>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Agnieszka Radwańska i jej szanse na wygranie Szlema oraz bycie nr 1 w rankingu WTA

christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Wygranie przez Agnieszkę Radwańską turnieju w Miami spotkało się z szerokim zainteresowaniem ze strony zarówno kibiców, jak i mediów. Coraz częściej słychać opinie o tym, że nasza najlepsza tenisistka w niedalekiej przyszłości dokona jeszcze większych wyczynów. Zakładam więc osobny temat dotyczący Agnieszki Radwańskiej.

Można tutaj dyskutować zarówno o jej przeszłości, jak i szansach na sukcesy w przyszłości.



Zapraszam do dyskusji​
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
ja moderatorem nie jestem, świętym tym bardziej, ale jak zobaczyłem co Chris reklamuje w HP to od razu pomyślałem:
będzie zadyma, większa wraz z kolejnymi postami.
pogadajmy o niej normalnie i mądrze, bo chcemy jak najlepiej dla naszego debla ATP ale przede wszystkim dla naszej Agi.
ja przyznam ze wczorajszy finał pokazał, iż WTA może być równie miłe dla oka i emocji. I szczerze wolę takie finały jak Szara z Isią, Clijsters, i tak dalej. Kocham Azę wiecie w jakim aspekcie, natomiast jej gry nie trawię powoli, kompletna nuda.
Aga w sumie potrafi grać na każdej nawierzchni. Jeżeli jednak miałbym wybierać, chciałbym aby została Królową Wimbledonu ;)
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Radwańska z pewnością zrobiła w ostatnim czasie spory krok do przodu,bilans 26/4 w tym roku i 4 miejsce na świecie mówią same za siebie.Polka jeszcze nigdy nie była tak wysoko i w tej formie.Życzę jej jak najlepiej i życzę jej wygrania tego szlemu ale tak na zdrowy rozum patrząc jedyne realne szlemy do zgarnięcie przez Agnieszkę to US Open i Australian Open.Najbliższy jest co prawda French Open ale Polka na clayu jest dużo słabsza i dużo mniej gra niż na hardzie,o czym świadczą jej bilanse(na clayu 63/37 w karierze a 7/4 w ostatnim roku) więc we Francji jej nie widzę.Później mamy Wimbledon ale Isia też za dobrze na trawie sobie nie radzi i też za dużo nie gra-bilans w karierze to 27/11 a w zeszłym roku tylko 3/2 więc Wielkiej Brytanii też nie zwołujuje.Poza tym Polka ze swoich 9 wygranych turniejii aż 7 wygrała na hardzie i tylko po jednym na clayu i trawie ale było to już 4 lata temu więc o czymś to świadczy.To na hardzie gra najwięcej i najlepiej (165W59L w karierze i 26/4 w tym roku) więc jeśli ma wygrać szlema to tylko w Ameryce lub Australii oczywiście jeśli trafi z taką formą jak ma obecnie,czego jej życze ;)
 
lukasss 35

lukasss

Użytkownik
No to pojawił się sukces -&gt; pojawi się zaraz dużo expertów, niekoniecznie znających się na rzeczy, także dyskusja na pewno będzie burzliwa ????

Później mamy Wimbledon ale Isia też za dobrze na trawie sobie nie radzi i też za dużo nie gra-bilans w karierze to 27/11 a w zeszłym roku tylko 3/2 więc Wielkiej Brytanii też nie zwołujuje.
Na właśnie mamy przykład takiego &quot;experta&quot;. Kurcze, ulubiona nawierzchnia Radwańskiej, a gość mówi, że nie najlepiej się czuje na trawie. Ja na prawdę nie chcę być złośliwy, ale są jednak jakieś granice przyzwoitości.

Co do szans Agnieszki na sukces w Szlemie to od razu nasuwa mi się ta oto piosenka. http://www.youtube.com/watch?v=JFHanoST-vI
Półfinał byłby ogromnym sukcesem i przy dobrym losowaniu nie jest niemożliwy, ale na więcej nie ma szans. Mimo, że aktualny poziom WTA jest tragiczny, to jest kilka lepszych zawodniczek od Agi, które zmobilizują się na Wielkiego Szlema i nie dopuszczą Radwańskiej do głosu.

Więcej o Radwańskiej i WTA napisałem o temacie turnieju Miami, więc jakby ktoś chciał skomentować to zapraszam do tamtego tematu i można odpowiedzieć tam, lub zacytować moje słowa w tym temacie.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Co Ty mi tuz gadasz,że to jej ulubiona nawierzchnia?

W 2011 wygrała z Govortsovą i przegrała później z Cetkovską na Wimbledonie,w Eastbourne ograła Gajdosovą oraz Schiavone by przegrać później z Kvitovą Bilans:3W 2L
W 2010 w Eastbourne przegrała z Azarenką a na Wimbledonie wygrała z Czink,Brianti,Errani a przegrały z Li N.
W 2009 Bilans:3W 2L

Bilans ogólny na trawie: 27W 11L

A Ty mi tutaj gadasz,że to jej ulubiona nawierzchnia :-|
 
agent00typer 468

agent00typer

Użytkownik
Na właśnie mamy przykład takiego &quot;experta&quot;.
tym expertem można śmiało nazwać Ciebie.

Kurcze, ulubiona nawierzchnia Radwańskiej, a gość mówi, że nie najlepiej się czuje na trawie.
Aha ????

Radwańska gra z głębi kortu. Jej ulubioną nawierzchnią są korty ziemne natomiast ulubione uderzenie to forehand.
Tu masz potwierdzenie, zresztą Aga sama się wypowiadała nie raz, że woli wolniejsze korty, a trawa jak zapewne wiesz jest najszybsza
 
lukasss 35

lukasss

Użytkownik
Boże ty widzisz i nie grzmisz. No, ale okey, poświęciłem 5 minut swojego czasu, aby was oświecić i wyprowadzić z błędu. Kilka pierwszy lepszych stron o tenisie, o Radwańskie i co widzimy?

Oczekiwania wobec Radwańskiej muszą być duże, bo nasza najlepsza tenisistka wkroczyła właśnie na swoją ulubioną nawierzchnię. Na trawie przegrała w zeszłym roku tylko jeden mecz - z Sereną Williams w ćwierćfinale Wimbledonu. Trawa niweluje to, co w tenisie Radwańskiej najbardziej zawodzi, czyli siłę uderzeń, a uwypukla to, co jest jej największym atutem - szybkość, zwinność i technikę.

Teraz wpadki nie było, być może dlatego, że trawa robi różnicę. To od dawna ulubiona nawierzchnia Radwańskiej. Triumfowała na niej w 2008 r. w Eastbourne (ostatni turniej, jaki wygrała), nigdy nie przegrała też w Wimbledonie przed III rundą. Techniczny tenis Polki właśnie na zielonych kortach zyskuje najwięcej, bo piłki odbijają się nisko i przechytrzenie przeciwnika daje czasem lepszy efekt niż zbombardowanie go.

Radwańska do półfinału nie doszła. Teraz, zdaniem ekspertów, może liczyć na coś więcej niż awans do najlepszej czwórki. Wydawać by się mogło, że najprędzej zawojuje londyński Wimbledon, bo trawa jest od lat jej ulubioną nawierzchnią.

Trawa, gdzie większe niż na innych kortach znaczenie ma czucie piłki, dokładność, technika, od zawsze była najlepszą nawierzchnią Agnieszki.

Ja bardzo dobrze czuję się na trawiastej nawierzchni i to jest moja olbrzymia szansa.


Także błagam ogarnijcie się i jak możecie to nie udzielajcie się już w tym temacie, bo na prawdę fajnie by było przeprowadzić jakąś merytoryczną dyskusję, a nie wysłuchiwać jakiś kompletnych bzdur.

Serio Agenttyper? Może clay jest ulubioną nawierzchnią Radwańskiej?

PS.
Wracając do tematu to nie zapominajmy, że w tym roku oprócz Wielkiego Szlema, mamy także Olimpiadę i turniej na ulubionej nawierzchni Radwańskie -TRAWIE.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Po pierwsze,Lukass Radwańska wygrała turniej na trawie w Eastbourne owszem,ale to było 4 lata temu i to był jedyny wygrany turniej Agnieszki na trawie a nie ostatni :?

Po drugie,Wimledonie odpadła w DRUGIEJ RUNDZIE z Cetkovską a Ty piszesz,że nigdy nie przegrała przed 3 rundą :;/:

Po trzecie,w w/w Eastbourne z nikim takim nie wygrała,nie jest to turniej obsadzony topem jak Wimbledonem bo chyba Razzano,Dulko,Bartoli oraz Petrova to nie top prawda?

Po czwarte na trawie większe szanse mają osoby silniejsze,dowodem tego są ostatnie tryumfatorki:

2011 Petra Kvitová Maria Szarapowa 6:3, 6:4
2010 Serena Williams Wiera Zwonariewa 6-3 6-2
2009 Serena Williams Venus Williams 7-6 6-2(2)
2008 Venus Williams Serena Williams 7-5 6-4
2007 Venus Williams Marion Bartoli 6-4 6-1
2006 Amelie Mauresmo Justine Henin-Hardenne 2-6 6-3 6-4
2005 Venus Williams Lindsay Davenport 4-6 7-6(4) 9-7
2004 Maria Sharapova Serena Williams 6-1 6-4
2003 Serena Williams Venus Williams 4-6 6-4 6-2
2002 Serena Williams Venus Williams 7-6(4) 6-3
2001 Venus Williams Justine Henin-Hardenne 6-1 3-6 6-0
2000 Venus Williams Lindsay Davenport 6-3 7-6(3)

E: Po za tym spójrz sobie na kursy bukmacherów na wygranie Wimbledonu:

Azarenka 3,50
S.Williams 4,33
Kvitova 4,50
Sharapova 8
Clijsters 15
Wozniacki 15
Lisicki 17
Li 21
V.Williams 23
Stosur 23
Radwańska 26

Te kursy też chyba o czymś świadczą,nawet Lisicki według bukmacherów ma większe szanse na wygranie Wimbledonu

No chyba,że buki to też &quot;eksperci&quot; :grin:
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Lukassss - jakos nigdzie nie widze w tym twoim wklejonym tekscie wypowiedzi Agi ze to jej ulubiona nawierzchnia. Jest napisane tylko ze sie na niej dobrze czuje i tyle więc? Moim zdaniem o tym jaka jest ulubiona nawierzchnia danej zawodniczki decyduja wyniki a te jasno mowia ze jednak Aga najlepiej prezentuje sie na hardzie ...
 
lukasss 35

lukasss

Użytkownik
LOL. Jakbym pisał do ściany.

I po pierwsze to ja nic nie piszę, tylko to są cytaty z różnych stron sportowych, niekoniecznie z tego roku, czy to aż tak trudno zrozumieć. Chyba wyraźnie masz napisane, że trawa służy takim zawodniczkom jak Radwańska i , że Polka najlepiej się na niej czuje!!! Jeśli ci to nie wystarcza to sam sobie poszukaj w internecie wiadomości, bo ja nie mam siły ściany przekonywać. No Wimbledon wygrywały najlepsze zawodniczki i co w tym dziwnego?


Ja znalazłem takie kursy na Wimbledom i co z tego?

V Azarenka 3/1
P Kvitova 7/2
S Williams 7/2
M Sharapova 7/1
A Radwańska 14/1
C Wozniacki 16/1
V Williams 16/1
N Li 20/1
K Clijsters 25/1
S Lisicki 25/1
S Stosur 25/1
M Bartoli 25/1

I jeszcze wracając do tego twojego bilansu Agnieszki na trawie: Bilans ogólny na trawie: 27W 11L. To co niby słaby bilans to jest?

Z mojej strony koniec dyskusji, bo szkoda czasu na przekonywanie ściany do oczywistej oczywistości.

Ogólnie to jak dla mnie posty do kasacji, bo zaczęła się dyskusja o ulubionej nawierzchni Radwańskiej, a nie to miało być temat.

// roY. W całym sezonie są 2 turnieje na trawie. To jak tu osiągnąć wyniki takie jak na hardzie?
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Hahaha ja nie mówie,że słaby jest niezły ale nie jakiś porażający i nie w takim stopniu by wygrać coś więcej na trawie niż max 1/4 Wimledonu,tyle.
 
yaro8 21

yaro8

Użytkownik
Na właśnie mamy przykład takiego &quot;experta&quot;. Kurcze, ulubiona nawierzchnia Radwańskiej, a gość mówi, że nie najlepiej się czuje na trawie. Ja na prawdę nie chcę być złośliwy, ale są jednak jakieś granice przyzwoitości. Co do szans Agnieszki na sukces w Szlemie to od razu nasuwa mi się ta oto piosenka. Półfinał byłby ogromnym sukcesem i przy dobrym losowaniu nie jest niemożliwy, ale na więcej nie ma szans. Mimo, że aktualny poziom WTA jest tragiczny, to jest kilka lepszych zawodniczek od Agi, które zmobilizują się na Wielkiego Szlema i nie dopuszczą Radwańskiej do głosu.
No właśnie ujawniłeś się jako jeden z &#39;expertów&#39; poprzez takie *********** bo inaczej tego nazwać nie można. No dobra będzie miała łatwą drabinkę, a w ćwierćfinale znowu Azarenka da dupy i Isia zagra w półfinale z jakąś Bartoli i co ?? I już do finału nie awansuje, bo komisyjnie orzeknięto, że półfinał to max ??
 
van_der_vaart 294

van_der_vaart

Użytkownik
Ludzie!!! Od zawsze największe nadzieje na dobry występ Agnieszki na Wielkim Szlemie były związane z Wimbledonem, jeśli się ktoś dłużej tym interesuje to wie... Lukasss podał jedną wypowiedź samej Agnieszki, że to jej ulubiona nawierzchnia, ale użytkownik roY. tego nie zobaczył. Sam też pamiętam dużo wypowiedzi Polki która mówiła, że na trawie czuje się najlepiej, na potwierdzenie z oficjalnej strony WTA:
favorite surface is grass
jak ktoś dalej nie wierzy to podaje link: http://www.wtatennis.com/player/agnieszka-radwanska_2257889_11530
zakładka biography - pod zdjęciem Agnieszki
Jakoś dziwnie jestem pewny, że osobiście pytali o to samą zawodniczkę podobnie jak o ulubione miasto, zespół, aktora itp....
Mimo wszystko uważam, że nie ma zbyt dużych szans na triumf w Wimbledonie z resztą podobnie jak w pozostałych Wielkich Szlemach - jeszcze nie w tym roku o ile w ogóle kiedykolwiek się to zdarzy. Ale fakt jest taki, że to właśnie TRAWA jest jej ulubioną nawierzchnią!
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Tylko na trawie Aga nie ma szans wygrac szlema. Tam zawsze bedzie jakas Williams, Sharapova, Kvitova. Wimbledon moze Aga przeznaczyc na dobry trening, budowanie rankingu, formy i jedzenie truskawek. Najlepiej jakby odpuscila pierwsza czesc sezonu to moze na podmeczone rywalki udaloby sie cos ugracna US Open ale dopoki bedzie ktos taki na jedynce jak Azarenka to nie jest realne. Nawet Wiktorowski nie bardzo chyba wierzy w Szlem. To taka wersja pesymistyczna.

Teraz opymistyczna. Dla mnie w tej chwili gra znakomity tenis. Na jej mozliwosci to jest juz max i razem ze Szpara i Aza sa w tej chwili najlepsze. Czym szybsze korty tym Maria bedzie mocniejsza ale Maria to Maria, kontuzje, reklamy i inne cuda. Bialorusinka tez moze zlapac takiego dola jak ma obecnie Caro. To jest droga do sukcesu dla Agi. Jesli w formie bylaby dawna czolowka czyli Sveta, Zvera, Caro, Ana, Petra itd. to Radwanska moglaby im latac na targ po owoce. Nie byloby rywalizacji bo jest od nich slabsza grajac swojego maxa a one swojego.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Popieram drugą część wypowiedzi Roxxx. Teraz Aga jest w top3, powiedziałbym inaczej. Azarenka obecnie gra w innej lidze, a dopiero pozniej Azarenka, Kvitova na pewno wróci do wielkiej formy na trawę, teraz po prostu płaci cenę za znakomite wyniki w zeszłym sezonie, ale to nie będzie trwało wiecznie. Sharapovą pokonała, po dobrym meczu z obu stron, na WS spokojnie może to powtorzyć, dobrze, że teraz odpuściła turniej na Amerykańskiej cegle i trochę odpocznie- świetna decyzja.
Jak mowa o szlemie, to hmmmm, może RG, tam ma chyba największe szanse z Azarenką. Zobaczymy. Nie ma co pisac dłużej na ten temat, Aga jest w ścisłej czołówce w tym sezonie przegrała tylko z Azarenką, która gra w innej lidze. Na WS na pewno szanse ma, to są długie turnieje, mogą być kontuzji Azarenki,Kvitoej i wtedy Aga będzie miała ogromną szanse. Ja jakoś po kościach czuje, że zagra świetnie na Olimpiadzie, zobaczymy. Ja się ciesze tym co już osiągnęła i, że tak różni się od innch zawodniczek.
 
W 18

wlodas60

Użytkownik
Kiedy czytam dyskusję na temat, czy Agnieszka lubi trawę, czy nie to przypomnia mi się powiedzenie słynnego tenisisty, że trawę najbardziej lubią barany [bez podtekstow]. Co do szans Agnieszki na wygranie Szlema, skoro Schiavone to zrobiła, dlaczego nie miałaby Agnieszka? Moim zdaniem moze to byc kazdy z tych turniejow. O tym zadecyduje forma, szczescie i psychika, bo dobrze grac w tenisa potrafi cała czołowka i nie tylko. Dodatkową sprzyjajaca okolicznoscią jest fakt, że aktualnie mamy najnizszy poziom WTA od wielu lat. Nie mogę przejsc obojętnie wobec niektorych komentarzy. Jeśli Roxanne pisze, że Wimbledon wygrywają &quot;jakaś&quot; Williams, &quot;jakaś&quot; Sharapova, &quot;jakaś&quot; Kvitova to myslę kim dla Ciebie jest Agnieszka i dowiaduje się, że dziewczynką kupującą owoce na targu dla Kuzniecovej, Zvonarievej, Wozniackiej, Ivanovic. Niektorym moze i tak, ale akurat nie tym ktore Ty wymieniasz. Nienajlepiej to swiadczy o twojej wiedzy w tej dziedzinie, pomijając fakt, że używanie takich pogardliwych określeń w stosunku do naszej najlepszej tenisistki jest trochę nie na miejscu. Lukasss: teraz twój komentarz po finale. Z opinią na temat techniki Radwanskiej i wielu innymi całkowicie się zgadzam, jednak nie z tym, że Sharapova własciwie była lepsza, ale zepsuła jedną wystawkę w waznym momencie meczu i to zadecydowało, że przegrała. Zapewniam Cię, że Sharapova w swojej karierze tenisowej takich wystawek zepsuła 100 a moze więcej. Dlaczego miałaby tego nie zrobic w finale? Swiadczy to o tym, że dobrze nie znasz tej tenisistki. Jeśli komentarz Twoj jest opinią fachowca, to dlaczego nie ma w nim nic na temat psychiki tenisistek np. Agnieszki czy Sharapovej? Moim zdaniem to kluczowy element, ktory zadecydował o wygraniu tego finału. Uwazam, że Agnieszka od Sharapovej jest pod tym względem duzo lepsza. Nie od dzis wiadomo, że psychika jest podstawowym czynnikiem, ktory w dużej mierze decyduje o wygranej w kobiecych turniejach. Skoro Ty tego nie poruszasz mam prawo podejrzewac, że Twoja wiedza na temat kobiecego tenisa jest ograniczona. Zastanawiam się, jeśli Wy oglądając turniej w Miami nie potraficie wytypowac zwycięstwa Agnieszki to jak obiektywnie ocenicie jej mozliwosci na przyszłosc? Na koniec: jestem jedynym na tym forum, który typował zwycięstwo Agnieszki. Pokazuje to jaki jest tutaj poziom wiedzy o kobiecym tenisie, a w szczegolnosci o mozliwosciach Agnieszki. Żeby nikt nie pomyslał, że był to typ zupełnie przypadkowy, podaję inne moje typy w tym roku: A.O połfinał Azarenka-Clijsters, A.O finał Azarenka- Sharapova, Paryż finał Kerber-Bartoli. Są to najbardziej prestizowe turnieje w tym roku i moim zdaniem najtrudniejsze typy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 
strzala 377

strzala

Użytkownik
Czy Agnieszka ma szansę wygrać wielki szlem? Oczywiście że ma szansę! Czy ma szansę wskoczyć kiedyś na fotel lidera WTA? Jak najbardziej! Jest jeszcze młoda a już jest 4 rakietą świata i prędzej wskoczy wyżej niż spadnie niżej ( teraz turnieje na mączce którą Iśka nie lubi ale broni malutką ilość punktów, a to ważne ).
Pisanie że NIE MA SZANS jest głupie i pokazuje brak profesjonalizmu gdyż w czystej teori KAŻDA zawodniczka jakieś tam, czysto matematyczne, szanse ma. Nasza reprezentantka gra bardzo techniczny tenis, mało niewymuszonych błędów, bardzo dobra defensywa i pełna koncentracja. I co najważniejsze gra PIĘKNY tenis dla oka ???? . Odkąd przestała &quot; pracować &quot; z tatą przyniosło to WIELKIE rezultaty, z miesiąca na miesiąc awansowała w górę w rankingu WTA ( pamiętacie Listopad 2011 i nadzieje że Agnieszka wskoczy do top8 i zagra w turnieju mistrzyń ???? ).
Największą bolączką naszej zawodniczki jest zdecydowanie 2 podanie. O ile 1 podanie jest poprawne, może nie potężne ale precyzyjne i elegancko wyrzucające, ustawiające wymiane o tyle 2 podanie to straszna bolączka i bardzo często kończy się potężnym returnem wzdłuż lini i stratą punktu. Można powiedzieć że Radwańska gra stosunkowo &quot; słaby &quot; tenis, ale za to gra super technicznie i ma cały wachlarz uderzeń. Największym problemem a wręcz prawdziwą klątwą jest V. Azarenka która w meczach z naszą zawodniczką się mobilizuje i gra od 1 piłki do ostatniej strasznie agresywnie i potężnie.
Podsumowując: Jak najbardziej ma szanse nasza zawodniczka wygrać wielkiego szlema, jest w stanie ograć każdą zawodniczkę ( co udowodniła wygrywając z Marią w finale Miami, NIE ODDAJĄC PODANIA ). Ale obiektywnie trzeba przyznać że Azarenka jest zawodniczką która zapewne śni się Agnieszce w nocy, trudny orzech do zgryzienia ale jak najbardziej do ogarnięcia, chociaż bardzo ciężko.
Wierzę że już w tym roku Iśka wygra wielki szlem albo chociaż przekroczy wreszcie magiczną barierę ćwierćfinału. Wspierajmy ją i kibicujemy, w końcu to duma Polskiego sportu i pozytywna wizytówka na całym świecie ????
 
N 23

nekar

Użytkownik
krótka tenisowa piłka,po tym meczu (z Kuznetsovą) przetacza się na światowych forach dyskusja czy Aga jest w stanie wygrać finał Wielkiego Szlema, Wasza opinia ?
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Agnieszka Radwańska znajduje się w bardzo dobrej formie na początku 2013 roku. Można mieć zatem spore nadzieje co do jej wyników w całym tym roku. W związku z tym wrzucam tutaj ciekawy zakład, który proponuje nam Toto-Mix:

 
Do góry Bottom