>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

28 kolejka Ekstraklasy [16-17.05.2009r.]

Status
Zamknięty.
sieku 31

sieku

Użytkownik
Proponuję typ na Jagę, która u siebie gra bardzo skutecznie i osiąga wysokie wyniki. Tym samym odrabia zaległości z meczy wyjazdowych... I tym razem chyba już nikt nie będzie pisał że Grosik i Franek cienko grają, bo akurat ich bilans bramek w Białbymstoku jest statystycznie bardzo obiecujący. Polonia natomiast już się raczej nie liczy w walce o podium bo ciężko sobie komukolwiek wyobrazić by pierwsza 3 oddała pole komuś z &#39;zewnątrz&#39;. Poza tym Polonia według mnie nie dorosła do tak wysokiego miejsca w tabeli a mecze w ich wykonaniu są nierówne i często szczęśliwe dla nich. Poza tym kurs zawyżony...

Kolejny mój typ to gra na Górnika z ujemnym handicupem. Górnik przy swoim potęcjali finansowym i kadrowym nie pozwoli sobie na spadek. Poza tym ich ostatnie mecze były całkiem obiecujące, zwłaszcza te na własnym stadionie.. a Odra jak to Odra. Do ekstraklany się nie nadają, choć zdarzały im się fenomenalne mecze. Ale to raczej nie ich czas... órnik gładko wygra minimum 2 golami.

Meczy Wisły, Lecha i Legii nie komentuję bo większość osób na forum nie dorosła do dyskusji pozbawionej kierowania się kibicowskimi preferencjami, więc po co te przepychanki wywoływać? :/
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Spotkanie: Arka Gdynia - Ruch Chorzów ⛔
Typ: X
Kurs: 3.10
Bukmacher: bet-at-home

Analiza: Dziś o 17.45 w Gdyni sędzia z Warszawy Piotr Siedlecki rozpocznie spotkanie inaugurujące 28. kolejkę polskiej Ekstraklasy, w którym miejscowa Arka podejmować będzie chorzowski Ruch.
Obie drużyny bronią się przed spadkiem (goście mają nad Arką 2 punkty przewagi, z kolei Arka ma zaledwie jedno oczko przewagi nad zamykającymi ligową tabelę Górnikiem i Cracovią), także zapowiada się niezwykle emocjonujący pojedynek, gdyż podział punktów nie zadowoli żadnej ze stron. Problem tylko w tym, że obie ekipy dawno już po ich komplet nie sięgnęły (Arka po raz ostatni wygrała na początku grudnia ubiegłego roku! Z kolei Ruch poczuł smak ligowego zwycięstwa w połowie marca). Wydaję się, że i dziś obie drużyny mogą obejść się smakiem...
Więcej szans na zwycięstwo dawałbym gościom, którzy pod wodzą Waldemara Fornalika jeszcze nie przegrali, w międzyczasie dwukrotnie pokonując w Pucharze Polski warszawską Legię.
Trener gospodarzy Marek Chojnacki w dalszym ciągu nie może skorzystać z leczącego uraz Bartosza Karwana. Ale do gry wracają za to Łukasza Kowalski i Damian Nawrocik. Z kolei Niebiescy będą zmuszeni sobie radzić bez Macieja Sadloka, Marcina Zająca, Gabora Straki oraz zatrzymanego przez policję Ireneusza A.
Często zdarza się, że w &quot;spotkaniu o 6 punktów&quot; mamy ich podział. I takie właśnie rozstrzygnięcie typuję w dzisiejszym meczu. Mój typ: 1:1
 
1 0

14honor88

Użytkownik
15.05 20:00 Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1 hc [0:1,5] @ 1.85 bet365 8|10 ⛔


Do zakończenia sezonu pozostały tylko 3 kolejki. Tym samym jeśli Lech myśli poważnie o mistrzostwie musi to spotkanie wygrać. Rywala ma do tego idealnego. Drużyna gości spisuje się ostatnio nawet dobrze jednak patrząc na całokształt spotkań na wyjazdach wygląda to już mizernie. Mianowicie na 13 spotkań wyjazdowych wygrała raptem jedno i dwa kolejne zremisowała w bramkach 7:25. Tym samym faworytem w tym spotkaniu będzie Kolejarz który do lidera (Wisła) traci zaledwie 1 oczko. W Poznaniu po 3 remisach z rzędu nie ma już śladu bowiem drużyna w końcu zaczęła wygrywać. W półfinale Pucharu Polski z &quot;Czarnymi koszulami&quot; ,a następnie we Wrocławiu ze Śląskiem (2:0). Do zespołu dołączył wkońcu Hernana Rengifo i gra zaczęła się układać tak jak powinna. Poważnych osłabień nie ma tak że Kolejorz wystąpi praktycznie w optymalnym składzie. Co do Lechii jak już pisałem ost. grają nie tyle efektownie co efektywnie. Wygrana z Jagiellonią (3:1) i Arką (2:1) wyciągneła ich ze strefy spadkowej. Sam mecz z Jagą mało ciekawy , ustawiony w 30 min przez czerwoną kartkę dla zawodnika gości. Natomiast z Arką to był mecz walki i z całego przebiegu gry to najsprawiedliwszy byłby remis. Oba mecze przedzieliła porażka w Zabrzu (0:2). Lechia przystąpi do tego spotkania osłabiona brakiem pauzującego za żółte kartki Macieja Rogalskiego. W kadrze meczowej zabrakło również Mateusza Bąka, Jakuba Kawy, Arkadiusza Miklosika oraz Pawła Pęczaka. Tak więc typuję tu zwycięstwo podopiecznych F.Smudy, który nie zaznał smaku porażki już od 18 spotkań. Przed własną publicznością Lech nie przegrał natomiast od dwunastu meczów. Ostatnie spotkanie obu zespołów rozegrane w Gdańsku zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań aż 3:0.

Z ciekawostek warto zaznaczyć że w spotkaniu zagra Ivan Turina. Do niedawna tylko zmiennik Kotorowskiego, który jednak po fatalnym błędzie został odsunięty na ławkę. W dziewięciu spotkaniach w których bronił Turina Lech odniósł jeden remis i osiem wygranych. Bohaterem stał się po spotkaniu z Polonią Warszawa gdzie w serii rzutów karnych nie przepuścił żadnego z nich. zaś w ostatniej kolejce był wybrany bramkarzem kolejki.

Przewidywane składy:
Lech Poznań: Turina - Kikut, Tanevski, Arboleda, Henriquez - Peszko, Murawski, Bandrowski, Stilić, Lewandowski, Rengifo.
Lechia Gdańsk: Kapsa - K.Bąk, Cvirik, Wołąkiewicz, Mysona, Kaczmarek, Wiśniewski, Piątek, Surma, Kowalczyk, Zabłocki.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP


Arka Gdynia - Ruch Chorzów
1:2​


W pierwszym spotkaniu tej kolejki w którym Arka podejmowac będzie Ruch może wydarzyc się wszystko. Jest to typowy mecz o 6 punktów ponieważ obie ekipy są realnie zagrożone spadkiem. Ruch zajmuje 13 a Arka 14 miejsce w tabeli. Tak jak już napisał Belfast Boy remis nie zadowoli żadnej z drużyn. Dlatego możemy spodziewac się ofensywnej gry z obu stron. Ale czy to wyklucza remis? Wcale nie. W ostatnich 10 ligowych potyczkach obie drużyny zremisowały tylko trzy razy. 7 porażek ma Arka a 6 Ruch. W ostatniej kolejce Ruch zremisował z Piastem (0:0) co na pewno nie można uznac jako dobry wynik ale już remis z 26 kolejki z Lechem już tak. Natomiast Arka przegrała z Polonią Bytom 2:1 (jak pamiętamy do 80 minuty prowadziła) a kolejkę wczesniej zremisowała ze Śląskiem Wrocław 3:3 (przegrywała już 1:3). Więc jak widac drużyna Arki jest zdolna do wszystkiego. A jak będzie dziś? Ostatnie ligowe starcie obu drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem. W dzisiejszym meczu taki wynik jest mało prawdopodobny ponieważ w przypadku otwartej gry z obu stron powinny pojawiac się sytuacje podbramkowe. A co do zwycięstwa którejś z ekip to naprawdę ciężko przewidziec. Osobiście uważam, że ostatnio trochę lepiej prezentuje się Ruch, choc należy przyznac, że grają również w kratkę. Jednak mam nadzieję iż uda im się dzisiaj zdobyc cenne 3 punkty, który oddali od nich widmo spadku. Jednak najlepiej odrzucic możliwosc remisu (który wcale by mnie nie zdziwił) czyli zagrac dnb.
Moja propozycja:
Ruch (remis nie ma zakładu - około 2.05) ✅✅
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
do tosiek: super i to mi sie podoba....... to sie nazywa profesionalne podejscie do bukmacherki.....

legie nie warto grac po takich kursach bo jest bez formy i nie moga gola strzelic woogol;e ostatnio.....

co do lecha miales racje meczy sie nie milosiernie....remisujac 0-0 .....i nie zanosi sie na win....chyba skonczy sie remisem 0-0 bo lechia wlaczy mocno w obronie .....
 
1 0

14honor88

Użytkownik
16.05 17:00 Górnik Zabrze - Odra Wodzisław 1 @ 1.63 gamebokers 10|10

Mecz ostatniej szansy dla drużyny Górnika Zabrze. W tej chwili do miejsca 13-ego (dającego utrzymanie) tracą 4 pkt. Strata punktów w tym meczu może być dla tego zespołu katastrofalnym błędem. Jest to ich najłatwiejszy z 3 spotkań jakie jeszcze zostały. Później zagrają z Craxa (w) i P.Warszawa (d). Więc jeśli nie z prawie pewną utrzymania Odrą to gdzie Górnik zdobędzie punkty. Widmo spadku chyba podziałało skutecznie na ten zespół ostatnio bynajmniej u siebie zaczęli grać lepiej. To zapewne także zasługa wspaniałej publiczności która wierzy do końca w utrzymanie. Dzięki czemu &quot;Żabole&quot; w tym roku na własnym stadionie nie przegrali (2:two:0 | 7:3). O dodatkową motywacje na spotkanie z Odrą postarali się wczoraj fanatycy Zabrzańskiej drużyny przychodząc na piątkowy trening swojego zespołu. W obu zespołach skromne osłabienia. U gospodarzy nie zagra D.Gorawski zaś u gości zabraknie napastnika Tomasza M., który po środowym finale Pucharu Ekstraklasy został zatrzymany przez policję w związku z aferą korupcyjną. Faworytem spotkania jest Górnik jednak Odra łatwo poddać sie nie musi. Podopieczni R.Wieczorka grają ostatnio bardzo dobrze. Wygrana z Craxa , Jagą i remis z P.Warszawa sprawił że Odra zdobyła 7 oczek w 3 spotkaniach i do pełni szczęścia brakuje 1 punktu by być pewnym utrzymania. Fakt porażki w finale PE oraz zatrzymanie snajpera zespołu dodatkowo mecz prawię o &quot;pietruszkę&quot; stawia Odrę Wodzisław na straconej pozycji i myslę że warto tu zagrać na Górnik.
 
mroyen 0

mroyen

Użytkownik
Spotkanie: Górnik Zabrze - Odra Wodzisław
Data i godzina: 16.05.09 godz. 17:00
Typ: 1(0:1)
Kurs: 2,85
Bukmacher: Centrebet
Analiza:
Dziś o 17:00 na stadionie przy Roosevelta odbędzie się mecz o ,,wszystko&quot; dla Górnika Zabrze, który za wszelką cenę musi wygrać dzisiejsze spotkanie z Odrą Wodzisław. Górnik jest ostatni w tabeli tracąc 1 punkt do strefy barażowej. Jeśli wygra to przedłuży sobie szanse na utrzymanie w lidze. W składzie Górnika mają zagrać wszyscy kluczowi zawodnicy:Adam Banaś, Mariusz Magiera, Dawid Jarka, Dariusz Kołodziej, Robert Szczot i Piotr Madejski. Drużyna z Zabrza ostatni mecz przegrała z ŁKS Łódź 2:0, ale na własnym stadionie Górnik prezentuję się znakomicie w tym sezonie, nie przegrywając żadnego meczu, a dwa ostatnie pojedynki wygrali. Odra to drużyna zajmująca 9 miejsce w tabeli (32 punkty). Tylko jakiś przypadek może spowodować żeby gracze z Wodzisławia mogli spaść do 1 Ligi. Warta uwagi jest informacja, że występ Moskala stoi pod znakiem zapytania. Także, sądzę, że dziś Górnik pewnie wygra mecz z Odrą minimum dwoma bramkami i ,,nas Górnik nigdy nie spadnie!&quot;
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP


Cracovia Kraków - GKS Bełchatów
1:0​


Dzisiaj jako ostatni w Ekstraklasie zmierzą się Cracovia i GKS Bełchatów. Obie drużyny walczą o całkiem odmienne cele. Pasy o utrzymanie a GKS o grę w europejskich pucharach. Cracovia zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli i jeśli marzy o utrzymaniu nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Już dziś przyjdzie im się zmierzyć z drużyną która celuje w europejskie puchary więc nie będzie mowy o odpuszczeniu spotkania z ich strony. GKS plasuje się na 5 miejscu i wciąż ma realne szanse na zajęcie 3 miejsca ale by to osiągnąć po prostu musi wygrywać. Patrząc na ich ostatnie spotkania śmiało można stwierdzić, że realizowali postawiony przed nimi cel. Dopiero w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Polonii Warszawa, przegrywając z nimi 1:0. Tym samym została przerwana świetna passa sześciu zwycięstw pod rząd. Zawodnicy Cracovii mogą swoim dzisiejszym rywalom pozazdrościć takiej dyspozycji. Pasy w ostatniej kolejce uległy Odrze 2:1 ale za to kolejkę wcześniej ograli Polonię Warszawa 1:0. Jednak było to zwycięstwo po pięciu meczach kończących się porażką lub remisem krakowian. Z drugiej strony należy zauważyć, że Pasy dobrze prezentują się na własnym stadionie co na pewno potwierdzają wyniki: 1:0 z Polonią Warszawa, 1:1 ze Śląskiem czy 0:0 z Ruchem. Z kolei piłkarze z Bełchatowa świetnie radzą sobie na wyjazdach. Jednym słowem zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, którego wynik jest arcytrudno przewidzieć. Piłkarsko wydaje się, że lepszy jest GKS jednak w tym spotkaniu należy doliczyć mobilizację piłkarzy Pasów, wsparcie kibiców i sam fakt, że u siebie grają zdecydowanie lepiej. Dlatego jeśli ktoś chce spróbować swoich sił w stawianiu na zwycięzce tego spotkania to najlepiej niech to zrobi w singlu. Ja ze swej strony bardziej przychylę się ku zwycięstwu Cracovii . Innym typem na to spotkanie jest over 2,5. Obie drużyny będą atakować a to z kolei będzie stwarzało sytuacje podbramkowe oraz sytuacje do kontr – a to mam nadzieję, że przyniesie nam bramki. Do tego typu na pewno zachęca kurs.
Moje propozycje: (obie ryzykowne)
over 2.5 (około 2.30) ⛔⛔
Cracovia ( dnb) (około 1.85) ✅✅
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
Może i Legia nie zagrała kapitalnego meczu. Ale nie był też zły. Strzeliła 3 bramki i w pełni na nie zasłużyła. Różnice pomiędzy zespołami było bardzo dobrze widać. Więcej w temacie Legii chyba pisać nie trzeba
 
D 5

devil13england

Użytkownik
JA to dziekuje Bogu ze Chinyama ma kontuzje bo jak by byl sprawny to daje rece uciac ze w tych sytuacjach co strzelal Paluchowski i asystowal Gizie Chinyama by spapral sprawe przestrzelajac z 10 metrow obok bramki.Mimo tego iz kibicuje Legii to modle sie o to zeby go sprzedali przy pierwszej nadarzajacej sie ofercie(moga byc klopoty z ofertami).
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
JA to dziekuje Bogu ze Chinyama ma kontuzje bo jak by byl sprawny to daje rece uciac ze w tych sytuacjach co strzelal Paluchowski i asystowal Gizie Chinyama by spapral sprawe przestrzelajac z 10 metrow obok bramki.Mimo tego iz kibicuje Legii to modle sie o to zeby go sprzedali przy pierwszej nadarzajacej sie ofercie(moga byc klopoty z ofertami).
To się módl dalej, bo gdyby nie On to Legia już bardzo dawno temu pożegnała by się z mistrzostwem.
 
sieku 31

sieku

Użytkownik
To się módl dalej, bo gdyby nie On to Legia już bardzo dawno temu pożegnała by się z mistrzostwem.
Stary, to że zdobył dużo bramek to nie znaczy zaraz że jest super graczem i zawdzięczamy mu wysoką pozycję. Widzisz, ja oglądam wszystkie mecze Stołecznych i mogę Ci spokojnie powiedzieć że siła zespołu leży w linii pomocy. Bo choć i oni wiele partaczą i się na nich narzeka to właśnie ta linia dogrywa Chyniamie i to oni kreują mu &quot;setki&quot; z których on wykorzystuje 20% co już samo w sobie brzmi paradoksamnie!! Przy tylku sytuakcjach, które inni mu wypracowują gdyby był doby to sprawa mistrza rozstrzygnięta byłby już od dawna...
A to że zdarza mu się strzelić ładną bramkę to tylko statystykach... przy tylu szansach kazdy by w końcu trafił.
Legii potrzeba prawdziwego napastnika, takiego który nie marnuje w banalny sposób akcji, który sam potrafi coś rozegrać i który potrafi przyjąć piłkę...!!! Bo o trafianiu w światło bramki to już nawet nie wspomnę. Więc nie pisz mi tu że dzięki niemu mamy szansę na mistrza bo jak przśledzisz mecze ligowe w których akurat Chyniama nie grał to zmienisz zdanie...
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Poważnie myślę o postawieniu dzisiaj na Piasta. Ze Śląskiem mają już 3 wygrane w tym sezonie, brakuje im akurat dokladnie jednego zwycięstwa do pewnego utrzymania w lidze. Śląsk już powoli myśli o wakacjach, Puchar Ekstraklasy już jest, pewne miejsce w lidze również, o jakieś dodatkowe ambicje będzie trudno. Piastunki u siebie grają bardzo dobrze, Wiśle urwali punkty, Lechowi i Legii niewiele do tego brakowało. Swój stadion im jak najbardziej sprzyja, jak zwykle przyjdzie sporo kibiców, będzie więc okazja do zdecydowanego zwycęstwa. Kurs również dobry jak dla mnie, o jakiś poważniejszych urazach nie słyszałem. Z tego co kojarzę, to Tarasiewicz nie będzie mógł dzisiaj zasiąść jeszcze na ławce trenerskiej, co też napewno wpłynie na Śląsk ( no chyba, że coś mnie ominęło, bo miałem pracowite dwa tygodnie ;-))
 
D 5

devil13england

Użytkownik
Legii potrzeba prawdziwego napastnika, takiego który nie marnuje w banalny sposób akcji, który sam potrafi coś rozegrać i który potrafi przyjąć piłkę...!!! Bo o trafianiu w światło bramki to już nawet nie wspomnę. Więc nie pisz mi tu że dzięki niemu mamy szansę na mistrza bo jak przśledzisz mecze ligowe w których akurat Chyniama nie grał to zmienisz zdanie...
RACJA!!!!!!!Przy tej lini pomocy co ma teraz Legia w ataku az prosi sie o napastnika typu Saganowski czy Grosicki.Obydwaj zreszta grali w Legii.A co do Chinyamy to nie jestem jego zwolennikiem przypomina mi dawnego Yahaye co tez było nieporozumieniem.I szacun dla chinyamy za te wszystkie bramki ale tak jak napisales gdyby nie jego pudla to mistrzostwo bylo by juz ze dwie kolejki temu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom