>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

9 Kolejka Premier League 27-28.10.2012

Status
Zamknięty.
kasztan511 45

kasztan511

Użytkownik
Czytam tak sobie te &quot;kłótnie&quot; ???? i dlaczego nawet nikt nie wspomniał o ewidentnym karnym dla United , przy zagraniu ręką Luiza ?? jeśli karny byłby wykorzystany byłoby 3:1 . Co do pierwszej czerwonej kartki to była słuszna, ale już druga daje duże wątpliwości i przesadził z kartką dla Torresa. Natomiast gol ze spalonego to nie wina Clattenburga ???? , tylko liniowego, pozdro i bez spin ????
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Napewno czesc bledow sedziowskich pochodzi po prostu z czynnika ludzkiego zwanego &quot;psychika&quot; ale czesc z tych bledow juz nie... Jak swiat swiatem stal i byl zdarzaja sie decyzje ktore sa w jakis sposob zaplanowane badz przewidziane ;)

Co nie zmienia faktu, ze jest potem o czym rozmawiac i dyskutowac (w kulturalny sposob oczywiscie) i to podgrzewa te wszystkie emocje zwiazane z ta liga. Nie bez powodu jest to najbardziej emocjonujaca liga swiata ;)

I to nie prawda, ze decyzje sa tylko na korzysc United. Juz w tym roku a mamy dopiero 9 kolejke bylismy swiadkami wielu podobnych sytuacji. Prosty przyklad :

Everton - Newcastle

Kazdy chyba pamieta te 2 nieuznane (a prawidlowe) bramki dla Toffikow. I co ? Skonczylo sie 2-2 i masa kuponow po blachym kursie na Everton poszla do kosza.

Everton - Liverpool

I sytuacja z dzisiejszego spotkania - Suarez zdobywa prawidlowa bramke na wage 3 punktow i co ? I sedzia odgwizduje spalonego ;)

Takze pewne rzeczy w naturze nie gina, czy jest to przypadkowe czy celowe - tego sie juz nie uda ustalic. Po prostu poziom sedziowania na wyspach z sezonu na sezon jest coraz gorszy a czy jest to zwiazane z ludzmi ktorzy sie tym zajmuja ? Wydaje mi sie, ze nie. Tempo i predkosc niektorych spotkan jest tak wysokie, ze momentami naprawde ciezko nadazyc i na trzezwo podjac racjonalna decyzje, a pamietajmy, ze sedzia ma na to ulamek sekundy.
 
arek666 29

arek666

Użytkownik
Czytam tak sobie te &quot;kłótnie&quot; ???? i dlaczego nawet nikt nie wspomniał o ewidentnym karnym dla United , przy zagraniu ręką Luiza ??
Proponuje zapoznać się z przepisami FIFA regulującymi kwestie odnośnie zagrań ręką.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Dziwi mnie to, że wszyscy rozpisują się o meczach Chelsea z Man Utd czy też Evertonu z Liverpoolem. Te mecze są ciekawe z czysto kibicowskiego punktu widzenia, jednakże od strony bukmacherskiej bardziej przypominają rzut monetą, a przecież to jest forum bukmacherskie więc chyba nie o to tu chodzi.
W mojej ocenie warto zainwestować na Tottenham, który gra Southampton (kursy nawet ok. 2.10). Pomimi ładnej dla oka gry obrona gospodarzy pozostawia wiele do życzenia i wątpię by miał ją uratować wracający po długiej przerwie od piłki Borubar. Koguty pod wodzą AVB może olśniewająco nie graja jednak na chwilę obecną na pewno reprezentują o klasę lepszy futbol niż beniaminek.
Chciałoby się rzec - a nie mówiłem. Zarówno derby Liverpoolu jak też mecz na szczycie pomiędzy Chelsea i ManU na dobrą sprawę mógł się zakończyć również każdym innym wynikiem. Takie spotkanie dobre są do oglądania ewentualnie łapania na czegoś na live (mi na przykład bardzo przypasował typ w przerwie meczu w Liverpoolu iż w drugiej połowie nie padnie już żadna bramka więcej).
 
J 2

jack_daniels

Użytkownik
no i jakie niby te przepisy? Luiz po pierwsze powiększył powierzchnie ciała, po drugie zablokował dośrodkowanie i sędziego już nie powinno interesować czy to ręka nabita czy nie. Przypomnę, że w meczu LM z Barceloną kibice i piłkarze Chelsea chcieli zamordować sędziego za to że nie gwizdnął karnego za identyczne zagranie ręką Pique ???? Druga sprawa czerwona kartka dla Torresa - wiadomo kontrowersyjna. A czy w pierwszej połowie sędzia nie mógł od razu pokazać mu czerwa za wejście w Cleverley&#39;a w stylu karate?
 
cesc-fabregas 0

cesc-fabregas

Użytkownik
Identyczne zajście miało miejsce w 2009 roku na Stamford Bridge. Wtedy Evans znokautował Drogbę takim ciosem w stylu karate, a żółtko otrzymał Iworyjczyk ????
 
J 2

jack_daniels

Użytkownik
to też pamiętam doskonale. Ogólnie rzecz biorąc chciałbym tylko zwrócić uwagę na to, że sędzia popełnił masę masę błędów w OBIE STRONY ! Oczywiście dziś bardziej skorzystali gracze MU i tak jak pisali ludzie wyżej tak bardzo gorąca dyskusja się toczy głownie dlatego że grała Chelsea z MU i taki mecz ogląda x-razy więcej ludzi niż inne spotkania. Z uśmiechem politowania natomiast czytam komentarze prawiące o tym że United to oszuści i wygrywają tylko dzieki sędziom. Masę błędów popełnia i popełniało się też przeciwko Diabłom i na pewno nie jest to drużyna jak wielu tutaj uważa, która tylko zyskuje i to najwięcej w lidze oto dowód: http://www.debatabledecisions.com/english-premier-league-tables
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rafu 247

rafu

Użytkownik
Prosty przyklad :
Everton - Newcastle
Kazdy chyba pamieta te 2 nieuznane (a prawidlowe) bramki dla Toffikow. I co ? Skonczylo sie 2-2 i masa kuponow po blachym kursie na Everton poszla do kosza.
Pamietam, ze w tym meczu sedzia zdal sobie sprawe, ze skrzywdzil Everton i jednym z nastepstw tego byla niesluszna decyzja o przerwaniu akcji Newcastle gdzie Ben Arfa wychodzil sam na sam. Sedzia jak dobrze pamietam uznal wtedy, ze Pienaar faulowal Ben Arfe i przerwal akcje. W ten sposob z jednej strony troche zrekompensowal Evertonowi to co im zabral, ale bledne decyzje, nie powinny miec nastepstw w postaci kolejnych blednych decyzji w druga strone, bo to do niczego nie prowadzi. Zamiast rekompensowac winy, lepiej zaczeli by zatrudniac porzadnych sedziow liniowych i bramkowych, bo ci to juz totalnie sie kompromituja. Stoi tam jak kolek i nic nie widzi. Zachodzi pytanie, po co ten sedzia. Niby pomysl z wprowadzeniem sedziow za bramka byl dobry, ale pomylek jest paradoskalnie wiecej. I coraz bardziej to kluje w oczy.
 
D 54

domeltomek

Użytkownik
to też pamiętam doskonale. Ogólnie rzecz biorąc chciałbym tylko zwrócić uwagę na to, że sędzia popełnił masę masę błędów w OBIE STRONY ! Oczywiście dziś bardziej skorzystali gracze MU i tak jak pisali ludzie wyżej tak bardzo gorąca dyskusja się toczy głownie dlatego że grała Chelsea z MU i taki mecz ogląda x-razy więcej ludzi niż inne spotkania. Z uśmiechem politowania natomiast czytam komentarze prawiące o tym że United to oszuści i wygrywają tylko dzieki sędziom. Masę błędów popełnia i popełniało się też przeciwko Diabłom i na pewno nie jest to drużyna jak wielu tutaj uważa, która tylko zyskuje i to najwięcej w lidze oto dowód: http://www.debatabledecisions.com/english-premier-league-tables
Akurat tutaj nie mogę się zgodzić, większość pomyłek jest korzystnych dla MU i taka jest prawda.

Nie twierdzę że dzięki temu wygrywają bo są piłkarsko świetną drużyną jednak SAF ma wpływ na FA. Trafił się weekend pomyłek w dwóch szlagierach i temat sędziów, powtórek wraca jak rzeka.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Trafił się weekend pomyłek w dwóch szlagierach i temat sędziów, powtórek wraca jak rzeka.
dokładnie.

poza tym, do Maja i tak się jeszcze dużo wydarzy i nie zabraknie w tym decyzji na niekorzyść Fergusona i jego zawodników.

w obecnej chwili występuje to samo, co w przypadkach Barcelony.
Jeśli sędziowie podyktują coś pod nich, jest ryk i szum przez najbliższy tydzień. Jeśli jest jednak na odwrót, nikt o tym nie pamięta.
Z Tottenhamem wszystkie gole straciliśmy zasłużenie, ale żeby ktoś pamiętał o dwóch karnych, które stały jak byk - to po co? Mniejsza przecież o to. United przegrało, sędziowie jeszcze im dowalili, wszyscy się cieszą.

Torres widział, że ma dosyć daleko do piłki. Ciut bliżej niej był Ferdinand. Faulu nie było, on się wywalił. Szybko przekalkulował sobie sytuacje, lecz się przeliczył.
Do karnego nie ma co wracać, przecież ewidentny...

Tak naprawdę, gol ze spalonego to jedyna kontrowersja wczorajszego hitu. Jeśli jednak sędziowie gwizdaliby jak nigdy (czyt. bardzo dobrze) to wcale Chelsea nie musiałaby tego nawet zremisować. Ale prorocy wiedzą lepiej, co by było.
 
D 54

domeltomek

Użytkownik
Według mnie karnego dla MU być nie powinno, faul na Torresie był (kontakt pomiędzy Evansem i Torresem był), jednak w świetle dzisiejszych przepisów które coraz bardziej zmierzają do bezkontaktowej piłki nożnej Torres powinien wylecieć w pierwszej połowie. W sprawie Torresa jest jeszcze jedno, gdyby za każdy wymuszenie (nie w polu karnym) sędzia dawał żółć to... Roo też zrobił bardzo głupi faul taktyczny jednak żółtej nie dostał.

Everton-Liverpool, jako że jestem fanem Pool czuję się pokrzywdzony, Jagielka powinien wylecieć z boiska, gol zdobyty prawidłowo (sytuacja Coatesa możliwa do interpretacji w obie strony) jednak sędzia gwiżdze spalonego. Wyniki nie idą to i frustracja większa.

Jest jak jest, powtórek nie mamy, sedziowie robią wielbłądy ale nic z tym nie zrobimy więc trzeba to akceptować
 
mlodywilc 569

mlodywilc

Użytkownik
Torres widział, że ma dosyć daleko do piłki. Ciut bliżej niej był Ferdinand. Faulu nie było, on się wywalił. Szybko przekalkulował sobie sytuacje, lecz się przeliczył.
Do karnego nie ma co wracać, przecież ewidentny...
Ewidentnie widać, że Torres został kopnięty więc tam był faul i Torres nie powinien wylecieć. A co do karnego to pewnie Ci chodzi o rękę Luiza. Więc tam ewidentnie karnego nie było. To że zawodnik dostał w rękę nie znaczy, że sędzia musi od razu pokazać na wapno. Taka sytuacja ma miejsce kiedy kiedy zawodnik zrobi ruch ręką w kierunku piłki lub jak ma nienaturalnie ją ustawioną. Tutaj tego nie było więc karnego słusznie sędzia nie podyktował.

Ogólnie rzecz biorąc to sędzia robił co mógł, aby United pomóc. Tak sie dziwnie złozyło, ze sędziwał gość, który ostatni raz sędziował ManU rok temu z City. To kolejny sedzia, który odczekał swoje, a potem pomaga United zainkasowac 3 pkt. Bardzo dziwny zbieg okoliczności.
 
M 135

mhm

Użytkownik
dziwny zbieg okolicznosci ze QPR walczy z City, dowiaduje sie ze maja utrzymanie, zaczynaja stac, City strzela 2 gole i robi mistrzostwo. Sedzia pomogl United ale kogo to obchodzi? Za zeszly sezon jako kibic United nie mam zamiaru sie tlumaczyc nikomu z zadnej decyzji sedziego przez najblizsze 20 lat bo zostalismy okradzeni z mistrzostwa przez QPR i przez brak synchronizacji czasu meczow. Bramka ze spalonego, czerwonej nie powinno byc ale kogo to obchodzi. Chyba tylko tych co grali Czelsi po kursie 2,3 z MANCHESTER UNITED! (a nie z Norwich ????
 
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
dziwny zbieg okolicznosci ze QPR walczy z City, dowiaduje sie ze maja utrzymanie, zaczynaja stac, City strzela 2 gole i robi mistrzostwo. Sedzia pomogl United ale kogo to obchodzi? Za zeszly sezon jako kibic United nie mam zamiaru sie tlumaczyc nikomu z zadnej decyzji sedziego przez najblizsze 20 lat bo zostalismy okradzeni z mistrzostwa przez QPR i przez brak synchronizacji czasu meczow. Bramka ze spalonego, czerwonej nie powinno byc ale kogo to obchodzi. Chyba tylko tych co grali Czelsi po kursie 2,3 z MANCHESTER UNITED! (a nie z Norwich ????
MU przegrało zeszły sezon przez QPR:grin:, a może przez Webba bo z Chelsea na Stamford Bridge mógł jeszcze jednego karnego przecież podyktować.
 
tysioncbaksuf 57

tysioncbaksuf

Użytkownik
Kuchcik, narosdz - jesteście zabawni ????
Zacznijmy od rzekomego karnego - piłka z metra w rękę bombą, normalny zdrowy sędzia w życiu nei zabiłby spotkania podyktowanym karnym w takim momencie za takie zagranie, tego się po prostu nie robi.
Faul Ivanovicia - najbardziej dyskusyjna decyzja. Jak dla mnie osobiście faulu absolutnie nie było, Ivanovic musiał jakoś pobiec &quot;na krzyżówkę&quot;, Young to cwana bestia i kiedy zaczął się kłaść, jego prawa noga zahaczyła nogi Ivanovicia, co sędzia biegnąć za plecami zinterpretował to w taki a nie inny sposób, jednakże liniowy powinien to zdecydowanie zobaczyć (chodzi mi o to, w jakim następstwie wszystko się zdarzyło - najpierw wykopyrtka, później hak). Od biedy można uznać, że czerwo to czerwo i na ch*j drążyć temat.
Natomiast ktokolwiek poddaje w wątpliwość nieprawidłowość czerwonej kartki dla Torresa, czy też podważa pozycję spaloną Hernandeza jest jakimś ślepakiem, albo jest Fergusonem, który po meczu potrafi powiedzieć, że &quot;Torres jest sam sobie winny&quot; ???? Całe te spotkanie mogę okrasić trzema słowami, skandal, farsa i żenada ???? Nie wyobrażam sobie wypaczania tak ważnego meczu w tak drastycznym stylu.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Faul Ivanovicia - najbardziej dyskusyjna decyzja. Jak dla mnie osobiście faulu absolutnie nie było, Ivanovic musiał jakoś pobiec &quot;na krzyżówkę&quot;
nic nie musiał. dobrze wiedział, że Young wychodził sam na sam i że każde muśnięcie, zaczepka tak się może skończyć. Ja dobrze o tym wiem , że Young potrafi dobrze zanurkować, to nie wierzę że Ivanović nie wiedział. ewidentnie wybił go z biegu, Young to wykorzystał.
Natomiast ktokolwiek poddaje w wątpliwość nieprawidłowość czerwonej kartki dla Torresa, czy też podważa pozycję spaloną Hernandeza jest jakimś ślepakiem, albo jest Fergusonem, który po meczu potrafi powiedzieć, że &quot;Torres jest sam sobie winny&quot;
nikt tego nie podwarza. my na powtórkach to cwani jesteśmy bo w zwolnionym tempie dobrze było widać wszystko. Ferguson dobrze powiedział. Torres cały mecz grał ostro, ogólnie atmosfera była napięta, Evans go szurnął lekko po ochraniaczach a ten nura dał jakby mu niewiadomo co się stało.
Całe te spotkanie mogę okrasić trzema słowami, skandal, farsa i żenada Nie wyobrażam sobie wypaczania tak ważnego meczu w tak drastycznym stylu.
ooo to kiepsko. To wyobraź sobie jak 3 lata temu, na bodajże 4 kolejki przed końcem mu z Chelsea biło się o mistrza, mecz na Old Trafford, w ostatnich minutach Drogba strzela gola ze 100 metrowego spalonego, co nawet ja na zacinającym się streamie widziałem. Gol uznany, wynik 1:2 , Chelsea przewagi 1 pkt nie oddała do ostatniej kolejki. Ale co tam, wczorajszy mecz był straszniejszy ...
 
arek666 29

arek666

Użytkownik
ooo to kiepsko. To wyobraź sobie jak 3 lata temu, na bodajże 4 kolejki przed końcem mu z Chelsea biło się o mistrza, mecz na Old Trafford, w ostatnich minutach Drogba strzela gola ze 100 metrowego spalonego, co nawet ja na zacinającym się streamie widziałem. Gol uznany, wynik 1:2 , Chelsea przewagi 1 pkt nie oddała do ostatniej kolejki. Ale co tam, wczorajszy mecz był straszniejszy ...
Mówisz o tym meczu w ktorym Macheda strzelil gola reka?
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
The Telegraph
Roberto Di Matteo i sir Alex Ferguson musieli być dziś rozdzielani. Manchester United zakończył 10-letnie wyczekiwanie na zwycięstwo w Premier League na stadionie Chelsea w możliwie najbardziej kontrowersyjny sposób.
Chelsea kończyła mecz w dziewiątkę i została pokonana po golu ze spalonego. Za jednym razem los odpłacił Manchesterowi United za wszystkie dziejowe niesprawiedliwości, których piłkarze doświadczyli na Stamford Bridge. Czerwone Diabły i Chelsea w ligowej tabeli dzieli już tylko punkt.
I tyle w tej kwestii i nie narzekajcie tak, bo prawda taka,że nie przyczynili się do tego zawodnicy United, bo nikt nie wymuszał kartek dla przeciwnika (tak jak to się dzieje w pewnym klubie), to decyzje sędziego. Kibice MU przyznają,że wynik został wypaczony a Wy tutaj oczekujecie hooy wie czego. Jak United zostało wydymane w meczu ze Spurs spoko, w meczu z NU kiedy karnego z niczego dostali też spoko, jak Robin jeszcze w barwach AFC wyleciał za uderzenie piłki po gwizdku też nie było kontrowersji. Powiem tyle, boli Was to,że United mimo,że nie wydaje masy hajsu jest ciągle TOP i sracie przed każdym meczem przeciwko United nawet jak skład jest zdziesiątkowany przez kontuzje. To tylko pokazuje mi jak wielkiemu klubowi kibicuje, sędziowie zawsze się mylili i będą to robić, a chyba nikt mi nie powie,że Clattenburg zrobił to aby United było łatwiej, bo przecież przez to może zostać zdegradowany a co za tym idzie nie będzie pracował, bo dla niego sędziowanie to praca.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Śmieszni jesteście Wy kibice MU. Sracie się jakbyście bronili własnej córki przed gwałcicielem co najmniej(sorki za aż takie porównanie). Co mnie obchodzą inne mecze,tym bardziej te sprzed lat? Dyskutujemy tu teraz o meczu wczorajszym! I tak samo jak Wy widzicie nurkującego Torresa,a nie widzicie nurkującego Younga czy Rooney&#39;a faulującego taktycznie na drugą żółtą której nie otrzymał,tak samo cała reszta(czyli zatwardziali hejterzy MU jak i po prostu fani piłki angielskiej) ma prawo dostrzegać to czego Wy nie potraficie z &quot;miłości&quot; do Czerwonych Diabłów. A reagujecie tak nerwowo również z tego powodu,że w tym sezonie zespół gra słabo i wyniki przez nich uzyskiwane i tak są &quot;ponad stan&quot;. Piszę,że gra słabo-w porównaniu z poprzednimi sezonami oczywiście,bo nawet słabo grający MU to czołówka Premier. I zapewne do końca będą walczyć o tytuł.Ale tego co się stało wczoraj czy też w meczu z Liverpool&#39;em też nikt do końca nie zapomni,wy również czujecie zażenowanie że w taki sposób Wasza ulubiona drużyna wygrywa mecze.Ale nie przyznacie tego z zasady..pzdr
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom