>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Houston, Marakesz 10.04-16.04.2017

Status
Zamknięty.
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP

Miejsce:
Houston, USA
Data rozgrywania: 10.04.2017 - 16.04.2017
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP World Tour 250
Pula nagród: $577,860
Oficjalna strona turnieju: http://www.mensclaycourt.com/
Lista Startowa: [http://www.mensclaycourt.com/player-profiles
Drabinka: http://www.mensclaycourt.com/draws
Plan gier: http://www.mensclaycourt.com/schedules
Zestawienie kursów: http://www.oddsportal.com/tennis/usa/atp-houston/
Zwycięzca singla 2016: Juan Monaco
Zwycięzcy debla 2016: Bob Bryan/Mike Bryan



Miejsce: Marakesz, Maroko
Data rozgrywania: 10.04.2017 - 16.04.2017
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP World Tour 250
Pula nagród: €482,060
Oficjalna strona turnieju: http://www.gphassan2tennis.com/
Lista Startowa: http://www.gphassan2tennis.com/index.php/joueurs
Drabinka: http://www.gphassan2tennis.com/gph2/MDS.pdf
Plan gier: http://www.atpworldtour.com/en/scores/current/marrakech/360/live-scores
Zestawienie kursów: http://www.oddsportal.com/tennis/morocco/atp-marrakech/

Zapraszam do merytorycznej dyskusji i dodawania analiz!​
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Daniel T. - Struff J-L.
???? Klizan M. - Djere L.
Daniel T. +1,5 seta, Klizan M. ::: 1,94 ::: 1/3 ⛔
H2H 2:0 dla Daniela Taro, to dziwne, że ten Japończyk tak lubi grać na kortach ziemnych. Pokonał już 2 razy po 3 setach Niemca i myślę, że zrobi to trzeci raz. Ostatnio wygrał parę tygodni temu turniej Challenger w Argentynie gdzie zlał w finale Mayera reprezentanta gospodarzy, a tutaj już przeszedł kwalifikacje. Myślałem o czystej jedynce, jednak to 1 runda więc różnie może być.
Djere już raz w 2015 roku pokonał Klizana, ale po Słowaku można się tego spodziewać. Facet ma olbrzymi talent do gry, rok temu wygrał Hamburg, ale niekiedy gra na pół gwizdka. Do tego Martin 2 lata temu wygrał turniej w Maroko (wtedy grali chyba w Casablance), myślę, że wygra ten mecz. Ostatnio notował sporo porażek, ale grał z wysoko notowanymi przeciwnikami jak Djokovic czy Berdych. Jego przeciwnik ranking prawie +200, obija Futuresy. Stawka 1/3 bo to Klizan.

Wynik I: 1:2
Wynik II: 0:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Opelka - Haas 1 @ 1.75 Sbobet (w trakcie pisania analizy, kurs w Sbobet spadł do 1,7, ale wciąż warto po takim kursie) ⛔
Haas mimo, iż ukończył 39 lat wciąż próbuje swoich sił w pojedynczych turniejach ATP. Wygląda to bardziej na rekreacyjną grę z zawodowcami, niż jakieś poważne liczenie na dobre wyniki. W tym sezonie swoich sił próbował czterokrotnie, ani razu nie udało się wygrać. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tym razem w końcu uda się wygrać. Na jego drodze w Houston stanie zawodnik gospodarzy Reilly Opelka. Jest to tenisista, który mierzy 211cm, więc co do jego stylu gry wszystko jest jasne.
Spotkanie zostanie rozegrane na amerykańskich kortach ziemnych. Oczywiste jest, że różnią się one od europejskiej mączki, jednak zawsze są to korty ziemne. Ostatni mecz na clay&#39;u Tommy Haase rozegrał w 2014 roku. W profilu Opelki na stronie ATP można znaleźć informacje, że jego ulubioną nawierzchnią są korty ziemne. Ciężko z tym się zgodzić patrząc na styl Amerykanina, no ale skoro sam zainteresowany tak twierdzi, to nie pozostaje nic innego, jak przyjąć tą informację ze spokojem.
Jeśli kogoś niepokoiłby fakt, że Opelka wycofał się z 2. rundy kwalifikacji w Miami, to uspokajam, że był wtedy chory, a nie była to żadna kontuzja. Od tego czasu minęło koło 20 dni, także miał czas, aby dojść do siebie i dobrze potrenować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
bodizo 350

bodizo

Użytkownik
A Stakhovsky-Robredo 1 2,60 zacheca do gry Stakhovsky juz ograny z turniejem nawierzhchnia sila po jego stronie i temperatura pelne slonce kolo 30*C Wiec nie wiem czy nie lepiej na Stakhowskiego zagrac H2H 2:1 Robredo ale to nic nie znaczy
Jakies opinie od Was Panowie ???? ?
 
ravvv 501

ravvv

Użytkownik
Haas-Opelka over 9,5 gemów w 1 secie za 1,48 Fortuna ✅

Zgodnie z przewidywaniami pierwszy set zakończył się dopiero w tie-breaku, ani razu nie doszło przełamania, choć T. Haas musiał bronić dwóch breaków. Over gemowy też spokojnie wszedł.

Ja w meczu niemieckiego weterana z młodym amerykańskim wieżowcem poszedłbym raczej w stronę overu gemowego, szczególnie w pierwszym secie. Zgadzam się z typem powyżej, Tommy najlepsze lata ma już daaawnooo za sobą, natomiast ciągle stara się jednak brać udział w turniejach. Niemiec nawet jak przegrywał ostatnio mecze, to jednak z reguły były to zacięte pojedynki. Z Veselym, który też ma imponujące warunki fizyczne (1,98 m) doprowadził w pierwszym secie do tie-breaka. Spodziewam się, że z każdym gemem Tommy może opadać z sił, jednak wielu długich wymian też nie należy się w tym meczu spodziewać. Opelka ze swoimi warunkami (2,11 m) również będzie starał się skracać wymiany i oczywiście bazował na świetnym serwisie. Warto pamiętać, że &quot;mączka&quot; w turniejach amerykańskich jest zupełnie inna niż ta w Europie, co było widać podczas ostatniego turnieju WTA w Charleston. Do powodzenia typu wystarczy wynik 6:4, który uważam za wielce prawdopodobny. Haas zawsze dobrze serwował, co przy braku mobilności Amerykanina wskazuje raczej na zacięte spotkanie z m.in. jednym tie-breakiem.

Dodatkowo:
+22,5 gema za 1,65 ✅
+ 10,5 gema w 1 secie za 2,44 ✅

Wszystkie kursy z Fortuny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
???? Opelka R. - Haas T.
Haas T. +2,5 gema ::: 1,70 ::: 1/3 ✅
Zacznijmy od tego, że Tommy Haas jest w tym momencie o całe 20 lat starszy i wcale nie traci werwy do gry. Przeszedł mnóstwo operacji, miał wiele kontuzji, ale ostatnią rzeczą o jakiej myśli to chyba odpuszczenie sobie gry w tenisa. Ciągle wraca i wcale wbrew pozoru tak źle nie gra. Coś tam w meczach walczy pomimo porażek.
Opelka nie ma takiego doświadczenia jak Niemiec i właśnie tutaj widzę szanse dla Haasa. Reilly to bombardier mający ponad 211 cm wzrostu, a gramy przecież na mączce choć nie tak wolnej jak te w Europie to jednak nadal jest to mączka - inne poruszanie. Myślę, że Tommy wie jak grać z takimi wysokimi młokosami i będzie słał piłki prosto pod nogi Opelki co dla wysokich zawodników są to najgorsze piłki do odbioru. Stawka niska z wiadomych powodów - Haas prawie, że tenisowy emeryt.
Wynik: 1:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
ravvv 501

ravvv

Użytkownik
F. Verdasco- K. Anderson + 9,5 gema w 1 secie za 1,57 (Fortuna) ✅✅ 7:6, 7:6 Wszystkie typy znowu na plus, mecz tak jak się spodziewałem bardzo zacięty, tylko po jednym przełamaniu na początku drugiego seta, a tak to wszystko weszło bezproblemowo.

Dzisiaj dojdzie do ciekawego starcia pomiędzy Hiszpanem Verdasco, a reprezentantem RPA Andersonem. Oboje mają bardzo dobre wspomnienia z tej imprezy, bowiem Dasco wygrywał już ten turniej w 2014 r., natomiast Południowoafrykańczyk był tutaj w półfinale rok później (summa summarum Europejczyk również). Anderson to bardzo wysoki zawodnik (2,03 m), który swoją grę opiera głównie na potężnym serwisie i forehandzie. Jak ciężko jest go przełamać przekonał się sam Djoko na Wimbledonie 2 lata temu, kiedy przegrał dwa pierwsze sety po tie-breakach.

W wymianach przewagę na pewno powinien mieć Verdasco, dodatkowo leworęczny forehand na pewno zawsze stanowi handicap, grając z zawodnikami praworęcznymi. Fernando też potrafi dobrze serwować więc nie spodziewam się zbyt wielu przełamań w tym pojedynku. H2H 3:2 dla Andersona. Z pięciu dotychczasowych pojedynków w czterech wspomniana linia była pokrywana w pierwszym secie. Wiadomo, Anderson dochodzi do siebie i łapie formie po przerwie spowodowanej kontuzją, natomiast myślę, że warto spróbować to dorzucić do jakiegoś dubla. Co ciekawe, również w 80% z ich meczy dochodziło do tie-breaka.

Dodatkowo:
Tie-break w spotkaniu za 1,93 ✅
+ 22,5 gema za 1,82 ✅
Verdasco zwycięstwo za 1,38
✅
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Almagro/Berlocq-Lorenzi/Zverev 2-1
Almagro/Berlocq 2.51 1xbet
✅
Rozumiem, że Nikoś wraca po kontuzji łydki, którą złapał jeszcze w Australii, a do tego tutaj poległ wczoraj w pierwszej rundzie z Albotem. Tak samo Berlocq rozegra pierwszy turniej od challka w Buenos, gdzie miał problemy z kręgosłupem. Wracają po urazach, spora niewiadoma, jednak przy tym ruchu kursów zdecydowałem się już pójść w stronę pary, która rozegrała ze sobą jeden turniej i ku mojemu zaskoczeniu od razu go wygrała. Oczywiście było to na mączce i to w Kitzbuhel, gdzie pamiętam, że przynajmniej w dwóch meczach stawiałem przeciwko nim. Nie grają często między liniami deblowymi, ale akurat na cegle to im potrafi wyjść. Naprzeciwko nim także nieźli debliści, bo ostatnimi czasy Lorenzi sporo pogrywał w grze podwójnej i wychodziło mu to w miarę ok. Cegła te jest dla niego sporym atutem, ale za partnera ma Miszkę, z którym zagra po raz pierwszy. Niemiec bardziej preferuje szybsze nawierzchnie, bo do tego predestynuje go jego styl gry. Wiadomo jednak, że w deblu nawierzchnia odgrywa odrobinę mniejszą rolę, niż w singlu. Mimo to uważam, że przy tej niewiadomej ze zdrowiem Hiszpana i Argentyńczyka, a przy faktach, że potrafili od początku złapać dobry kontakt i w grze podwójnej ogólnie prezentowali się dobrze, kurs już ponad 2.5 jest warty próby. Oczywiście bez żadnej szarży ze stawką, bo to jedynie 250-tka wprowadzająca całe ATP na korty ziemne, jednak imo jest to ciekawa opcja.
Uhuhu, kurs szybko leci do góry. Już mamy 2.77, a tendencja jest wyraźnie zwyżkowa. W takim wypadku warto szukać gry w buku, który krecz rozlicza jako zwrot. 1xbet po pierwszym secie nie oddaje zwrotu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
juras333 802

juras333

Użytkownik
2 dni temu zmarł ktoś z jego rodziny, chyba kuzyn. z singla już poleciał, więc wątpię, że będzie chciał tu dalej siedzieć
e: oczywiście chodziło mi o almagro, bo zapomniałem o tym wspomnieć
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Tenis - ATP singiel: Houston (USA), ziemna
Godzina: 20:30
Spotkanie: Hyeon Chung - Victor Estrella Burgos
Typ: 2
Kurs: 1,82
Bukmacher: bet-at-home
Analiza:
Koreańczyk Chung na kortach ceglanych to tragedia i gdyby spotkanie to było rozgrywane na europejskich kortach albo w Ameryce Południowej to stawiałbym to z dokładnym wynikiem 0:2 dla Estrelli. Jednak korty ceglane w USA jak każdy zapewne wie różnią się od naszych europejskich czy południowo amerykańskich, są po prostu tak skonstruowane, że są kortami szybszymi. Na cegle Victor dla mnie jest zdecydowanie lepszym graczem ale, że to turniej rozgrywany w Houston w Stanach, to szanse Koreańczyka rosną i stąd chyba tak wyrównane kursy na to spotkanie. W tamtym roku na tym samym turnieju też obaj panowie się ze sobą spotkali i też w tej samej fazie turnieju i wówczas górą był Chung, który wygrał 2-1 (6-4 , 5-7 , 6-0). Mimo wszystko nadal na cegle cenię wyżej Estrellę i wierzę, że dzisiaj zrewanżuje się swojemu przeciwnikowi. Dla Chunga jest to pierwszy ceglany turniej od ubiegłorocznego French Open. Dominikańczyk zdecydowanie dużo więcej meczy ma rozegranych w ciągu ostatniego roku na mączce i na tej nawierzchni jest zawodnikiem dużo bardziej doświadczonym. Dla mnie Hyeon na cegle to dramat no ale jak pisałem wyżej korty ceglane w USA są nieco szybsze od pozostałych w Europie czy gdzie indziej. To jedyne co przemawia tutaj za Koreańczykiem. Pod względem długich wymian, formy i ogrania na cegle Estrella przewyższa swego przeciwnika i wierzę, że dzisiaj zrewanżuje się swemu rywalowi za porażkę sprzed roku na tym turnieju i tym razem to on awansuje dalej. Wprawdzie Koreańczyk całkiem dobrze wszedł w nowy rok i wygrał nawet turniej Challengerowy na Hawajach ale było to na kortach twardych. Mimo, iż korty ceglane w Houston są szybszymi to jednak jest to cegła a na niej wyżej cenię Estrellę i mimo, że rok temu uległ tutaj Koreańczykowi to stawiam na jego wygraną.
⛔ 2-1 (6-4 , 5-7 , 6-4)
 
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
Koreańczyk Chung na kortach ceglanych to tragedia i gdyby spotkanie to było rozgrywane na europejskich kortach albo w Ameryce Południowej to stawiałbym to z dokładnym wynikiem 0:2 dla Estrelli.
Spotkali sie w Houston rok temu i wygrała &quot;tragedia&quot; 6-4 6-7 6-0, jak sam zauwazyles, wiec tym razem tez moze smialo wygrac Koreanczyk.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Spotkali sie w Houston rok temu i wygrała &quot;tragedia&quot; 6-4 6-7 6-0, jak sam zauwazyles, wiec tym razem tez moze smialo wygrac Koreanczyk.
No jasne, że może, w sporcie wszystko jest możliwe ;) napisałem o tym, że tutaj te korty ceglane są szybsze także szansa Koreańczyka rośnie ale mimo wszystko zagrałem na Estrellę i przedstawiłem swoje zdanie i opinię. Chung dla mnie na cegle to jest tragedia ale to tylko moje osobiste zdanie nikt oczywiście się z tym zgadzać nie musi ????
 
dx2 227,5K

dx2

Użytkownik
napisałem o tym, że tutaj te korty ceglane są szybsze także szansa Koreańczyka
Nie rozumiem tego zdania. Estrella gra duzo bardziej silowy tenis niz Chung. Koreanczyk opiera sie na regularnosci, wiec szybsze korty powinny faworyzowac Estrelle. Gdzie tu logika ? Nie chce negowac typu, ale powolywac to sie mozna raczej na fakyt, ze Estrella ostatniio grywa w challengerach na ziemi, a Chung nie. Szybszy krot to faworyzuje zawodnika uderzajacego mocniej, a tym bez watpienia jest Estrella.
 
M 47

maq0o0ne

Użytkownik
Verdasco-Anderson 1 -2,5gema 1,79
⛔ Jednak dwa taje
Jak dla mnie wszystko przemawia tutaj za Verdasco patrzac na poczynania obu tenisistów w dotychczasowej części sezonu. Anderson nawet na hardzie nie gra za dobrze. Do tego turniej w Houston to mączką. Fakt faktem że szybka jak na tą nawierzchnię ale jednak cegiełka co będzie miało kluczowe znaczenie. Fakt, że Kevin ma całkiem miłe wspomnienia z tym miejscem (półfinał w 2015r i we wczesniejszych latach raz 1:16 raz ćwiara) jednak Ferdek ma jeszcze lepsze (2016r 1:16, wczesniej 1:2 oraz zwycięstwo. Do tego finał w Dubaju gdzie poległ dopiero w finale z Murrayem. A tak to w tym roku zanotował jeszcze porażki z Nadalem, Nishikorim, 2razy z Djokerem. Czyli tak naprawde z samymi dzikami (nawet biorąc pod uwage ich nienajwyższą dyspozycję). Przypuszczam, że Kevin wybrał ten turniej właśnie ze względu na dobre rezultaty w przeszłości i tutaj dzięki dobrym występom zamierza złapać wiatr w żagle. Być może by złapał, ale grając w pierwszej rundzie z Fernandem szanse na to są niewielkie. Sądzę, że gdyby nawet doszło do tie-break&#39;a w pierwszym secie to hiszpan go bierze a w drugim secie już z górki.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Nie rozumiem tego zdania. Estrella gra duzo bardziej silowy tenis niz Chung. Koreanczyk opiera sie na regularnosci, wiec szybsze korty powinny faworyzowac Estrelle. Gdzie tu logika ? Nie chce negowac typu, ale powolywac to sie mozna raczej na fakyt, ze Estrella ostatniio grywa w challengerach na ziemi, a Chung nie. Szybszy krot to faworyzuje zawodnika uderzajacego mocniej, a tym bez watpienia jest Estrella.
Chodziło mi o to, że od zeszłorocznego French Open nie grał na turniejach ceglanych tylko na twardych więc stąd bardziej przyzwyczajony do gry na twardej nawierzchni a tutaj korty ceglane są szybsze a nie tak wolne jak w Europie ;)
 
matiee 407

matiee

Użytkownik
Wszystkie mecze zostały przełożone na jutro. Nie wiadomo jeszcze o której, ale na pewno nie wcześniej niż 21.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom