>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Shanghai (02.10.2023 - 15.10.2023)

Status
Zamknięty.
Tenis by Dawid 869,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Hurkacz vs. Zhang
Spotkanie o ćwierćfinał chińskiego mastersa, w którym dość wyraźnym faworytem jest Hurkacz, choć ja mam pewne wątpliwości i nie zdziwią mnie problemy naszego reprezentanta. Oczywiście ranga turnieju, nawierzchnia i jej szybkość sprzyjają Hubertowi, ale Zhizhen też preferuje takowe warunki, a do tego będzie miał ogromne wsparcie trybun. Panowie już cztery lata temu spotkali się na tym turnieju, a tam nieznacznie lepszy był Hurkacz, a przecież Zhang wtedy raczkował w challengerach. Już wtedy organizatorzy widzieli w nim potencjał i teraz to oddaje, bo dostał się na IO i do czołowej setki ATP, co było czymś nieosiągalnym dla męskich reprezentantów Chin. W tym turnieju na swoim rozkładzie już ma Nakashimę (chwilę wcześniej rozgromił Rune), Etcheverry'ego oraz Gasqueta. Nie są to zawodnicy będący w optymalnej formie, ale grający regularnie w turniejach najwyższej rangi i w żadnym z nich Zhang nie był wyraźnym faworytem, a nawet czasem był niedoceniany przez bukmacherów. Na pewno gospodarz ma sporą szansę, że będzie dotrzymywał kroku Hubertowi, z dwóch względów. Po pierwsze ma bardzo dobry serwis, po drugie Hubert dość mizernie returnuje, a w wymianach Chińczyk ma dość sporo do powiedzenia, bo gra bezkompromisowo i szuka szybkich rozwiązań. Nie będę się gniewał na podobny scenariusz do tego sprzed czterech lat czyli wygrana Hurkacza, lecz po bliskim meczu.

Dodatkową i nieco luźniejszą propozycją jest przełamanie serwisu Hurkacza. Jak wiemy dla Polaka to najmocniejszy element, ale co jakiś czas traci podanie, a zdarza się to najczęściej na początku spotkań, być może wynika to z braku koncentracji. Na US Open został zdominowany przez Draper i co za tym idzie tracił serwisy, a tutaj obaj rywale mieli okazje na przełamanie (1 raz Kokkinakis i aż 4 Hsu, który jest zawodnikiem z głębokiego zaplecza i typowym challengerowcem). Hubert bardzo słaby wypadł w deblu i praktycznie zawalił mecz w parze z Sheltonem. Miał dwie piłki setowe na podaniu i został przełamany, a później stracili seta, a później kilka słabych zagrań w super tb i w efekcie zamiast 2-0, skończyło się porażką 1-2. Hubert jest jak najbardziej do przełamania, ale dużo będzie zależeć po pierwsze od pierwszego podania rodaka, a po drugie od returnu Chińczyka, który będzie musiał zachować zimną krew w ważnych momentach.

👉 Zhang +4 gemy (ha azjan) @1,47 (forBET) ✅
👉 Zhang powyżej 0,5 przełamań @1,65 (forBET) ✅

Typy bez analizy:
👉 Shelton liczba asów 4+ @1,37 betfan ✅
👉 Marozsan vs. Ruud powyżej 3,5 przełamań @1,57 superbet ✅

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2197
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Sinner - Shelton
Typ: Shelton - Liczba asów: Poniżej 6.5
Kurs: 1.85
Bukmacher: STS

Na ten moment Shelton nie prezentuje się na linii tak jak tego by oczekiwano, serwis to mocna strona Amerykanina, ale 7 asów z Sinnerem grając tak jak z Safiulinem i Munarem nie ma większych szans. Musielibyśmy zobaczyć wyrównane spotkanie i dużo lepszy serwis Sheltona niż do tej pory.

Cerundolo - Korda
Typ: Korda - Liczba asów: Powyżej 6.5
Kurs: 1.85
Bukmacher: LVBet

Obstawiam zacięty pojedynek, w którym jest spora szansa na Tiebreaki bądź 3 set i w takim wypadku bardzo dobrze serwujący Korda powinien przełamać barierę 7 asów. Na wiele ostatnich spotkań nie zdobył takiej liczby jedynie przeciwko Medvedevovi, ale on to zupełnia inna kategoria odbierających.
 
Ostatnia edycja:
barti2000 752,3K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Sinner - Shelton

Shelton powyżej 4,5 asów i Sinner poniżej 1,5 przełamania w pierwszym secie @2,92 superbet

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Szanghaju pomiędzy Sinnerem, a Sheltonem. Kursy na Włocha rosną i jakoś mnie to nie dziwi. Wygrał turniej w Pekinie i ostatnio gra bardzo dużo. Miał już tutaj problemy z Baezem, z którym przegrał seta. Shelton natomiast pokonał w tym turnieju Saffulina i Munara. Amerykanin ma ogromny potencjał, gra bezkompromisowo. W tym roku dotarł do półfinału US Open. Jego potężnym atutem jest serwis. W tym turnieju Shelton zaserwował 5 asów Saffulinowi i 3 Munarowi, ale stać go na znacznie więcej. Linia na asy Amerykanina jest bardzo niska. Na innych bukmacherach wynosi nawet 6,5. Sinnerowi ostatnio nawet 5 asów wrzucił niziutki Baez. Do asów Amerykanina dokładam poniżej 1,5 przełamania Włocha w pierwszym secie. Ben będzie skoncentrowany na swoim podaniu i ogólnie ciężko go przełamać, jeśli trafia serwisem.
 
R 580,5K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Tenis - ATP Shanghai
Godzina: 14:00
Spotkanie: Hurkacz - Zhang
Typ: mecz/liczba gemów: Hurkacz i powyżej 21,5
Kurs: 1,96
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Czwarta runda turnieju w Szanghaju na nawierzchni twardej i przed Hubertem Hurkaczem bardzo trudna próba. Chińczyk Zhizhen Zhang to będący na fali wznoszącej tenisista- na US Open pokonał Caspara Ruuda, grający przed własną publicznością i dysponujący dobrym serwisem o czym przekonał się choćby Francuz Gasquet: 11-0 w asach dla Chińczyka. Hubert w poprzednich rundach wygrał w dwóch setach z Kokkinakisem oraz Tajwańczykiem Hsu również prezentując bardzo dobry serwis. O pojedynku "za i przeciw" pisali już poprzednicy zatem skupie się na tym, że wygra jednak nasz Hurkacz chociaż pokonanie ambitnego Zhanga z pewnością nie będzie w dwóch krótkich setach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1972
R 580,5K

rr62dga

Typer Miesiaca
Dyscyplina: Tenis - ATP Shanghai
Godzina: 06:30
Spotkanie: Jarry - Schwartzman
Typ: liczba gemów: powyżej 22,5
Kurs: 1,88
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Mecz czwartej rundy pomiedzy zawodnikami znacznie lepiej czującymi się na nawierzchni ziemnej, niemniej w Szanghaju poczynają sobie całkiem dobrze. Chilijczyk Nicolas Jarry to obecnie 22 rakieta w rankingu ATP, w tym roku wygrał dwa turnieje na kortach ziemnych w Santiago i Genevie a tutaj gladko w dwóch setach pokonał Francuza Atmane i Włocha Sonego. Diego Schwartzman po kłopotach zdrowotnych nie może wrócić do swojej dawnej dyspozycji i w rankingu spadł aż na 130 miejsce. W Szanghaju jednak spisuje się nadspodziewanie dobrze eliminując dość uznanych przeciwników Van Assche, Leheckę oraz Taylora Fritza grając we wszystkich tych meczach trzysetówki. Z Chilijczykiem spotkał się w tym roku na turnieju w Santiago, gdzie przegrał 4:6 6:4 6:7. Obydwaj rywale bardzo dobrze się znają i przy dobrej dyspozycji Argentyńczyka trzy sety lub dwa długie są bardzo prawdopodobne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1392
Tenis by Dawid 869,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Schwartzman vs. Jarry
Spotkanie o ćwierćfinał, które może nie porwie kibiców, ale w mojej opinii zapowiada się ciekawie, bo dla mnie nie ma wyraźnego faworyta. Argentyńczyk przez fatalny sezon wypadł poza TOP 100, a Chilijczyk wprost przeciwnie, bo przeżywa najlepszy czas w karierze, a jeszcze kilka miesięcy temu znajdowali się na przeciwnych biegunach. Schwartzman jednak pokazuje tutaj, że nie wszystko stracone i jego forma wraca na dobre tory. Jego atutem jest gra z głębi kortu oraz return, który potrafi być fantastyczny, choć w tym sezonie mam wrażenie, że wszystko zatracił. Sam wielokrotnie mówił, że na treningach wszystko wychodzi, a w meczu zżerają go nerwy i to było ewidentnie widać. Szanghaj to teoretycznie nie jego środowisko, bo korty twarde, które powiedzmy, że lubi, ale za to szybkie czyli handicap dla rywala. Za to piłki są coraz wolniejsze, co akurat może mu sprzyjać. Warto przypomnieć, że rundę wcześniej ograł Fritza czyli gracza jeszcze bardziej cenionego od Jarry'ego, o podobnych atutach. Wszystkie mecze Diego tutaj były wyrównane i na pełnym dystansie. Co je charakteryzowało to dość spora liczba przełamań, mimo szybkich warunkach. Kolejno 12, 6 i 6 przełamań czyli bardzo dużo, choć zawsze w trzech setach. To tylko potwierdza, że serwis to jego słabość, a return to jego atut. Jarry jeszcze w tym turnieju nie stracił podania, a serwis to niewątpliwie jego atut, lecz gdy ten element się zatnie to szanse rywali zdecydowanie wzrastają. Diego będzie głęboko ustawiony poza kortem i tylko czekać będzie na drugie podanie, które powinien returnować daleko pod linię końcową, by sprowokować Nicholasa do pasywniejszej gry w wymianach. Jest to idealna okazja do przełamania serii faworyta czyli szukałbym przełamania jego serwisu, a sam Diego raczej też straci serwis i to prawdopodobnie nie raz. Jarry będzie agresywnie returnował pierwszy czy też drugi serwis oraz biegał do siatki, wywierając dużą presję. Ten sezon pokazał, że taka strategia jest dobra na Argentyńczyka, czego efektem było zwycięstwo na nawierzchni ziemnej i to pierwsze po serii czterech porażek z rzędu, lecz te miały miejsce już bardzo dawno. Warto jednak nadmienić, że bilans starć jest korzystny dla Argentyńczyka, który prowadzi 4-1, lecz rekord pochodzi z czasów, gdy Schwartzman znaczył wiele więcej od Jarry'ego. W 2023 roku proporcje diametralnie się zmieniły i nie ma żadnego zdziwienia w tym, że to chilijski serwismen jest faworytem. Linia w totalbet czy też superbet jest najniższa na rynku i obstawiam, że zawodnicy osiągną zbliżoną liczbę przełamań w stosunku do linii. Jeśli Jarry będzie słabo returnował i nie zaistnieje w wymianach to jest spore ryzyko, że przełamań nie będzie zbyt wiele, lecz to najbardziej pesymistyczny scenariusz.

👉 powyżej 3,5 przełamań @1,72 (totalbet/superbet) ✅

Typ bez analizy:
👉 Gonzalez/Molteni wygrają @1,5 (vs. Hijikata/Norrie) forBET ❌

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +969
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Humbert - Wolf
Typ: Wolf
Kurs: 2.3
Bukmacher: Superbet

Humbert zaskoczył wygrywając z Tsitsipasem, ale inaczej nie było z Wolfem, który pokonał i Norriego i Arnaldiego. Dla obu tenisistów będzie to bardzo ważny pojedynek, bo rzadko mieli okazję zachodzić daleko w turniejach takiej rangi. Uważam, że pojedynek będzie bardzo zacięty i skłaniałem się nawet minimalnie na Wolfa, który rozkręca się na turnieju i wydaje mi się nieco lepszy na bezpośredniej wymianie piłki niż Humbert. Kurs nie jest szalony w tym wypadku, ale i tak coś mi mówi, że Wolf może zajść dalej w Szanghaju.

Humbert - Wolf
Typ: Liczba asów: Poniżej14.5
Kurs: 1.85
Bukmacher: LVBet

Bardzo hojny zakład na asy. Humbert szczególnie mnie rozczarowuje pod tym względem biorąc pod uwagę jego warunki, większość jego serwisów jest na ciało dlatego nie spodziewam się, że w pojedynku z Wolfem specjalnie się rozstrzela, to raczej Amerykanin może "odpalić" na linii, bo jest niezwykle dynamiczny. 15 asów jest bardzo mało prawdopodobne w 2 setach, więc tutaj jakby w założeniu musielibyśmy zobaczyć trzeci.
 
Ostatnia edycja:
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Dorzucam jeszcze jeden typ

Alcaraz - Dimitrov
Typ: Dimitrov
Kurs: 5.05
Bukmacher: LVBet

Widać już pierwsze oznaki małego kryzysu u Alcaraza, który przez bardzo długi czas w tym sezonie prezentował kosmiczny tenis. W Szanghaju jego gra wygląda dalej spektakularnie, ale widać, że nie ustrzega się sporej jak na siebie ilości błędów. Już z Evansem było sporo momentów, w których Hiszpan był bliski oddania co najmniej seta Brytyjczykowi. Nie można podchodzić do spotkania z Dimitrovem jak do formalności i odhaczenia kolejnego zwycięstwa. Uważam, że na ten moment Dimitrov ma szansę ograć Hiszpana, bo sam prezentuje dobry tenis, nie stracił w Szanghaju seta, w Pekinie odpadł z fantastycznie tam grającym Sinnerem w 3 setach. Za Bułgarem nie przemawiają bezpośrednie pojedynki z młodzym z tenisistów, bo przegrał 3 razy na 3 różnych powierzchniach. Kurs powyżej 5 jest bardzo wysoki jeśli patrzymy na ostatnią dyspozycję obu graczy i skuszę się na granie przeciwko Alcarazowi, czego wcale nie planuje robić często jak tylko wróci do swojej poprzedniej formy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1108
versa 397,5K

versa

Typer
Marozsan - Hurkacz
Dokładny wynik 2:0
Fortuna @5.30

Długo zastanawiałam się jaką propozycję wybrać w meczu Polaków z Wyspami Owczymi, żeby ostatecznie pójść w dość duży kurs w meczu Huberta Hurkacza z reprezentantem Węgier Marozsanem.
Osobiście dla mnie Marozsan po pokonaniu w tym turnieju De Minaura, Lajovicia i przede wszystkim Ruuda jest w tym starciu faworytem, jak widać nie raz potrafi porządnie zaskoczyć i to nie jest przypadkowe, bowiem w poprzednich turniejach też dochodziło do zaskoczeń w jego spotkaniach z topowymi zawodnikami.
Polak rodak też nie mierzył się z byle kim ale jednak przeciwników miał słabszych niż węgier, a wygrywał z nimi na styk, przede wszystkim dzięki swojemu topowemu serwisowi, no właśnie, tak jak już wspominałem w poprzednim jego starciu z Chińczykiem Zhangiem, gdzie typowałem na conajmniej jednego wygranego seta przez oponenta Hurkacza brakuje mi w jego grze czegoś więcej, prócz tego serwisu nie prezentuje światowego tenisu w moim odczuciu, a Marozsan z turnieju na turniej jest coraz groźniejszy.
 
Tenis by Dawid 869,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Hurkacz vs. Marozsan
Spotkanie o półfinał turnieju masters i niewątpliwie ogromna okazja dla Hurkacza, by zrobić wynik przy bardzo korzystnej drabince, a przy okazji jeszcze powalczyć o finały sezonu, które dość niespodziewanie się zbliżyły. Potrzeba jednak do tego triumfu i kolejnych dobrych występów, a o to będzie jednak bardzo trudno i Hubert raczej o tym nie myśli. Dziś jest naturalnym faworytem w starciu z Marozsanem, który jest bardzo utalentowanym graczem i miewa w tym sezonie fantastyczne przebłyski. Przecież w pierwszej części sezonu pokonał na twardej nawierzchni Alcaraza, lecz później nieco przepadł m.in. przez kontuzje i mniejsze urazy. Przed US Open nie zapowiadało się, że w tym sezonie jeszcze zaskoczy, a jednak. W Nowym Jorku zagrał poprawnie, ale w Szanghaju wygląda już znakomicie, a jedyne problemy sprawił mu Ruud, z którym stracił seta. Wcześniej bez większych problemów wypunktował Minaura, Lajovicia czy Rinderknecha czyli graczy o całkowicie różnych stylach. Jego bronią jest nieprzewidywalność, bardzo zaawansowana technika, poruszanie się, a właśnie ta cecha to ogromny atut, bo na dobrą sprawę jest jeszcze nieznany w głównym tourze i potrafił nie raz zaskoczyć sposobem rozegrania akcji m.in. fantastycznym skrótem. Serwis u niego też stoi na dobrym na poziomie, bo ma bardzo solidne warunki fizyczne, ale to niewątpliwie wiele gorsza strona niż u Hurkacza. Polak powinien zdominować swoje gemy serwisowe, tym bardziej, że Fabian nie jest rewelacyjny na returnie. W wymianach nieco lepszy może być Węgier, lecz pamiętajmy, że korty są szybkie, a to sprzyja Polakowi, który raczej będzie skracać akcje i dość często szuka winnerów. Marozsan będzie próbował zapraszać Hurkacza do wymian, ale to będzie trudne i będzie musiał liczyć na jakieś zawahania na serwisie naszego rodaka, a przecież takie kilkukrotnie wystąpiły w starciu z Zhangiem, który przełamywał go w drugim secie. Swoje okazje wcześniej mieli też Hsu i Kokkinakis, więc te luki są i trzeba na nie poczekać. Pierwszy set z Chińczykiem Polak miał znakomity, a później już to wyglądało nieco gorzej. Nie mam jednak dużej pewności, co do Węgra. Za rzadko gra bardzo dobre turnieje i cały czas jest w zawieszeniu między challengerami i głównym tourze. Myślę, że kolejny sezon da nam odpowiedź, na co go tak naprawdę stać. W mojej opinii jak najbardziej go stać na chociaż jedno przełamanie i doprowadzenie do chociaż dwóch tb, bo Hurkacz nie jest graczem bardzo groźnym, jeśli chodzi o return. Kluczem wydaje się pilnowanie własnego podania przez Węgra, a sytuacje na zagrożenie faworytowi zapewne się znajdą.

👉 Marozsan F. powyżej 11 gemów (azjan) @1,55 (forBET) ❌ (ciężko uwierzyć, że nie weszło)
👉 Marozsan F. powyżej 0,5 przełamań @1,5 (etoto) ✅

Typ bez analizy:
👉 Shelton powyżej 3,5 podwójnych błędów @2,05 (superbet) ✅

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Marozsan - Hurkacz typ (Under gemowy 20.5 gemów) kurs 4.10 Fortuna

Ja tutaj mimo ostatnich dobrych wynikow Węgra i pokonaniu naprawdę solidnych tenistow takich jak Ruud, Lajovic, De Minaur to jednak Huberta stać stać zwyciestwo z nieco niżej rozstawionym tenisista. Wiadomą sprawą jest, że na ranking aż tak bardzo nie ma co patrzeć, ale jednak różnica wynosi około prawie osiemdziesiat pozycji. Marozsan nie grał zbyt wiele na nawierzchni twardej w tym sezonie. Oprócz teraz turnieju w Szanghaju i Jego pozytywnego występu na nim to wcześniej ciężko przytoczyć jakieś fajne wyniki. Hubi jednak na swoim koncie ma już wygrany turniej w Marsylii. Odpadnięcie z turnieju w Cincinatti dopiero w półfinale i to z Alcarazem po trzech setach. Hubert na tym turnieju świetnie serwuje musi poprawic trochę grę na returnie chodz ona aż tak źle nie wygląda. Oglądając grę Ruuda na nawierzchni twardej wiem doskonale, że jest w pierwszej dziesiątce, ale to jest tenisista, który naprawdę juz nie raz był zdecydowanym faworytem i takie mecze przegrywał. Według mnie nie odbierając tego, że Węgier pokazuje kawał dobrego tenisa w Szanghaju to jednak Hubi jest to tenisista bardziej doświadczony i więcej odnoszący sukcesów w ważnych turniejach i myślę, że wcale się nie zdziwię jak jutro Hubi wygra pewnie w dwóch setach. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 869,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Jarry vs. Dimitrov
Spotkanie o półfinał turnieju rangi masters i wpadł mi w oko jeden typ, który ma prawo wejść, ale co ważniejsze ma zdecydowanie zawyżony kurs, który powinien raczej odpowiadać linii 1,5. Oczywiście obaj bardzo dobrze serwują i wytrzymują presję, lecz ta opcja jest godna ryzyka i kurs powinien wynosić bliżej 1,4-1,5. Ten jak najbardziej nadaje się do gry solo. Przytoczę jak wyglądają przełamania obu panów w tym turnieju. Chilijczyk został tylko raz przełamany w starciu ze Schwartzmanem, lecz kilkukrotnie przełamywał wszystkich trzech rywali. Z kolei Bułgar stracił tylko dwa razy podanie i to tylko z Alcarazem. We wcześniejszych meczach zachował czyste konto. Jarry w pierwszych setach nie był ani razu przełamywany, co jest dość mocnym argumentem na minus. Z kolei Dimitrov został dwa razy przełamany przez Alcaraza w I secie, a później już w ogóle, co robi duże wrażenie. Niewątpliwie serwis to ich mocna strona i mimo, że kurs i linia są bardzo kuszące to istnieje spora szansa, że kierunek będzie chybiony. Obaj zasługują na grę w ćwierćfinale, a jakbym miał szukać alternatywy to być może over 0,5 tb lub over podwójnych błędów.

👉 powyżej 0,5 przełamań w I secie @2,59 (forBET) 🔄 ZWROT

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Humbert - Rublev
Typ: Liczba przełamań: Powyżej 3.5
Kurs: 2.12
Bukmacher: LVBet

Spoitkanie obu tenisistów należą zazwyczaj do zaciętych i obaj nie są aż tak konsekwentni w trzymaniu swoich gemów serwisowych. W przypadku 3 setów można być bardzo spokojnym o 4 przełamania. Dodatkowo dochodzi to jak zagra Humbert, bo jego ostatnie pojedynki jeśli chodzi o formę są nierówne, potrafi grać pewnie i wychodzi mu prawie wszystko jak z Wolfem, ale też męczył się z dużo słabszym Zandschulpem.

Humbert - Rublev
Typ: Rublev - Liczba asów: Powyżej 5.5
Kurs: 1.85
Bukmacher: STS

STS oferuje niższą linię asów niż inni i z chęcią ją wezmę. Najlepiej byłoby, gdyby Rublev był bardziej zdenerwowany niż zwykle, bo wtedy te asy wchodzą seriami. Uważam, że będzie miał bardzo dużo okazji na linii, bo mecz nie powinien być jednostronny i 6 asów oscyluje w planie minimum.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +210
versa 397,5K

versa

Typer
Dimitrov - Rublev
Dimitrov
Fortuna @2.31

W starciu między bułgarem Dimitrovem a ruskiem Rublevem wierzę bardziej w underdoga tego spotkania - Dimitrova.
W bezpośredni potyczkach remis - 3:3, ostatni mecz rozgrywany w końcówce października zeszłego roku, wówczas lepszy okazał się Bułgar pokonując swojego oponenta 6:4 6:3 po kursie ~4.50, minął rok i obaj panowie rozwinęli swoje skille jeszcze bardziej ale który jest aktualnie w lepszej formie? Myślę, że właśnie Dimitrov, który nie jest już tak dużym underdogiem jak sprzed roku.
7 lat starszy Dimi po drodze do tego półfinału pokonał między innymi Alcaraza czy Jarrego, natomiast Rublev - Paula czy Humberta, także przeciwników też miał po drodze nieco trudniejszego sortu, mimo wszystko pokazał klasę i ugrał te trudne starcia.
 
Tenis by Dawid 869,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
14.10. (sobota) 🎾

ATP Szanghaj
Hurkacz vs. Korda

Mecz o finał turnieju Masters 1000, którą jest wielką okazją dla Huberta by znakomicie podsumować bardzo solidną drugą część sezonu i przy okazji nieco przyćmić zdecydowanie słabszy początek roku. Po drugie finał lub triumf dadzą mu kolejną motywację, bo może to niektórych zdziwi, ale Polak byłby wtedy dalej w grze o finały sezonu, a kilku graczy przed nim jest w słabszej formie i rzeczywiście można powalczyć o te ostatnie wolne miejsce lub chociaż rezerwę, co byłoby też sporym sukcesem, nobilitacją i zastrzykiem sporej ilości gotówki. Oczywiście poza Szanghajem potrzeba będzie solidnych występów także w Tokio, o ile się nie wycofa, ale co ważniejsze też w ostatnim tegorocznym tysięczniku czyli Paryżu, który teoretycznie też powinien mu sprzyjać, bo odbywa się na betonie i w hali czyli idealnie pod serwismenów. Wiele furtek się otwiera, ale dziś trzeba wygrać, a to nie będzie łatwe. Bukmacherzy słusznie wystawili bardzo równe kursy, choć niektórzy wyceniają szanse naszego rodaka trochę wyżej, z czym nie zamierzam dyskutować. Polak może mieć przewagę pod względem serwisu, gdyż zdobywa więcej łatwiejszych punktów, a w wymianach raczej żaden nie będzie mieć wyraźnej przewagi, chyba że któryś z nich będzie miał wyraźnie gorszą dyspozycję dnia. Jeśli chodzi o mental to przy obu mam znak zapytania, bo Hubert miewał już sporo spotkań, w których głowa nie dojeżdżała, lecz miało to miejsce głównie w szlemach, a nie mastersach, ale Sebastian podobnie. Oddał kilka spotkań, choć totalnie nic na to nie wskazywało, więc tutaj panowie mają spore rezerwy. Amerykanin to na pewno gracz niewygodny, z bardzo mocnym forhendem i szerokim wachlarzem uderzeń. Jeśli jego serwis będzie stał na wysokim poziomie, co jest możliwe to sprawi sporo problemów rodakowi. Zawodnicy spotkali się już dwa razy, a ten ostatni pojedynek na pewno zapadł w pamięci obu, ponieważ podczas tegorocznego Australian 3-2 wygrał Amerykanin. Wcześniej z kolei wygrał Polak i był to także pamiętny start, ponieważ dał triumf w Delray Beach. Jak dla mnie dzisiejszy mecz to typowe 50 na 50, gdzie zdecydują detale i pojedyncze punkty. Bez wątpienia forma mentalna będzie bardzo ważna, ale też forma serwisowa, bo jeśli ten element będzie u Polaka działać perfekcyjnie to ma wszystko, by ten mecz wygrać, choć przy ewentualnym tb, losowość wzrośnie jeszcze bardziej, a w końcówkach Hubert potrafił zawodzić. Dziś postawię na przełamania, choć w teorii może ich nie być. Jednak pamiętajmy, że każdy z poprzednich rywali mógł przełamać Huberta, bo miał do tego okazje (Hsu, Kokkinakis), a dokonali tego Zhang oraz Marozsan, to tylko mówi, że się da, a Hubert miewa kryzysy na serwisie oraz momenty dekoncentracji. Chińczykowi i Węgrowi zabrakło zimnej krwi w najważniejszych momentach, lecz już Korda może to wykorzystać.

👉 Korda powyżej 0,5 przełamań @1,5 (etoto) ❌ (fatalny występ Sebastiana, choć na rakiecie miał piłki na bp)

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
F 18,8K

Fibonnacci

Użytkownik
Hurkacz- Korda
Typ: Hurkacz
Kurs: 2 (Super kurs)
Bukmacher: Superbet
Szansa wg. Bukmachera: 50%
Szansa wg. analizy: 58%
Advantage (liczone z 12% podatkiem): 0.03586206897

Generalnie ciężki do obstawienia mecz i nie zbyt polecam pod względem value, bo jest dosłownie minimalne jeśli uznamy Hurkacza za dosłownie malutkiego faworyta. Hurkacz nie zaimponował mi w ostatnim spotkaniu z Marozsanem, był spóźniony do wielu piłek, szarpał na wymianie, gdzie miał problemy z jej utrzymaniem i skorzystał z błędów Węgra, który nie zachował koncentracji w najważniejszych momentach. Nie brzmi to na dobrą prognozę przed meczem z Kordą, lecz Amerykanin grał według mnie jeszcze słabiej z Sheltonem i aż dziw mnie bierze jaki on musiał mieć dzień, że ograł tego Medvedeva. Co do jego ostatniego spotkania z Sheltonem, poziom meczu był znacznie poniżej ćwierćfinału ATP1000. Mało długich wymian, bardzo dużo błedów i więcej punktów straconych przez główę niż zdobytych przez umiejętności. Największa różnicą na ten moment, która przemawia za Hurkaczem jest jego lepsza umiejętność trzymania gemów serwisowych, jeśli będzie w formie jest możliwość, że nie odda ani jednego gema na własnym podaniu. Obaj tenisisci w ostatnich spotkaniach prezentowali się naprawdę słabo na grze na returnie, nie tworzą wielu okazji na przełamanie i tutaj jeden moment słabszej gry może zdecydować o losach spotkania.

Dimitrov- Rublev
Typ: Dimitrov
Kurs: 2.4
Bukmacher: Superbet
Szansa wg. Bukmachera: 41.67%
Szansa wg. analizy: 55%
Advantage (liczone z 12% podatkiem): 0.2938181818

Tutaj obstawiam faworyta inaczej niż robią to bukmacherzy, bo to Bułgar prezentuje sie lepiej w Szanghaju. Jeśli zobaczymy jaką drogę przebył Dimitrov pokonując Jarry'ego, Alcaraza, Khachanova i Vukica oddając seta jedynie z Hiszpanem jest to niezwykle imponująca postawa. Rublev miał dużo łatwiej bo nie ujmując mu wygranych Humbert, Paul, Mannarino i Halys to dużo łatwiejsza ścieżka. Pomimo, że widzimy Rosjanina w półfinale, to nie uważam, że jest to jego najwyższa dyspozycja i jego gra pozostawia wiele do życzenia nawet w momencie, w którym ogrywa swoich rywali. Sporo niewymuszonych błędów, nie takie przyśpieszenie z forehandu, do jakiego wszystkich przyzwyczaił i zbyt pasywny pierwszy serwis nie wystarczy na Dimitrova. Oczywiście, każdy może mieć w pamięci, to, że Bułgar gra wyśmienicie, a ostatecznie w dalszych etapach turnieju jego głowa nie dojeżdza, ale może 32 lata robią już swoje i zobaczymy bardziej doświadczoną wersję tego świetnego tenisisty, który zdobył dużo mniej w swojej karierze niż czysto sportowo powinien.
 
Otrzymane punkty reputacji: +219
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Dimitrov-Rublev 2 @1.65

Ja wieksze szanse w spotkaniu dwoch dobrych przyjaciol daje Rublevowi. Nie bede pisac glupot o jakis glowach ani innych dyrdymalow o Dimitrovie. Chlop wygral w swojej karierze finaly ATP Tour Finals, turniej Masters Series w Cincinnati i byl polfinalista szlema. Ok, moze jego kariera zapowiadala sie na wieksza niz w rzeczywistosci, ale sukcesy ma bardzo duze w swoim CV. W tym sezonie nastapila znowu zwyzka formy u Bulgara i oczyiwscie nie mozna negowac, ze gra bardzo obencie bardzo dobrze. Ogolnie ma na koncie wieksze skalpy w najwazniejszych turniejach niz Rublev, ale wiadomo ze wynika to tez z faktu, ze jest graczem starszym.

Rublev tez na koncie jeden tytul Masters Series wygrany w tym roku w Monte Carlo i tez wciaz duza przyszlosc przed soba, chociaz tez wygrac cos duzego bedzie nielawto, gdy w odwodzie z graczy, ktorzy jeszcze beda latami goscic w tourze sa przeciez Alcaraz, Medvedev, Zverev, Tsitsipas, Ruud, Auger Alliasime, Rune, Fritz czy Korda.

Mimo wszystko tutaj jest ogromna szansa dla ktoregos z tej czworki polfinalistow wygrac cos duzego, czyli koljeny turniej z cyklu Masters Series. Na ten moment udalo sie to trojce z nich i Korda jest tu tym rodzynkiem, ktory tego niema. Ogolnie spodziewam sie wyrownanego meczu, nie wykluczam ani wygranej Rubleva, ani wygranej Dimitrova. Nie do konca przemawia do mnie argument, ze Dimitrov pokonal Alcaraza, ale przeciez to nie jest tak ze roznice miedzy tenisistami sa az tak duze by nie mozna tego bylo dokonac i Alcaraz nie bedzie grac przez caly rok na najwyzszym poziomie, bo tak nikt nie potrafi. Za caloksztalt daje jednak wieksza szanse Rublevowi, ktory jest powoli w primie i ma szansa zgarnac ten drugi tytul Masters Series. Wydaje mi sie, ze uderza pileczke naprawde regularnie, a wczoraj mial swietnego rywala, ktory gra bardzo podobnie do Dimitrova i widac ze mu naprawde zalezy. Reasumujac, Dimitrov na pewno sie postawi, ale czy to wystarczy to nie wiem, ja twierdze, ze na przestrzeni calego meczu gora bedzie Rublev.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +527
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Dimitrov-Rublev 2 @1.65

Ja wieksze szanse w spotkaniu dwoch dobrych przyjaciol daje Rublevowi. Nie bede pisac glupot o jakis glowach ani innych dyrdymalow o Dimitrovie. Chlop wygral w swojej karierze finaly ATP Tour Finals, turniej Masters Series w Cincinnati i byl polfinalista szlema. Ok, moze jego kariera zapowiadala sie na wieksza niz w rzeczywistosci, ale sukcesy ma bardzo duze w swoim CV. W tym sezonie nastapila znowu zwyzka formy u Bulgara i oczyiwscie nie mozna negowac, ze gra bardzo obencie bardzo dobrze. Ogolnie ma na koncie wieksze skalpy w najwazniejszych turniejach niz Rublev, ale wiadomo ze wynika to tez z faktu, ze jest graczem starszym.

Rublev tez na koncie jeden tytul Masters Series wygrany w tym roku w Monte Carlo i tez wciaz duza przyszlosc przed soba, chociaz tez wygrac cos duzego bedzie nielawto, gdy w odwodzie z graczy, ktorzy jeszcze beda latami goscic w tourze sa przeciez Alcaraz, Medvedev, Zverev, Tsitsipas, Ruud, Auger Alliasime, Rune, Fritz czy Korda.

Mimo wszystko tutaj jest ogromna szansa dla ktoregos z tej czworki polfinalistow wygrac cos duzego, czyli koljeny turniej z cyklu Masters Series. Na ten moment udalo sie to trojce z nich i Korda jest tu tym rodzynkiem, ktory tego niema. Ogolnie spodziewam sie wyrownanego meczu, nie wykluczam ani wygranej Rubleva, ani wygranej Dimitrova. Nie do konca przemawia do mnie argument, ze Dimitrov pokonal Alcaraza, ale przeciez to nie jest tak ze roznice miedzy tenisistami sa az tak duze by nie mozna tego bylo dokonac i Alcaraz nie bedzie grac przez caly rok na najwyzszym poziomie, bo tak nikt nie potrafi. Za caloksztalt daje jednak wieksza szanse Rublevowi, ktory jest powoli w primie i ma szansa zgarnac ten drugi tytul Masters Series. Wydaje mi sie, ze uderza pileczke naprawde regularnie, a wczoraj mial swietnego rywala, ktory gra bardzo podobnie do Dimitrova i widac ze mu naprawde zalezy. Reasumujac, Dimitrov na pewno sie postawi, ale czy to wystarczy to nie wiem, ja twierdze, ze na przestrzeni calego meczu gora bedzie Rublev.
W obwodzie jest też Hurkacz, który wygrał więcej turniejów niż ci pogrubieni, a teraz ma dużą szansę na zgarnięcie drugiego Mastersa w swojej karierze ;)
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
W obwodzie jest też Hurkacz, który wygrał więcej turniejów niż ci pogrubieni, a teraz ma dużą szansę na zgarnięcie drugiego Mastersa w swojej karierze
To akurat jest nieprawda. Jezlei chodzi o sama ilosc to Rublev wygral wiecej turniejow niz Dimitrov i Hurkacz razem wzieci, tyle ze duzo tam turniejow ATP 500 i ATP 250. Tutaj mowa tutaj o ilosci wygranych turniejow o randze ATP 1000.
Prawda jest natomiast, ze po porazce Kordy, ktos z pozostalej trojki juz na pewno wygra swoj drugi taki turniej tej rangi, a to jednak osiagniecie ktore dane jest nieliczym tenisistom w swojej karierze, takze kazdy ma o co grac.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
To akurat jest nieprawda. Jezlei chodzi o sama ilosc to Rublev wygral wiecej turniejow niz Dimitrov i Hurkacz razem wzieci, tyle ze duzo tam turniejow ATP 500 i ATP 250. Tutaj mowa tutaj o ilosci wygranych turniejow o randze ATP 1000.
Prawda jest natomiast, ze po porazce Kordy, ktos z pozostalej trojki juz na pewno wygra swoj drugi taki turniej tej rangi, a to jednak osiagniecie ktore dane jest nieliczym tenisistom w swojej karierze, takze kazdy ma o co grac.
Akurat to jest prawda, mówiłem o pogrubionych, czyli Fritz, Korda, Auger, Rune. Wymieniając ich jako tych którzy są w obwodzie w Tourze nie zapominałbym o Hubim, myślę że wymienienie Kordy zamiast Hurkacza jest dużym przeoczeniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom