>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

3. kolejka I ligi (15-16.08.2015)

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP

Przed nami trzecia kolejka I ligi. W ostatnie kolejce Zawisza przegrał niespodziewanie z beniaminkiem z Kluczborka, teraz jest okazja do rehabilitacji i mecz z Pogonią Siedlce, która to niespodziewania w sumie zremisowała z Chrobrym, ale na dzień dzisiejszy to kandydat do spadku. W innym ciekawym spotkaniu Arka podejmie GKS, Arka zdobyła w 2 spotkaniach 4 punkty , były to mecze z Wisłą Płock i Zawiszą, a więc bardzo dobry start i można realnie myśleć o awansie, ale trzeba punktować najlepiej za 3 punkty i najlepiej u siebie ;).
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Dolcan Ząbki @ 3.00 Marathon, 1:1 ⛔ dla mnie odważnych DNB 2.10
Mega value. Bełchatów jest przesłaby, cała jedenastka wymieniona praktycznie, prócz Flisa i Rachwała. Są to odrzuty, takie jak np. Klemenz, czy też grajki, które mają się ograć jak Serafin, czy Zgarda. Porażka ze Stomilem u siebie, później wygrana w trudach w końcówce z Chojniczanką. Wyniki w sparingach słabiutkie. Trenerem Ulatowski, co nic dobrego nie wróży. Dziś w Pucharze z Bytovią zdecydowanie słabsi od gości, &quot;pół&quot; sytuacji w meczu. Dolcan naprawdę fajna ekipa jak na 1 ligę, znane nazwiska i to nie na emeryturze. W Siedlcach na inaugurację zwycięstwo aż 4:0, na silnej Miedziance ugrali remis, a w pucharowym meczu z Cracovią wstydu nie przynieśli. Jak dla mnie zdecydowanym faworytem Dolcan, dlatego taki kurs pobieram z chęcią.
 
M 340

macvas

Użytkownik
9Kolejka zapowiada się ciekawie. Kilka ekip grało/gra w PP, stąd ich forma może wykazywać pewne wahania, co warto mieć na uwadze. Co do zasady nie ruszałbym meczów Arki i Chojniczanki, które są po dogrywce i karnych.
W związku z tym, jeżeli katowicki GKS wybrał się w tourne z Suwałk do Trójmiasta, to wytypować wynik spotkania w Gdyni to jak z trafieniem szóstki w lotka.

Osobiście upatrywałbym, że Sosnowiec podtrzyma dobrą passę i na własnym obiekcie odprawi z kwitkiem Wigry, które na starcie sezonu są po trójmeczu z Katowicami (dwie wtopy liga+PP z GKS&#39;em i okazałe zwycięstwo z Rozwojem) a teraz trafia im się kolejna długa podróż wszerz kraju. Wigry to ligowy średniak, natomiast Sosnowiec ma nieco wyższe aspiracje, stąd warto kontynuować mocne otwarcie. W tym spotkaniu o niespodziankę będzie ciężko, chociaż spodziewam się otwartej gry ze strony suwalczan.

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki Typ: Sos. i powyżej 2,5 @4,30 betclic


Pomimo pechowej porażki w PP z Bełchatowem przemawia do mnie dyspozycja Bytovii, która na otwarcie tej kolejki zagra na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Gospodarze z pewnością, po tym jak porwali się z Motyką na Suwałki (porażka 0:4), będą chcieli coś sobie i kibicom udowodnić. Rozwój jest beniaminkiem i pytanie czy porażka na polskim biegunie zimna to jednorazowy wypadek, frycowe a może coś więcej? Wiele wyjaśnia tutaj sam trener:

My dopiero wchodzimy w tą dużą piłkę. Jesteśmy absolutnym beniaminkiem. Dopiero dotykamy zespołów i smaku I ligi. Rozpoczęliśmy szczęśliwie, bo z trzema punktami w dwóch bardzo trudnych wyjazdach. Niestety, mecz z Wigrami brutalnie ściągnął nas na ziemię. Już wyciągnęliśmy wnioski. Podobnie było po przegranym meczu w Pucharze Polski z GKS Katowice. Nie zagraliśmy tam dobrego meczu, ale to zaprocentowało z Olimpią Grudziądz. Natomiast teraz po cichu liczę na to, że porażka w Suwałkach zaprocentuje w sobotnim meczu z Drutex-Bytovią.
Sam trener przyznał również, że ma wielki szacunek do przeciwnika i docenia potencjał drzemiący w piłkarzach przyjezdnych. Tutaj (podobnie do starcia Zagłębie-Wigry) spotykają ekipy które na ten sezon obrały dwa inne cele. Pytanie czy Rozwój jest w stanie przeciwstawić się tym wszystkim atutom z których słynie ekipa Bytovii? Twierdzę, że będzie to jednostronne spotkanie w którym goście może nie uraczą Nas kanonadą (w PP w Bełchatowie mieli problemy ze skutecznością, a teraz dojdzie jeszcze zmęczenie), ale z powodzeniem zgarną trzy punkty.

Rozwój Katowice - Drutex-Bytovia Bytów Typ: Byt. i poniżej 2,5 @4,25 betclic ⛔ Klasyka polskiej piłki , czyli wyrównanie w doliczonym czasie.. szkoda, bo kurs zacny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
W 100% podpisuje się pod tym co napisali @nr69 oraz @macvas. Sam pograłem takiego dubla i liczę na łatwy zysk bo value jest bardzo duże w obu przypadkach.
Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki @ 1 @ 2,3 ⛔
GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki @ 2 @ 2,75 ⛔
AKO: 6,32 bet365

Zagłębie może być czarnym koniem rozgrywek. Widać, że drużyna z Sosnowca to nie ekipa klejona na szybko, a mądrze budowana ekipa gdzie wymieniane są najsłabsze ogniwa. W meczu z GieKSą przy Bukowej goście z Sosnowca zamykali przez większość spotkania gospodarzy na własnej połowie co idealnie obrazuje formę w jakiej są piłkarze Zagłębia. Wczoraj pewna wygrana z Górnikiem Zabrze w PP, która tylko może im dodać animuszu.
Wigry groźne jedynie u siebie. Na wyjazdach wygląda to jak obrona Częstochowy z nielicznymi kontrami. Zagłębie powinno pewnie skarcić taką grę Wigier.
Bełchatów jest słaby, bardzo słaby. Wygrana z Chojnicami po dwóch karnych otrzymanych w końcówce. W GKSie nie ma obecnie drużyny i kurs @ 3,00 jest mocno przesadzony tym bardziej, że drużyna Dolcanu Ząbki jest w wysokiej formie. Jak dla mnie Bełchatów to taki Widzew z ubiegłego sezonu i z każdą kolejną kolejką kursy na ich rywali będą mniejsze więc teraz trzeba kuć żelazo póki jest gorące.
 
chameau 19

chameau

Użytkownik
Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz 2 1,75 Bet365 ✅✅✅ izi 0:3

Również zgadzam się odnośnie typów na Dolcan, a do tego wg mnie bardzo pewnym typem tej kolejki będzie granie na Zawiszę. Pogoń Siedlce wiadomo – odszedł tron drużyny, takie nazwiska jak Djousse, Ratajczyk, Lewandowski, Demianiuk itd. W piłce nożnej ważnym aspektem jest atut własnego boiska, czego Pogoń również nie będzie mieć, gdyż z tego co wiem, mecz będzie rozgrywany w Pruszkowie. Teraz Zawisza: klub, który wg mnie będzie aspirował do walki o awans. Początek nie najlepszy, ale widzę potencjał po wygranym meczu w PP z Chrobrym 4:1!! Poza tym całkiem mocna paka, więc pójdą za ciosem i ograją słabą ekipę z Siedlec, by podgonić trochę w tabeli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
MKP Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz 1X 2,10 Bet365
Śmieszą mnie te argumenty o Pogoni Siedlce. Chciałem już to napisać w wątku z 2 kolejką, gdzie każdy ewidentnie stawiał na Chrobry Głogów. Co prawda również byłem pesymistą w 1 kolejce, bo Dolcan gra fajną piłkę (oglądałem ją dwukrotnie na żywo). W tej lidze nie ma mocnych drużyn ani słabych. Żadna drużyna nie ma kompletu punktów, ani nie ma zero punktów. Jest to amatorska liga dla bogatych klubów moim zdaniem, jeżeli oceniamy na tle &quot;klasowym&quot;. Ekstraklasa czasem razi w oczy i zaskakuje. A I liga. Tu już nie ma mądrych, jeżeli chodzi o typowanie. Ja też się za niego nie uważam. Ale zaraz wysnujemy analizę obydwu drużyn.
W każdej analizie teraz będzie wg tych analityków forumowych zdanie, że odszedł Djousse, Ratajczak, Lewandowski, Demianiuk uważając ich za wielce trzonów. Jakich trzonów ja się pytam się? Jak czytam to w analizach forumowiczów, którzy jeszcze są na dodatku z Siedlec, to brak słów. Djousse który strzelił bramki 2x rakowianom oraz w Byczynie gdy był mecz Widzew - Pogoń, gdzie sam osobiście tej bramki nie widziałem oglądając mecz na żywo ponieważ była strzelona ona tak szybko przez gapiostwo obrony Widzewa? On do strzelania bramek się nie nadawał, tylko ewentualnie do skrzydłowych akcji gdzie potrafił okiwać trzech zawodników, czwarty już musiał faulować na żółtą kartę. Żaden z niego napastnik, aż dziw mnie bierze, że mało kto jeszcze nie zauważył tego mankamentu. Lewandowski był dobry do wykańczania stałych fragmentów gry. Ale piłka niestety go mało szukała. Ratajczak - nie odnalazł się zbytnio w tamtym sezonie, ani jego piłki posyłane ze skrzydła nie odnajdowały graczy. Lewandowski na obronie się tylko marnował. Więcej zrobił w ataku w końcówce w meczu z Chrobrym Głogów w Siedlcach niż Pogoń przez cały mecz. Przez co była strata bramki na 0:2, gdzie Pogoń w obronie zagrała w tej akcji... gorzej niż karygodnie.
Obrona Pogoni w meczu z Chrobrym Głogów
Lewandowski też opierdzielany w Grudziądzu przez zawodników czasem. Zresztą z Djousse w lidze teraz dobrej roboty nie robią. Ale fach kiwania zawodników (nawet z ekstraklasy w meczu PP z Lechem Poznań pozostał) No a Demianiuk, jego najbardziej szkoda - ale każdy pamięta jak było rok temu, że mówiono, iż sobie nie da rady. Ale wiosną ładnie złapał bakcyla po tej kontuzji w jesiennym sezonie. Lecz również, nie wiem czy wiecie, ale Pogoń się wzmocniła, dzięki... odejściom z drużyny. &quot;Emeryci - Rodak, Kosiorowski&quot; jak również Grzesik (Pogoń nie miała nikogo innego już chyba do wystawienia w obronie, więc grała ta osoba - nie wiem jak dobrego ma menadżera, że znajduje się w II lidze).
Całe szczęście, że przybyli tutaj zawodnicy I-ligowi z doświadczeniem, dzięki czemu Pogoń może już czuć się pewniej niż rok temu. Ale nie do końca. Każdy pamięta Pawła Drażbę z Jagiellonii Białystok który tutaj przybył i ewidentnie nie wypalił. Jestem tylko ciekawy, czy nowy nabytek - Adam Duda, nie będzie od niego gorszy. Tak, gorszy. Słyszałem opinię od jednego z sędziów (wtedy sędziował w III lidze juniorów Lechii Gdańsk, a teraz sędziuje w Ekstraklasie) który mówił, że takiego drzewa to jeszcze nie widział. I po tej akcji gdzie dostał niemal wyłożoną piłkę mając sam na sam w meczu z Chrobrym i wystarczyło strzelić na dalszy słupek, trafił... w bramkarza, a po dobitce nie trafił w bramkę. Tego punktu się najbardziej obawiam. W te miejsce powinien wejść Dzięgielewski zdecydowanie. Duda zapewne zrobi out do następnego miesiąca max. Ale wydaje mi się, że &quot;trener&quot; Tarachulski (cudzysłów, bo nie jest trenerem, a szanuję tą osobę bardzo za końcówkę ostatniego sezonu) lubi wystawiać &quot;rajdowych&quot; zawodników na skrzydło, tak jak to było z Demianiukiem, którego zastąpił Djousse.
Dobrze, to cofnijmy się teraz do teraźniejszości. Uważam, że skład Pogoni, o którym była mowa w poprzednich wątkach zdecydowanie się wzmocnił, ponieważ grają w nim doświadczeni zawodnicy z I ligi. Sezon temu nie można było już tak powiedzieć. Teksty &quot;Z Demianiukiem do 1 ligi&quot;, były popularne, oraz narzekanie na żadnych porządnych wzmocnień.
Aha, i na pytanie dlaczego tak chwalę Pogoń skoro oni dostali 4:1 i 0:4. Odpowiadam. Widziałem obydwa mecze. Coś takiego jak element w postaci zgrania zupełnie nie istniał. W Gdyni przypadkowy gol po stałym fragmencie gry i obrona Częstochowy. A w Pruszkowie, gdzie niemiejscowa Pogoń grała z Dolcanem to już tragizm. Wymiana piłek w środku pola i na swej połowie perfekt, ale na połowie przeciwnika fatalna. Proste błędy frustrowały publiczność. W Głogowie widać było, że ten element został dopracowany i piłkarze powinni wywieźć stamtąd nie jeden, tylko trzy punkty. Mam nadzieję, że zaowocuje on w niedzielnym meczu.
A co do Zawiszy Bydgoszcz. Tutaj będzie krótka analiza, ale szczegółowa. Po pierwsze to taka, że zabraknie tutaj Alvarinho. I to w nim upatruję szansę zwycięstwa. On był odpowiedzialny za linię obrony w &quot;Zecie&quot;. Kluczbork to fantastycznie wykorzystał. Chrobry już w ostatnim meczu PP nie. Drużyna z Głogowa musiała zagrać bardzo fatalnie, niemal jak z Pogonią, ale miała furę szczęścia, że nie przegrała u siebie. Lecz Zawisza również nie zagrała dobrego meczu. Co prawda dali sobie radę bez Alvarinho. Oczywiście że dali, bo oczy krwawiły z powodu braku gry gości.
Więc można walnąć śmiało 1X. Pogoń może śmiało być teraz na środku tabeli, a Zawiszę jako faworyta do awansu nie uważam, a tym bardziej po przegranej z beniaminkiem. Takie rzeczy nie mogą się zdarzyć. Najładniejszą piłkę w I lidze sezon temu grało Zagłębie Lubin. Co prawda Pogoń też zremisowała z Zagłębiem na wyjeździe, ale wynik 0:0, gdzie Pogoń miała szczęście, co prawda nawet &quot;troszeczkę&quot; okazji ale grał Drażba w ataku, zatem wynik zasłużony. Lecz tu nie było bramek, ale żeby Kluczbork strzelił rozumiem, jedną, max dwie. Ale trzy bramki. No przepraszam, ale najpoważniejszy kandydat do awansu (GKS Bełchatów niemal odmłodzony) popełnia 3 błędy grając z beniaminkiem? Odpowiedź prosta.
Gdyby Pogoń była zgrana, mogłaby grać dalej o PP, jak również mieć więcej punktów jak dotychczas. W meczu z Chrobrym widziałem ją nie do końca perfekcyjną, ale progres był widoczny. Mam nadzieję, że ten progres zostanie dopracowany do meczu z Zawiszą, gdzie wykorzystają brak Alvarinho oraz będzie można zobaczyć dobry kawał futbolu!
Osobiście przypuszczam, że będzie 3:1, 1:0, lub ewentualnie... 2:2. I to takie nawet pechowe można rzec. Jak będzie, przekonamy się o 17:00 w Pruszkowie!
 
mirio 14

mirio

Użytkownik
Pogoń - Zawisza 1 DNB 3.50 b365
Ja poszedłem o krok dalej. Większość dostrzega, że w Bełchatowie po spadku nie został prawie nikt ze składu ekstraklasy, a tymczasem w dniu jutrzejszym w ekipie z Bydgoszczy, która dwa miesiące temu leciała z ekstraklasy - jedynym piłkarzem będzie Drygas. Portugalczycy, na których wszyscy opierają siłę bydgoszczan, Mica i Alvaro ostatnimi czasy narobili trochę problemów, mieli malutkiego focha i generalnie nie bardzo uśmiecha im się kopanie na zapleczu. Niby wszystko zostało załatwione i wszyscy doszli do porozumienia ale kwas pozostał. Bydgoszczanie grają piach na wyjazdach, obronę aktualnie tworzą starsi panowie, którzy nie załapali się do ekstraklasy. W napadzie nieotrzaskana młodzież i posiłki z niższych lig. Mnie to nie przekonuje. Bliżej wg mnie jutro jedynki niż dwójki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom