>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

21. kolejka Ekstraklasy (18.12 - 21.12.2015) + mecz zaległy

Status
Zamknięty.
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik

Kursy z Unibet


Ruch Chorzów +0.5 AH 1.91 Pinnacle
Nie będę się dużo rozpisywał, bo sytuacja dla mnie jest prosta. Skąd takie kursy na Termalice to nie wiem zupełnie. Moim zdaniem powinny być wyrównane z lekkim wskazaniem na Nieciecze, bo w końcu grają u siebie, ale nic więcej, bo forma drużyny do najlepszych nie należy w ostatnim czasie. W dodatku jutro grają jeszcze zaległe spotkanie z Jagiellonią, więc dochodzi do tego jeszcze zmęczenie materiału, a granie co 3 dni w lidze dla beniaminka nie jest dobrą sprawą, mimo tego, iż w sobotę z Ruchem zagrają ostatnim mecz przed dłuższą przerwą. Termalica nie wygrała w lidze od 5 spotkań, w dodatku u siebie nie potrafią zdobyć kpl pkt od Sierpnia, kiedy to pokonali Lecha Poznań. W miniony weekend w Zabrzu zagrali przyzwoite spotkanie, jednak remis trzeba uznać za sporę szczęście, bo Górnik miał kilka sytuacji, które powinien zamienić na bramkę, jednak zabrakło szczęścia. Ruch Chorzów na wyjazdach przyzwoity bilans w 5 ostatnich meczach, bo 1 zwycięstwo, 3 remisy i porażka z liderem z Gliwic. Ostatni mecz to dotkliwa porażka z Jagą, gdzie czerwona kartka dla bramkarza i rzut karny dla rywali ustawił mecz. Może dlatego Termalica uznawana jest za faworyta, jednak jednym meczem bym się nie sugerował. W Chorzowie póki co brak absencji, wszyscy są do dyspozycji trenera na sobotni mecz, ze Stępińskim, Lipskim czy Zieńczukiem na pierwszym planie. Jest to zespół, który potrafi zagrać piękną piłkę, a wymieniona trójka rozklepać obronę rywali. Nieciecza pomimo remisu w Zabrzu, nic nadzwyczajnego nie pokazuje w ostatnim czasie, powiem więcej, po tym co widziałem w meczu ze Śląskiem, szczęśliwie zremisowanym, są jedną z najsłabiej grających obecnie drużyn w Ekstraklasie, widać, że złapali zadyszkę, w dodatku granie co 3 dni tylko pogarsza tą sytuację. Dla mnie Ruch Chorzów może tutaj nawet wyjechać z pełną pulą, a remis biorę z pocałowaniem dłoni.
Jakie są Wasze przemyślenia na temat spotkań, zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz.
 
Tenis by Dawid 913,4K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Termalica-Jagiellonia
Typ: Jagiellonia +0,5 AH ⛔⛔⛔
Kurs: 1,5
Bukmacher: bet365


Witam. Biorę pod lupę zaległy mecz sprzed kilku kolejek, który nie odbył się z powodu śnieżycy. Piłkarze z Niecieczy ostatnio sporo przegrywają lub najwyżej remisują swoje spotkania. Warto podkreślić, że ostatnie 3 punkty w lidze zdobyli 2 listopada i to na wyjeździe z Koroną. Ostatnie zwycięstwo u siebie odnieśli 30 sierpnia ! Więc jak widać rewelacji nie ma. Piłkarze braki w umiejętnościach nadrabiają ambicją i tym się bronią i dlatego też nie są jeszcze w strefie spadkowej. Rywalem beniaminka będzie Jagiellonia, która wydaje się, że jest już po znacznym kryzysie i wychodzi powolutku na prostą. Miejsce w środku tabeli, więc ogromnej presji nie ma. Po passie niepowodzeń zaliczyli ostatnio kilka dobrych meczów tj. wygrana z Koroną u siebie i ważniejsze zwycięstwa na wyjazdach kolejno z Zagłębiem i Ruchem (pierwsze dość pewnie, a drugie zdecydowanie, bo aż 0-4). Ruch co prawda grał całą drugą połówkę w 10-tkę, lecz i taką sytuację trzeba dobrze wykorzystać. Na pewno morale i pewność siebie będą po stronie Jagi. Goście zagrają na pewno bez większych osłabień, przynajmniej nie wiadomo mi o jakichś konkretnych. Jak pojawią się jakieś newsy to dodam, ale raczej wszystko wiadomo.
 
J 6

jedenniesiadl

Użytkownik
Termalica- Jagiellonia
Zgadzam się z przedmówcą, że faworytem Jaga. Oglądłem ich dwa ostatnie mecze i wyglądają coraz lepiej, dodatkowo brak problemów kadrowych, Frankowski, Vasiliev w niezłej formie. Nie lekceważył bym jednak Niecieczy. Zwlaszcza u siebie. &quot;Piana na pyskach&quot; z jaką grali o pierwsze zwycięstwo na nowym stadionie bardzo mi imponowała w meczach z Piastem i Śląskiem. Widziałem oba mecze. Zrobią wszystko aby jutro odczarować stadion. Gospodarze również w najsilniejszym składzie. Ciężko przewidzieć wynik 1X2, ale wietrzył bym duże szanse na zakład RR. W poprzednich meczach u siebie sama Nieczecza (!) nabiła po 10 rogów, a rywale odpowiednio: Piast 8, Śląsk 4. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale wymiary boiska w Niecieczy jakoś sprzyjają nabijaniu rogów. Również nastawiene obu zespołów- tu każdy będzie chciał zebrać całą pulę. Osobiście zagram grubiej na ilość RR w okolicach 10. Polecam nrównież BTS. Powodzenia
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
comendador 428

comendador

Użytkownik
Wynik
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin lub remis &amp; 1,60 &amp; STS ✅✅✅

Wynik : 0:1

Po dobrym początku sezonu Pogoni, gdzie do trzynastego spotkania w lidze nie przegrali, nastał lekki kryzys sześciu spotkań bez zwycięstwa, ale od trzech spotkań są niepokonani i wydaję się, że Szczecinianie wracają do formy, ale właśnie rywale których pokonali to drużyny z dolnej półki ekstraklasy i te wygrane nie były aż takie dominujące oprócz ostatniego z Podbeskidziem, ale u siebie to spotkanie było.

Na początku mecz z Lechią, gdzie do ostatnich sekund spotkania wydawało się, że mecz zakończy się bezbrakowym remisem i podziałem punktów, ale wtedy akcję na prawym skrzydle przeprowadził Miłosz Przybecki, a sprawę sfinalizował Rafał Murawski i trzy punkty zdobyte, tą bramkę można zrzucić na konto Serba Markovića, który już chyba bardzo zmęczony wracał do obrony, bo gdy ta akcja była jeszcze w środku pola miał spokojnie około 10-20 metrów przewagi nad Przybeckim a i tak nie udało mu się dobiec do piłki pierwszemu a potem nawet zablokować piłki. To był mecz wyrównany, drużyna z Gdańska już w tym meczu wracała do formy i bardzo ciężkie wywalczone trzy punkty ze strony Portowców.

Potem wygrana z Górnikiem Łęczna na wyjeździe 3:2, gdzie do przerwy było już 3:0, choć w pierwszej połowie powinien być karny dla Górnika, ręką zagrał Fojut i to w mojej opnii ewidentny bo on tą rękę mógł mieć przy ciele i widać lekki ruch tzn nie uciekał tą ręką, oczywiście sędzia się wybroni, bo te zasady są teraz coraz bardziej pokręcone. Co do bramek Pogoni to, pierwsza bardzo szybka, goście jeszcze chyba poza boiskiem, brak wsparcia i łatwy gol. taki prezent na początek ???? . Druga bramka to bardzo ładny gol z wolnego Adama Frączczaka. Trzeci gol to kolejny prezent, ręka w polu karnym Bielaka(bardzo dziwna ta ręka) i karnego na bramkę zamienia Frączczak. W drugiej połowie oba zespoły miały swoje okazje, doskonałą sytuację ze strony Pogoni zmarnował Malecki, gdzie wychodził sam na sam z bramkarzem, oczywiście tutaj ta sytuacja była przy stanie 1:3, Górnik mocno się otworzył, zrobiło się dużo miejsca przy kontratakach, nie wiadomo jak by to wyglądało, gdy ten karny w pierwsze połowie jednak by był. Reasumując dość szczęśliwie się to ułożyło dla Pogoni, bo w tym meczu nie przeważali mocno, ale szybko strzelona bramka, plus niesamowite uderzenie Frączczaka z rzutu wolnego, dziwna ręka i karny, potem brak karnego.

I dopiero ten ostatni mecz z Podbeskidziem to w pełni zasłużone zwycięstwo, nie będę się tutaj rozpisywać, ale Pogonia była lepsza, Podbeskidzie i tak ma szczęście, że sędzia w pierwszej połowie nie wyrzucił z boiska ich bramkarza.

Wisła, hmm każdy wie w jaki dole jest ta drużyna, przegrane derby, porażka z Lechem, gdzie mecz im się bardzo zle ułożył, porażka z Legią po bardzo dobrym meczu, chociaż wszyscy ich skreślali i szczerze wydawało mi się, że trochę lepiej zagrają z Lechią bo mogło być gorzej niż 2:0, drużyna może podziękować swojemu bramkarzowi bo kilka razy uchronił zespół przed pogromem.

Ale spójrzmy na wyniki 1:2, trzy razy 2:0, a drużyna mierzyła się z rozpędzoną i w znakomitej formie Cracovią, Wisła zagrała tam bardzo dobre spotkanie, nie rozumiem decyzji zwolnienia trenera, ale chyba takie są już normy w naszej lidze, nie idzie to trener do zmiany, a żeby poznać a potem zbudować dobry zespół to potrzeba czasu. Potem mecz z Lechem, kontuzja Broża w 19 minucie karny i czerwona kartka, gdyby nie to nie wiadomo jakby mecz się ułożył. Potem bardzo dobre spotkanie z Legią, jeden punkt się tam zdecydowanie im należał. I ten ostatni mecz, Lechia to trudny rywal, to prawda mieli pięć porażek z rzędu, ale z kim Legią, Lechem, Cracovią, Ruchem na wyjedzie, z Pogonią w ostatniej minucie tracą bramkę, gdzie mogli ten mecz wygrać.

Gdybym miał tutaj stawiać na zwycięzcę to jednak pójdę w stronę Pogoni, Wisła wydaję się że na Legię po prostu była niesamowita zmobilizowana, dodatkowo Legia zagrała bardzo słabe spotkanie. Na pewno Wisła zrobi wszystko, żeby ostatni mecz w tym roku zakończyć dobrym wynikiem, ale to według mnie może być za mało, jednak braki w zespolę są zbyt duże. Oczywiście można zagrać DNB ewentualnie bo jednak granie samego zwycięstwa Pogoni może być zbyt ryzykowne, jakoś tak remisem najbardziej mi tutaj śmierdzi ????



Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk
BTS &amp; 1,75 &amp; STS

Wynik :

Oba zespoły zmierza się w odmiennych nastrojach. Górnik Łęczna od sześciu spotkaniach nie wygrał, aż pięć porażek i jeden remis, oczywiście rywale nie byli łatwi, bo porażki na Łazienkowskiej i przy Bułgarskiej da się wybaczyć, dodajmy do tego solidny Ruch i Pogoń. Lechia natomiast po pięciu porażkach z rzędu, w końcu dwa zwycięstwa z Śląskiem Wrocław, pierwsza połowa całkowita dominacja w drugiej trochę zwolnili tępo i Śląsk miał swoje okazję, ale i tak lepszą drużyną byli Gdańszczanie, z Wisłą podobnie i to mogło się skończyć więcej niż 2:0, słaba skuteczność zawodników z Gdańska.

Typ jak najbardziej do grania, Górnik bardzo słaba defensywa, dodajmy do tego Prusaka który miewa bardzo nie pewne sytuacje w bramce , tutaj Lechia tego jednego gola powinna minimalnie ustrzelić. Górnik też powinien coś trafić, potrafią sobie w meczu stworzyć sytuacje, Lechia jeszcze miewa lekkie przestoje w meczu, które można wykorzystać.

Jeśli miałbym wskazać faworyta to oczywiście Lechia, ale wolę ominąć, bo granie samej wygranej jest trochę ryzykowne, Górnik dawno nie wygrał, a cały czas wyniki są blisko remisu, może w tym ostatnim meczu, a kurs na DNB jest około 1,60 jest trochę niski.



Korona Kielce - Legia Warszawa
BTS &amp; 1,95 &amp; STS
Korona Kielce DNB &amp; 3,80 &amp; STS


Wynik :

Może zacznę od samego kursu na to zdarzenie, aktualnie Legia traci tyle samo bramek u siebie jak i na wyjazdach, równo po dziesięć bramek straconych, aczkolwiek na wyjedzie zagrała dwa spotkania mniej.
Dwa przeciwwskazania jakie widzę dla tego typu to, że Pazdan wraca, i znów razem z Lewczukiem będą tworzyć środkowych obrońców. Drugi argument przeciw to, że Korona strzeliła tylko pięć bramek w tym sezonie u siebie, i w ostatnich pięciu meczach u siebie ani jednej bramki nie strzeliła.

Ale ostatni mecz z Cracovią, 2:2 oczywiście to był wyjazd, ale dwie bramki strzelone, karny nie strzelony plus jeszcze mieli inne okazję, oczywiście tutaj trzeba wspomnieć, że Korona &quot;była&quot; fenomenem grając na wyjazdach na początku sezonu, nie przegrywała, natomiast wygrywała z Legią i Piastem, ostatnio coś się zacięło, ale znów było blisko wygrania z Cracovią. Wracając do meczy u siebie, ostatnio porażka z Lechem, ale nie można powiedzieć, że Korona swoich sytuacji nie miała, tam mogło być spokojnie 2:2, bądź 2:3 w stronę Lecha lub Korony. Bardzo dobrze spisuje się Trela który ostatnio wskoczył do składu, gdyby jego koledzy w obronie nie dawali się tak łatwo rozklepać ???? . Z Ruchem też kilka okazji mieli z czego jedną strzelili (choć w tej sytuacji, hmm ktoś może powiedzieć skill, ja powiem trochę szczęścia i gol), ale reasumując Korona tworzy sobie sytuację, a wiadomo na mecze z Lechem/Legią mobilizacja jest podwójna, jeśli Korona zagra tak jak w meczu z Lechem to powinni coś strzelić. Szczególnie że od pięciu meczy Korona nie wygrała, czas chociaż powalczyć o przełamanie.

Co do Legi zabraknie Dudy, wydaję mi się, że jest to lekkie osłabienie, Duda gra w kratkę ale jednak. Jest to szansa chociażby dla Prijovica który mam nadzieje w końcu wyjdzie za Nico, albo razem z nim w ataku, bo obrona Korony gra słabo, a nasz Zlatan ;) ostatnio jak wchodzi to albo strzela albo asystuje, daję dobre zmiany. Jest jeszcze Piech i w razie problemów może wejść w drugiej połowie a widać, że chłopakowi chce się grać. Jeżeli miałbym typować zwycięzcę to pokusiłbym się nawet o jakiś DNB w strony Kielczan, bo w sumie Legia dawno w ekstraklasie nie przegrała, Korona dawno nie wygrała i pachnie tutaj niespodzianką, a zawodnicy Legii mają już trochę meczy za sobą, świeżość już nie taka.



Podbeskidzie - Śląsk
Bilinski strzeli &amp; 3,50 &amp; STS

Wynik :

Jedni ani drudzy mnie nie przekonują, tzn może tak ostatnio coś w Śląsku drgnęło, ale trochę za późno, bo na dwie kolejki przed przerwą zimową no ale dobra, ale wracając do typu Bilinski ostatnio dostaje ładne piłki od kolegów, i czekam na kursy w jego stronę, bo i w tym meczu koledzy powinni mu coś wypracować, jeśli skuteczności(jedyne o co się martwię :razz ???? mu nie zabraknie to szanse ma spore, szczególnie, że Śląsk ostatnio wygrał i to powinno natchnąć do gry zespół gości. 3,50 to nie jest taki tragiczny kurs, za drobne wart grania, Śląsk jest według mnie większym faworytem w ostatnich meczach z Lechią mieli szczególnie w drugiej połowie 2-3 sytuację na zdobycie bramki, szczególnie Bilinski jak dobrze pamiętam przestrzelił, w meczu z Łęczną również nieźle grali, Flavio potrafi doskonale obsłużyć kolegów.



Jagiellonia Białystok - Cracovia
Budziński strzeli &amp; 4,00 &amp; STS
Cracovia &amp; 2,50 &amp; STS


Wynik :

Jagiellonia słabo się zaprezentowała w meczu ostatnim zaległym meczu, to Termalica dyktowała tempo spotkania oprócz nie których fragmentów meczu, tzn lepiej wymieniała podania między sobą, dobrze sobie radziła w obronie szczególnie kiedy Jagiellonia mocno podchodziła, obrońcy nie wybijali piłek tylko umiejętnie potrafili ją wyprowadzić. Białostoczanie mieli Drągowskiego, pomimo straty dwóch bramek (jedna z karnego, druga bez szans), zagrał bardzo dobre spotkanie, jego koledzy z linii obrony zawiedli. Prawie nie widoczny Frankowski, Mackiewicz zagrał bardzo przewidywanie, jego wrzutki do pewnego momentu wszystkie blokowane. Tak jak wspomniałem, obrona bardzo słabo, a Cracovia to nie Termalica.

Cracovia ostatnio dwa remisy, z Piastem i Koroną. Budziński bardzo dobre występy, był bliski gola, i kurs 4,00 jest dość wysoki, szczególnie, że to Cracovia powinna dyktować tępo, powinni wykorzystać fakt grania przez przeciwników meczu w środku tygodnia i na trudnym terenie w ostatnim meczu sezonu zdobyć trzy punkty. Kurs na to że Rakels strzeli 2,75, też coś w tym kierunku pomyśleć, bo rozkręca się Łotysz już 14 bramek w lidze, w ostatnich pięciu spotkaniach 7 bramek, robi wrażenie, ale czemu się dziwić jak Cracovia w tym sezonie już 42 bramki strzelona i pod tym względem jest najlepsza w lidze. Ciekawostki : Cracovia oddaję najwięcej strzałów na mecz to jest średnio 12,9, ma też największe posiadanie piłki.
 
jokerbos 53

jokerbos

Użytkownik
Propo meczu Termalica vs Jagiellonia. Dotychczas Jaga strzelała conajmniej 1 gola w każdym z 9 wyjazdowych meczów. Termalica zachowała na swoim stadnionie czyste konto tylko w 2 na 9 meczów. Poczytałem opinie osób, które oglądały ostatnie mecze Jagi. Ponoć wyglądają coraz lepiej. Wygląda na to , że Jaga jest w formie strzeleckiej o czym świadczą ostatnie wyniki. Szczególna uwagę zwracam na mecze ostatnie. Z tego powodu grubiej rzucam się na poniższy typ:
Termalica vs Jagiellonia
Jagiellonia Białystok powyżej 1 gol (1gol=zwrot)
@1.763 Pinnacle stawka:700.00 ew:534.10
 
B 6,9K

brajan82

Użytkownik
w bet365 kurs na pogoń 3.60, na wisłę 2.10. zastanawiam się, czy wisłe po 4 porażkach stać na remis. pogoni po słabych ostatnich wynikach, dawałem zwycięstwo w 3 ostatnich meczach i sie udało. teraz nie widzę jakoś wygranej portowców. może ktos lepiej wie co się dzieje w wiśle i czy ma szansę na punkty z pogonią.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Termalica v Jagiellonia / over 2,5 gola @ 2,00 b e t s a f e ⛔ 2:0 ... taki urok pilki noznej ????

Szczerze to sie troche zdziwilem takim kursem na over, bo obie ekipy, Termalica i Jagiellonia, grajac odpowiednio na wlasnym boisku jak i na wyjezdzie sa overowe. Termalica w domu zalicza srednio 2,8 gola na mecz, Jaga na wyjazdach srednio 3,4 gola na mecz. Nie jestem wielkim fanem polskiej Ekstraklasy bo czasami jakosc tam brakuje, ale mysle, ze te ekipy sa w stanie pokryc overka w tym meczu. Z ogloszen parafialnych w ekipie gospodarzy ma zabraknac Nowaka (16/0 b), Biskupa (14/2 m), Jareckiego (15/1 d) i Stano (11/1 d). W Jagielloni Madera (17/1) jest niepewny wystepu. Obie ekipy maja o co gra, obie maja szanse na awans do grupy mistrzowskiej wiec mysle, ze nie bedzie to nudne spotkanie. Kurs na over zachecajacy.
 
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik
Termalica - Jagiellonia -&gt; Jaga wygra + over 1.5 w meczu @3.75 | Betano ⛔ To jest Ekstraklasa... ????
Jestem zdziwiony tak wysokimi kursami w stronę Jagiellonii. Niby nie powinno to nikogo dziwić, bo w końcu nasza krajowa liga jest nieprzewidywalna, ale żeby wystawiać kurs na zwycięstwo drużyny, która &quot;na papierze&quot; jest silniejsza z over 1.5 na bramki, to jakaś przesada. Pobieram ten typ. Dla bardziej odważnych win Jagi + over 2.5, tam kursy sięgają ponad @4.5+. Dlaczego jestem tak pewny zwycięstwa Jagi? Nie jestem pewny, ale gdy widzę takie kursy, to po prostu trzeba je brać. Probierz nie jest głupi i wie jak zagrać z takim zespołem, jak beniaminek. Poniżej składy:
Termalica: Witan - Ziajka, Markowski, Sołdecki, Fryc - Kupczak, Babiarz - Plizga, Koval, Smuczyński - Kędziora.
Jagiellonia: Drągowski, Baran, Tarasovs, Wasiluk, Tomasik, Romanchuk, Góralski, Frankowski, Vassiljev, Mackiewicz, Cernych.
Będę zdziwiony, jak Jaga nie wywiezie z Niecieczy chociażby punktu. Szanse na zwycięstwo oceniam 50/50. Dwie bramki powinny paść. Jak Jaga wygra to myślę, że strzelając 2-3 bramki. W 0:1 nie wierzę, bo to Ekstraklasa i na boiskach jest za dużo chaosu, żeby padła zaledwie jedna bramka. Nasza liga jest bardzo overowa, więc idę w stronę Jagi.
 
comendador 428

comendador

Użytkownik
Mecz oglądałem do siedemdziesiątej piątej minuty, cóż, widziałem tylko tego pierwszego gola nie uznanego, no ale prawidłowo, był spalony i gola nie powinno być dla Jagi. Trochę dziwna/śmieszna sytuacja z tą druga bramką dla Termaliki, aczkolwiek obrona Jagi sama sobie winna, jeden przeciwnik, obrońców trzech i on jeszcze strzela im bramkę.

Reasumując bardzo słaby mecz gości, ciężko widzę ich spotkanie z Cracovią, Termalica całe spotkanie przeważała, dobrze grała, spokojnie operowała piłką, potrafiła zagrozić przeciwnikowi, już w pierwszej połowie powinno być 1:0, po akcji w ósmej minucie. Co jeszcze się rzucało w oczy - sędzia, bardzo słabo, jak kartki nie powinno być to dawał, jak był faul to nie gwizdał. Średnie widowisko powiedziałbym.
 
franz100 495

franz100

Użytkownik
Piast - Lech
typ 2DNB
kurs 1,62
bet365
2/3 sezonu zasadniczego za nami, przed nami ostatnia kolejka w tym roku kalendarzowym. A w niej pojedynek aktualnego mistrza Polski z aktualnym liderem ligi. Lech w lidze nie przegrał od 4 listopada, kiedy to jeszcze za trenera Skorży Cracovia ośmieszyła ich, ogrywając 5:2. Potem był jeszcze remis z Ruchem. Od tego czasu Kolejorz dokonywał rzeczy wydawało się niemożliwych. Z ostatniego miejsca w lidze awansował na piąte, włączył się też do walki o awans w LE. Ta druga misja się ostatecznie nie powiodła, ale ligowe wyniki są więcej niż imponujące. Rzadko się bowiem zdarza, aby w Ekstraklasie ktoś miał taką serię. Piast też zadziwia, wciąż są liderem, wciąż mają kilka punktów przewagi. Zapewne wiele sił kosztował ich mecz z Legią, który udało się zremisować. Jednak ostatnia wygrana Piastunek, to mecz z Ruchem jeszcze w listopadzie. Potem porażka z Górnikiem Zabrze i dwa remisy. Sądzę, że kwestią czasu będzie, kiedy Piast zacznie przegrywać i wiosną odda pozycję lidera. W obu drużynach dobrzy strzelcy, Hamalainen i Nespor mają po 8 goli, Fin wydaje się być w lepszej formie, cały Lech jest ostatnio lepszą drużyną. Poznaniacy wyrywając, poniekąd pomogą Legii, ale każdy walczy tu o swoje, a kto wie, może jeszcze Lech powalczy o mistrza. W ubiegłym sezonie w przerwie zimowej strata do Legii też była spora, a udało się ją odrobić. Teraz może być podobnie, a kolejnym krokiem powinna być wygrana w Gliwicach, mimo że Piast u siebie przegrał jak do tej pory tylko raz.
 
T 33

toomi

Użytkownik
Jutro idę w stronę gości.
Remis lub Górnik Zabrze - 2.15 (bet365)✅ (2:4)
Remis lub Pogoń Szczecin - 1.66 (bet365)✅ (0:1)
Górnik, który wreszcie się przełamał i niestety zawiódł w swoim stylu na całej linii w meczu z Niecieczą. W tym meczu kierują się bardziej przeczuciem a to często w naszej ekstraklasie wystarcza :wink: Zagłębie mnie nie przekonuje. Niby są w pierwszej ósemce, wygrywają mecze, ale kurs na ich zwycięstwo jest za niski żeby ryzykować. Zagłębie od 7 spotkań bez remisu, Górnik dzieli się punktami notorycznie. Myślę, że tutaj będzie podobnie.
Sytuacja Wisły wygląda dramatycznie. Spotkanie dobrze opisał Comendador, więc nie będę powielał opisu meczu. Pogoń znów zaczęła zbierać punkty i dziwne żeby nagle przegrała z Wisłą. Goście ze Szczecina w delegacjach przegrali tylko z Legią i Cracovią. Wisła znana jest z dzielenia się punktami. W Krakowie to muszą jak najszybciej zatrudnić trenera a dopiero potem można marzyć o zwycięstwach w lidze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Kadrowy kataklizm w Wiśle Kraków

W kończącym rundę jesienną spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy z Pogonią Szczecin Wisła Kraków zagra bez pięciu podstawowych zawodników, a występy dwóch kolejnych stoją pod znakami zapytania.
Trener Marcin Broniszewski poinformował, że przeciwko Portowcom na pewno nie zagrają Boban Jović, Donald Guerrier, Maciej Sadlok, Rafał Boguski i Paweł Brożek, a przypomnijmy, że już od marca wyłączony jest Emmanuel Sarki. Z kolei na dobę przed spotkaniem nadal nie wiadomo, czy na boisku pojawią się Krzysztof Mączyński i Maciej Jankowski.
Jović, Guerrier i Brożek są wyłączeni z gry już od kilkunastu dni, ale ten ostatni w środę wznowił treningi, więc był cień szansy na to, że w piątek pojawi się na boisku.
Z kolei Sadlok, Jankowski i Mączyński urazów doznali w ostatnim spotkaniu z Lechią Gdańsk, a Boguski musi pauzować z powodu żółtych kartek.
- Sytuacja kadrowa nie jest zbyt dobra. Urazy nas nie omijają i zebrały się w jednym czasie. Maciek Jankowski i Krzysiek Mączyński są w kadrze na mecz. Będą brali zabiegi i fizjoterapeuci będą robili wszystko, by byli gotowi do gry - mówi trener Broniszewski.
Wszyscy wymienieni zawodnicy to podstawowi gracze Białej Gwiazdy. Jović do czasu odniesienia urazu wystąpił w każdym meczu ligowym od pierwszej do ostatniej minuty. Brożek z siedmioma bramkami na koncie to najlepszy strzelec zespołu, a do tego zanotował sześć asyst - tak dużego wkładu w zdobycz Białej Gwiazdy nie ma żaden inny zawodnik.
Jakby tego było mało, to kontuzjowany jest też 17-letni Konrad Handzlik, który wobec absencji bardziej doświadczonych zawodników otrzymałby kolejną szansę w Ekstraklasie.

źródło: polsatsport.pl
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Tenis by Dawid 913,4K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Typ: x2 ✅✅✅
Kurs: 1,61
Bukmacher: bet365


Witam. Jak dla mnie typ weekendu, a można próbować nawet Pogoń DNB po 2,1 lub czysty win dla odważniejszych. Wisła ostatnio wszystko przegrywa i gra bardzo słabo, a przyczyną tego jest mierna atmosfera po zwolnieniu Moskala oraz masa kontuzji o których zaraz przypomnę. Wisła z Lechią gładko przegrała, oddając tylko jeden celny strzał w całym meczu. Z Legią zagrali nieźle, ale wspominałem o mega motywacji na ten mecz i jakoś wyglądali, ale mimo to 0-2 w plecy. Z Lechem także 2-0 w plecy, nie oddając w całym meczu żadnego celnego strzału. Wisła ostatnio wygrała 6 listopada, a po tym czasie tylko raz zremisowała i 4 razy przegrała. Teraz Wisła będzie jeszcze bardziej osłabiona i mogę powiedzieć, że w tym meczu będzie osłabiona najbardziej w tej rundzie. Zanim o absencjach to jeszcze kilka słów o Pogoni, która zagra prawdopodobnie najmocniejszym składem, a morale są dość wysokie, bo ostatnie 3 mecze to same zwycięstwa z Lechią, Łęczną i Bielskiem, wcześniej remis ze Śląskiem czyli wracają na dobrą drogę, bo wcześniej nie było zbyt kolorowo - mimo to bardzo wysokie miejsce w tabeli i mogą się bić spokojnie o puchary. Teraz absencje w Wiśle, nie zagrają kolejno: Brożek (najlepszy strzelec), Sadlok (solidny obrońca), Jovic (ofensywny obrońca), Guerrier (bramkostrzelny skrzydłowy), Boguski (słaby, ale niezastąpiony w Wiśle) oraz Sarki (kontuzja od dawna). Do tego nie w pełni zdrowi są Jankowski i Mączyński (kadrowicz). Czyli sytuacja wygląda fatalnie! Może nawet juniorów nie starczyć, aby uzupełnić ławkę rezerwowych. Jeśli Wisła tutaj coś ugra to będzie trochę niespodzianka, więc nie wiem skąd takie kursy (lecz spadają!). Prawdopodobny skład Wisły: Cierzniak-Burliga, Głowa, Guzmics, Bartosz (junior)-Crivellaro, Uryga, Popovic, Mączyński (?), Cywka-Jankowski (?). Jak widać w drużynie nie ma nawet żadnego skrzydłowego, nie wiem jak oni chcą to wygrać. Możliwe, że taki skład nie wyjdzie, a na bokach zamiast Cywki i Crivellaro zagrają jacyś juniorzy tj. Handzlik lub Marszalik. Na ławce w takim razie mamy: Buchalik, Żemło, Kuczak, Marszalik, Handzlik, Mordec, Wójcik czyli same no-name oprócz bramkarza. Ciężko mi nawet skompletować skład oraz ławkę, mimo, że znam drużynę od podszewki. Pozdro!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
comendador 428

comendador

Użytkownik
Piast Gliwice - Lech Poznań
Under 5,5 ŻK &amp; 1,65 &amp; STS ✅✅✅
Wynik : 4 ŻK
Sędzią będzie pan Mariusz Złotek, który średnią żk na mecz ma 3,22 w tym sezonie w poprzednim podobną, do tego historia meczów między tymi drużynami jest na plus, ostatnie trzy mecze i najwięcej to były 4 żk. Średnia kartek w tym sezonie : Lech - 1,8 , Piast - 2,1. Linia 5,5 będzie bardzo ciężka do pokrycia, szczególnie, że oba zespoły powinny podejść z szacunkiem do siebie, nie chcę się tutaj zbytnio rozpisywać, intuicja jak i to co widzę w przypadku obydwu zespołów, to jak grają, 2-3 kartki, tyle się spodziewam, bardziej po stronie Lecha bym się ich spodziewał.

Korona Kielce - Legia Warszawa
Korona Kielce większe posiadanie piłki &amp; 4,15 $ STS ⛔⛔⛔
Wynik : 42%-58%
Dziwi mnie taki typ, szczególnie, że jak wyżej wspomniałem Korona gra nie najgorszą piłkę, tzn w ataku :grin:, trochę gorzej stoi formacja broniąca, i to Korona powinna tutaj przycisnąć Legię(piszę jak fan Legi :razz ???? , ciężko widzę to spotkanie. Ja tutaj dałbym takie 50/50, czyli w okolicach kursu 1,80-1,90, no może max 2,20, bo faktycznie Legia jakby zagrała na swoim najwyższym poziomie to mogło by tak być, ale każdy widzi jak Warszawiacy teraz grają, ta przerwa jest im potrzebna, żeby mogli wrócić na właściwe obroty, niektórzy muszą popracować nad formą, bo w tym momencie szanse na MP są średnie. Szczególnie patrząc na rywali

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Pogoń większe posiadanie piłki &amp; 4,15 &amp; STS ✅✅✅
Wynik : 47%-53%
W normalnej sytuacji to by była jakaś abstrakcja, ale kim Wisła ma rozgrywać piłkę, Pogoń powinna się rzucić na rywali i od początku narzucić tempo spotkania, już widać jak kursy lecą w dół na Pogonię, trzy punkty są na wyciągnięcie ręki trzeba tylko po nie sięgnąć

Jagiellonia Białystok - Cracovia
Cracovia więcej strzałów w światło bramki &amp; 1,70 &amp; STS ⛔⛔⛔
Wynik : 7-6
Hmm typ zawyżony, nie wiem 1,25-35, no max 1,40, co ja tutaj bym dał. Kurs na to, że Cracovia będzie dłużej przy piłce 1,25, a tutaj 1,70 na strzały w światło bramki, lekki rozstrzał widać. Cracovia powinna dominować to spotkanie, w lidze oddają najwięcej strzałów na mecz 12,9, i dużo z tego to są strzały celne, co do Jagi ostatnio tylko z Chorzowem była spora skuteczność, ale Ruch zagrał bardzo słabe spotkanie, w drugiej połowie, w której Jaga własnie zdobyła trzy bramki, Chorzowianie grali już w 10. Gdyby nie podatek to zagrałbym tutaj singla po 1,70 nawet za większą kwotę, bo to na prawdę bardzo dobry kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
T 33

toomi

Użytkownik
Jagiellonia Białystok - Cracovia
Mimo wpadki z Koroną nadal idę w stronę Cracovii. To był szalony mecz, który Cracovia powinna ustawić w pierwszej połowie a na dobrą sprawę mogła przegrać w drugiej. Jednak cały czas w drużynie z Krakowa widać ciąg na bramkę, pomysł na grę i mają Rakelsa, który ostatnio strzela aż miło. Słabiej niestety Kapustka i w mojej ocenie Budziński, który po pierwszej połowie był do zmiany. Na szczęście zrehabilitował się asystą w drugiej części gry. Z tyłu standardowo zdarzają się wpadki, bo to jak kryli Lopeza Cabrere to wołało o pomstę do nieba. W obronie nadal bez Wołąkiewicza i jeszcze bez Jaroszyńskiego, który wyeliminował się meczem z Koroną.
Jagiellonia jest jedną wielką zagadką. Po efektownym zwycięstwie z Ruchem (fakt, że grali w &quot;10&quot;) przyszła klapa w Niecieczy. Jagiellonia jakby przeszła obok tego meczu. Brakuje w tej drużynie stabilności, bo ledwo zdobędą punkty to zaraz przychodzi porażka.
Cracovia nie potrafi grać na zero z tyłu i przy kontuzjach w obronie pewnie będzie znowu tak samo. Generalnie jednak są drużyną lepszą od Jagiellonii, która na swoim stadionie ostatnio nie błyszczy.

Over 2.5 - 1.75
(bet365)✅ (2:2)
Cracovia Kraków - 2.70 (bet365)⛔
Cracovia i powyżej 2.5 - 3.75 (bet365)⛔
Piast Gliwice - Lech Poznań
Ciężki kalendarz na koniec roku trafił się piłkarzom z Gliwic. Na zakończenie rozpędzony Kolejorz. 9 meczy bez porażki, 6 zwycięstw z rzędu z czego 5 na zero z tyłu. Ostatni mecz Hamalainena, który pokazał z Zagłębiem, że Lech będzie miał za kim tęsknić. Myślę, że Fin zrobi wszystko żeby postarać się o podobny występ jak w ostatni weekend.
Piast z problemami. Wyraźnie można to wyczytać z wypowiedzi samego trenera Latala. Kilka cytatów po meczu z Legią Warszawa (źródło: piast.gliwice.eu):
&quot;Jestem zadowolony z punktu wywalczonego w Warszawie, nasza gra jednak nie była taka, jak sobie to zaplanowaliśmy. Byliśmy za mało odważni i za mało agresywni. Brakuje nam już w tej końcówce rundy dynamizmu i szybkości.&quot;
&quot;Mieliśmy nadzieję, że warszawianie przyjadą z Neapolu trochę zmęczeni, ale nam też brakowało sił, dlatego nie graliśmy już z takim zaangażowaniem i pressingiem jak miało to miejsce w pierwszej części sezonu.&quot;
&quot;Od początku sezonu mówiłem, że w końcu kryzys nas dopadnie i przyszedł właśnie teraz. Mamy urazy, kontuzje, to przekłada się na naszą grę i wyniki w tych ostatnich spotkaniach.&quot;
Braki kadrowe na mecz z Lechem dość obfite. Na pewno nie zagra Zivec, Osyra, Nespor (kontuzje) i Vacek (kartki), co jest chyba największą stratą.
Lech Poznań - 2.25 (bet365)⛔ (2:0)
Lech Poznań wygra do zera - 3.75 (bet365)⛔
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Termalica - Ruch Chorzów Typ: 1 @ 2.05 Unibet
W ostatnich spotkaniach Ruch Chorzów wydaje się zmęczony trudami intensywnej jesieni na boiskach Ekstraklasa. Szczególnie widać to w poczynaniach ofensywy, gdyż choć porażki z Jagiellonią, czy Piastem można jeszcze jakoś przełknąć, tak zerowe konta zdobyczy bramkowych wyglądają już znacznie gorzej. Na przeciwległym biegunie znajduje się Termalica. Drużyna z Niecieczy może nie notuje ostatnio kompletu zwcięstw to jednak gra efektywnie i widowiskowo. Czuć swoisty powiew świeżości w drużynie z okolic Tarnowa. Potwierdzeniem tego byłą ostatnia wygrana z Jagiellonią, czy też świetne choć przegrane spotkanie z Piastem Gliwice. Jeśli podopieczni Mandrysza nadal będą kontynuować ten kierunek, to wierzę, że w dzisiejszym spotkaniu choć nie ustrzegą się straty bramki, to strzelą ich o jedną więcej od rywali.
 
M 340

macvas

Użytkownik
Termalica vs Ruch

Odpuszczę sobie jakieś głębsze analizy kadrowe oraz szumne zapowiedzi jednych i drugich na temat &quot;utrzymania górnej ósemki&quot; i będę trzymał się następującego toku myślowego:
Wiadomo, że gospodarze w środę przełamali się na własnym obiekcie inkasując komplet punktów z Jagą. Z tą samą Jagą kilka dni wcześniej, na własne życzenie (czerwona kartka, która odwróciła losy meczu) wysoko polegli Niebiescy. To właśnie sinusoidalna dyspozycja Jagi będzie punktem zaczepienia. Oglądając te mecze, można było odnieść wrażenie, że oprócz olbrzymiej nieporadności piłkarzy przebieg tych spotkań oraz końcowe wyniki w sporej mierze dyktował ślepy los lub ślepi arbitrzy, zwłaszcza liniowi.
Wiem, że Nasza liga jest nieprzewidywalna i idąc w myśl tej maksymy, kierując się intuicją i powtarzalnością pewnych rozstrzygnięć uważam, że Ruch zmaże plamę i wygra w Niecieczy, czym domknie &quot;nielogiczny trójkąt zdarzeń&quot; pt. Jaga ograła Ruch, Termalica ograła Jagę, Ruch ogra..

Kursy całkiem zachęcające, a nie sądzę aby Termalica złapała po meczu z Jagą na tyle wysoką formę aby pisać nowy rozdział o &quot;twierdzy w Niecieczy&quot;.

Ruch Chorzów 3,70 (betclic)
Ruch Chorzów DNB 2,55 (betclic)


EDIT:
Pierwsza połowa przechodzona. W drugiej gospodarze grali a piękne trafienie zanotowali goście. Jedyną wartą uwagi akcję przeprowadził Witan obijając przyrodzeniem o słupek.. będzie miał chłop jajecznicę na kolację :grin::grin:
 
piopawlowski 90

piopawlowski

Użytkownik
W niedzielę szykują się 2 ciekawe mecze.

Piast - Lech

Myślę, że seria zwycięstw Lecha zakończy się w tej kolejce. Piast naprawdę gra solidną piłkę, a Lech troszkę na farcie zgarnia punkty. Czuję tutaj remis, ale atut własnego boiska będzie dodatkowym bodźccem na zagranie gospodarzy.

Piast 1X 1.67 bet365

Korona - Legia

Legia nie gra zachwycająco, ale zawsze im się dobrze grało w Kielcach i idę w stronę gości. Dla mnie wzmocnieniem jest brak Dudy i Rzeźniczaka w tym meczu. Dodatkowo Lewczuk z Pazdanem myślę nie dadzą się przejść moim zdaniem bardzo, bardzo słabej sile ofensywnej gospodarzy. Nikolic jest regularny i wraz z Prijoviciem powinni coś ustrzelić.

Legia 1.57 Bet365
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zagłębię Lubin - Górnik Zabrze 2X
Kurs: 2.00 2:4
✅ gładko.

Mecz w Lubinie pomiędzy Zagłębiem a Górnikiem Zabrze rozpocznie ostatnią kolejkę w tym roku. Zabrzanie po raz kolejny przystępują do swojego spotkania z ostatniego miejsca w tabeli. Leszek Ojrzyński miał wystarczając dużo czasu żeby poukładać drużynę i jednak coś mu z tego wyszło. Goście nie przegrali bowiem od pięciu spotkań notując przy tym trzy remisy i dwie wygrane. Dziś przyjdzie im się zmierzyć z nieobliczalnym Zagłębiem. Gospodarze to drużyna, która gra w kratkę. Zespół z Lubina potrafi rozegrać dobre spotkanie, aby za tydzień przegrać czy też zremisować. Dziś liczę, że myślami będą już przy świętach, a Górnicy wywiozą choć jeden cenny punkt. Dodam, że w I rundzie mecz zakończył się remisem 2:2.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
B 2,2K

barichello

Użytkownik
&quot;Jak się wali to po całości. W meczu z Pogonią trener Broniszewski nie będzie mógł skorzystać z wielu piłkarzy, których dopadły kontuzje: Maciej Sadlok, Boban Jović, Paweł Brożek, Rafał Boguski i Donald Guerrier. Pod znakiem zapytania stoją także występy Macieja Jankowskiego i Krzysztofa Mączyńskiego, o których zdrowie do ostatniej chwili będzie walczył sztab medyczny krakowskiego zespołu. Jednym słowem dramat.&quot; Cały trzon wypada, na ławce brak trenera, Pogoń ostatnio 3 mecze w ygrane, Wisła w kryzysie i zdzie siątkowana
Pogo ń 2.80
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom