>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

24 kolejka Ekstraklasy 29.04-1.05.2011

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP


piątek 29 /04/2011
Legia Warszawa - Widzew Łódź
1.75 3.45 4.50
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
2.60 3.10 2.65

sobota 30/04/2011

GKS Bełchatów - Korona Kielce
2.02 3.20 3.65
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
1.50 3.80 6.60
Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok
2.95 3.20 2.32
Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław
1.95 3.25 3.80
niedziela 1/05/2011
Ruch Chorzów - Cracovia Kraków
2.05 3.25 3.50
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
2.60 3.20 2.70
kursy według oferty Tobet

Jak tym razem zagra Legia ? Czy Lech Poznań ponownie rozczaruje swoich fanów? Zapraszam do dyskusji na temat spotkań 24 kolejki Ekstraklasy.​
 
legia 122

legia

Użytkownik
Legia-Widzew 2
Rzeźniczak raczej nie zagra...powstaje spora luka na prawej stronie. Knezevic to jakieś nieporozumienie więc Maciej Skorża będzie miał spory ból głowy w swoim przedostatnim meczu w którym poprowadzi Legię.
Legia rozbita psychicznie, w dodatku myślami będąca już przy meczu finałowym Pucharu Polski. Przegrana bardzo możliwa. W ostatnich 6 meczach aż 5 razy żołnierze Skorży schodzili pokonani a z Zagłębiem szczęśliwie uratowali remis w ostatniej minucie.
ta drużyna nie ma charakteru, nie ma liderów, 3/4 drużyny nie ma umiejętności. Nie przez przypadek ta drużyna traci zaledwie 3 oczka do 13 Zagłębia Lubin.
Myślę że gruziński Messi Sernas i spółka zrewanżują się za jesienną porażkę.
Dodam że 3 miejsce w tabeli oznacza mniej więcej o miesiąc krótsze wakacje i konieczność grania już w czerwcu zamiast wylegiwania się na hawajskiej plaży.
Także rycerze Skorży nie będą umierać na boisku...
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Legia Warszawa - Widzew Łódź X2 lub 2
Legia bez formy gra bez ładu i składu ???? przy absencji rzeźniczaka zapewne wejdzie Knezevic który poprostu jak na tak wymagającą ligę nie potrafi się odnaleźć . Można zaryzykować na Widzew czystą 2 lub z podpórką bo to jednak wyjazd .

Zagłębie Lubin - Lech Poznań X1 lub 1 Lech bez formy na dodatek czeka ich mecz w PP który jest obecnie chyba piorytetem , aby w wakacje nie pouciekały gwiazdki . Zagłębie powinno ugrać coś dla siebie. GKS Bełchatów - Korona Kielce 2

Wisła Kraków - Górnik Zabrze X2


Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 2
Jaga zwietrzyła szansę na dogonienie Wisły przez co postarają się dobrze pograć na wyjazdach które nie są ich mocną stroną . Franek się odblokował może to im pomoże liczę na wygraną Jagi


Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław X

Obydwie drużyny w formie jednym słowem podział pkt ????

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków X
Craxa zaatakuje aby wyjść ze strefy spadkowej nie wiadomo po co skoro tak PZPN zapewni im przy zielonym stoliku utrzymanie ( ŁKS nie otrzyma licencji ) . Tracą głupio punkty w końcówkach Ruch też nie da sobie w kaszę dmuchać a przy ostatnim &quot; ciekawym &quot; spotkaniu z Koroną obawiam się że padnie remis .

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2
Derby jednak przy obecnej formie wskazanie na Lechię
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Może jakoś przybliżysz nam swój punkt widzenia? Dlaczego tak, a nie inaczej typujesz ? Gdyby wszyscy wrzucali tutaj &#39;suche typy&#39; bez żadnego zdania to nie miałoby przecież większego sensu... Zachęcam do wypowiedzi na temat podanych typów.
 
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
Legia vs Widzew 1 ✅
Legia po rozegraniu kilku FATALNYCH meczy, będzie mierzyła z łódzkim Widzew. Na jesieni sytuacja wyglądała identycznie i to właśnie spotkanie z Widzewem okazało się przełomowe dla zawodników Macieja Skorży. Legia gra z nożem na gardle, musi zacząć wygrywać. Myślę, że to będzie ten mecz. Dla Legii będzie to także ostatnie starcie przed meczem z Lechem.

Wisła vs Górnik 1
⛔
Proponuję także zagrać jedynkę w meczu Wisły. Wiślacy po porażce ze Śląskiem nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktową, gdyż po piętach depczą im piłkarze z Białegostoku.
Bełchatów vs Korona 1 ✅
Wydawało się, że Korona po remisie z Wisłą i wygranej nad niepokonanym do tej pory pod wodzą Lenczyka Ślaskiem, zacznie wreszcie wygrywać. Jednak tydzień później przytrafiła się im porażka w meczu z Ruchem. Dodatkowo Bełchatów gra bardzo dobrze przed własną publicznością.
Zagłębie vs Lech X ⛔
Dobrze grające u siebie Zagłębie kontra słabo grający na wyjazdach Lech.

Polonia B. vs Jagiellonia X
⛔
Polonia Bytom to nieobliczalny zespół. Potrafi na własnym boisku urywać punkty faworytom, a dobrym przykładem jest ostatni remis z krakowską Wisłą.
Polonia W. vs Śląsk X ⛔
Obydwie drużyny prezentują bardzo dobrą formę. Śląsk pod wodzą Lenczyka przegrał zaledwie raz, a Polonia pod wodzą Zielińskiego zaliczyła 4. wygrane. Będzie emocjonujące widowisko.
Ruch Chorzów vs Cracovia X ⛔
To według mnie będzie kolejny remis. Obydwie drużyny grają w kratkę, ale to Cracovia walczy o otrzymanie, Ruch ma je w zasadzie pewne.
Arka vs Lechia 1 ⛔
Spotkanie derbowe, a więc wszystko może się zdarzyć. Arka po świetnej grze z Cracovią, zagrała fatalnie w meczu z Polonią. Natomiast Lechia po serii słabych występów, pokonała słabo dysponowaną Legię.
To są moje typy na tą kolejkę ekstraklasy, jednak nasza liga jest bardzo nieprzewidywalna i będę się cieszył jak przynajmniej połowa moich typów okaże się celna.
 
betxp 230

betxp

Użytkownik
Bardzo ciekawa kolejka szykuję się przed nami. Jagielloni nie doceniłem, przyznaję się. Powoli wracają na swoje tory z jesieni i może byc ciekawie pod koniec sezonu.
Legia - Widzew
Trener Skorża powiedział, że koncentruję się na pucharze. Ja uważam choc go lubię, że zaczął już bredzic. Dla nich najważniejszym meczem powinien byc ten z Lechem o Puchar Polski, jednak taki klub jak Legia nie może przechodzic spacerkiem wielu spotkań w lidze. Z Lechią w 1 połowie dostali prezent, bo w pierwszej połowie nie strzelili, ani razu celnie na bramkę. Krzysztof Bąk wbił sobie samobója i na całe szczęście nie podłamał kolegów. Bo w tym meczu jak się później potem okazało w drugiej połowie lepszym zespołem była Lechia. Widzew wygrał najważniejszy mecz sezonu z Polonią Bytom, dzięki czemu jest już w miarę bezpieczny. Ten pozorny spokój może przynieśc zwycięstwo Legii. Powtarzam może, nie musi. Oba zespoły ostatnio w lidze bardzo nieskuteczne. Bo i Widzew mógł wygrac wiele więcej z Polonią Bytom.
Zagłębie - Lech
Zawieszeni za czerwone kartki wracają do Zagłębia, które można powiedziec jest drużyną własnego boiska. Lech mnie w ostatnich meczach nie przekonuję. Z Legią różnicę zrobil Rudnevs. Z Podbeskidziem różnicę zrobił Rudnevs, z Bełchatowem różnicę zrobił Rudnevs. Rozumiem nie w pełni sił więc wchodzi z ławki. Jeśli Rudnevs zagra od 1min zapewne Lech wygra. Jeśli natomiast wyjdzie w minucie 55min to wynik możemy miec różny.
Bełchatów - Korona
Jeśli padnie tu gol to bardzo możliwę, że padnie strzelony głową. Korona wyjazdowo nastawia się na stałe fragmenty gry. Bełchatów też niskich zawodników pod tym względem nie ma. Oba zespoły pogodziły się chyba, że do walki o puchary już się nie włączą. Więc i ten mecz może przebiegac w sennej atmosferze.
Wisła - Górnik
Cenię Górnik za przygotowanie fizyczne. Jednak przy takich brakach w tym momencie w obronie. Wisła będzie chciała ten mecz wygrac za wszelką cenę, bo już Białystok im depcze po piętach. Nie powinno byc już tutaj kalkulowania. Mecze takie na własnym stadionie Wisła powinna wygrywac.
Polonia Bytom - Jagiellonia
Jagiellonia się rozpędziła. Grała ładnie, dokładne podania. Duża wymiennośc pozycji. Czy to efekt braku Banasia, w meczu z Górnikiem? Byc może. Górnik miał swoję szansę. Zapewne i Polonia Bytom będzie ich szukac, bo walczą o utrzymanie i ostatni mecz bezposredni w tej walce przegrali. Na własnym boisku muszą szukac jakiegoś punktu przynajmniej i to z każdym zespołem. Czy ten punkt wywalczą. Nie mam pojęcia.
Polonia Warszawa - Śląsk
Chyba najciekawszy mecz oprócz derbów Trójmiasta. Polonia nastrzelała Arce goli. Jednak teraz przyjeżdza zespół Śląska, który tyle goli sobie nastrzelac nie da. Trener Orest Lenczyk dobrze motywuję piłkarzy na rywali z Wyższej półki. A Polonię ze swoją ostatnią grą można nazwac takim zespołem. Mam wrażenie, że każda seria ma swój koniec. A Śląsk tych serii w tym sezonie poszczególnym zespołom zakończył już parę.
Ruch - Cracovia
Mecze z Cracovią są ciekawe. Mecz z Zagłębiem postawił znów wiele znaków zapytania na temat obrony Krakowian. Ruch po szczęśliwym zwycięstwie w Kielcach przyjeżdza do swej twierdzy w Chorzowie, gdzie rzadko przegrywa. A przypomnijmy, że ostatnio przegrał z Polonią Bytom. Moim zdaniem oba zespoły będą chciały wiele serca włożyc w ten mecz. Nosi mnie tutaj ku ponad 2.5 bramki.
Arka - Lechia
No i na deser derby Trójmiasta. Oficjalnie bez kibiców gości, bo mają zakaz. Ten mecz dla mnie to mała niewiadoma. Jak każde derby na terenie Gdyni. Tak Gdynianie potrafią wygrac, jednak po tym co pokazali w Warszawie i po zaangażowaniu jakie zostawili piłkarze Lechii na Traugutta w meczu z Legią. Wydaję mi się, że kolejne 3 punkty pojadą do Gdańska.
 
S 42

szuwi1

Użytkownik
Warto wspomnieć, że w Legii z powodu kontuzji nie zagrają Rzeźniczak oraz Chinyama. W zespole Widzewa zabraknie Dudu (kartki), Ugo Ukaha (odsunięcie od zespołu z powodu jazdy po alkoholu) oraz Riku Riskiego (kontuzja na treningu, spowodowana przez... Ukaha).
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Arka - Lechia
Derby to derby. Nieważne jak gra dana drużyna cały sezon, ale na takie spotkanie po prostu trzeba się zepnąć. Lechia powoli wygrzebuje się z dołka, bo wygrała z Legią u siebie 2:1, a Arka pokazała, że wysokie zwycięstwo nad Cracovią 3:0 było dziełem przypadku, skoro w Wa-wie dostała aż 0:4 od Polonii. Mecze derbowe zazwyczaj wypadały na korzyść biało-zielonych, ale mam wrażenie, że teraz będzie inaczej, dlatego lekko postawię na żółto-niebieskich. Czas zdobywać punkty, bo liga powoli ucieka... Teraz jest świetna okazja, by wyprzedzić Bytom, zwłaszcza, że grają z Jagiellonią. Stawiam na Arkę.
 
F 0

falk

Użytkownik
Legia vs Widzew 2
W tym meczu stawianie na Legię oznacza że na 95% przegrasz (takie jest moje zdanie, i nie chodzi tutaj o moja &quot;sympatnię&quot; do Legii). Widzew mimo swojej nieskuteczności, błędów w obronie i jakby nie patrzeć braku szczęścia. W 4 ostatnich meczach RTS zdobył 6 pkt, a nie wiele brakowało do strzelenia bramek w meczach z Ruchem, Arką i Śląskiem... gdyby tak się stało Widzew byłby teraz w górnej części tabeli, ale nie ma co gdybać. Legia to najgorsza drużyna ekstraklasy w tej rundzie. Wszystkie znaki z nieba i ziemi wskazują by postawić na Widzew, choć patrząć na kursy u bukmacherów można odnieść inne wrażenie tzn. kurs na zwycięstwo Widzewa jest 2.5 razy większy niż na Legie. Tyle ????
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Wiesz, idąc tym tokiem myślenia to Legia powinna wygrać w Poznaniu, z Zagłębiem i innymi drużynami bo gorsi nie byli tylko brakło szczęścia.
We wspomnianych przez ciebie meczach to daliście sobie odebrać zwycięstwo prowadząc 0-2 w 85 min, Ruch już w pierwszej połowie dostał czerwoną kartkę, pod koniec drugą a sędzia nie podyktował im karnego z tego co pamiętam.Widzew z Legią ne zdobył punktu chyba z 12 lat choć na pewno 8 bo to takich statów zerknąłem z ciekawości.
Na pewno nie postawie w tym meczu na win Legii (bo za dużo dawali ciała w pozornie oczywistych meczach) no ale Widzew niczego specjalnego nie prezentuję, a Legia to im raczej kiepsko leży.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Chciałbym niektórym przypomnieć, że Legia jeszcze nie ma pewnego utrzymania, więc na pewno piłkarze nie potraktują tego meczu lajtowo, bo im raczej zalezy żeby w I lidze nie grać. Kolejny aspekt to mała jak na panujące w Warszawie warunki presja. W mediach ciągła gadka o PP i o tym, że nic poza tym się nie liczy, a nasi piłkarze lubią zaskoczyć ???? Raz na 7 spotkań może im się udać wygrać. Zresztą w tym sezonie ważne mecze u siebie (ważne głównie dla kibiców) potrafili wygrać i nie wiem czy byli wtedy w lepszej dyspozycji niż teraz (mecz z Lechem chociażby).
W 4 ostatnich meczach RTS zdobył 6 pkt, a nie wiele brakowało do strzelenia bramek w meczach z Ruchem, Arką i Śląskiem...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
piątek 29 /04/2011 Legia Warszawa vs Widzew Łódź

1.75 3.45 4.50
Over 2,5 @ 2,05
W tym spotkaniu typuję remis,Widzew za &quot;Polskiego Mourinho&quot; Michniewicza gra dość ciekawą piłkę,przede wszystkim ofensywną,brakuje skuteczności,ale w kilku spotkaniach pokazali się z dobrej strony,w cieniu zdecydowanie Sernas,który był już przymierzany za granicę,ale ostatni dołek formy spowodował spadek zainteresowania mediów jak i zagranicznych klubów,w formie za to Młody gniewny gruzin Dżalamidze,który napędza ostatnio grę Widzewa,sądzę,że Łodzianie na pewno coś ustrzelą,wiemy jak spisuje się w tym sezonie obrona Legii i to na dodatek u siebie,gdzie tracą mnóstwo bramek,gra z pewnością będzie otwarta,Legia musi zdobyć jakieś punkty i nie odwracać uwagi kibiców na lidze,występem w finale krajowego pucharu,bo kibice swój rozum mają i mogą się w końcu poważnie wk..... Zagłębie Lubin vs Lech Poznań 2.60 3.10 2.65
Under 1,5 @ 2,55
Ciężkie do wytypowania spotkanie,lecz bardziej od strony mentalnej,niż sportowej,Zagłębie za Janka Urbana poprawiło swój styl gry,w końcu zaczęli regularnie punktować,niestety pech,lub brak koncentracji sprawił,że stracili 4pkt w ostatnich sekundach w spotkaniach z Legią i kolejkę wstecz z Cracovią,takie sytuację muszą boleć i odbić się na psychice,bo jakby nie patrzeć,to Zagłębie wciąż nie ma pewnego utrzymania,a rywal w tej kolejce ciężki,w końcu to Mistrz Polski i mimo,że gra w kratkę,to potrafi zaskoczyć,jak choćby w drugiej połowie spotkania w Bielsku,piszę o stronie mentalnej,bo Lech także pod formą i z widocznym gołym okiem brakiem koncepcji.Co może zadecydować w tym meczu?Myślę,że indywidualności,a jak wszyscy wiemy drużyna Lecha ma ich więcej,sądzę,że w meczu zobaczymy mało bramek,bardzo prawdopodobne,że żadnej lub tylko jedną,którą strzeli Lech Poznań i &quot;wymęczy&quot; zwycięstwo na Dialog Arena,wywożąc cenne 3pkt.
sobota 30/04/2011
GKS Bełchatów vs Korona Kielce 2.02 3.20 3.65
Under 2,5 @ 1,55
W tym spotkaniu typuję zdecydowane zwycięstwo gospodarzy,Bełchatów wraca &quot;do domu&quot; po dwóch ciężkich wyjazdach do Krakowa i Poznania,skąd przywieźli tylko jeden punkt,o ile na Reymonta dali się zdominować i można gdybać co by było gdyby nie czerwona kartka bla bla bla,lecz byli drużyną słabszą i przegrali zasłużenie,o tyle w Poznaniu zagrali dość dobre spotkanie oparte na defensywie i groźnych atakach konstruowanych pod Marcina Żewłakowa,spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem,lecz postawa Bełchatowa mogła się podobać,zagrali bez swojego kapitana na ciężkim terenie po bolesnej porażce,a mimo to zdołali uciułać punkt.Korona Kielce....hmmm,co by tu powiedzieć o chyba najbardziej grającej w kratkę drużynie wiosennej rundy,na pewno są nieprzewidywalni,ciężko wyczuć w jakiej formie będą podczas meczu,potrafią szczęśliwie,ale jednak urwać punkt Wiśle,zremisować u siebie z Bytomiem,wygrać na Oporowskiej z będącym w gazie Śląskiem i przegrać po raz kolejny u siebie z Ruchem,dziwna drużyna,coś w nich pękło,pamiętamy formę z jesieni,kiedy to wszyscy przecierali oczy ze zdumienia,jak ta zbieranina nigdzie niechcianych piłkarzy może tak punktować,jednak wszystko co piękne kiedyś się kończy,jak dla mnie po tym meczu na dobre zakończy się era Marcina Sasala z klubem z Kielc,z którego to już odszedł,a jednak pozostał ???? wszyscy znamy Historię,mecz powinien być underowy,a gospodarze powinni zwyciężyć w stosunku 2:0 i zdobyć komplet pkt.
Wisła Kraków vs Górnik Zabrze 1.50 3.80 6.60
Over 2,5 @ 1,95 Mecz Wisełki z Górnikiem,nie powinien nam dostarczyć wielkich emocji i niespodzianki w postaci urwania przez piłkarzy z Zabrza choćby punktu,Górnik w tej rundzie gra na wyjazdach bardzo słabo,traci sporo bramek,to całkiem inna drużyna niż ta ze swojego stadionu,gdzie niesie ją doping świetnych i wiernych do końca kibiców,jakoś nie widzę argumentów za Górnikiem,Wisła wręcz przeciwnie,po porażce we Wrocławiu,gdzie nie zagrała złego spotkania,a bardziej brakło myśli taktycznej,komunikacji i stanowczości,musi zacząć punktować,gdyż Jaga goni,goni i nie chce zwolnić,to już tylko 3 pkt różnicy,a w praktyce 4,gdyż Wisła ma korzystniejszy bilans bramek ze spotkań pomiędzy tymi drużynami,jak będzie przebiegał mecz?Jak to zwykle na Reymonta,Wisła zacznie cisnąć od początku ze zdwojoną mobilizacją,bo w takich meczach jak z Górnikiem u siebie trzeba wygrywać,Górnik nastawi się na kontrę i będzie pewnie miał z 2,3 sytuacje w meczu,ale wątpie żeby zagrozili poważnie bramce Pareiki,stawiam po dobrym kursie na zwycięstwo gospodarzy.

Polonia Bytom vs Jagiellonia Białystok 2.95 3.20 2.32
Under 2,5 @ 1,55
A tutaj jestem skłonny postawić na remis,Polonia Bytom gra ostatnio solidnie(Poza meczem z Polonią Wawa),broni się przed spadkiem,do którego jest jednym z faworytów,pomimo,że w klubie nie ma pieniędzy,stadion to ruina,nie działa nawet expres do kawy ???? To piłkarze ze wsparciem swoich kibiców walczą do końca i chcą dla Bytomia utrzymać ekstraklasę,bo pojawiło się światełko w tunelu,że za wsparciem niemieckiego inwestora,pojawi się nowy,możny sponsor,dzięki któremu uda się zbudować z pomocą miasta nowy stadion i wzmocnić drużynę,o czym ostatnio mówił prezes Bartyla,więc jest o co walczyć,w moim odczuciu Polonia Bytom,to drużyna najbardziej nadrabiająca charakterem braki sportowe,nie ma tam gwiazd,są twardzi piłkarze.Co do Jagi,to szczerze mówiąc kompletnie mnie w tej rundzie nie przekonuje,jakoś zbiera ten punkt po pukncie,ale nie robi tego w sposób przekonujący,często z pomocą czerwonych kartek dla rywali i braku szczęścia tych drugich,nie chciałbym,mimo,że Jagę lubię,aby zostali w tym sezonie Mistrzem Polski,szczerze mówiąc to jako kibic Wisły Kraków boję się też tego mistrzostwa w naszym wykonaniu,bo mimo,że na nasze podwórko ta forma wystarcza,to w Europie może nie być tak kolorowo,no ale ktoś to Mistrzostwo zdobyć musi,stawiam w tym meczu mimo wszystko na przewagę Polonii Bytom,która z pewnością wyciągnęła już wnioski z meczu z imienniczką z Warszawy i nie zagra drugiego tak słabego meczu z rzędu,muszą zbierać punkty,bo jeśli Cracovia i Arka wygrają swój mecz,to sytuacja w perspektywie kolejnych spotkań,zrobi się nerwowa,Jaga jednym punktem się nie zadowoli,ale w moim odczuciu tylko to im pozostanie.

Polonia Warszawa vs Śląsk Wrocław 1.95 3.25 3.80
Under 2,5 @ 1,70
No i wreszcie jak dla mnie spotkanie kolejki! Dwie świetnie ostatnio grające drużyny,Polonia,która po ponownym objęciu jej przez trenera Zielińskiego,odżyła i w końcu pokazuje,jaki potencjał drzemie w tej drużynie,jaki potencjał był tłumiony przez poprzednich pseudo trenerów bez charakteru i charyzmy,wrócił wódź można powiedzieć ???? Lubię tego trenera,ma chłop jaja i dobre podejście do piłkarzy,przy nim nie można się zbytnio rozluźnić,ale dzięki temu piłkarze odczuwają do niego szacunek i nie plują mu w brodę,4 mecze = 4 zwycięstwa,to nie żart,tak przedstawiają się statystyki trenera z odzysku, Prezes Wojciechowski w końcu może bardziej skupić się na swojej firmie,oszczędzić na cygarach i nie myśleć chociaż przez chwilę o zatrudnieniu nowego trenera,przyznał się niedawno na antenie Orange Sport,że gdyby miał cofnąć czas,to nie zwolniłby tak pochopnie trenera Zielińskiego,teraz widzimy z perspektywy czasu,że myślał o ponownym zatrudnieniu jego i tak też zrobił co wyszło i jemu i trenerowi($$$) na plus,jak dla mnie passa po spotkaniu ze Śląskiem zostanie podtrzymana,w mediach pojawiły się właśnie informacje,że do końca sezonu nie zagra Kaźmierczak,to cios dla klubu z Wrocławia! Po ostatniej złej diagnozie dla młodego Gikiewicza,przyszla pora na filar drużyny i najlepszego w ostatnim czasie piłkarza Śląska,ten brak w moim odczuciu będzie odczuwalny już w sobotnim spotkaniu w stolicy,zwycięstwo w meczu z Wisłą w żadnym stopniu mnie nie przekonuje,gdyż obroną każdego spotkania się nie wygra,nie każdy rywal da też prezent w 1 minucie w postaci świątecznego samobója;)Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli,bardzo ważny mecz dla jej układu,w moim odczuciu zdecydowanym faworytem są gospodarze,w tym meczu nie pomoże im nawet potrójny przegubowiec. niedziela 1/05/2011 Ruch Chorzów vs Cracovia Kraków 2.05 3.25 3.50
Under 2,5 @ 1,62
Tutaj zaryzykuję zwycięstwo gości z Krakowa,jakoś barwniej jak dla mnie gra ostatnia drużyna w tabeli,ostatnia w tabeli,to może mylić,bo na wiosnę ta drużyna potrafi grać i jest w czołowce rundy,poza tym Ruch &quot;lubi&quot; ostatnio spłatać figla swoim kibicom i wtopić na Cichej,tak było z Polonią Bytom jak i Koroną Kielce,dlaczego ma więc nie wygrać podrażniona i dodatkowo zmobilizowana przez Prezesa Filipiaka na wiosnę Cracovia??Z takiego kursu trzeba w moim odczuciu skorzystać,mecz porywającym widowiskiem raczej nie będzie,dobre piwo wskazane przed obejrzeniem ???? Pasy muszą w niedzielę zapunktować,jeśli nie chcą stracić kontaktu do uciekających drużyn z Bytomia i Gdyni.
Arka Gdynia vs Lechia Gdańsk
2.60 3.20 2.70
Under 2,5 @ 1,57
No i na deser 24 kolejki Old Firm derby Trójmiasta ???? Mecz,który zawsze ma wiele podtekstów,mimo że piłkarze w obydwóch drużynach się pozmieniali i nie łatwo znaleźć Lechistę czy Arkowca z krwi i kości,to dla kibiców nie ma to znaczenia,czy w drużynie gra wielu wychowanków czy nie,liczy się zwycięstwo nad lokalnym rywalem i dominacja na północy.Spotkanie do którego z pewnością z chłodniejszą głową podejdą pozbawieni w tym meczu dopingu swoich kibiców goście z Gdańska,Lechia utrzymanie ma już zapewnione,Arka w każdym meczu walczy o śmierć i życie,ciężko przez barwność naszej ligi wskazać zdecydowanego faworyta tego mecz,z resztą wydaję mi się,że takiego nie ma,co wskazują także kursy sugerujące remis,Lechia złapała ostatnio zadyszkę,lepsze mecz przeplatają słabszymi,bardzo ważne zwycięstwo w lidze z Legią,które z pewnością podbudowało morale drużyny po wysokiej porażce w pucharze na Łazienkowskiej,można powiedzieć,że odegrali się na Legii.Arka.....po pewnym zwycięstwie nad walczącą o te same cele Cracovią,przyszedł czas na blamaż na Konwiktorskiej,porażka w stosunku 4:0 powodów do radości nie daje,szczególnie kiedy w perspektywie mamy derby,lecz w moim odczuciu Arka nie przegra tego spotkania,wydaje mi się,że po twardym meczu szczególnie w środku pola,drużyny podzielą się punktami,a w 3miesćie zapanuje bezkrólewie ????
Życzę Powodzenia ! (Palce mi się palą:cool:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
przemeks87 0

przemeks87

Użytkownik
Legia mnie strasznie zastanawia. Potrafiła pięknie grać w meczu z Lechem i przegrać 0:1. Później rozgromiła Lechię 4:0, żeby kilka dni później przegrać z nią 1:2. Myślę, że ciężko cokolwiek prognozować na temat gry Legii, bo jest strasznie rozchwiana.
A tak btw, to myślę, że Wisła spokojnie rozjedzie Górnik ;)
 
huczek 14

huczek

Użytkownik
Piłka nożna, Ekstraklasa, 29.04.2011 godz.: 20:30
Spotkanie: Zaglębie - Lech (HT/FT)
Kurs: 5.0
Typ: 2/2
Bukmacher:Ladbrokes
Analiza:
Wydawalo sie,ze po tym jak Lech wygral przed 2 tygodniami z Legia wszystko bedzie juz zmierzac w dobrym kierunku. W ostatniej kolejce nispodziewani podzieli sie punktami z Bełchatowem. Uwazam to jednak za zwykly wypadek przy pracy. Trzeba jednak przyznac,ze sporo ich juz bylo w tym sezonie. Wpadke z Bełchatowem tlumacze sobie zmeczeniem krajowym pucharem. W koncu pare dni przed tamtym starciem meczyli sie w rozgrywkach pucharowych z POdbeskidziem. Co ciekawe przegrywali nawet dwoma bramki i udalo im sie po mimo to wyjsc z opresji. Dzisisaj na wyjezdzie zmierza sie z ligowym sredniakiem z Lubina. Tak naprawde nie ma snesu doszukiwac sie gwiazd w tej druzyny. Wlasciwie warto jest wspominiec tylko o Pawlowskim i Traoré. Na Poznanskiego Lecha to jednak raczej nie wstarczy. LEch jak na nasza lige ma naprawde mocna kadre. Kto nie kojarzy takich pilkarzy jak: Rudnevs, Ubiparip, Stilic, Kielb , Murawski, Bandrowski, Injac, Djurdjevic czy Arboleda. Z reszta do tych nazwisk mozna byloby bez watpienia jeszcze dorzucic inne osoby warte uwagi. Jestem przekonany,ze Poznaniacy narzuca im swoj styl gry juz od pierwszych minut spotkania. Kursy na roztrzygniecia w strone gosci sa naprawde bardzo zachecajace i szczerze je polecam. Kolejna strata puchktow przez Lecha bylaby spora niespodzianka,a w tym sezonie mielismy juz ich zby wiele. Jak dla mnie limit nieszczescia zostal juz wykorzystany.
 
haftus 140

haftus

Użytkownik
Arka vs Lechia 1
Spotkanie derbowe, a więc wszystko może się zdarzyć. Arka po świetnej grze z Cracovią, zagrała fatalnie w meczu z Polonią. Natomiast Lechia po serii słabych występów, pokonała słabo dysponowaną Legię.
Wybacz, ale co to za głupoty. Arka nie ma argumentów przeciwko Lechii, co pokazała dobitnie Polonia. Mecz z Cracovią to mecz pełen szczęścia, wynik nie odzwierciedla tego co sie działo.
Może i Legia była słaba w poprzednim meczu, ale to Lechia pokazała kawał ładnego, ofensywnego futbolu.
Czysta 2 tu jak nic.
Analizę napiszę w sobotę.
 
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
Wybacz, ale co to za głupoty. Arka nie ma argumentów przeciwko Lechii, co pokazała dobitnie Polonia. Mecz z Cracovią to mecz pełen szczęścia, wynik nie odzwierciedla tego co sie działo.
Może i Legia była słaba w poprzednim meczu, ale to Lechia pokazała kawał ładnego, ofensywnego futbolu.
Czysta 2 tu jak nic.
Analizę napiszę w sobotę.
No tak, ale wiesz derby to derby. Arka pierwszy test już zdała, pokonując jednego z dwóch głównych konkurentów w walce o utrzymanie. Co do szczęścia w meczu z Cracovią... No masz racje, jeden gol strzelony ręką, drugi po nieszczęściu bramkarza, a trzeci palce lizać. Świetna akcja i wspaniałe wejście Mirko Ivanovskiego. Można rzec, wejście smoka.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
VS



Jutro pierwsze mecze w 24 już kolejce Polskiej Ekstraklasy. Na Dialog Arena Zagłębie Lubin podejmie aktualnego (jeszcze) mistrza Polski Lecha Poznań.

Ten mecz może pokazać nam w jakiej formie jest finalista Pucharu Polski. Lech aktualnie zajmuje 5 miejsce ze stratą do lidera Wisły Kraków aż 11 punktów jest to strata do odrobienia jednak chyba dla Lecha liczy się miejsce na pudle i szczególnie wygrana w Pucharze Polski co będzie przepustką do europejskich pucharów. Lech wie że Legia z którą zmierzy się 3 Maja jest w podobnym położeniu i na 100% nie odpuści finału rozgrywek do Puchar naszego kraju. Do trzeciej Lechii traci Lech tylko 2 pkt co jest praktycznie żadną różnicą. Lech w rundzie rewanżowej zaczął grać lepiej wygrywał podgonił czołówkę i już się mówiło o majowym starciu w Krakowie z Wisłą jako o meczu o Majstra, jednak rzeczywistość jest bardzo ale to bardzo inna Lech nie ma skuteczności i to jest ich bardzo duży problem. Walenie głową w ściane można opisać ich ostatni mecz z Bełchatowem zresztą poprzednie spotkania również nie były wysokiej klasy czyli mecze z Warszawskimi ekipami.Jose Maria Bakero szumnie zapowiada że całkowicie mecz w lidze a pucharze to dwie różne sprawy a jednak nie zagra gwiazda ostatnich tygodni Arboleda ponieważ w PP pauzuje za kartki.
Kadra Lecha:
-Bramkarze: Krzysztof Kotorowski, Jasmin Burić
-Obrońcy: Seweryn Gancarczyk, Ivan Djurdjević, Bartosz Bosacki, Hubert -Wołąkiewicz, Grzegorz Wojtkowiak, Luis Henriquez
-Pomocnicy: Jakub Wilk, Jacek Kiełb, Sergei Krivets, Rafał Murawski, Semir Stilić, Dimitrije Injac, Mateusz Możdżeń
-Napastnicy: Artjoms Rudnevs, Bartosz Ślusarski, Tomasz Mikołajczak, Vojo Ubiparip

Dla Lecha to mecz bardzo ważny ewentulana porażka oddali od pudła bardzo Kolejorza jednak oni wiedzą że lepiej wygrać jeden mecz w pucharze i pojeździć po Europie niż jeszcze przez tyle kolejek ciężko pracowac i nic z tego nie mieć więc uważam że tutaj Lech podejdzie spokojnie i na zero z tyłu.Warto zauważyć wyniki Lecha na wyjazdach to jest katastrofa 2-2-7 czyli tylko 8 pkt zdobyli na terenach rywali.

Analize Zagłębia zaczne od nazwiska Urban.. Znany nam polski trener z Legii czy Polonii Bytom która była bliska kiedy prowadził ją właśnie Urban wywiezienia punktów z Bułgarskiej.Ogólnie Janek chyba wpłynął na Zagłębie dość pozytywnie. Miejsce w tabeli nie jest zbyt okazałe ale strata do trzeciej Lechii to tylko 6 pkt!Od wysokiej porażki z Górnikiem naprawde grają dobrze równo i widać że się starają. Ostatni mecz to strata dwóch punktów w meczu z Cracovią od której byli lepsi i strzał życia gracza Pasów w 90minucie ustawił wynik na 2:2. Na Bułgarskiej Lech przegrał 0:1 ze składem Zagłębia bardzo podobnym do obecnego..

Nie ma co się rozwodzić Zagłębie jest podrażnione tym wynikiem z Krakowa Lech za to jest bardzo mało skuteczny Bojan Isailović broni dobrze a w meczu z Pasami puścił dwa strzały nie do obrony.Lech czeka na Legie w finale i to wg. mnie widać a nie jak zapewniają Arboleda nie zagra bo ma odpocząć tylko chcą wypróbować się przed PP. Ja tu widzę szanse Zagłębia na dobry wynik wyjazdy Lecha są fatalne.Jeśli ktoś wygra to maksymalnie jedną bramką

Moje typy na ten mecz:

Wydaje się dobrą inwestycją UNDER 2.5 po kursie 1.52 oraz UNDER 1.5 po 2.55. Jeśli chodzi o moje inne typy to Zagłębie DNB po 1.84 oraz 1x po 1.41


VS
No i nadszedł czas na kolejny pojedynek pomiędzy Legią a Widzewem.Historia starć między tymi ekipami siega juz 1948roku kiedy to Legia wygrała aż 6:0.Nie ma się co bawić w statystki z historii moge tylko powiedzieć że zawsze w tych meczach jest walka są bramki są emocje.

Legia wyżej jak opisywałem pojedynek Lecha napisałem że skupią się na pucharze bo to może być jedyna furtka na Europę tutaj jest to samo.Skorża jeśli przegra finał będzie chyba skreślony bo Legia nie gra tak dobrze aby zdobyć tyle punktów żeby zająć miejsce na pudle ale oczywiscie wszystko może się odwrócić.Legia nie może pozwolić sobie kolejny sezon spisać na straty pod względem wygrania ligi bądź pucharu i oczywiście udziale w Europejskich pucharach.Dla nich mecz w Bydgoszczy będzie kluczowy i moim skromnym zdaniem remis z Widzewem im wystarczy. Jeśli wygrają puchar morale pójdą bardzo do góry i Legia zacznie grać i liczyć się w walce o pudło.Co do meczu z Widzewem wracają Ivica Vrdoljak i Inaki Astiz po karze za kartki. Legia ostatnie mecze grała bardzo słabo jedynie PP to była iskierka nadziei dla kibiców z Warszawy jednak w piątek zagrają o ważne 3 pkt jeśli chodzi o tabele. Kolejka jest tak ułożona że przy porażce z Widzewem albo remisem kilka ekip ucieknie a kilka nawet może przegonić Legie.Skorża nie skorzysta z Takesure’a Chinyamy któremu dokucza kolano. Generalnie kadra Legii niejest zła.Skorża przed meczem powiedział że finał z Lechem to mecz nr.1tego sezonu i pewnie tak będzie dlatego Widzew ma wielką szanse dobić Legie na Łazienkowskiej.

Widzew jedzie do Warszawy bez swoich kibiców co jest dużym osłabieniem bo jednak Łodzianie potrafią wspomóc swoją ekipę w ważnych meczach. Czesław Michniewicz ostatnio bardzo ciężko pracuje ze swoimi podopiecznymi i efekty tego widać gołym okiem. Dobra gra i dobre wyniki tzn trzy remisy ze średniakami oraz dwie wygrane w tym z Polonią Warszawa na wyjeździe 1:0. W tabeli miejsce 12 ale tylko 5 pkt straty do Lechii. Potrzebują chyba kilku punktów do utrzymania bo chyba jednak Polonia Arka i Cracovia będą między sobą toczyły boje o utrzymanie. Michniewicz zapowiada nowy rozdział z historii tych meczów i wygraną w Warszawie. Widzew ma grać ofensywny otwarty futbol taki jak ostatnio z Polonią. Wg. mnie kluczem do sukcesu jest Sernas który jeśli przełamie się Widzew zacznie wygrywać.Został powołany do reprezentacji i musi pokazać że zasługuje na to miejsce w kadrze swojego kraju.

Mecz powinnien być otwarty i słaby Skaba w bramce Legii oraz doping kibiców Legii w tym prestiżowym meczu spowoduje dużo bramek kurs jest dobry bo 2.05 na OVER 2.5 to dobra inwestycja.Jak dla mnie Legia skupi się na meczu w pucharze i spokojnie podejdzie do tego na luzie i tutaj Widzew musi uderzyć. Lepsza gra ostatnio i dobra forma skłania mnie do typu bezpiecznego i dla mnie bardzo dobrego x2 po 1.95.


Pozdrawiam!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
legionista1916-56529 9

legionista1916-56529

Użytkownik
Wybacz, ale co to za głupoty. Arka nie ma argumentów przeciwko Lechii, co pokazała dobitnie Polonia. Mecz z Cracovią to mecz pełen szczęścia, wynik nie odzwierciedla tego co sie działo.
Może i Legia była słaba w poprzednim meczu, ale to Lechia pokazała kawał ładnego, ofensywnego futbolu.
Czysta 2 tu jak nic.
Analizę napiszę w sobotę.
Masz rację, ale derby to derby. Arka pierwszy ważny test już zdała, pokonując jednego z głównych rywali w walce o utrzymanie - Cracovię. Dużo szczęścia? Zgadza się. Pierwszy gol - przypadkowy. Po strzale Zawistowskiego piłka trafiła golkipera Cracovii i wpadła do bramki. Drugi - strzelony ręką. Sędzia nie powinien go uznać. Trzeci? Akcja palce lizać i świetne wejście Mirko Ivanovskiego. Dając typ do tego spotkania wahałem się między 1, a X a 1X. Myślę, że Arka tego spotkania nie przegra. A co do tego kto powinien spaść, to liczę, że uczynią to Arka i Cracovia, a biedna Polonia Bytom się utrzyma. Z drugiej strony szkoda, że spadną dwie drużyny, które dopiero co pobudowały nowe, fajne stadiony.
 
haftus 140

haftus

Użytkownik
Myślę, że Arka tego spotkania nie przegra. A co do tego kto powinien spaść, to liczę, że uczynią to Arka i Cracovia, a biedna Polonia Bytom się utrzyma. Z drugiej strony szkoda, że spadną dwie drużyny, które dopiero co pobudowały nowe, fajne stadiony.
Liczę na spadek Polonii Bytom i jednak Arki bo to jednak ekipa co sezon z Gdyni nudzi nas grą a Polonia jak powiedziałeś jest biedna i myślę, że dobrze im zrobi odpoczynek w I lidze.
Dla mnie to najbardziej prawdopodobny scenariusz bo Cracovia w transie i nie odpusci do ostatniej kolejki.
 
M 0

morbid

Użytkownik
Typy na dzisiaj.
Legia - Widzew
Legia gra w kratkę, ma już w tym sezonie 11 porażek, w perspektywie mecz o PP, który przy formie Legii w lidze wydaje się właściwie ostatnim dzwonkiem na to by zakwalifikować się do pucharów. Tak więc nie ma się co forsować w meczu piątkowym, trzeba się oszczędzać na wtorek i zapewne z takim nastawieniem wyjdą piłkarze warszawskiej drużyny na mecz. Widzew na 5 ostatnich meczów dwa razy remisował. Na Łazienkowskiej raczej nastawi się na grę z kontry i z pewnością nie będzie forsował tempa, bo to jednak trudny teren. Jak dla mnie w tym meczu padnie remis, a dla odważnych proponuję obstawić dokładny wynik 0-0 lub ew. 1-1. Dobry typ to jak sądzę również under 2,5.

Zagłębie - Lech.
Nie będę się zbytni rozwodził nad meczem, gdyż już wiele zostało tu napisane. Dodam tylko, że od pierwszej minuty zagra Rudnews, co, mając na uwadze jak grał Lech z Bełchatowem (miażdżąca przewaga) + specjalne treningi skuteczności, zapewne zaowocuje łatwym zwycięstwem Lecha w Lubinie. Zagłębie nie ma w zasadzie żadnych argumentów by Lecha pokonać, a powoływanie się na wynik z meczu w Poznaniu jest lekką przesadą, Lech z meczu na mecz gra coraz lepiej tylko brakuje skuteczności. Dodatkowo zapewne Zagłębie nie postawi w bramce &quot;autobusu&quot; a to woda na młyn dla technicznie grających piłkarzy Lecha. Stawiam na pewne zwycięstwo Lecha (dla odważnych nawet z handi 1-0). Warto też chyba pokusić się o postawienie na over 2,5.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom