>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

37. kolejka Ekstraklasy (14.05 - 15.05.2016) – OSTATNIA KOLEJKA

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Betano
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PROMOCJI W Betano!
Betano - bonus 100% do 200zł!
No i proszę państwa dotarliśmy do końca. Ostatnia seria spotkań.
Co wiemy przed ostatnią kolejką?
Legia – zagra w eliminacjach LM / LE
Piast – zagra w eliminacjach do LM / LE
Zagłębie – zagra w eliminacjach do LE
Podbeskidzie Bielsko-Biała – spadek
Co się rozstrzygnie?
Ostatnia drużyna w pucharach – Cracovia lub Lechia
Skład podium – kto mistrzem, kto Vice mistrzem, a kto trzeci.
Kto spadnie z ligi tutaj kandydatów jest dwóch – Górnik Łęczna lub Górnik Zabrze.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!​
 
forfa 118

forfa

Użytkownik
Myślę że Lechia łatwo nie odda tego co zarobiła, dzisiaj Cracovia pokazała jak &#39;&#39;umie&#39;&#39; grać faulując na każdym kroku, myślę że szykuje się mecz na karne, ale ostatecznie Lechia wejdzie.
Co do spadku to Łęczna ostatnio nie świeci, 5:1 z Podbeskidzie i tylko tyle jeżeli chodzi o ich temat, może również widnieć remis, bo Zabrze strzelić strzeli, ale ile ????


edit: Kluby z wielkich liter ;) - Robson1416
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
B 14

bartekczl

Użytkownik
Grupa spadkowa

Korona - Jagiellonia - najtrudniejszy mecz do wytypowania, bo kluby już bezpieczne. H2H za Koroną, forma podobnie, ale czy da to wygraną. Niekoniecznie. Czuję remis. Tym bardziej, że Jaga w 36. kolejkach tylko sześć razy podzieliła się punktami. Ponadto ich jedyny remis z Koroną na wyjeździe miał miejsce w 2010. Dlatego zaufam statystykom. Wydaje mi się, że będzie to jedyny remis w tej kolejce. Kurs będzie tutaj ok. 3.10 na remis. Remis zapewni im 3. miejsce w strefie spadkowej, bo nie sądzę, by mieli wygrać i przegonić lepiej prezentujące się ekipy z Krakowa oraz Wrocławia.

Podbeskidzie - Wisła - mecz bez historii. Łatwa wygrana Wisły z drugoligowcem. Tym bardziej, że za plecami czai się Śląsk, a pozycja niżej to strata ok. 200 tys. zł, co dla będącej w słabej kondycji finansowej Wisły nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Podbeskidzie jeszcze nie wygrało w historii u siebie z Wisłą, ale było sporo remisów. Dlatego kurs ok. 2 zł na wygraną gości.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna - nie wyobrażam sobie ułatwiania zadania ze strony ekipy Rumaka, który ewidentnie chce zająć 9. miejsce. Granie na remis, tzw &quot;ustawka&quot; nie będzie miała miejsca. Śląsk wygra, bo złapał formę i ma lepszych piłkarzy. H2H niezłe. Nie przegrali z Łęczną odkąd 1. liga zmieniała nazwę na Ekstraklasę. Dla Łęcznej porażka będzie oznaczać spadek, o czym poniżej. Kurs ok. 2.50.

Termalika - Górnik - niech Termalika się cieszy, że Jaga odpuściła im mecz, bo nie byłoby tak słodko. Teraz w głowach Niecieczy zapewne wakacje. Górnik trafił na dobrze dysponowana Koronę i remis był całkiem niezłym rezultatem. Termalika ostatnio wygrywa tylko na wyjeździe. No chyba, że przyjeżdża Legia. Przegrała ostatnio z Łęczną, więc drużyną, która potrzebowała bardziej punktów na tamten moment. Z Górnikiem jest podobnie. W Krakowie remis 2:2 po sporym farcie wyczerpał limit szczęścia, ale na utrzymanie to wystarczyło. Pora by Górnik zasmakował go trochę. Kurs ok. 2.

Grupa mistrzowska

Tutaj już powinno być jaśniej.

Cracovia - Lechia - porażka Cracovii z Pogonią utwierdziła mnie w przekonaniu, że Pasy nie chcą do pucharów. Najpierw karny, potem szybko stracona bramka. Coś tu śmierdzi odpuszczeniem pucharów. Lechia potrzebuje zwycięstwa, by znaleźć się w czwórce. Tak też się stanie, mimo iż H2H słabe dla przyjezdnych. Tylko jedna wygrana na siedem spotkań. Kurs myślę ok 2.20 początkowo, ale będzie szybko pikował.

Lech - Ruch - atut własnego boiska oraz dobre H2H za Lechem. Należałoby godnie pożegnać się z kibicami oraz pokazać się przyszłym pracodawcom, powalczyć o kontrakty i pozostanie w drużynie. Dlatego typuję zwycięstwo Kolejorza. Ruch ma w myślach komisję licencyjną. Zdziwię się, gdy ktoś przymknie oko na te długi. Poza tym ani jeden ani drugi zespół nie wygrał w grupie mistrzowskiej. Jeśli ktoś ma się tutaj przełamać to z pewnością gospodarze. Kurs zostanie wystawiony w okolicach 1.80.

Legia - Pogoń - mało kto wyobraża sobie inny rezultat niż zwycięstwo Legii. Tym bardziej, że obie ekipy są w zgodzie. Na Pogoń odpoczywał Borysiuk oraz Kucharczyk, co było dobrą decyzją trenera. W optymalnym składzie wyciągneliby max remis w Gdańsku, a i to nie dawałoby mistrzostwa. Wprawdzie zabraknie Lewczuka i być może Jodłowca oraz Guilherme, ale na Pogoń to wystarczy. Święta im goście nie popsują. Ale taka sama liczba punktów na koniec sezonu co Piast, nie przystoi ekipie z takim budżetem i kadrą. Kurs 1.40 to max.

Piast - Zagłębie - goście wyżej nie będą, puchary zapewnione, mogą spaść niżej, ale jak pisałem wyżej Cracovia na pewno nie wygra z Lechią. Myślę, że Stokowiec da pograć juniorom. Piast z kolei pełna mobilizacja, bo nadzieja na mistrzostwo jeszcze jest. Pewnie będą mistrzami przez kilkadziesiąt minut, gdy będą prowadzić, a Legia remisować. Tu zostanie wystawiony kurs ok. 2.

Podsumowując:
Korona - Jagiellonia - X ⛔
Podbeskidzie - Wisła 2 ✅
Śląsk - Łęczna 1 ✅
Termalika - Górnik 2 ⛔
Cracovia - Lechia 2 ⛔
Lech - Ruch 1 ✅
Legia - Pogoń 1 ✅
Piast - Zagłębie 1 ⛔

Najmniej pewnie do typowania:
Korona - Jagiellonia
Termalika - Górnik

Ok, mój błąd. Nie ma zgody. Tam samo sądziłem, że jest jeszcze zgoda Zagłębia z Lechem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Legia - Pogoń - mało kto wyobraża sobie inny rezultat niż zwycięstwo Legii. Tym bardziej, że obie ekipy są w zgodzie.
Kibice Legii i Pogonii od jakiegoś czasu już w zgodzie nie żyją, więc nie będzie raczej sytuacji, jak cztery sezony temu, kiedy w ostatniej kolejce kibice Wisły chcieli podkładki ich piłkarzy, aby wygrał w Krakowie i w ten sposób zdobył mistrza nie patrząc na wynik Legii.
STS wystawił już kursy na najbliższą, decydującą kolejkę:
 
fanatyk1916 442

fanatyk1916

Użytkownik
bartekczl
Łeczna ogrywa Podbeskidzie i Nieciecze remisuje z Koroną w Kielcach oraz z Gornikiem u siebie po to zeby nie załatwić sobie remisu z o nic nie grającym Śląskiem ??
Bez sensu ????
 
robertowwa 28

robertowwa

Użytkownik
Na stadionach w Warszawie i Gliwicach będzie najciekawiej jeżeli chodzi o &quot;Grupę mistrzowską&quot;
Nie wyobrażam sobie aby Legia nie zagrała bardzo ofensywnie i nie gryzła trawy...
Oczywiście Pogoń będzie chciała się przeciwstawić ale nie wydaje mi się żeby byli w stanie i może przegrać różnicą przynajmniej 2 bramek
Piast na pewno będzie liczył jeszcze na mistrzostwo ale bardzo dobrze grające Zagłębie które teraz jeszcze podbudowało się zwycięstwem z Lechem moim zdaniem albo wygra albo przynajmniej zremisuje...
nie mniej ciekawie na pewno będzie w Krakowie, gdzie Cracovia z Lechią zagrają o to kto z nich zagra w pucharach
ps: nazwy klubów piszemy Wielką literą @TommyTSW
 
niznekamsk 481

niznekamsk

Użytkownik
Legia over 1.5 gola ✅
Nieciecza vs. Zabrze over 2.5 gola ⛔
Łęczna strzeli (?)✅


Takie coś mi chodzi po głowie.
Nie wierzę żeby Legia straciła Mistrzostwo w ostatniej kolejce, tym bardziej że grają u siebie. Będzie feta jak nic.

Zabrze potrzebuje wygranej + przegranej Łęcznej żeby się utrzymać. Nieciecza się utrzymała więc możliwie że będzie chciała zagrać radośnie w ostatnim meczu sezonu u siebie dla kibiców. A że Zabrze potrzebuje 3 punktów to będzie grało maksymalnie ofensywnie - w tym spotkaniu na pewno będą gole.

Tutaj się waham..Łęczna potrzebuje punktu żeby się utrzymać. Może będzie 0-0 ? Stawiałbym na gola Łęcznej, ostatnio 5 goli wbitych Podbeskidziu + Śląsk na ostatnie 5 spotkań w każdym meczu traci gola.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Na strefę spadkową, moje typy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Wisła Kraków ✅ 7
Mój typ: Over 2.5 @ 1.80 betano

Tutaj ciężko coś typować, ostatnie spotkanie PBB w Ekstraklasie i spadek.
Gram over 2.5.

Śląsk Wrocław vs Górnik Łęczna
Mój typ: Śląsk Wrocław @ 2.50 betano
✅ 3:2
Ostatnie 4 mecze - 3 wygrane Śląska i 1 remis z Łęczną, myślę, że Śląsk wygra, teoretycznie walka trwa o 9 miejsce, co zapowiadają piłkarze i trener.

Korona Kielce vs Jagiellonia Białystok
Mój typ: Over 2.5 @ 1.97 betano
✅ 4
Obie drużyny nie grają już o nic. Spokojne utrzymanie w lidze. Mecz prawie sparingowy, liczę na ofensywną grę.

Patrząc na statystyki:
Korona u siebie:
- 18 spotkań - 21 strzelonych, 28 straconych. Co daje ponad 1 strzeloną i około 1.5 straconej.

Jaga na wyjeździe: - 17 spotkań - 22 strzelone, 36 stracone. Co daje ponad 1 strzeloną i ponad 2 stracone.

H2H spotkań w Kielcach - wyniki, które padały:
3:2, 0:3, 4:1, 5:0, 2:0


Termallica Bruk-Bet Nieciecza vs Górnik Zabrze
Mój typ: 1X @ 1.88 betano
✅ 1:1
Górnik musi wygrać, ale jakoś tego nie widzę. W 3 spotkaniach między tymi ekipami Górnik nie strzelił bramki.

Jakieś przemyślenia z Waszej strony, typy ok czy coś byście zagrali inaczej? ;)

Edit: No, no no ???? nareszcie 4/4 , ogólnie przewidywania się sprawdziły.
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
w Kielcach do overa. wg mnie potrzeba, 3 goli ze strony gospodarzy,weWrocku nic innego jak remis
 
forfa 118

forfa

Użytkownik
Wedlug mnie bezpieczniej dac ponizej 4,5 w Kielcach. Ewentualnie typ 12 bo watpie ze remis bedzie
Wisla bardzo prawdopodobna ze wpadnie powyzej 3 goli moze byc 1:2 dla Wisly to najprawdopodobniejszy jak dla mnie scenariusz. Mozna tez pokusic sie ze Malecki bedzie mial asyste. Czesto na BaH jest taka opcja. Ale nir ma mnie w domu i nie moge sprawdzic.

1.80 na over 2.5 to dobry kurs w polaczeniu z wygrana Śląska mozna duzo ugrać
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Wedlug mnie we Wroclawiu spokojnie mozna grac x2, a nawet wyczuwam spokojny remis 0-0 ktore tak na prawde zadowoli obie druzyny. Slask sie nie spoci a Leczna zostanie w lidze.
 
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna

Nie wydaje mi się żeby miejscowi odpuścili ten mecz na swoim terenie, po mocno rozczarowującej rundzie zasadniczej będą chcieli się zapisać w głowach kibiców dobrą końcówką sezonu. Zawodnicy będą walczyć o miejsce w składzie na przyszły sezon. Łęczna wygrała z PBB 5:1, ale nie robi ten wynik na mnie żadnego wrażenia. Górale spadli psychicznie do I ligi po zamieszaniu przed rundą finałową, a wczorajszy mecz był tylko otwarciem zapadni na szubienicy.
Mój chyba jedyny bet na grupę spadkową:

Śląsk Wrocław @2.44 ✅✅✅ 1xbet
 
pingwin66 308

pingwin66

Użytkownik
Korona - Jagiellonia
over 10.5 rr 1.9/STS
⛔ 10 czekam na korki Jagi w przyszłym sezonie

Nie to, że z przyzwyczajenia, ale bardziej z sentymentu do umiejętności nabijania korków przez Jagę , gram ten typ ponownie. Pisałem już tutaj (np. przy okazji ostatniej kolejki) w jaki sposób grają piłkarze BKS-u i jak często ustawiają piłkę obok chorągiewek. W meczu z Termalicą potwierdziło się to znakomicie.
Co prawda spotkanie z Koroną to już zupełnie inny kaliber - mecz o nic tak naprawdę. Jestem jednak przekonany, że nie będzie tu gry w chodzonego i zbierania grzybów. Zapewne w obu zespołach zobaczymy kilku zmienników, którzy będą chcieli się pokazać i postrzelać na koniec sezonu. Nikt już chłopakom krzywdy nie zrobi, więc mogą zagrać na fantazji, a to może wpłynąć pozytywnie na ów typ, który wprawdzie jest najbardziej ryzykowny spośród tych, które grałem na mecze Jagi ostatnio (roszady w składach), jednak wg mnie jest całkowicie do pyknięcia. Żegnam się nim z obecnym sezonem najbardziej porywającej ligi na świecie, życząc udanego wieczoru.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
15:30 Śląsk - Górnik Łęczna
Typ: X ⛔
Kurs: 3.20
buk: betsson

Wynik:

drugi Typ na to spotkanie:

Typ: dokładny wynik 0:0 ⛔
Kurs: 9.00
buk: betsson

Wynik:

Na jutrzejszy dzień pod lupę biorę tylko jedno spotkanie, i jest to potyczka Śląska z Górnikiem Łęczną. Prawda jest taka, że gospodarze mając pewne utrzymanie grają już praktycznie o nic. Goście natomiast potrzebują punktu żeby utrzymać się w ekstraklasie i myślę, że obie drużyny zrobią wszystko żeby ten mecz się ułożył na remis. Górnik z Łęcznej na pewno się tutaj nie rzuci na od pierwszych minut, bo niema takiej potrzeby, a kontrolowanie meczu i gra środku pola jak najbardziej będzie im służyła. Podobnie jest z ekipą Śląska, która niema ciśnięcia na to spotkanie. Moim zdaniem mecz zapowiada się nudny i bez większych emocji. Gospodarze raczej nie darzą sympatią Górnika Zabrze i dlaczego mieliby go nie spuścić z ligi?. Dodam, że w bezpośrednich spotkaniach nigdy nie padł bezbramkowy remis, a więc musi być ten pierwszy raz. Przeczucie mi podpowiada, że ten remis padnie i mam nadzieje, że będzie to bezbramkowy remis.
 
M 24

mariusz5891

Użytkownik
Podbeskidzie - Wisła - mecz bez historii. Łatwa wygrana Wisły z drugoligowcem. Tym bardziej, że za plecami czai się Śląsk, a pozycja niżej to strata ok. 200 tys. zł, co dla będącej w słabej kondycji finansowej Wisły nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Podbeskidzie jeszcze nie wygrało w historii u siebie z Wisłą, ale było sporo remisów. Dlatego kurs ok. 2 zł na wygraną gości.
Tego Podbeskidzie to jeszcze tak głęboko bym nie grzebał...
Ruch Chorzów nie dostanie licencji na nowy sezon, w związku z czym w Ekstraklasie utrzyma się przedostatni zespół. Choć nikt tego oficjalnie nie potwierdza, to w środowisku aż huczy od plotek, że tak się faktycznie stanie.
http://sport.interia.pl/klub-podbeskidzie-bielsko-biala/news-podbeskidzie-jeszcze-nie-spadlo-z-ekstraklasy,nId,2201494
Także jest to jakieś światełko w tunelu dla Górali, poza tym w tej lidze trzeba grać do końca bo już niejednokrotnie tabele kształtowały się po spotkaniach przy zielonym stoliku.
Z drugiej strony Podbeskidzie w katastrofalnej formie, wewnątrz rozbite.
Żeby było jasne - typu samego nie neguję, aczkolwiek taka ciekawostka :razz:

EDIT: Ruch otrzymał jednak licencję, dałem się podpuścić chwytliwemu tytułowi artykułu ????
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Mogą im nie dać licencji, ale to nie znaczy że się nie dogadają, przykładowo na Cichej wbiją łopatę a mecze będą rozgrywać w Tychach.Ruch jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów za którym stoi rzesza ludzi, nie przędą na bogato ale w takich sytuacjach pieniądze mogą się znaleźć.
Zresztą ciąg dalszy cyrku po zawirowaniach punktowych między tymi ekipami?Nikomu to nie jest potrzebne.
 
kaszpir88 1K

kaszpir88

"Król Ekstraklasy"
Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 18:00 15.05.2016

Mecz o miejsce w europejskich pucharach. Gospodarzą wystarczy remis, ale przy zwycięstwie mogą jeszcze myśleć o brązowych medalach wiec raczej nie będą kalkulować. Gości interesuje tylko zwycięstwo żeby wyprzedzić Pasy i grać w pucharach. Cracovia mocna na swoim terenie, pomocnicy kreujący dużo sytuacji bramkowych. Ostatni mecz z Pogonią pokazał że obrona nie jest monolitem, 50 straconych bramek też dużo mówi za siebie. Lechia również mocna w ofensywie, szybki Peszko, w coraz lepszej formie Krasić który potrafi wkręcić rywali ( http://www.przegladsportowy.pl/gol-grzegorza-kuswika-z-ruchem-chorzow,artykul,670899,1,12684.html ) do tego Kuświk, Mila i F.Paixao. Spodziewam się ofensywnego meczu i przynajmniej 3 bramek.

over 2.5 @1.95 ⛔⛔⛔ Bet365
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Podbeskidzie-Wisła over 2,5 gola Wisły @3.9 unibet✅
Ze stawkami szalał nie będę bo mecz jest o gruszkę, w szeregach Wisły natomiast jest umoczony/rozgrzeszony? o pewne afery pan W, który miał problem z pracą, obecna na Wiśle jest w pewnym stopniu pisaniem w CV nowego rozdziału tak więc od graczy będzie wymagał takiej postawy, żeby po meczu nie było o co się czepiać.
Podbeskidzie zleciało z ligi w śmiesznych okolicznościach, cóż, nie dali rady na boisku to nie mają czego tu szukać.Nie oglądałem ostatniego spotkania Podbeskidzia z Łęczną, oglądałem jednak pozostałe grupyB i ciężko było ,Górali, za coś pochwalić, no może za to że było widać że się starają niestety było to nieporadne i w żadnym spotkaniu lepsi nie byli.Podbeskidzie co prawda zremisowało z Koroną aczkolwiek Kielczanie momentami dosłownie miażdżyli rywala i powinni spokojnie wlepić co najmniej 3 bramki w tym meczu.Wisła od mocnego uderzenia zaczęła grupę spadkową szybko zapewniając sobie byt, gra Wisły jest przebojowa a w meczach stwarzają sporo sytuacji.Mecze Wisły z TSP często obfitowały w bramki, ostatnio w Bielsku Wisła strzeliła 6 goli, generalnie odnoszę wrażenie że z Podbeskidziem Wiśle gra się wygodniej w roli gości niż gospodarzy.

Wisła
over 5,5 rożnych @1.97 betano⛔
Dodatkowo idę w tym meczu na na rożne Wisły.Ten mecz powinien być dosyć otwarty, we wszystkich spotkaniach w rundzie spadkowej na Podbeskidziu goście wykonywali sporo kornerów Korona 6 , Śląsk 7, Termalica 8.Podbeskidzie po spadku ma jeszcze u siebie coś do pokazania, Wisła jak jej wygodniej będzie wykorzystywała luki w defensywie przy wyprowadzanych atakach gospodarzy, więc nie powinni mieć większego problemu w przedostawaniem się pod bramkę ,Górali,
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Cracovia - Lechia Gdańsk X 3.10 ⛔
Bukmacher: b365

a więc tak

analizując kursy można stwierdzić iż są wyrównane. Dzięki czemu powinien być remis. Gdyby kurs był większy na Cracovię wygrałaby Cracovia a gdyby był większy na Lechię, wtedy to goście byliby górą. Może nie zawsze, ale bardzo często na powyższej informacji bazuję analizując grę Lechii i wychodzę na dużym proficie. Myślę, że Lechia tego meczu nie zwycięży. Wygrywając 3 mecze na wyjeździe w tym sezonie trzeba być głupim aby tak pomyśleć. Serce mówi co innego, ale rozum mówi &#39;puknij się!&#39;. Wygrywając z Zagłębiem szczęśliwie jak również z Termalicą dzięki sędziemu oraz jeszcze jedno zwycięstwo nie pamiętam z kim ale również uważam, że odniesione w szczęśliwych okolicznościach. Zatem Cracovia powinna być lekkim faworytem, ale z racji walki jaka powinna być w tej randze meczowej uważam, że remis będzie sprawiedliwym wynikiem oraz jest to max na co powinno stać gości.
 
emty13 79

emty13

Użytkownik
Termalica - Górnik Zabrze (1:1)
Typ:1DNB
Kurs:2,20 Bet365 ▶

Widzę tutaj taki typ z tego względu, że Termalica ma niepowtarzalną okazję na to, aby zapisać się w kartach historii na naszym podwórku. Patrząc na historie obu klubów będzie to starcie w którym pojedynek stoczy kopciuszek z historycznym herosem. Samo to, że utrzymają się w Ekstraklasie będzie dużym sukcesem dla klubu a dodatkowo mają okazję wyrzucić z ligi najbardziej utytułowany klub w Polsce. Historia tego meczu może nawiązywać do opowieści o Edypie ????

A tak całkiem serio to nie wierzę, że Górnik się utrzyma. Powiedzmy krótko, że na to nie zasłużyli. Czas na zmiany i myślę, że Termalica jutro nie pozwoli na to, aby Górnik zagrzał miejsce w lidze. Mieli swoje okazje i to spartolili. Niech przegrają jutro ze smakiem i pną się w górę tak jak ŁKS i Widzew. W I lidze też potrzeba ładnych stadionów ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom