>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Marsylia, Memphis & Buenos Aires, 18-24.02.2013

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Open 13

Miejsce: Marsylia (Francja)
Data: 18.02.2013-24.02.2013
Rozmiar drabinki: S-28 D-16
Nawierzchnia: Indoor Hard
Pula nagród: €528,135
Oficjalna strona: http://www.open13.fr/



U.S. National Indoor Tennis Championships

Miejsce: Memphis (USA)
Data: 18.02.2013-24.02.2013
Rozmiar drabinki: S-32 D-16
Nawierzchnia: Indoor Hard
Pula nagród: $1,212,750
Oficjalna strona: http://www.memphistennis.com/home



Copa Claro

Miejsce: Buenos Aires (Argentyna)
Data: 18.02.2013-24.02.2013
Rozmiar drabinki: S-32 D-16
Nawierzchnia: Clay
Pula nagród: $493,670
Oficjalna strona: http://copaclaro.com/atp/




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
A 63

adachno

Użytkownik
Napisze tu pewną wiadomość, o której nie wszyscy mogą wiedzieć. Mianowicie po turnieju w Montpellier Ryśko Gaske udzielił krótkiego wywiadu dla L&#39;equipe i padło tam następujące pytanie:
Quels sont vos prochains objectifs ?
Marseille est un tournoi important pour moi. Rotterdam un peu moins peut-être. Il y a aussi deux tournois aux Etats-Unis (Indian Wells et Miami) et surtout la Coupe Davis. C’est le prochain très grand rendez-vous
W wolnym tłumaczeniu został zapytany o cele przyszłościowe. Odpowiedział, że turniej w Marsylii jest dla niego bardzo ważny. Ten w Rotterdamie jest mniej. Wspomniał jeszcze o turniejach w IW i Miami oraz Davis Cupie.
Najważniejsze jest to, że stwierdził iż turniej z rangą ATP 250 w Marsylii jest ważniejszy od Rotterdamu ATP 500. Może to przez to, że w Marsylii broni pktów za 1/4 z przed roku gdzie przegrał po walce z Juanem Martinem Del Potro 7-5 7-6. Niemniej jenak w Rotterdamie rok temu też osiągnął 1/4, a mimo to stwierdził, że turniej ATP500 jest mniej ważny.
Reasumując Ryśko może w Marsylii pokazać się z równie dobrej strony jak w Montpellier i mogę nawet dać sobie rękę uciąć, że gdyby spotkał się z Baghdatisem w Marsylli, a nie w Rotterdamie ograł by go. Kto wie może się spotkają jeśli Baghdatis tam wystąpi.
 
dx2 226,4K

dx2

Użytkownik
Tenis jak to tenis i rzadzi sie wladnymi prawami. Niektore rzeczy sa nie do przewidzenia, niektore staja sie bardzie oczywiste tydzien czy 2 tygodnie po fakcie oraz rzeczy mozliwe do przewidzenia, a przynajmniej takie, ktorych mozna sie spodziewac. Wczoraj idealny przypadek w challengerze w Quimper i postawa Rogera Vasselina w meczu z Sela przegranym z Sela 0-2 (2-6 0-6), po czym oczywiscie Roger-V. znalazla sie w kwalifikacjach do turnieju w Marsylii, w ktorym gra regularnie od 4 czy 5 lat (i dzierzy tytul deblowy z roku ubieglego). Oczywiscie nie mowie, ze Sela nie jest w stanie wygrac z Rogerem V., ale wynik pokazuje chyba w czym rzecz. Pol dnia czailem sie na porazke Rogera V.(kursy ok 16 do 2.2 na korzysc Francuza) i tylko fakt, ze nie informacje o dzikich kartach do Marsyllii trzymano do wieczora, powstrzynywal mnie od zagrania przeciwko Francuzowi. Mozecie mnie posadzic o spiskowe teorie dziejow, ale to przypadek nie jest.
 
dx2 226,4K

dx2

Użytkownik
Bagnis-Odesnik 1 @2.75
Kurs jest absolutnie niewspolmierny do tego rzeczywistosci, moim zdaniem. Bagnis jest dobrym graczem i Argentynczyk juz pokonywal w ubieglych sezonach kwalifikacje do turniejow w Santiago czy Costa do Saipe. W tym roku Bagnis zdazyl zagrac kwalifikacje i w Vina i Sao Paulo. Bagnis dwukrotnie przegral w 1 rundach, ale prosze popatrzec z kim on tam gral i jakie wyniki pozniej zrobili zawodnicy w turniejach glownych. W Vina Bagnis przegral minimalnie 1-2(4-6 7-5 6-7) z del Bonisem, ktory pozniej osiagnal w turnieju 2 runda, przegrywajac z Nadalem. W Sao Paolo Bagnis przegral w kwalifikacjach z Alundem 1-2 (6-7 6-4 2-6). Alund na ta chwile jest w polfinale turnieju z Nadalem. Przypadek? Nie. Tym razem Bagnis powinien miec wiecej szczescia i dzis juz wygra. No i oczywiscie Bagnis przeciez rok temu tez grywal niezle w kwalifikacjach tych poludniowoamerykanskich turniejow, a w Buenos w turnieju glownym juz pokonal L.Mayera w 3 setach i przegral w drugiej rundzie z Ferrerem i ze swojej postawy na pewno nie musial sie wstydzic bo przegral (0-2) 4-6 3-6. Dzis Bagnis ten mecz po prostu wygra jak mi mowi przeczucie.
Collarini-Junqueira 2 @1.5
Junqueira z roku na rok coraz slabszy, ale takie mecze powinien jednak wciaz ogarnac.
 
green_hornet 36

green_hornet

Użytkownik
P. Petzschner. I. Karlovic 2 1,85 bwin ✅
Co tu dużo pisać obaj zawodnicy formą nie grzeszą jednak zdecydowałem się zagrać na Karlovica ponieważ ostatnio grał w moim mniemaniu z lepszymi zawodnikami pokonał Dimitrova przegrał z Dodigiem ale po walce urywając seta również ostatnio właśnie w Usa powalczył z Johnsonem. Liczę na dobrą dyspozycje serwisową Chorwata i myślę ze to powinno wystarczyć nawet na wygrane w 2, 3 TB na Niemca który potrafił przegrywać juz w tym sezonie z Rochusem czy 6:0 3 Set z Haase. Niemiec doszedł tak daleko w Zagrzebiu dzięki korzystnej drabince
 
L 58

lgaw

Użytkownik
Bourgue - Tursunov 1
kurs 5,5
bet365
Nie lubię i nie mam czasu na zbytnie rozpisywanie, a więc Bourgue jest obecnie w bardzo dobrej formie, widziałem go w ostatnim meczu z muellerem. Zrobił na mnie duże wrażenie, świetny serwis, agresywny styl gry, mocny forehand i niezły slajs. Tursunov gra totalną klapę, przegrał ostatnio z Huta Galung i Olaso - napewno nie są to lepsi zawodnicy od jego dzisiejszego rywala. Szanse oceniam 60/40 dla Bourgue&#39;a, więc jest to ogromne value
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
bez przesady, Bourgue jakoś super z Mullerem się nie zaprezentował, to Gilles grał kompletną kaszanę. A Pisanie, że Huta i Olaso &quot;napewno nie są to lepsi zawodnicy&quot; od Bourgue&#39;a albo jest żartem, albo świadczy o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości ????
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Teixeira vs Authom kwalifikacje
Typ:1 ✅✅✅ e:7:6, 6:4
Unibet
2,5

Szukałem jakiegoś równego, ciekawego meczu w kwalifikacjach i znalazłem ???? Mój typ pada na Francuza, który gra u siebie. W lutym zagrał 3 mecze: wygrał 1 z Beckiem w Bergamo (lekka niespodzianka), a poźniej niespodziewanie przegrał z mało znanym Szwedem Vinciguerrą. W Quimper zaś przegrał już z Selą 2:0. Jego rywal to Belg Authom - w lutym przegrał 2 mecze , w Quimper 2:0 z Bautistą, a w Bergamo dał ciała odpadając z Uzbekiem, na którego kurs był 3,3 (przy 1,3 na Belga). Wcześniej grał dobrze w kwalach AO, ale jest całkiem inny turniej, a tu mamy halę. Myślę, że zapowiada się równy mecz, a Francuz u siebie wygra. H2H 1:1, ale ostatni mecz z zeszłego roku wygrał Teixeira 2:1 (6:4, 2:6, 6:4).
 
K 26

krzysgd

Użytkownik
dyscyplina: Tennis ATP Memphis kwalifikacje
spotkanie:philipp Petzschner v Ivo Karlovic
typ: liczba gemów over 23,5 ⛔
kurs: 1,90
bukmacher: Bet365

Trudno podpierać się tegorocznymi wynikami obu tenisistów. Nie powalają, ale mimo niezbyt rewelacyjnych rezultatów, nie zwykli oni przegrywać swych podań. Karlović, wiadomo - święto byłoby wielkie, gdyby w którymś z jego meczów zabrakło tie-breaka. W zasadzie Petzchner, świetny deblista, również serwuje jak na zawołanie i od rozegrania 13-tu gemów w secie nie stroni. W sumie liczę w tym meczu na co najmniej 2 tie-breaki.
 
J 1,3K

jasper

Użytkownik
Vasek Pospisil vs Daniel Munoz-De La Nava
Pospisil 1.50
Bet365

Munoz-De La Nava to nie jest zawodnika na halę, widocznie nie lubi tam grać. Można to oczywiście zobaczyć w historii spotkań, bo gra tam bardzo mało, a i tak nie osiąga dobrych wyników. Z kolei Kanadyjczyk gra tam częściej i najczęściej w sezonie ma dodatni bilans. W zeszłym tygodniu grał w turnieju ATP w San Jose, gdzie w pierwszej rundzie wygrał z Donskoyem, a w drugiej po walce 1-2 z Isnerem. Tydzień wcześniej odpadł w CH Dallas z Dancevicem vo też nie jest tragedią. Munoz w tym roku grał w Dausze i na Australian Open gdzie przechodził kwalifikacje i odpadał w pierwszycj rundach z Brandsem i Querreyem.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
T.Smyczek vs R.Williams
TyP:2 ✅✅✅ e: 1:2
Bwin
2,4

H2H na korzyść Smyka (3:0), ale widać jak na przestrzeni miesięcy coraz większy opór stawiał mu Williams. Obecna dyspozycja wskazuje na Williamsa, który wygrał Challenger w Dallas pokonując w finale Ginepriego, a po drodze wygrywał z Kuznetsovem, Dancevicem czy Ramem. Od tego czasu miał tydzień na wypoczynek, więc powinien być świeży. Wcześniej na Hawajach przegrał ze Smyczkiem 2:1, ale wtedy rywal był w lepszej formie. W Dallas przegrał już pierwszy mecz ze Sweetingiem, a nastęnie w San Jose stoczył pięć gier pokonując Verdasco i 3 słabszych graczy, by w kolejnym meczu przegrać z Johnsonem. Jak dla mnie Smyczek może być zmęczony ostatnimi meczami i w parze z wypoczętym Williamsem (morale plus 5 po Dallas) wygląda słabiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
Istotna będzie nawierzchnia. W honolulu widać było, że wolny hard Williamsowi nie służy, zwłaszcza jak gra z mocno spinującym cp. W grudniu z kolei ograł Smyczka na hali 3-1 w turnieju o dziką kartę do AO.
 
dx2 226,4K

dx2

Użytkownik
Melzer-Sijsling 1 @1.6
Tutaj taki maly prezent ze strony bwin, moim zdaniem. Bwina to uzywam co prawda tylko, poniewaz ten bukmacher wystawia najszybciej kursy, ale chyba nie bedzie naduzyciem napisac, ze Melzer wygra i ten mecz wygra i nie chodzi tylko o to, ze Austriak wygral w Memphis rok temu, chociaz oczywiscie tez to jest argument. Melzer zbyt inteligentny, zbyt doswiadczony i zbyt dobry na Holendra. Nie ma co zbytnio patrzec, ze Holender pokonal Tsonge, poniewaz to nie jest najwazniejszy wykladnik, a do parteru Sijslinga sprowadzil juz w Rotterdamie Klizan. Poza tym to nie Europa i tutaj bedzie Sijskingowi trudniej z &quot;urzedu&quot;, a ze to jego debiut w Memphis, o ile sie nie myle (sprawdze jeszcze pozniej dla pewnosci) to Melzer ogra go w takim turnieju, poniewaz pula nagrod jest bardzo wysoka, a i &quot;obowiazki punktowe&quot; zrobia swoje. Spodziewam sie zmian kursowych z czasem w tym zestawieniu na korzysc Melzera.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Ivo Karlovic +Paul Capdeville @ 2,015 Marathonbet⛔ ołl men, niepotrzebnie dałem tego Capdeville&#39;a, co za lamus - miał w 3 secie co gem bp, Olivo męczył swoje gemy, w końcu z dupy dał się przełamać i oddał resztę praktycznie bez walki. BRAWO ????
Pobieram taki kurs na Ivo w kwalach w Memphis. Wiadomo Chorwat to już nie ten zawodnik co kiedyś, ale pewnego poziomu można od niego oczekiwać, szczególnie przy własnym podaniu. Wczoraj pewnie ograł (w tb w 2 secie do 6, ale bez zagrożenia straty seta) Petzschnera, 61 76, notując aż 88% wygranych piłek po 1 serwisie. Co jest oczywiście wynikiem znakomitym, ale przyzwyczaił nas do tego.
Po drugiej stronie siatki pajac Bogomolov, który jeździ sobie po US challengerach i notuje czasami bardzo dziwne wyniki, sugerujące, że może sprzedawać mecze. W każdym bądź razie to bardzo chimeryczny gracz i nigdy nie wiadomo co odwali. Wczoraj pokonał jakiegoś murzynka z USA o którym pierwsze słyszę. Niby łatwo, ale 42% wygranych piłek po 2 serwisie z takim noname&#39;em nie najlepiej świadczy o amerykańskim rusku. To każe sądzić, że Ivo także będzie miał kilka bp dzisiaj przeciwko Alexowi, a jeżeli utrzyma serwis na swoim normalnym poziomie, to Bogomolov nie powinien mieć szans w tym starciu.
Ostatnio grali w Moskwie pod koniec 2012 i 2-0 wygrał Chorwat.

Drugie spotkanie to kwale w Buenos Aires.
Znajdujący się od początku sezonu w dobrej formie Chilijczyk Capdeville gra z młodym Argentyńczykiem Renzo Olivo i szczerze mówiąc nie widzę tu szans dla przedstawiciela gospodarzy. Paul trochę zawiódł u siebie w Vina del Mar, odpadając z Naso, ale już w Sao Paulo spisał się bardzo dobrze. Pewnie przeszedł kwale, w 1r odprawił zwycięzce z Vine Zeballosa, a w 2r po walce przegrał z Almagro. Wczoraj też bardzo pewny win z Miganim.
Młody Olivo od początku sezonu nie gra za wiele, a jak gra to przegrywa najczęściej. Wczoraj pokonał Galarzę w 1r kwali, ale to 1500. zawodnik rankingu.. To było pierwsze zwycięstwo Olivo w sezonie. Mimo iż gra u siebie to nie widzę go w starciu z doświadczonym Capdevillem.
Grali w poprzednik roku i Paul rozniósł Renzo.
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Szybka nawierzchnia i szybkie typy, raczej pewniaki

Karlovic (Chorwacja) vs Bogomolov (Rosja/USA)
Typ:1 ⛔ D.U.P...
Bwin
1,53

Krótko, bo nie mam czasu. Moim zdaniem pewniak. Znowu gram przeciwko Bogo ???? Weteran Ivo powinien go dziś zniszczyć serwisem. Ładnie ograł ostatnio Niemca Petzchnera, a dziś trafia na jednego z graczy, których umiejętnośći podważam i deprecjonuję. Bogo junior próbuje coś ugrać na tych turniejach w USA, ale daleko mu do tego i gra w kratkę. Ostatnio widziałem go ze Sweetingiem i mimo,że Słodki był bez formy to na Ruska starczyło. Wielkolud na równi pochyłej, ale na takiego ogórka jak dziś to spokojnie starczy. Ostatnio grali 18.10.12 w Moskwie i nawet tam było 7:6 i 6:4 dla Chorwata.

e:przeczytałem właśnie post blaise i polałem się ze śmiechu nad zdaniem o pokonaniu &quot;murzynka z USA&quot; ???? Generalnie podzielam całkowicie opinię o Rusku.




Williams (USA) vs Munoz De La Nava (Hiszpania)
Typ:1 ✅
William Hill
1,62

Hiszpan sensacyjnie ograł Pospisila, ale ten turniej i ta nawierzchnia to nie jego klimaty. Nie jest to żaden wirtuoz tylko siłowy grajek i mączka to jego nawierzchnia. Trafia dziś na Amerykanina, który jest w formie, więc dostanie manto. Williams ograł wczoraj Smyczka i po wygranym Challengerze w Dallas ma 6 zwycięstw z rzędu. Pisałem o nim wyżej jak coś. Wg mnie wygrana Rhyne&#39;a niezagrożona i rozejrzę się za typem na 2:0, bo jest to wielce prawdopodobne.



Ebden (Australia) vs Marchenko (Ukraina)
Typ:1 ⛔
Bwin
1,75

Gracz nr 113 vs nr 147 ATP. Australijczyk ma ujemny bilans w tym roku, a Ukrainiec 5/2.
Czemu więc Ebden?
1) Marchenko zagrał w San Jose niedawno kwale i może to odczuwać w nogach. Na dodatek ponad 2h na korcie z Golubevem.
2) Korespondencyjny pojedynek z De Voestem w San Jose:
Ebden 13.02.12 - win 6:2, 7:5
Marchenko 12.02.12 - porażka 6:7, 4:6
3) Ranking nie kłamie w tym wypadku, a Ebden grał z lepszymi zawodnikami w tym roku (Malisse, Kuznetsov, Jużny, Gofin) i to zacznie procentować.
Według mnie możliwy krecz Europejczyka w trakcie meczu.
 
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
Jutro ciekawe spotkanie w Marsylii - Klizan v Tomic. Gdyby nie ostatni krecz Słowaka to typ idzie na Niego. Tak to są wątpliwości. Wie ktoś co było powodem poddania meczu i czy doszedł już do siebie?
 
dx2 226,4K

dx2

Użytkownik
Jutro ciekawe spotkanie w Marsylii - Klizan v Tomic. Gdyby nie ostatni krecz Słowaka to typ idzie na Niego. Tak to są wątpliwości. Wie ktoś co było powodem poddania meczu i czy doszedł już do siebie?
Klizan - cramping , czyli skurcze miesni po prostu. Nie widze tutaj z koeli jakiegos zdecydowanego faworyta, a mecz bedzie prawdopodobnie we wtorek, a nie jutro (tak przynajmniej sie spodziewam).
 
szpil 313

szpil

Użytkownik
Berlocq C. (Arg) - Nalbandian D. (Arg) 1 @ 2.25 Bet365
Obydwoje grali w Sao Paulo, obydwoje zostali wyrzuceni z turnieju przez Nadala. Jednakże, w moim odczuciu Berlocq znacznie lepiej się zaprezentował się w starciu z wracającym powoli na szczyty Nadalem. Berlocq na tej nawierzchni zagrał w dwóch turniejach i w każdym odpadał z triumfatorem turnieju. Nalbandian natomiast wraca po kilkumiesięcznej kontuzji i ma za sobą 1 turniej i to w dodatku zaliczony finał. Jego gra może się podobać, do tego jest skuteczny. Ale... Nikt nie jest maszyną, jutro będzie jego 6 mecz z rzędu, w tym przelot z Brazylii do Argentyny, oczywiście nie są to jakieś koszmarne odległości, jednakże, zawsze to jakiś czas poświęcony na coś innego niż odpoczynek, regeneracja, czy przyzwyczajanie do nawierzchni. Z drugiej strony Berlocq który wg. mnie ma bardzo dobrą formę, tylko zawsze trafi tak trochę pechowo. Na pewno ma więcej sił, gdyż odpadł z turnieju 2 dni przed Nalbandianem. Na pewno też oglądał wyczyny Nalbandiana i wie czego może się spodziewać, może sobie przygotować jakąś strategię gry. Do tego dochodzi aspekt psychiczny, nie wiem jak jutro podejdzie do meczu Nalba po przegranym finale, oraz secie którego prowadził 3:0 (2 przełamania). Berlocq na pewno nie będzie odpuszczać, powiem nawet więcej, będzie chciał za wszelką cenę pokonać Nalbę z którym H2H ma 0:3 - czas to zmienić. A więc pełna mobilizacja Berlocq, forma Berlocq oraz zmęczenie Nalbandiana to są czynniki które jutro pozwolą wygrać Berlocq.
Berlocq C. @ 2.25 2j Bet365
p.s. radzę się spieszyć bo kursy lecą w zastraszającym tempie.
Bellucci T. (Bra) - Schwartzman D.S. (Arg) 2 @ 2.25 Bet365 ✅
Bellucci nie przekonuje mnie swoją formą, grał w Sao Paulo i wygrał z Clezarem, który nie jest jakimś tam wielkim specjalistą na tej nawierzchni, co więcej bardzo się z nim namęczył. No i przegrał z Volandri i to sromotnie. Ma bardzo duże problemy z utrzymaniem punktów przy swoim podaniu. Z drugiej strony Schwartzman... Bardzo dobrze się prezentuje w tym sezonie, może nie perfekcyjnie, ale na pewno się stara. Wystartował w 2 turniejach i ograł całkiem niezłych grajków tej nawierzchni, może nie byli to jacyś zawodnicy z najwyższej półki, ale też coś tam potrafią pokazać. W Vina Del Mar przegrał dopiero z Zeballosem, który jak wiemy zagrał świetny turniej. Ale nie przegrał go aż tak sromotnie, gdyż w pierwszym secie udało mi się ugrać 6:1. Do tego Diego gra u siebie, zawsze to jakiś czynnik motywujący. W normalnych warunkach nie zastanawiał bym się i grał bym Bellucciego, jednakże z perspektywy formy obydwu zawodników, wybieram Diego.
Schwartzman D.S. @ 2.25 2j bet365 ✅
Ramos A. (Esp) - Cipolla F. (Ita) 1 2:0 @ 1.80 Bet365 ✅
Sousa J. (Por) - Delbonis F. (Arg) 2 2:0 @ 2.00 Bet365
✅
Tutaj nie będę się rozwodzić, bardzo ryzykowne typy, ale tutaj buki sądzę, że się nie pomyliły w typowaniu faworytów i uważam, że wygrają bez problemowo.
Ramos A. 2:0 + Delbonis F. 2:0 @ 3.60 1j Bet365 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
N 31

nazz

Użytkownik
Przegrać 6 gemów z rzędu to porażka. I nie usprawiedliwia tego nawet fakt, że po drugiej stronie był Nadal. Z takimi tendencjami do czarnych serii regularnie wygrywać nie można. Typ na Berlocqua chyba będzie dobry, szczególnie zważywszy na fakt, że ten turniej mu pasuje.
Też zauwazyłem mecz Ramos - Cipolla. Ramos solidnie gra, a Cipolla przyleciał tu z San Jose, gdzie grał na hardzie. Dośc dziwne posunięcie. Grał dobrze z Fallą i myślę, że nie jest w złej formie, ale taka nagła zmian nawierzchni nie wyjdzie mu raczej na zdrowie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom