>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

6. Grand Prix Monako [24-27.05.2012]

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP
Grand Prix Monako - 27 maj 2012



Wyniki z sezonu 2011 :
kwalifikacji
wyścigu

Czwartek 24 maja 2012
Trening 1 10:00 - 11:30
Trening 2 14:00 - 15:30

Sobota 26 maja 2012
Trening 3 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00

Niedziela 27 maja 2012
Wyścig 14:00



Info o torze:
Nazwa toru : Circuit de Monaco
Lokalizacja : Monte Carlo, Monako
Pierwsze Grand Prix : 1950
Długość toru : 3,340km
Liczba okrążeń : 78
Całkowity dystans wyścigu : 360.520km
Rekord toru : Michael Schumacher (Ferrari)1:14.439
Zwycięzca w sezonie 2011 : Sebastian Vettel (Red Bull)
Zwycięzca PP w sezonie 2011 : Sebastian Vettel (Red Bull)


Prestiżowe Grand Prix Monako zbliża się wielki krokami. Już w czwartek, a nie w piątek odbędą się pierwsze treningi. Na ulicznym torze nie można popełnić żadnego błędu. Jeden błąd i po wyścigu - a nawet i zdrowie (Perez, Rosberg 2011). Wszystko również wskazuje na to, że będzie padać przez cały weekend, więc szóste Grand Prix, szósty zwycięzca w tym sezonie? Coś niesamowitego.
No i również polski akcent. Jest nadzieją, że pojawią się oficjalne wiadomości w sprawie Roberta Kubicy ???? Trzeba czekać.

Zapraszam do dyskusji oraz podawania swoich typów wraz z krótkimi analizami;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Organizatorzy jednego z najbardziej wyczekiwanych wyścigów roku zadbali o dokonanie kilku zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa.
Największą zmianą jest oczywiście laserowe wyrównanie nawierzchni na odcinku toru po wyjeździe z tunelu (gdzie rok temu w poślizg wpadł Nico Rosberg i rozbił bolid i gdzie swój wypadek miał Sergio Perez).
Bariera w którą uderzył zawodnik Saubera podczas ubiegłorocznej sobotniej czasówki została przesunięta o 15 metrów.
Dotychczasowe barierki z opon w zakręcie pierwszym - Sainte Devote - zostały zastąpione barierkami TecPro. Te same barierki pojawią się w zakręcie Mirabeau (nr 5).
Jak już powszechnie wiadomo - w tunelu obowiązywać będzie zakaz używania systemu DRS.
Wycięte zostały również drzewa po prawej stronie przy wyjeździe z alei serwisowej - by poprawić widoczność.
Źródełko: http://f1zone.pl/news/13488/zmiany_na_ulicznym_torze_w_monako.html
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No to trzeba zacząć od tego, że najwyższy kurs na Safety Car wystawiły Betsson z Betsafe @ 1.25.
Tu nie ma co dyskutować, kto ma kasę, to niech mrozi, bo tu po prostu MUSI być samochód bezpieczeństwa na torze, a skoro
wszystko wskazuje na to, że będzie padać przez cały weekend
, to mamy wysoko oprocentowaną lokatę.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Przed nami prawdopodobnie najciekawsze i moje ulubione GP w tym sezonie czyli uliczne GP Monako. To wyjątkowe Grand Prix dla wszystkich kierowców bez wyjątków, a także dla większości fanów F1. Tak jak na innych torach niektóre teamy narzekają na specyfikę toru itp. tak tutaj praktycznie każdy wypowiada się w samych superlatywach o tym torze. Ze względu n specyfikę tego toru większą rolę odgrywają tutaj umiejętności kierowców aniżeli bolidy do których zasiadają.
Kimi Raikkonen
„ Ze względu na wyjątkowość nie ma nic lepszego jak Monako. Nie ma lepszego uczucia niż dobry występ na tym torze. Ściganie się po ulicach Monte Carlo jest czymś zupełni innym; to wyzwanie, którego nie mogę się doczekać każdego roku.” Raikkonen
Sebastian Vettel
„Ściganie w Monako to coś wyjątkowego. Jest ciasno i nie ma miejsca na błędy. Nie jest łatwo, a ponieważ to uliczny tor, nawierzchnia jest nierówna, więc w samochodzie bardzo trzęsie i nie możemy pozwolić sobie na pomyłki. Trzeba naciskać na samego siebie i na samochód do samego limitu. Żeby jechać szybko, trzeba cisnąć dokładnie tak samo jak na innych torach, jednak tutaj nie ma miejsca. Na torze trzeba zachować pełną koncentrację, a zwycięstwo w Monako jest czymś wyjątkowym”.
Mark Webber
„Tor w Monako jest naprawdę niezwykły. Pod względem fizycznym nie ma większych problemów, ale trzeba być bardzo zdyscyplinowanym i to właśnie jest wyzwaniem stawianym przez Monako”.
Kamui Kobayashi
„Mam dobre wspomnienia z Monako. W zeszłym roku byłem tam piąty, co było naprawdę świetne. Ten tor jest dla kierowców czymś niezwykłym, a nasz samochód sprawia wrażenie mocnego na większości obiektów. W Monako wiele może się zdarzyć, dlatego ważne jest, aby unikać kłopotów i dotrwać do końca wyścigu. Jeśli nam się to uda, to jestem przekonany, że będziemy w stanie walczyć o punkty”.
Sergio Perez
„To Grand Prix jest dla mnie najbardziej wyjątkowe. Całe życie czekałem na wyścig w Monako w Grand Prix Formuły 1, a po tym, co stało się w zeszłym roku nie mogę doczekać się jeszcze bardziej. Mocno wierzę w to, że na tym torze kierowca może zdziałać więcej niż na jakimkolwiek innym torze. Jako zespół jesteśmy w dobrej formie, a ja chcę utrzymać ten poziom również w Monako. Myślę również, że nasz bolid może się na tym wyjątkowym torze ulicznym spisać całkiem nieźle. Oczywiście wspominam również wypadek z ubiegłorocznego Q3. Dla mnie to wydarzenie było przełomowe dla rozwoju kariery. Jest więc czas przed wypadkiem i czas po wypadku. Wiele nauczyłem się dzięki temu co przeszedłem i myślę, że uczyniło mnie to silniejszym. W Monte Carlo naprawdę chcę pokazać co potrafię”.
Bruno Senna
„Monako to mój ulubiony tor. Mimo że jest to uliczny obiekt jest szybki a gdy dobrze się go pozna można wykonać kilka dobrych okrążeń. W przeszłości dobrze na nim wypadałem i miejmy nadzieję, ze w ten weekend ten trend będzie kontynuowany a ja zdobędę dobre punkty.”

A ja tym postem, żegnam się z forumkiem na jakiś czas (niestety). Na pewno wrócę - może po GP Włoch na torze w Monzy, w tym roku planuję być na tym GP, w końcu będzie do tego okazja ;) Pozdrawiam R75
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Przeglądam teraz ofertę w Betsson na to czy dany kierowca zostanie sklasyfikowany. Najwyższe kursy są nawet na poziomie 4,70, można więc trochę zarobić, zwłaszcza że ma padać. Jednak na pierwszy rzut oka wydaję się dobrym typem że Massa nie będzie sklasyfikowany, kurs 3,20. Każdy dobrze wie że co Massa w tym sezonie wyprawia, pojedzie pewnie gdzieś w połowie stawki, a tam o jakąś kolizję nie jest trudno, poza tym z taką formą, na takim torze, Massa pewnie sam gdzieś się rozwali. ????
Typ: Massa - sklasyfikowany? NIE @ 3,20 Betsson
 
nissoo 11

nissoo

Użytkownik
Typ: Massa - sklasyfikowany? NIE @ 3,20 Betsson
Ferrari jest zawsze mocne na tym obiekcie, Alonso (oczywiste) ale i Massa wejdą gładko do Q3 więc będą w dobrej pozycji na starcie, korek w sensie &quot;zawalidrogi&quot; raczej Massie nie grozi. Kolejny czynnik który wskazuje na to ze Massa musi pojechac dobrze w Monako by w koncu się odbic od dna - kończy się cierpliwość szefostwa. Wiadomo że Massa jest w stanie się mocno spręzyć, nie raz to pokazywał w krytycznych momentach. Wyniki treningów potwierdzają wysoką formę ekipy z Maranello. Ja bym prędzej postawił ze massa ukończy wyścig a nawet zdobędzie punkty. To ważny wyścig dla niego, musi pokazać się z jak najlepszej strony - a patrząc na formę Ferrari (treningi) jest to możliwe.
Ja na ten wyścig obstawiam zdarzenie:
Wygra kierowca, który wystartuje wyścig z Pole Position? Nie @ 1,80 Bwin Betsson
Stawka jest mocno ściśnięta, nie wspominając o ścisłej czołówce. Nikt raczej nie wysunie się na pewne prowadzenie, będziemy mieli małą procesje do momentu pierwszych zjazdów gdzie według mnie dużo się namiesza.
O(M) ; podawaj buka
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Massa musi pojechac dobrze w Monako by w koncu się odbic od dna - kończy się cierpliwość szefostwa. Wiadomo że Massa jest w stanie się mocno spręzyć, nie raz to pokazywał w krytycznych momentach.
Podaj jakieś przykłady, chętnie odświeży mi się pamięć, bo ja mam jakieś luki związane ze sprężaniem się Massy (oczywiście możesz podać za przykład sezon 2008 ale to był wypadek przy pracy w wykonaniu Brazylijczyka...)
Nie neguję całej twojej wypowiedzi, jednak ta wzmianka o spinaniu się Massy w ważnych momentach to wg mnie naciąganie.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Akurat tor uliczny to jest dobra okazja dla Massy, żeby pokazać, że dalej jest w stanie jeździć na zadowalającym poziomie. Widać było zresztą, że na treningach spisywał się dobrze. Ogólnie Ferrari na tym torze może namieszać do spółki z Williamsem, bowiem charakterystyka pętli jest bardzo podobna do tej z Barcelony.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Ja pierdziu, dyskusja w dziale F1????
Zastanawiam się, czy jest sens stawiać coś z kwalifikacji skoro w 1.treningu czołowa &quot;10&quot; zmieściła się w przedziale sekundy, a w 2.treningu rządziła pogoda, która ma być główną bohaterką weekendu...
No ale jakieś propozycje trzeba wstawić i będą to 3 peffki i jedna a propos bohatera powyższej dyskusji;)
Hamilton TOP 3 Kwalifikacji @ 1.40⛔ Bwin
Tradycyjnie gram na Lewisa, który wszystkie kwalifikacje w tym sezonie kończył w 1.linii, a że 2 razy był karany, to już inna bajka. W Barcelonie zmiażdżył rywali o przeszło pół sekundy, tu może być podobnie, jeśli chodzi o miejsce, a potem... 6.wyścig - 6.zwycięzca ? Kto wie...
Tak czy siak, Top3 kwalifikacji wydaje się być peffką;)
Maldonado - Senna @ 1.25✅ Expekt Bet365
a) różnica klasy kierowców
b) rezultaty; H2H 4:1, a byłoby 5:0, gdyby nie wymiana skrzyni biegów u Pastora w Bahrajnie.
1.trening blisko 2 sekundy różnicy, 2.trening przeszło 0.8sek.
W Hiszpanii Pastor startował z Pole Position, a następnie wygrał wyścig po raz 1.w karierze,a Bruno ? Kwalifikacje skończył na 17.miejscu, a wyścig po 12.okrążeniach, choć trzeba przyznać, że nie ze swojej winy...
Massa Awans Do Q3 @ 2.20✅ Bwin
No jeśli nie tu, to nigdzie... Ferrari Monaco służy ewidentnie.
1.trening - 1.Alonso 6.Massa
2.trening - 4.Alonso 3.Massa
Dotychczas Felipe 16,12,12,14,16 miejsca w Q, no ale jeśli tu nie awansuje do Q3, to znowu będzie daleko w wyścigu (czyt.w sierpniu ustąpi miejsca komuś innemu). Walczy o swoją przyszłość, tor idealny dla Ferrari, więc delikatnie można pograć.
Webber Awans Do Q3 @ 1.45✅ Bwin
No taki kurs na Marka zagrać trzeba... Ostatnio co prawda 11.miejsce w Barcelonie, ale pozostałe Q kończył na miejscach 5,4,6,3...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Tradycyjnie gram na Lewisa, który wszystkie kwalifikacje w tym sezonie kończył w 1.linii, a że 2 razy był karany, to już inna bajka. W Barcelonie zmiażdżył rywali o przeszło pół sekundy
Te pół sekundy to mogło się wziąć właśnie z tych &quot;problemów&quot; z paliwem. ;) Co nie zmienia faktu, że Lewis quale w tym roku jeździ dobrze i typ powinien być bezproblemowo na ✅ .
Mnie się inny trebel rzucił w oczy w Milenium (na quale):
Maldonado 1-8: TAK @1,50 ⛔
Perez 1-10: TAK @1,65 ⛔
Kobayashi 1-10: TAK @1,80 ⛔
cóż za popis z mej strony...
Zwykło się mawiać, że kto wygrywa w Barcelonie, może wygrać wszędzie... Maldonado na dodatek w przeszłości w Monako wygrywał tutaj 3 razy, co prawda w niższych seriach, ale jednak. Na dodatek w poprzednim roku, kiedy Williams jeździł kupą złomu, Pastor na ulicach Monako jechał na 6 czy 7 miejscu i gdyby go Lewis nie stuknął, zainkasowałby pierwsze punkty znacznie szybciej. Co do kierowców Saubera, to po treningach widać, że także bolid dobrze się sprawuje na tym torze. Tor także pasuje kierowcom, Perez w zeszłym roku był w Q3 i na dobrą lokatę pogrzebał szansę niefortunny wypadek. H2H także grałbym w stronę Pereza.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wreszcie upragnione Monte Carlo ;)
kwalifikacje
Raikkonen - Grosjean

Typ : Grosjean @ 1,971 Pinnacle ✅
Kimi wczoraj za dużo nie pojeździł. Kłopoty z układem kierowniczym, zażyczył sobie jakieś tam zmiany.
Lotus w tym sezonie jest piekielnie szybki i dysponuje dobrym bolidem. Romain zaskakuje pozytywnie w dotychczasowych startach w tym sezonie.
A statystycznie to tegoroczne kwalifikacje lepiej jeździ Francuz właśnie. W bezpośrednim pojedynku zespołowym podczas kwalifikacji jest bilans 4-1 dla Grosjeana. Jedynie w Chinach lepszy okazał się Kimi.
Wypowiedzi obu kierowców po wczorajszych treningach :
Kimi Raikkonen
„Mimo, że dzisiaj ominęło nas trochę czasu, dobrze jest powrócić do Monako. Układ kierowniczy nie pasował mi, więc zespół postanowił go wymienić na moją prośbę. Takie rzeczy są zmieniane na wyścig w Monako i nie ma możliwości, aby sprawdzić to wcześniej. W drugim treningu bolid zachowywał się dobrze, mimo że było dość ślisko, gdy popadało. Wolałbym spędzić więcej czasu w bolidzie, ale Monako to tor, który znam dość dobrze a przez lata nie zmienił się zbytnio. Zobaczymy co wydarzy się w sobotę.”
Romain Grosjean
„Uważam, że bolidowi pasuje ten tor całkiem dobrze, a ja uwielbiam Monako. Dobrze jest tu być i zobaczyć tylu fanów. Bolid dobrze wyglądał zarówno rano, jak i po południu- pracujemy w dobrym kierunku. Po południe niestety było mokro i nie mogliśmy przejść przez cały program. Niemniej jako że mamy dobrą podstawę, nie powinno to być dużym problemem. Zobaczymy co przyniesie w sobotę pogoda i co będziemy w stanie osiągnąć. Uważam, że wyglądamy dobrze w każdych warunkach.”
kwalifikacje
McLaren - inna drużyna

Typ : McLaren @ 2,00 Betsson ⛔
Faworytem do Pole Position wydaje się Hamilton i w tym wypadku zgadzam się z bukami. Ogólnie to można powiedzieć, że McLaren dominuje w tym sezonie w kwalifikacjach. W wyśćigach juz tak nie jest, ale to już zasługa mechaników odpowiedzialnych za pit stopy czy też strategie na wyścig( GP Hiszpanii i bolid Hamiltona na oparach w kwalifikacjach= cofnięcie na 24msc). Button także potwierdza dobrą dyspozycję w czasówkach, a że parę razy już na tym torze jeździł to zna specyfike i jest wyrachowany. W poprzednim sezonie startował z 2 pola w Monaco.
W sezonie 2011 to Red Bull, a raczej Vettel w ciemno mozna było obstawiać że wygra kwale. Teraz dominuje w tym aspekcie McLaren z pewnymi wyjatkami jak Maldonado i Rosberg.

Ponadto już propozycja na wyścig.
wyścig
Felipe Massa top10?

Typ : TAK @ 2,20 Pinnacle ✅
Typ z pozoru bardzo ryzykowny bo Massa do tej pory jedynie 2 oczka uzbierał w 5 wyśćigach jakie za nami. Alonso w tym czasie dorobił się ponad 60pkt. A jeźdzą w tej samej stajni przecież... Felipe stać na poprawę tych rezultatów. Bolid przeszedł szereg ulepszeń i teraz spisuje się lepiej, jest konkurencyjny. Lekko próbuję.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Moim zdaniem to mocno się przejedziecie na Massie. Od początku sezonu jeździ tragicznie, a Wy sugerujecie się tym że w treningach był wysoko... Ferrari jest tutaj mocne, zgadzam się z tym, tylko patrząc na to że Alonso ma tyle samo punktów co pierwszy Vettel to raczej nie było w tym sezonie jakieś tragicznie słabe. W treningach nie ma takiej presji, a największym problemem Massy jest chyba głowa, więc ja bym się tak nie napalał na TOP10 Massy. ????
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Ja dzis stawiam H2H na kwale:
✅ Hamilton-Inny Typ:2 Kurs: 1,39 Buk: Betsson
Jak widzę taki kurs w pojedynki 1 kierowca vs 23 kierowców to biorę to w ciemno. Zwłaszcza że to Monaco i faworytów mamy tutaj z 7 ????
Dorzucam jeszcze z oferty betssona H2h:
✅ Romain Grosjean - Kimi Raikkonen Typ:1 Kurs: 2,09
Przez cały weekend Roman dużo wyżej, oczywiście Kimi miał swoje problemy, ale imponuje mi jazda Romka. Wygrywał tu już w niższych seriach. Podczas 3 sesji treningowej także ładnie się prezentuje i myślę że pokona dziś doświadczonego kolegę z zespołu. Szkoda że Betsson nie ma oferty na win Romka w kwalach bo chętnie bym postawił parę złotych ????
 
P 0

pawcioss

Użytkownik
Witam. Mam takie pytanie. W przypadku zakładu o nazwie &quot;Który bolid zdobędzie najwyższą pozycję końcową?&quot; - np. McLaren czy Williams chodzi o to, czy wygra kierowca McLarena czy Williamsa (a gdy wygra ktoś inny to jest zwrot), czy po prostu z którego zespołu będzie pochodził kierowca, który z tej czwórki zajmie najwyższą pozycję? Czyli jeśli np. Hamilton będzie piąty, Button ósmy, Maldonado siódmy a Senna jedenasty to zakład ten wygrywa McLaren?
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
2.opcja, tzn.który kierowca będzie wyżej w klasyfikacji z zainteresowanych teamów, czyli w przypadku który opisałeś lepszy jest McLaren.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Dzisiaj bez głebszych analiz, na szybkości: Zakładam, że kwalifikacje odbędą się na suchym torze.
Roman Grosjean - Kimi Raikonen 1 @1,60 ✅
Widać, że Kimi zdecydowanie ustępuje Romanowi w Monaco, wkońcu stracił cały pierwszy trening.
Felipe Massa - Fernando Alonso 1 @3,20 ⛔ było blisko
To jest ten dzień dla Felipe od odbicia się od dno i wyjście z cienia Alonso. Szybszy na treningach, agresywna jazda Massy da mu szansę na pokonanie dzisiaj Alonso.
Nico Rosberg - Schumacher 1 @1,35 ⛔ a to niespodzianka
Najlepszy czas NIco podczas 3treningu, Schumacher wyraźnie mu ustępuje po za tym kara nałożona na Michaela o 5 pozycji w dół.
Pedro de la Rosa - Narain 1 @1,45 ✅
Wiadomo doświadczenie weźmie górę. Świetny kurs.
Timo Glock - Pic 1 @1,40 ✅
Po Dwóch przegranych pojedynkach w kwalifikacjach ze swoim młodszym kolegą pora na rewanż. Na treningach lepiej spisuje się Timo i chyba wreszcie popracował na balansem swojego bolidu i będzie lepiej.
Wszytko Expekt.
O(M) ; Bwin dla porównania 4.75 Massa (sure 2.06%) Pedro 1.55, Grosjean @ 1.72 Tobet
 
maestro76 3

maestro76

Użytkownik
jak bedzie rozliczony zaklad button-maldonado?

button byl 13 a maldonado 9 ale zostal cofniety o 10 msc w dol.

zaklad w totomixie
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
jak bedzie rozliczony zaklad button-maldonado?

button byl 13 a maldonado 9 ale zostal cofniety o 10 msc w dol.

zaklad w totomixie
Liczą się wyniki w kwalifikacjach. Kary zostają nałożone po kwalifikacjach.
Więc w tym h2h wygrał Maldonado.
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Może lekki offtop ale pana Borowczyka nie idzie słuchać. Ten człowiek nigdy nie jest na żywo z tym co dzieje się na torze, często podnieca się powtórkami i dopiero po jakimś czasie orientuje się, że to tylko replay. Dzisiaj też w Q3 błyszczał swoją inteligencją, dziwiąc się, dlaczego Maldonado wyjeżdża na tor skoro i tak zostanie cofnięty o 10 pozycji (nazwał to wręcz absurdem czy też niedorzecznością). Jak widać, trudność sprawia mu dojście do konkluzji, że im wyższą pozycję Maldona zajmie w Q3, tym wyżej będzie na starcie bo to jest przesunięcie O 10 pozycji, a nie na 10. pozycję. Szkoda, że polsat zrezygnował z usług sokoła, który zawsze potrafił powiedzieć coś ciekawego i ciekawie, równoważąc pitolenie Borowczyka i jego &quot;problemach natury technicznej&quot;; &quot;ów damach&quot; i &quot;tym przesympatycznym dżentelmenie&quot;.
Co do Q, szumi zaszalał, Massa na swój sposób też. Mnie jednak najbardziej dziwi już drugie z rzędzu, podobne podejście do Q3 w wykonaniu Vettela. W Barcelonie chyba nic mu to nie dało. Na co liczy w Monaco, gdzie wyprzedzanie jest bardzo trudne? Wyścig pokaże.
Tak na sucho, licząc na podtrzymanie dobrych występów Massy
Felipe Massa zostanie sklasyfikowany? NIE @3.25
bet365
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom