>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

7.Grand Prix Kanady [10-12.06.2011.]

Status
Zamknięty.
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Grand Prix Kanady
12.06.2011 g.19.00

Piątek 10. czerwca
Trening 1 16.00-17.30
Trening 2 20 .00-21.30
Sobota 11. czerwca
Trening 3 16.00-17.00
Kwalifikacje 19.00
Niedziela 12. czerwca
Wyścig 19.00​
Info o torze:
Nazwa toru: Circuit Gilles Villeneuve
Lokalizacja: Montreal, Kanada
Pierwsze Grand Prix: 1978
Długość toru: 4.360km
Liczba okrążeń: 70
Całkowity dystans wyścigu: 260.520km
Rekord toru: 1:13.622
Rekordzista toru: Rubens Barrichello (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2010: Lewis Hamilton (McLaren)
Zwycięzca PP w sezonie 2010-: Lewis Hamilton (McLaren)​

Przed nami 7. GP w tym sezonie - Grand Prix Kanady.
Zapowiada się niezwykle ciekawy wyścig ze względu na :
- zapowiadany deszcz podczas wyścigu, a także możliwość wystąpienia opadów podczas kwalifikacji
- szybki zużycie opon, tak jak chociażby w ubiegłym roku
- możliwość zastosowania po raz pierwszy systemu DRS w dwóch miejscach.
Jeśli chodzi o DRS, to różnica będzie mierzona najprawdopodobniej po zakręcie nr 10 i wtedy też na &quot;1.&quot; prostej powinien przynosić najwięcej korzyści, jednak tuż po tym odcinku jest prosta startowa i tam także DRS będzie dozwolony... Jak wpłynie to na rywalizację..?
Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż podczas 3 ostatnich GP Kanady Pole Position za każdym razem zajmował Lewis Hamilton.
Czy w ten weekend przełamie on dominację Red Bulla w kwalifikacjach..?
Osobiście liczę właśnie na to, że Lewis w ten weekend udowodni, iż wyśmienicie czuje się na tym torze, co w połączeniu z systemem KERS w bolidach McLarena może zaowocować zwycięstwem.
Zapraszam serdecznie do dyskusji;)
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Deszczowe GP Kanady :?:

Według prognoz weekend na torze imienia Gillesa Villeneuve&#39;a co prawda ma być ciepły, bo oczekuje się temperatur dochodzących prawie do 30°C, lecz zarazem mokry. Opady deszczu spodziewane są głównie w dniu wyścigu, bądź co bądź kwalifikacje mogą zostać przeprowadzone w niemniej trudnych warunkach.

Takie informacje prawdopodobnie ucieszyły zespół McLaren, który w Kanadzie będzie chciał pokrzyżować szyki stajni Red Bulla - triumfatorowi 5 z 6 rozegranych grand prix sezonu 2011. Dyrektor techniczny ekipy z Woking - Paddy Lowe podczas dzisiejszej wideokonferencji przyznał, że jego zespół upatruje szans na odniesienie w Montrealu sukcesu między innymi w doborze odpowiedniej strategii, co podczas ewentualnych opadów deszczu może stać się nie lada sztuką. Brytyjczyk odniósł się również do wspomnianych dwóch stref DRS w Kanadzie stwierdzając, iż mogą przynieść one nieoczekiwany efekt, niekoniecznie pozytywny.

- DRS da najwięcej głównie na pierwszej prostej, na której będzie można go użyć, czyli tej po nawrocie. - powiedział. - Teoretycznie jeżeli zostaniesz wyprzedzony na pierwszej prostej, to kierowca który cię pokonał będzie mógł oddalić się jeszcze bardziej wykorzystując regulację tylnego skrzydła na odcinku start-meta - pomimo że już cię wyprzedził. - dodał.

Problem opisany przez Lowe&#39;a jest realną perspektywą ze względu na tylko jeden punkt pomiaru odległości między bolidami na torze w Montrealu - po zakręcie nr 10. Tak przynajmniej wynika z informacji FIA przekazanych w maju, ponieważ w najnowszej zapowiedzi GP Kanady Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała mapkę toru jeszcze bez wskazanych stref DRS i innych elementów związanych z tym systemem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Pedro de la Rosa zastąpi Sergio Pereza.
Hiszpan zastąpi Meksykanina podczas całego weekendu w Kanadzie. Sergio Perez źle się poczuł po pierwszym treningu i zespół musiał znaleźć zastępcę. Wybór padł na byłego kierowcę Saubera - Pedro de la Rosę, który obecnie jest kierowcą rezerwowym McLarena. Sergio Perez po wypadku w Monako doznał wstrząsu mózgu. Lekarz FIA dopuścił Meksykanina do udziału w Grand Prix Kanady, jednak Meksykanin źle się poczuł po pierwszym treningu. Zespół Sauber postanowił zatem skorzystać z usług swojego byłego kierowcy - Pedro de la Rosy, który obecnie pełni funkcję rezerwowego w Mclarenie.
- Oczywiście chciałem się ścigać, bo nic mi nie było. Jednak okazało się, że jest inaczej i jestem zawiedziony. Po pierwszym treningu powiedziałem zespołowi, że nie czuje się najlepiej. Potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby dojść do siebie - powiedział Perez.
- Jesteśmy trochę zaskoczeni, ponieważ Sergio miał pozytywne wyniki po badaniach w Monako i Zurychu. Lekarz FIA również nie miał żadnego sprzeciwu. Nikt nie mógł przewidzieć, że źle się poczuje. Jesteśmy jednak ostrożni o naszych kierowców i nie chcieliśmy podejmować niepotrzebnego ryzyka.
- Dziękuje Pedro de la Rosie i McLarenowi za pomoc w tej sytuacji
- oświadczył szef zespołu Peter Sauber.
(http://www.sportowefakty.pl)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
1.Trening : Rosberg najszybszy, Vettel &quot;zaliczył&quot; ścianę mistrzów Nico Rosberg z Mercedes GP uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed GP Kanady. Swój bolid rozbił Sebastian Vettel, który wpadł na słynną ścianę mistrzów na torze Gilles&#39;a Villeneuve. Drugie miejsce zajął Fernando Alonso, który przez długi okres czasu był najszybszym kierowcą na torze. Dopiero na kilkanaście minut przed końcem sesji jego rezultat poprawił Nico Rosberg. Z bardzo dobrej strony pokazał się drugi kierowca Mercedes GP - Michael Schumacher, który był trzeci.
Słynna ściana mistrzów na torze w Montrealu zatrzymała kolejnego mistrza świata. Na około 30 minut przed końcem sesji, Sebastian Vettel nie utrzymał swojego bolidu w szykanie i uderzył w barierę. Być może kierowcy Red Bulla nie zobaczymy w drugim treningu, ponieważ mogło dojść do uszkodzenia monokoku.
Po raz kolejny poniżej oczekiwań spisali się kierowcy Lotus Renault GP, zwłaszcza Witalij Pietrow, który kilka razy wypadał z toru.
http://www.sportowefakty.pl/moto/2011/06/10/rosberg-najszybszy-vettel-zaliczyl-sciane-mistrzow/

2.Trening : Drugi trening dla Alonso, trzy rozbite bolidy na torze

Kierowca Ferrari uzyskał najlepszy czas podczas drugiego treningu na torze w Montrealu. Drugi był Vettel, a trzeci Massa. Na torze rozbiły się trzy bolidy oraz dwa razy była wywieszona czerwona flaga. Podczas drugiego treningu pogoda dopisała kierowcom, którzy już po kilkunastu minutach mieli na swoim koncie czasy okrążeń. Podczas popołudniowej sesji mieliśmy zmianę w ekipie Saubera. Sergio Perez źle się poczuł i został zastąpiony przez Pedro de la Rosę.
Kierowcy nadal mieli problemy z przyczepnością na torze. Dowodem tego były aż trzy kraksy podczas tej sesji. Najpierw Adrian Sutil po wyjściu z zakrętu numer 7 rozbił swój bolid i na torze została wywieszona żółta flaga.
Po krótkiej chwili kraksę miał Kamui Kobayashi i tym razem sędziowie zostali zmuszeni do wywieszenia czerwonej flagi. Japończyk poinformował przez radio, że wszystko z nim w porządku.
Minęło kilka minut i w tym samym miejscu co kierowca Saubera rozbił Jerome d’Ambrosio. Po raz kolejny pojawiła się czerwona flaga.
Do końca treningu nie doszło już do żadnego incydentu i Fernando Alonso mógł się cieszyć z uzyskania najlepszego czasu w treningu.
http://www.sportowefakty.pl/moto/2011/06/10/drugi-trening-dla-alonso-trzy-rozbite-bolidy-na-torze/
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Dawno nie odwiedzałem ziemniaków, więc dziś kwalifikację przejrzałem statystycznie pod kątem wzbmilenium :
Button 1-5 TAK @ 1.45
wg mnie dość pewne, McLaren tradycyjnie kwalifikacje powinien zaliczyć w miarę udane, tor sprzyja temu zespołowi,
treningi : 5. &amp; 5.
poprzednie kwalifikacje : 4,4,2,6,5,2

Sutil 1-10 NIE
@ 1.35
1.trening nie startował, w 2. był 11.
w tym sezonie ani razu nie był w &quot;10&quot;, dziś powinno być podobnie, jak to mówią &quot;za wysokie progi na Sutila nogi&quot;
kwalifikacje : 16,17,11.12,17,14
Petrov 1-10 TAK @ 1.50
14. i 8. w treningach
mimo przygód w 1.treningu (patrz powyżej) Rosjanin na swym normalnym poziomie, kwalifikacje jeździ dobrze, dziś jeśli przejedzie czyste kółko w Q2, awansuje do &quot;10&quot;
kwalifikacje : 6,8,10,7,6,10

Schumacher 1-8 NIE
@ 2.30
co prawda w 1.treningu Mercedes &quot;błysnął&quot;, jednak nie należy przykładać do tego uwagi zbytnio... po słabym początku sezonu, wzrost formy w kwalifikacjach, ale jest RB, McLaren, Ferrari, Rosberg i 1 kierowca przed Michaelem potrzebny do miejsca poza &quot;8&quot; (myślę, że Petrov)
1.trening - 3. 2.trening - 20.
kwalifikacje : 11,11,14,8,10,5
Słabo, Petrova przed Schumim zabrakło:razz: Ferrari bardzo dobrze... Na całe szczęście nie dało się takiego ako złożyć, więc jednak milenium nie zarobiło:]
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Kolejny raz Vettela, dobre kwalifikacje Ferrari
Nie ma mocnych na Sebastiana Vettela z Red Bulla. Niemiec pewnie sięgnął po 21. pole position w karierze. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się kierowcy Ferrari - Ferrnando Alonso i Felipe Massa. To już 21. zwycięstwo w kwalifikacjach młodego Niemca, który kolejny raz w tym sezonie będzie faworytem niedzielnego wyścigu.
Najlepszy w tym roku kwalifikacyjny występ zanotował zespół Ferrari, potwierdzając, że szybkość prezentowana na treningach nie była przypadkiem. Dla Massy to najlepsze kwalifikacje od zeszłorocznego weekendu we Włoszech, gdzie również startował z 3. pozycji.
Poniżej oczekiwań zaprezentowali się kierowcy Lotus Renault, którzy wprawdzie w komplecie - po raz trzeci w tym sezonie - awansowali do Q3, ale zajęli dwa ostatnie miejsca.
Być może na starcie niedzielnego wyścigu nie pojawi się 24 zawodników, bowiem limitu 107 proc. nie przekroczył Jerome d&#39;Ambrosio. Na pewno jednak zespół Virgin złoży prośbę do sędziów o umożliwienie mu startu.

http://www.sportowefakty.pl/moto/2011/06/11/kolejny-raz-vettela-dobre-kwalifikacje-ferrari/
(wyniki i artykuł, bo nie ogarniam, jak wrzucić tabelkę z wynikami, żeby była w odpowiedniej formie...)
 
matthias 18

matthias

Użytkownik
Ja stawiam na Alonso, on w końcu musi wygrać, mam takie przeczucie ????
Poprawili się ostatnio w kwalifikacjach, bo narzekali początkowo na słabe tempo. Co było w Monako, widzieliśmy. W Hiszpanii też nienajgorzej. Myślę, że Ferrari zrobiło duży krok naprzód, co też podkreśla lepsza niż dotychczas jazda Massy. Stać ich na zwycięstwo. A co do Hamiltona, może zawsze radził sobie na tym torze bardzo dobrze, ostatnie 3 GP Kanady to 3 PP Lewis&#39;a. Tym razem startuje ze stosunkowo dalekej pozycji, co można rzecz jasna nadrobić, ale po tym co ostatnio wyprawiał, wątpię by dalej tak śmiało się &quot;przepychał&quot;. Nie można go wykluczać, ale przypuszczam, że walka o zwycięstwo rozegra się między Alonso i Vettel&#39;em. Zresztą jestem osobiście wielkim fanem Hiszpana i nie ukrywam, że trzymam za niego kciuki.
 
S 0

speedywwy

Użytkownik
Ja zastanawiam się nad postawieniem, że obaj kierowcy Saubera nie dojadą. W treningach obaj rozbili swoje bolidy. Widać było, że ich bolidy prowadzą się bardzo niestabilnie na tym torze. Do tego jest duża szansa na deszcz co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko rozbicia się na bandzie.
Kurs na Kobayashiego w WZB Millenium 2,75 a na de la Rose 1,90 Chyba się skuszę.
Oprócz tego pewniak w postaci SC, kurs 1,20
Co do par H2H. Jak już pisałem istnieje duża szansa na deszcz. Deszcz=nieprzewidywalność wiec moga dziać się cuda. H2H chyba odpuszcze.
 
johny609 14

johny609

Użytkownik
Ja zastanawiam się nad postawieniem, że obaj kierowcy Saubera nie dojadą.
może jeszcze Alguersuari nie dojedzie, podczas kwalifikacji kilka razy nie zmieścił się w szykanie i może któryś z kierowców Hispania Racing
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Sam dzisaij zaproponuje trzy typy na GP Kanady;)
Rosberg - Heidfeld
Typ : Rosberg @ 1,40 Betsson
Nico wyraźnie szybszy na treningach i we wczorajszej sesji kwalifikacyjnej. Heidfeld jakoś nie zachwyca w ostatnich wyścigach, chyba, że to tylko moje takie wrażenie. Na starcie Rosberg z P6, a Heidfeld z P9. Sam ten typ dołoże do jakiegoś składaka na dzień dzisiejszy.
Massa- Button
Typ : Massa @ 1,615 Sportingbet
Ferrari jest wyraźnym zagrożeniem dla RedBulla podczas tego weekendu. Potwierdziły to wczorajsze kwalifikacje gdzie Felipe jak i Alonso świetne rezultaty osiągali. Z kolei McLaren odstawał lekko. Jenson dopiero z P7 wyruszy, a Massa z drugiej linii, jeżeli dobrze by wystartował moze uda się połknąc Ferdka;)
Ferrari - McLaren
Typ : Ferrari @ 1,40 Betsson
Typ na tej samej zasadzie co powyższa para tj Massa i Alonso startują z bardzo dobrych pozycji wyjściowych, maja nawiązać walkę z Vettelem i wkońcu go pokonać bo pomału nudna staje się dominacja RedBulla... :p
Niestety nie można tego połączyć z Rosbergiem, który to typ powyżej zaproponowałem.

Ciekawy artykuł zapowiadający dzisiejszy wyścig napisał Mikołaj Sokół -&gt; http://sokolimokiem.tv/?p=529
Osobiście jednak licze na czerwone bolidy Ferrari, ale deszczem nie pogardze bo wtedy wiadomo wyścig ogląda się jeszcze bardziej emocjonująco;)
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Dziś ze względu na zapowiadany deszcz odradzam grać racjonalne typy;)
ale np. Alonso prowadzący po 1.okrążeniu @ 4.00 Gamebookers ze względu jak zawsze na pewną niewiadomą z KERSem w RB... poza tym np. w Hiszpanii pokazał Sebastianowi, co znaczy perfekcyjnie rozegrany start...
 
lukaszpaw 3

lukaszpaw

Użytkownik
Zdecydowanie lepiej zagrać Masse @16 BF. Jedzie po czystej stronie toru, starty ma nie najgorsze i moim zdaniem warto postawiać kilka groszy na to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
S 1

splot

Użytkownik
Świetny Wyścig . Button 6 razy Pit stop , kara przejazdu przez aleje serwisową i jeszcze wygrał wyścig ???? To był mój najlepszy wyścig F1 EVER. Yeahhhhhhhhhh
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Niestety znów zmorzył mnie sen ???? (ostatnie 30 okrążeń)
Jak ktoś ma link gdzie można ściągnąć w partach to GP proszę o PW.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Świetny Wyścig . Button 6 razy Pit stop , kara przejazdu przez aleje serwisową i jeszcze wygrał wyścig ???? To był mój najlepszy wyścig F1 EVER. Yeahhhhhhhhhh
Fakt Guzik pojechał wyścig życia, najpierw przygoda z Hamiltonem potem kilka pitów (6), nie słuszna kara przejazdu przez aleje serwisową i na ostatnim okrązeniu wykorzystuje błąd Vettela i zwycieża w GP Kanady. Gratulacje dla Buttona.

A na poczatku wyścigu myślałem, że McLaren już jest skończony, ale gdyby nie deszcz i SC co chwila na torze, Button nie znalazłby się nawet w pierwszej punktowanej 10.

http://sport.interia.pl/tylko-u-nas/najlepiej-oceniane/news/sedziowie-nie-dopatrzyli-sie-winy-buttona-w-gp-kanady,1653312
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom