>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

23. kolejka Eredivisie/27. Jupiler Pro League (24-26.02)

Status
Zamknięty.
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Kursy z Bwin





W Eredivisie na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się dwa niedzielne pojedynki. PSV zmierzy się Feyenoordem, a AZ z Heerenveen. Tak więc dobra okazja dla Ajaxu na odrobienie oczek do któregokolwiek z wyżej wymienionych ekip.
W Belgii poprzez fakt, iż Anderlecht jest w dobrej formie liga robi się Nam coraz mniej ciekawa, taka jest przynajmniej moja opinia. Już 7 pkt przewagi nad Bruggią i może być więcej, bo druga w tabeli Bruggia zagraz z 3-cim Genkiem. Gorąco zapraszam do dyskusji i wspólnej analizy :wink:
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
RKC - Vitesse
Nie zagram tutaj na zwycięzce czy coś w ten deseń, ponieważ nie mam zielonego pojęcia kto wygra, najbardziej widzi mi się remis, wysoki remis. RKC to dobrze grająca drużyna, szczególnie u siebie. Dwa tygodnie temu w spotkaniu z Heerenveen (przegranym 0-1) pokazała charakter, ale zabrakło szczęścia, bo RKC było w 10 lepsze niż Heerenveen w 11.
Po drugiej stronie Vitesse, drużyna wysoko mierząca, lecz nie zawsze udaje się to pokazać w grze, szczególnie na wyjeździe. Do gry wrócił Bony i już w ostatnim spotkaniu z Twente (przegranym 1-4 u siebie) było widać poprawę w ofensywie. Bony to fenomenalny gracz, o którego zapewne za 2-3 lata będą się biły najlepsze kluby Europy. Zagrał on bardzo groźnie ostatnio i w niektórych jego strzałach czy akcjach zabrakło centymetrów.
Dwie drużyny, które preferują grę ofensywną i system 4-3-3. Spodziewam się tutaj kilku bramek, a kurs na over zachęca mnie do zagrania.
Jak pisałem wyżej, ciężko mi powiedzieć kto wygra. Faworytem na papierze jest Vitesse, lecz RKC u siebie potrafi zaskoczyć... remis? Nie mam pojęcia, ale spodziewam się bramek.
- RKC - Vitesse over 2,5 @ 1.85 ⛔
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Excelsior - Ajax
Ok. Na trzeźwo. Jestem po meczu United - Ajax i jestem naprawdę pod wrażeniem tego co pokazał Ajax. Zniszczył Man Utd grą, dopingiem, walką a nie każdego stać na to na Old Trafford. W niedzielę czeka mecz ligowy z Excelsiorem i już tydzień temu myślałem o tym, że będę grał (-1) na Ajax.
Ajax zaczyna swój wiosenny coroczny pościg. Wygrana z NAC na wyjeździe, dobry lecz przegrany mecz z Man Utd na ArenA, potem pewna wygrana u siebie z NEC i teraz czeka Excelsior, ekipa która traci bardzo dużo bramek i walczy o utrzymanie. Ajax pokazał rok temu, że potrafi gonić i tego się spodziewam właśnie tej wiosny, pościgu jak rok temu.
W niedzielę liczy się tylko zwycięstwo. PSV gra z Feyenoordem, AZ z Heerenveen... jest szansa podgonić czołówkę. Spodziewam się skoncentrowanej ekipy, który zrobi to co do niej należy - pewnie wygra.
Co prawda jest różnica pomiędzy Excelsiorem na wyjeździe, który praktycznie wszystko przegrywa, a Excelsiorem u siebie. Lecz mimo tego, uważam, że Ajax wygra ten mecz bez większego problemu. Excelsior jest również osłabiony absencją Nuytincka, Broerse, van Steenselaczy de Vriesa. Dlatego na razie takie opcje:
- Excelsior - Ajax (-1) 2 @ 1.76 ✅
- Excelsior - Ajax 2/2 @ 1.62 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ajax 2K

ajax

Forum VIP
RKC - Vitesse
Czekałem na jeszcze jeden kurs związany z tym spotkaniem i jest on bardzo atrakcyjny, dlatego kuszę się jeszcze na ten bet. Bony strzeli bramkę. Vitesse grało w ostatnich tygodniach trochę słabiej. Zdecydowanie brakowało powera w ofensywie. Tydzień temu do gry powrócił jednak Bony. Ok, Vitesse poległo z Twente, lecz nie zasłużyło na porażkę 1-4. Gwiazda ekipy z Arnhem pokazała się bardzo dobrze po powrocie z PNA i była kilkakrotnie bardzo blisko pokonania golkipera Twente, zabrakło szczęścia.
Dziś pojedynek z RKC. Nie wierzę, że Vitesse nie strzeli bramki w tym spotkaniu. Ba, Vitesse ma nawet spore szanse na wygraną (kurs 3.20 na zwycięstwo), ale trzymajmy się tego, że strzeli minimum (to jest takie bardzo zaniżone minimum) jedną bramkę. Stawiam, że będzie to właśnie Bony, który fenomenalnie się zastawia, ma świetne warunki fizyczne, dobrą technikę, mocny strzał. Bony wykonuje w dodatku rzuty karne. Dziś do gry powróci również prawdopodobnie, Annan, który jest również ważną postacią tej drużyny. Spodziewam się ofensywnego Vitesse i moim zdaniem ekipa z Arnhem strzeli te 2-3 bramki, Bony powinien być na liście strzelców. Do tej pory strzelił on 9 goli, lecz weźmy pod uwagę, że nie zagrał w jakiś 4-5 spotkaniach Vitesse z powodu PNA, oraz raz pauzował 2 spotkania za czerwoną kartkę.
- RKC - Vitesse; Bony strzeli bramkę? TAK - 2.80 (Unibet) ⛔
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
RKC - Vitesse

Kłopot ( w mojej opinii ) polega Panowie na tym że Vitesse gra niezwykle nieskutecznie, a dopiero później powiedziałbym że nieszczęśliwie. Waalwijk z ostatnich sześciu spotkań wygrało trzy i raz zremisowało. O meczu z Heereenven ktoś tu już wspominał. Jedyne spotkanie ostatnio w jakim przegrali bezapelacyjnie to spotkanie z Twente. Moim zdaniem większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze, w ekipie których nie ma jakichś indywidualności a ich siła tkwi w kolektywie. Vitesse nigdy nie grało się też dobrze na tym stadionie. Zaryzykuję na gospodarzy

Waalwijk - DNB 1,74 ( UNIBET )
✅
 
gks-katowice 13

gks-katowice

Użytkownik
Venlo-Heracles 2 ?

Bardzo mnie ciekawi sobotni mecz tych druzyn.Widziałem mecz Heraclesa z PSV zakonczony remisem 1:1 i zespoł gospodarzy wywarł na mnie duze wrazenie-wygrali tez na Twente i ostatnio z Roda u siebie.Venlo jakby sie przełamało i wygrało na wyjezdzie z De Graafchap.Mecz bedzie na pewno ciekawy mimo iz te 2 zespoły nie sa szczegolnie znane na arenie europejskiej.Ciekawia mnie wasze typy na ten mecz.
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Venlo-Heracles 2 ?

Bardzo mnie ciekawi sobotni mecz tych druzyn.Widziałem mecz Heraclesa z PSV zakonczony remisem 1:1 i zespoł gospodarzy wywarł na mnie duze wrazenie-wygrali tez na Twente i ostatnio z Roda u siebie.Venlo jakby sie przełamało i wygrało na wyjezdzie z De Graafchap.Mecz bedzie na pewno ciekawy mimo iz te 2 zespoły nie sa szczegolnie znane na arenie europejskiej.Ciekawia mnie wasze typy na ten mecz.
Venlo - Heracles
Po dłuższym namyśle; Heracles. Na papierze bez dwóch zdań Heracles. Problem polega jednak na tym, że niejednokrotnie duże lepsze drużyny od VVV traciły punkty w Venlo:
- VVV - Ajax 2-2
- VVV - PSV 3-3
- VVV - Feyenoord 2-1
Co prawda Heracles nie jest aż takim faworytem jak były wyżej wymienione drużyny, ale jednak jest to faworyt...
...teraz za to druga strona medalu, mianowicie: 1.90 na Heracles ! Tydzień temu, czy dwa tygodnie temu pisałem, że Heracles zajmuje zdecydowanie za dalekie miejsce w tabeli i spodziewam się na koniec sezonu miejsca w okolicach 7-8 pozycji. Tego też się trzymam. Heracles to bardzo poukładana drużyna, która w tej części sezonu gra lepiej niż w poprzedniej.
Odszedł bramkostrzelny Plet, to teraz Everton zabrał się za strzelanie bramek. Heracles ma znakomitą ofensywę; Everton, Armenteros, Overtoom, Douglas...a VVV, ma najsłabszą defensywę w lidze (51 straconych bramek). Oczywiście, że VVV u siebie i na wyjeździe to też różnica, ale teraz kolejne argumenty za Heraclesem:
- VVV wygrało dwa spotkania pod rząd, nie wydaję mi się by ta naprawdę słaba drużyna zdołała wynieść 9 punktów z 3 ostatnich spotkań, ba nawet 7...
- VVV wygrało dwa tygodnie temu z Groningen, które było przez kilka tygodni w naprawdę beznadziejnej formie
- VVV wygrało tydzień temu z De Graafschap, lecz w pierwszej połowie De Graafschap miało masę okazji na ustalenie wyniku spotkania, co się po prostu zemściło i drużyna domowa się rozsypała w drugiej połowie całkowicie (dlatego też będę stawiał na kolejną porażkę De Graafschap w ten weekend btw)
Spotkanie w Almelo zakończyło się wynikiem 7-0 dla Heraclesu. Oczywiście VVV wzmocniło się zimą, ale nie oszukujmy się, to ciągle trochę za mało. W ostatnich 2 spotkaniach VVV zapewniło sobie 6 punktów i bezpieczniejszą strefę w tabeli, lecz nie ma co się spodziewać nagle VVV urywającego punkty faworytom.
Czytałem wywiad z trenerem Heraclesu i widać, że podchodzi do tego spotkania bardzo poważnie i z wielką koncentracją. Nie ma żadnej mowy o lekceważeniu rywala i mam nadzieję, że zawodnicy też tego nie zrobią.
Kurs na Heracles + sam fakt jak radzą sobie obecnie obie drużyny na pewno zachęcają do stawiania na Heracles i tak też zrobię.
- VVV - Heracles 2 @ 1.90 ⛔
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Z dzisiejszych meczy w Jupiler Pro League stawiam na zwycięstwa Germinal Beerschot AC oraz KV Mechelen.
GBA zmierzy się na własnym boiksu OH Leuven. Przyjezdni w ostatnim starciu przegrali na własnym boisku 2:3 z Cercle Brugge. Ich obrona popełniła w tym spotkaniu kilkanaście fatalnych błędów dlatego też choć Cercle nie grało jakoś olśniewająco wywiozło zasłużone 3 punkty. Z kolei GBA choć przegrało z KV Mechelen na wyjeździe to pozostawiło po sobie bardzo dobre wrażenie. Ponownie świetne zawody rozegrał Losada, który umiejętnie kierował grą drużyny. Liczę, że Argentyńczyk również dzisiaj rozegra dobre zawody i poda kolegom kilka piłek, które otworzą drogę do bramki, a że miejscowi maja o wiele szczelniejszą defensywę niż OH Leuven liczę na ich zwycięstwo.
Z kolei w meczu Westerlo - Mechelen z pelnym przekonaniem stawiam na przyjezdnych, którzy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa w walce o czołową szóstkę .W ostatnim starciu pomimo dobrej gry GBA i 0:1 do przerwy udało im się wyciągnąć wynik i ostatecznie wygrać 2:1. Kolejne doskonałe zawody rozegrał Gorious, który strzelił też zwycieską bramkę z rzutu wolnego. Z kolei Westerlo przegrało 1:3 z Anderlechtem, a trzeba dodać, że gdyby nie ich bramkarz lub też niefrasobliwość napastników Fiołków mogłoby się skończyć i 1:6 (notabene jedyna bramka zdobyta dla Westerlo po dużym błędzie obrońców). Potwierdziła się tym samym słaba dyspozycja gospodarzy, którzy przegrali cztery kolejne spotkania z rzędu (bramki: 3-11). Dlatego też spodziewam się wygranej gości, którzy w swoich szeregach mają kilku niezłych zawodników (wspomniany Gorious, Destorme, Cordaro oraz Vandenbergh - wychowanek Westerlo) i w ostatnim czasie grają zdecydowanie lepszy futbol niż gospodarze.
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Roda - De Graafschap
Kurs na gości bardzo zaniżony i chyba nie wart grania. Ostatnio drużyna gości notuje praktycznie same porażki jednak warto tu zaznaczyć że grali w ostatnich spotkaniach z samą górą Erediviesie ( między innymi 2 razy z PSV, z Alkmaarem Twente oraz Heerenven ). Szczęście ostatnio również im nie sprzyja, w meczu z Venlo dwa słupki, w meczu z Bredą to samo. Mam nadzieję że grając z kontry gościom uda się coś ustrzelić . W meczu po stronie gospodarzy najprawdopodobniej w bramce zagra polak - Mateusz Prus
BTS 1,85 (Unibet) ⛔

Breda - Den Haag
Trudno tu wskazać jednoznacznego faworyta. Breda w ostatnich 10 spotkaniach strzeliła zaledwie siedem bramek i trzeba przyznać że ma z tym spory problem. Den Haag to drużyna własnego boiska i praktycznie tylko tam ciuła punkciki. Mam nadzieję że gra przed własnymi kibicami oraz osłabienie gości kilkoma absencjami w składzie sprawi że 3 pkt zostaną w Bredzie. Wybieram jednak asekuracyjne rozwiązanie...
Breda 1,44 Dnb (Unibet ) ✅
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Velverde, Westerlo dzisiaj nie powinno przegrać swojego spotkania. Za dużo tych porażek, a z tego co wiem muszą się utrzymać - inaczej klub się rozpadnie. Co prawda mają już małe szanse na to, ale mają motywację. Seria 4 porażek z rzędu powinna się zakończyć dzisiaj - ja osobiście postawiłem 1x. Mechelen na wyjazdach fatalnie, a gospodarze gdzie mają szukać punktów jak nie u siebie :?: H2H ostatnio na korzyść Mechelen, ale w Westerlo to Mechelen nie wygrało o dwóch lat. Pod tym względem nie powinno się nic zmienić i gospodarze dzisiaj co najmniej zremisują. Problemy kadrowe zmniejszone, morale automatycznie w górę - muszą wlaczyć.
1 (+0.5), 1.65 Pinn 2/10 ⛔ 1:3
// Mój błąd - naiwna wiara w słaby klub... Ale tak czy siak będę grał. Może wróci kilku graczy do PO...
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Tyle ,że problemem KVC są kłopoty kadrowe i chciałem zagrać nawet 2DNB ale się wycofałem. pierwszy GK B. Deelkens (16/0) ,obrońca S. Wils (12/2), pomocnicy J. Delen (18/0), S. De Petter (22/3), A. De Greef (21/0), oraz napastnicy S. Arbeitman (9/4), D. Dekelver (19/2), Liliu (14/1) zaś Mechelen tylko bez J. Ruzia (14/3) i A. Iddi (18/1). Francuz Gorius jest w formie ,zobaczmy co z tego będzie.
Co do Beerschot to stracili trzech podstawowych graczy w okienku transferowym a w poprzedniej rundzie to OH Leuven wygrało u siebie (3-2)
Jednak Mechelen wygrywa(1-3) ;-)
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
De Petter ma już grać. Ja i tak będę ciągle przy Westerlo - Mechelen to ekipa do pokonania, a przynajmniej do ugrania 1 punktu przez słabych gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Venlo - Heracles

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą Ajax co do tego meczu. Heracles jest drużyną zdobywającą punkty praktycznie tylko u siebie. Wygrali do tej pory na wyjeździe tylko dwa mecze tzn. z Twente 2 tygodnie temu oraz z Excelsiorem. Tydzień temu z Rodą zgodzisz się ze mną Ajax że trochę się męczyli. Venlo w tej rundzie jest odmienione i nad ostatnią drużyną w lidze zyskali już 6 pkt przewagi. Będzie to moim zdaniem ciężki mecz a wynik powinien oscylować wokół remisu
Venlo 1x 1,84 ( Unibet ) ✅
NEC Nijmegen - FC Groningen

Zeszłotygodniowy wyskok drużyny z Groningen nie zmienia faktu że w tej rundzie graja słabiutko.Jeżeli drużyna nie jest w stanie wygrać u siebie z Waalwikiem nie ma co marzyć o grze o wysokie cele. NEC zagrał przyzwoicie tydzień temu z Ajaxem i gdyby byli bardziej skuteczni mogli strzelić nawet dwie bramki więcej. Nie będzie to łatwy mecz ja jednak intuicyjnie zaufam gospodarzom.

NEC 2,20 (Unibet) ✅
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Venlo - Heracles

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą Ajax co do tego meczu.
Masz do tego całkowite prawo ;)
Heracles jest drużyną zdobywającą punkty praktycznie tylko u siebie. Wygrali do tej pory na wyjeździe tylko dwa mecze tzn. z Twente 2 tygodnie temu oraz z Excelsiorem.
Zgadza się, lecz jak wspomniałem wcześniej, trzymam się wersji, że Heracles zajmuje za niskie miejsce i na koniec sezonu będzie w okolicach 7-8 miejsca. Jeżeli chce to osiągnąć to musi wygrywać z takimi drużynami jak VVV, nawet na wyjeździe. Spodziewam się, że Heracles w tej części sezonu zdobędzie kilkanaście punktów więcej niż było to do przerwy zimowej.
Może i będzie remis, niestety ciężko to przewidzieć, dla mnie jednak Heracles jest drużyną, która jest w stanie bez większego problemu pokonać VVV na wyjeździe, a jak będzie to zobaczymy. To dość zwariowany sezon, gdzie każdy wygrywa z każdym, więc nic mnie nie zdziwi ????
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Velverde, Westerlo dzisiaj nie powinno przegrać swojego spotkania. Za dużo tych porażek, a z tego co wiem muszą się utrzymać - inaczej klub się rozpadnie. Co prawda mają już małe szanse na to, ale mają motywację. Seria 4 porażek z rzędu powinna się zakończyć dzisiaj - ja osobiście postawiłem 1x. Mechelen na wyjazdach fatalnie, a gospodarze gdzie mają szukać punktów jak nie u siebie :?: H2H ostatnio na korzyść Mechelen, ale w Westerlo to Mechelen nie wygrało o dwóch lat. Pod tym względem nie powinno się nic zmienić i gospodarze dzisiaj co najmniej zremisują. Problemy kadrowe zmniejszone, morale automatycznie w górę - muszą wlaczyć.
1 (+0.5), 1.65 Pinn 2/10 ⛔ 1:3
// Mój błąd - naiwna wiara w słaby klub... Ale tak czy siak będę grał. Może wróci kilku graczy do PO...
Po tym co widziałem w ostatnich meczach obu drużyn nic innego nie mogło mieć miejsca. Westerlo maja skład rodem z łapanki: a to weteran Goor (strzelec bramki), a to jakiś Niemiec po przejściach w lidze... wietnamskiej. Z takim składem i grą sukcesem będzie dostanie się do baraży.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Excelsior - Ajax
Nie podzielam optymizmu kolegi Ajax co do gry ekipy z Amsterdamu na OT. Zagrali po prostu tak jak pozwolił przeciwnik. United zagrało eksperymentalnym ustawieniem. Druga linia była złożona z graczy wracających po kontuzjach a poza tym, ten mecz się do United odbył tylko dlatego bo musiał. Zaś lekceważenie i rozluźnienie w końcówce spowodowało lekkie zamieszanie w szeregach Red Devils. Ten wynik z OT to nie zasługa Ajaxu a kolejna kara za zlekceważenie przeciwnika. Skupmy się teraz na dzisiejszej potyczce.
Ajax jedzie dziś do czerwonej latarni ligi - Excelsior. Warta odnotowania jest forma tego zespołu na własnym obiekcie w ostatnim czasie - 5 spotkań:
2 zwycięstwa, 2 remisy i porażka
Excelsior - Den Haag 1-1
Excelsior - Alkmaar 0-0
Excelsior - Heerenveen 0-5
Excelsior - Breda 3-0
Excelsior - Venlo 3-1
Warte odnotowania jest to,że Excelsior zdobył w 22 meczach tylko 15 puntków z czego aż 12 u siebie!
Ajax jest drugą w lidze pod względem wyjazdów ekipą w Holandii. W ostatnich 5 meczach, wygrali 3, 1 zremisowali i raz polegli.
Typowanie 1,X,2 zostawiam hazardzistom bo moim zdaniem tu może paść wszystko. Zwłaszcza,że Ajax grał w czwartek w Anglii a tu teraz wyjazd.
Ja skupiam się na typie:
Ajax under 2.5 gola po 1.80 oferowanym przez Bet365.
Excelsior w tym sezonie w lidze zaledwie 2 razy stracił więcej jak 3 bramki a było to raz z Heerenveen kiedy polegli 0-5 (10.12.2011) a wcześniej 3 bramki udało się strzelić tutaj Utrechtowi we wrześniu.
Ajax na wyjazdach więcej jak 2.5 gola aplikował 5 razy ale ostatni raz było to dość dawno bowiem w meczu z NEC w listopadzie kiedy to wygrał 0-3.
Patrząc na h2h i mecze na terenie dzisiejszego gospodarza, to wygląda to następująco:
24.10.2010 Excelsior - Ajax 2-2
23.12.2007 Excelsior - Ajax 2-1
17.12.2006 Excelsior - Ajax 1-3
22.12.2002 Excelsior - Ajax 0-2
Jak widać 3 bramki udało się Ajaxowi wbić tutaj zaledwie raz i to bardzo dawno temu. Stąd mój typ:
Ajax under 2.5 gola 1.80 Bet365

Dobrze też wygląda handi +1.5, +2 po kursie 2.00 od Bet365
Mam jeszcze jedną myśl na ten mecz ale to trochę później.
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Excelsior - Ajax
Nie podzielam optymizmu kolegi Ajax co do gry ekipy z Amsterdamu na OT. Zagrali po prostu tak jak pozwolił przeciwnik. United zagrało eksperymentalnym ustawieniem. Druga linia była złożona z graczy wracających po kontuzjach a poza tym, ten mecz się do United odbył tylko dlatego bo musiał.
Na pewno się zgodzę z tym, że Man Utd zlekceważył rywala etc. Ale większość osób zapomina o jednym ważnym fakcie; nie tylko Man Utd grał w lekko rezerwowym składzie, a Ajax również.
Tacy zawodnicy jak Koppers, Van Rijhn, Klassen (wszyscy zadebiutowali w tym sezonie po raz pierwszy w pierwszej drużynie. Do tego rezerwowi Anita, Ozbiliz czy Lodeiro. Ajax ciągle musi sobie radzić bez; Sightorssona, Van der Wiela, Boerrigtera, Boilessen ponownie połamany, do gry może wrócą dziś Enoh i Janssen. Tak więc racja, Man Utd był okrojony, ale Ajax równie dobrze jak nie więcej z debiutantami w LM, którzy normalnie (kiedy wszyscy zdrowi) nie łapią się jeszcze na ligę ????
Ale Twój typ uważam za ciekawy, problem w tym, że można się wszystkiego spodziewać po ekipie z Amsterdamu, jak będą mieli dzień to nastrzelają kilka bramek, będzie gorszy dzień to skromnie.
Na dziś jeszcze:
- PSV (-1) - Feyenoord 1 @ 1.86 ⛔
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Excelsior Rotterdam vs Ajax Amsterdam
Nie ma co porównywać klasy obydwu zespołów, ponieważ osłabiony Ajax i tak jest lepszy od Excelsioru. Ja natomiast chciałbym zauważyć że ostatnio Excelsior spisuje się całkiem dobrze. Strzelili w ostatnich pięciu spotkaniach siedem bramek a to na nich akurat sporo. Warto też dodać że mamy w Eredivisie kolejkę outsiderów - wczoraj 3 pkt zdobyła zarówno Breda, Venlo jak i NEC. Dwa ostatnie mecze u siebie ekipy z Roterdamu to zdobycz w postaci 6 pkt. Nie wiem czy Excelsiorowi uda się tu zdobyć punkty ale mam nadzieję że uda im się zdobyć bramkę.
BTS 1,75 ( Betandwin ) ✅

FC Twente - Utrecht
To co się stało tydzień temu w meczu z Alkmaarem traktuje jako jednorazowy wyskok ekipy z Utrechtu. W całym sezonie mieli dosłownie trzy udane spotkania ( 2 mecze z Ajaxem + ze wspomnianym Alkmaarem ) Jeżeli Twente uniknie takich wpadek jak w meczu z Heraclesem powinno być dobrze. McClaren nie może skorzystać z usług Landzaata, Verhoeka oraz zawieszonego za kartki Wisgerhofa. Niepewny jest występ Tiendalliego zaś w drużynie gości nie zagrają: Bovenberg, van Dijk, van der Gun, Nilsson, Mulenga i Sarota
Twente 1,28 ( Unibet) ✅
Twente -1 1,76 ( Unibet )
⛔
Panowie Ajax, Omerta, Pirelli co dziś jeszcze gracie: )?
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Alkmaar - Heerenveen
Mecz drużyn chyba najbardziej bramkostrzelnych w całej lidze holenderskiej. Patrząc na mecze drużyny gości z ostatnich dwóch tygodni dochodzę do wniosku że mieli oni mnóstwo szczęścia ( przede wszystkim myślę tu o meczu z Waalwijk ). Jeżeli Alkmaar zagra na swoim dobrym poziomie z dobrym zabezpieczeniem tyłów powinni sobie poradzić. Heerenven ma kim postraszyć w ataku jednak co do obrony mam spore zastrzeżenia.
Alkmaar 1,53 ( Betandwin )

PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam

Koeman nie może skorzystać z usług kontuzjowanego Cisse oraz zawieszonych za kartki Guidettiego i Leerdama. Na jego szczęścia w ostatniej chwili do pełnej formy zdrowotnej wrócił Clasie. Moim zdaniem Feyenoord bez Guidettiego to tak jakby 30 % drużyny z Rotterdamu mniej. Inną sprawą jest to że Feyenoord ostatnie dwa spotkania rozegrał bardzo słabo. Już z Vitesse u siebie mieli spore kłopoty a tydzień temu z Waalwijkiem sami widzieliście jak się skończyło.
PSV 1,40
PSV -1 2,02 ( Unibet )
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Chciałbym zrobić małe podsumowanie tej kolejki, spotkań których oglądałem lub widziałem obszerny skrót + drobne pomysły na przyszły tydzień, na razie tak na sucho (może komuś się przyda).
Zaczynając od spotkania RKC - Vitesse. Typowałem w tym meczu strzelca bramki i gdzieś wyżej pisałem, że dla mnie bardziej faworytem jest Vitesse. To spotkanie pokazało, że Vitesse nie potrafi grać ze zorganizowanymi drużynami. Ani jedna ani druga drużyna za dużo nie pokazała. Najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis, z tym, że RKC pokazało lepszą organizację. Vitesse nie miało pomysłu na grę, na pewno lepsza gra na środku pola, posiadanie piłki etc. ale brakowało wykończenia a druga połowa to było: ślepo długa piłka do ataku, może coś z tym zrobią. Vitesse w przyszłej kolejce gra u siebie z De Graafschap i myślę, że się zrewanżuje. Na pewno będzie trzeba pokonać autobus postawiony przez De Graafschap (to samo Superboeren zrobili w meczu z Rodą - autobus i nadzieją na długą piłkę na Poepona), ale Vitesse powinno się przebić.
Spotkanie Roda - De Graafschap było jednym z tych, które pokazują: wszystko się może zdarzyć w tym sezonie. Roda w pierwszych 20 min miała 2-3 świetne okazje strzeleckie. De Graafschap nie potrafił wyjść ze swojej połowy aż do momentu, kiedy obrońca de Graafschap posłał długą piłkę do Poepona ze swojej połowy, obrońca Rody sobie nie poradził i nagle pojawiło się 0-1 na tablicy. Kolejne minuty to non stop naciskanie Rody, okazje strzeleckie mieli: Vormer, Malki, Junker (2 mega setki), posiadanie piłki Rody było w granicach 68% i nagle kontra w końcówce spotkania i 0-2. Gra Rody była dobra, De Graafschap przyjechał postawić autobus i liczyć na kontrę i udało się, ale z takim wykończeniem akcji to za dużo Roda nie zdziała za tydzień w Amsterdamie. Dlatego w tym spotkanie zapewne zagram -1 czy -2 na Ajax, tym bardziej, że Ajax pokazał w ostatnich spotkaniach, że zaczyna gonić rywali.
VVV - Heracles. Nie oglądałem tego spotkania, widziałem jedynie skrót i mogę jedynie napisać, że nie było to szczęśliwe spotkanie dla Van der Lindena. Indywidualne błędy w obronie tego piłkarza podcięły skrzydła ekipie z Almelo. Najpierw po jego błędzie (podał pod nogi rywala) padła bramka dla VVV, później po jego kolejnym podaniu do rywala pojawiła się stówa dla VVV, ale nie wykorzystana. Heracles aż tak dużo okazji nie miał, była jakaś poprzeczka między czasie (Overtooma chyba), lecz poza dobrym posiadaniem piłki i dobrej grze w środku pola, brakowało zdecydowanie pomysłu na wykończenie.
Excelsior - Ajax. Wynik lepszy niż gra Ajaksu, lecz Ajax pokazał (tak jak spodziewałem się), że gonitwa czołówki rozpoczęta. Excelsior popełnił zbyt dużo błędów w obronie, sama gra ekipy z Rotterdamu nie była najgorsza, jasne, że Ajax przeważał całe spotkanie etc. z tym, że indywidualne błędy w obronie sprawiły, że mecz zakończył się tym wynikiem. Drużynie z Amsterdamu nie gra się zbyt łatwo w Rotterdamie, lecz wynik pokazuje, że Joden łapią formę i zapowiada się ciekawa końcówka sezonu. Ajax za tydzień zagra u siebie z Rodą i nie widzę innej opcji jak wysokie zwycięstwo. Roda będzie mieć ciężko w Rotterdamie i na pewno zagram tutaj coś w stylu: over bramkowy, Ajax -1 czy -2 etc. Co do tego spotkania to chciałbym tylko jeszcze dodać, że coraz lepiej zaczyna grać Ozbiliz, dziś ładna bramką, w drugiej połowie bardzo ładnie wypracowany strzał w poprzeczkę, chłopak się powoli rozkręca.
PSV - Feyenoord. Nie oglądałem tego pojedynku, śledziłem tylko wynik a później widziałem bramki. Co mnie troszkę zdenerwowało (ponieważ zagrałem na PSV -1) to sytuacja, kiedy Fernandez przy stanie 2-0 dla PSV nie dostał czerwonej karki za uderzenie głową rywala. Sędzia tego nie zauważył a piłkarz z Feyenoordu powinien opuścić boisku, a później po prostu strzelił dwie bramki. Postawa PSV w obronie - kiepsko. Widać było brak Manoleva na lewej stronie. Schaken na prawym skrzydle robił momentami co chciał i te dwie bramki Feyenoordu...oj amatorsko zachowała się wtedy obrona PSV, szczególnie przy drugiej bramce kiedy 3 piłkarzy miało okazję wykopać piłkę, a wpadła ona pod nogi Fernandeza, który później wpakował ją do bramki. PSV w kilku ostatnich spotkaniach tracił bramki, tracił bramki, za tydzień mecz z Twente więc obie strzelą zapowiada się tutaj bardzo ciekawą opcją. Feyenoord za tydzień zagra z Groningen i na papierze powinno być zwycięstwo, lecz to spotkanie raczej odpuszczę.
Twente - Utrecht
Twente przeważało w tym spotkaniu, ale 1-0 kompletnie nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Utrecht miał dwie bardzo dobre setki, Asare sam na sam lobuje bramkarza i piłka trafia w słupek, później w drugiej połowie poprzeczka. Do tego Willem Jansen w drugiej połowie, ok 75 minuty z okolicy 16 metrów gdzie wystarczyło uderzyć w światło bramki strzela w poprzeczkę. Było to spotkanie gdzie śmiało mogły paść minimum 4 bramki. Twente za tydzień jedzie do Eindhoven i tutaj będę upatrywał się overu lub obie strzelą. Faworytem jest PSV oczywiście, ale gra w obronie ekipy z Eindhoven mnie nie przekonuje, za dużo błędów i PSV traci co tydzień minimum jedną bramkę (od kilku kolejek).
Pozostałych spotkań za bardzo nie śledziłem, ale na przyszły tydzień murowanym faworytem jest dla mnie RKC (bardzo dobra organizacja, niebezpieczna ofensywa), ponieważ Excelsior po pierwsze gra na wyjeździe, a po drugie za duży bałagan w ofensywie. W spotkaniu ADO - Heerenveen spodziewam się bramek, ponieważ Heerenveen zapewne coś strzeli, ADO myślę, że też i ADO od czasu do czasu ma takie spotkania (właśnie u siebie), że niespodziewanie wygrywa. Więc na zwycięstwo Heerenveen raczej nie postawię, ale over jest bardzo możliwy. Pewne zwycięstwo Ajaksu to kolejny dobry typ na przyszły tydzień według mnie. Do tego over bramkowy w Eindhoven oraz BTS. Co do reszty to zobaczymy co przyniesie przyszły tydzień i jakie będą kursy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom