>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

9 kolejka Ekstraklasy 15-17.10.2010

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
Już w piątek 15 października rozpocznie się 9 kolejka Ekstraklasy.
Derby Polski czyli mecz Widzew - Legia z pewnością niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny. Czy równie ciekawie będzie na boisku? Legia tak na dobrą sprawę ciągle nie może zaskoczyć na odpowiednim poziomie, a Widzew mimo dobrej postawy nie potrafi wygrywać jak np. w meczu z Polonią Bytom.
O każdym spotkaniu z osobna można by napisać sporo ciekawego m.in o derbach Lechia - Arka czy o meczu w Poznaniu pomiędzy Lechem a Zagłębiem, który będzie ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem Kolejorza na mecz z Manchesterem City.

Zapraszam do dyskusji i analizowania spotkań 9 kolejki Ekstraklasy! ;)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jedyne co mi przychodzi do głowy na tę chwilę to under w meczu Śląska. Grali bardzo defensywnie w meczu z Wisłą Kraków, myślę że tak samo zagrają z Polonią, a szkoda bo zawodników ofensywnych mają ciekawych. Przyszedł Lenczyk, zupełnie inny typ trenera, gra mocno asekuracyjnie i czasem po prostu brakuje mu &quot;jaj&quot;. Polonia do tego nieskuteczna także under bardzo prawdopodobny.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
To ja może napiszę coś od siebie...
Widzew Łódź-Legia Warszawa
Jak dla mnie mecz na pograniczu remisu z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. Legia gra słabo co widać po kolejnych meczach. Defensywa osłabiona brakiem Choto. Natomiast derby napewno przy komplecie publiczności będą chcieli wygrać Łodzianie którzy naprawdę mają ku temu szanse. W ataku Sernas i wszystko jasne;) Brak bramkarza w Legii i Choto w środku obrony to znakomita okazja aby Widzewiak zdobył bramkę. Legia w ostatnim spotkaniu z Lechią wypadła marnie mimo że grała u siebie więc w pt nie przewiduję żeby Legia zaskoczyła...Koniec Skorży wydaje się być coraz bliżej,kibice już chca Jego dymisji...
Moje propozycje:
Widzew-Legia 1X-1,29 10/10
Widzew-Legia 1-2,20 6/10
Widzew-Legia DNB 1-1,55 8/10

Co do innych spotkań to wydaje się,że 3 pkt powinny zostać w Białymstoku oraz Poznaniu. Jagiellonia u siebie ma fantastyczny bilans i myślę że nie powinni stracić pkt z Bytomiem natomiast Lech przed własną publicznością powinien gładko wygrać ze słabo grającym w tym sezonie Zagłębiem( może powtórka meczu Lech-Arka??)
Moje propozycje:
Jagiellonia-Polonia B. 1-1,50
Lech-Zagłębie 1-1,55
Lech-Zagłębie over 2,5 2,15

Co do derbów trójmiasta to widzę tu zwycięstwo Lechii która naprawdę u siebie gra bardzo ładną ofensywną piłkę o czym przekonał się między innymi zespół Górnika Zabrze 5-1.Arka to zespół tak mi się przynajmniej wydaje własnego boiska gdzie u siebie zbieraja te pkt natomiast na wyjazdach wygląda to zdecydowanie gorzej tylko 1 remis i 3 porażki nie strzelając do tego gola i mysle,że w tym spotkaniu nie polepszą tych statystyk.
Moje propozycje:
Lechia-Arka 1-1,82
Śląsk Wrocław-Polonia Warszawa, Górnik Zabrze-Wisła Kraków tutaj widzę spotkania wyrównane gdyż Polonia bo świetnym starcie złapała zadyszkę i we Wrocławiu na ciężkim terenie nie sądzę aby zdołali zdobyć 3 pkt. W Zabrzu również maja spore szanse na urwanie pkt Wiśle która gra jak narazie bez polotu....
Moje propozycje:
Śląsk Wrocław-Polonia Warszawa 1X-1,40
Górnik Zabrze-Wisła Kraków 1X-1,49

Korona Kielce-GKS Bełchatów
Tutaj nasuwają mi się dwa stwierdzenia:
1.Andrzej Niedzielan i jego bramka co się równa minimum 1 pkt
2.Dobra taktyka Bartoszka i być może remis Bełchatowa ponieważ Bełchatów na wyjazdach radzi sobie dość przeciętnie 2porażki i 1 zwycięstwo.
Moje propozycje:
hmm narazie jeszcze nie wiem...Może ktoś mnie swoją analiza przekona że któryś z zespołów ma po swojej stronie więcej argumentów....
Cracovia Kraków-Ruch Chorzów
Tutaj za bardzo nie mam pomysłu...
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Po ostatniej porażce Legii z Lechia odrazu do głowy przyszło mi to że będzie dużo osób grało na Widzew.Być może i słusznie.Sam tak pomyślałem.Po paru dniach w mojej głowie zrodził się typ na remis.Ponieważ Legia w tym sezonie jeszcze spotkania nie zremisowała kiedyś ten remis wypaść musi.Wydawać się może że punkcik w meczu z Widzewem przy obecnej grze Warszawiaków będzie cennym punktem.Drugim powodem który również kieruje mnie do remisu to to że chyba wiele osób będzie grało na Widzew po kursie 2,20 czy nawet 2,30 a to wydaje się zbyt proste żeby weszło.Nie piszę tutaj żadnych konkretnych sportowych argumentów bo przy teraźniejszej postawie Warszawiaków nie ma to chyba sensu??O Widzewie nie będę się wypowiadał gdyż nie widziałem żadnego meczu Łodzian w tym sezonie a więc nie wiele wiem.Wiem tylko że mają jakiegoś skurczysynka w ataku który lubi sobie postrzelać.Jak będzie okaże się w piątek wieczorem.Ja będe kierował się ku typowi na remis.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Jedyne co mi przychodzi do głowy na tę chwilę to under w meczu Śląska. Grali bardzo defensywnie w meczu z Wisłą Kraków, myślę że tak samo zagrają z Polonią, a szkoda bo zawodników ofensywnych mają ciekawych. Przyszedł Lenczyk, zupełnie inny typ trenera, gra mocno asekuracyjnie i czasem po prostu brakuje mu &quot;jaj&quot;. Polonia do tego nieskuteczna także under bardzo prawdopodobny.
Na ile znam styl preferowany przez Lenczyka to nijak nie jest on defensywny. Wręcz przeciwnie przyzwyczaił do dużej kreatywności w ofensywie całego zespołu. Z Wisłą obrał taką a nie inną taktykę bo jakby nie było passę bodajże 5 porażek trzeba było przerwać

Widzew - Legia
z bólem to piszę, ale jeśli Widzew nie spenia to handi -2,5 bardzo realne

o reszcie nie chce mi się dużo pisać bo i nie ma o czym... Czuje że opuchlizna na Białymstoku będzie wyraźniejsza ale może jeszcze nie teraz... Arka to nie Legia że da sobie z dupy 3 gole wbić. Win Lechii wcale nie pewny... Lech powinien wygrać, Zagłębie bez charakteru... O dziwo sądzę że Wisła wygra z ambitnym ale nieopierzonym Górnikiem... Cracovia ma 3-ligową obronę więc wygrać będzie ciężko... Korona z Bełchatowem. Kielczanie bez fajerwerków, trochę schematycznie, ale do bólu skutecznie. Bełchatów ambitnie w każdym meczu. Może over 1,5. po 15-20 minutach kurs dojdzie do 1,7 nawet a wcześniej goli nie przewiduje...
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Na ile znam styl preferowany przez Lenczyka to nijak nie jest on defensywny. Wręcz przeciwnie przyzwyczaił do dużej kreatywności w ofensywie całego zespołu. Z Wisłą obrał taką a nie inną taktykę bo jakby nie było passę bodajże 5 porażek trzeba było przerwać
Styl drużyn Lenczyka to przede wszystkim gra efektywna, a nie efektowna, przez co często gra defensywna. Drużyny rzemieślnicze byle ciułać punkt po punkcie.
Widzew - Legia
z bólem to piszę, ale jeśli Widzew nie spenia to handi -2,5 bardzo realne
Świetna analiza, przekonałeś mnie.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
A wg mnie - mimo, iż 2 razy już poległem na Wiśle to warto zagrać na przełamanie z Górnikiem...2,45 spory kurs, a Wisła wreszcie powinna wygrać, bo póki co Maaskant sporo i mądrze mówi, ale nijak ma sie to do tego co graja Wiślacy...Najwyższa pora wygrać. Byli na obozie w Zakopanem, popracowali, może wreszcie to jakoś ułoży. Ja gram na Wisłe po 2,45 no i Jaga raczej też powinna u siebie wygrac z Bytomiem 1,40.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Jagiellonia - Polonia Bytom
Pewnie zaskoczę wszystkich, ale ja upatruję w tym meczu niespodzianki. Znacząca część piłkarzy przebywa(ła) na zgrupowaniach reprezentacji. Jedni grają o awans na EURO (Skerla, Kijanskas) inni walczą o miejsce w składzie na tą imprezę (Grosik i nawet młodsi typu Kupisz, Sandomierski, którzy grają w u-20 itd.). To naprawdę niekomfortowa sprawa nawet dla samego trenera. Dla przykładu taki Grosik, który co by nie ukrywać jest czołową postacią zespołu - zmienia w krótkim czasie strefy czasowe, straszne przemęczenie, długie loty. To też człowiek - organizm odczuje na pewno te zmiany. Fakt, Jaga ma szeroką kadrę, ale moim zdaniem będzie ciężko zagrać kolejne super spotkanie i wygrać. Polonia to taki średniak ligi, grający często antyfutbol (choć u siebie potrafią zagrać coś ciekawego dla oka). Co prawda Matawu był na kadrze, ale reszta do dyspozycji trenera. Mój typ: Remis lub Polonia Bytom
 
sergio1990 43

sergio1990

Użytkownik
jestem z Lodzkiego wiec chyba wszystko jasne XD oczywiscie Widzew pojedzie Legie. po 1 Widzew dobrze gra u siebie tylko przegrana z wisla ale to byl najgorszy mecz Widzewa w sezonie po 2 dawno widzew nie wygral z Odwiecznym rywalem po 3 legia jest w dolku po 4 po przegranej Legii trenerowi Legii powiedza pa pa a widzew z mila checia powie trenerowi Legii Pa Pa po 5 w takim meczu zawsze jest wieksza mobilizacja niz zawsze bo to sa DERBY POLSKI
 
legia 122

legia

Użytkownik
jestem z Lodzkiego wiec chyba wszystko jasne XD oczywiscie Widzew pojedzie Legie.
Jestem z Mazowieckiego wiec chyba wszystko jasne XD Legia nie przegra , 1 dzieciarnia znowu łapie podpuche jak przed meczem Legii z Lechem , 2 niektórzy całkiem tracą kontakt z podłożem i typują conajmniej 3 bramkowe zwycięstwo...w dodatku wmawiając innym że jest to wariant bardzo realny , gram przeciw trendowi i owczemu pędowi bo widzę że pełno ludzi bierze porażkę Legii za pewnik.

Dla mnie ten mecz pachnie na kilometr remisem.

x2 po ok 1,7 zupełnie mnie satysfakcjonuje.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Jestem z Mazowieckiego wiec chyba wszystko jasne XD Legia nie przegra , 1 dzieciarnia znowu łapie podpuche jak przed meczem Legii z Lechem , 2 niektórzy całkiem tracą kontakt z podłożem i typują conajmniej 3 bramkowe zwycięstwo...w dodatku wmawiając innym że jest to wariant bardzo realny , gram przeciw trendowi i owczemu pędowi bo widzę że pełno ludzi bierze porażkę Legii za pewnik.

Dla mnie ten mecz pachnie na kilometr remisem.

x2 po ok 1,7 zupełnie mnie satysfakcjonuje.
wstyd dla mojego regionu...



Moderatorzy się obudzili więc jednak mogę napisać co myślę (A NIE CO NA 100% MA SIĘ STAĆ)
Legia nie ma obrony. W jakim składzie i ustawieniu by obrona nie grała, jest do przejścia dla każdego. Robak z Sernasem będą mieli okazje do popisu, jak to w swoim stylu kilka setek napewno zmarnują. No ale dwie, trzy sytuacje powinni wykorzystać. Legia w dotychczasowych 8 meczach pozwoliła rywalom na stworzenie 21 100% sytuacji i 16 takich jak to kiedyś Gmoch określił &quot;młodych siedemdziesiątek&quot; - to jest najlepsza reklama obrony.

Legia w pomocy istnieje tylko momentami. Coś ktoś gdzieś jakoś czasem pociągnie akcje do przodu ale na ogół widzimy brak pomysłu, mnóstwo niedokładnych podań, inny świat Cabrala, szybszą kopie Peszki czyli Manu i uzupełniające marazm inne elementy

Legia nie ma napastników... tutaj warto przytoczyć liczbę strzelonych bramek oraz strzelców. I tak widzimy 6 strzelonych bramek (mniej ma tylko Arka Gdynia) co jak na taki zespół (prawie 1/3 sezonu za nami więc powoli można takiego wyrażenia nie używać) jest wynikiem katastrofalnym. Bramki strzelali Komorowski, Iwański, Rybus, Vrdoljak, Kucharczyk, Mezenga. Niby aż 3 strzelili napastnicy (choć Rybus to taki wolny elektron bardziej) ale tylko Kucharczyk mimo iż zagrał najmniej sprawia pozytywne wrażenie

To takie najważniejsze aspekty... bo tu jeszcze można napisać o trenerze, którego owszem cenie, acz uważam że brak mu jaj... można by poruszyć konflikt na lini Chinyama - Mezenga, do którego fakt doszło dosyć niedawno... można by poruszyć narzekania na trudności w komunikacji... i wiele innych bzdetów i nie bzdetów



No ale pasuje też coś o Widzewie powiedzieć. Więc ogólnie zespół zbudował Janas i widać że oni się poruszają tak jak jego zespoły z reguły. No ale swoje rozwiązania wprowadza już Pan Kretek, którego nie będę kłamał specjalnie nie znam. Konkretnie jego warsztatu. Kluby jakie prowadził (oprócz 1 przygody z Widzewem) nie powalają na kolana. No ale narazie radzi sobie dobrze. Zespół gra surowo, twardo, ale i konsekwentnie, rzadko schodzi poniżej solidnego poziomu.

Przegrana tylko jedna z Wisłą, po dość słabym meczu (m.in. zmarnowane setki Sernika i Groszka). Najwięcej remisów. Z Lechem, Polonią Warszawa, Arką, Ruchem i Polonią Bytom. Trudno powiedzieć czy byli w nich lepsi. Wymowne jest to, że w większości z tych spotkań marnowali akcje na potęge. O tym przy formacji ataku

Obrona? Ogólnie wydaje się dosyć pewna jak się ogląda jej poczynania, ale fakt faktem prawie w każdym meczu stracili jakąś bramkę. Czasem nawet dwie. Linia perspektywiczna jak na mizerię polskiej ligi, boczni podłączają się do ofensywy, środkowi wiedzą co i kiedy mają zrobić.

Pomoc. Tu preferowana jest nie efektowność a efektywność. Na ile widziałem treningi Widzewa to Kretek w dużej mierze wpaja ziomkom jak mają szybko i poprawnie przemieścić piłkę do przodu w taki sposób, by przy okazji wyciągać formacje obronne rywala do tzw linii poprzecznej co umożliwia sprawne klepanie. Do tego ciekawe rozwiązania na małej przestrzeni, nawet często dokładne

Atak to najlepszy duet w lidze czyli Sernas-Robak... no ale tu bolączką jest ich nieskuteczność. Zarówno jeden, jak i drugi lubią trochę popudłować, zanim się porządnie rozstrzelają

Już mi się nie chce pisać więc krótko stwierdzam, że wg mnie Legia my love nie zrobi mi na złość i utrzyma fatalny styl pozwalając Widzewowi stworzyć kilka kolejnych setek. W nogach i głowach Sernasa i Robaka czy pokryją -2,5. Ja UWAŻAM że jest to całkiem realne biorąc pod uwagę wielopłaszczyznowe rozkminienie tego meczu

Kto się z tym nie zgadza - tego problem. Jak ktoś mimo wszystko dalej chce mnie nakarmić to na PW proszę
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Akurat Sernas to bardzo dobry zawodnik i myślę że obrona Legii będzie miała z nim wiele problemów.

Legia w obronie być może z Komorowskim czy Kiełbowiczem to żadna świetna defensywa, Astiz też gra na dużo słabszym poziomie, co pokazał mecz z Lechią i jego kilka nie wymuszonych błędów.


Siłą Widzewa jest atak, jeśli się nie przestraszą Legii i zaatakują od początku spotkania, to wydaje mi się że Widzew ma duże szanse na wygraną.

Drugi scenariuż przewiduję grę obronną Widzewa, czekanie na kontry to nic z tego nie będzie, Widzew gra słabo w defensywie.

Widzew nie wygrał z Legią od 8 lat i czas przerwać tą serię.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Myslę, że będziemy świadkami niezłego meczu, na pewno żadna ze stron nie wygra więcej niż jedną bramką, choć większe szanse na zwycięstwo przypisuję Widzewowi rzecz jasna. Oczywiście ze względu na to, że ma silniejszy skład, gra u siebie, a Legia od dłuższego czasu nie jest drużyną tylko zbiorowiskiem wysoko opłacanych przeciętnych kopaczy, od których wymaga się niemożliwego na ich umiejętności celu, czyli mistrzostwa Polski.
Moje typy:
over 2.5 @ 2,2
Widzew DNB @ 1,6
Robak to score @ 3,5
 
rq7 9

rq7

Użytkownik
Jagiellonia - Polonia
Frankowski T. - strzeli gola 2,20
Franek ma serie 2 meczy bez bramki .Jak na niego to zdecydowanie za długo. Jaga gra u siebie z przeciętną drużyną ,która ma jednak dosc solidna linie defensywna . Stawiam , że bramka padnie z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Grosickim .
Z polskiej ligi polecam typy
Rudnevs (2,40) - strzeli
Robak( 3,40) - strzeli lub Sernas (3,50) strzeli
Z typów 1X2 myśle , ze warte uwagi jest spotkanie Górnik -Wisła -2 (2,45)
Wisła musi wkoncu wygrac !! (osobiście nie stawiam ponieważ wisła za duzo kuponow mi zjechała :p)
 
siergasz 13

siergasz

Użytkownik
Mimo iz jestem cala dusza i sercem za Jagiellonia to nie ryzykowalbym po takim kursie na zwycieztwo gospodarzy. Jadze zawsze kiepsko szlo z bytomska Polonia.. Prawdopodobnie Bytomianie beda nastawieni na stale fragmenty gry i przy odrobinie szczecia moga trafic. W zespole Jagi kontuzjowany jest Cionek - moze to wplynac negatywnie na postawe bloku defensywnego Jagiellonii. Zdecydowanie odradzam te spotkanie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja mam mieszane uczucia co do meczu w Białymstoku.Niby dawno tam nie przegraliśmy, ale Nasza forma pozostawia dużo do życzenia mimo, że strzeliśmy ostatnio sporo bramek.Na pewno nie zagra Ujek, który nawet na WKS nie będzie raczej też gotowy.Raczej też nie zagra Matawu, który spóźnił się na trening i dostał solidny ochran po czym zasygnalizował uraz kostki.
Do tego dochodzi słabsza dyspozycja Mysony, którego zastąpi...jeszcze słabszy Chomiuk.Pozytyw taki, że wraca Hricko.
Na pewno będziemy liczyć na stałe fragmenty gry, które egzekwuje Kobylik.W dobrej formie jest Barcik, na lewym skrzydle na pewno zagra ex Jagiellończyk - Jarecki.Kadrowo nie jesteśmy aż tak mocni jak w meczu z Dyskopolo czy Ruchem bo są ubytki, ale zaś z drugiej strony w Jadze też braknie Ciolka oraz dużo zawodników było na kadrze.
Jak widać jest dużo za i przeciw także podzielam zdanie użytkownika z Bstoku, nie warto na pewno grać na lidera po takim kursie.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
W inaugurującym dziewiątą kolejkę spotkaniu, Widzew Łódź przed własną publicznością zmierzy się z Legią Warszawa. Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie drużyny wierzą w zdobycie trzech punktów.
Postawa Legii Warszawa jest jednym z największych rozczarowań obecnego sezonu. Podopieczni Macieja Skorży odnieśli dopiero trzy zwycięstwa i doznali już pięciu porażek. Teraz na kolejną wpadkę nie mogą sobie pozwolić. Każda strata punktów w kolejnych spotkaniach może kosztować trenera drużyny posadę. Legia w tym sezonie punkty przywiozła z zaledwie jednego z czterech wyjazdowych meczów w tym sezonie, wygrywając na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. W pozostałych pojedynkach z Polonią Warszawa, Ruchem Chorzów i Zagłębiem Lubin schodziła z boiska pokonana.
Legii o zdobycie trzech punktów w Łodzi może być bardzo trudno, bowiem Widzew w tym sezonie doznał tylko jednej porażki, u siebie z Wisłą Kraków. Podopieczni Andrzeja Kretka dwukrotnie cieszyli się ze zwycięstwa i aż pięciokrotnie dzielili się punktami z rywalami. W ostatnim meczu u siebie Widzew rozbił 5:2 Śląsk Wrocław. Wysokiej formy nie potwierdził jednak w dwóch kolejnych wyjazdowych spotkaniach, remisując z Ruchem Chorzów i Polonią Bytom. Teraz piłkarze łódzkiego klubu zamierzają wykorzystać słabość Legii i zapisać na swoje konto trzy punkty.
Trener Legii Maciej Skorża w piątkowym meczu nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Srdji Kneżevica, Dicksona Choto i Takesure&#39;a Chinyamy. Do dyspozycji trenera będą natomiast wracający do zdrowia Sebastian Szałachowski, a także Artur Jędrzejczyk, który dopiero co wrócił zza Oceanu, gdzie przebywał z reprezentacją Polski. W drużynie gospodarzy nie mogą natomiast wystąpić Prejuce Nakoulma, Przemysław Oziębała i Krzysztof Ostrowski.
Za drużyną Legii zdecydowanie przemawiają statystyki ostatnich pojedynków z Widzewem. Legia wygrała bowiem osiem ostatnich meczów z łódzkim zespołem w Ekstraklasie.Ja uważam że zespoły podzielą się punktami.Od inauguracji sezonu tj od meczu Legia Warszawa - Arsenal Londyn Legioniści nie odnieśli żadnego remisu.Albo wygrywali albo przegrywali wliczam w to także spotkania sparingowe i myślę że jutro będzie przełamanie na remis.

Widzew Łódź - Legia Warszawa (krótka historia) :
Bilans spotkań:
Ogółem: 18-17-25 (58:89)
W Łodzi: 15-9-6 (37:28)
W Warszawie: 3-8-19 (21:61)

Moje typy na to spotkanie :
x : 3,15
obie strzelą : 1,92
dokładny wynik 1-1 : 6,25
kursy z Unibet
za eredivisie
 
B 7

boskijelonek

Użytkownik
Co do meczu Widzew-Legia to jak każdy mam mieszane uczucia, ale po głębszy zastanowieniu, skłaniałbym się do postawienia na Legię, tudzież x2. Dlaczego? Ano przede wszystkim dlatego, że Legia w meczu z Lechem pokazała, że potrafi spinać się na ważne mecze. Należy też zaznaczyć, że jest to mega ważny mecz dla Skorży, który z Wisła nie potrafił wygrywać w najbardziej prestiżowych meczach (Legia, Lech, Cracovia) i z pewnością chce udowodnić, że w Legii będzie zupełnie inaczej. Po drugie po jednym meczu pauzy wraca Vrdoljak, a co ten zawodnik znaczy dla Warszawiaków było widać w meczu z Lechią. Widzew będzie miał problemy z rozgrywaniem piłki bo Legia z pewnością zagęści środek pola, a to przede wszystkim dlatego, że nie ma napastników i musi szukać innego ustawienia niż 4-4-2. Co do Widzewa to nie podniecałbym się za bardzo duetem Sernas-Robak. Pierwszy marnuje sytuacji na potęgę, a drugi dopiero wraca po kontuzji i nie rozegrał jeszcze meczu w który musiałby walczyć z zawodnikami pokroju Vrdoljak, Borysiuk, Astiz, jak jeden z drugim ostro zaatakują Robala to może mu się trochę odechciać grać, może powrócić widmo dopiero co przebytej kontuzji. Widzew u siebie raz wygrał (nomen omen z bezbarwnym i okropnie słabym w obronie Śląskiem), przegrał ze słabą Wisła i zremisował mecze z Polonią Warszawa i Lechem. Lechem, który ewidentnie nastawia się na puchary i ligę traktuje trochę po macoszemu, może nie całkiem świadomie, ale w umysłach piłkarzyków na pewno coś siedzi i po meczu pucharowym trudno im powrócić na nasze szare podwórko. Legia na wyjazdach nie gra tragicznie bo może sobie atakować z kontry co przy szybkim Manu, Rybusie, Kucharczyku jest im bardzo na rękę.
Dlatego nie wydaje mi się aby piłkarze ze stalicy mieli to spotkanie przegrać. Dlatego kurs 1,6 na x2 jest bardzo kuszący, bo nie oszukujmy się co Widzew wielkiego osiągnął w tym sezonie ograł rozbity Śląsk? zremisował kilka meczów? a Legia z biegiem czasu z pewnością będzie grała coraz lepiej i już najwyższy czas aby przestała rozdawać punkty na prawo i lewo.
PS. żeby nie było że jestem nieobiektywny to zaznaczę, że jestem kibicem Wisły..
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom