>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Indian Wells, 10.03-20.03.2016

Status
Zamknięty.
piopul 57

piopul

Użytkownik
Ktoś może wypowiedzieć się odnośnie dyspozycji Djokovica jako, że właśnie przegrał pierwszego seta 2:6 graczem powszechnie zwano randomowym ?
 
P 53

-psyche-

Użytkownik
Ktoś może wypowiedzieć się odnośnie dyspozycji Djokovica jako, że właśnie przegrał pierwszego seta 2:6 graczem powszechnie zwano randomowym ?
Novak już w Davis Cupie grał strasznie słabo, nie wiem co mu jest ale cieniuje ostatnio. Jeszcze przed startem Indian Wells fajny kursik 2,40 na to, że nie wygra turnieju w Pinku złapałem, ale nie myślałem, że ma szanse wejść po jego pierwszym meczu.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Ktoś może wypowiedzieć się odnośnie dyspozycji Djokovica jako, że właśnie przegrał pierwszego seta 2:6 graczem powszechnie zwano randomowym ?
Novak nie gra normalnie backhandem, nie robi wykroku i nie odrywa dwuręcznym bh w obronie passing jak zwykł to robić dlatego Kukushin a dzisiaj Fratangero obijają bh Djoka. Byś może to jakiś uraz lewego ramienia.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Raonic @1,28 unibet
Podobnie jak bukmacherzy nie daje wiekszych szans Tomiciowi. Raonic trzyma solidna forme a na IW prezentuje sie dobrze, rok temu był tutaj w 1/2. Tomic nie ma argumentów zeby przelamac Raonicia bo po prostu jest zbyt duzym sredniakiem jezeli chodzi o wszystko. Zaden element jego gry nie jest jakis z toppu a żeby wykorzystując go na maxa mogl tutaj chociaz powalczyc. Raonić powinien porozrzucać kangura po kątach.
Pella + 4,5 gema @ 1,58 unibet
Gram tutaj w strone będącego w bardzo dobrej formie Argentyńczyka. W poprzedniej rundzie troche niespodziewanie pokonał będąceo w zyciowej formie Cuevasa. Pella to dobre poruszanie sie po korcie i forehand. Goffin jak wiemy nie ma zbytniego młotka w ręce i ciezko bedzie mieć z kończacymi piłkami.Jedynie Jego technika pod siatką moze mu tutaj coś dać.O mało a nie odpadł by Tiafoe. Uratowało go tylko niedoświadczenie kwalifikanta bo miał dwie piki meczowe a tie break wygral rowniez w duzej mierze dzieki niewymuszonym ze strony młokosa. Nie twierdze ze Goffin nie wygra bo jest tu jednak troche bardziej uznana marka ale mecz powinien byc wyrównany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Kubot/Matkowski-Kohschreiber/Thiem 1-2 Lekka kompromitacja Polaków.
Kubot/Matkowski 1.56 Pinnacle⛔
Bardzo dobry mecz Polaków w pierwszej rundzie przeciwko rozstawionym z numerem 1 Rojerom. Tak jakby w nagrodę za ten triumf Klapkomatki przejmują drabinkę najwyżej rozstawionej pary i w kolejnej rundzie mają o wiele łatwiejszych rywali. O ile Thiem ostatnio coraz częściej próbuje debla, o tyle Kolba robi to bardziej od święta. W pierwszej rundzie austriacko-niemiecki duet ograł patologicznych Francuzów, czyli Ryśka z Pairem. Tam się mogło zdarzyć wszystko, więc nie ma co oceniać tej pary z perspektywy tamtego zwycięstwa. Łukasz z Marcinem może nie byli przez cały czas stabilni na serwisie, ale w najważniejszych momentach jedynka funkcjonowała nieźle. Świadczy o tym m.in. to, iż Matkowski zakończył mecz asem serwisowym. Na returnie też wyglądało to fajnie. O ile rywale nie posłali asa, bądź wygrywającego podania, to Nasi byli w stanie odpowiednio rozgrywać akcje, często doprowadzając do piłek kończących. O ograniu deblowym, jak i samym zgraniu tutaj chyba nie trzeba wspominać. Kolosalna przewaga Polaków i tylko jakaś kosmiczna dyspozycja rywali na serwisie i returnie mogłaby spowodować, iż to Filip z Dominikiem tutaj triumfują.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Wczoraj 3/3, dziś próbuję podtrzymać serię.
Raonić @1,26 ✅
Gasquet @1,61 ✅
Wawrinka @1,21 ✅
@2,45 ✅
Moim zdaniem bardzo mocne AKO. A Raonicu wszystko w tym dziale właściwie zostało napisane - bardzo duży progres w ostatnim czasie, na chwilę obecną to jest top10 touru. Tomica widziałem ostatnio na DC z Isnerem. Nie powinien tutaj mieć żadnego podejścia do Kanadyjczyka.
Szakal w formie, więc go posłucham tym razem. ;) A tak poważnie, po urazie Gasquet nie ma już śladu, wydaje się być w dobrej dyspozycji, za wysoki poziom dla Dolgo, nie ma co dorabiać zbędnej filozofii.
Stan na podbicie AKO. Szwajcar wraca do dobrej formy, tu nie powinien mieć żadnych problemów. Na Andrzeju przejechałem się, gdy grał z Ciliciem, gdzie udowodnił, że do ogrywania lepszych tenisistów sporo mu brakuje. Nie zagrozi Wawrince.
Widzę jeszcze trzy ciekawe typy na single:
Corić @4,8 ⛔
Ramos @3,64 ⛔
Mayer @3,38 ⛔
Niestety nie wiem, jak grał Corić w poprzednich meczach (będę wdzięczny za jakieś info tu albo na priv), ale wiem, jak gra ostatnio Tomasz i konsekwentnie będę stawiał przeciwko niemu. Mecz z JMDP mnie nie przekonał, dalej tylko 50% serwisu i gdyby Argentyńczyk zachował więcej zimnej krwi w TB to kto wie, jak to by się potoczyło. Corić spore wahania formy, po niezłym początku sezonu przygasł, ale w IW dwa zwycięstwa z niezłymi tenisistami.
Szansy Ramosa upatruję z kolei w tym, że Monfils to podobny typ zawodnika co Kyrgios, przede wszystkim pod względem mentalnym. Fiu bździu w głowie. Ramos z kolei solidny do bólu, kilka piłek z Kyrgiosem imponujących, po takim kursie szkoda nie próbować.
Tutaj podobnie jak w przypadku Berdycha, konsekwentnie przeciwko Cilicowi. Prawdopodobnie wszystko rozstrzygnie się w tie-breakach, chyba że Mayer zdoła szybciej połamać Chorwata, więc można łapać jakiś handicap gemowy na Argentyńczyka.
Liczę na jakąś dyskusję odnośnie powyższych typów. ;)
Kursy z marathona.
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Tomic-Raonic 2 @1.25 expekt
Teoretycznie mozna by powiedziec, ze Tomic bardzo dobra forma. Australijczyk zagral w finale w Acapulco, ktory przegral w 3 setach z Thiemem. Ale to teoretycznie. Jak tak obejrzalem tutejszy mecz Tomica z Ramem to stwierdzam, ze raczej nic z tego nie bedzie. Moze Ram gra troche lepiej, ale Tomic to mial straszny problem z wygrywanem swoich gemow i o wynik drzec trzeba bylo do samego konca. Nawet bardzo dobry serwis Tomica nie byl na tych kortach jakims atutem i Ram zmuszal bardzo czesto do gry Tomica. Tomic ogolnie gral jakby od niechcenia, na swoim serwisie to czasem odbijal pileczke gra z dwa razy i czym predzej do podania. Z taka postawa to Tomic moze zapomniec o wyniku jaki zrobil w Indian Wells rok temu, czyli cwiercfinal. Moze w Miami bedzie lepiej, ale dzis naprzeciw Tomica znowu kolejny zawodnik, ktory wykazuje sie ogromna regularnoscia jezeli chodzi o bardzo dobre wyniki w Indian Wells od kilku sezonow, czyli Milos Raonic. Kanadyjczyk tez przegrywa tutaj ostanio tylko z samym topem jezeli juz. Przed meczem bym sie pewnie zastanowil, ale po meczu Tomica z Ramem to ja tu nie daje duzych szans Tomicowi na tle Raonica. Tomic to chyba moze liczyc chyba tylko, ze z Ramem gral na przyslowiowy &quot;odp.....l&quot; (nie umiem znalezc innego okreslenia) i to wystarczylo. Z Raonicem trzeba zagrac diametralnie inaczej i sto razy lepiej, w przeciwnym przypadku przy takiej dyspozycji Tomica to nie umiem sobie wyobrazic jakos tej jego wygranej w tym spotkaniu. Slowa jedno, czyny drugie. Faworyt? Raonic. Z urzedu dodam, ze do kombinacji, ale to chyba kazdy wie.
Bellucci/Pella-Pospisil/Sock 2 @1.33 ✅
Nie umiem wymyslic inngeo typu, wiec sprobuje debla. Para Pospisil/Sock to triumfatorzy szlema, obroncy tytulu z Indian Wells i na oko wystarcza mi to za rekomendajce. W tej parze to chocby nie wiem jak to ugryzc to wskazac bardziej renomowana pare wydaje sie łatwe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
rafaelinho 643

rafaelinho

Użytkownik
Panowie mam pytanie, jak oceniacie szanse Kohlschreibera z Djokoviciem? Kurs 7 a Niemiec prawie na rowerku odprawił Kudle. Na pewno już ma info, że z Serbem coś jest nie tak bo ze 149 zawodnikiem nie wypada mu tracić seta. Na dodatek jednoręczny backhend Philipa może zrobić sporo problemów. Myślicie, że zapowiada się na sensacyjne zwycięstwo? Jeśli to jakiś uraz ramienia jak przypuszcza użytkownik abraxas to nie wyleczy tego tak raz dwa. Ktoś też pisał niżej, że już w Davis Cupie Djoko wyglądał fizycznie gorzej niż zazwyczaj.
 
N 0

nexus1990

Użytkownik
ciekawi mnie jedno dolgopolov i jego forma bo jeśli będzie w tym meczu z gasquetem w dużej formie to go ogra.. Słynny Dolgo który nie boi się grać z TOP , jego serwy w dużej mierze przyczyniaja się do tego że trudno jest go przełamać Jeśli Dolgo będzie dobrze serwował i zachowa zimną krew wygra ten mecz
 
L 35

la-bamba

Użytkownik
Oglądałem ostatnio mecz Bedrycha z Del Potro i moim zdaniem Tomasz zaprezentował się poprawnie, ręka mu nie drżała, mógł już w 1 secie połamać rywala, ale wtedy Del Potro wchodziły piłki. W drugim secie już kontrola nad meczem. Po kontuzji nie było widać śladu. Moim zdaniem warto postawić na Bedrycha.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Richard Gasquet – Aleksandr Dolgopolov 1 @ 1.62 Pinnacle [7/10j]
Richard Gasquet na początku sezonu zmagał się z kontuzją pleców i właściwie w lutym rozpoczął turniejowe granie. Świetny powrót, bo zaczął od zwycięstwa w Montpellier. W kolejnym turnieju w Marsylii doznał swojej jedynej porażki w tym roku. Przegrał z Kyrgios’em, ale Australijczyk w Marsylii był po za zasięgiem wszystkich tenisistów. W Indian Wells pierwszą rundę miał wolną, po czym w drugiej pokonał bez najmniejszych problemów swojego rodaka Mahut’a.
Gasquet mimo tego, że nie zagrał w Australian Open utrzymał się w TOP 10. Jego pozycja jest zagrożona, dlatego potrzeby jest dobry wynik w Indian Wells. Jego dzisiejszym rywalem będzie Ukrainiec Aleksandr Dolgopolov. Jest to dobry gracz, którym w tym sezonie gra przyzwoicie. Mimo solidnych wyników Dolgopolov pewnej granicy nie przekracza. Właściwie oprócz zwycięstwa z Ferrer’em w Acapulco nie zaskoczył. Nie wygrał z żadnym zawodnikiem prezentującym poziom Gasqueta i nie sądzę, aby to zmieniło się w Indian Wells.
Francuz powinien mieć przed spotkaniem bardziej komfortową sytuacje psychiczną, ponieważ w bezpośrednich pojedynkach prowadzi z Dolgopolov’em 2-0. Ukrainiec to bardzo chimeryczny gracz i z Gasquet’em w formie nie ma szans.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
R 59

rojeqq

Użytkownik
Dodam od siebie moja subiektywna dygresje na temat gemów traconych przed djokovica. Zauważyłem po bardzo długich obserwacjach, dlatego nie uwazam ze to jakis kosmiczny wymysł, taka zależność że porażki setów, gemów, doprowadzanie do wyrównań Djokovica przy stanie 40:40 ze slabszymi zawodnikami, to jego cykl treningowy. Trenuje on wtedy opanowanie, gre w stresujących momentach, a jak przedłuża spotkanie o seta (np. tak jak wczoraj) to po to zeby wejść lepiej w turniej i oswoić sie z miejscem, kibicami, kortem. Nigdy bym czegoś takiego nie powiedział o jakimkolwiek innym tenisiście bo zakrawa to o geniusz taktyczny, ale w jego przypadku to bardzo prawdopodobne. Dlatego nigdy nie grałem i nie zagram na undery gemowe, na sety djoko, a jedyne co można grać to przy wynikach 0:2/0:1 na wygrana Novaka, oczywiscie jesli gra z graczami w okolicach ~100 miejsca w rankingu ATP.
 
midel 189

midel

Użytkownik
oglądałem ostatnio mecz Bedrycha z Del Potro i moim zdaniem Tomasz zaprezentował się poprawnie, ręka mu nie drżała, mógł już w 1 secie połamać rywala, ale wtedy Del Potro wchodziły piłki. W drugim secie już kontrola nad meczem. Po kontuzji nie było widać śladu. Moim zdaniem warto postawić na Bedrycha.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. W pierwszym secie Berdych cudem nie dał się połamać, był dużo gorszym graczem. Sam miał tylko 1bp, bronił zdaje się 5. W drugim secie JMDP zagrał dużo gorzej, Berdych natomiast solidnie - jeden z lepszych jego setów w tym roku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
David Goffin @1,40 OtoBet ✅ 4/6 6/3 6/2
Na sam początek stwierdzę coś kontrowersyjnego, lecz ja tak to widzę. Mianowicie, jeżeli Belg wybronił i wygrał mecz z Tiafoe, to nie powinien polecieć z Pellą. Dzisiaj będzie już zupełnie inny mecz. Argentyńczyk nie ma nic wspólnego ze stricte ofensywnym tenisem, który prezentuje bezkompromisowy nastolatek z USA. Wolniejsza piłka, ciut wyższa, dodatkowo Guido powinien chcieć przedłużać wymiany, tak jak robił to we wczorajszym spotkaniu (notabene w którym to Cuevas w fantastycznym stylu wyciągnął mecz, żeby potem w jeszcze gorszym go przegrać). Nie widzę tego, aby świetny technik z TOP20 nie awansował do kolejnej rundy. Ostatnie 3 mecze dają podstawy sądzić, że jest w dobrej formie. Dodatkowo warto dodać, że rok temu odpuścił IW, także jest o co grać w rankingu.
 
vercyngetoryx 308

vercyngetoryx

Użytkownik
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. W pierwszym secie Berdych cudem nie dał się połamać, był dużo gorszym graczem. Sam miał tylko 1bp, bronił zdaje się 5. W drugim secie JMDP zagrał dużo gorzej, Berdych natomiast solidnie - jeden z lepszych jego setów w tym roku.
sam trochę ludzi w błąd wprowadzasz, pisząc, że był dużo gorszy... to subiektywna ocena, ale moim zdaniem ten set był w miarę wyrównany z mocniejszym wskazaniem na DelPo. Miał breakpointy, ale ich nie wykorzystał, a o to przecież chodzi. Tie break to już komedia pomyłek i kilku fatalnych zagrań z obu stron. Myślę sobie, iż nawet gdyby DelPo wygrał taja, to i tak by nie wytrzymał meczu na tej intensywności po powrocie po kontuzji. Ogrywanie Kudli i Chardyego to w tym momencie nie problem. Nie była to też adrenalina i presja turnieju masters. Ktoś już w dziale pisał, że to będzie w tym roku główny rywal Djoka (sic!). Raczej grubo za wcześnie na to. Poprawna gra Tomasza wystarczyła i zapewne na Coricia też wystarczy. Tak myślę.
Richard Gasquet - Aleksandr Dolgopolov 1 (-2) 1.909 Pinnek✅
Dla mnie fajny kurs na to handi gemowe. Kładę na dużo bardziej regularnego i zdyscyplinowanego gracza. Mimo iż Ukraińca cenię, to nieczęsto pokazuje nam swój potencjał, a szkoda. Uważam, że wejdzie bez większych problemów.
 
zlatan97 286

zlatan97

Użytkownik
Mayer L. - Cilic. M
Mayer L. +3.5 gema ; 1.73 Unibet

Cilic w tym roku gra bardzo przeciętnie, oprócz finału w Marsylii notuje bardzo kiepskie wyniki. Od jakiegoś czasu nie wygrał jeszcze z żadnym poważnym rywalem. Mayer prezentuje się bardzo solidnie, gra bardzo cierpliwie. Bez problemu odprawił Grotha czy Troickiego. Uważam, że dzisiaj ten handicap jest spokojny do pokrycia a możemy być również świadkami niespodzianki. Jeśli Cilic będzie serwował jak do tej pory to jestem spokojny o wynik.Uważam, że kursy na Cilicia zdecydowanie przeszacowane.

Wynik:
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Mayer bardzo solidnie? Mayer tez nikogo nie ogral w tym sezonie i prezentuje sie bardzo przecietnie i w przeciwienstwie do Marina - Leonardo ostatni niezly wynik zrobil ponad 2 miesiace temu.
 
maykixd 1,7K

maykixd

Użytkownik
Milos @1.22zwrot + David @1.33 ✅+ Rysio @1.53✅
ako 2.49 B365
ako wyszlo mniejsze, ale najwazniejszy jest plus! ???? !!✅✅

zaczne pokolei, otoz wiekszosc juz napisane zostalo, Milos zabije serwisem kangura bez dwoch zdan, jak mu nie bedzie szlo, czy cos mu dolega to bedzie krecz, wiec luz, David to liga wyzej od przeciwnika, ktory de facto nie ma jakich kolwiek argumentow, zeby ten mecz wygrac, nie wiem w ogole skad taki wysoki kurs? - ale lepiej dla nas , tez wiele pisac nie trzeba, bo umiejetnosci duzo wieksze u Belga... no i na deser jeden z najfaniej zapowiadajacych sie dzisiaj meczow, otoz super fajny bh vs utalentowany Ukrainiec, ktory jest mega nieobliczalny i potrafi grac z najlepszymi! niestety, albo i stety mam przeczucie, ze obedzie sie bez niespodzianki, rzemieslniczy tenis powinien to ogarnac, moze nie w dwoch setach (opcja overka tez fajna), ale powinno byc po mojej mysli... a jak sie daj Boze Ukrainiec zagotuje to jestem spokoniutki o te ako ! a 2.49, to w sumie fajna sumka ;]
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Niezłe masówki zrobiły się na dzisiejszą noc w meczach Berdycha, Gasqueta i Raonica. Ja myślę, że Tomic dzisiaj powalczy. Zastanówcie się czy handicap gemowy nie byłby lepszą opcją na ten mecz, ich dwa mecze z Milosem były dość zacięte.
???? Monfils G. - Ramos A.
Ramos A. +4 gemy ::: 1,86 ::: 1/3 Pinnacle Sports ⛔
Ramos A. +1,5 seta ::: 1,98 ::: 1/3 Pinnacle Sports ⛔


H2H 1:0 z 2011 roku czyli dość dawno, do tego na turnieju z nawierzchnią ziemną, więc nie ma większego sensu patrzeć na ten bilans meczów bezpośrednich. Ten typ miałem połączyć z Kohlschreiberem jednak zmieniłem nieco taktykę rozbijając mecz na dwie opcje. Ramos od początku tego turnieju prezentuje się dość wybornie o czym już nie raz Wam pisałem. Dobry mecz przeciwko Chungowi, a przede wszystkim Kyrgiosowi na pewno robi wrażenie. Zresztą przypomnę kolejny raz, że Albert Ramos to taki niezwykle niepozorny zawodnik który rok temu zaliczył genialny występ na Mastersie w Szanghaju eliminując Federera i walcząc później zaciekle z finalistą turnieju Tsongą. Już rok temu powalczył tutaj nawet z samym Djokovicem który był w kapitalnej formie.
Monfils to jest Pan zagadka, bo talent bez wątpienia posiada olbrzymi. Świetnie przebija, ma dobry serwis, ale jego podejście do niektórych meczów budzi u wielu kibiców dziwne uczucia. To jest typowy facet showman który lubi grać pod publikę. Swego czasu nawet wyciągnął podczas meczu bodajże napój Coca-Colę co jest dość niecodziennym zjawiskiem na kortach tenisowych.

Wynik: 6:1 6:3
 
qbali 3,5K

qbali

Forum VIP
David Goffin @1,40 OtoBet

Na sam początek stwierdzę coś kontrowersyjnego, lecz ja tak to widzę. Mianowicie, jeżeli Belg wybronił i wygrał mecz z Tiafoe, to nie powinien polecieć z Pellą. Dzisiaj będzie już zupełnie inny mecz. Argentyńczyk nie ma nic wspólnego ze stricte ofensywnym tenisem, który prezentuje bezkompromisowy nastolatek z USA. (...)

Bez urazy, ale coż to za porównanie Kuchcik??? :wowsdf: &quot;jeżeli Belg wybronił i wygrał mecz z Tiafoe, to nie powinien polecieć z Pellą&quot;??? Serio??? ???? Trochę więcej się powinno wymagać w analizach kogoś, kto ma status ZNAWCY, bo nie wiem czemu miało służyć to zdanie??? Nijak się ma porównanie dzikiego i nieokrzesanego jeszcze tenisa &quot;młokosa&quot; Tiafoe, do dojrzałego tenisa Pelli, który aktualnie jest u szczytu swojej formy.

Jeśli chodzi o Guido, to oglądałem go &quot;na żywo&quot; w ERGO Arenie na DC oraz widziałem jego mecz z groźnym Edmundem, w którym to meczu w niezwykle spokojny sposób wygrał &quot;przegrany mecz&quot; wyciągając wynik z 3:5 w trzecim secie na 7:5. Muszę przyznać, że jego tenis robi na mnie ostatnio ogromne wrażenie, gra bardzo spokojnie i rozsądnie, ale kiedy trzeba potrafi ostro przyśpieszyć. Potrafi się również bardzo dobrze bronić, o czym dosyć boleśnie przekonał się nasz &quot;Ołówek&quot;, więc zapowiadają się długie wymiany z równie umiejętnie przebijającym Goffinem. Guido częściej gra na CLAY, ale i na hardzie potrafi zagrać, co udowodnił choćby na tegorocznym AO tocząc wyrównany bój z Lopezem. Rok temu na IW nie grał, więc tak jak Goffin, każdy wynik tutaj to czysty plus jeśli chodzi o punkty do rankignu ATP. Walki zatem na pewno nie zabraknie i moim odczuciu zamiast grać na WIN Goffina wolę po lepszym kursie zagrać na seta na Argentyńczyka. Dodam jeszcze, że męczarnie Goffina z Tiafoe na pewno mu chluby nie przynoszą i tym razem Belg może nie mieć tyle szczęścia przy obronie piłek meczowych...

Guido Pella (+1.5 Sets) WYNIK 64 36 26 ✅✅✅
KURS: 1,925
PinnacleSports
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom