>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

4. Grand Prix Turcji [6-8.05.2011]

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
Grand Prix Turcji - 8 maja 2011

Wyniki z sezonu 2010:
kwalifikacje
wyścig


Piątek 6 maj 2011
Trening 1 09:00 - 10:30
Trening 2 13:00 - 14:30
Sobota 7 maja 2011
Trening 3 10:00 - 11:00
Kwalifikacje 13:00
Niedziela 8 maja 2011
Wyścig 14:00
▶ Klasyfikacja kierowców 2011
▶ Klasyfikacja konstruktorów 2011

▶ Statystyki toru
Info o torze:
Nazwa toru: Otodrom Istanbul Park
Lokalizacja: Stambuł, Turcja
Pierwsze Grand Prix: 2005
Długość toru: 5.338km
Liczba okrążeń: 58
Całkowity dystans wyścigu: 309.396km
Rekord toru: 1:24.770
Rekordzista toru: J.P. Montoya (McLaren)
Zwycięzca w sezonie 2010: Lewis Hamilton (McLaren)
Zwycięzca PP w sezonie 2010: Mark Webber (Red Bull)

Po trzytygodniowej przerwie wraca F1. Tym razem kierowcy będą ścigać się po europejskich obiektach. Czy Red Bull utrzyma swoją przewagę, a może McLaren jest w stanie ich regularnie pokonywać? A może Ferrari odzyska swój dawny blask? Tego dowiemy się w ten weekend.
Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz (suche typy będą usuwane)
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Na początek krótka prognoza pogody, jakby ktoś pytał ;)
Jedynie 1.trening może być na mokrej nawierzchni, 2. już ma być na suchym torze, sobota i niedziela to bezchmurne niebo i temperatury nieco poniżej 20 stopni...
A co do wyścigu, liczę na przebudzenie Webbera, który w ubiegłym sezonie po zwycięstwie w kwalifikacjach mógł odnieść tu zwycięstwo, jednak na przeszkodzie stanął mu S.Vettel (pamiętna kolizja)...
Zagadką jest Ferrari, które za wszelką cenę stara się zmniejszyć stratę do dwóch czołowych teamów (testowanie nowych ustawień podczas kręcenia filmu promocyjnego, co jest oczywiście zakazane)... Czy ryzyko się opłaci..?
 
bumblebee 0

bumblebee

Użytkownik
Na początek krótka prognoza pogody, jakby ktoś pytał ;)
Jedynie 1.trening może być na mokrej nawierzchni, 2. już ma być na suchym torze, sobota i niedziela to bezchmurne niebo i temperatury nieco poniżej 20 stopni...
przeglądam różne serwisy pogodowe i raczej na weekend zapowiadane są deszcze, pozatym troche za wcześnie na przewidywania bo to jak wróżenie z fusów. Osobiście to bym wolał deszczowe GP, no ale pożyjemy zobaczymy.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No to chyba patrzymy na różne miasta :razz: bo ja na dwóch serwisach widzę przelotny deszcz w piątkowy poranek oraz słoneczne sobotę i niedzielę.
Pożyjemy, zobaczymy;)
Wiadomo, że każdy obserwator F1 woli deszczowe wyścigi, ze względu na nieprzewidywalność, dramaturgię itd no chyba, że inwestuje w to swoje pieniądze, to wtedy pkt widzenia się zmienia !
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
&quot;Deszcz przywitał kierowców na torze Istanbul Park podczas pierwszego treningu o GP Turcji i sprawił im wiele problemów. Na torze widzieliśmy niezliczona ilość poślizgów, a podczas jednego z nich swój bolid roztrzaskał Sebastian Vettel. Najlepszy czas w trudnych warunkach uzyskał Fernando Alonso, który wyprzedził Nico Rosberga i Michaela Schumachera.
W trudnych warunkach nieźle poradzili sobie kierowcy Lotus Renault GP - Nick Heidfeld uzyskał 4. czas, a Witalij Pietrow - 5.
(...)Czasów nie uzyskali zawodnicy McLarena, zespół uznał, że jazda w takich warunkach nie przyniesie pozytywnych rezultatów i wypuścili kierowców jedynie na okrążenia instalacyjne&quot;
(sportowefakty.pl)
wyników nie ma co wstawiać, gdyż np. aż 10 kierowców przejechało mniej niż 10 okrążeń...
Prognoza pogody w 1/3 już się sprawdziła:razz:
może to i dobrze, że póki co takie rezultaty/warunki... a nóż, widelec kursy na RB wzrosną na Q...
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Mecz kwalifikacyjny Schumacher-Rosberg.
W bet365 1,7 na Rosberga, w sportingbet 2,7 na Schumachera. Można małego surebeta skombinować.
 
johny609 14

johny609

Użytkownik
Nie wiem czy podaje się tutaj typy, ale na kwalifikacje, myślę, że warto zagrać typ: Kamui Kobayashi - Sergio Perez 2 (kto lepszy) w drugim i trzecim treningu wyraźnie lepszy był Sergio, mając przewagę nad kolegą z zespołu 1,793s (II trening) i 0,855s (III trening). Nie biorę tutaj pod uwagę I treningu ponieważ odbywał się podczas deszczu, a kurs w expekcie wynosi 2,10
Do tego para:Nick Heidfeld - Vitali Petrov i tutaj stawiałbym na Vitali&#39;a po kursie 1,60, który był zdecydowanie lepszy od Niemca w III treningu (dokładnie lepszy o 0,624s). A dla odważnych para: Rubens Barrichello - Pastor Maldonado 2
Niby to tylko treningi ale nie wydaje mi się, żeby w kwalifikacjach kierowcy aż tak bardzo się poprawili, żeby zająć wyższe miejsce od partnerów z zespołu.
Sam stawiam skromnie na Vitali&#39;a i Sergio.
Edit:
Kobayashi trochę pechowo, ale ważne, że Perez był wyżej. Heidfled? no cóż, wydaje mi się, że w wyścigu będzie niżej od Petrova i tak można stawiać w ciemno.
Typ na Maldonado nie trafiony ale także nie zagrany.
Co do samego wyścigu to jestem bardzo ciekaw taktyki N. Rosberga, chociaż wydaje mi się, że L. Hamilton powalczy o podium ponieważ w Q3 do Nico stracił tylko 0,021s.
Vitaly na starcie może powalczyć o 6, a może nawet 5 miejsce, w końcu &quot;Rakieta z Wyborga&quot; ma genialne starty.
A tak po za tym to Kovalainen będzie lepszy od Trulli&#39;ego i już za niedługo będzie pewnie awansował do Q2 i warto rozważyć ten typ na następne GP. To tyle z moich wrażeń po dzisiejszych kwalifikacjach.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Red Bull zmiażdżył rywali w kwalifikacjach! Kolejne pole position Vettela!
Kwalifikacyjna pewność siebie zespołu Red Bull w sobotę w Turcji sięgnęła zenitu - Sebastian Vettel i Mark Webber wyjechali na tor tuż po rozpoczęciu się finałowej sesji, przejechali po jednym rewelacyjnym okrążeniu, zjechali do boksów i już więcej nie wyjechali obserwując jedynie wyniki rywali. - To było dziwne uczucie, gdy siedzisz i tylko oglądasz, co robią rywale, ale zaoszczędziliśmy z Markiem po jednym komplecie opon - wyjaśnił na konferencji Vettel.

1. linia
Sebastian Vettel (Red Bull)
Mark Webber (Red Bull)
2. linia
Nico Rosberg (Mercedes)
Lewis Hamilton (McLaren)
3. linia
Fernando Alonso (Ferrari)
Jenson Button (McLaren)
4. linia
Witalij Pietrow (Renault)
Michael Schumacher (Mercedes)
5. linia
Nick Heidfeld (Renault)
Felipe Massa (Ferrari)
6. linia
Rubens Barrichello (Williams)
Adrian Sutil (Force India)
7. linia
Paul Di Resta (Force India)
Pastor Maldonado (Williams)
8. linia
Sergio Perez (Sauber)
Sebastian Buemi (Toro Rosso)
9. linia
Jaime Algersuari (Toro Rosso)
Heikki Kovalainen (Lotus)
10. linia
Jarno Trulli (Lotus)
Vitantonio Liuzzi (HRT)
11. linia
Timo Glock (Virgin)
Narain Karthikeyan (HRT)
12. linia
Kamui Kobayashi (Sauber)
*Jerome dAmbrosio (Virgin)
*Kara cofnięcia o 5 miejsc na starcie
(sportowefakty.pl)
Olbrzymia przewaga Red Bulla, komplet opon przewagi, jeśli nie wydarzy się kraksa podobna do tej sprzed roku, to będziemy świadkami zwycięstwa któregoś z nich... Wg mnie po kursie ~6.00 można spróbować Webbera, gdyż tak jak pisałem kilka dni temu wierzę w jego przebudzenie przez duże P i 1.w tym sezonie zwycięstwo Australijczyka...
Nieco później wstawię jakieś propozycję do gry, bo widzę, że jak któryś z opiekunów tego nie zrobi, to innych chętnych nie ma:razz:
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
McLaren - Ferrari 1⛔ @ 1.50 Betsson , Bwin
wg mnie najlepszy z dzisiejszych typów, w tym sezonie 3-krotnie już McLaren zajmował wyższe lokaty:
1.wyścig : 2 - 4
2.wyścig : 2 - 5
3.wyścig : 1 - 6
Do wyścigu wystartują z 4.(Lewis) i 6.(Jenson) miejsca... Ferrari 5. i 10.
Nie sądzę, żeby Alonso miał powalczyć na poważnie nawet biorąc pod uwagę zmiany w konstrukcji bolidu, jakie wprowadziło Ferrari przed tym wyścigiem.
Petrov - Heidfeld 1⛔ @ 1.65 Betsafe
Rosjanin ewidentnie dojrzał jako kierowca F1 w porównaniu do poprzedniego sezonu, w tym roku H2H jest 2:1 na jego korzyść : 3-12, 17-3, 9-12.
Podczas tego weekendu Nick jeździ bezbarwnie, chociażby we wczorajszych kwalifikacjach we wszystkich częściach był wolniejszy od partnera z zespołu, wg mnie Rosjanin w przeciwieństwie do Niemca może awansować w klasyfikacji w porównaniu do ustawienia na starcie
Buemi - Alguersuari 1✅ @ 1.77 Betsafe
tu mnie przekonało h2h, 3:0 dla Buemiego (8-11, 13-14, 14-nskl), niby zawsze blisko siebie, ale jednak dotychczas to Sebastian wychodzi zwycięsko z pojedynku o msce w zespole (szef stajni zapowiedział, iż zostanie jeden z nich, bo szansę otrzyma 3.kierowca), w kwalifikacjach 16. i 17. miejsca jednak Buemi znacznie szybsze kółka, bo ponad 0.3 sekundy przewagi zarówno w Q1 jak i w Q2...
E; fatalna końcówka Petrova:-( (chyba przez opony tracił po sekundzie na okrążeniu...) Poza tym dawniej człowiek po obiedzie mógł się ładnie ułożyć na łóżku i drzemać z pewnością, że niczego nie przegapi, a teraz ? Wyprzedzeń więcej na dystansie kilku okrążeń niż dawniej przez cały wyścig:grin::grin:
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
W piątek Vettel cierpiał na bóle głowy, nie wiem jak to było z nim w sobotę. Jeżeli w niedzielę nadal będzie czuł skutki uderzenia w bandę, to z pewnością trochę utrudni mu to sprawę. Wyścig to wyścig, teraz trzeba być skoncentrowanym na maksa na każdym okrążeniu.
Czarny koń tego wyścigu? Rosberg, oby tylko nalali mu odpowiednią ilość paliwa
 
johny609 14

johny609

Użytkownik
GP TURCJI - Wyścig
przyszedł czas, aby napisać parę słów o samym wyścigu.
sugerując się czasami z serii kwalifikacyjnej jest kilka fajnych, ale i ryzykownych typów.
kto lepszy:
Vitantonio Liuzzi (1:30.692) - Narain Karthikeyan (1:31.564) niestety expekt nie wystawił tego zdarzenia w swojej ofercie
Heikki Kovalainen (1:28.780) - Jarno Trulli (1:29.673)
Vitaly Petrov (1:26.296) - Nick Heidfeld (1:26.659)
Lewis Hamilton (1:25.595) - Jenson Button (1:25.982)
wystarczy zobaczyć, jakie były różnice w kwalifikacjach pomiędzy zawodnikami. Jeżeli Vitaly dobrze wystartuje i nie popełni błędu to spokojnie powinien dojechać do mety przed Nickiem. Heikki Kovalainen już od dłuższego czasu jest lepszym kierowcą od Trulliego i ciężko mi uwieżyć, żeby Włoch pokonał jutro Fina. Hamilton będzie pewnie atakował Rosberga i Webbera a Button? No cóż może będzie grał na korzyść Lewisa i będzie atakował Alonso, który broniąc się będzie jechał teoretycznie wolniej. Na Vettela nawet nie warto stawiać, jest poza zasięgiem i pewnie będą kiepskie kursy, chyba, że znów będzie miał kiepską taktyke na wyścig. Zostaje para z zespołu HRT ale wyraźnie widać, że Karthikeyan odstaje od Liuzziego.
Wydaje mi się, że nie będzie safety car, tor szeroki więc popełniony błąd, przez któregoś z kierowców nie skończy się na ścianie.
Co do samych typów warto jeszcze je przemyśleć, ponieważ dziś można sporo wygrać.
 
M 0

march100

Gość
NAJSZYBSZE OKRAZWNIE Sebastian Vettel 2.50 Patrzac na kurs jaki wystawil bet365 na to zdazenie biore je w ciemno. Wszyscy widzieli w jaki sposob Vettel wygral kwalifikacje, wyjechal na jedno okrazenie gdzie zdeklasowal rywalu. Dlatego uwazam ze w wyscigu bedzie podobnie, a kurs 2,5 biore w ciemno
 
johny609 14

johny609

Użytkownik
Nie wiem dlaczego, ale jestem dziś uprzedzony co do stawiania na Vettela,
Sebastian zaczyna wyścig na miękkich oponach, później zmienia znów na miękkie i podczas ostatniej wizyty w boksie zmienia na twarde (czysto teoretycznie) najlżejszy bolid będzie miał na twardych oponach. Wystarczy, że Hamilton i Webber będą mieli podobną taktykę, a któryś z w/w dwójki zjedzie na ostatnią wymianę opon kilka okrążeń później od Vettela i będzie &quot;kręcił&quot; lepsze czasy. W Q1 czołówka jechała na twardych oponach i różnice pomiędzy Vettelem, a Webberm i Hamiltonem były bardzo małe: 0,051s i 0,052s straty do Niemca.

Edit:
jeszcze dopiszę zdanie do tego co kolega napisał poniżej,
w Q1 na twardych oponach najszybszy był Massa. Wyprzedził Vettela o 0,026s

Edit2:
Nie rozumiem dlaczego niektórzy upatrują w Rosbergu czarnego konia tego wyścigu? Znów przyczepię się tych twardych opon, otóż w Q1 Nico był wolniejszy od Hamiltona o 0,423s. To są tylko czysto matematyczne spekulacje, ponieważ liczy się jeszcze tempo wyścigowe, a to, że Lewis nie umie zadbać o stan swoich opon to tylko mit, przekonaliśmy się o tym chociażby w Chinach. W ogóle McLaren ma lepszy bolid od Mercedesa, skoro Button był lepsze na twardej mieszance opon od Rosberga. Nie daję większych szans Niemcowi i mój typ na dzisiaj:

Turkey GP pozycja (1-3): Lewis Hamilton - kurs: 2,00
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
właśnie, bierzesz w ciemno... A wystarczy się zastanowić... skoro piszesz, że Vettel zdeklasował rywali w kwalifikacjach, pośrednio sugerujesz, iż będzie podobnie w wyścigu i co wtedy ? Uważasz, że jeśli będzie prowadził w wyścigu, to będzie jechał na 101% ? Wątpię...
Dla zainteresowanych typem najszybsze okrążenia w poprzednich GP :
GP Australii : 1.Massa 4.Vettel (~0.9sekundy wolniej)
GP Malezji : 1.Webber 6.Vettel (blisko sekundę wolniej)
GP Chin : 1.Webber 8.Vettel (dużo ponad 2 sekundy wolniej)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Glock problemy z bolidem. Moze szybko odpaść z wyścigu o ile przystąpi. Mozna zagrac żę nie dojedzie lub grac na Ambrosio
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
johny609 14

johny609

Użytkownik
Alonso... szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak dobrego wyścigu z jego strony, Hamilton trochę kiepsko, przegrał podium w pierwszym zakręcie. Rosberg tak jak się spodziewałem, zrobił tylko dużo dymu wokół siebie. Interesujący wyścig ale tylko upewnił mnie w mojej opinii, że DRS to zbędny &quot;wynalazek&quot; w bolidach, KERS zupełnie wystarczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom