>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Wielki Szlem: Australian Open 2019 - turniej główny - 14.01-27.01.2019

Status
Zamknięty.
gazowana-smietana 1,6K

gazowana-smietana

Użytkownik
Zwolnijcie panowie, jak można twierdzić, że Nole jest bez szans? Czy wy zdajecie sobie z tego sprawę kim jest Serb? Żaden a to żaden rywal Rafy tutaj nie może się choć w małym stopniu równać z Novakiem. Doskonale pamiętam jak Serb wrócił po kontuzji i nie był nawet w połowie w takiej dyspozycji jak teraz i zagrał dobre spotkanie z Hiszpan, który w tamtym okresie miażdżył każdego. Na Wimbledonie Rafa również nie dawał nikomu szans a Nole go ograł po świetnym widowisku. Tak jak powiedział Stopa, Novak jest tutaj w najlepszej dyspozycji, jeszcze lepszej gdy wygrywał choć by US Open.
Mam pogranego Serba jako zwycięzce AO po pierwszej rundzie i jestem dość spokojny. Na pewno będzie wiele głosów za Hiszpanem jak i Serbem, ale pisanie że Nole bez większych szans to jest to bujanie w obłokach. Nole to profesor nad profesorami i warto wspomnieć, że Rafa z Novakiem na hardzie nie wygrał od hohoho...
 
eldorado 90

eldorado

Użytkownik
Nadal win AO 2,3 fortuna.
Stawiam na Nadala , jest przede wszystkim zdrowy i poprawił serwis . Nadal zdrowy i dobrze serwisujący jest nie do zatrzymania dla będącego w takiej formie co obecnie Novaka. Pouille i Tsitsipas to tylko dekoracje dla Nadala i Djokovica , którzy spotkają się w finale , według mnie , wygranym przez Hiszpana.
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Nadal bierze Australian Open bez dwóch zdań, Nadal w formie to Nadal zwycięski, z tymi świdrami nawet Djoko sobie nie poradzi, Nadal idzie w tym turnieju jak burza i tak jak wspominano jesli nie zlapie jakiejs kontuzji to nie widze szansy dla Djokovica...
Dokładnie, nawet Djoko sobie nie poradzi z tymi świdrami bo to przeciętny grajek, który Nadala ograł tylko 28 razy w karierze ale to pewnie jakiś wypadek przy pracy lub wszystko przez jakieś kontuzje Nadala. Nadal idzie jak burza a grał z takimi tuzami, że tylko jeden z nich był rozstawiony z numerem 27, bo przecież jeśli Djoko stracił 2 sety w 5 meczach to pewnie jest w tragicznej formie, co z tego, że w obu przypadkach po oddaniu seta w pełni kontrolował mecz. Bilans obu panów na hardzie jest tragiczny dla Rafy 7-19 w tym 8 ostatnich meczy bez wygranego seta. Wcale się nie zdziwie jak jutro Rafa zagra 4-5 zaciętych setów z Grekiem lub nawet odpadnie. Błagam jak można pisać takie głupoty..
 
eldorado 90

eldorado

Użytkownik
Dokładnie, nawet Djoko sobie nie poradzi z tymi świdrami bo to przeciętny grajek, który Nadala ograł tylko 28 razy w karierze ale to pewnie jakiś wypadek przy pracy lub wszystko przez jakieś kontuzje Nadala. Nadal idzie jak burza a grał z takimi tuzami, że tylko jeden z nich był rozstawiony z numerem 27, bo przecież jeśli Djoko stracił 2 sety w 5 meczach to pewnie jest w tragicznej formie, co z tego, że w obu przypadkach po oddaniu seta w pełni kontrolował mecz. Bilans obu panów na hardzie jest tragiczny dla Rafy 7-19 w tym 8 ostatnich meczy bez wygranego seta. Wcale się nie zdziwie jak jutro Rafa zagra 4-5 zaciętych setów z Grekiem lub nawet odpadnie. Błagam jak można pisać takie głupoty..
Po co ta kpina , gratuluję obstawiania tylko na na podstawie H2H . Tylko powiedz mi dlaczego Pouille dzisiaj ograł Raonica , przecież on nie miał prawa wygrać . Rafa to genialny tenisista , ale mający od paru lat ogromne problemy ze zdrowiem , stąd ten jego słaby bilans z Djoko. Oczywiście nie ujmuje klasy Serba , ale moim zdaniem zdrowy Nadal góruję nad nim tenisowo zwłaszcza ,że poprawił serwis w stosunku do ostatniego roku natomiast w grze Serba widzę pewien regres . Jest jeszcze jeden czynnik , będą grać w upale , dachu im nie zamkną . Rafa lubi grać w takich warunkach w odróżnieniu od Nowaka. Czas pokaże , czy mam rację.
 
titan 442

titan

Użytkownik
Finał Nadal - Djoko to 50/50, chociaż osobiście widzę faworyta w osobie Rafy i jeśli kurs będzie powyżej 2 to na pewno zagram.
Tymczasem polecam skupić się na pierwszym z półfinałów:
Nadal - Tsitsipas
Typ: Nadal -7.0 gemów @2.43 Pinnacle ✅

Jak dla mnie to będzie lanie. Nadal bez najmniejszych problemów ogrywał każdego na swojej drodze. Jest w bardzo wysokiej formie. Tsitsipas już jest niespodzianką turnieju i pewnie nawet sam nie wierzy w finał. No i argument numer 1 - jednoręczny backhand Greka. To będzie kopalnia punktów dla Hiszpana, niezależnie przy czyim serwisie.
W 2018 panowie zagrali 2 mecze - 4 sety. Wyniki to 6:2,6:1,6:2,7:6 dla Nadala. Jak widać o przełamania nie było trudno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
K 105

krawol

Użytkownik
Mam pogranego Serba jako zwycięzce AO po pierwszej rundzie i jestem dość spokojny
Po ile było? Przed odpadnięciem Federera, w zasadzie w trakcie tego meczu złapałem win Nadała 4.25, po meczu było już tylko 3.10. Jestem mega zadowolony z tego kursu bo uważam że w przypadku finału rafa - nole buki wystawia kurs 50-50 co daje duże możliwości do kontry.
Ale ogólnie i tak uważam że rafa to bierze, może faktycznie nie miał godnego przeciwnika, ale jego zwycięstwa nie były jakies tam, on każdego po kolei zmiotl. Bez podjazdu w ogóle. O dziwo najwięcej ugrał kolo w pierwszej rundzie zdaje sie. I rafa nawet nie dając z siebie 100% przez cały turniejtbo przecież nie biegał jak szalony do każdej piły, a wręcz odpuszczal niektóre bardzo madrze. Tego samego nie można powiedzieć o novaku, w meczu z ruskim po jednej akcji wrecz się położył na korcie i nie, nie była to ostatnia piłka w meczu, tylko przegrana akcja.
Jeszcze leciutko szale może przeważyć ewentualna pięciosetówka w którymś z półfinałów.
 
R 1,6K

robertooo123

Użytkownik
Finał Nadal - Djoko to 50/50, chociaż osobiście widzę faworyta w osobie Rafy i jeśli kurs będzie powyżej 2 to na pewno zagram.
Tymczasem polecam skupić się na pierwszym z półfinałów:
Nadal - Tsitsipas
Typ: Nadal -7.0 gemów @2.43 Pinnacle

Jak dla mnie to będzie lanie. Nadal bez najmniejszych problemów ogrywał każdego na swojej drodze. Jest w bardzo wysokiej formie. Tsitsipas już jest niespodzianką turnieju i pewnie nawet sam nie wierzy w finał. No i argument numer 1 - jednoręczny backhand Greka. To będzie kopalnia punktów dla Hiszpana, niezależnie przy czyim serwisie.
W 2018 panowie zagrali 2 mecze - 4 sety. Wyniki to 6:2,6:1,6:2,7:6 dla Nadala. Jak widać o przełamania nie było trudno.
Ograc federera i nie wierzyc w final. Co ci ludzie tu wypisuja to glowa mala. Cos niski ten handicap moze z -10 ?
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Ograc federera i nie wierzyc w final. Co ci ludzie tu wypisuja to glowa mala. Cos niski ten handicap moze z -10 ?
Stachovski swego czasu podobnie jak i Rosół to raczej tez nie mogli wierzyc.w.finał. Oczywiscie, ze tutaj.Grek.pokonał króla juz dosyc daleko ale Rafa jest tutaj na razie swietny. Jeszcze nikt go nie przełamał, On jednak tutaj nic nie odpusci.Zwyczajowo to Ferdek o.wiele wiele czesciej grywa bagno niz zdarza sie to.Rafie. Bez jaj Tsitipas to przyszlosc tenisa ale.tutaj raczej 3 jajo.
 
G 32

gosc83

Użytkownik
Witam wszystkich aktywnych uczestników dyskusji, chyba nie trzeba opisywać tych 2 panów którzy mają się spotkać w finale, co do wspomnianej wcześniejszej partii Rogera to jak najbardziej to było40 %Rogera z najlepszych lat(przyznacie że to jest niesamowite grac na takim poziomie przy o wiele mniejszych treningach mimo wszystko-kondycja itp, więcej czasu z rodziną itp, mimo to nadal może wygrać i wygrywa z najlepszymi), powrócę do spotkania takiego Nishikoriego z drewnem jakim jest Karlovic(wspomnę że kitajec dał się połamać kilka razy)kiedy zobaczyłem wynik aż niedowierzalem,nastepnym niezrozumiałym spotkaniem byla potyczka między Raoniciem i Zverevem każdy chyba widział co się działo w dwóch pierwszych setach - dlaczego o tym piszę otóż po tylu latach oglądania, obstawiania, również grania choć już dawno temu i np na podstawie tych 2 spotkań mogę stwierdzić że skoro takie drewna potrafiły przełamywać po kilka razy dlaczego nie miałby taki Grek który jest na fali wygrać np seta?ktoś przed meczem z Bautista pisał że już jest napalony ,już wystarczy po wygranej z krolem, itp. ale mimo wszystko wierzę i widzę w nim opanowanie choć to jeszcze nie ten moment bo ogranie na takich turniejach jest cholernie ważne a on tego nie posiada, mimo wszystko stać go na tego seta a może coś więcej?kondycja odegra też dużo rolę oraz czy nie zda sobie sprawy z wagi że spotkania, pozdrawiam serdecznie
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Niesamowite, jak niektórzy z przekonaniem się tu wypowiadają z pozycji eksperta, z pełną stanowczością, mając ewidentnie bardzo niewielkie pojęcie o tenisie... Nawet nie chce prostować mi się tych wszystkich głupot, które zostały tu napisane, bo szkoda mojego czasu. Prosiłbym też o wyraźne rozróżnianie, bo dyskusja o tenisie samym w sobie zbyt często przeplata się z bukmacherką i cholera wie, czy gracie na wygraną Nadala, bo jest w tym jakieś value czy po prostu jesteście jego fanami. ????
Niestety, z racji innych obowiązków mam trochę tyły jeśli chodzi o oglądanie meczów, ale...
Tsitsipas @5,8 ⛔ Tym razem typ kompletnie przestrzelony, Grande Rafa

Obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Jakieś @3 to naprawdę maks, co bym tu wystawił. Nie widziałem całego meczu z Bautistą, ale jeśli Grek miał się gdzieś wyłożyć psychicznie to właśnie tam. A Robert naprawdę był w świetnej formie, z Tsitsipasem również zagrał na wysokim poziomie (69% pierwszego serwisu, 50-32 W-UE), a jednak młodziak go rozjechał. Te świdry to Nadal może sobie grać na mączce, Tsitsipas jest świetnie przygotowany pod względem taktycznym, myśli (!, pozdrawiam wszystkich Kyrgiosów i Zverevów) na korcie. To o czym pisaliśmy tutaj już wcześniej - przy słabszym fh Federera masakrował tę stronę. Przygotowanie kondycyjne również na świetnym poziomie, ktoś tu napisał, że będzie miał problemy z bh, a ja się nie zdziwię, jak nie raz, nie dwa po prostu ten bh obiegnie. Dla Rafy tak naprawdę pierwszy sprawdzian, bo umówmy się, poza Berdychem (a jaki Tomaszek w starciu z top3 jest wszyscy wiemy) to miał tam statystów a nie rywali (nikt mi nie wmówi, że Tiafoe to świetny tenisista). Ja tu szukam wysokiego kursu, pakowanie się w jakieś -7 to w ogóle dla mnie nieporozumienie, Grek musiałby chyba zostać w szatni, a na to się nie zanosi, bo psychika u niego też się zgadza (zwróćcie uwagę na to co robi na korcie i na wszystkie wypowiedzi pomeczowe).
Ktoś może się szerzej o Poullie wypowiedzieć? O jego umiejętnościach jestem przekonany od dawna, ale reszta raczej nie dojeżdżała, tu wydawało się przyjechał też bez formy, a odprawił już Corica i Raonica (ten drugi wydawał się nie do ruszenia).
 
K 105

krawol

Użytkownik
Jeśli chodzi o greka to myślę , że nie tyle kondycja, co psychika zostanie poddana poważnej próbie. Do tej pory wszystko mu wychodzilo więc nie było powodów do spiny, ale jak się pojawią jakieś proste błędy, złe decyzje przy kluczowych punktach, za dużo piłek będzie wracać i się zacznie irytacja to tutaj młody, gorący umysł może nie wytrzymać. Tym bardziej że gra przeciwko Nadalowi może doprowadzić do furii.
Na pewno bezpieczniejszy handicap niż czyste 3-0
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Niesamowite, jak niektórzy z przekonaniem się tu wypowiadają z pozycji eksperta, z pełną stanowczością, mając ewidentnie bardzo niewielkie pojęcie o tenisie... Nawet nie chce prostować mi się tych wszystkich głupot, które zostały tu napisane, bo szkoda mojego czasu. Prosiłbym też o wyraźne rozróżnianie, bo dyskusja o tenisie samym w sobie zbyt często przeplata się z bukmacherką i cholera wie, czy gracie na wygraną Nadala, bo jest w tym jakieś value czy po prostu jesteście jego fanami. ????
Niestety, z racji innych obowiązków mam trochę tyły jeśli chodzi o oglądanie meczów, ale...
Tsitsipas @5,8

Obok takiego kursu nie można przejść obojętnie. Jakieś @3 to naprawdę maks, co bym tu wystawił. Nie widziałem całego meczu z Bautistą, ale jeśli Grek miał się gdzieś wyłożyć psychicznie to właśnie tam. A Robert naprawdę był w świetnej formie, z Tsitsipasem również zagrał na wysokim poziomie (69% pierwszego serwisu, 50-32 W-UE), a jednak młodziak go rozjechał. Te świdry to Nadal może sobie grać na mączce, Tsitsipas jest świetnie przygotowany pod względem taktycznym, myśli (!, pozdrawiam wszystkich Kyrgiosów i Zverevów) na korcie. To o czym pisaliśmy tutaj już wcześniej - przy słabszym fh Federera masakrował tę stronę. Przygotowanie kondycyjne również na świetnym poziomie, ktoś tu napisał, że będzie miał problemy z bh, a ja się nie zdziwię, jak nie raz, nie dwa po prostu ten bh obiegnie. Dla Rafy tak naprawdę pierwszy sprawdzian, bo umówmy się, poza Berdychem (a jaki Tomaszek w starciu z top3 jest wszyscy wiemy) to miał tam statystów a nie rywali (nikt mi nie wmówi, że Tiafoe to świetny tenisista). Ja tu szukam wysokiego kursu, pakowanie się w jakieś -7 to w ogóle dla mnie nieporozumienie, Grek musiałby chyba zostać w szatni, a na to się nie zanosi, bo psychika u niego też się zgadza (zwróćcie uwagę na to co robi na korcie i na wszystkie wypowiedzi pomeczowe).
Ktoś może się szerzej o Poullie wypowiedzieć? O jego umiejętnościach jestem przekonany od dawna, ale reszta raczej nie dojeżdżała, tu wydawało się przyjechał też bez formy, a odprawił już Corica i Raonica (ten drugi wydawał się nie do ruszenia).
I tu jest całe sedno..każdy tu pisze co chce a nie pomyśli,że ludzie to mogą potem grać. W takich działach powinni pisać jedynie ci co oglądają dane mecze a nie śledzą suche statystyki i livescory. Oglądałem wszystkie mecze Rafy i większość Tsitsipasa i z całym szacunkiem do umiejętności Greka (bo są ogromne i jest to przyszłość tenisa) to nie wiem co tu by się musiało wydarzyć żeby wygrał z Rafą. Jedyna możliwość to kontuzja Hiszpana bo INNEJ MOŻLIWOŚCI po prostu nie ma....Wiele osób chyba przecenia wygraną z mającym już swoje lata Szwajcarem(dla którego rywalizacja w formacie best of five jest już troszkę zbyt wymagająca pod kątem przygotowania fizycznego).Pokonanie zajechanego Bautisty, który wyszedł do meczu zadowolony z tego co już osiągnął i grał aby mecz tylko rozegrać i mieć czyste sumienie,że spróbował powalczyć(Nishikori na jego miejscu podziękowałby pewnie po pierwszym przegranym secie) na mnie nie robi wrażenia. A i tak ten pojedynek Grek ledwo wygrał.Jestem przekonany,że świeży Bautista by do pokonał. Ten chłopak ma dopiero 20 lat a zmierzy się z fenomenalnie prezentującym się od strony fizycznej świeżym Nadalem, który go po prostu zajedzie i wybije mu tenis z głowy po góra dwóch setach.Wszystko na co tutaj stać Greka to jakiś cudem wygrany set w tie-breaku ale moim zdaniem i na to nie ma wielkich szans.Jego czas jeszcze nadejdzie. Póki co musi poczekać na swoją kolei. Ja żałuje z jednej strony,że odpadł Federer(mimo,że grałem wtedy Tsitsipasa ma live w połowie pierwszego seta) bo Nadal też by go tutaj pokonał, co najwyżej straciłby więcej sił przed finałem.Jakiejkolwiek walki spodziewam się ewentualnie w pierwszym secie potem Nadal fizycznie go zdominuje i będzie rozpaczliwa walka Greka o każdego gema..Ja ze swojej strony polecam wszystkie undery od 34,5 ✅ wzwyż i uważam to za bezpieczną opcje, tak samo jak Tsitsipas under 15,5 gema. ✅ Grali ze sobą dwa razy i jest 4-0 w setach dla Nadala. Pytany o te mecze Tsitsipas po meczu z Bautistą sam rozbawiony stwierdził,że mecz z Nadalem na ziemi to była miazga, zupełnie inny level i był w nim jedynie statystą. Ja się spodziewam pojedynku podobnego do tego z Tiafoe z którym Grek zresztą toczył ostatnio zacięte mecze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Po co ta kpina , gratuluję obstawiania tylko na na podstawie H2H . Tylko powiedz mi dlaczego Pouille dzisiaj ograł Raonica , przecież on nie miał prawa wygrać . Rafa to genialny tenisista , ale mający od paru lat ogromne problemy ze zdrowiem , stąd ten jego słaby bilans z Djoko. Oczywiście nie ujmuje klasy Serba , ale moim zdaniem zdrowy Nadal góruję nad nim tenisowo zwłaszcza ,że poprawił serwis w stosunku do ostatniego roku natomiast w grze Serba widzę pewien regres . Jest jeszcze jeden czynnik , będą grać w upale , dachu im nie zamkną . Rafa lubi grać w takich warunkach w odróżnieniu od Nowaka. Czas pokaże , czy mam rację.
Nie obstawiam na podstawie H2H tylko pokazuje Ci jaki podałeś bezsensowny argument podałeś, że Djoko sobie nie poradzi ze świdrami a radził sobie z nimi już mnóstwo razy to czemu teraz nagle miałby sobie nie poradzić? A na hardzie to już w ogóle Nadal nie ma do niego podjazdu. Skoro Rafa ma takie problemy ze zdrowiem to czemu np z Federerem ma dodatni bilans ogółem i na hardzie a z Djokiem już nie? Masz rację 28 meczów pewnie przegrał przez kontuzje. Nawet nie chce mi się komentować, że Nadal góruję nad nim tenisowo bo to dwóch najlepszych obecnie tenisistów i nawet nie ma co się kłócić o takie rzeczy bo jeden powie tak drugi tak. Nadal lepszy na ziemi, Djoko na trawie i hardzie. I jeszcze Cię trochę zmartwie bo w weekend ma być znaczna obniżka temperatury i nie będą grali przy 35 stopniach tylko 20-25
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
A i tak ten pojedynek Grek ledwo wygrał.Jestem przekonany,że świeży Bautista by do pokonał. Ten chłopak ma dopiero 20 lat a zmierzy się z fenomenalnie prezentującym się od strony fizycznej świeżym Nadalem, który go po prostu zajedzie i wybije mu tenis z głowy po góra dwóch setach.Wszystko na co tutaj stać Greka to jakiś cudem wygrany set w tie-breaku ale moim zdaniem i na to nie ma wielkich szans.Jego czas jeszcze nadejdzie. Póki co musi poczekać na swoją kolei. Ja żałuje z jednej strony,że odpadł Federer(mimo,że grałem wtedy Tsitsipasa ma live w połowie pierwszego seta) bo Nadal też by go tutaj pokonał, co najwyżej straciłby więcej sił przed finałem.Jakiejkolwiek walki spodziewam się ewentualnie w pierwszym secie potem Nadal fizycznie go zdominuje i będzie rozpaczliwa walka Greka o każdego gema..Ja ze swojej strony polecam wszystkie undery od 34,5 (kurs 2,10 bajka) wzwyż i uważam to za bezpieczną opcje, tak samo jak Tsitsipas under 15,5 gema. Grali ze sobą dwa razy i jest 4-0 w setach dla Nadala. Pytany o te mecze Tsitsipas po meczu z Bautistą sam rozbawiony stwierdził,że mecz z Nadalem na ziemi to była miazga, zupełnie inny level i był w nim jedynie statystą. Ja się spodziewam pojedynku podobnego do tego z Tiafoe z którym Grek zresztą toczył ostatnio zacięte mecze.
Przecież na mące statystą przy Rafie jest z 95% zawodników z ATP, to żaden wyznacznik. W dodatku mecz był przed rokiem, Tsitsipas przez ten czas mega się rozwinął. Już w Toronto przegrał tylko 6-2, 7-6.
A co do reszty i innych tu piszących: w zeszłym roku też tyle peanów było nad Rafą, z jaką to mocą wrócił i w ogóle (poczytajcie posty). Że im dłuższy mecz finałowy tym mniejsze szanse Federera. Co się stało mam nadzieję wszyscy pamiętają. ????
EDIT: Machnąłem się, oczywiście nie rok temu tylko dwa lata temu, jak ten czas szybko leci. ????
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Przecież na mące statystą przy Rafie jest z 95% zawodników z ATP, to żaden wyznacznik. W dodatku mecz był przed rokiem, Tsitsipas przez ten czas mega się rozwinął. Już w Toronto przegrał tylko 6-2, 7-6.
A co do reszty i innych tu piszących: w zeszłym roku też tyle peanów było nad Rafą, z jaką to mocą wrócił i w ogóle (poczytajcie posty). Że im dłuższy mecz finałowy tym mniejsze szanse Federera. Co się stało mam nadzieję wszyscy pamiętają. ????
Nie oglądasz meczy i typujesz w ciemno, to o czym mamy dyskutować...Proponuje usiąść jutro o 9.30 przed tv i wypowiedzieć się po meczu..Rafa prezentuje się w tym turnieju świetnie.Widać,że jest zdrowy, świetnie przygotowany fizycznie, spokojny, głodny gry. On się w tym turnieju prezentuje tak jakby grali na mączce a nie hardzie. Djokovic jeśli nie podniesie znacząco swojej gry w finale a wierzę,że Serb skoncentrowany może wejść na dużo wyższy poziom niż dotychczas prezentował w tym turnieju to Nadal wygra ten turniej bo prezentuje się póki co zdecydowanie najlepiej.Serba świdry Nadala na pewno nie przestraszą(bo znają się jak łyse konie) ale myślę,że dynamika Hiszpana i serwis może go lekko zdziwić.Przeglądałem prędkości serwisu Nadala z ostatnich lat i w tym turnieju serwuje średnio 10km szybciej niż wcześniej. Na USOpen średnia prędkość po pierwszym serwisie była w granicach 171-179. Tutaj 184-190 a najszybsze koło 205, więc jakiś progres jest co zresztą widać.Miał ładnych kilka lat temu sezon,że serwował regularnie koło 200km/h ale teraz to co innego bo ten jego nowy serwis jest nie tylko szybszy ale i bardzo precyzyjny.
 
midq 677

midq

Użytkownik
również skłaniam się ku graniu na win rafy w calym turnieju, nawet juz to pograłem @2,4 dzisiaj, ogladalem rafe jak i djoka i jezeli wyjdzie na rafe w takiej formie jak na np medvedeva to dostanie w pape ostro, nudne przebijanie bez blysku kompletnie w tym roku
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
również skłaniam się ku graniu na win rafy w calym turnieju, nawet juz to pograłem @2,4 dzisiaj, ogladalem rafe jak i djoka i jezeli wyjdzie na rafe w takiej formie jak na np medvedeva to dostanie w pape ostro, nudne przebijanie bez blysku kompletnie w tym roku
Ja łapałem po 6,70 i dogrywałem po 5,50 jeszcze przed odpadnięciem Fedexa. Obejrzałem dwa pierwsze mecze Hiszpana i już miałem wyrobione zdanie, że jest po prostu mocny. Zakładałem,że Feda będzie musiał pokonać w półfinale i o to byłem spokojny. Szwajcar poległ z Grekiem i kursy od razu poleciały na około 3, obecnie 2,50 można znależć i moim zdaniem warto bo po jutrzejszym połfinale będzie pewnie koło 2 albo i mniej.
 
gazowana-smietana 1,6K

gazowana-smietana

Użytkownik
Tak jak ktoś już tutaj napisał, gdybym miał odnosić się do wszystkich głupot i farmazonów, które tutaj zostały napisane odnośnie spotkania Rafy z Novakiem, które nie koniecznie jeszcze dojdzie do skutku to przesiedział bym do rana.. Była niemal, że identyczna sytuacja na Wimbledonie, gdzie wszyscy już myśleli tylkoo finale i zwycięstwie końcowym Rogera a jak się skończyło wszyscy doskonale wiemy. Niektórzy to przedstawiają tutaj Rafę tak, jakby on tutaj już to zwycięstwo w finale miał zapewnione w 100%, na prawdę jestem w szoku, albo oglądali pierwszy raz w życiu tenis i wyłącznie Hiszpana tutaj w Australii. Jeśli chodzi o spotkanie Rafy ze Stefciem to myślę, że jednak bardziej się postawi Tsitsipas niż większość tutaj. Nie mówię, że będzie nie wiadomo jaka walka w pięciu setach, ale Grek na prawdę dobrze wygląda na podaniu, warto zauważyć iż Rafa jak to on, stoi przy returnie daleko jak nikt inny i przeważnie te returny nie są pod końcową linię z czym Grek miał by problemy, tutaj będzie Grek bez zastanowienia kończył wszystkie krótsze na środek bo jestem pewien, że nie popełni tego błędu co Tiafoe momentami i nie będzie szedł na wymiany z Rafą bo to jest samobójstwo. Będzie skracał akcję Grek i tutaj widzę chyba jedną z niewielu szans na powodzenie w tym aspekcie. Myślę, że Rafa wygra, ale nie jakimś 2/2/3 i czuję, że jakiegoś tajbreka możemy spokojnie zobaczyć. Tiafoe nigdy nie grał z Rafą, widać było początkiem spotkania że jest nie swój, Stefcio ma już to za sobą i to nie raz już radził sobie z tymi topspinowymi forhendami. Sprawi tutaj największe problemy dotychczas Rafie. Jeśli chodzi o Pouille to nie jest jakiś ofensywny wariat, który będzie prał z forhendu i wszystko trafiał, Francuz na pewno nie jest jakimś grajkiem mocno uderzającym, będzie dużo wymian, dla Novaka to jak woda na młyn, mimo świetnej dyspozycji Francuza a zwycięstwo z Kanadyjczykiem wcale jakąś wielką sensacją nie jest, to myślę że w około 3 godzinki się Nole wyrobi. Taki finał to już powoli można nazywać tradycją, tak tak pamiętam o Rogerze. Obaj znają się jak dwa łyse konie, grali ze sobą niesamowicie dużo razy a wy opisujecie to tak, jakby Novak nie wiedział czego się spodziewa, tak jakby nigdy a czasami bardzo łatwo nie radził sobie z tymi cytuję &quot;topsinowymi petardami z forhendu&quot;...i człowiek nie wie czy się śmiać czy płakać. Piszecie, że Rafa miażdży każdego i nie możliwe by przegrał finał a na tym bardziej półfinał, używając kolejno argumentu, że na mączce to już wg Rafa był by pewniakiem. Chyba nie wiecie, że Novak w ostatnich latach ogrywał zdecydowanie częściej Rafe niż przeciwnie. Ogólnie rzecz biorą mniej więcej po równo jest w ich spotkaniach. Nie używajcie argumentu, że Rafa miażdż każdego i dlatego ogra też Serba, który tam stracił trzy sety. Hiszpan na każdym szlemie w pierwszych, większości spotkań miażdży każdego! To nie jest to co Federer ostatnimi czasy, że było więcej gry do jednego przełamania, czy u Novaka, który nie gra przez całe spotkanie punkt za punkt, że tak się wyrażę &quot;na pełnej&quot;, takie moje zdanie. Tak po za tym to proszę was...zobaczcie z kim obaj grali, tutaj ani jeden z nich nie jest totalnie żadnym wyznacznikiem, Duckworth, Edben, Berdych, Taifoe ? Przy Rafie ? Hiszpan by ich ograł grają na pół gwizdka, tak jak powiedział Tsitsipas, Hiszpan to nie ta liga, oni z Nole są w całkowicie innej. Ile to już razy Rafa grał w sumie jak na moje oko to samo co w kilkukrotnie w przeszłości w Szlemach, czyli niszczył każdego a koniec z końców profesor Djokovic pokazał mu miejsce w szeregu zaraz zanim. Novak na cegle po kontuzji potrafił mocno postawić się Rafie, który też wtedy miażdżył każdego jak to powiadacie. Jak również można pisać, że w tej dyspozycji której jest Serb nie da rady Rafie! Ludzie! Novak jest w jeszcze lepszej formie niż, gdy wygrywał US Open kilka miesięcy temu, dokładnie tymi słowami powiedział Pan Stopa i się w 100% z nimi zgadzam, więc o jakiej &quot;średniej&quot; formie Novaka mówimy. Mam nadzieję, że będzie to spotkanie takie jak choć by ich ostatnie na Wimbledonie.
Osobiście większe szansę daję Serbowi, któremu Rafa nie straszny, jak i przeciwnie zresztą, ale to taki 55/45 w każdą stronę może pójść i grubsze granie nie ma tutaj sensu.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Tsitsipas poniżej 17,5 asów @1,90 marathon ✅
Grek do tej pory kolejno 15, 14, 18, 20 i 22 asy. Tyle, że każde z tych spotkań było 4-setowe, a i tak 2 razy linii nie zrobił. W tym przypadku nie byłbym przekonany czy Tsitsipas mocno postawi się Rafie, nie zdziwiłby mnie wynik 3-0 dla Hiszpana. Tie-breaków jak w meczu z Rogerem też tam nie widzę, Hiszpan jest mocny na returnie. Często też w meczach Rafy obserwowałem sytuację kiedy dominował on przeciwników a Ci tracili energię i nie wkładali tyle siły w pierwsze podanie. Sts ma linijkę 14,5 i w tym przypadku uważam ją za bardziej adekwatną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
R 1,6K

robertooo123

Użytkownik
A tak wlasciwie to czemu Nadal gra jutro czyli ma 1 dzien wiecej odpoczynku?
co jwst wogole dziwne bo to lider powinien miec jakis boost.
Czy tak zawsze bylo bo wydaje mi sie ze zawsze polfinaly 2 byly w piatek final pan w sobote i w niedziele final atp?
Chyba ze tak tylko w Australii jest
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom