
De Minaur A. - Lopez F.
Lopez F. -1 gem ::: 2,02 ::: 1/3
Na początku sezonu stawiam na stare tenisowe wygi z racji faktu, że sezon dopiero się zaczął, więc ich organizmy powinny być dobrze zregenerowane. Lopez 36-lat na karku, masa doświadczenie, genialne slajsy, silny serwis vs. De Minaur, 18-letni małolat australijczyk. Dwie rundy przeszedł, ale czy na Hiszpana to wystarczy? Ograł już Verdasco, ale moim zdaniem Fernando bardziej czai się na AO.
Wynik: 6:4 6:4
ATP Auckland:
Gojowczyk P. - Haase R.
Haase R. +2 gemy ::: 1,77 ::: 1/3
Krótko i na temat, dla mnie Gojowczyk to od zawsze był zawodnik z poziomu Challenger. Wystarczy wejść w jego karierę i zobaczyć ile to on meczów wygrał na poziomie ATP. Haase dla mnie jest osobiście o wiele lepszy. Holender wygrał więcej meczów na hardzie w poprzednim sezonie niż Gojowczyk przez ostatnie ponad 3 sezony. O czymś to świadczy.
Wynik: 4:6 4:6
Ferrer D. - Chung H.
Ferrer D. ::: 2,29 ::: 1/3
Ferrer D. -1,5 seta ::: 3,84 ::: 1/3

Jakieś 2 sezony temu to mielibyśmy kursy w takim meczu na poziomie 1,20-4,50. Ferrer jak już pisałem w Auckland dobrze mi się kojarzy. Genialny mecz z Sousą (grał rok temu w finale, przegrał w 3 setach) któremu nie dał szansy liznąć nawet seta.
Kolejny raz taktyka jest prosta 35-letni doświadczony zawodnik vs. 21-letni młokos z Korei. Pokonał co prawda Isnera, ale dzisiejszej nocy czasu polskiego +1 GMT, czeka go zupełnie inne spotkanie. Tak jak z Isnerem czeka się na słabość serwisu, tak z Ferrerem punkt trzeba wybiegać.
Wynik: 6:3 6:2
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Sydney:
Medvedev D. - Fognini F.
Fognini F. ::: 1,93 ::: 2/3
Chwaliłem Lorenziego, że tyle asów i w ogóle, a w meczu z młodym Rosjaninem po prostu zagrał słabo, był to zupełnie inny zawodnik niż z wcześniejszych meczów. Fabio za to po dwóch zaciętych 3-setowych walkach zagra w półfinale. Jest o wiele bardziej doświadczony, dobrze przepracował okres przygotowawczy. Medvedev gra tutaj od kwalifikacji, będzie to dla niego 6 mecz.
Wynik: 2:6 6:4 6:1
De Minaur A. - Paire B.
Paire B. ::: 1,94 ::: 1/3
Minotaur drugi turniej z rzędu gra genialne mecze, zresztą to samo można powiedzieć o Paire. Nie lada sensacją na pewno by było wygranie przez młodego Australijczyka całego turnieju. Lepiej rozpocząć karierę chyba by się nie dało. Co by nie mówić, to Paire też gra tutaj dobrze, pokonanie Mullera w dwóch setach na pewno robi wrażenie. Kto jak kto, ale Francuz niekiedy potrafi zagrać na bardzo wysokim poziomie niczym z top 10. Ciekawostką na pewno jest fakt, że grali tutaj ze sobą już rok temu i wygrał młokos.
Wynik: 4:6 6:1 6:1
ATP Auckland:
Haase R. - Bautista-Agut R.
Powyżej 21 gemów ::: 1,77 ::: 1/3
Ciężko było wybrać typ do tego meczu, czy +1,5 seta, może handicap gemowy, jednak skusiłem się na over. Haase już raz na mączce w 2013 roku pokonał Hiszpana, ale to było dobre 5 lat temu. Urosło do ponad 4 na Holendra, co przed Australian Open wygląda dość ciekawie. Półfinały często są o wiele bardziej zacięte niż same finały. Na pewno radziłbym odpuścić żenujące 1,25 na Aguta.
Wynik: 7:6(7) (4)6:7 (5)6:7
Ferrer D. - Del Potro J.
Ferrer D. ::: 3,24 ::: 1/3
Ferrer D. +1,5 seta ::: 1,79 ::: 1/3

H2H 6:4 z lat 2008-2016. David potrafi grać z graczami dobrze serwującymi i wysokimi, H2H z Isnerem 7:2, z Raonicem 4:0. O czymś to świadczy i ja widzę tutaj value. Ferrer świetnie wygląda na tym turnieju o czym już nie raz pisałem. Pewnie idzie z meczu na mecz, jak za starych dobrych lat. Do tego dobrze mi się on kojarzy z turniejem w Auckland. JMDP wiadomo, klasa światowa, ale ten tenisista jest nękany przez kontuzje i na pewno nie gra tego co za dawnych lat. Pomimo tego też jest mocny. Value widzę w Ferrerze.
Wynik: 4:6 4:6
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
ATP Auckland:
Bautista-Agut R. - Del Potro J.
Del Potro J. -1 gem ::: 1,42 ::: 3/3
Del Potro J. -1,5 seta ::: 2,00 ::: 1/3

H2H 1:3 z lat 2014-2017 i tylko jeden mecz nie był zacięty. Tak szczerze to na początku myślałem o czymś w stronę Hiszpana, po dłuższym namyśle zrezygnowałem, a jak znam życie bardzo często takie zmiany mi wychodzą na złe.
Pomijając to JMDP gra w finale, wygrał on 20 turniejów w karierze i 9 przegrał. Tak szczerze to te porażki były z żywymi legendami tenisa - Federer, Nadal, Djokovic, Nadal i raz pierwszy przegrany finał z Berdychem w 2008 roku i jeszcze rok później z Dawidienko. Pozostałe finały w zdecydowanej większości brał 2:0.
Bautista-Agut to moim zdaniem będzie o wiele łatwiejszy przeciwnik niż dzisiaj Ferrer. Co prawda Roberto jest solidnym graczem, wskoczył na poziom wyżej, ale dzisiaj musiał zagrać prawie 3 godziny z Robinem Haase, 3 sety, 3 tie-breaki.
Wynik: 6:1 4:6 7:5
ATP Sydney:
Medvedev D. - De Minaur A.
Medvedev D. ::: 2,30 ::: 1/3
Co tu dużo pisać, mecz klasyk 50% na 50% szans, aż go warto sobie obejrzeć o 8:00 w sobotę czasu polskiego. Panów dzieli 3 lata, 1996 rocznik vs. 1999. Obaj są nawet z lutego, grają tutaj świetnie, są w finale. Publika będzie na 100% na swoim utalentowanym gospodarzem. Niby dla Minotaura finał powinien być życzeniowy, start sezonu w ATP, na dzień dobry wygrany turniej itd. Jednak czy to nie są marzenia ściętej głowy? Pamiętam jak rok temu bodajże w Rio równie młody Casper Ruud miał tam w półfinale chyba nawet meczowe z Agustem w drugim secie i skończyło się w ostatnim secie zjazdem do bazy, przegrana do 0. Naprawdę trudny mecz do wytypowania.
Wynik: 1:6 6:4 7:5
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ferrer D. - Rublev A.
Ferrer D. ::: 1,94 ::: 2/3
Początek sezonu więc u starszych zawodników kondycja, regeneracja po poprzednim sezonie powinna być na wysokim poziomie. Zresztą David Ferrer na Australian Open zawsze mi się dobrze kojarzył, do tego w Auckland zagrał fajny turniej, pomimo porażki w półfinale z JMDP to miał szanse na coś więcej, jednak nie wyszło - trudno. Rublev jeszcze młody, brakuje mu doświadczenia. Jak znam życie to stare wygi tenisowe o wiele inaczej spinają się na turnieje rangi szlema niż ATP typu 250, 500.
Wynik: 5:7 7:6(6) 2:6 7:6(6) 2:6
Simon G. - Copil M.
Sugita Y. - Sock J.
Simon G., Sock J. ::: 1,99 ::: 1/3
Simon Gilles po pierwsze wygrał turniej przed Australian Open i pokazał się z bardziej dobrej strony, co znaczy, że jest świetnie przygotowany. Jego porażka w poprzednim tygodniu w ogóle mnie nie interesuje, bo grać przed szlemem 2 turnieje na wysokim poziomie to mało rozsądne. Do tego on tutaj zagrał kiedyś pamiętną 5-setówkę z Djokovicem który popełnił 100 niewymuszonych błędów. Serwis Copila na pewno jest mocny i to jest główny atut, ale Francuz jest jednym z czołowych zawodników na returnie.
Sock to zawodnik o jakieś 2 klasy wyżej niż Sugita z poziomu Challenger. Nie ma co się oszukiwać, myślę, że Sock okres przygotowawczy przepracował dobrze, wykurował się na szlema, bo za jakieś 1,5 miesiąca rusza małe tourne po Stanach Zjednoczonych - Miami, Indian Wells, Houston, Delray Beach itd.
Wynik I: 7:5 6:4 6:3
Wynik II: 6:1 7:6(4) 5:7 6:3
Kto wygra turniej?
Rafael Nadal ::: 5,00 ::: 1/3
Bardzo prawdopodobne jest to, że Nadal i Federer w tym sezonie obniżą poziom, ale pomimo tego to większość zawodników może im tak naprawdę lizać buty, a tym bardziej na szlemie. Wątpię też, żeby Dimitrov powtórzył tak dobry występ jak rok temu. Kyrgios, Cilic, JMDP, Zverev A. oj chyba nie...
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Djokovic N. - Young D.
Young D. +2,5 seta ::: 2,20 ::: 1/3
Young D. ::: 8,50 ::: 0,5/3

Aż grzech nie spróbować. Djokovic zobaczymy co pokaże w tym sezonie, dawno nie grał na poważnie. Do tego Young jest leworęczny, a z tego co pamiętam to Serb miał często problemy z mańkutami. Rok temu kto by się spodziewał, że taki Denis Istomin go pokona... Serio? Denis Istomin... Jedna z większych niespodzianek sezonu jak nie największa. Po takim kursie tylko za koszt pizzy wchodzimy.
Wynik: 6:1 6:2 6:4
Berankis R. - Wawrinka S.
Wawrinka S. -3 gemy ::: 1,93 ::: 2/3
No nie no nie oszukujmy się bez żartów. Tak to prawda Wawrinka nie grał od Wimbledonu, ale skoro wraca na korty i do tego na szlema którego wygrał to pewnie ze zdrowiem jest dobrze. Przeciwnik to co zagrał ostatnio z Mannarino to jakaś totalna żenada. W normalnym przypadku mielibyśmy tutaj kursy 1,05-1,10. Jak Wawrinka ma to przegrać, to myślę, że zejdzie z kortu i będzie zwrot dlatego handi.
Wynik: 3:6 4:6 6:2 (2)6:7
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Carreno-Busta P. - Simon G.
Simon G. ::: 1,77 ::: 2/3
Od razu rzuciła mi się ta para w oczy jak ją zobaczyłem, w niektórych bukach na początku faworytem nawet był Hiszpan. Moim zdaniem Francuz jest tutaj zdecydowanym faworytem meczu. Ledwo się zaczął rok, a on już przytulił turniej w Pune pokonując Cilica, Andersona czy Aguta.
SImona Gillesa o wiele bardziej cenię za karierę. Moim zdaniem w tym roku pokaże lepszą formę, bo poprzedni sezon można spisać na straty. Za to u Hiszpana widzę dołek, po 2 dobrych sezonach. Kto by przypuszczał, że Carreno-Busta wskoczy do top 10.
Wynik: 6:2 3:0
Shapovalov D. - Tsonga J-W.
Tsonga J-W. -3 gemy ::: 1,98 ::: 3/3
Shapovalov to kolejny zawodnik z jeszcze nowszej ery tenisistów - Ruud Casper, De Minaur. Wawrinka z handi gemowym co prawda nie wszedł, ale mecz wygrał, cóż nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Tsonga wraca, ale to zawodnik pokroju Wawrinki, też się latami kręcił w okolicy top 10. Masa doświadczenia, silny serwis, ulubieniec francuskiej publiczności. Jak ma wygrać to spokojnie to handi ogarnie. W 1 rundzie wygrał bez najmniejszych problemów.
Wynik: 6:3 3:6 6:1 (4)6:7 5:7
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Djokovic N. - Monfils G.
Monfils G. +2,5 seta ::: 1/3
H2H 14:1, ale teraz mamy zupełnie nową sytuację. Moim zdaniem jest szansa nawet na niespodziankę. Forma Djokovica to nadal wielka niewiadoma, ale coś czuje, że jednak może być mocny w tym sezonie, ale czy aż tak jak kiedyś? Oj mocno tutaj można spekulować.
Forma Monfilsa w 2018 roku jak na razie wzorowa, wygrał prestiżowy turniej w Doha na początku sezonu. Idealny kandydat na długi mecz z Djokovicem o ile główna u niego będzie pracować odpowiednio.
Wynik: 3:1
Goffin D. - Benneteau J.
Benneteau J. +2,5 seta ::: 2,20 ::: 1/3
Francuz już 2 razy pokonał Belga. Już rok temu grali ze sobą na szlemie i padły 4 sety. Na to samo liczę i tym razem. Początek sezonu starszy Benneteau na pewno pełni sił. Do tego osobiście to mocno sceptycznie podchodzę do takich zawodników jak Goffin po 1,08. Nawet nie wystartował w żadnym turnieju przed AO.
Wynik: 1:3
Struff J-L. - Federer R.
Struff J-L. +2,5 seta ::: 3,20 ::: 1/3
Po takim kursie warto spróbować. Federerowi lat nie ubywa i wątpię by powtórzył tak genialny sezon jak poprzedni. Widać, że w gemach skupia się na jednym przełamaniu, a Struff może i wybitny nie jest, ale seta może urwać. Dziś w ogóle dużo over 3,5 seta widzę i wtopę jakiegoś faworyta.
Wynik: 0:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Schwartzman D. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. -1 gem ::: 1,86 ::: 2/3
Słaba dziś oferta na dzisiejszą nockę, ale to spotkanie przyciągnęło moją uwagę. H2H 1:1, raz na mączce po 3 setach wygrał o wiele niższy Argentyńczyk, ale dość niedawno bo w Brisbane tego roku po 2 setach wygrał Ukrainiec. Na to samo liczę i tym razem. Z prostej przyczyny - zawodnicy typu Paire, Dolgopolov, Fognini, Janowicz, Klizan, Gulbis to lista zawodników złotej szóstki którzy mają w rękach niezwykłe umiejętności godnej gry niczym czołówka, ale ich problemem są skoki formy, słaba głowa. W 1 i 2 rundzie nie miał ich kto sprawdzić, więc nie będę ukrywał, ale większą sympatią darzę Dolgopolova którego uważam po prostu za lepszego zawodnika i tyle.
Wynik: 3:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Gasquet R. - Federer R.
Gasquet R. +2,5 sets ::: 2,37 ::: 1/3
Mecz jednoręcznych backhandów, choć w opinii wielu ekspertów to właśnie Francuz ma najładniejsze zagranie tym stylem. Pomimo ochów i achów liczby mówią za siebie same: H2H 2:16, ale jak nie teraz to kiedy? W większości były to jednostronne pojedynki, ale Federera gra jak widać opiera się cały czas na bazie trzymania serwisu i jednego przełamania - następnie kontrola meczu. To się sprawdza na Struffów czy Bedene, ale Richard to o wiele lepszy zawodnik. Liczę na to, że urwie seta, niekoniecznie wygra mecz. Kto wie czy Francuz nie zagra takiego meczu jak Seppi z Federerem w 2015 roku?
Wynik: 0:3
Djokovic N. - Ramos A.
Ramos A. +2,5 sets ::: 2,25 ::: 1/3
Djokovic grał z Monfilsem przy 39 stopniach co zaowocowało statystykami niczym z ITFu:
5/11 asów/double fault i 5/15 Monfilsa. Samym serwisem statystycznie panowie oddali razem 6,5 gemów, co naprawdę rzadko się zdarza u czołówki ATP.
Forma Djokovica to nadal nie wiadoma, w wywiadzie mówił, że nie czuje się jeszcze kompletnie zdrowy, ale cieszy go gra. Choć takie gadanie do mediów mnie nigdy nie przekonywało i nie polecam brać dosłownie to co mówią przed czy po meczu, lub trenerzy, bo to jest typowa gadka pijarowsko dziennikarska.
Ramos na razie świetnie wygląda, ale nie miał go kto sprawdzić, do tego przypominam, że jest to nadal Ramos i nikt więcej. Pomimo to turniej wchodzi w coraz głębszą fazę, granie Serba po takim kursie naprawdę nie wygląda ciekawie.
Wynik: 3:0
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Dimitrov G. - Kyrgios N.
Kyrgios N. -2 gemy ::: 1,85 ::: 2/3
Bez wątpienia idealne spotkanie na niedzielny poranek lub australijski wieczór. Dwóch głodnych sukcesu zawodników stoczy ze sobą pojedynek. Czy Bułgar zagra tak fenomenalnego szlema jak roku temu? Szczerze wątpię. Grał już w tym roku z Kyrgiosem i przegrał po 3 setach w Brisbane. Z Rublevem obaj Panowie popełnili masę DF przez co trudno ocenić formę zawodników z powodu morderczych upałów.
Osobiście uważam, że Dimitrov nie powtórzy tak dobrego sezonu jak 2017, za to Kyrgios zaczyna po pierwsze dorastać (być bardziej poważnym zawodnikiem), po drugie gra u siebie, po trzecie nie przegrał w tym roku jeszcze meczu, widać, że przygotował świetną formę na własnych śmieciach. Papierowo wygląda na 5 setówkę ten mecz, ale pewnie znając życie rozczaruje to spotkanie, tylko w którą stronę? Powodzenia!
Wynik: 3:1
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Fucsovics M. - Federer R.
Fucsovics M. ::: 22,00 ::: 1/3
Fucsovics M. +2,5 sets ::: 3,73 ::: 2/3

Czarny łabędź w zakładach bukmacherskich - czyli coś czego nikt się nawet nie spodziewa, a jednak... Nie takie wyniki świat sportu już widział. Federera chyba nikomu nie trzeba przestawiać, żywa legenda tenisa ziemnego. Rok temu w wieku 36 lat dociął mistrzowską formę, tylko w 2005 roku zanotował mniej porażek w sezonie bo tylko 4, w 2006 i 2017 ta liczba wynosiła 5.
Federer pewnie łasi się na 20 szlema w karierze, ale czy to nastąpi akurat na Australian Open? Szczerze wątpię i liczę na to, że zatrzyma go Węgier Fucsovics który gra turniej życia. W 2015 roku też mało kto się spodziewał, że po 10 porażkach z rzędu, nagle Seppi wyrzuci z turnieju Federera.
Węgier co prawda to inny kaliber zawodnika, ale szansy upatruję się w jednej rzeczy. Już nawet sam Nadal w wywiadzie powiedział mając na myśli Federera: &quot;Że jest tu jeden uprzywilejowany zawodnik który gra w sesjach wieczornych.&quot;. Roger zagra w samo południe przy zapowiadającej się bardzo wysokiej temperaturze i wilgotności. Właśnie z tego powodu upatruję się niespodzianki.
Wynik: 0:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Nadal R. - Cilic M.
Nadal R. -2,5 seta ::: 2,55 ::: 1/3
Nadal R. -5 gemów ::: 1,72 ::: 1/3

H2H 5:1, tylko raz w 2009 roku wygrał Chorwat, w pozostałych meczach można by rzecz, że był zjadany i to dosłownie. Od ponad dekady szlemy rządzą się swoimi prawami, a w finałach czy półfinałach oglądamy w 90% przypadkach tych samych aktorów pierwszoplanowych, z małymi od czasu wyjątkami.
Cilic to nie jest zawodnik do gry przeciwko przebijakom, już z Bustą miał swoje problemy, a przed AO przegrał z przebijaczem Simonem Gillesem w 3 setach. Z Rafą jest jeszcze trudniej niż z tymi panami. Jedynie serwis może go ratować i liczyć na cud w tie-brekach.
Zresztą zobaczcie wynik Cilicia finału Wimbledonu, baaardzo gładkie 3:0 z Federerem, na US Open wyrzucił go Schwartzman, na RG gładkie 3:0 z Wawrinką, na Australian Open rok temu wylot z Evansem. W wymianach Cilic jest w tym meczu bez szans, jest za mało zwrotny, za mało ma polotu i finezji w uderzeniach kończących.
Wynik: Nadal krecz
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Berdych T. - Federer R.
Berdych T. +2,5 seta ::: 1,74 ::: 1/3
H2H 6:19 czyli standardowe statystyki big 3 (Fed, Rafa, Djoko) vs. reszta. Gdyby nie ta trójka żywych legend to prawdopodobnie szlemy by wędrowały między Berdychem, Ferrerem, Tsongą, Gasquetem, Wawrinką, Cilicem, Murrayem...
Berdych wygrał dwa ostatnie mecze bardzo pewnie, 3:0 z JMDP, 3:0 z Fogninim który ugrał całe 9 gemów. Jest mocny i w mojej opinii jest to jeden z najbardziej równo grających zawodników. Od 2006 roku ciągle wysoka forma, na hardzie przede wszystkim. Mocny serwis, atletyczna sylwetka, jednak gdyby nie głowa to kto wie.
Federer jest mocny wiadomo, ale wkraczamy w fazę turnieju gdzie gramy już na poważnie. Moim zdaniem dzisiaj czeka go najtrudniejszy sprawdzian. Dla mnie Roger to cały czas wielka niewiadoma, bo na niego się patrzy teraz przez pryzmat poprzedniego sezonu.
Osobiście nie zdziwi mnie nawet niespodzianka w tym meczu, ale to tylko moja osobista opinia.
Wynik: 0:3
Sandgren T. - Chung H.
Sandgren T. +2,5 seta ::: 1,68 ::: 3/3
Sandren T. ::: 4,86 ::: 1/3

Nie oszukujmy się, jak widzimy takie kursy 1,20-5,00 w meczach ćwierćfinałowych szlema, jakiś zawodników z okolic 60-90 rankingowej to warto uderzać w underdoga. Chung jeszcze młody, świetnie wygląda co prawda, ma super kontakt z publicznością, gra na swojej powiedzmy &quot;półkuli&quot; bo jest Azjatą.
Pokonał Novaka, to takt, fajny mecz zagrał, szybki, zwinny, ale Djoko popełnił 9 podwójnych przy 2 asach. Serbskiego terminatora już nie ma i wątpię czy go szybko zobaczymy. 12 miejsce w rankingu porażki 3:0 z Chungiem czy Thimem na RG rok temu nie przynoszą mu chluby, ba! z Denisem Istominem na AO.
Los płata figle bo Sandgren z Chungiem już grali w tym roku i górą po 3 setach w Nowej Zelandii był Koreańczyk. Teraz kto wie czy Sandgren się nie zemści. Też tutaj ładnie gra, pokonał Thiema, Wawrinkę po przejściach (podobnie jak Chung Djokovica). Kursy powinny w mojej opinii być o wiele bardziej wyrównane.
Wynik: 0:3
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Cilic M. - Edmund K.
Edmund K. +2,5 seta ::: 1,47 ::: 3/3
Edmund K. ::: 3,58 ::: 2/3

Panowie już raz ze sobą grali na turnieju w Szanghaju pod koniec poprzedniego sezonu, górą był Cilic po 2 setach, ale z jednym tie-breakiem. Za Cilicem stoi na pewno większe doświadczenie, opanowanie i potężny serwis, ale...
Edmund w ten sezon wszedł bardzo dobrze, już od turnieju w Brisbane gdzie poległ w półfinale po 3 setach z Dimitrovem którego tutaj ograł w gładki sposób 3:1. Ograł też doświadczonego Seppiego, Istomina który rok temu wyrzucił Novaka z turnieju, czy w 1 rundzie sensacyjnie Andersona. Padło wtedy 5 setów, Kevin zrobił 34 asy przy tylko 2 podwójnych błędach, więc to zawodnik zbliżony poziomem do Cilica.
Czemu Edmund gra tak dobrze?

Trenuje na wykupionej wyspie (8 000 000 $) przez Hewitta który otworzył tam swoją szkółkę tenisową. Często trenuje ze swoim kolegą ANDY MURRAYEM. Jego gra bardzo przypomina uderzenia Szkota, długie trzymanie piłki w korcie itd. Czytałem też, że trenują na Florydzie, ogólnie co by nie mówić blisko mają do siebie i mają ze sobą dobry kontakt.
H2H Murraya z Cilicem wynosi aż 12:3 na korzyść Szkota i w tym pokładam też spore szanse na niespodziankę. Z ciekawostek to mało kto wie, że Edmund Kyle urodził się w RPA i jest przybieranym Brytyjczykiem.
Wynik: 3:0
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Chung H. - Federer R.
Chung H. +2,5 sets ::: 1,87 ::: 3/3
Chung H. ::: 6,00 ::: 1/3
Uczeń zagra z mistrzem. Federer na US Open w 1 rundzie zagrał 5 setów z młodym Tiafoe, następna runda to 5 setówka z Youzhnym. Wcześniej przed tym turniejem w finale przegrał gładko 2:0 z młokosem Zverevem w kanadyjskim Mastersie.
Półfinały często są bardziej zacięte niż same finały i w tym też upatruję się niespodzianki. Co by nie mówić to za Federerem stoi na pewno doświadczenie, z nie jednego pieca już jadł chleb, ale po drugiej stronie siatki czekał będzie młody, ambitny Chung. Tak szczerze to moim zdaniem największym jego atutem jest tutaj zwinność i szybkość w poruszaniu się po korcie.
Wynik: Chung krecz
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Cilic M. - Federer R.
Federer -2,5 seta ::: 2,47 ::: 1/3
Federer -1,5 seta ::: 1,49 ::: 3/3

H2H 1:8 z lat 2008-2017 i tylko raz Cilic wygrał z Federerem, było to wtedy co wrócił po banicji na tenis za strzykawki. Wtedy po morderczej 5 setówce z Simonem Gillesem, Cilic pozostałe 3 mecze wygrał gładko 3:0, a jego dyspozycja serwisowa była nie z tej ziemi. 3:0 z Berdychem w ćwierćfinale, 3:0 z Federerem w półfinale i 3:0 z Nishikorim w finale.
Rok temu wgrali ze sobą w finale Wimbledonu był to kompromitujący finał dla Chorwata. Na to samo liczę i tym razem. Federer gra tutaj świetnie, nawet Berdych dobrze przygotowany spalił się kolejny raz (20) psychicznie. Roger moim zdaniem przytuli tutaj swój 20 tytuł, a na pewno bardzo tego chce.
Wynik: 2:3
 
Do góry Bottom