>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

23 kolejka T-Mobile Ekstraklasa 21.02 - 24.02.2014

R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Wisła Kraków vs Cracovia Kraków
Wisła Over 1.5 @ 2.00 (2.05 w Expekt) ✅ szybko 31 i 38 minuta

Marathonbet​
Derby Krakowa, derby które elektryzują kibiców i zawsze coś się dzieje na boisku.
W Cracovii nie zagrają Żytko i Steblecki za kartki. Odszedł Kosanovic, kontuzjowany Nowak. Dziury w obronie.
Poprzednie spotkania tych drużyn grane &quot;zero jedynkowo&quot; wyniki 1:0 oraz 1:1
Sądzę jednak , że dzisiaj u Siebie Wisła strzeli 2 bramki, dysponują mocną 2-gą linią, co prawda nie wiadomo czy zagra Garguła, ale Stilic, Sarki czy Guerrier powinni go zastąpić. Smuda stwierdził, że w miejsca Łukasza zagra Stjepanovic, jeśli nie da się wykurować Garguły.
Jak najbardziej typ do grania.
Przypuszczalne składy
Wisła: Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Bunoza, Piotr Brożek - Sarki, Chrapek, Garguła? (Stjepanovic), Stilić, Guerrier - Paweł Brożek.
Cracovia: Perdijić - Kuś, Nykiel, Dąbrowski, Marciniak - Bernhardt, Danielewicz, Szeliga, Straus, Ntibazonkiza - Boljević.
Śląsk Wrocław vs Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Over 1.0 @ 2.26 ✅ 3
Over 2.5 @ 2.35
✅ 5
Marathonbet​
Czas na inaugurację Ekstraklasy we Wrocławiu.
Dziś Śląsk w słabej ostatnio formie podejmie Ruch, Kociana, który w ostatnim czasie punktuje i jest bezpiecznie w 1-wszej ósemce.
Śląsk się wczoraj wzmocnił 3-ema piłkarzami (Pich, Machaj, Droppa), nie wiadomo jednak czy klub zdązył zgłosić ich do rozgrywek, a nawet jeśli to nie zagrają na pewno od początku. Info o nowych piłkarzach:
http://forum.bukmacherskie.com/f344/dyskusje-o-ekstraklasie-w-sezonie-2013-2014-newsy-ciekawostki-transfery-93512-9.html#post4273364
Typ Ruch Over 1.0 , moim zdaniem warto próbować ewentualnie przy strzeleniu 1 gola przez Ruch mamy zwrot.
W 11 spotkaniach u siebie Śląsk stracił 11 goli - średnia 1.0 na mecz;
W 11 spotkaniach na wyjeździe Ruch zdobył 14 goli - średnia 1.27 na mecz;

Dwa ostatnie spotkania kończyły się wynikiem 1:1 (mecze w Chorzowie) ostatni mecz we Wrocławiu na którym miałem okazję być, zresztą dzisiaj również będę, to 1:0 dla Śląsk po karnym Cetnarskiego.
Do kadry Śląska wraca Stevanovic, w Ruchu za kartki pauza Stawarczyka.
Do Wrocławia jedzie mocna ekipa niebieskich. 2.5 tys kibiców, nowy rekord stadionu Wrocławskiego.
Przypuszczalne składy
Śląsk Wrocław - Kelemen - Dudu, Grodzicki, Gavish, Socha - Stevanovic, Hateley - Patejuk, Mila, Dankowski - M. Paixao
Ruch Chorzów - Buchalik – Szyndrowski, Malinowski, Sadlok, Dziwniel – Surma, Starzyński – Kowalski, Jankowski, Zieńczuk – Kuświk
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Wisła - Cracovia 1 @ 1.75 @ Unibet ✅ 3-1

Derby rządzą się swoimi prawami - ale nie dzisiaj. Myślę,że to jeden z pewniejszych dzisiaj betów. Wisła w moim odczuciu jest zdecydowanym faworytem. Szukałem argumentu na Cracovię co by ostudzić moje emocje....ale nie znalazłem. W tym meczu wszystko przemawia za Wisłą. Po przyjściu Smudy i co za tym idzie małej reorganizacji kadrowej Biała Gwiazda gra bardzo dobrze. To nie jest już zespół, który &quot;przechodzi obok meczu&quot; Pod wodzą Franca każdy z zawodników daje z siebie max-a. Tak będzie dzisiaj.
Patrząc na składy obu zespołów Wisła w każdej formacji ma przewagę. Cracovia dzisiaj zostanie zdominowana w drugiej linii, &quot;szybkie skrzydła&quot; w postaci Sarkiego i Guerriero będą raz po raz rozbijać zasieki postawione przez podopiecznych Stawowego. Właśnie z bocznych sektorów boiska można się spodziewać największego zagrożenia pod bramką Cracovii. Do tego skuteczny Brożek i bardzo stabilna linia defensywy.....czego chcieć więcej...
A co po stronie Cracovii....szczerze ja nie widzę. Wiem,że niektórym osobom podoba się wizja gry Stawowego...miliony podań w szerz boiska...ale to może i ładnie wygląda ale nie przynosi żadnej korzyści.
Dzisiaj zresztą Cracovia nie będzie tak długo w posiadaniu piłki, więc nie będzie miała okazji do swojej Tiki Taki. Dzisiaj skupi się głównie na rozbijaniu ataków przeciwnika...Jednak spotkanie trwa za długo żeby Defensywa Cracovii nie popełniła dzisiaj żadnego błędu.
Tak więc ....win Wisły jak nic....Kurs 1.75 może i szału nie robi ale darowanemu koniu nie zagląda się do paszczy. ;)
Polecam.



CZAS NA PRZEŁAMANIE


Śląsk - Ruch 1 @ 2.10 Unibet ⛔ 2-3

Dzisiaj spotkanie z gatunku &quot;teraz albo nigdy&quot;. Śląsk ostatni raz w lidze wygrał w listopadzie 2013 roku w Gdańsku z Lechią. Dzisiaj pora na przełamanie. Nie wyobrażam sobie żeby zawodnicy Levego przeszli obok meczu. Wiem ze swoich źródeł, że na jednym z ostatnich treningów odwiedzili ich dobrze zbudowani kibice. Więc o zaangażowanie jestem spokojny.
W ostatniej kolejce jak wszyscy wiedzą Śląsk przegrał po słabej grze z Lechem. Tak jak wspomniałem na początku dzisiaj pora na przełamanie. U siebie Śląsk zaatakuje, to nie podlega dyskusji..pytanie tylko czy w końcu obudzi się Mila. W dużym gazie jest Paixao. dobrze wyglądał w ostatnim czasie Patejuk....brakuje kreatywnego środka pola. Mam nadzieje że Mila dzisiaj zagra na swoim poziomie bo to będzie klucz do zwycięstwa. Wraca do składu Stevanovic....to również powinno być wzmocnienie.
Przyznam szczerze, że trudno napisać argumenty przemawiające za zwycięstwem zespołu, który od dłuższego czasu nie wygrywa....ale pamiętajmy, że to jest ekstraklasa.....i zespół po słabym meczu nagle wygląda bardzo dobrze. Właśnie na coś takiego przyznam szczerze dzisiaj liczę. Patrząc na kadrę obu zespołów Śląsk ma lepszych jakościowo piłkarzy....mam nadzieje że dzisiaj w końcu to udowodnią....
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
maciejsokol92 49

maciejsokol92

Użytkownik
Wisła Kraków - Cracovia Kraków
Dzisiejsze derby Krakowa powinny być zdominowane przez Wisłę. Wygrali z Piastem na wyjeździe co rzeczą trudną nie jest, ale pokazali, że nawet grając kiepsko potrafią zdobyć 3 pkt. Cracovia natomiast po w miarę dobrej rundzie jesiennej przegrała u siebie z Zawiszą 0:2 i jeżeli miałbym tutaj zastanawiać się jaka runda czeka zespół Cracovii to będzie to zjazd w dół. 3 powody, które rzutują na tym najbardziej to kiepskie transfery, sprzedaż jednego z najlepszych zawodników i kontuzja Nowaka. Nie będę się rozpisywał tylko przejdę od razu do proponowanego typu.
W dzisiejszym meczu powinniśmy zobaczyć sporo walki i żadna z ekip nie powinna odpuszczać do ostatnich minut. Najbardziej rozsądnym typem moim zdaniem jest ten na ilość żółtych kartek, które sędzia Szymon Marciniak lubi pokazywać z dosyć dużą częstotliwością. Ostatni derby Krakowa rozgrywane przy Kałuży były również prowadzone przez Marciniaka i tam pokazał 4 żółte kartki, ale to nie ma zbytniego odniesienia do dzisiejszego spotkania. W tamtym meczu zawodnicy zaczęli dopiero grać w piłkę w drugiej części drugiej połowy i dopiero wtedy mieliśmy więcej emocji. Dzisiaj od początku powinniśmy zobaczyć szybkie tempo gry i walkę bez kalkulacji czy dzisiejsza kartka wykluczy mnie z następnego meczu, mówię to o przy okazji zawodników, którym grożą takie &quot;represję&quot;. Pełny stadion i presja zwycięstwa z jednej i drugiej strony będzie prowadziła do nerwowych zagrań i fauli z jednej jak i drugiej stron. Można również pomyśleć o rzucie karnym, ale ja raczej dzisiaj tego nie będę grał.
Ostatnie 5 meczy z udziałem Szymona Marciniaka i ilość pokazanych kartek:
Jaga - Lechia 7ż
Śląsk - Pogoń 11ż, 1cz
Ruch - Górnik 5ż
Legia - Cracovia 4ż
Podbeskidzie - Widzew 9ż, 1cz
Typ: liczba żółtych kartek ? over 4.5
Kurs: 1.45
Typ: liczba żółtych kartek ? over 5.5
Kurs: 1.75
Typ: liczba żółtych kartek ? over 6.5
Kurs: 2.45
Buk: Millenium
Do wyboru do koloru.
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk


Typ. Over 2.5 2.25 Pinnacle Sports - typ główny!✅✅✅
Zawisza 2.10 Pinnacle Sports⛔????
Zawisza over 2.5 5.00 Bet365(za drobniaki)⛔



Z dniem przerwy powracam do typowania, jakże udanej dla Mnie pod względem trafionych typów, 23 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na zakończenie tej kolejki Zawisza Bydgoszcz podejmie na własnym terenie Gdańską Lechię. W poprzedniej kolejce, Bydgoszczanie po dość dobrym spotkaniu, pokonali 2:0 Cracovie na ich terenie, a Lechia po bardzo emocjonującym meczu w Gdańsku przegrała mecz z Pogonią 2:3, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry, w dodatku drużyna gości grała w osłabieniu po czerwonej kartce Frączczaka. Co można wywnioskować po tych spotkaniach? Na pewno widać w drużynie Zawiszy dobre zgranie zespołu, który nie dokonywał w czasie zimowego okienka transferowego dużych ruchów transferowych, przede wszystkim udało im się zatrzymać swoje największe gwiazdy, co wróży walką o czołową ósemkę, a kto wie może nawet Puchary. W Lechii duże zmiany, nowy inwestor, spore ruchu transferowe, jednak nie sądzę, że drużyna z Gdańska zacznie od zaraz grać na najwyższym poziomie. Tak jak kiedyś już wspomniałem, rozmawiając z zagorzałym kibicem Lechii od wielu lat, największym problemem Lechii jest obecny trener Michał Probierz, który zamiast pomagać, tylko mocno szkodzi drużynie. Moim zdaniem jest podobnie, zespół po zimowej przerwie nie wyglądał najlepiej, duże problemy w defensywie spowodowały zasłużoną porażkę z Pogonią. Nieco lepiej wygląda to póki co w ofensywie, jednak tylko nieco, i nie wiem co musi się wydarzyć, żeby trener Probierz stracił posadę, bo Lechia zamiast grać coraz lepiej, moim zdaniem nie załapię się taką grą do czołowej ósemki, gwarantującą walkę o Puchary. Kilka słów o kadrze w porównaniu do ostatniego spotkania. W drużynie gospodarzy większych zmian raczej nie zobaczymy, zespół grał dobrze w Krakowie, więc prawdopodobnie zobaczymy podobną 11. Nikt nie pauzuję za kartki, i możliwe, że w wyjściowej 11 wybiegnie powracający po kontuzji Herold Goulon, który zmagał się z urazem pleców, którego doznał jeszcze w tamtym roku w meczu z Lechem Poznań. Francuz powrócił już do treningów i możliwe, że Ryszard Tarasiewicz zdecyduje się na wystawienie go w podstawowej 11. Jeśli chodzi o drużynę gości, to za kartki pauzować będzie obrońca Sebastian Madera. To duży problem dla Probierza, bo obrona Lechii nie wygląda za dobrze od dosyć dawna. Maderę na środku obrony zastąpi prawdopodobnie Krzysztof Bąk lub Jarosław Bieniuk, który jednak dochodzi dopiero do pełni sił po urazie pleców, i nie uczestniczył w żadnym obozie przygotowawczym, więc wstawienie nieogranego z zespołem zawodnika jest mało prawdopodobne, jednak to problem trenera probierza, a jak będzie dowiemy się przed samym spotkaniem. Możliwe, że w Bydgoszczy zadebiutuje lewy obrońca, a mianowicie Serb Nikola Lekovic, który zastąpi Adama Pazio, który rozegrał bardzo słabe spotkanie z Pogonią i miał udział przy jednej z bramek zdobytych przez Pogoń.
Tak jak wspomniałem Zawisza przy obecnej kadrze i dobrej formie jest w stanie powalczyć o czołową ósemkę. Gra drużyny wygląda bardzo dobrze, duża w tym zasługa trenera Tarasiewicza, który poukładał solidny team, który jest w stanie walczyć z najlepszymi. Przypomnę, że Bydgoszczanie pokonali na własnym terenie takie zespoły jak Legię czy Wisłę, czyli drużyny zajmujące 1 i 2 miejsce w tabeli. Na własnych śmieciach bilans 6-3-2, czyli dosyć dobry i przypomnę, że w dwóch dotychczasowych meczach Lechia nie wywiozła z Bydgoszczy nawet pkt. Do czego zmierzam? Przy obecnej formie obydwu zespołów, dużym problemie Lechii w obronie, dobrym zgraniem zespołu Zawiszy, skłaniam się do postawienia swoich pieniędzy na drużynę gospodarzy, która w tym sezonie na własnych śmieciach jest bardzo groźna, nie widać w drużynie załamania formy, mimo konfliktu zarządu klubu z kibicami, którzy nie wspierają do końca swojej drużyny, ta mimo wszystko gra bardzo dobrze i wygrywa. Jutro w Bydgoszczy nie zobaczymy kibiców gości, więc minus po stronie Lechii, słaba obrona zespołu i przede wszystkim osoba trenera Probierza nie prowadzą tego zespołu do zwycięstw. Myślę, że w ciągu kilku dni nic się nie zmieniło. Podobnie jak w przypadku meczu Pogoń - Lech i Górnik - Legia skłaniałbym się na postawienie na over bramkowy, kurs a pewno zachęca, a Zawisza przy problemach drużyny gości w obronie powinien coś ustrzelić. Lechia pomimo tego w ofensywie wygląda dosyć dobrze, i też liczę na ich skuteczność. Jeśli chodzi o końcowy wynik, to tak jak wspomniałem zainwestuje tutaj swoje pieniądze i zaufam Zawiszy, który na własnych śmieciach jest bardzo groźny i przede wszystkim skuteczny i tacy zawodnicy jak Masłowski czy doświadczony Vasco powinni załatwić sprawę. Over jak najbardziej pewny, stawiam na 2:1 lub 3:1 dla gospodarzy.

Przewidywane składy (w mojej opinii):

Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Skrzyński, Ziajka - Wójcicki, Drygas, Dudek(Goulon), Masłowski, Carlos - Vasconcelos.

Lechia Gdańsk: Kaniecki - Deleu, Janicki, Bąk(Bieniuk), Pazio(Lekovic) - Frankowski(Grzelczak), Zyska, Dawidowicz, Makuszewski, Wiśniewski - Tuszyński.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
zyletka 29

zyletka

Użytkownik
Też zagram grubo to +2,5 gola w meczu Zawisza - Lechia ✅. Przypomina mi się inny mecz na Zawiszy bez obecności kibiców, z Piastem (6:0). To jakoś dodatkowo mnie przekonuje do tego typu, a nie jest właściwie jakimś argumentem ???? Jedyne co można się bać to możliwa taktyka ostro defensywna Probierza w jutrzejszym spotkaniu, ale i tak myślę,że posypią się gole. Powodzenia
 
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Zawisza - Lechia
Lechia po przerwie przegrała u siebie z Pogonią po bramce w ostatnich minutach.Mecz mógł się podobać bo był ładny dla oka ale jak przyjrzeć się grze Lechii to można stwierdzić,że do przodu było znacznie lepiej niż w defensywie.Obrona popełniała proste błędy,dwukrotnie dała się zaskoczyć ze stałych fragmentów i w ostatniej akcji jak Pazio dał się ograć w dziecinny sposób to po prostu ręce opadają...
Bardzo dobry występ zaliczył Tuszyński i to on zdobył dwie bramki.Ciekawi mnie jak sobie poradzi w kolejnych spotkaniach i czy potwierdzi swoją dobrą formę,czy był to tylko jednorazowy wystrzał.W jutrzejszym meczu nastąpią natomiast zmiany w obronie,za Madere zagra Bąk a w miejsce Pazia prawdopodobnie Lekovic więc jak dla mnie taka obrona wygląda dość nie pewnie.Najlepiej to wyglądało jednak moim zdaniem jak występował na środku Madera z Bieniukiem.
Zawisza pierwsze spotkanie wygrał z Cracovią po bramkach Vasco i Drygasa.Teraz mecz u siebie w Bydgoszczy,która w tym sezonie można powiedzieć,że jest twierdzą bardzo trudną do zdobycia.Pokazał Zawisza,że u siebie może pokonać każdy zespół w tej lidze i to w świetnym stylu ale nie ma się czemu dziwić bo ten zespół wygląda naprawdę bardzo solidnie.Tarasiewicz stworzył team,który jest bardzo zgrany i to jest bardzo duży plus bo tutaj w trakcie sezonu jest mało rotacji i dlatego tak to wygląda.Zawisza ma fajnych,kreatywnych zawodników.Siódme miejsce w tabeli to moim zdaniem efekt bardzo słabego początku sezonu gdzie przegrali dwa pierwsze mecze,potem parę remisów i pierwsze zwycięstwo odnieśli dosyć późno.Z przyjściem Vasco,Carlosa i Micaela wszystko się ruszyło i zaczęło się fajnie zazębiać.Tą drużynę stać na wysokie miejsce bez wątpienia.Czekam na powrót Goulona który jesienią grał nie wiele ale od początku bardzo mi się podobał,bardzo dobry technicznie i jego taka niekonwencjonalność zagrań i dryblingu to coś czym imponował.Defensywa Zawiszy wygląda w sumie nie najgorzej,23 bramki stracone to niewiele bo tylko Legia i Wisła mają mniej,duża na pewno w tym zasługa Micaela który świetnie czyści i często musi korygować złe ustawienie obrony jakimiś wślizgami.Wyróżnia się też bardzo w ogóle na tle całej ligi - Lewczuk.Naprawdę ten zawodnik może się podobać,dobra gra w obronie i do tego te rajdy prawą stroną,z Cracovią też wyglądał bardzo dobrze i po jego strzale z tego co pamiętam piłka trafiła w słupek.Wiele kluczowych akcji z Legią czy Wisłą zaczynało się właśnie od niego gdzie w raz z Wójcickim czy Masłowskim potrafili rozklepać cała defensywę.W obecnej dyspozycji to kandydat do reprezentacji i zdaję się,że Nawałka też to dostrzegł.Do tego dwóch doświadczonych zawodników jak Skrzyński i Dudek którzy mimo,że już wiekowi to jakoś w tej drużynie się wkomponowali i nie wyglądają najgorzej.Oprócz tego jest jeszcze Drygas,który dużo biega i walczy w defensywie ale też potrafi odnaleźć się pod bramką co już udowodnił w tym sezonie.Ławka też wygląda całkiem,całkiem.Wojciechowski,Petasz czy Geworgian to zawodnicy,którzy jak wejdą to też mogą wnieść coś ciekawego do gry.Jak widać ta drużyna jest naprawdę dobrze poukładana i co ważne jest pomysł na grę.Według mnie to nie przypadek,że ta drużyna notuje dwa razy wyniki po 3:1 z Legią i Wisłą.Bydgoszcz to gorący teren w tym sezonie i tutaj zdobywanie punktów przychodzi z trudnością.Przy normalnej dyspozycji Zawiszy,u siebie to Lechię czeka naprawdę bardzo ciężki mecz.Liczę,że gospodarze rozstrzygną go na swoją korzyść bo jak ta drużyna u siebie odpali to są w stanie ograć każdego i oby jutro tak się stało.
Zawisza @ 2.20 ⛔ 0-3
Marathonbet
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk
1X2
Typ: Zawisza Bydgoszcz
Kurs: 2.10
⛔


W poniedziałkowym spotkaniu, które zamknie zmagania 23-ej kolejki zmierzą się Zawisza Bydgoszcz z Lechią Gdańsk. Nastroje w obu klubach zdecydowanie się różnią. Bydgoszczanie sezon zaczęli dobrze wygrywając na wyjeździe z Cracovią, natomiast piłkarze z Gdańska ulegli Pogoni 2:3, grając 10 minut w przewadze do końca meczu stracili jeszcze bramkę, więc mocno ucierpiały na tym morale drużyny.
Dodatkowym atutem Zawiszy będzie na pewno własne boisko, gdzie grają dobrze, a do tej pory u siebie odnieśli dwie porażki i stracili 9 bramek.
Kolejnym atutem będzie brak podstawowego obrońcy Lechii Sebastiana Madery, który pauzuje za kartki. Trener Michał Probierz będzie musiał się nagłowić, aby zatkać lukę powstałą w obronie.
Poniedziałkowy mecz Lechii Gdańsk z Zawiszą w Bydgoszczy będzie 30. spotkaniem obu zespołów w historii. Gdańszczanie na wygraną w Bydgoszczy czekają od 30 lat. Większość meczów obu drużyn było rozgrywane w niższych klasach rozgrywkowych. Na najwyższym obie drużyny zmierzyły się bardzo dawno temu, bo w 1961 roku. Z kolei ostatnie zwycięstwo Lechii w Bydgoszczy przypada na rok 1984 i zostało odniesione w meczu Pucharu Polski.
Biorąc to wszystko pod uwagę stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy jutro umocnią swoja pozycję w górnej części tabeli.

Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk
1 X 2 i liczba goli
Typ: Zespół 1 zwycięży, a w meczu padnie mniej niż 3,5 gola
Kurs: 2.70
⛔
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
Oglądam bardzo dużo transmisji z różnych lig europejskich głównie tych najlepszych(Anglia , Hiszpania , Niemcy) i oglądam także polską ekstraklasę.
Nasuwa mi się jedno spostrzeżenie.Ciągle narzeka się na poziom naszej ligi.
Może to śmieszne porównanie ale niektóre mecze a przynajmniej dłuższe okresy danego meczu stoją wcale na nie gorszym poziomie niż niektóre z tych najlepszych lig.
W tym tygodniu nie dało się oglądać meczu Schalke z Mainz , Chelsea z Evertonem czy Osasuny z Atletico.... wymienione zespoły mają dużo wyższe notowania niż te z naszej ligi ale nie wydaje mi się aby ich mecze z tego wekendu odbiegały jakościowo dużo od naszej ligi...
 
zyletka 29

zyletka

Użytkownik
Oglądam bardzo dużo transmisji z różnych lig europejskich głównie tych najlepszych(Anglia , Hiszpania , Niemcy) i oglądam także polską ekstraklasę.
Nasuwa mi się jedno spostrzeżenie.Ciągle narzeka się na poziom naszej ligi.
Może to śmieszne porównanie ale niektóre mecze a przynajmniej dłuższe okresy danego meczu stoją wcale na nie gorszym poziomie niż niektóre z tych najlepszych lig.
W tym tygodniu nie dało się oglądać meczu Schalke z Mainz , Chelsea z Evertonem czy Osasuny z Atletico.... wymienione zespoły mają dużo wyższe notowania niż te z naszej ligi ale nie wydaje mi się aby ich mecze z tego wekendu odbiegały jakościowo dużo od naszej ligi...
Hmm, nie zgodze się tylko co do spotkania Chelsea - Everton. Mecz mi się podobał, głównie gra Evertonu nieudokumentowana golem. Właśnie, moim zdaniem w tym meczu zabrakło tylko większej ilości goli ????
A co do poziomu to raczej się zgodzę, w naszej lidze on sporo wzrósł na przestrzeni kilku lat, nie jest już taka duża różnica w stosunku do silniejszych lig jak było kiedyś ????
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Lechia w poprzedniej rundzie to był Buzała + Matsui, jeśli teraz gra ma się opierać o Makuszewskiego, typowego Polskiego piłkarza który miał dobrą jedną rundę, wyjechał do mocniejszej ligi i nie dał sobie rady, a teraz odcina kupony od zaledwie kilku dobrych spotkań jakiś czas temu, to posada Probierza może być poważnie zagrożona. 1.45 na Zawisze DNB to niemalże pewna inwestycja
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Zawisza - Lechia 1 @ 2.10 Unibet

Właściwie wszystko o tym meczu zostało napisane. Ja to grałem już wczoraj bo kurs na zwycięstwo Zawiszy spadnie. Jak bym miał dodać coś na temat obu drużyn... to nie zgadzam się tylko z jednym co napisał Tarki. Problemem Lechii nie jest i nie był Probierz. Moim zdaniem głównym problem klubu był brak pomysłu na politykę transferową poprzednich właścicieli. Jak się przygladam ich kadrze to trudno dostrzec zawodników, którzy, robią różnice. Jedynym takimi zawodnikami był Matsui i są Madera i ewentualnie ale tylko ewentualnie Buzała. Kadra Lechii to 30 przeciętnych grajków. I to jest ich problem..tak myślę...mówiąc jednym zdaniem....Lechia nie posiada zawodników, którzy zrobią na boisku róznicę. A to jest niezbędne żeby wygrywać mecze.
A jeśli chodzi o Zawiszę.....to tutaj jest odwrotnie. Z jednej strony były menadżer a obecnie właściciel klubu Osuch, zdrugiej strony dobry i z dobrym kontaktam we Francji trener Tarasiewicz. Efekt....zbudowana kadra zespołu stosunkowo tanio ale z pomysłem.
W Zawiszy jest wielu piłkarzy którzy właśnie na boisku robią różnicę...Goulon, Vasconcelos. carlos, Masłowski...to są zawodnicy którzy mają jakość jak naszą ligę. Myślę, że Zawiszę stać w tym sezonie zajęcie miejsca w pierszej piątce. Kadrowo lepsza jest tylko Legia i Wisła...reszta zespołów w zasięgu podopiecznych Tarasiewicza.
Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz to wszystko przemawia za zwycięstwem Zawiszy. Tak jak wcześniej napisałem...kadrowo ten zespół jest poprostu lepszy...mam nadzieje że wróci Goulon bo facet robi dużą robotę w środku pola. Tak jak pisał Tarki....oba zespoły grają bardzo ofensywnie...więc można spodziewać się dzisiaj goli....ale ja idę w kierunku zwycięstwa Zawiszy. Polecam.
 
B 23

blasphem

Użytkownik
Panowie nie zapominajcie, że dzisiaj na trybunach będzie brak zoorganizowanego dopingu, a cała najwierniejsza trybuna B bojkotuje Osucha i jego cyrk - więc frekwencja zakręci się gdzies na poziomie myśle 2 tysięcy.
Niby piłkarki wygrali 6:0 z Piastem przy pustych, ale wtedy sytuacja nie była tak napięta jak teraz, kiedy grajki same włączyły się do konfliktu zamiast robić swoje i grać. &quot;Pustych głów&quot; to nie mają na pewno.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Panowie nie zapominajcie, że dzisiaj na trybunach będzie brak zoorganizowanego dopingu, a cała najwierniejsza trybuna B bojkotuje Osucha i jego cyrk - więc frekwencja zakręci się gdzies na poziomie myśle 2 tysięcy.
Wiesz....myślę sobie że wbrew pozorom ten cały konflikt i to że stanęli po stronie Osucha ( razem z Tarasiem) jeszcze bardziej ich mobilizuje...tak to przynajmniej z boku wygląda....nie jestem z Bydgoszczy ale wiem jak Taraś potrafi wytworzyć ciśnienie...Tak było w Śląsku jak ich prowadził....i tak jest w Zawiszy.
 
interista18 773

interista18

Użytkownik
Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk

Większość użytkowników idzie w stronę Zawiszy albo overa, a ja pójdę trochę inaczej. Zawisza wygrał w poprzedniej kolejce z Cracovia. Suchy wynik 0-2 sugeruje, że bydgoszczanie wygrali bez problemów. Jednak do utraty pierwszego gola ( czyli do 73 minuty ) Pasy były równorzędnym przeciwnikiem dla Zawiszy. Ostatnie dwadzieścia minut było już popisem Zawiszy.
Lechia przegrała w Gdańsku z Pogonią. Lechiści w pierwszej połowie mieli kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, jednak Janukiewicz bardzo dobrze bronił. Wiśniewski rozegrał bardzo dobry mecz. Po golu Portowców mecz już się zupełnie otworzył. Ciekawostką jest to, że cztery z pięciu goli pały po stałych fragmentach gry. Lechia przeprowadziła zimą dobre transfery i czas powinien działać działać na ich korzyść i drużyna Michała Probierza powinna osiągać coraz lepsze wyniki.
Po analizie wybrałem na dzisiejszy mecz zakład &quot;remis do przerwy&quot;.
Zawisza aż szesnaście razy remisował do przerwy, a Lechia czternaście razy. Liczę dzisiaj na spokojne wejście w mecz obu drużyn i odważniejszą grę w drugiej połowie.


Remis HT @2,05 Bet365 ⛔ 0-1
 
B 23

blasphem

Użytkownik
Tarasiewicz akurat jako jedyny zachowuje tu największy spokój i rozsądek i stara sie nie mieszać w konflikt. Nie sądze, zeby bardziej ich mobilizowalo to ze 2/3 kibiców ktorzy dotychczas ich wspierali, a na ktorych pilkarze &quot;wysrali&quot; sie przy 1szej okazji - bojkotuje mecze i uważa ich za pajaców ???? .
Tu była specyficzna sytuacja, bo sporo grajków jest znana tak czy inaczej na mieście, jak Vahan który latał po kasynach, Witan ktory sie łamal na dyskotekach na urwanym filmie i zeby nie dostac po pysku ratowal sie &#39;znajomosciami&#39; z nami. I jeszcze wiele innych przykładów. Mieszkamy w jednym mieście i chodzimy do tych samych klubów - i piłkarki wiedza doskonale ze te brednie w wyborczej mowiace o grupie kilkunastu pseudokibicow ktorym sie cos *****alo to sa brednie ???? . Co z reszta pokaze dzisiejsza frekwencja, a raczej jej brak. Mimo szerokiej akcji promocyjnej i w zasadzie rozdawania biletów i fankart za darmo.
Tak więc piłkarki moga sobie mowic ze w szatni sie smiali z tego jak byli jechani w Krakowie, ale jestem 100% pewny, ze dla zadnego z nich to nie jest sytuacja komfortowa, szczegolnie ze wczesniej tu byli prawie noszeni na rękach. Krótka jest droga ze szczytu na dno ;)
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Zawisza Bydgoszcz vs Lechia Gdańska
Over 2.5 @ 2.20 ✅ 3
bet365
Zawisza to powrót po kontuzji Goulona, choć nie wiadomo czy zagra od początku. Wszystko wskazuje, że Zawisza wystąpi dzisiaj w najmocniejszym aktualnie składzie. Bernardo Vasconcelos, który narzekał na mięsień przywodziciela trenował w sobotę i niedzielę. Podobnie jak Igor Lewczuk, który chorował na grypę.
W Lechii za kartki musi pauzować jego partner ze środa obrony, Sebastian Madera. Największe szanse na grę w jego miejsce ma Krzysztof Bąk.
Mecz w nie codziennej oprawie, bez zorganizowanego dopingu.
Garść statystyk:
Zawisza u siebie 23 strzelonych na 11 meczy co daje 2.09 na mecz.
Lechia na wyjeździe 10 strzelonych na 11 meczy co daje 0.91 na mecz.
Czyli jakby nie patrzeć 2:1 ;)
Ostatnie 5 spotkań Zawisza strzelał minimum 2 gole u siebie. (Lech, Piast, Widzew, Legia, Wisła).
Wiadomo H2H wskazuje undery, ale tak samo było wczoraj w derbach Krakowa i w meczu Śląsk vs Ruch ;)
Składy przewidywane:
Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Skrzyński, Ziajka - Wójcicki, Drygas, Dudek, Masłowski, Carlos - Vasconcelos.
Lechia Gdańsk: Kaniecki - Oualembo, Janicki, Bąk, Lekovic - Grzelczak, Zyska, Dawidowicz, Makuszewski, Wiśniewski - Tuszyński.

Kursy na over spadają, warto zagrać już teraz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kierpcuch 16

kierpcuch

Użytkownik
Tarasiewicz akurat jako jedyny zachowuje tu największy spokój i rozsądek i stara sie nie mieszać w konflikt. Nie sądze, zeby bardziej ich mobilizowalo to ze 2/3 kibiców ktorzy dotychczas ich wspierali, a na ktorych pilkarze &quot;wysrali&quot; sie przy 1szej okazji - bojkotuje mecze i uważa ich za pajaców ???? .
Tu była specyficzna sytuacja, bo sporo grajków jest znana tak czy inaczej na mieście, jak Vahan który latał po kasynach, Witan ktory sie łamal na dyskotekach na urwanym filmie i zeby nie dostac po pysku ratowal sie &#39;znajomosciami&#39; z nami. I jeszcze wiele innych przykładów. Mieszkamy w jednym mieście i chodzimy do tych samych klubów - i piłkarki wiedza doskonale ze te brednie w wyborczej mowiace o grupie kilkunastu pseudokibicow ktorym sie cos *****alo to sa brednie ???? . Co z reszta pokaze dzisiejsza frekwencja, a raczej jej brak. Mimo szerokiej akcji promocyjnej i w zasadzie rozdawania biletów i fankart za darmo.
Tak więc piłkarki moga sobie mowic ze w szatni sie smiali z tego jak byli jechani w Krakowie, ale jestem 100% pewny, ze dla zadnego z nich to nie jest sytuacja komfortowa, szczegolnie ze wczesniej tu byli prawie noszeni na rękach. Krótka jest droga ze szczytu na dno ;)
Co ten bełkot kibola wnosi do typowania? NIC. Wyciąć z trybun, wyciąć też z tematu.
 
X 0

xdareklodz

Użytkownik
Też zagram grubo to +2,5 gola w meczu Zawisza - Lechia. Przypomina mi się inny mecz na Zawiszy bez obecności kibiców, z Piastem (6:0). To jakoś dodatkowo mnie przekonuje do tego typu, a nie jest właściwie jakimś argumentem ???? Jedyne co można się bać to możliwa taktyka ostro defensywna Probierza w jutrzejszym spotkaniu, ale i tak myślę,że posypią się gole. Powodzenia
Grubo , powiadasz ? Pojecie wzgledne... Nie zapominajmy ,ze to Polska i buki nie spia... Tak ku przestrodze ;-)
 
emoboy 1,5K

emoboy

Użytkownik
Zawisza - Lechia / Zawisza / 2.10 @ William / Start 18:00
vs

Analiza: Gram polską ligę.. nie wierze w to. Zawisza z siódmego miejsca podejmuje
z 11 lokaty drużynę Lechii Gdańsk. Zawisza dobra passa, gdzie od 7 spotkań bez porażki,
lechici natomiast na wyjeździe w kratkę..
Osłabieniem dla zespołu Lechii może być brak stopera Sebastiana Madery 21/1 (pauza za żółte kartki). Wiele wskazuje
na to, że w meczu z Zawiszą zabraknie także miejsca dla lewego obrońcy Adama Pazio 16/0, który w dużej mierze przyczynił się do
straty trzeciego gola w meczu z Pogonią. Zastąpić go może Nikola Leković. Trener piłkarzy z Gdańska, Michał Probierz, ma &quot;ciężki
orzech do zgryzienia&quot;, ponieważ Serb dołączył jako ostatni do zespołu i rozegrał jak dotychczas tylko jeden sparing w składzie Lechii.
Ryszard Tarasiewicz na pewno nie będzie mógł skorzystać z Herolda Goulona 16/2, który cały czas odczuwa ból w plecach. Reszta
zawodników pozostaje do dyspozycji trenera.
źródło: oficialna strona Zawiszy Bydgoszcz.

 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
⚽Zawisza powyżej 1,5 kurs:2,25⛔
Niezły kurs i pobieram.Zawisza to moim zdaniem zespół obecnie lepszy od Lechii,a przede wszystkim lepszy jeśli chodzi o organizacje gry,grę w defensywie.Lechia to przede wszystkim młodzi zawodnicy o których opiera się ofensywa zespołu ale także środek pola.Widać było m.in. w meczu z Pogonią brak tego doświadczenia i wyrachowania.Zawisza to ma,a ofensywę ma również całkiem ciekawą.Luis Carlos,Masłowski,Vasco,Wójcicki.Wygląda to całkiem dobrze jak na nasze warunki.Zawiszy dobrze się wiedzie,nie przegrywają.Z Cracovią pokazali,że nawet nie grając super spotkania cierpliwością i nieźle poukładaną grą można takie spotkanie wygrać i strzelić przy okazji dwie bramki.Myślę,że Zawisza opanuje środkową część boiska i będzie to klucz do sukcesu,a przede wszystkim do goli.Lechia nie gra dobrze w tyłach.Brak Madery będzie widoczny.Drużyna z Bydgoszczy ma średnią u siebie ponad 2 gole na mecz i myślę,że ją dziś wyrobi.Bramki dla Lechii nie wykluczam ale bardziej niż over w meczu widzi mi się over drużyny z Bydgoszczy i tak też gram.
Bukmacher:Sportingbet
 
Do góry Bottom