>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

[Ankieta] Kto zostanie królem strzelców w sezonie 10/11?

Status
Zamknięty.
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Skoro mamy dyskusję na temat tego kto zostanie Mistrzem Polski, to ciekawi mnie wasze zdanie na temat tego, kto sięgnie po koronę króla strzelców po odejściu Lewandowskiego i Micanskiego. Prosiłbym najpierw któregoś z modów o to, by dodał ankietę z tymi nazwiskami:
Paweł Brożek
Takesure Chinyama
Tomasz Frankowski
Bruno Mezenga
Andrzej Niedzielan
Dawid Nowak
Artur Sobiech
Joel Tshibamba
Artur Wichniarek
Maciej Żurawski
inny
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Chinyama to odpada raczej, chłopak jeszcze nie trenuje na pełnych obrotach, a tracąc te kilka spotkań to królem nie zostanie.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Podobnymi argumentami co Fabik , na poczatku przekreslilbym Takesure&#39;a, uwazam, ze sezon 08/09 w jego wykonaniu byl bardzo dobry, o ile nie najlepszy w jego karierze, i twierdze, ze trudno bedzie mu go powtorzyc, szczegolnie po tym jak od ponad roku zmaga sie z kontuzjami.
Kolejnym przez Jackka wymienionym zawodnikiem jest Pawel Brozek, on rowniez mial kapitalny sezon 08/09, w poprzednim bylo nieco gorzej, choc i tak pod koniec odzyskal czesc dawnego blasku, i w moim odczuciu poraz kolejny, juz chyba 4-5 z rzedu powalczy o Korone Krola Strzelcow.
Tomek Frankowski to jak dla mnie klasa sama w sobie, jest zawodnikiem bardzo inteligentnym, potrafi przewidziec sytuacje, ustawic sie na boisku w odpowiednim miejscu i czasie. Duet z nim tworzy mlody Kamil Grosicki, ktory rowniez ma zadatki na napastnika o podobnej klasie, i jezeli musialbym kogos wpisac w rubryce &#39;&#39;inni&#39;&#39;, dodalbym wlasnie &quot;Grosika&quot;.
Bruno to jak dla mnie duza zagadka, jego bym raczej nie liczyl w walce o krola, ale uwazam, ze dla Legii strzelic moze kilka waznych bramek.
Niedzielana i Nowaka przekreslam- pierwszy lubi pracowac na rzecz innych, drugi jest przereklamowany i kontuzjogenny.
Sobiech i Tshibamba- dwa mlode wilki, ktore pojawily sie na naszych arenach znikad w zeszlym sezonie. Kilka waznych bramek w kontekscie utrzymania Arki w Ekstraklasie Joela pozwolilo mu na angaz w Lechu. Nie widzialem spotkan Arki w dluzszym wymiarze , nie chce wiec oceniac. Sobiech jest juz napastnikiem uksztaltowanym, potrafi duzo, a stale sie rozwija, w kadrze widzi go Franek Smuda. Jak dla mnie, moze ciagnac ten wozek o nazwie &quot;Ruch&quot; pod nieobecnosc Niedzielana.
Wichniarek i Zurawski- dwie stare wygi, ich forma to dla mnie niewiadoma, ale nie jestem do nich sceptycznie nastawiony. Uwazam ze zarowno jednego jak i drugiego stac na dobre wyniki.
Jak dla mnie krolem strzelcow moze zostac ktos z trojki: Frankowski, Brozek, Sobiech.
 
S 381

szczurek

Użytkownik
Paweł Brożek - Dla mnie faworyt. Poprzedni sezon fatalny, głównie ze względu na kontuzje. W meczu z Szawle widać było u niego dwie rzeczy. Łatwość w dochodzeniu do sytuacji, i nieskuteczność. Czyli wrócił stary dobry Brożek z sezonu 08/09. Zrobi sobie w meczu pięć setek, strzeli ze dwie bramki. Zwłaszcza że z Szawle mylił się w dość łatwych sytuacjach, a gola zdobył piętą, będąc pod kryciem.
Takesure Chinyama - Niewiadoma. Cały poprzedni sezon stracony przez kontuzję. Jego atutem w wyścigu po koronę króla strzelców jest egoizm. Nie poda, tylko będzie strzelał z każdej pozycji, w przeciwieństwie do większości rywali (przede wszystkim Pawła Brożka). Nie sądze jednak żeby zdołał nastrzelać więcej goli niż Brożek.
Tomasz Frankowski - Franek Łowca Bramek to dość ciekawa kandydatura. Jednak wydaje mi się, że nie będzie egzekutorem, ale raczej będzie wypracowywał sytuacje dla kolegów - Grosickiego, Trytki i Kupisza. Plus za to że będzie wykonywał większość karnych i wolnych.
Bruno Mezenga - Wielka niewiadoma.
Andrzej Niedzielan - Także będzie groźny. Korona obecnie ma słabą obronę, przy dość dobrej ofensywie, dlatego będzie zmuszona grać ofensywnie. W poprzednim sezonie korony nie zdobył, bo dzielił się golami z Sobiechem i Janoszką. Teraz będzie się dzielił z Tatajem i Edim. Według mnie jednak królem strzelców nie będzie.
Dawid Nowak - Człowiek-kontuzja. Bez szans.
Artur Sobiech - Ruch to była rewelacja poprzedniego sezonu, wątpie żeby w tym też tak dobrze sobie radził. Strzeli parę bramek, ale królem strzelców nie będzie.
Joel Tshibamba - Dziwiły mnie te zachwyty nad nim gdy grał w Arce. Jego sposób na gola to podejść jak najbliżej i uderzyć z całej siły. Zazwyczaj trafiał w bramkarza i dobijał do pustej. W Lechu będzie chyba rezerwowym (Wichniarek, Rudnevs).
Artur Wichniarek - Rotacja w składzie Lecha, rywalizacja z Rudnevsem i Tshibambą, strzeli kilka bramek, ale królem strzelców nie będzie.
Maciej Żurawski - To nigdy nie był snajper. Cofa się po piłkę do środka pola, i wspomaga kolegów. Sądze że będzie pomagał Brożkowi i Boguskiemu w zdobywaniu goli, a sam strzeli ich mało.
Do listy dopisałbym paru graczy, którzy będą się według mnie liczyć, a nie ma ich w ankiecie, są to:
Bartosz Ślusarski (Cracovia)
Artjoms Rudnevs (Lech)
Vuk Sotirović (Śląsk)
Marcin Robak (Widzew)
Mouhamadou Traore (Zagłębie)
Ta piątka ma według mnie większe szansę na korone niż m.in Żurawski, Nowak czy Tshibamba
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Maciej Żurawski - To nigdy nie był snajper. Cofa się po piłkę do środka pola, i wspomaga kolegów. Sądze że będzie pomagał Brożkowi i Boguskiemu w zdobywaniu goli, a sam strzeli ich mało.
Maciej strzelił w 230 spotkaniach aż 120 bramek i uważasz że nigdy nie był snajperem? Owszem często cofa się po piłkę i również rozgrywa. Ale to samo robi Rooney w Manchesterze czy to Messi w Barcelonie i zarówno jeden i drugi strzelają masę bramek. Mówienie iż Żuraw nie jest snajperem patrząc na to ile bramek strzelił w naszej Ekstraklasie jest że się tak wyrażę &#39;dziwne&#39;.
Wracając jednak do tematu to uważam że w obecnym momencie trudno jest wskazać kto będzie królem strzelców przyszłego sezonu w naszej lidze. Dopiero po 3-4 kolejkach będziemy mieli większą wiedzę na ten temat i co najważniejsze zobaczymy jak grają zawodnicy typu Wichniarek, Żurawski, Nowak, Niedzialan którzy zmienili klub w okienku transferowy. Osobiście jednak wierze i mam nadzieje że królem strzelców zostanie Paweł Brożek który w końcu zacznie strzelać jak za najlepszych swoich lat w Krakowskiej Wiśle.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Paweł Brożek!
Dlaczego? Nie żebym był jego fanem... nie żebym go niesamowicie cenił - po prostu nie będzie mocnego rywala.
Lewandowski wyjechał, Lech sprowadził leciwego ;) Króla Artura i odkrycie z Arki - Joela Tshibambę. Co z tego wyniknie? Przyzwoity duet napastników... ale tylko przyzwoity. Środek pola słaby, ani jeden, ani drugi nei ma takich umiejętności jakie miał Robert. Nie będzie jak stwarzać sytuacji.
O Takesure bardziej obeznani koledzy pisali. Mezenga? Eeee... tego to nawet bym w trakcie meczu nie poznał ;)
Dalej.
Franek - świetny piłkarz, od zawsze go lubiłem i ceniłem. Jeśli Grosicki zostanie (w co sam osobiście wątpię ale nie znam realiów Jagi) to będą piekielnie groźni. Zwinni, szybcy... oni sami sobie stwarzają sytuacje.
Osobno o tytuły nie powalczą, razem będą groźnym duetem.
Niedzielan, Nowak, Sobiech - 3 porównywalnych zawodników. Różne etapy kariery, być może różna forma, według mnie na początku sezonu prezentować będą się podobnie - średnio.
Dodając do tego drużyny środka tabeli (bo do takiego miana aspirować będzie teraz Ruch) - nie możemy otrzymać Króla strzelców.
Na koniec - perełka. Maciek. Maciej Żurawski...
Piłkarz, który jeśli zechce, jeśli się zaangażuje (a chyba mu zależy) to w Polsce może jeszcze pokazać kawał dobrej piłki.
Nie będą to jednak snajperskie popisy. Bardziej widzę go w roli asystenta a przy okazji mentora dla tych wszystkich młodszych napastników Wisły.
Scenariusz może być podobny do ostatniego meczu w pucharach.
Na 1 gola przypadają 2 asysty (jeśli się nie mylę).

Podsumowując - wzmocniona Wisła idzie po tytuł (co opiszę za chwilę) a Brożek mający w sezonie okazji na 40 goli, może 18 strzeli i tytuł uda się odzyskać.
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Wichniarek, świetny zawodnik. Duże szanse na koronę. Mając takich zawodników za sobą jak Stilic,Peszko,Krivets bedzie tylko nogę dokładał, bardzo duże szanse. A Żurawski z Brożkiem, będą często zmieniani, ponieważ w Wiśle jeszcze są Boguski i Małecki którzy nie lubią grać na ławce a szczególnie Małecki lubi żalić się w mediach.
Wichniarek, Brożek i jeszcze jak pokaże się Bruno Mezenga i Rudvens
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ta juz widze jak Rudnevs zostaje krolem strzelcow...
Wbrew pozorom w tym roku bedzie ciekawiej niz w poprzednim. Mimo , że niektore nazwiska wiekowe to jednak budza respekt: Żewłakow,Żurawski, Frankowski, Grosicki, Brożek, Smolarek?, Wichniarek,zdrowy Chinyama. Naprawde liga moze byc ciekawa bo co by nie powiedziec taki Smolarek to odrazu gwiazda naszej ligi podobnie Żuraw czy Wichiarek ktorego bardziej cenia w Niemczech niż u nas...
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
moim zdaniem tytol krola strzelcow zdobedzie Pawel Brozek. Jest to w tej chwili jedyny sensowny kandydat do tego wyroznienia. Moze wielkie powroty do ekstraklasy Zurawskiego, Wichniarka czy Zewlakowa byly glosne ale watpie zeby pod wzgledem sportowym byli oni zdolni na zdobycie korony krola strzelcow. Co prawda zawodnicy tego formatu zawsze sa wstanie strzelic 10 bramek w lidze ale na zwyciestwo w tej klasyfikacji nie wystarczy.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Do zdobycia Korony Króla Strzelców widzę czterech piłkarzy. Są nimi Paweł Brożek, Maciej Żurawski, Artur Wichniarek i ... Euzebiusz Smolarek. Wiadomo, że łatwiej zdobywa się gole w czołowym zespole ligi niż w średniaku nie wspominając już o outsiderze (coś na wzór F1, nawet znakomity kierowca bez porządnego bolidu wiele nie zwojuje). Dlatego nie powinno dziwić, że wśród kandydatów przewijają się nazwiska tych samych piłkarzy z najmocniejszych klubów. W Wiśle jest teraz duża konkurencja więc ani Paweł Brożek ani Żurawski nie mogą mieć pewności, że będą stale grać w podstawowym składzie. Jednak to jest spory plus dla nich. Muszą zapracować sobie na to. A w jaki sposób może zrobić to napastnik doskonale wiemy. Maciek jest doświadczonym piłkarzem. Wyjeżdżając z kraju był jednym z najlepszych strzelców. Teraz do tego dojdzie większe doświadczenie. Natomiast Brożek to tzw. wieczny młody talent. Jednak gdy jest w formie to jest bardzo ciężkim przeciwnikiem dla bramkarzy. W tym sezonie może liczyć na więcej wypracowanych dla niego sytuacji strzeleckich dzięki nowym ofensywnym piłkarzom a także samemu Żurawskiemu, który jak wiemy lubi się cofnąć i sam coś rozegrać. Następny kandydat do tytułu to Artur Wichniarek. Piłkarz ten ma za sobą wiele lat gry na niemieckich boiskach na których zdobył bardzo ważne doświadczenie. Warto podkreślić też, że przez ten okres pokazywał się z dobrej strony zdobywając wiele bramek. Nie na darmo ma przydomek Król Artur. Jak już pokazał w ostatnich spotkaniach Lecha, jest to zawodnik na którego mogą liczyć fani Kolejorza, a także sami piłkarze. Artur na boisku był bardzo aktywny, pokazywał się do gry. Uważam, że jest to zawodnik, który będzie w stanie zastąpić Lewandowskiego oraz powalczyć o koronę. Dodatkowo mobilizujący dla niego może być fakt, że będzie miał w zespole konkurencje (mam nadzieję) w postaci Tschibamby czy jeszcze jednego napastnika (może w końcu Rudvens).
Na końcu w mojej małej grupie faworytów znalazło się miejsce dla Euzebiusza Smolarka. Nie ukrywam, że postawa tego piłkarza to jedna wielka niewiadoma. Wiele mówiło się o tym, że Smolarek jest bez formy, że prezentuje się bardzo słabo. Problem jednak w tym, że tak naprawdę nie mieliśmy okazji tego zobaczyć. Jednak nawet zakładając że Ebi nie jest w jakiejś wysokiej formie to i tak uważam, że na naszych boiskach będzie błyszczał. Jeśli projekt, któremu na imię Polonia wypali a sprowadzeni piłkarze się sprawdzą to drużyna ta może wiele namieszać a duet Smolarek - Sobiech będzie bardzo niebezpieczny dla obrońców rywali. Oczywiście Ebi z racji sporego już doświadczenia powinien prezentować się lepiej od dopiero zdobywającego doświadczenie Sobiecha.
 
ladbrokes 0

ladbrokes

Użytkownik
Faworytem jest Wichniarek, za nim Żurawski z Brożkiem:
Kursy Ladbrokes:
Artur Wichniarek 6.00
Maciej Żurawski 7.00
Paweł Brożek 7.00
Tomasz Frankowski 9.00
Euzebiusz Smolarek 9.00
Joel Thibamba 10.00
Andrzej Niedzielan 10.00
Bruno Mezenga 11.00
Takesure Chinyama 11.00
Artur Sobiech 12.00
Daniel Golebiewski 16.00
Dawid Nowak 16.00
Slawomir Peszko 16.00
Manu 23.00
Marcin Robak 26.00
Sebastian Mila 31.00
Radoslaw Matusiak 31.00
Sebastian Szalachowski 71.00
 
katalonczyk 480

katalonczyk

Użytkownik
A ja postawie na zdolnego Rudnevsa z Lecha ???? Łotysz dobrze wkomponował się w zespół Kolejorza i ma na koncie już 3 bramki w lidze, warto dodać, że w swoim poprzednim klubie na rozpoczęcie sezonu ustrzelił dwie bramki ????
 
P 0

piczet

Użytkownik
A ja jednak myśle że to będzie Andrzej Niedzielan ;). Jeśli utrzyma strzelecka formę do zakończenia rundy i na wiosnę zdobędzie kilka bramek to myślę że nic nie stanie mu na przeszkodzie żeby sięgnął po koronę króla strzelców rodzimej ekstraklasy. Przeszkodzi mu może jedynie Artjoms Rudņevs z Lecha ponieważ chłopak wie jak sie zdobywa bramki. Żurawski,Wichniarek,Brożek,Żewłakow, Frankowski starzy wyjadacze ale jednak nie widze w nich kandydatów wywalczenia korony.
pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom