>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

24 kolejka Ligue 1 - 13-14 luty 2010r.

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik



Od razu widać, że najciekawiej będzie na Stade Louis, gdzie odbędzie się spotkanie między Monako, a Marsylią, czyli walka o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. To właściwie jedyny z takich szlagierów w ten weekend w Ligue 1. Poza tym interesujący może być mecz Auxerre - Rennes. Oba te zespoły również walczą wraz z wyżej wymienionymi Monako i Marsylią o puchary. Natomiast dość łatwe zadanie czeka czołową trójkę ligi, czyli Bordeaux, Montpellier i Lille, które to ekipy grają odpowiednio z Saint Etienne, Grenoble i Boulonge. Cała czołowa trójka gra u siebie, co jest jeszcze dodatkowym ułatwieniem, w walce z zespołami, które również między sobą walczą, ale na przeciwległym krańcu tabeli.


Zapraszam do dyskusji i podawania typów ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na początek zaproponować bym chciał dubelek na spotkania, o których pisałem w zapowiedzi.
Lille + Montpellier ✅ ✅
AKO: 1.97
bet365
Lille vs. US Boulogne
Lille co prawda ostatnio forma gorsza niż w grudniu i na początku stycznia, ale nie sądzę, żeby przeszkodziło im to w wygranej. Zwłaszcza, że po 3 porażkach (w lidze z Socheaux, Pucharze Francji po karnych z Colmar i Pucharze Ligi z Marsylią) wracają do formy. Wygrali u siebie z Lens i zremisowali na wyjeździe z Niceą (szału nie ma, ale lepsze to niż wcześniejsze porażki). A Boulonge gra ostatnio w kratkę, porażka przeplata wygranymi, czasem się remis trafi. Ale wygrane mecze to w Pucharze Francji, w lidze idzie im gorzej. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wyjazdy. Co prawda ostatnie 3 wyjazdy to remisy, ale wcześniej masakra. Moim zdaniem nie mają szans z Lille, które u siebie kozaczy. Nie przegrali od 16 spotkań, wygrali ostatnie 10. W lidze ostatnie 7. Także widać, że siła Lille u siebie jest spora, na tyle spora, żeby zniszczyć Boulonge.

Montpellier HSC vs. Grenoble
Tutaj również faworyt wydaje się i jest oczywisty. Druga ekipa z ostatnią. Montpellier ostatnio forma bardzo dobra, poza porażką z... Grenoble w Pucharze Francji 2:3 po dogrywce. Ale w lidze 4 wygrane ostatnio, zero straconych bramek. Grenoble co prawda ostatnio pocisnęło Auxerre 5:0, ale jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni. Postawa Grenoble na wyjazdach jest po prostu żałosna. Dwa punkty w 11 meczach ligowych w tym sezonie, 3 zdobyte bramki, 20 straconych. Masakra. A w sobotę ten bilans będzie jeszcze gorszy.
 
cozmo 19

cozmo

Użytkownik
Ja generalnie zgadzam sie z tymi typami, ale nie do konca. Boulogne moze ponownie zremisowac jesli beda sie umiejetnie bronic, bo ostatnio cos trudno przychodzi strzelanie goli przez gospodarzy. Co dopiero mowic o tej umiejetnosci wsrod zawodnikow gosci? Stad tez ciekawy wydaje sie typ na under 2,5. Podobny under przewiduje w Loriencie, gdzie bodajze nigdy miedzy tymi zespolami nie padl over. Poza tym Tuluza w pojedynkach z naprawde silnymi rywalami nagle traci zdolnosc strzelania wielu bramek, zreszta obie druzyny graja raczej taki futbol, w ktorym najwazniejsza jest obrona i korzystanie z bledow przeciwnika niz finezyjny futbol skupiony tylko i wylacznie na atakowaniu.
Bardzo ciekawy mnie mecz w Montpelier. Wyjasni on, czy naprawde doszlo do jakiegos przebudzenia Grenoble, czy byla to jednorazowa sensacja. Mozna dodac 1 do jakiegos kuponu, ale bynajmniej nie po to, by ostro grac, a juz szczegolnie nie jako singla. Dla mnie ten mecz to spora zagadka i wcale nie oczywiste zwyciestwo gospodarzy. Ciekawymi wydaja sie typy na over oraz, ze obie strzela, choc nie powiem, sa ryzykowne. Choc akurat over nieszczegolnie, bo sytuacja, ze Grenoble nie stracilo gola dlugo sie nie powtorzy, zobaczymy tylko jak bedzie ze skutecznoscia graczy Montpelier.
Zlamanego grosza bym nie dal na Auxerre ani Bordo, bo to co ostatnio te zespoly wyczyniaja wola o pomste do nieba, predzej bym sie sklanial na x2 w obu wypadkach, szczegolnie w zespole Jelenia. Bylbym tego znacznie bardziej pewien, gdyby nie wpadka Rennes w Pucharze Francji, ktora wolalbym jednak potraktowac jak wypade przy pracy. Poza tym spotkaniem goscie wyraznie sie odradzaja, zas Auxerre niestety sie stacza, a czare goryczy za malo groznego ataku przelalo bezkarne strzelanie do bramki Sorina przez najlepszych napastnikow Ligue 1 z Grenoble. I na niewiele sie zda strzelenie 3 goli przez Irka jakims slabeuszom, bo ich przyszly przeciwnik taki nie bedzie.
W sumie to jedyna w miare pewna wygrana bedzie miala miejsce w Lyonie. Lyon musi po prostu wygrywac, bo tu nie chodzi nawet o walke o mistrzostwo (na ktore wciaz maja pewne szanse), ale przede wszystkim o miejsce premiowane gra minimum el. LM. Z tego powodu ze skladem jakim dysponuja powinni sobie poradzic z Lens, ktore bynajmniej potega nie jest i obym sie tym razem nie zawiodl na bylym hegemonie tejze ligi. Tylko, ze znow na przeszkodzie stoi dygresja w postaci nieszczesnego pucharu, gdzie zwyciestwo 3:1 nad OM w pelnym skladzie musi robic wrazenie. Jednakze Lens to glownie druzyna wlasnego boiska i glownie tam zdobywa punkty, zas ow mecz w tygodniu miejmy nadzieje nieco ich podmeczy, co przyczyni sie do zwyciestwa Lyonu. Nono, ale sie rozpisalem ;]
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Zgadzam sie z przedmowcami w calej rozciaglosci ;) Moze dodam tylko ze mozna zastanowic sie na handi Lille, na 6 ostatnich zwyciestw 5 zakonczyly sie wynikami 3:0, 4:0 i 3:1 wiec handi jak najbardziej do rozwazenia, co prawda Boulogne malo traci bramek ale wynik 2:0 moze pasc.
Montpellier tez powinno przedluzyc serie zwyciestw do 6, Grenoble nie radzi sobie na wyjazdach (zadnego zwyciestwa) Szlagier odpuszczam(atak OM oslabiony brakiem Brandao) i podobnie jak mecz Bordeaux - kurs nieadekwatny do ryzyka, naprawde nie warto tego ruszac :p W meczu Auxerre - Rennes najbardziej prawdopodobny jest remis albo under 2.5
Co do Lyonu to tez stawiam na ich win - nie maja innego wyjscia jesli chca gonic czolowke.
Zastanawiam sie jeszcze nad Nicea. Orly nie szybuja lecz maja 10 spotkan bez zwyciestwa i na wyjezdzie czesto dostaja. Teraz zmierza sie z Valenciennes ktore... tez nie zachwyca. Chyba mecz na under... choc myse ze goscie strzela przynajmniej bramke :p
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rzeczywiście Lille i Montpellier to faworyci w swoich meczach. Szcególnie Montpellier czyli rewelacja sezonu w Ligue1 u siebie jest bardzo mocna. Sukcesu Grenoble z AJA bym tak nie wyolbrzymiał jednak. Montpellier gra bardzo ciekawą piłkę. Grenoble na wyjeździe raptem 3 gole strzeliło do tej pory, a ze przed tygodniem strzelili az 5 to starczy na pewien czas hehe.
Ale rzeczywiście mecz może byc cieżki. Wielkiego pogromu bym się nie spodziewał jak poprzednicy. 14-6 to bilans bramkowy gospodarzy tego meczu. Tak więc ciekawym typem są under i oba nie strzelą. Ale podstawowy typ to mimo wszystko wyygrana Montpellier @ 1,53 Unibet ✅1:0

-----------------------------
Przeciwnie do poprzedników uważam że szanse na wygraną ma Bordeaux. Czują już oddech rywali na plecach i pora na złapanie drugiego oddechu. StEtienne dysponuje tragicznym atakiem. Ich mecz co prawda odbędize się dopiero w niedizele, ale warto też zaznaczyc że nie mają w perspektywie w środku tygodnia meczu w LM więc jeszcze oszczędzac się nie mają po co. Tak więc Blanc zapewne pośle najsilniejszy skład, a dopiero w następnej kolejce oszczędzi kilku kluczowych zawodników na mecz z Olympiakosem. Trzeci mecz w lidze bez wygranej, a czwarty ogolnie to nie w stylu Bordeaux. Wiadomo kiedyś kryzys dopada każego, ale przełamanie równiez następuje. Ja bym posatwil jednak na Żyrondystow. Dodatkowo już czysto statystycznie biroąc to ile strzelają piłkarze St.Etienne a jest to dramatycznie mało i ile Bordo traci u siebie (4stracone) mozna sugerowac że Goście nie stzrelą gola. Z ostatnich pięciu wizyt na Stade Chabi Delmas tylko raz radowali się ze strzelonego gola i stawiali na defensywe co potwierdza również ilośc zdobywanych goli przez Bordeaux.
Typy : Bordeaux @ 1,40 Unibet ✅3:1
St.Etienne nie strzeli @ 1,78 Unibet ⛔


--------------------------
Co do Ol.Lyon to ja sobie ich odpuszczam bo tyle razy już zawodzili w tym sezonie że szkoda psuc sobie nerwy po raz kolejny. Na inne mecze póki co pomysłu zbytniego nie mam by cokolwiek obstawic. Ale jeszcze nie patrzyłem dokladniej przez pryzmat chocby underów, a z pewnością jakiś ciekawy sie znajdzie;)
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dopiero piątek, a już mamy ciekawą dyskusję.

Ja skupię się jednak na innych meczach aniżeli moim poprzednicy.



Mnie interesuje pojedynek Monaco z OM.

vs.



Bardzo interesujące spotkanie z tego względu, że oby dwie drużyny są w świetnej formie.Gospodarze jak i goście grali ostatnio w Pucharze Francji - jedni w lepszych nastrojach, a drudzy w gorszych.Gospodarze pokonali Mistrza Francji - Bordo na ich terenie [ btw. katastrofalna forma drużyny Blanca, w analogicznej sytuacji był Lyon rok temu - prowadzili w tabeli, żeby w II części sezonu stracić Mistrza ], a OM poległ z beniaminkiem z Lens.Była to zaskakująca porażka bo w lidze pokonali u siebie Valenciennes w dobrym stylu aż 5:1.Warto dodać, że trener drużyny z Prowansji zastosował rotację i nie zagrali od początku m.in Niang, Abriel czy Hilton, ale dobrą formę zasygnalizował Cheyrou oraz Ben Arfa co może być zaskoczeniem bo jest on w Marsylii skazywany na straty.Wiemy, że nie zagra na pewno Brandao, który doznał kontuzji w meczu z Lens i będzie pauzować około trzech tygodni.Tak więc zanosi się na to, że w ataku wystąpi Niang i będzie wspierany przez Ben Arfe oraz Valbuene.

Gospodarze.Rewelacja rozgrywek, podopieczni Guy Lacombe zajmują szóstą pozycję w tabeli L1, a tacy zawodnicy jak Nene [ najlepszy strzelec L1 ] bramkarz Ruffier i napastnik Park stanowią o sile zespołu.Zdecydowanie lepiej radzą sobie na swoim stadionie gdzie na ostatnich pięć spotkań wygrali aż cztery.Nie mniej jednak doznali ostatnio bolesnej porażki z ASSE, które walczy o utrzymanie.
Francuski portal właśnie napisał, że zabraknie ważnego ogniwa w zespole Lacombe&#39;a jakim jest Park i on na pewno nie wystąpi w meczu z OM [można przeczytać, że ma problemu z udem ] .

Marsylia gra ostatnio w kratkę, przeplata dobre mecze słabymi, ale jest to ostatni dzwonek do włączenia się do wyścigu o Mistrza Francji.Teraz muszą bezwzględnie wygrywać wszystkie mecze.Mimo, że Monaco to bardzo dobra drużyna w tym sezonie to potencjał ludzki jest po stronie OM i stawiam na ich wygrają.Ostatnie spotkania na terenie Księstwa wygrywali gości i sądzę, że w sobotę będzie podobnie.


Moja propozycja :

Olympique Marsylia @ 2.3 Unibet ✅✅✅

Olympique Marsylia DNB @ 1.66 Unibet
✅✅✅
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP

Montpellier - Grenoble
Rewelacja rozgrywek, wicelider tabeli podejmie czerwoną latarnię ligowej tabeli. Nikt przed sezonem nie spodziewał się, że Montpellier będzie na drugim miejscu w tabeli na tym etapie rozgrywek. Na początku sezonu mimo dobrych wyników nikt nie traktował gospodarzy poważnie. Muszę się przyznać, że ja także należałem do tej grupy. Czas pokazał jednak, że całkowicie niesłusznie. Montpellier traci do Bordeaux zaledwie 3 punkty strata ta ostatnio znacznie się zmniejszyła wskutek słabej dyspozycji Żyrondystów. Kto wie czy na koniec sezonu nie będziemy mieli sensacji jeśli chodzi o mistrza obecnego sezonu. Gospodarze świetnie radzą sobie na własnym obiekcie, bilans 8-1-2 jest naprawdę bardzo dobry. Wicelider tabeli ostatnio utrzymuje bardzo wysoką formę, wygrał kolejne cztery mecze, strzelając w nich sześć bramek i nie tracąc żadnej. Grenoble w ostatniej kolejce sprawiło ogromną sensację, rozbijając u siebie Auxerre 5-0. Sytuacja w tabeli nadal jest fatalna, goście zajmują ostatnie miejsce z zaledwie 10 punktami na koncie. Do bezpiecznego miejsca tracą aż 13 punktów. Szczerze mówiąc, nie wierzę żeby się utrzymali, jednak nie przekreśłam ich. Wszak nikt na początku sezonu nie spodziewał się tak fantastycznej postawy Montpellier. Jednak trudno się utrzymać w lidze, grając na obcych boiskach tak słabo jak dzisiejsi goście. Zdobyli jak dotąd na wyjeździe zaledwie 2 punkty w 11 meczach. W tym meczu o powiększenie tego niechlubnego wyniku będzie bardzo ciężko. Gospodarze są w naprawdę wysokiej formie i nie powinni mieć problemów z Grenoble. Goście na pewno są podbudowani psychicznie po ostatnim zwycięstwie, jednak to nie wystarczy dzisiaj na gospodarzy.
Mój typ:
Montpellier 1,55
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
13 luty 2010r
godzina 19:00​
OSC Lille - US Boulogne | Typ: Lille [-1] - Kurs: 1,76 ✅ 3-1
Spotkanie 24. kolejki Ligue 1. Lille, zajmujące aktualnie 3. pozycję w tabeli, zmierzy się z jednym z głównych kandydatów do spadku - Boulogne. Faworyt może być tylko jeden. Lille gra świetnie zarówno w lidze rodzimej jak i Europejskiej. Strzela dużo goli, nie ma problemów z obroną. Ostatnie wyniki też prezentują się całkiem nieźle (poza pucharami krajowymi) zatem myślę, że aspiracje w zespole Lille są bardzo wysokie i gospodarze mierzą na pewno w awans do LM, a być może nawet wyżej. Aby tego dokonać trzeba regularnie zdobywać punkty i dzisiaj nadarza się do tego świetna okazja, bowiem Boulogne gra fatalnie. Bilans bramkowy (-24) to jakaś katastrofa. Do tego seria 8 ligowych meczów bez wygranej i fatalna postawa na wyjeździe na przekroju całego sezonu. Ciężko przyznawać jakiekolwiek szanse zespołowi gości.
Ważną rolę w tym spotkaniu mogą też odegrać absencje w obu drużynach.
Lille wystąpi jedynie bez Nicolasa Plestana.
W Boulogne nie zagrają: Daniel Moreira (uraz kolana), Habib Bellaid (pachwina), Olivier Kapo, Zargo Toure (obaj udo), Damien Perrinelle (bark) . Wątpliwy jest też występ Nicolasa Rabuela.
Jak widzimy lista nieobecnych w zespole gości jest bardzo długa. Myślę, że będzie to dodatkowy atut na korzyść gospodarzy, którzy powinni spokojnie poradzić sobie z Boulogne. Kurs mało kuszący (1,20-1,30) ale handicap całkiem prawdopodobny i już po lepszym kursie.
 
cl9vius 17

cl9vius

Użytkownik
v


Bordeaux v Saint Etienne
1:0 DW @ 6.00 &amp; Under 5.5 - 1.75
Gamebookers
Mecz lidera Bordo z zespołem walczącym o utrzymanie St. Etienne. Wczorajszym zwycięstwem rewelacyjny beniaminek Montpellier zrównał się punktami z Żyrondystami. Ci.. czując oddech rywala na plecach powinni dziś wygrać, ale przeciwnik jest niewygodny, walczy o utrzymanie.. i choć na razie byt niby mają pewny (6 pkt przewagi na strefą spadkową) to punkty nadal muszą gromadzić. Ostatnio Saint Etienne wygrało u siebie z Monaco 3:0, mimo, że wcale nie było uznawane za faworyta. Bordo natomiast przegrało w Rennes 2:4. Kolejkę wstecz nie potrafili pokonać słabego Boulogne remisując 0:0. Lekka zadyszka.. ale wg mnie dziś pokonają rywala - wynikiem 1:0 - St. Etienne nieźle radziło sobie w ostatnich spotkaniach jeśli chodzi o tyły i straciło tylko jednego gola w 3 ostatnich ligowych potyczkach. Zanosi się nudny mecz.. i wywalczone w bólach zwycięstwo Bordo - oczywiście w moim odczuciu. W tym sezonie Bordo już 4-krotnie wygrywało w takich rozmiarach - a patrząc sezony wstecz.. to wynik 1:0 padał dwa razy w 3 ostatnich wizytach Les Verts na Stade Chaban-Delmas.
 
L 51

legionista880

Użytkownik
a ja powiem troche z innej beczki o ile Lille pokazuje swietna pilke i zasluguja na miejsce w 3ojce bez watpienia tak Montpellier w ostatnich meczach jedzie na przyslowiowym farcie. w dwoch ostatnich meczach NIC nie pokazali(moze nie musieli grali z outsiderami) ale na nerwy dziala mi ze drepcza po Bordeaux. Znajac zycie za rok max walka o utrzymanie. Za 3 tygodnie jada do Żyrondystow i mam nadzieje ze mistrz skarci ucznia. Postawilem nie malo ze Bordeaux wygra lige i te nerwy ze &quot;ktos taki&quot; chociaz szanuje beniaminka nie odpuszcza moze dzialac na nerwy ????
 
travism 190

travism

Forum VIP
24 kolejka Francuskiej Esktraklasy za nami, oto wyniki:




W tej kolejce obyło się bez wiekszych niespodzianek. Dość pewnie swoje meczy wygrali zawodnicy mistrza Francji Bordeaux oraz ekipa Lille z Obraniakiem w składzie, który strzelił 2 bramki. Dość wymęczone zwycięstwa odniosły ekipy Marsylii, Lyonu i Montpellier z czego marsylczycy zwycięską bramkę zdobyli w koncowych minutach spotkania. Cieszy dzisiejsze zwycięstwo ekipy Auxerre w której to grają Nasi rodacy a mianowicie Ireneusz Jelen i Dariusz Dudka. Ten pierwszy strzelił dla swojej ekipy zwycięską bramkę zaś drugi nie pojawił się na murawie ani na sekundę.


Zachęcam do konstruktywnej dyskusji na temat ostatniej kolejki Ligue 1.​
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jeszcze jedenastka kolejki wg. L&#39;Equipe.

Zdecydowanie piłkarz kolejki to Wendel - dwie bramki i asysta.Dziwi trochę nominacja Ruffiera bo uważam, że byli lepsi bramkarze w tej kolejce.

 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom