>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Pekin, Astana (27.09.2023 - 04.10.2023)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
China_Open_logo.png

Miejsce: Pekin, Chiny
Data rozgrywania: 28.09.2023 - 04.10.2023
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: $3,798,915
Oficjalna strona turnieju: https://www.chinaopen.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/beijing
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/beijing/747/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/beijing/747/daily-schedule
Zwycięzca singla 2022:
Zwycięzcy debla 2022:



626655ca1e92f9aac65b5ba2.png

Miejsce: Astana, Kazachstan
Data rozgrywania: 27.09.2023 - 03.10.2023
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: $1,093,360
Oficjalna strona turnieju: https://ktf.kz/en
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/astana
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/astana/9410/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/astana/9410/daily-schedule
Zwycięzca singla 2022:
N. Djokovic
Zwycięzcy debla 2022: N. Mektic / M. Pavic



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
W Astanie na razie cięzko o jakieś lepsze kursy, więc wrzucam tylko jeden skromny typ na asy serwisowe

Medjedovic - Djere
Typ: Medjedovic- Liczba asów: Powyżej 4.5
Kurs: 1.75
Bukmacher: Superbet

Według mnie lekkie niedoszacowanie potencjału serwisowego Medjedovica, 5 asów nie powinno być żadnym problemem, nawet w przypadku gry z Djere. Sam Djere bardzo rzadko wygrywa gładko i szybko co sprzyjać będzie dłuższemu pojedynkowi i potencjalnie większej ilości prób na linii serwisowej młodszego Serba.
 
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
W Pekinie na ten moment ciężko o dobre kursy, czekam jutro ile dadzą na Murraya, bo prawdopodobnie będą to podwyższone kursy ze względu na atrakcyjność spotkania. Obecnie, gram jedynie mały typ na asy

Arnaldi - Wolf
Typ: Wolf - Liczba asów: Poniżej 6.5
Kurs: 1.75
Bukmacher: Superbet

Wysoko oceniono 7 asów serwisowych na Wolfa, który w eliminacjach nie był w stanie zaserwować 3 asów na mecz. Może się to oczywiście zmienić, ale Arnaldi nie jest graczem, który nie odpuszcza piłki na returnie, na US Open dobrze bronił zarówno przeciwko Alcarazowi (2 asy na 3 sety) oraz Norriemu (3 asy, 3 sety). Wolf musiałby naprawdę odpalić na linii, lecz kieruje się tutaj aktualną formą z kwalifikacji
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Nie no panowie co tu tak cicho. To ja krotko bo mecze za chwile

Arnaldi vs Wolf 1 2,43
Arnaldi dobrze sobie radzi, w ostatnim czasie jak przegrywal to z Alcarazem i po trzysetowej walce z Karacewem. Na US open dobrze sobie radzil odprawiając Filsa i Norrie. Wolf ewidentnie zlapal zadyszke przxegrywajac niedawno cztery mecze z rzędu i wczorajsze zwycięzstwo z będącym cieniem samego siebie z przed kilku tygodni Purcellem mnie zbytnio nie przekonuje

De Minaur vs Murray . Murray wygra conajmniej seta 1,88
Andy po wimbledonie wygrywal juz na hardzie z Sonego , Nakashima i Purcellem, jak przegrywal : z Karacewem i Fritzem to po ugranym secie. Jedyna porazka "do zera" była z Dmitrowem ktory jest ostatnio bardzo solidny. De Minaur ostatnio nie gra fajerwerkow i myślę że spokojnie tutaj Andy może seta ugrać
 
Otrzymane punkty reputacji: +1170
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
De Minaur - Murray
Typ: Murray
Kurs: 3.8 (Super kursy)
Bukmacher: Superbet
Szansa wg. Bukmachera: 26.32%
Szansa wg. analizy: 33%
Advantage (liczone z 12% podatkiem): 0.3136969697

Kapitalny mecz jak na pierwszą rundę i nie można przejść obojętnie wobec kursu na Andy'ego Murraya. Szkot jest zawsze niebezpieczny i jest w stanie wygrać dosłownie z każdym i mam tu na myśli tenisistów lepszych niż De Minaur. Australijczyk jest w dobrej formie patrząc na jego dyspozycje na kortach twardych w tym roku, jeśli miał przegrywać, to tylko z wielkimi nazwiskami, ale jest też zawodnikiem, który nie słynie ze stabilnej formy. Jednym z największych atutów De Minaura jest jego szybkość, ale jak wiadomo to nigdy nie wystarczy ma Murraya, który zawsze biega od linii do linii w zawrotnym tempie, nawet jeśli później wygląda tak jakby miał zakończyć karierę. Po kursie 3.8 mamy gwarancje walki o każdy gem, każdą piłkę i jest to jak najbardziej dobra wartość, choć to Australijczyk pozostaje faworytem spotkania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +195
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Rune vs Auger 1 2,28
Nie da się ukryć że Rune ma bardzo kiepski okres. Po zakonczeniu sezonu trawiastego pozostaje wciąż bez wygranego spotkania. Nie jest to jednak gracz pierwszej łapanki a 4 gracz rankingu ATP.
Trafił dzisiaj na idealnego przeciwnika na przełamanie. Auger od dłuższego czasu nie może dojść do swojej dobrej formy i to troche szok że dalej utrzymuje się na tak wysokim miejscu w rankingu. Moim zdaniem zobaczymy dzisiaj przełamanie Rune.
Czaczanow vs Musetti 1 1,67
Tak jak już wcześniej wspomniałem bardzo wysoko oceniam potencjał Czaczanowa, conajmniej na poziomie Rublewa jak nie wyżej. Kursy chyba wciąż delikatnie biorą pod uwagę to że wraca po kontuzji ale nie ma już po niej chyba śladu i wraca do swojej dobrej dyspozycji. Wygrał poprzedni turniej i myślę że będzie chciał pójść za ciosem. Oglądałem mecz Mussettiego z Safiulinem i tu z kolei nie widzę dużych szans na znaczną poprawę. Niedawno przegrywał z takimi nazwiskami jak Drouget czy Diallo.
Popyrin vs Korda 1 3,30
Popyrin po wimbledonie ma dobrą passę: na 12 spotkań wygrał 9 . Nie było może wśród pokonanych wielkich zawodników ale czy Korda jest taki wielki? No myślę że nie, oglądałem jego ostatni mecz z Czaczanowem i wygląda to słabo, a jego ostatnie wyniki też mocno przeciętne. Skoro przegrywał z Fucsovicem , Coricem czy Vukicem to nie widzę powodu żeby Popyrin miał nie powalczyć. Kurs na pewno powinien być bardziej zbliżony
 
Otrzymane punkty reputacji: +366
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Rublev - Humbert
Typ: Humbert
Kurs: 3.2
Bukmacher: Superbet
Szansa wg. Bukmachera: 31.25%
Szansa wg. analizy: 40%
Advantage (liczone z 12% podatkiem): 0.316

To powinno być dużo bardziej zacięte spotkanie niż wskazuje na to kurs. Humbert jeszcze nie pokazał pełni potencjału i sam jestem ciekaw kiedy to wszystko u niego zaskoczy. Mocny serwis, leworęczny, bardzo mocne uderzenie i wiele winnerów, co w samym stylu gry przypomina grę Rubleva, więc piłka będzie dzisiaj chodziła wyjątkowo szybko i jedno przełamanie będzie kluczowe dla losów seta. Humbert będzie miał tutaj przewagę z powodu lepszego serwisu, a Rublev popełnił na turnieju dużo więcej sporo niewymuszonych błędów, które ostatecznie nie kosztowały go kolejnej rundy. To Rosjanin pozostaje faworytem ze względu na niesamowity forehand i doświadczenie w starciach na najwyższym poziomie, ale wygrana Humberta nie byłaby dla mnie większą niespodzianką.
 
Otrzymane punkty reputacji: +435
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Etcheverry- Ruud
Typ: Etcheverry
Kurs: 3.7
Bukmacher: Superbet
Szansa wg. Bukmachera: 27%
Szansa wg. analizy: 34%
Advantage (liczone z 12% podatkiem): 0.3148235294

Argentynczyk nie jest traktowany poważnie na kortach twardych, ponieważ prawie na nich nie grywa. Jest to zawodnik znany z nawierzchni ziemnej, chociaż ma świetne warunki by zaistnieć na innych (wzrost, serwis). W spotkaniu z Harrisem świetnie bronił swoich gemów serwisowych i tego samego będzie można się spodziewać w spotkanie z Norwegiem. Ruud jest wielkim zagrożeniem na mączce, ale wchodząc na inny rodzaj kortu jego styl gry nie sprawdza się już tak bardzo. W tym sezonie jego wynik na kortach twardych to 8-9, co mówi wiele. Ciekawy kurs na Etcheverrego, myślę, że z czasem zawodnik ten będzie mógł z powodzeniem odnaleźć się na innych turniejach w tym okresie sezonu.
 
Tenis by Dawid 869,7K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Powoli wracam z analizami po urlopie! :)

Nishioka vs. Sinner
Spotkanie I rundy turnieju w Pekinie, który poprzedza prestiżowy Masters w Szanghaju, który w zasadzie będzie próbował przywrócić swój blask, gdyż w Azji nie graliśmy już dobrych parę lat. Zaciekawił mnie ten z jednego względu, a mianowicie formy fizycznej faworyta, który co prawda ograł Evansa, lecz miał swoje problemy fizyczne i pod koniec bardzo się spieszył skracając akcje. Problemy mięśniowe to w tym roku niestety nie jest nowość dla Sinnera i wracają do niego dość często. Wystarczy sobie przypomnieć ich ostatni mecz z tego roku na cegle, której nie znosi Japończyk, a i tak był bliski zwycięstwa, gdyż doprowadził do trzeciego seta, na co raczej nikt nie stawiał, co widać choćby po kursach. Włoch rozegrał wtedy bardzo słaby mecz, lecz wygrał go doświadczeniem. Teraz okoliczności są zdecydowanie lepsze dla Nishioki, który na betonie czuje się najlepiej ze wszystkich nawierzchni. Ponadto gra na swoim kontynencie, gdzie zazwyczaj gra dobry tenis, co zresztą pokazał w ostatnich zawodach. Zdołał pokonać Harrisa, Struffa, Karatseva czy Shanga czyli graczy całkiem dobrych, choć oczywiście nie z półki Sinnera. Przegrał z kolei wracającym po kontuzji Khachanovem. Na pewno należy z respektem podejść do Yoshihito i może tu nawiązać równorzędną walkę, choć bardzo wiele będzie zależeć od formy zdrowotnej Sinnera na czym opieram dzisiejszy typ. Japończyk będzie musiał być do bólu cierpliwy i angażować Jannika do dużych przebiegów. Być może znów uda dadzą znać o sobie i potrzebne będą ponowne interwencje fizjoterapeuty.

👉 Nishioka +5,5 gemów (ha) @1,53 (forBET) ❌

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Haase R./Van De Zandschulp B. - Pavic M./Peers J. typ Pavic M./Peers J. kurs 1.63 Betfan

Na jutro wybrałem spotkanie, gdzie widzę tutaj dwóch Holendrów, którzy są bardziej kojarzeni z singlem niż z deblem i nawet rankingowo może nie są jakoś bardzo daleko za para Pavic/Peers, ale jednak wyżej. Pavic/Peers grali ze sobą dopiero po raz drugi w tym sezonie, ale już odnieśli dwa zwycięstwa. Obaj tenisiści mają według mnie o wiele więcej doświadczenia w deblu niz Holendrzy. Patrząc na tytuły indywidualne w deblu to zdecydowanie moi faworyci i bukmacherów mają ich po prostu więcej również ważniejszych, poważniejszych turniejach deblowych. Patrząc na gre na nawierzchni twardej o niewiele więcej rozegrali meczów Holendrzy, która wynosi jedynie cztery. W tym roku taka sama ilość jak u moich faworytów. Pavic/Peers przedewszystkich w ostatnich meczach znakomicie funkcjonował q tej parze element returnu, gdzie grali na 81%. Dobrze funlcjonuja na serwisie mało podwójnych błędów. Powinni wygrać to spotkanie i na to jutro liczę. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1317
Defacto 340,7K

Defacto

Znawca - NBA
Dyscyplina: Tenis ziemny debel w Astanie
Spotkanie: Haase R./Van de Zandschulp - Pavic M./Peers J.
Godzina: 09:00
Typ: Haase R./Van De Zandschulp win
Kurs: 2.37
William Hill

Hej, ja akurat mam nieco inne zdanie niż kolega wyzej i typuje zwyciestwo Hasse / Van De Zandschulp. Prawdą jest, ze para Pavic/ Peers jest bardziej doswiadczona, utytulowana w deblu, i tutaj nie ma dyskusji. Dlaczego gram underdogow, nie przekonuje mnie Peers, ostatnio gdzie nie gral byl tym gorszym w swojej parze, nie jest to juz tak mocnym zawodnikiem jak kiedys. W tym turnieju grali juz 2 tie breaki, widac, ze potrzeba czasu aby sie dotarli. Para Haase/ Ven de Zandschulp pokonala juz w tym sezonie Arevalo M./Rojer J, na AO, nie a latwa para do pokonania o czym dziś przekonają sie faworyci. Lubią grać z pozycji underdoga, bez presjii. Turniej nie jest najwyzszej rangi, pula nagród nie jest oszałamiajaca, stąd moze uciec lekko koncentracja faworyzowanej parze- na to licze. Kurs 2.37 pobieram z mila checią.
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
Tenis by Dawid 869,7K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Sinner vs. Dimitrov

Spotkanie o półfinał turnieju rangi 500 w stolicy Chin, w którym wyraźnym faworytem jest Włoch, co teoretycznie nie może dziwić, bo jest zawodnikiem bardziej kompletnym i regularnym od Bułgara, choć ten sezon nie jest najlepszy w jego wykonaniu, głównie z powodów zdrowotnych, o których pisałem ostatnio. Efektem tego było kilka wpadek na przestrzeni sezonu, choć i tak wiele spotkań wygrał sercem, umiejętnościom oraz charakterem. Jednak jak trafiał na gracza będącego w bardzo wysokiej formie to zaczynały się schody, choć sam potrafił ogrywać Alcaraza. Sinner to zawodnik wręcz kompletny, o ogromnym talencie, lecz do takiego miana kiedyś aspirował także Dimitrov nazywany "baby Federerem". Ten sezon jest dla niego całkiem dobry, ustabilizował dyspozycję i wyeliminował sporo błędów, szczególnie na serwisie i bekhendzie, co spowodowało, że nagle jego zaczęła wyglądać wiele lepiej. Znów wrócę do niedawnego spotkania ze Zverevem w ramach US Open. Przez 1,5 seta była to gra najwyższych lotów. Wszystko funkcjonowało, a do tego spokój w kluczowych momentach jak bronienie bp. W tym turnieju jednak mógł już odpaść z McDonaldem, lecz wrócił z dalekiej podróży, co według mnie może go tylko wzmocnić mentalnie, ale daje też do myślenia, iż dyspozycja mogła spaść, bo jednak Amerykanin to zawodnik dość jednowymiarowy i przewidywalny. Jednak z Rune wyglądał już znacznie pewniej, lecz czy Duńczyk to dziś dobra wyrocznia? Raczej nie. Po dwóch ostatnich meczach Bułgara nie możemy wysnuć bardzo konkretnych wniosków. Sinner zresztą w podobny sposób wygrał czyli z dużymi problemami z Evansem, biorąc przerwy medyczne, a następnie bardzo gładko z Nishioką. Łatwe wygrane obu graczy w poprzedniej rundzie mogą być swoistą zasłoną dymną i dziś poznamy odpowiedź kto rzeczywiście prezentuje się lepiej. Kursy lekko wzrastają na Grigora, umacniając w pozycji faworyta Jannika. Zwróciłem też uwagę na linię asów, która na betclic wynosi "tylko" 9,5 czyli aż o trzy oczka niżej niż w forBET oraz kilku innych bukmacherów. Czy jest to value? Trudno stwierdzić, gdyż z jednej strony średnia asów obu graczy wynosi ponad 7 i 5 na mecz czyli teoretycznie przy dłuższym meczu powinni to zrobić, lecz z drugiej strony jak spojrzymy w H2H to w każdym ich meczu padało bardzo mało asów i to nawet w dłuższych meczach. Dlatego znak zapytania jest dość spory, ale porównując linię ta wygląda atrakcyjnie.

👉 Dimitrov wygra seta @1,91 (fortuna) ✅
👉 powyżej 9,5 asów @1,85 (betclic) ❌

Typ bez analizy:
👉 Jarry powyżej 0,5 przełamań @1,47 (vs. Zverev) forBET ❌

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +966
Tenis by Dawid 869,7K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Pekin
Alcaraz vs. Sinner

To będzie już ósme spotkanie tych zawodników i niewątpliwie jest to już, a na pewno będzie wielkim klasykiem, który przejdzie do annałów tenisa. Dwaj gracze, którzy będą stanowić o sile w tourze przez co najmniej najbliższą dekadę, a ich mecze już bardzo mocno elektryzują, choć między graczami nie ma złej krwi i pokazują wielką klasę na korcie i po za nim. Przejdźmy jednak do konkretów czyli do spotkania w Pekinie o finał rangi ATP 500. Faworytem według bukmacherów jest Alcaraz i muszę się z tym zgodzić, gdyż Hiszpan wygrywa bardzo pewnie kolejne spotkania, czego nie można powiedzieć o Sinnerze, który w tym roku miewa swoje problemy, głównie na tle fizycznym. Nawet w tym turnieju miał swoje problemy z Evansem, gdy wzywał medyka ze względu na ból w udach. Mecz ostatecznie wygrał, a później aż za łatwo odprawił Nishiokę. W ćwierćfinale z kolei potrzebował trzech setów, by pokonać Dimitrova. Widać, że forma nie jest jeszcze optymalna, ale ma na tyle silną psychikę i umiejętności, że to wystarcza do kolejnych zwycięstw. Ostatni mecz między tymi panami padł łupem Włocha, więc będzie to idealna okazja dla Hiszpana by się zrewanżować. Bilans jest pozytywny dla Alcaraza, obecna forma także mu sprzyja, a do tego zachował do tego momentu więcej sił. W ostatnim meczu też bliżej mi było do Hiszpana i ostatecznie się zdziwiłem, więc nie będę mówił, że wypada mu ten mecz wygrać, ale wiele na to wskazuje. Ja osobiście wybrałbym jednak kierunek asów, a dokładnie under Sinnera. Włoch w tym turnieju zaliczał jednak ich dość sporo, bo kolejno 11, 8 i 3 asy. Pierwszy i ostatni mecz były długie, a ten drugi krótki, więc trudno mówić o współzależności z długością spotkania, lecz jeśli dodamy do tego fakt, że Alcaraz całkiem dobrze broni, a mecz wcale nie musi być długi to linia 5,5 wcale nie musi zostać pokryta. Do tego Hiszpan w tym turnieju nie dał sobie inkasować zbyt wielu asów, gdyż najwięcej to było 2, lecz pamiętajmy, iż każdy mecz wygrywał gładko, więc okazji na serwowanie rywale nie mieli zbyt wielu. Minusem jest jednak fakt, że Sinner dość sporo trafia w bezpośrednich ich meczach, gdyż w ostatnich dwóch (2023) zaliczył 4 i 8 asów, lecz mecze były dość długie i równe. Najlepszym scenariuszem byłaby gładka wygrana Alcaraza, choć w ich meczach nie ma nic pewnego.

👉 Sinner poniżej 5,5 asów @1,95 (superbet) ✅

O godzinie 19.00 analiza na żywo ATP Masters 1000 Szanghaj TUTAJ

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1093
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Alcaraz - Sinner
Typ: Sinner
Kurs: 4.4 (Super kursy)
Bukmacher: Superbet
Szansa wg. Bukmachera: 22.7%
Szansa wg. analizy: 27%
Advantage (liczone z 12% podatkiem): 0.1682962963

Osobiście uwielbiam Alcaraza za świeżość i jakość jaką wnosi obecnie w tenisa, lecz pojedynki z Sinnerem zawsze należą do bardzo zaciętych. Włoch jest niedocenionym młodym graczem jak na poziom który reprezentuje i wraz z jego rozwojem włączy się niedługo bezpośrednio o walkę o wygraną na Wielkich Szlemach. Nawet jeśli uznaje się Alcaraza za znacznego faworyta to z takim kursem nie można wręcz nie zastanowić się nad zagraniem na Sinnera, który potrafi mieć wpadki, ale jeśli jego dyspozycja jest dobra, to jest w stanie wygrać z każdym tenisitą na świecie (do dziś mam w głowie Wimbledon z Djokovicem i wygrane pewnie pierwsze dwa sety Włocha). Czekałem na bardzo dobry kurs i za taki można uznać 4.4 na Superbet

Dodatkowy typ:
Typ: Sinner - liczba asów: Powyżej 2.5
Kurs: 1.8
Bukmacher: LVBet

3 Asy uważam za absolutne minimum dla Sinnera, nie spodziewam się krótkiego spotkania, gemy również powinny być zacięte stąd powinniśmy zobaczyć więcej okazji dla Włocha, który serwuje bardzo mocno.
 
Ostatnia edycja:
3 1,2K

32167

Użytkownik
Dzień dobry,

moje typy na dziś:

Medvedev - Zverev over 23,5 (kurs 2,3) - nie weszło
Sinner - Alcaraz over 20,5 (kurs 1,65) - nie weszło

Jeśli chodzi o niemiecko-rosyjski pojedynek skłaniam się tu ku 3-setowej wojnie. Obaj panowie mają swoje lepsze i gorsze momenty podczas turnieju, jednak nie zdziwi mnie, jeśli over wejdzie nawet w 2 setach. Tak czy inaczej, stawiam na bój na poziomie 7:5 / 7:5, nie stwierdzę w którym kierunku.

Jeśli chodzi o hiszpańsko-włoską młodzież, to będzie to także długi mecz. Gram jednak bezpiecznie over 20,5, chociaż mam świadomość, że jeśli Hiszpan odpali, to Sinner może znów zacząć mieć problemy z nogą. Liczę więc na 7:6 dla Hiszpana w 1 secie, a później już wystarczy 8 gemów w drugim, aby spełnić over.
 
Ostatnia edycja:
3 1,2K

32167

Użytkownik
Wczoraj totalna porażka w moich typach.

Dziś z tenisa gram zwycięstwo Medvedeva nad Sinnerem po kursie 1,67 Superbet.

Dlaczego? Rosjanin wygrał dotychczas wszystkie mecze z Włochem. Do tego prezentuje się świetnie w tym sezonie, wygrał kilka turniejów ATP. Jego doświadczenie w meczach o stawkę powinno zaprocentować. Dodatkowo... no gra rewelacyjnie.

Inny wynik niż jego wygrana, będzie dla mnie zaskoczeniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom