>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

21. kolejka LOTTO Ekstraklasy (8.02-11.02.2019)

Status
Zamknięty.
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
3 kolejne zdania, 3 kolejne ciekawostki.
1. D. Szymański nie grał w żadnym meczu sparingowym - przeniósł się do Rosji. Poza tym, jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym zawodnikiem, był nowy lewy obrońca - Angel Garcia.
2. Racja, wykrystalizowała się dwójka - A. Dźwigała i A. Uryga.
3. Rozumiem, że to subiektywna opinia, ale mimo wszystko delikatna przesada z tą pierwszą piątką. Z pierwszą dziesiątką, ewentualnie ósemką, bym się zgodził.
1. Damian Szymański zgoda. Nie wiem sam skąd on mi przyszedł do głowy, ale mniejsza
2.
Przeciwko Widzewowi w 1 połowie grał Uryga ze Stefańczykiem,w drugiej połowie Łasicki z Dźwigałą.
Z Levskim w I połowie grał Uryga z Dźwigałą a w drugiej Uryga z Łasickim.
Z Henan do 64 minuty grał Łasicki z Urygą, dopiero w 65 minucie wszedł Dźwigała i to za Uryge.
Z Onisilosem grał Łasicki z Sielewskim a Dźwigała nawet nie wstał z ławki.
Z Ufą grali Łasicki z Urygą (w 65 minucie Sielewski wszedł za Łasickiego), Dźwigała nie podniósł się z ławki
Podsumowując:
Uryga grał: 219 minut
Łasicki: 335 minut
Dźwigała: 115 minut
Para Alan Uryga - Igor Łasicki: 184 minuty
Para Alan Uryga - Adam Dźwigała: 45 minut


3. To jest moja indywidualna ocena i możesz się z nią nie zgadzać
Także zanim kolejny raz spróbujesz zabłysnąć to jeśli nie oglądasz meczy to przynajmniej sprawdź podstawowe informacje a nie wymyślaj...
Pozdrawiam ????
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
W tej kabaretowej lidze jakieś argumenty są potrzebne?
Ten temat nie powinien wymagać analiz bo każdą jedną można o kant tyłka otrzeć.
Nie. To tylko świadczy o tym że nie masz pojecia o czym mówisz a potem coś wejdzie przypadkiem i chciałbyś milion reputacji. Polecam na chłodno spojrzeć i dac argumenty.
Moje pytanie nie było atakiem. Myślałem że coś może jednak wyszukasz ale cóż.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Także zanim kolejny raz spróbujesz zabłysnąć to jeśli nie oglądasz meczy to przynajmniej sprawdź podstawowe informacje a nie wymyślaj...
Błagam, meczów... meczy to koza.
Zwróć uwagę, że volson jest z Płocka, a tak jest, że często kibice z danego znają więcej szczegółów z klubu. Nie wszystko co wynika z matematyki sparingów musi mieć przełożenie na skład. Nie mówię, że nie będzie tak jak piszesz, nie wiem, nie znam sytuacji w Płocku i średnio mnie ona obecnie interesuje, bo mój klub obydwa spotkania z Wisłą już grał, więc się nie będę wymądrzać. Ale radziłbym jednak większą ostrożność w osądach, bo wyjdzie jak z Haraslinem w tym temacie, gdzie tajemnicą poliszynela było, że w ten weekend na pewno nie zagra a Ty swoje...
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Błagam, meczów... meczy to koza.
Zwróć uwagę, że volson jest z Płocka, a tak jest, że często kibice z danego znają więcej szczegółów z klubu. Nie wszystko co wynika z matematyki sparingów musi mieć przełożenie na skład. Nie mówię, że nie będzie tak jak piszesz, nie wiem, nie znam sytuacji w Płocku i średnio mnie ona obecnie interesuje, bo mój klub obydwa spotkania z Wisłą już grał, więc się nie będę wymądrzać. Ale radziłbym jednak większą ostrożność w osądach, bo wyjdzie jak z Haraslinem w tym temacie, gdzie tajemnicą poliszynela było, że w ten weekend na pewno nie zagra a Ty swoje...
Kiedy pisałem swój post nikt tego nie wiedział czy Haraslin zagra, przynajmniej takie informacje docierały z klubu. Dzień po napisaniu mojego posta klub potwierdził że nie zagra.
Być może kolega wie więcej ode mnie w kontekście Wisły Płock, choć fakt że ktoś mieszka w danym mieście i jest kibicem danego klubu nie oznacza, że ma obszerną wiedzę na jego temat. Przykładowo ja, jestem z wielkopolski a kibicuję Legii i bardzo często jestem przy Łazienkowskiej. Wielokrotnie rozmawiając z innymi kibicami Legii na meczach doświadczyłem sytuacji że rozmówca (zagorzale kibicujący na Żylecie), podczas rozmowy nie miał zielonego pojęcia o czym mówi.
Wracając do tematu, obejrzałem praktycznie wszystkie sparingi Wisły (jak i z resztą praktycznie wszystkich drużyn Ekstraklasy), oprócz tego dysponuję informacjami z ludźmi związanymi z Wisłą i z tego wszystkiego wnioskuję że w środku obrony zagra para Alan Uryga - Igor Łasicki. Być może będzie inaczej, często trenerzy w ostatniej chwili zmieniają zdanie, ale na ten moment na 90% zagra wspomniana wyżej para.
 
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Kurs-3,4
Typ-0 ---
Stawiam tutaj na remis,ze względu na to jak obie ekipy przepracowały okres przygotowawczy, w jakich humorach podchodzą do rundy wiosennej i co najważniejsze czy w najmocniejszych składach będą mogły wyjść na murawę. Dominik Nowak, trener Miedzi w jednym z wywiadów chwalił swoją ekipę w tym okresie. Zrealizowała ona swój plan, pozyskała 2 nowych zawodników. Jeśli chodzi o Jagiellonię to jak wiadomo zimą czekała ich przebudowa. Odeszli Cillian Sheridan, Przemysław Frankowski i Karol Świderski. Rafał Grzyb dołączył do sztabu trenerskiego. 4 piłkarzy jest kontuzjowanych w tym 2 nowych. Oprócz tego jest kwestia wdrożenia nowych piłkarzy do drużyny, zgranie ich z ekipą. Miedź jak pamiętamy miała pod koniec rundy jesiennej bardzo fajną serię 5 meczów bez porażki, a Jagiellonia 3 ostatnich meczów nie wygrała. Warto przypomnieć spotkanie z 6 kolejki, gdzie Legniczanie wygrali 3:2 w Białymstoku. To wszystko oczywiście nie oznacza, że spisuję żółto czerwonych na straty, ale wydaje mi się, że Miedź jest w stanie kontynuować swoją dobrą serię zapoczątkowaną meczem z Wisłą Kraków. To mecz inaugurujący rundę wiosenną, więc fajnie byłoby ją rozpocząć od jakiejś niespodzianki.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3
Jagiellonia Białystok DNB @1,78 Unibet ✅

Pierwsze kolejki to jak wiadomo wróżenie z fusów, do wyników sparingów nie ma co przykładać większej uwagi, bo wiadomo, ze w grach kontrolnych wynik nie jest najważniejszy, a przetestowanie nowych schematów, ustawień itd. W pierwszym meczu postanowiłem bez większego kombinowania pójść w stronę gości, po pierwsze Miedź u siebie gra w kartkę, na 10 spotkań wygrała tylko 3, zremisował także 3 oraz poniosła 4 porażki, natomiast jaga w delegacjach radzi sobie całkiem dobrze, na 9 spotkań wygrała 4, tyle samo zremisowała i tylko raz nie przywiozła punktów ze stadionu gości. O ruchach transferowych było napisane już wcześniej, więc nie będę się powtarzał, argumenty sportowe przemawiają za Jagiellonią, ale z racji, że jest to pierwsza kolejka po przerwie zimowej i forma jest zagadką, idę w stronę gości, ale zabezpieczam się zwrotem w przypadku remisu.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2

obie strzelą @1,78 Unibet ✅
remis @3,55 Unibet ⛔

Mecz, który z racji drużynie, której kibicuję jest najważniejszy dla mnie w tej kolejce. Faworytem na pewno jest Lech i tu nie ma nawet o czym dyskutować, szansy Zagłębia upatruję głównie w tym, że przeważnie dobrze startują na wiosnę i z tego co wyczytałem są w tym aspekcie lepsi od Lecha, wiadomo, że to tylko teoria, ale liczę, że dobra passa zostanie podtrzymana przez Lubinian. Na rynku transferowym obie ekipy nie szalały do Kolejorza dołączyli tylko Letniowski oraz Żamaletdinow, natomiast Zagłębie nie sprowadziło nikogo, nie licząc powrotu z wypożyczenia Szysza. Na obozie testowali kilku kolejnych piłkarzy ze swojej akademii, ale czy któryś z nich już dzisiaj zadebiutuje? Na stanowisku trenera pozostał Ben van Dael i jest to na pewno dobra wiadomość, ponieważ w ostatnich kolejkach przed przerwą gra Miedziowych zaczynała wyglądać już całkiem przyzwoicie. Najważniejszym zimowym trasferem jest na pewno podpisanie kontraktu przez Filipa Jagiełłę z włoską Genoa, jednak pozostanie on w Lubinie do końca sezonu, aby lepiej przygotowac się do EURO U21. To chyba tyle, większe ciśnienie na pewno przed dzisiejszymi gospodarzami, którzy muszą wygrać ten mecz, ja jednak liczę, że Zagłębie nie przegra tego pojedynku i przywiezie z Poznania co najmniej punkt i podtrzyma swoją dobrą passę wiosennych startów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Kiedy pisałem swój post nikt tego nie wiedział czy Haraslin zagra, przynajmniej takie informacje docierały z klubu.
We wtorek popołudniu trójmiejskie media informowały, że nie zagra:
Jak udało nam się jednak ustalić, Haraslin może nie zagrać przez najbliższe dwa, może nawet trzy tygodnie.
źródło a ludzie żyjący piłką na tym poziomie w Trójmieście wiedzieli o tym nieco wcześniej. To wszystko działo się przed Twoim postem ;)
Żeby nie było, ja broń Boże nic do Ciebie nie mam, po prostu zakuło mnie w oczy &quot;spróbujesz zabłysnąć&quot; co było według mnie zbyteczne ???? A fakty są takie, że wszystkich niuansów i wiadomości możesz nie wyłapać, a przykład Haraslina pokazuje, że &quot;lokalsi&quot; czasami wiedzą szybciej/lepiej ;) no i sam piszesz, że masz informacje od ludzi związanych z Wisłą, co niekoniecznie jest jakąś powszechną wiedzą, a często jest tak, że kibice danego klubu też mają swoje źródła w klubie ????
Pozdrawiam i zieloności, bo ze sporą częścią typów od Ciebie w tym temacie się zgadzam.
 
kwinto 353

kwinto

Użytkownik
Błagam, meczów... meczy to koza
Błagam, zostań znawcą kolarstwa i nie poprawiaj innych w kwestii języka. Obydwie formy właściwe.
Zawsze jak widzę obronę Miedzi, a dokładniej Zielińskiego oraz Osyrę, którym taki Radzionków zaaplikował 4 bramki kiedy mieli nieprzyjemności zagrać w drugiej drużynie to wiem jedno. Novikovas tam im zrobi karuzelę. Jagiellonia bardzo solidna, szczególnie podobają mi się na wyjazdach. Ja tam nie widzę argumentów na zatrzymanie ekipy z Podlasia. A kiedy się okazało że DNB można złapać po 1.7 to nic tylko korzystać.
JAGA DNB 1.7 ✅ darmowa kasa leżała na ziemi, nie wiem na co liczyli oddsmakerzy bo ja tam byłem pewien kursów w okolicach 1.9 a tutaj 2.4.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Błagam, zostań znawcą kolarstwa i nie poprawiaj innych w kwestii języka. Obydwie formy właściwe.
Dla mnie definicją tego, co jest właściwe jest Słownik języka polskiego, tam występuje forma &quot;meczów&quot;. Forma &quot;meczy&quot; jest dopuszczalna i nie jest niezgodna z zasadami gramatyki, ale nie oznacza to, że jest ona właściwa ???? Do kolarstwa wrócę jak tylko się sezon rozkręci, spokojnie ???? Dla mnie koniec tego tematu.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Typ: poniżej 8,5 rzutu różnego ⛔
nie było tematu, 8 do przerwy ... :bomb:
Kurs: 2,5 sts
Od siebie wrzucę typ oparty na statystykach domowych spotkań Lecha w tym sezonie. W żadnym meczu ekstraklapy rozgrywanym w Poznaniu nie było wykonanych łącznie więcej niż 8 rzutów rożnych, kolejno: 7, 7, 7, 6, 8, 6, 8, 6 i 2. Zagłębie różnie stoi z nabijaniem rożnych na wyjazdach, od 1-2 do 11, ale wartość maksymalna była w Gdyni, gdzie dość łatwo można statystykę było sobie poprawiać na jesieni, w każdym razie przeciwko drużynie Nawałki nie będzie to łatwe zadanie. Dzisiaj spodziewam się raczej typowego jak na tą porę roku spotkania w naszej rodzimej lidze, trochę walki, szarpane tempo, Lech utrzymujący się przy piłce, ale niekoniecznie szturmujący od pierwszej do ostatniej minuty bramkę drużyny z Lubina. Ciężko mi również sobie wyobrazić, że Zagłębie przydusi mocniej drużynę Kolejorza, nawet jeśli musieliby gonić wynik. Za drobne spróbuję dla lepszego oglądania, bo kurs patrząc na statystyki mnie osobiście zachęca.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
powyżej 28,5 fauli @ 1,85 ✅
Totolotek
Pierwsza kolejka po przerwie zimowej to wielka niewiadoma jak zaprezentują się drużyny, sparingi to jedno, spotkania w lidze to drugie. W tych pierwszych kolejkach zawodnicy powinni jeszcze odczuwać skutki zgrupowań i mocnych dawek treningowych. Brak szybkości i świeżości będzie widoczny w poczynaniach na boisku. Lech jest lekkim faworytem ale Zagłębie powinno się postawić stąd fauli z ich strony nie powinno zabraknąć. Nie ma co przytaczać statystyk z przed przerwy bo to może w drugiej rundzie nie rzutować jak dana drużyna będzie grała. Liczę na wyrównane spotkanie w którym nie zabraknie walki i boiskowych spięć.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Śląsk Wrocław :-: Zagłębie Sosnowiec
powyżej 2.5 gola @ 1.71
powyżej 3.5 gola @ 2.85
Unibet

Zanim cokolwiek napiszę to sprawdźmy jak obie ekipy przepracowały okres zimowy. Zacznijmy od gospodarzy, którzy zimą wymienili trenera. Za tymczasowo pełniącego tę funkcję Pawła Barylskiego przyszedł Vitezslav Lavicka. W Czechach (ze Slovanem Liberec oraz Spartą Praga), a także w Australii (z Sydney FC) sięgał on po mistrzostwo kraju. Śląsk dokonał również trzech transferów. Przyszli obrońca Mateusz Hołownia oraz pomocnicy Krzysztof Mączyński i Lubambo Musonda. Z klubem pożegnał się Srnić. Śląsk rozegrał również kilka sparingów, a wyglądały one tak:

Sparingi Śląsk -
Chrobry Głogów (I liga) 3:1
Odra Opole (I liga) 2:1
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 0:2
FC Pohang Steelers (Korea Południowa)
Szachtior Soligorsk (Białoruś)
Aalborg (Dania) 2:2
SFC Opava (Czechy) 2:2
Zagłębie Sosnowiec jest ekipą, która tej zimy dokonała najwięcej wzmocnień. Pytanie czy ilość oznacza jakość?. O tym na pewno powie nam kilka najbliższych spotkań. Sprawdźmy zatem kto dołączył do klubu: bramkarz Lukas Hrosso, obrońcy Greśśak, Tomasz Nawotka, Martin Totk, pomocnicy Mateusz Możdżeń, Dawid Ryndak oraz napastnicy Giorgi Gabedawa, Giorgi Iwaniszwili, Olaf Nowak. Goście również w przerwie rozegrali kilka sparingów, które wyglądały następująco:
Sparingi Zagłębie -
SPARINGI:
NK Istra 1961 Pula (Chorwacja) 0:2
Inter Zapresić (Chorwacja) 4:2
FK Żarkovo Belgrad (Serbia) 1:1
ŁKS Łódź (I liga) 2:1
Znojmo (Czechy) 4:2
Wracając do samego spotkania i typów. Zagłębie ma najwięcej goli straconych w tym sezonie ogółem (45), jako gospodarz (23) i jako gość (22). Dzisiejsze spotkanie tak naprawdę pokaże czy gra w obronie się poprawiła, czy dalej jest pietą Achillesową tego klubu. Ciekawie wygląda atak tej ekipy, gdzie Sanogo najwyraźniej będzie miał z kim współpracować. Mateusz Możdżeń również powinien dać sporo od siebie. Śląsk zapewne będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością, a trener jako debiutant wygrać to spotkanie. Na pewno sporym wzmocnieniem jest Mączyński, a po przepracowaniu okresu przygotowawczego powinien dać dużo drużynie. Jestem ciekaw jak na prawej flance będzie wyglądał Musonda, który zapowiada się ciekawie. To może być naprawdę szalony mecz. Goście nie mają nic do stracenia i w każdym spotkaniu muszą atakować aby niwelować stratę punktową do rywali. Śląsk udowadniał kilka razy, że w ataku jest silny z Robakiem, Piechem i Pichem. Na dodatek nowy trener z mega doświadczeniem, który ma uratować drużynę zapewne ma pomysł na ekipę gospodarzy. Na koniec chcę dodać, że w ekipie gospodarzy nie zobaczymy obrońców Djordje Cotry (pauza za czerwoną kartkę), Łukasza Brozia (pauza za żółtą kartkę) i Kamila Dankowskiego (kontuzja).
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Cracovia 2:1 Piast
Pierwsze mecze po przerwie zawsze są trudne do typowania, ale co tam. Trzeba próbować. Dziś postanowiłem przyjrzeć się spotkaniu w Krakowie. Co można od razu napisać? Kadry obu zespołów praktycznie zostały utrzymane. Także na stanowisku szkoleniowca nie zaszło w dłuższym czasie do żadnych zmian. A co widać, zwłaszcza po Cracovii przynosi pozytywne rezultaty.Przed startem ligi Probierz miał ciężką sytuację i jestem w stanie mu uwierzyć, że nie mógł dobrze przygotować drużyny. Teraz miał optymalne warunki. Dziś zobaczymy efekty. Również trener Fornalik pokazał, że potrafi dobrze poukładać drużynę. A przy braku zmian kadrowych, zgranie będzie na pewno dodatkowym atutem. W meczach sparingowych oba zespoły prezentowały się dobrze więc kibice mają prawo oczekiwać również dobrej gry w lidze.
Jeśli chodzi o typ jestem skłonny zagrać w stronę gospodarzy. Dlaczego? W poprzednim ligowym meczu Piast wygrał zasłużenie 3:1, ale od tamtego meczu ekipa Probierza zrobiła spory postęp i dziś mecz powinien być bardziej wyrównany. Dla większego bezpieczeństwa zagram z wykluczeniem remisu.
Moja propozycja:
Cracovia dnb kurs: 1,69 buk: betsson ✅
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Cracovia Kraków - Piast Gliwice
Wczoraj wróciła Ekstraklasa. Pierwsza kolejka po przerwie to niewiadoma ( w sumie jak każda kolejka) i może obfitować w kilka zaskakujących wyników. Już pierwszego dnia mieliśmy sporą niespodziankę. Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Lecha. Mecz miał kilka komicznych momentów. Dwa gole padły po kuriozalnych akcjach.
Dzisiaj w 4 meczu kolejki Cracovia podejmie u siebie Piast Gliwice o 18:00. Po początkowych problemach sportowych i organizacyjnyh gospodarze dzisiejszego meczu ustabilizowali swoją dyspozycję sportową oraz uporządkowali kwestie organizacyjne. Odeszli piłkarze, którzy nie spełniali oczekiwań klubu i w chwili obecnej kadra wygląda stabilnie. Z zespołem pożegnał się Maciej Gostomski, który na początku sezonu pełnił rolę pierwszego bramkarza. Do Cracovii w przerwie światecznej dołączyli dwaj bałkańscy skrzydłowi.
Patrząc na wyniki sparingów obu ekip wyglądają solidnie. Cracovia przegrała tylko jedne sparing z drużyna Prolester (Serbia). 3 remisy jedno zwycięstwo jedna porażka tak wygląda bilans Cracovii.
Ważną rolę w zespole pełni Janusz Gol, który został kapitanem zespołu oraz Javier Hernandez i Michał Helik.
Mam nadzieję, że Cracovia podtrzyma dobra dyspozycji z końcówki poprzedniego roku. Jeżeli Cracovia utrzyma podobny poziom, ze spokojem znajdzie się w najlepszej 8.
O ile w Cracovii działo się niewiele o tyle w Piaście nic się nie działo. Nikt nie przybył do zespołu z Giliw a zespół opuściło kilku, nieznacząccych piłkarzy.
Sparingi Piasta wyglądały dobrze. Udało się nie przegrać żadnego z nich a grali z solidnymi ekipami.
Podobnie jak w Cracovii, w Gliwicach kluczowym zawodnikiem jest defensywny pomocnik czyli wypożyczony z Legii Warszawa Tomasz Jodłowiec. Innymi ważnymi piłkarzami są: Valencia i Dziczek. Solidnie wygląda defensywa gliwiczan. Pierwsza 8 jest wg. mnie jak najbardziej realna dla ekipy
Celem minimum dla obu ekip jest wpomniane już zakończenie pierwszej części sezonu w pierwszej 8 i jest ot jak najbardziej realne, i wiele na to wskazuje.
Co do typu... Myślę, że można pokusić się o zagranie delikatnie w stronę Cracovii. Delikatnie bo to Ekstraklasa i dodatkowo pierwsza kolejka po przerwie. Obie ekipy nie strzelą sporo goli. Głównym argumentem obu ekip jest solidna obrona.Czuję, że może być tutaj remis. Cracovia i Pisat lubią remisować. Oba zespoły przezentują podobny poziom z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Najbardzije prawdopodobnym wynikiem wydaje się 1;1, jednak liczę, że krakowianie strzelą jednego gola więcej. Może 2;1 ? przekonamy się po 20,00.
Na STS dostepne jest to spotkanie w Hicie dnia . 1x po 1,43 wygląda dobrze w kuponie.
Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1X @ 1,43 Hit dnia sts
1 Remis = zwrot 1,65 sts
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Lechia - Pogoń
Typ: 1
Kurs: 2,30
Godz: 20:30
Bukmacher: Totolotek
Wczorajsza próba typowania Ekstraklasy po przerwie zimowej mało udana. Może dziś będzie lepiej, choć nadal lepiej uważać ze stawkowaniem. Lechia ma za sobą wspaniałą rundę jesienną, a w Gdańsku nie przegrała już od 11 spotkań. To jedyny niepokonany zespół ligi przed własną publicznością. Zimą bez osłabień, a wydaje się, że trener Stokowiec znalazł sposób na ten zespół i mistrzostwo kraju może wreszcie trafić do Trójmiasta. Pogoń dzięki dobrej drugiej grze od października wskoczyła do walki o europejskie puchary i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. No ale Lechia u siebie gra fantastycznie i te 2,30 wygląda zachęcająco.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Jestem na meczu. Dla mnie Zagłębie to jest ekipa na 1 ligę. Śląsk na ich tle bardzo dobrze martwią tylko niewykorzystane sytuacje żeby się nie okazało ze Zagłębie strzeli i dowiozą remis. Mączyński na plus. Słabo Celeban w obronie. Do przodu jest ok. No i słabo Cholewiak.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Cracovia Kraków - Piast Gliwice
powyżej 9,5 rożnych @ 1,85 ⛔
STS
Jak wspomniano wcześniej oba zespoły bez żadnych większych zmian. W przypadku Piasta sparingi wyglądały przyzwoicie, żadnego nie przegrali ale też i nie wygrali przez bardzo słabą skuteczność napastników szczególnie Parzyszka, który ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Licząc tylko skuteczność Valencii Piast daleko nie zajedzie. Przynajmniej w ostatnich dniach wypożyczono Tomczyka z Lecha i może jego obecność trochę zmusi gliwickich napastników do zwiększonej aktywności.
Wracając do spotkania remis wydaje się bardzo realny. Ważny jest to mecz w kontekście walki o czołowa ósemkę, Piast obecnie na 6 miejscu z 4pkt przewagi nad Cracovią. Zwycięstwo gospodarzy znacznie ich przybliży do &quot;bezpiecznej&quot; połówki tabeli, porażka bardzo oddali. Mecz powinien być zacięty, niekoniecznie z wieloma bramkami ale rożne powinny się pojawić. W spotkaniach rozgrywanych w Krakowie często taka linia była przekraczana: 13, 8, 14, 12, 9, 12, 5, 13.
Piast w poprzednie rundzie uzbierał najwięcej rożnych w lidze (122) i jako, że skład praktycznie się nie zmienił to i gra i taktyka będą podobne. Wywalczyć pod bramką rywala przynajmniej rożnego i z tego stałego fragmentu zdobyć bramkę (na razie 6 po rożnych).
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Cracovia - Piast Gliwice
Remis @ 3,35 Fortuna

Pierwsza myśl? Nie sądzę aby Cracovia zagrała serię 5-0-0, nie zasługiwała nawet na serię 4-0-0, ale przechodząc do konkretów. Oba zespoły mogą sporo ugrać tej wiosny. Pasy wedrzeć się do górnej ósemki i być tam zespołem, który nie odda łatwo punktów w fazie finałowej jak mniej więcej Korona Bartoszka dwa lata temu. Piast ma szansę nawet zakręcić się wokół pucharów jak Wisła Brzęczka z zeszłego sezonu. Jednak według mojej oceny szczyt formy jednych jak i drugich dopiero nadejdzie a ich dzisiejsze starcie zakończy się podziałem punktów. Dla mnie ten mecz to idealny kandydat do najczęstszego wyniku jaki pada w Ekstraklasie, czyli 1:1.
⛔ Przegrany
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
powyżej 29,5 fauli @ 1,85 ⛔ 29
powyżej 4,5 żółtych kartek @ 1,7 ✅
Totolotek
Lechia zapewne będzie chciała dobrze wejść w nową rundę i wygrać z Pogonią także trochę wysiłku musi w to włożyć, Pogoń obecnie na 5 miejscu ale inne ekipy zaczęły mocno gonić i każdy punkt jest niezwykle cenny. Myślę, że faule i kartki w takim spotkaniu to dobry wybór. Co prawda przeglądając historię spotkań w Gdańsku typ akurat na przewinienia nie specjalnie jakoś wchodził ale kartki to już spokojnie. I tak ostatnich 6 spotkań:
25/7, 29/6, 28/5, 21/2, 25/7, 31/4. Zdaję sobie sprawę, że ta runda jeżeli chodzi o statystyki i dokonania poszczególnych ekip nie musi wcale być kontynuacją pierwszej rundy ale mimo wszystko te jak najbardziej skłaniają do zagrania właśnie takich typów.
Faule: Lechia 304 / śr 15,2 - Pogoń 302 / śr 15,1
Żółte kartki: Lechia 57 / śr 2,85 - Pogoń 44 / śr 2,2
 
aress155 617

aress155

Użytkownik
Arka Gdynia - Korona Kielce
Zacznę od sytuacji kadrowej Korony. W Gdyni może zabraknąć najlepszego strzelca drużyny, całej trójki podstawowych jesienią stoperów i bramkarza. W meczu z Arką nie zagra podstawowy bramkarz rundy jesiennej Hamrol, zastąpi go Miśkiewicz. Z drużyny odszedł Diaw, dodatkowo z powodu kartek pauzuje Marquez. Adnan Kovacevic nabawił się kontuzji na zgrupowaniu i prawdopodobnie też nie wystąpi w meczu z Arką. Kolejną absencją w drużynie Korony jest napastnik Soriano, który jak dotąd wystąpił w 19 meczach sezonu i strzelił 8 bramek. Zastąpi go prawdopodobnie Forbes, który w sparingach strzelił 4 bramki.
Wyniki sparingów:
Politehnika Iasi - Korona 0:3
Ferencvaros Budapeszt 2:3
Banik Ostrava 3:3
Puszcza Niepołomnice 2:0
Stal Mielec 2:1
Wiadomo, że w meczach towarzyskich różne formacje są testowane, ale formacja defensywna nie wypadała w nich zbyt dobrze.
W Arce zabraknąć ma Mateusza Młyńskiego, który nabawił się kontuzji oraz Aleksandara Koleva. Skład w porównaniu do poprzedniej rundy nie uległ dużym zmianom. W przeprowadzonych sparingach w Turcji Arka odniosła 4 zwycięstwa i 1 remis. Strzeliła 7 bramek, a straciła 2. W spotkaniach kontrolnych skutecznością imponował Rafał Siemaszko, który strzelił 4 bramki.
Podsumowując. Linia defensywna Korony w meczu z Arką będzie się sporo różniła od tej z poprzedniej rundy, w dodatku sparingi nie napawają optymizmem w porównaniu do Arki.
Arka powyżej 1,5 2,21 ⛔
Arka DNB 1,71 ⛔
Arka -1 3,62 ⛔

kursy z 1xbet
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Remis @ 3,40 Totalbet

Normalnie stawiałbym na wygraną Lechii, ale kiedy dowiedziałem się, że w ekipie gospodarzy nie zagra Lukas Haraslin to zmieniłem zdanie i uważam ten mecz za mocnego kandydata do wyniku jakiego już bardzo dawno Pogoń nie zanotowała, czyli remisu. Haraslin obok Flavio Paixao to najczęściej uczestniczący w akcjach ofensywnych gracz zespołu z Gdyni. To wyrównuje szanse z nawet 70:30 do 55:45, czyli już bardzo blisko.
⛔ Przegrany
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom