>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

3. Grand Prix Bahrajnu [04-06.04.2014]

Status
Zamknięty.
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Grand Prix Bahrajnu [04-06.04.2014]



Piątek, 4 kwietnia ▶
# 1 Trening 13:00 - 14:30
# 2 Trening 17:00 - 18:30
Sobota, 5 kwietnia ▶
# 3 Trening 14:00 - 15:00
# Kwalifikacje 17:00
Niedziela, 6 kwietnia ▶
# Wyścig 17:00

Wyniki z sezonu 2013 ▶
Kwalifikacje
Wyścig



▶ Statystyki toru Albert Park

Info o torze:
Pełna nazwa: Gulf Air Bahrain Grand Prix
Lokalizacja: Manama, Bahrajn
Długość okrążenia: 6,299 km
Liczba okrążeń: 57
Liczba zakrętów: 15
Dystans: 308,651 km
Pierwsze Grand Prix: 2004
Rekordzista toru: Michael Schumacher (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2013: Sebastian Vettel (Red Bull Renault)
Zdobywca PP w sezonie 2013: Nico Rosberg (Mercedes)

Welcome to Kingdom of Bahrain :!:
Formula1 nie daje o sobie zapomnieć. Kierowcy wraz z zespołami i swoim sprzętem wczoraj wylądowali w Bahrajnie a od piątku zaczynamy weekend wyścigowy w Manamie. Niektórzy wracają tutaj bardziej chętnie, niektórzy mniej za sprawą zimowych testów na tymże torze. Na pewno faworytami pozostają Mercedesy, ale muszą uważać na Sebastiana Vettela, który wygrywał tutaj dwukrotnie w 2012 i 2013r.
– Oglądałem wskazania GPS i w łukach [Red Bulle] są dokładnie tak samo szybkie jak my. Nie mam wątpliwości, że Renault poprawi silnik [jednostkę napędową] i wtedy obejrzycie bardzo zacięte wyścigi między nimi i nami – powiedział Hamilton.
+ jeszcze trzeba poprawić przepływ paliwa bo to strasznie ogranicza RBR z danych wynika, że mają największe zużycie, dlatego im dalej w wyścig tym bardziej przypomina to procesję do mety niż ściganie. Na pewno w gronie faworytów trzeba również wymienić oba Williamsy, a szczególnie Felipe Massę, który był najszybszy podczas testów w Bahrajnie do tego wygrywał tutaj dwukrotnie w 2007 i 08r. także będzie się liczył w walce o podium. Prócz wymienionych trzeba zwrócić uwagę na Fernando Alonso, który wygrywał w Manamie aż 3krotnie w 2005, 2006 i 2010r. i również powinien liczyć się w walce o najwyższe lokaty. Kimiego Raikkonena nie wymienię mimo, że rok temu w Lotusie zajał tutaj drugie miejsce, pojechał fantastyczne zawody startując z 9 pola. Jednak na testach zimowych jak i na początku sezonu spisuje się w Ferrari poniżej oczekiwań, nieustannie narzekając na złe prowadzenie się bolidu. Oczywiście jest jeszcz Nico Hulkenberg w SFI, który zawsze i wszędzie może namieszczać. Jak na Bahrajn przystało - będzie gorąco!



Zapowiedź GP Bahrajnu ▶
http://www.youtube.com/watch?v=FBMIyItwOMM
Zapraszam do dyskusji nt. GP Bahrajnu i jednocześnie dzielenia się swoimi propozycjami
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
P 402

plastelina

Użytkownik
mix
Alonso, Fernan.. Maldonado, Pas..
Kto lepszy 1 1,13

Hulkenberg, Ni.. Grosjean, Roma..
Kto lepszy 1 1,22
Vettel, Sebast.. Raikkonen, Kimi
Kto lepszy 1 1,50
ako @2.07

kwalifikacje
Lotusy wcześniej czy później odpalą ale póki co 2 sekundy w plecy
Kimi męki pańskie...
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Kto lepszy (Q)
Alonso1.35 ⛔ - Raikonen
&quot;Kimi Raikkonen cały czas narzeka na niezbyt posłuszny przód swojego F14 T, który sprawia mu sporo problemów od samego początku sezonu.&quot;
a już w Bahrajnie
„To nie był dla mnie łatwy dzień. W żadnej sesji nie czułem się komfortowo w samochodzie. W pierwszym treningu uszkodziłem podłogę na zakręcie nr 4, co zmusiło mnie do zjazdu. Zespół wykonał świetną robotę, szybko wróciłem na tor. Jednak przez problem z hamulcami, nie udało mi się ukończyć całego programu&quot;

1 trening
Alonso -3
Raikonen -6
2 trening
Alonso -3
Raikonen -14

a na singla
Raikonen- Button 2.00 ⛔
1 trening
Button-5
2 trening
Button-6
Button znacznie lepiej w dwóch dotychczasowych wyścigach, kwale także lepiej
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jesteśmy w trakcie trzeciego weekendu wyścigowego GP Bahrajnu. Zespołu bardzo dobrze znają ten tor ze względu na dużą ilość pokonanych okrążeń podczas przedsezonowych testów, skąd wczoraj niektóre zespoły nie kwapiły się do pokonywania okrążeń.
Znamy już również układ sił w stawce, bezkonkurencyjny jak na razie Mercedes a za nim odpowiednio: Ferrari, Redbull, Williams, Maclaren…
Q
Sebastian Vettel – Daniel Riccardo @3,20✅✅ Expekt
Daniel to świetny zawodnik, szczególnie w czasówce. W ich bezpośrednim H2H w tym sezonie jest 1:1, więc skąd taki kurs ? Riccardo jeździ tutaj lepiej, czy to obecnie pokonując Vettela w FP2 o 0,170s (a właśnie w takich warunkach jak podczas FP2 odbędą się dzisiejsze kwalifikacje), jak również podczas testów na tym torze gdzie w lutym Riccardo ustanowił najlepszy czas z silników Renault 1:35;700. W FP1 mechanicy poprawiali bolid stąd gorszy wynik, ale już w FP2 poprawy dały efekty i Daniel zajął 4 miejsce. Po treningach Ricardo liczy na dalszy postęp swojego bolidu, w pogodnych warunkach, które są zapowiadane na dzisiejsze kwalifikacje taki kurs trzeba pobrać, gyż Riccardo w niczym nie ustępuje w szybkości na tym torze Vettelowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jenson Button - Felipe Massa @1,85 Expekt 7-8⛔⛔ minimalnie
W FP2 i dzisiejszym treningu lepszy Massa. Dzisiejsze czasy wieczornego&quot; treningu trzeba traktować z przymróżeniem oka, gdy bolidy były wolniejsze niż wczoraj. Williams dużo nie jeździ tutaj, gdyż jak twierdzą mają wiele danych z przedsezonowych testów i celują w kwalifikacjach w TOP6. Trzeba pamiętać, że Williams na tym torze najszybszym bolidem zaraz po Mercedesie na zimowych testach. W poprzednich rundach słabe wyniki w Q gdyż obie sesje rozgrywane były w deszczowych warunkach, a bolid Williamsa na mokro sobie nie radzi. Dziś wreszcie sesja odbędzie sie na suchym torze więc Massa i Bo77as pokarzą ich prawdziwe tempo.
Wygra kwalifikacje: Lewis Hamilton @1,4⛔⛔ Expekt Jednak Rosberg
Chyba tylko awaria może pozbawić go zwycięstwa. Mercedesy czuja się w Bahrajnie świetnie, to przez 4 długie proste i mało szybkich sekcji zakrętów. Jego główny rywal to oczywiscie Rosberg ale jednak odstaje od niego o te kilka dzięsiatych. Wszystkie treningi wygrał Lewis bez żadnych problemów. Nico nabawił się dodatkowo jakieś kontuzji palca u lewej stopy, nie jest to pewnie jakiś większy problem ale zawsze może odczuwać dyskomfort a przez taki niuans może stracić jakże ważną, 0,01s.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Nie ma czasu, więc bez większych analiz.
Bottas vs Magnussen @1.55 Marathonbet ✅
Williamsy najszybsze po Mercedesach, dzisiaj na sucho Bo77as i Massa popiszą się bdb czasami. Magnussen słabe treningi i bez szału na oponach z żółtym paseczkiem.
Ricciardo vs Vettel @2.95 Expekt ✅
Ve44el jakiś problem z hamulcami w 3FP i praktycznie cały trening przeszedł koło nosa. Będzie na styk czyli 50/50 stąd łapiemy większy @.
Kvyat vs Vergne @1.72 Unibet ✅
Młody Rosjanin wpasował się w klimat Bahrajnu i jest szybszy od początku weekendu wyścigowego.
Maldonado vs Grosjean @2.02 Marathonbet ⛔ P16-P17, o 0.009 tyś sekundy wolniejszy, niesamowita sierota z pay drivera z Ameryki Płd, teraz już choćby Gro jechał bez silnika to i tak nie postawię na Pastora ????
Francuz problemów z bolidem ciąg dalszy, Wenezuelczyk zyskuje te 0.3s na okrążeniu.
Alonso vs Vettel @2.1 Marathonbet ✅
Czy to na testach czy to na treningach FA lepszy od MŚ. Ferrari ma dobre tempo na 1 okrazeniu.
Massa vs Raikkonen @1.55 Betsson ⛔ Massa gdyby nie zawalił ostatniego okrążenia byłby w TOP5 a tym samym przed Kimim, pech.
Felipe był najszybszy na testach, teraz też czuje się bardzo pewnie, będzie TOP5. Raikkonen dalej w cieniu.
 
hayto 631

hayto

Użytkownik
Bottas - Massa
Bottas @1.58 Marathonbet
// ...​

Bottas w tym sezonie jeździ bardzo dobrze. W Australii 5 miejsce (awans o 10 pozycji), Malezja 8 miejsce (awans również o 10 pozycji). Valtteri w dwóch poprzednich wyścigach był przesuwany na starcie (Australia - 5 pozycji, Malezja 3). Dziś Fin wystartuje z takiej pozycji jaką zajął w kwalifikacjach, czyli 3, Massa zaś z 7. Smaczku dodaje rywalizacja pomiędzy dwoma kierowcami Williamsa. W poprzednim wyścigu Felipe został poinformowany przez radio, że Valtteri jedzie szybciej i ma go &quot;puścić&quot;, lecz Brazylijczyk tego nie zrobił. Bottas lepsza pozycja startowa i lepsze tempo wyścigowe od Massy. W mojej opinii fin dziś powalczy o podium.
Kobayashi - Ericsson
Kobayashi @1.40 Marathonbet

Tutaj krótko. Kobayashi zdecydowanie lepszy i bardziej doświadczony kierowca, Ericsson debiutuje w F1. Japończyk dobrze zaprezentował się w Malezji. Na treningach do GP Bahrajnu lepszy był Kamui. Na starcie Japończyk ma przewagę dwóch miejsc nad kolegą z zespołu. Chyba tylko jakaś kolizja może przeszkodzić Kobayashiemu, by ten nie był lepszy od Marcusa.
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Sutil, Adrian-Gutierrez, Esteban 1.55
&quot;Adrian Sutil po dzisiejszych kwalifikacjach musiał odwiedzić sędziów wyścigu, którzy wymierzyli mu karę za zblokowanie podczas czasówki Romaina Grosjeana.
Niemiec otrzymał od sędziów karę przesunięcia o 5 pozycji na starcie wyścigu. Biorąc pod uwagę, że zakwalifikował się do niego na 18 pozycji, do GP Bahrajnu przystąpi z ostatniego pola.&quot;
Sutil nie wykręcał tu ekstra wyników, trzy razy 15 miejsce, więc to ostatnie pole może być sporym problemem. Obaj z teamu Sauber, więc liczę, że skupią się na Estebanie, który zajął 15 pozycję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Witam pierwszy raz w dziale ???? .
Ferrari - Williams 2 @@ 1.55 bwin
Tutaj patrzyłbym bardziej na Bottas&#39;a, który od początku sezonu pokazuje bardzo dobrą dyspozycję. W Australii piąte, a w Malezji ósme miejsce, jednak jeszcze nie startował z tak wysokiej - czwartej pozycji. Do tego na plus dla Williamsa idzie to, że na torze jest dużo prostych, co pozwoli wykorzystać zalety ich bolidu. Alonso miał problemy z bolidem w Q3, co przyczyniło się na najniższa możliwą lokatę. Dodatkowo widać, że bolidy Ferrari nie są jeszcze w super dyspozycji co może się przyczynić w wyścigu. Jak dla mnie Williams póki co lepiej wypada i liczę tutaj między innymi na Bottasa.
Liczba sklasyfikowanych kierowców - powyżej 15.5 @@ 1.60 betsson
Z bolidami coraz lepiej, deszcz nie jest zapowiadany, mega gorąco nie będzie więc jakieś odciążenie dla silników, mam nadzieję, że na pierwszym zakręcie pajacerki nie będzie.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Sklasyfikowy: Pastor Maldonado TAK @2,3✅✅ Unibet
Pora aby i Madonado zaliczył pierwszy w tym roku i pierwszy w nowych barwach finish na mecie. Ostatnie dwa wyścigi nie ukończył z powodu problemów ze swoim bolidem. Tutaj na torze w Bahrajnie, jak dotąd jego bolid nie zawodzie, przynajmniej pod względem technicznym. Dzisiaj podczas wyścigu będzie piękna pogoda, więc tym większa pewność że Wenezuelczyk ominie jakieś głupie stłuczki. Niezawodność jego samochodu, główna bolączka pierwszych GP zdecydowanie uległa poprawie, bardzo dużo ilość okrążeń w treningach, odpowiednio: 31, 25, 21 bez większych problemów. Myślę, ze w względnie niskiej temperaturze, bezdeszczowej pogodzie dziś Pastor zamelduje się na mecie wyścigu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Bahrajnu niedziela 17:00 - wyścig
Kimi Raikkonen - Sebastian Vettel
Typ : Raikkonen @ 1,666 marathon ⛔
Kimi rusza z P5, a Vettel z P10. Różnica na starcie już spora. Vettel miał wczoraj w 3 treningu przygodę i wyjechał na piasek, potem w kwalach już nie miał dobrych osiągów. Ogólnie tor nie sprzyja Red Bullowi, który ma po prostu słabszą prędkośc na prostych, a tor w Bahrajnie to kilka długich prostych więc Vettel na nich sporo będzie tracił. Red Bulle zawsze mocne w zakrętach ze względu na aerodynamikę i swój docisk.
Kimi pechowe GP Malezji kiedy juz na początku Magnussen przebił mu tylną prawą oponę i wyśćig w zasadzie był spisany na straty.
Kimi lubi ten tor o czym świadczy statystyka
Który z kierowców najczęściej stał na torze w Sakhir na podium? Nie, wcale nie Alonso. Vettel i Massa też nie. Rekordzistą jest Räikkönen, który na „pudło” wskakiwał aż sześć razy. Niestety, ani razu na jego najwyższy stopień, za to po trzy razy na miejsca numer dwa i trzy.
Ponadto wypowiedź Raikkonena, który mówi tak :
Kimi Raikkonen (P5): Jestem dość zadowolony z kwalifikacji, gdyż aż do dzisiejszego poranka nie czułem się dobrze w samochodzie. Poprawiamy się we wszystkich obszarach, a nowe części dały mi lepsze wyczucie przodu. Nie jesteśmy jeszcze tam gdzie byśmy chcieli, jednak ścieżka jest właściwa, a my mamy odpowiednich ludzi. Ciężko przewidzieć, jak rozwinie się wyścig, gdyż wczoraj miałem problemy na pośrednich oponach, a balans był lepszy na miękkich. Wiemy, że nie możemy walczyć z Mercedesem, jednak dziś było lepiej niż podczas poprzednich rund i postaram się o jak najlepszy wynik.
Vettel będzie miał cięzko się przebijać bo obu kierowców dzieli mocna grupa jak Alonso, Button, Massa czy Magnussen.
Aa i warto dodać, że Kimi startuje z czystej strony toru, a Vettel z tej brudniejszej, jakiś atut to też jest bez wątpienia.

--------------
Warto też wg mnie coś dawać na
Valteri Bottas- Sergio Perez
Typ : Bottas @ 1,51 marathon ⛔
Perez wystrzelił jak filip z konopii wczoraj zaskakując mnie barzdo. Williamsy szybkie i dobre na tym torze co potwierdzali w testach. Potencjał po stronie Fina dla mnie i tez on powalczy o wysokie miejsca, a Perez raczej moim zdaniem będzie tracił pozycje...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom