>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Yar000,
jakie w tym algorytmie dane dajesz teraz na wejściu?
Możliwe, że będzie można jeden z wysłanych Ci niegdyś arkuszy przerobić i można hurtem testować dowolne ligi.
Pozdr
ziz99
Przesłałem Ci info na PW.
Co prawda algorytm jest do pobrania dla Userów Forum i kwestia rodzaju danych nie jest tajemnicą, ale nie będę ułatwiał rozwiązania &quot;łamigłówki&quot; osobom spoza ;)
Pzdr!
----------
Natomiast wszystkie typy z kosza weszłyby z HC wystawionym przez buka, co daje nam kurs ~1,9 na każdym zdarzeniu, całkiem ładnie :wink:
Ciekawa koncepcja ;)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
A to piłka nożna na weekend, zaspokoi to w jakiejś części moją ciekawość względem skuteczności tego algorytmu ????
[...]
Irlandia Północna
Warrenpoint – Linfield 1X b
1 – 5,70
X – 4,05
1X – 2,37
[...]
Czy widziałeś, widzieliście co się tutaj działo? Do 85 min. Gospodarze prowadzili 2:0. Szok!
Przegrali 2:3 :;/:
Z czymś takim nie da się wygrać.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
I jeszcze jedna sprawa.
Do tej pory grając, generowałem prognozy na mecze odbywające się w tym samym dniu albo w dniu następnym (kiedy już zakończyły się spotkania danej kolejki w dniu bieżącym).
Nie postulowałem takiego sposobu grania dając Wam wolną rękę i nie dodając kolejnych utrudnień.
(Może wystarczy zaznaczyć np. jakąś &quot;gwiazdką&quot; mecze, proponowane do zagrania w inny sposób niż ten, którym powyżej opisałem).
Czy i jak to wpłynie na prognozy? Nie mam pojęcia. Nie próbowałem przy tym konkretnym algorytmie grać inaczej. Wiadomo tylko, że po każdym spotkaniu zmieniają się dane w tabeli czyli mogą się zmienić dane wejściowe do algorytmu. I ewentualnie zmienić prognozę.
W każdym razie, patrząc na dzisiejsze mecze (piłka nożna) podane wczoraj przez Bender7,
raczej wchodzą niż nie wchodzą ;)
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
A nie sądzisz, że granie załóżmy meczów niedzielnych po uwzględnieniu w tabeli meczów sobotnich jest bez sensu z tego względu, że istnieje wtedy sytuacja, w której drużyny mają rozegraną różną ilość spotkań? Chyba &quot;sprawiedliwiej&quot; i czytelniej jest moim zdaniem uwzględnić miejsca drużyn przed daną kolejką ligową a nie &quot;mieszać&quot; w trakcie kolejki? Nie wiem, chętnie zapoznam się ze zdaniem innych użytkowników forum.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
A nie sądzisz, że granie załóżmy meczów niedzielnych po uwzględnieniu w tabeli meczów sobotnich jest bez sensu z tego względu, że istnieje wtedy sytuacja, w której drużyny mają rozegraną różną ilość spotkań? Chyba &quot;sprawiedliwiej&quot; i czytelniej jest moim zdaniem uwzględnić miejsca drużyn przed daną kolejką ligową a nie &quot;mieszać&quot; w trakcie kolejki? Nie wiem, chętnie zapoznam się ze zdaniem innych użytkowników forum.
Może masz rację. Z mojej strony tylko podzieliłem się moim dotychczasowym sposobem gry. Choćby z uwagi na to aby zaakcentować z obowiązku &quot;badawczego&quot;, że nie będziemy w tym właśnie jedynym chyba zakresie &quot;ujednoliceni&quot;. Każdy będzie grał tak jak zechce.
Z jednej strony jest &quot;sprawiedliwiej&quot;, z drugiej strony algorytm otrzymałby najbardziej aktualne dane. Osobiście, trudno byłoby mi wskazać jak grać aby było jak najbardziej optymalnie. Pewnie zobaczymy to wszystko w &quot;praniu&quot; a może nie będzie żadnej odczuwalnej różnicy?
 
Z 47

ziz99

Użytkownik
Przesłałem Ci info na PW.
Co prawda algorytm jest do pobrania dla Userów Forum i kwestia rodzaju danych nie jest tajemnicą, ale nie będę ułatwiał rozwiązania &quot;łamigłówki&quot; osobom spoza ;)
Pzdr!
----------

Ciekawa koncepcja ;)
Nie można do Ciebie wysyłać PW.
Jest problem z jedną zmienną (tą samą co niegdyś).
Pozdr
ziz99
PS. Kolega Bender7 ma rację, przynajmniej ze statystycznego punktu widzenia.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
=ziz99;4142124]Nie można do Ciebie wysyłać PW.
Jest problem z jedną zmienną (tą samą co niegdyś). [...]
Już nie pamiętam, o którą chodziło ale tak czy siak,
żadnej z nich usunąć nie mogę z algorytmu, więc pozostanie status quo.

[...] PS. Kolega Bender7 ma rację, przynajmniej ze statystycznego punktu widzenia.
Również mam taką nadzieję, ponieważ zależy mi na jak najbardziej optymalnym sposobie zastosowania algorytmu a ww. sposób wydaje się być najbardziej życiowy.
Niemniej, kontroli nad sposobem użytkowania algorytmu przez pozostałych Userów, nie mamy. Może się zdarzyć, że typy dotyczące tego samego spotkania będą różne. To jest wybór konkretnego Użytkownika.
Pzdr.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Piłka ręczna. W kontekście ewentualnych remisów ale jeśli w ogóle wejdzie, to też dobrze.
Dzisiaj (jak widać, mecze kobiet też uwzględniłem).

2,70 SUS Nyborg 10,00 Odder Handbold 1Xb (24:33) ⛔
Team Vesthimmerland 9,00 TM Tonder 2,10 X2a (24:31) ✅
Oldenburg 14,00 Thuringer HC 1,11 X2a (30:32) ✅
1,80 KIF Vejen (w) 9,20 Skive FH (W) 1Xc (27:23) ✅
Nordstrand 8,80 Storhamar Handball 1,65 X2b (26:27) ✅
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Koszykówka. Polowanie na remisy.
Dziś.

Basquete Cearense 12,75 Limeira Basquete 1,45 X2a (73:64) ⛔ (Pomimo, że od kilku minut mecz trwa).
1,90 Anadolu Efes 12,00 Banvitspor 1Xb (70:76) ⛔ (Chyba mecz na szczycie ...).
2,15 Trefl Sopot 12,50 Stelmet Zielona Góra 1Xb (66:85) ⛔
VEF Riga 15,50 CSKA M. 1,15 X2b (84:88) ✅ Próbuję więc lig międzynarodowych.

KK Zadar 12,00 Buducnost Podgorica 1,65 X2a (57:64) ✅
Aliaga Petkim 12,75 Tofas Bursa 1,45 X2a (73:91) ✅
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Hokej.
Również ze szczególnym uwzględnieniem remisów.
Dziś.

2,25 Kloten 3,80 Zurich 1Xb (3:4) ⛔
Basel 4,30 Olten 1,80 X2a (1:4) ✅
Skalica 4,10 Nitra 2,20 X2a (0:7) ✅
2,70 Lausitzer 4,20 Bietigheim/bissingen 1Xb (3:3) ✅
2,95 Edinburgh Capitals 4,30 Coventry Blaze 1Xb (3:3) ✅
Polonia Bytom 4,40 GKS Katowice 2,30 X2a (5:1) ⛔ Sąsiedzi w tabeli.
 
A 4

albi15

Użytkownik
Ja spróbowałem użyć programu do wytypowania zwycięzcy 1 kwarty z pokryciem handicapu w koszu i tak wybrałem dwa mecze :
Anadolu Efes-Banvitspor 1 kwarta Efes -0,5(ten mecz juz wszedl 17:16)
Tubingen-Alba Berlin 1 kwarta Berlin -3,5
EDIT: Alba wygrała kwarte 21:18 ,więc program dobrze wytypowal ,do pokrycia handicapu zabraklo punktu. Wieczorem spróbuje coś na NBA wrzucić
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Ja spróbowałem użyć programu do wytypowania zwycięzcy 1 kwarty z pokryciem handicapu w koszu i tak wybrałem dwa mecze :
Anadolu Efes-Banvitspor 1 kwarta Efes -0,5(ten mecz juz wszedl 17:16)
Tubingen-Alba Berlin 1 kwarta Berlin -3,5
EDIT: Alba wygrała kwarte 21:18 ,więc program dobrze wytypowal ,do pokrycia handicapu zabraklo punktu. Wieczorem spróbuje coś na NBA wrzucić
Gratuluję ????
Nie ma jak kreatywność. Każdy sposób jest dobry, jeśli jest efektywny.

Natomiast z NBA a także z ligą niemiecką może być problem. Problem z wyłuskaniem konkretnych punktów jakie drużyna posiada w lidze.
Nie znam się na koszu ale jeśli punktacją są (a są?) np. wspólczynniki takie jak 0.813 itp. to nie przejdzie ...
 
L 4

laczek

Użytkownik
Ten współczynnik to nic więcej jak procentowe wygrane zespołu. A zawsze można wziąć do liczby zwycięstw i remisów: wygrane + remisy (wszystkie), a punkty: za wygrane dać 3, za remis wygrany 1 punkt. Albo jakoś podobnie przyjąć. Nie wiem jak idzie opracowywanie wklepywania danych w postaci całej ligi, to by znacząco ułatwiło sprawę.
Wczoraj spróbowałem hiszpańskiego kosza i powiem, że całkiem ładnie to wyszło. Typ na drużyne traktowałem jako typ na tę drużynę z HC przy kursie 1,9.
CAI Zaragoza +10,5 v Real Madryt -&gt; 1x a ✅
Valladolid v Lagun Aro GBC -6 -&gt; 2x a ✅
La Bruixa d&#39;Or Manresa v Unicaja -6 -&gt; 2x a ✅
Laboral Kutxa v Barcelona -4,5 -&gt; 2x a ⛔
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...]
Wczoraj spróbowałem hiszpańskiego kosza i powiem, że całkiem ładnie to wyszło. Typ na drużyne traktowałem jako typ na tę drużynę z HC przy kursie 1,9.
CAI Zaragoza +10,5 v Real Madryt -&gt; 1x a ✅
Valladolid v Lagun Aro GBC -6 -&gt; 2x a ✅
La Bruixa d&#39;Or Manresa v Unicaja -6 -&gt; 2x a ✅
Laboral Kutxa v Barcelona -4,5 -&gt; 2x a ⛔
Nice.

---
Panowie, dzięki za objaśnienia. Człowiek uczy się całe życie ;)
 
L 4

laczek

Użytkownik
Przejrzałem jeszcze dzisiejsze trzy mecze i odtworzyłem tabelę. Wyniki są świetne.
Bilbao +3 v Valencia 80-83 zwrot
FuenlabradaGran v +3 Canaria 78-83 ✅
Murcia v +2,5 Joventut 76-82 ✅
Edit: Natomiast co do NBA to problem jest inny, trzeba stworzyć jedną tabelę z dwóch konferencji i z tym już trochę problemu jest, no chyba, że skopiuje się ładnie do Excela i przesortuje po współczynniku zwycięstw.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Sumując mecze sprzed kilku dni i dzisiejsze w piłce ręcznej,
można pokusić się o stwierdzenie, że drzemią tu pieniądze.
Ogólny wynik wchodzi ładnie i do tego jeszcze ładniejszymi liczbami ;)
Weibern Koblenz 9,00 Blomberg Lippe mocny 1 | b. mocny 1X ⛔ ( 25:26 )
TSV Bayer 04 Leverkusen 9,00 HC Leipzig (W) średni 1 | mocny 1X ✅ ( 23:23 )
Oldenburg 14,00 Thuringer HC 1,11 X2a ( 30:32 ) ✅
Nordstrand 8,80 Storhamar Handball 1,65 X2b ( 26:27 ) ✅
1,80 KIF Vejen (w) 9,20 Skive FH (W) 1Xc (27:23) ✅
2,70 SUS Nyborg 10,00 Odder Handbold 1Xb (24:33) ⛔
Team Vesthimmerland 9,00 TM Tonder 2,10 X2a (24:31) ✅
I niekoniecznie musi być tak, że określonemu komunikatowi (np. &quot;X2a&quot; czy &quot;X2b&quot;) przyporządkowany jest realnie wynik okołoremisowy lub remisowy.
Może być bowiem tak, że sam algorytm odrzucając mecze, pozostawia do grania akurat te, w których prawdopodobieństwo remisu jest większe niż w meczach odrzuconych.
Ta zasada może dotyczyć pozostałych dyscyplin.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... Sumując natomiast niedawne i dzisiejsze mecze hokeja,
wygląda to tak.
Nie może przy tym umknąć uwadze, że na 9 trafionych dwudrogowo, jest 5 remisów:

San Jose 3,80 Anaheim średni 1 | mocny 1X ✅
Jokerit 3,80 Tappara średni 1 | mocny 1X ✅ (1:1)
Olimpija L 4,25 Alba Volan Fehervar X2. ✅
Basel 4,30 Olten 1,80 X2a (1:4) ✅
Skalica 4,10 Nitra 2,20 X2a (0:7) ✅
2,70 Lausitzer 4,20 Bietigheim/bissingen 1Xb (3:3) ✅
2,95 Edinburgh Capitals 4,30 Coventry Blaze 1Xb (3:3) ✅
Deg Metro Stars Dusseldorf 4,30 Eisbaren Berlin X2 ✅ (1:1)
Iserlohn 4,20 Straubing średni 1 | mocny 1X ✅ (4:4)
EHC Red Bull Munchen 4,20 Krefeld średni 1 | mocny 1X ⛔
2,25 Kloten 3,80 Zurich 1Xb (3:4) ⛔
Graz 4,10 Vienna Capitals średni 1 | mocny 1X ⛔
Polonia Bytom 4,40 GKS Katowice 2,30 X2a (5:1) ⛔
 
A 4

albi15

Użytkownik
Cleveland-Indiana Pacers | 1 kwarta Cleveland +3
LA Lakers-Denver Nuggets | 1 kwarta LA Lakers + 0,5
Info brane z totolotka ,który podaje tabele ogólną ( łączoną). Korzystałem także z tabeli konferencji gdyż oby dwa mecze są w swoich konferencjach i wskazania pozostały te same. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 
L 4

laczek

Użytkownik
A jak wpisywałeś ilość punktów? Bo jak ja wklepałem dane to wyszły mi na dziś trzy mecze:
1 IND Pacers -9.0 IND Pacers @ CLE Cavaliers ⛔ x1 b
2 WAS Wizards +3.5 GS Warriors @ WAS Wizards ⛔ x1 b
3 DEN Nuggets -2.0 DEN Nuggets @ LA Lakers ✅ x2 a

No i jeżeli by wziąć na Q1 to dwa pierwsze już weszły, no ale zobaczym jak cały mecz.
Hm, czyli tylko jeden mecz &quot;a&quot; nie wszedł w kosza.
 
Do góry Bottom