>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

38. kolejka Ligue 1, ostatnia[ 29.05.]

Status
Zamknięty.
witek-k 326

witek-k

Forum VIP


Przed nami niestety ostatnia już w tym sezonie seria spotkań we francuskiej Ligue 1. W poprzedniej kolejce rozstrzygnęły się już losy mistrzostwa, które zasłużenie w perspektywie całego sezonu przypadło drużynie Lille.
Ponadto wiemy także, które ekipy zagrają w następnym sezonie w europejskich pucharach.
Wciąż natomiast nie wiemy kto obok Arles oraz Lens opuści Ligue 1. Ciągle szansę na to ma niemal pół tabeli.
Ostatnią kwestią, którą rozstrzygnie ostatnia kolejka jest kto: OL czy PSG zagra w kwalifikacjach do Champions League.
Zachęcam wszystkich do komentarzy i analiz, wszak to już ostatnia okazja w tym sezonie!
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Nancy- RC Lens
Typ: 1
Kurs: 1,4( bet365)
Jak dla mnie prawdziwa okazja i dobry kurs do dubelka. Goście wiadomo, już pożegnali się z Ligue 1, od następnego sezonu przyjdzie im się mierzyć z drużynami zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.
W dodatku skompromitowali się w ostatniej kolejce, przegrywając na własnym stadionie ze słabym Arles 0-1, czym bardzo zażenowali swoich fanów( opuścili stadion w trakcie spotkania).
Co było godne zauważenia, piłkarze Arles stwarzali sobie wiele okazji ze stałych fragmentów gry, z czym wyraźnie nie radzili sobie defensorzy Lens.
A wspominam o tym dlatego, iż zawodnicy Nancy są w czołówce drużyn strzelających bramki właśnie ze stałych fragmentów gry.
Nancy musi wygrać by spokojnie się utrzymać. W ostatnich tygodniach forma dopisuje, dwa zwycięstwa z rzędu: 3-0 z Nice i 2-0 z Rennes.
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
St Etienne- PSG &amp; AS Monaco- Olympique Lyon
PSG czy OL? Który z tych zespołów zagra w przyszłym sezonie w kwalifikacjach do Champions League. Moim zdaniem będzie to zespół z Paryża. Żeby jednak ten scenariusz miał miejsce, muszą zostać spełnione 2 warunki: najprostszy z nich: PSG wygrywa w St Etienne i Lyon przegrywa z Monaco. Taki układ ma rację bytu oraz argumenty.
Zacznę od spotkania Monaco- Lyon. W ostatnich tygodniach bardzo zaostrzyła się nagonka na trenera OL, Claude&#39;a Puela. Wszystko przez to, że prowadzony przez niego zespół nie gra na miarę oczekiwań, nie przypomina drużyny z lat 2002-2008 dominującej niepodzielnie w Ligue 1.
Kibice OL nie chcą dłużej widzieć Puela, prowadzącego ich zespół. Wszystko wskazuje bowiem na to, że CP pożegna się ze Stade Gerland po tym sezonie.
Już w analizach poprzedniej kolejki zastanawialiśmy się z kolegami BSNT i Vrazzo nad sytuacją Lyonu i możliwym lub nie scenariuszu spotkania Monaco- OL.
Należy pamiętać, że Puel złotymi zgłoskami zapisał się na kartach zespołu z Księstwa Monaco, będąc jego wieloletnim zawodnikiem i zdobywając w jego barwach m.in. 2 tytuły mistrza Francji.
Monaco natomiast aby myśleć o utrzymaniu koniecznie musi ograć na własnym boisku Lyon. A to zadanie jest prawdopodobne, wszak w tym sezonie u siebie nie przegrali z żadną z drużyn z czołówki:
AS Monaco- Lille 1-0
AS Monaco- OM 0-0
AS Monaco- PSG 1-1
AS Monaco- Rennes 1-0
St Etienne- PSG
Nie od dziś wiadomo, że St Etienne i Olympique Lyon to dwa nienawidzące się kluby. Oczywiście, ktoś od razu może powiedzieć, że kibice ASSE nie sympatyzują również z PSG, lecz ich niechęć do Lyonu jest dużo, dużo większa.
Mecz jesienny obu ekip, zakończył się dość niespodziewanym zwycięstwem ASSE na Stede Gerland. Oliwy do ognia konfliktu obu klubów dolał wtedy prezydent Lyonu, Jean Michelle Aulas, który powiedział bezczelnie: St Etienne może zagrać w Lidze Mistrzów ale tylko na play station.
Te słowa jak echo odbijają się teraz.
W pewnym sensie, St Etienne ma szansę pozbawić OL gry w Lidze Mistrzów.
Nie dawno bramkarz St Etienne, Jeremy Janot powiedział, że oczywiście chcą wygrać z PSG, lecz byłby szczęśliwy, gdyby coś poszło nie tak OL.
Jedyne, co może zdewaluować wartość typu na PSG to fakt, iż w składzie Paryżan zabraknie zawieszonych za kartki:
1. Nene( 35/14),
2. Hoarau( 33/9),
3. Chantome( 26/2),
4. Tiene( 29/0).
Naprawdę, wobec takich osłabień ciężko będzie Paryżanom o zwycięstwo nad gospodarzami. Jednak biorąc po uwagę powyżej przeze mnie przedstawione względy: miłości/nienawiści klubów, sądzę, że scenariusz: zwycięstwa walczącego o przetrwanie Monaco oraz o powrót po 7 latach do Ligi Mistrzów PSG jest możliwy.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
A co myslisz o meczu Brest - Tulouza??
Według mnie powinna oblecieć jedynka.Jak się nie mylę Tuluza ma juz pewny byt Brest by go mieć musi wygrać a gra u siebie
 
V 115

vindom

Forum VIP
Moim zdaniem zajęcie przez PSG 3-miejsca jest mało prawdopodobne, bo wystarczy, że Lyon zremisuje z Monaco i Paryżanie są poza LM, chyba żeby przy takim obrocie sprawy, czyli remisu na Stade Louis II, wygrali z Les Verts 5:0, co przy osłabieniach niebiesko-czerwonych nieco utrudnia sprawę. OK, St. Eteinne nie lubi OL i pewnie postara się pomóc przyjezdnym ze stolicy, ale czy jeśli przyjdzie taka ewentualność, to dadzą się zlać aż tak, w dodatku na oczach swoich sympatyków. Mam wątpliwości.
Natomiast o remisie w meczu ASM-OL piszę dlatego, że taki wynik zadowala obie strony (Puel pomaga byłemu zespołowi, a obecny nie traci szansy gry w LM). Monaco nawet przy remisie może się uratować, bo wystarczy, że przegra ktoś z dwójki: Caen - Nancy. A w mojej ocenie jest szansa, że przynajmniej jedna z tych drużyn może zawieść, choć teoretycznie podejmują zespoły, które o nic już nie grają. Wtedy jeden punkt daje Monaco utrzymanie, bo ma/będzie mieć korzystniejszy bilans bramkowy, który decyduje o kolejności gdy liczba punktów jest równa. Statystyka nie gra, Lyon spisuje się słabo, to nie ulega wątpliwości. Ale i Monaco nie zachwyca. Wcześniej cztery mecze bez wygranej, później wygrana z Montpellier, tylko odniosłem wrażenie, że te trzy punkty zostały im sprezentowane, bo ktoś się wcześniej pisał, że po meczu się cieszyli jak z wywalczenia MŚ, a nie sądzę by nie znali wyników z innych meczów. Lyon też raczej zabawił się ostatnio w dobrego wujka i nie grał poważnie.
Tak więc reasumując zakładam, że Lyon gra w el. do LM, PSG zostaje z LE, a Monaco się utrzymuje.
 
V 115

vindom

Forum VIP
A co myslisz o meczu Brest - Tulouza??
Według mnie powinna oblecieć jedynka.Jak się nie mylę Tuluza ma juz pewny byt Brest by go mieć musi wygrać a gra u siebie
Brest nie musi wygrywać by się utrzymać, wystarczy im remis.
 
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
Brest nie musi wygrywać by się utrzymać, wystarczy im remis.
Faktycznie. Remis wystarcza Brest do utrzymania. A, że drużyna Toulouse z ostatnich 10 wyjazdów zaledwie raz wygrała, podział punktów w tym spotkaniu wydaje się najbardziej możliwy.
Tak więc reasumując zakładam, że Lyon gra w el. do LM, PSG zostaje z LE, a Monaco się utrzymuje
Oczywiście taki obrót sprawy, który przedstawiłeś jest na logikę najbardziej realny. Ja jednak zaryzykuję, bo liczę, że Monaco nie będzie kalkulowało. Bo co gdy zremisują z Lyonem? Należy założyć, że Nancy u siebie odprawi z kwitkiem Lens a i Caen w domu może jak najbardziej ugrać co najmniej remis z OM. A gdyby nawet( przy X w meczu Monaco), swój mecz przegrało Valenciennes, to i tak oni się utrzymują, bo mają lepszy od ASM bilans bramkowy.
Tak więc przynajmniej ja zaryzykuję 1 na Monaco.
 
V 115

vindom

Forum VIP
Wygrana Monaco to jednak spore ryzyko, weźmy pod uwagę, że mówimy o zespole, który na własnym boisku nie potrafił pokonać przedostatniej ekipy ligowej, a teraz przyjdzie mu walczyć z o wiele bardziej wymagającym rywalem, którego jeszcze trudniej będzie pokonać, zważywszy, że i OL przyjedzie mocno zdeterminowane.
Co do meczów Caen i Nancy to wygląda to zbyt pewnie, zbyt optymistycznie. Dla zobrazowanie mojego punktu widzenia posłużę się przykładem z innej ligi. Nie tak dawno Deportivo miało wygrać z Valencią, która o nic już nie grała. Niby wszystko się zgadzało, trudno było znaleźć argumenty przeciwko. A jakim wynikiem się skończył mecz ? No właśnie, ja dostrzegam tu pewną analogię. Weźmy takie Caen, jak mówiłem odniosłem wrażenie, że Lyon w poprzedniej kolejce pomógł mu na tyle, na ile było to możliwe. I teraz Caen musi liczyć na pomoc kolejnego wielkiego klubu, że i on odpuści. Chyba byłoby to stanowczo za dużo szczęścia jak na taki mały klub. Oczywiście nie muszę mieć racji, ale taki mam pogląd na ten mecz.
Podobnie rzecz się ma z Nancy. Lens jak słusznie zostało zauważone doszczętnie skompromitował się przegrywając z Arles, w dodatku u siebie. Mogą, za przeproszeniem, olać ostatnie spotkanie, ale równie dobrze mogą chcieć zadość uczynić swoim kibicom i pożegnać się z honorem z rozgrywkami i powalczyć. W każdym bądź razie do tych dwóch spotkań radziłbym podchodzić ostrożnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
Czas na ostatnią kolejkę w tym sezonie. Mistrza już znamy, jeszcze nie wiadomą pozostaje kwestia kto dołączy do spadkowiczów Lens i Arles oraz kto zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów.
Osobiście odpuszczam granie Lyonu i PSG, bo jak dla mnie to wszystko jakieś takie dziwne jest.
Mecz Lille z Rennes to będzie raczej piknik, niż prawdziwy mecz. Nie spodziewam się zbyt wielu goli, dlatego że ani jedna ani druga strona nie musi starać się o jakiekolwiek punkty. O ile Lille może jeszcze jakoś zadowolić kibiców i postarać się jeszcze o jakiś korzystny wynik, to Rennes przyjedzie tylko po to, aby odbębnić i zakończyć sezon bez kontuzji i kartek, dlatego Obie drużyny nie strzelą @ 1,90 ⛔
Wyżej użytkownik vindom ma wątpliwości co do meczu Nancy z Lens, lecz ja nie widzę tutaj innego rozwiązania jak pewne zwycięstwo i jednocześnie utrzymanie się w Ligue1 drużyny z Tomblaine. Argumenty ? Brak 7 podstawowych graczy - Bedimo, Akalé, Keita, Maoulida, Roudet, Eduardo i najlepszego według mnie w tym sezonie gracza Lens Vedrana Runje. Z tego co się orientuję to trener Pablo Correa ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Nancy win @ 1,37 ✅
Bordeaux po zmianie trenera nadal gra bardzo słabo. Zwycięstwo z PSG odniesione po genialnym meczu Cedrica Carrasso. Oprócz tego same porażki, nawet z Lens. Z przodu brak atutów, z tyłu obrona popełniająca często błędy, które naprawia Carrasso, lecz to i tak bywa za mało. Montpellier na wyjazdach strzelają drastycznie mało bramek, co sprawia że ich ofensywa jest jedną z najsłabszych w lidze. Obie drużyny mogą być spokojne o swój byt i do tego taki wysoki kurs na under 2,5 gola @ 1,80 ✅ nie zdarza się często w tej lidze.
To ode mnie byłoby na tyle. Możliwe że jeszcze opiszę jakieś mecze, ale to z pewnością jutro w godzinach popołudniowych można się spodziewać jak coś ;)
 
ipococito13 107

ipococito13

Użytkownik
Nancy - Lens
O 21:00 zostanie rozegrana ostatnia kolejka Ligue 1 we Francji. Nancy podejmie u siebie zdegradowane już Lens. Nancy obecnie jest 1 miejsce nad strefą spadkową (czyli na 17 pozycji) ale nawet 12 Auxerre nie może być pewne utrzymania. Nancy gdy zawitało do nich widmo spadku obudziło się i w 3 ostatnich meczach zdobyli 7 punktów. W ostatniej kolejce wygrali 2-0 na wyjeździe z walczącym o puchary Rennes, natomiast Lens przegrało z najsłabszym zespołem ligi czyli Arles 1-0. Ogólnie 5 ostatnich spotkań Lens to tylko 1 wygrana, a Nancy 2 ostatnie mecze kończyło jako zwycięscy. Lens na wyjeździe w tym sezonie wygrało tylko 2 razy, natomiast Nancy wygrywało na własnym terenie 7 krotnie. Dla Nancy może być to mecz o pozostanie w lidze, bo nie może liczyć że Monaco nie wygra ostatniego meczu z Lyonem.
Typ:1
Kurs:1.40

betgun
Więcej na http://pro-typ.blogspot.com/
 
K 10

kolan08

Użytkownik
W ostatnich minutach kurs na Marsylię spadł z 3,55 na 3,35 na Tobecie. Marseille w najmocniejszym składzie. :cool:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom