>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bad Mitterndorf [9-10.01.2010]

Status
Zamknięty.
lalo 36

lalo

Forum VIP
Bad Mitterndorf
Zapraszam to wypowiadania się na temat pierwszych w tym sezonie lotów ;)



pełna nazwa: Kulm-Skiflugschanze
miasto: Bad Mitterndorf
punkt hs: 200 m
punkt konstrukcyjny: 185
punkt sędziowski: 200 m
rekord zimowy: SCHLIERENZAUER Gregor - 215.5m
ilość skoczni w miescie: 1
nachylenie progu: 10.5 st.
wysokość progu: 4 m
długość rozbiegu: 144 m
nachylenie zeskoku: 35 st.
średnia prędkość: 108 km/h
rok konstrukcji: 1908
pojemność stadionu: 60000

Skocznia &quot;Kulm-Skiflugschanze&quot; jest największą skocznią naturalną na świecie, ale zarazem najmnieszym obiektem spośród skoczni mamucich. Planowane jest pokrycie zeskoku igelitem i położenie ceramicznych torów na rozbiegu, więc być może już wkrótce po raz pierwszy będziemy mogli obserwować loty narciarskie także latem.
Mimo, że skocznia jest z obu stron osłonięta lasem, często panują tutaj niesprzyjające warunki pogodowe, wieje wiatr, dlatego wokół obiektu wzniesiono osłony, które zajmują 2800 metrów kwadratowych.
Pierwsza skocznia w Bad Mitterndorf powstała już w 1908 roku, jednak plany budowy skoczni mamuciej pojawiły się w 1947 roku. Podczas pierwszych zawodów w 1950 rekordzistą skoczni został Hubert Neuper, osiągając 96 metrów. Od tego czasu obiekt był wielokrotnie przebudowywany a jego profil zmieniany, ostatecznie punkt konstrukcyjny znajduje się na 185 metrze, ale skocznia pozwala osiągać odległości znacznie powyżej 200 metrów.
Miasto jest regularnie organizatorem Pucharu Świata, jednak najważniejszą wydarzeniem są Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Po raz pierwszy taka impreza odbyła się w 1975, następne w 1986 i 1996. W 2006 roku w Bad Mitterndorf / Tauplitz odbyła się kolejna taka impreza.

Program zawodów
8.1.2010 - piątek
11:00 oficjalny trening
13:30 kwalifikacje
9.1.2010 - sobota
12:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa
10.1.2010 - niedziela
12:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa
Piątek, 08.01, godz. 13:20 - Puchar Świata w Bad Mitterndorf - kwalifikacje

Piątek, 08.01, godz. 13:30 - Puchar Świata w Bad Mitterndorf - kwalifikacje

Sobota, 09.01, godz. 13:45 - Puchar Świata w Bad Mitterndorf

Sobota, 09.01, godz. 14:00 - Puchar Świata w Bad Mitterndorf

Niedziela, 10.01, godz. 13:45 - Puchar Świata w Bad Mitterndorf

Niedziela, 10.01, godz. 14:00 - Puchar Świata w Bad Mitterndorf


Wyniki z przed roku:
Sobota: http://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=1900
Niedziela: http://www.skijumping.pl/wyniki.php?id_zawodow=1899
pozdROWienia ????​
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Antonin Hajek został zwycięzcą kwalifikacji do konkursów Pucharu Świata na skoczni mamuciej (HS-200) w Bad Mitterndorf. W konkursach zobaczymy pięciu Polaków.
Hajek jako jedyny w kwalifikacjach przekroczył 200 metrów, Czech uzyskał 200,5 metra i o ponad 10 punktów wyprzedził drugiego, Johana Remensa Evensena (191,5 metra). Na trzecim miejscu kwalifikacje zakończył Michael Uhrmann, ktory uzyskał 189 metrów, tyle co jego rodak Michael Neumayer sklasyfikowany na 4. miejscu. W czołówce znaleźli się także Matti Hautamaeki (182,5m), Robert Kranjec (182m) i Emmanudel Chedal (181m).

Obok Adama Małysza, który nie musiał startować w kwalifikacjach i w Bad Mitterndorf pojawi się dopiero jutro, w sobotnim i niedzielnym konkursie zobaczymy jeszcze czterech Polaków. Najlepiej z Polaków spisał się Łukasz Rutkowski, któremu 177 metrów dało 9. miejsce. Z 14. pozycji do zawodów awansował Marcin Bachleda (165m), a 162,5 metra i pewny udział w konkursie wywalczył sobie Krzysztof Miętus. Nieco słabiej spisał się Stefan Hula, który osiągnął 155 metrów, ale to także dało mu miejsce w konkursie. Swój skok zepsuł Kamil Stoch, 143 metry to było za mało, żeby myśleć o starcie w sobotnich i niedzielnych zawodach.
Przypominamy, że kwalifikacje obowiązują do obydwu konkursów w Bad Mitterndorf. W pierwszej serii startuje 40 skoczków, w drugiej standardowo 30.
Wyniki kwalifikacji dostępne &gt;&gt;tutaj&lt;&lt;
źródlo: skijumping.pl
pozdROWienia ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Loty czyli coś co lubią fani skoków narciarskich. Kulm to może nie Planica, ale osiąganie ponad 200m jest możliwe. Podczas dzisiejszych treningów i kwalifikacji bardzo dobrze zaprezentowal się Czech Hajek. Czy to potwierdzi w konkursach? Napewno będzie trzeba z uwagą mu sie przyglądac.

Typując skoki trzeba brac pod uwage kto czuje się dobrze na mamucie. Niektórzy jak Jacobsen czy Loitzl i Morgi na mamutach tracą swoje walory.
Specjalistami lotów w ostatnich latach byli Schlierenzauer, Romoeren, Kranjec, Koch i paru innych jeszcze. Trzeba te czynniki brac pod uwage typując tą dyscypline. Warto rownież poszukac ciekawych par z Antoninem Hajkiem.
Myślę że jakaś ciekawa para przeciwko Małyszowi, który im większa skocznia tym większy dystans dzieli go od czołowki niestety... A to spóźni odbicie, do tego marna prędkośc. Trzeba poszukac coś w ofertach różńych buków.

Później może napisze kilka swoich propozycji popartych krótkimi analizami. Teraz tylko zapowiedź mała i licze na włączenie się do dyskusji ;)
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Martin Koch - Anders Jacobsen 1 1,62
Tobet

Wg mnie bardzo dobry typ. Koch jak sam mówi bardzo lubi skakac na skoczniach mamucich, widziałem z nim wywiad jak mówił, że to kwintesencja skoków i zawsze z wielką ochotę przystępuje do zawodów na mamutach. Jego rywal w h2h zupełnie odwrotnie.
Koch wydaje sie być w niezłej formie. w T4S prezentował się bardzo dobrze. Poza tym ma o co walczyć, mianowicie walczy o miejsce w reprezentacji na Olimpiade. Ma 4 baardzo silnych rywali (Schlierenzauer, Kofler, Loitzl i Morgenstern) więc musi się wykazać dobrymi skokami jeśli chce zdobyc medal w konkursie drużynowym (bo Autsriacy ten medal zdobędą na 100%).
Jacobsen skacze bardzo nierówno, zresztą jak prawie wszyscy Norwedzy (Norwegowie? - nigdy nie wiem ???? ). Raz jak mu powieje to odleci bardzo daleko, innym razem zupełnie zepsuje skok, trzeci raz skoczy przeciętnie. Zupełnie nieustabilizowana forma.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Koch jest wyżej o dwa oczka od Norwega (odpowiednio 12 i 14 pozycja) jednak nie do końca odzwierciedla to sytuacje, bo Koch ma 2 wystepy mniej, więc mysle, że spokojnie można mu dopisać z 50pkt, co by go przesunęło nawet na 9 miejsce (przed Małysza).
W dzisiejszych kwalifikacjach Jacobsen zajął 11miejsce (171,5m)a Koch 23(158,5m). jednak jak przyjrzymy się dokładniej wynikom to widać, że Koch ten skok zupełnie odpuścił (noty po 15pkt). Myślę, że przy normalnym stylu (telemark itd.) dostałby te 7-8pkt więcej a wtedy zajął by miejsce w granicach 15-16. Wiadomo jak niektórzy podchodzą do kwalifikacji. Poza tym podobno troche wiało i wyniki troszke loteryjnea dodać trzeba jeszcze że na mamucie 13metrów różnicy to tak jak na zwykłej skoczni 6,7m więc wcale dużo lepiej jacobsen nie skoczył.
Uważam, że Koch zmobilizuje się przed własną publicznościa (skaczą w Austrii), w dodatku jak już wspominałem musi walczyć o miejsce na Igrzyska, więc o motywacje martwić się nie musimy.
Jeśli będa skakać w podobnych warunkach to Koch spokojnie wygra z Jacobsenem.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Martin Koch - Harri Olli Typ : 1 @ 1,60 Betsafe ✅3-35
Austriak to typowy lotnik. Gdy zbliżają się zawody na mamucie to jest w gronie faworytów. W parze z Finem Ollim jest moim zdecydowanym faworytem. Olli w sumie jak mu podwieje może także daleko poleciec, ale moze również skoczyc baaardzo słabo bez stylu, z tzw &quot;fińskim&quot; lądowaniem na &quot;odwal się&quot;. Koch u siebie w Kulm, do tego w Bischoshofen już pokazal że w bardzo wysokiej formie. Dzisiaj jego odległosci to 205m i 158,5m w kwalach. Fin z kolei lądował na 187,5m 188,5m i w kwalach 157m.

Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann Typ : 1 @ 1,80 Betsafe⛔5-2
Gregor i mamuty to w poprzednim sezonie była wręcz dominacja nad rywalami. O ile mnie pamięc nie myli jedynie raz doznal porażki, a loty wtedy odbywały się oprócz Planicy równeiż w Kulm czy Obertsdorfie. Obecnie również wydaje się byc w lepszej dyspozycji od Szwajcara. Odpalił w Innsbrucku. Dzisaij dalekie loty, jedne z dłuższych. Co prawda Ammann również nie skakał gorzej, ale noty tutaj będą bardzo ważne. Wiemy jak ląduje Simi, często się sędziowie na to nabierają. Jednak na mamucie ew strata pkt za noty wcale nie musi zostac odrobiona w odległości. Gregor skacze zwykle dalej w takich sytuacjach.

Antonin Hajek - Anders Jacobsen Typ : 1 @ 1,35 Betsafe✅4-40
Czech dzisiaj skakal jak natchniony. W każdej próbie przekraczał regularnie 200m. Wygrał kwale. Najlepsza odległośc Jacobsena z kolei to 171,5m! Dwa skoki treningowe lepiej przemilczec,ale Norweg nie jest takim lotnikiem jak jego koledzy z reprezentacji czyli Romoeren czy Evensen. Nawet kiedy był w wybornej formie i walczył z Małyszem o Kryształową Kule to wlasnie przegral ją w Planicy na Velikance. Niby na TCS wrócił do dobrego skakania, ale w Kulm nie radzi sobie. Czech może byc bardzo wysoko. Oby tylko nie zjadł go stres!


Do tego jeszcze sądze że wartym zaryzykowania jest typ na to że Martin Koch stanie na podium jutrzejszych zawodow @ 2,75 Betsafe✅3msc.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
...
Jako że jutro z rana wyjezdzam i wracam dopiero w niedziele w południe nie będę mógł oglądać skoków ;/ Dzisiaj kwalifikacje też przespałem, ogólnie ostatnio jestem zakręcony... :| Ładny wstęp do konkursu napisał Robson ???? Mam nadzieję że to On ogarnie ten dział podczas mojej nieobecności ;pp Ja tylko dziś napiszę kilka zdań nt. par na skoczni w Kulm ;)
Thomas Morgenstern - Janne Ahonen
Ahonen @ 1.90 Tobet
Thomas z pewnością nie jest lotnikiem, co zresztą pokazywał dzisiaj w treningach i kwalifikacjach, niby skoczył w pierwszym treningu 188,5 m. jednak w dwóch pozostałych skokach lądował w granicach 170 m. i nie były to jakieś zabójcze odległości w porównaniu z innymi, oczywiście mowa o najlepszych:] W tym gronie na pewno jest Fin, Janne Ahonen i chociaż dzisiaj też nie odlatywał jakoś super daleko to w obydwóch skokach treningowych natry uderzały w okolicach 180 m., kwalifikacje odpuścił, więc czuje się dobrze i pewnie ? Mam nadzieję ;) Loty na skocznie Kulm po 4ro letniej przerwie rok temu wróciły na salony PŚ, w sezonie 2008/2009 Morgi kończył zawody na 9 oraz 6 miejscu, jak wiemy Janne rok temu miał &quot;przerwe&quot; więc nie możemy porównać, reasumując stawiam jutro na Janne bo po tym co pokazał w TCS jestem pewien że wrócił do dobrej formy już na stałe, bo tak doświadczony zawodnik nie ma formy przez trzy, cztery zawody tylko jak złapie to na dłużej, dodatkowo uważam że Fin jest lepszym lotnikiem od Morgiego i jutro widzę właśnie zwycięstwo tego pierwsze w tej parze ;)
Bjørn EinarRomøren - Johan Remen Evensen
Bjørn EinarRomøren @ 1.65 Tobet
Tobet dał do pary dwóch norwegów, dwóch chyba z najwyższą formą w tej chwili w rep. i dwóch chyba najpewniejszych w tym momencie z członków ekipy na IO, a jak będzie jutro ? Który z nich wywalczy sobie miano lidera w reprezentacji ? Jestem przekonany że będzie to Romoren, rok temu Bjorn był w obu konkursach 18, jednak tamtego sezonu nie może zaliczyć do udanych i z pewnością nie miał takiej formy jak w obecnym, Evensen był raz wyżej a raz niżej od Einara, dziś w treningach i kwalifikacjach skakali bardzo podobnie, tzn. mieli bardzo podobne skoki w odległościach jednak nie zapominajmy kto jest w posiadaniu rekordu świata w odległości i kto uwielbia latać na mamutach, Romoren czuje się jak ryba w wodzie, w ostatnim z konkursów w TCS oboje byli daleko, Romoren 14 a Evensen 33 jednak pamiętajmy że w pierwszej serii Bjoern zaliczył upadek przy dosyć dalekim skoku co dałoby mu z pewnością miejsce w czołówce, a Remen się wypalił i zawalił kompetnie pierwszy skok, więc bardziej ustabilizowany jak na razie jest Romoren, przynajmniej mnie się tak wydaje i stawiam właśnie na niego !
Martin Koch - Anders Jacobsen
Martin Koch @ 1.60 Tobet
Słyszę Koch myślę lotnik, słyszę Jacobsen myślę ... nie wiem co myślę na pewno nie to że jest jakimś wykwintnym lotnikiem, chociaż przed rokiem to właśnie Jacobsen zajał dwa razy czwarte miejsce ;] jednak w tym roku nie dawałbym mu za wielkich szans na powtórzenie wyniku z sezonu 08/09, jedyna opcja żeby tak się stało to musi mu podwiać pod narty, jednak jak mu powieje to Kochowi raczej też bo skaczą w bardzo bliskich odległościach, bodajże dzieli ich tylko Chedal. Martin z pewnością ma o co walczyć bo tak jak pisał już kolega u góry, Koch walczy bitwę na śmierć i życie o miejsce w drużynie na IO, a to że czuję się dobrze na mamutach plus to że skacze u siebie a na dodatek w miarę dobrej formie daję mu szansę na wysoką lokate a z pewnością jest w stanie wyprzedzić Jacobsena.
Andreas Wank - Krzysztof Mietus
Andreas Wank @ 1.65 Betsafe
Dwójka młodych zawodników, niezbyt doświadczonych a już z pewnością na mamutach, jednak z tej dwójki stawiam na Niemca. W treningach skakał nawet dobrze; w obu lepiej niż Krzysiek, w kwalifikach już gorzej i Krzysiek go wyprzedził ale Andreas także dał radę zakwalifikować się do konkursu głównego ale czy są jakieś plusy widoczne jeszcze u Polaka które mogłby pozwolić nam postawić na niego ? Słabe występy w TCS w przeciwieństwie do Wanka, tutaj słabe odległości na treningach, nie wiem no nie widzę jutro wysokiej pozycji Krzyśka i stawiam na Wanka po nawet dobrym kursie jaki wystawia na Betsafe ;)
Nie mam siły już nic więcej pisać bo oczy mi się kleją, jednak stawiałbym na porażkę Hajka w jakiejś ciekawej parze + zwycięstwo Gregora z pewnością po dobrym kursie :]
Do niedzieli !
pozdROWienia ????
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Emmanuel Chedal - Wolfgang Loitzl 1 @ 1,95 betsafe ⛔ 16-8
Na mamutach stawai się konsekwentnie przeciw Loitzlowi. Austriak nie lubi skakać na tego rodzaju obiektach, co potwierdził również na treningach gdzie zazwyczaj lądował w granicach 150-170. Jedynie jeden skok był w miarę dobry (powyżej 185 metrów). Chedal dysponuje mocniejszym odbiciem, zresztą odkąd pamiętam Francuz zawsze kiedy był w niezłej formie i klasyfikował się w czołówce na mamutach. Powinien spokojnie zapewnić sobie miejsce w 10, podczas gdy Loitzl wyląduje prawdopodobnie pod koniec drugiej. Loitzl jest też w parze z Koflerem, ale na niego jest mniejszy kurs (1,50).✅ Również polecam.

Lukasz Rutkowski - Andrea Morassi 1 @ 1,50 betsafe ✅ 13-22
Obaj wyraźnie dobrze czują się w Kulm, ale w każdym piątkowym skoku Rutkowski lądował o kilka metrów dalej. Polak powinien bezproblemowo zająć miejsce w 15, a może nawet sprawić miłą niespodziankę w postaci lokaty w 10.

Gregor Schlierenzauer 1-3 @ 1,35 betsafe ⛔
Dla mnie to on bez problemu wygra, ale trzeba się zabezpieczyć na wypadek jakiegoś wyskoku Kocha, czy dobrej dyspozycji Ammana. Kurs na zwycięstwo Austriaka to 2.50 i myślę, że śmiało można ryzykować.

Na szybko:
Martin Koch - Harri Olli 1 @ 1,60 betsafe ✅ 3-35
Na Kocha warto zawsze stawiać na mamutach, choć jest też prawdopodobieństwo, że zepsuje próbę, tak jak w kwalifikacjach.

Michael Neumayer - Michael Uhrmann 1 @ 1,80 betsafe ⛔ 18-14
Neumayer prezentuje stabilną formę, podczas gdy Uhrmann często psuje skoki, na treningach w Kulm dwie próby poniżej 170.

Polecam również stawiać na Hajka, ale wszędzie jest w parze z Evensenem, a w tym pojedynku nic nie wiadomo.

No cóż... 2/5 to mizerny wynik, choć jeden kupon wszedł. Kilka rozczarowań (Chedal) i pozytywnych zaskoczeń (Loitzl i Uhrmann). Jutro musi być lepiej, bo dziś sobota, a w ten dzień nigdy mi nie idzie...
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Przed nami kolejny bardzo ciekawy konkurs bo Loty ????
Ode mnie , kilka propozycji :
Bjørn Einar Romøren - Johan Remen Evensen : 1 @ 1.55 Betsafe
Romoren jest bardziej doświadczonym zawodnikiem będącym obecnie w dobrej formie,jeżeli dostanie wiatr pod narty będzie potrafił to wykorzystać.Ze potrafi latać udowodnił w Planicy skacząc 239 metrów ???? Dzisiejsze wyniki obu zawodników skłaniają mnie do postawienia zdecydowanie na Romorena.
Martin Koch - Adam Malysz : 1 @ 1.60 Betsafe
W tym typie widzę promocje dnia i chyba nikogo nie muszę do tego przekonywać.
Andreas Kofler - Wolfgang Loitzl : 1 @ 1.50 Betsafe
Tutaj zdecydowanie na Koflera , Wolfgang otwarcie mówi że nie lubi mamutów i to widać. Kofler może jakimś wielkim lotnikiem nie jest ale obecna forma i dzisiejsze treningi mnie przekonały by postawić właśnie na Koflera.
Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann : 1 @ 1.80 Betsafe
Uważam że Gregor ma coś do udowodnienia ???? latać potrafi , skaczę u siebie i ma dobrą formę , dziś był dwa razy lepszy od Ammana który wybitnym lotnikiem nigdy nie był.
Emmanuel Chedal - Robert Kranjec : 2 @ 1.75 Betsafe
Kranjec jak wszyscy wiedzą to typowy lotnik, dodatkowo jeżeli dojdzie przedni wiatr możemy być pewni bardzo dalekiego soku , do tego ostanio dobra forma Roberta. Jeżeli nie zawali jutro skoki może osiągnąć dobry wynik a na pewno lepszy od Francuza.
Pózniej edytuje i coś jeszcze dodam.
 
mou 0

mou

Użytkownik
Typ: Johan Remen Evensen znajdzie się w Top 11 konkursu na skoczni Kulm
Kurs: 1,55
Buk: Bwin
Analiza:
Johan Remen Evensen to zawodnik, który kocha latać na nartach. W Pucharze świata jest to dopiero jego drugi sezon, ale już dał się poznać jako wyśmienity &#39;lotnik&#39;. W klasyfikacji Pucharu Świata w Lotach w zeszłym sezonie zajął wysokie 12. miejsce, a wszystko dzięki 3. miejscu w konkursie na skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. Wiele osób na pewno pamięta jego skok na odległość 223,5m, który do dziś jest jego rekordem życiowym. Norweg, również i na Kulm czuje się świetnie: w pierwszym treningu 177,5m (13 belka) a co ciekawe w drugiej serii treningowej z belki nr 7 skoczył aż 199m (sic!) Z kolei w kwalifikacjach przegrał jedynie z rewelacyjnym wczoraj Antoninem Hajkiem, zajmując 2. miejsce po skoku na odległość 191m. Evensen juz 4-krotnie zajmował w tym sezonie miejsca 11. i wyższe (Kuusamo - 8., Lillehammer 11., Oberstdorf 10., Ga-Pa 7.)
Myślę, że Johan wykorzysta dziś swoją doskonałą technikę &#39;lotniarską&#39; i pokrzepiony wynikami treningów oraz kwalifikacji spokojnie zajmie miejsce w Top 11 konkursu na skoczni w Bad-Mitterndorf
 
zuberek89 85

zuberek89

Użytkownik
Ahonen-Jacobsen 1 (1.55) ✅✅

Jacobsen nie zachwycał we wczorajszych kwalifikacjach lądował na 171m. Moim zdaniem to troche za mało, aby liczyć się w dzisiejszym konkursie. Ahonen na skoczniach mamucich radzi sobie bardzo dobrze nie wspominając o jego ostatnich coraz lepszych skokach na normalnych skoczniach widać, że jest w formie. :cool:

Zwycięzca zawodów: Schlierenzauer Gregor (2.5) ⛔

Nie będę opisywał zalet tego zawodnika wczoraj w kwalifikacjach miał 2 odległość zaraz za Czechem, lecz myślę, że miał na uwadze to, że nie musi się kwalifikować i nie pokazał w pełni co potrafi, ale zrobi to dziś. Gregor zwycięzca! :]
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Gregor Schlierenzauer - Simon Ammann 2 @2,00 ✅

Kursy wskazują na Gregora jednak ostatnia dyspozycja pokazuje że obaj skoczkowie mają raczej podobne szanse. Austriak skacze równo i daleko, Ammanna stać na &quot;wystrzał&quot; w jednej z serii. Na treningach czy kwalifikacjach byli stosunkowo blisko siebie jednak warto wspomnieć że Ammann dwa razy skakał z niższego rozbiegu. Myślę że Simona stać dzisiaj na bardzo dobry występ i po takim kursie mozna spróbować że bedzie lepszy od Gregora, co do wygranej to zawsze ktoś może wyskoczyć, wiatr może namieszać ;]
 
luki86 3

luki86

Użytkownik
A.Wank - K.Miętus 1 @ 1,60 Betsafe⛔

Kurs już spadł z 1,75. Miętus od kilku konkursów skacze bardzo słabo, w dodatku to mamut, więc młody skoczek może sobie nie poradzić, Niemiec na treningach kilkanaście metrów dalej od Polaka.

E.Chedal - W.Loitzl 1 @ 1,95 Betsafe⛔

Loitzl nie lubi mamutów i skacze mu się tu średnio. Dwie próby poniżej 160 m i tylko jedna powyżej 180, Chedal równo, w każdym skoku ok 180 m. Kursy prawie identyczne, lecz na Chedala zawyżony zapewne z powodu miejsca w PŚ, więc trzeba korzystać.

M.Koch - A.Małysz 1 @ 1,60 Betsafe✅

Koch jeśli tylko nie zespuje całkowicie swojego skoku to na pewno będzie dalej od Adama, bo nie wierzę, żeby nasz skoczek był w stanie tu skoczyć ok. 200 m.

A.Kofler - J.R.Evensen 2 @ 1,95 Betsafe⛔

Podobnie jak w przypadku Chedala kurs zawyżony z tego samego powodu. Andreas wygrał TCS, teraz wydaje mi się, że Austriacy minimalnie spuszczą z tonu. Na treninach Kofi dość słabo, Evensen zdecydowanie lepiej. Wszystkie próby między 180 a 190 m. Jeśli powtórzy dyspozycję z treningów powinien wyprzedzić Kofiego.

M.Hautamaeki - R.Kranjec 2 @ 1,75 Betsafe✅

Robert lubi mamuty, tutaj się czuje najlepiej. Hautamaeki też słynie z dalekiego skakania, jednak nie widzi mi się, żeby odniósł tu jakiś sukces. Kranjec skacze w końcu przede wszystkim równiej. Na treningach też skakał trochę dalej i mam nadzieję, że powórzy to w konkursie.

Group of 5:Ahonen, Morgenstern, Olli, Małysz, Kranjec. Winner: Kranjec @ 7,50 Betsafe✅

Ciekawy zakład w Betsafe. Nie wiem dlaczego aż tak duży kurs na Słoweńca. Spośród wymienionych zawodników skakał na treninach najlepiej. Adama jak wiadomo nie było. Kranjec lubi latać, więc można za niewielką stawkę spróbować po idealnym kursie 7,50 postawić na Roberta ;)
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Najlepsza pozycja końcowa H2H Harri Olii/Adam Małysz✅
Typ: Adam Małysz
Kurs: 1,88
Buk: unibet
Analiza:
Moim najlepszym typem na dziś jest pojedynek na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf pomiędzy Finem Harrim Ollim a naszym rodakiem Adamem Małyszem. W tej chwili w klasyfiakcji generalnej jest lepszy jest reprezentant Polski, który z 259 punktami zajmuje dziewiątą pozycję. Olli zajmuje pozycję tuż za Adamem Małyszem ze stratą 21 punktów do &quot;Orła z Wisły&quot;. Ostatnia dyspozycja obu zawodników również przemawia za podopiecznym Łukasza Kruczka. W Turnieju Czterech Skoczni Adam Małysz zajął dziewiątą pozycję z łączną notą 683.5 pkt. Harri Olli w TCS zajął trzynastą pozycję z łaczną notą 640.5 pkt. Ostatnimi dniami Adam Małysz trenował indywidualnie w Ramsau, czyli na skoczni, która zawsze przynosiła mu szczęście. Harri Olli jest obecnie w słabej formie. W kwalifiakcjach uzyskał zaledwie 157 metrów. Jestem pewien, ze AdamMałusz zajmie dziś wyższą pozycję niż Harri Olli.
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Who will finish in the Top 3?
Typ: Robert Kranjec
Kurs: 2,40
Buk: bwin
Analiza:
Na jutro moim najlepszym typem jest zdecydowanie to, że Robert Kranjec zajmie w jutrzejszym konkursie na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf miejsce na podium. Sobotni konkurs wygrał właśnie Słoweniec i jestem pewien, że stanie na podium również w drugim konkursie. Robert Kranjec to specjalista od lotów. Na skoczniach mamucich tego zawodnika zawsze zalicza się do grona faworytów. Zwycięzca sobotniego konkursu spisuje się świetnie od początku tego austriackiego weekendu. Jego zwycięstwo w konkursie nie jest dziełem przypadku bowiem zarówno w treningach jak i podczas kwalifikacji Kranjec skakał naprawdę dobrze. Oprócz niego w czołówce jutrzejszego konkursu powinni się znaleźć także tacy zawodnicy jak: Ammann, Koch i Hayek. Moim zdaniem trzech z tej czwórki zawodników stanie jutro na podium. Cała czwórka radzi sobie bardzo dobrze na skoczniach mamucich i to oni powalczą o zwycięstwo w konkursie. Moim zdaniem Kranjec wytrzyma jutro presję jednego z faworytów do zwycięstwa i powalczy o końcowy triumf w zawodach.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dzisiejsze zawody tylko potwierdziły że loty to zupełnie inna bajka niż skocznie duże. Zaskoczeniem dla mnie nie jest wygrana Kranjca, bo to lotnik z prawdziwego zdarzenia lecz słabsza postawa Gregora Schlierenzauera. Kiedy Koch lądował poza 200m to pomyślalem że Gregor skoczy jeszcze dalej, a tutaj taki zawód. W sumie reszta bez niespodzianki. Brawo też Hajek za super skoki i wysoką pozycje. Jutro podobno mają byc gorsze warunki, ale kupon zawsze można postawic. Kilka ciekawych opcji idzie znalesc.

Robert Kranjec TOP3? TAK @ 2,40 Betsafe ✅2msc
Jak już wspominalem Słoweniec wychowany na Velikance to typowy lotnik, o pudło z pewnością będą walczyli Koch, Schlieri i Ammann. Może i znowu wlaczy się w to Hajek. Norwegowie raczej się liczyc nie będą. Ahonen w sumie też nie za bardzo daleko poskakał dzisiaj. Wierze że jest duża szansa na taki rezultat, a tymbardziej do niego zachęca kurs. Po takim kursie warto.

Sebastian Colloredo - Roar Ljøkelsøy Typ : 1 @ 1,60 Betsafe⛔36-31
Niby Włoch a cieszy się i walczy o odległośc. Jak dowiedział się po swoim skoku że awansowal do TOP30 to zacząl się radowac. Dla niego awans do drugiej serii to sukces&gt; Roar kompletnie zagubiony. Ledwo 155,5m w konkursie i bezradna mina z rozłożonymi rękoma. Nie tak dawny MŚ w lotach poza czołową 30.. niestety PŚ jest bezlitosny dla słabej dyspozycji, a na mamucie traci się jeszcze więcej. Jestem skłonny zaufac Makaroniarzowi ;)
 
Q 0

qwerty2882

Użytkownik
Dzisiejsze zawody tylko potwierdziły że loty to zupełnie inna bajka niż skocznie duże. Zaskoczeniem dla mnie nie jest wygrana Kranjca, bo to lotnik z prawdziwego zdarzenia lecz słabsza postawa Gregora Schlierenzauera. Kiedy Koch lądował poza 200m to pomyślalem że Gregor skoczy jeszcze dalej, a tutaj taki zawód. W sumie reszta bez niespodzianki. Brawo też Hajek za super skoki i wysoką pozycje. Jutro podobno mają byc gorsze warunki, ale kupon zawsze można postawic. Kilka ciekawych opcji idzie znalesc.

Robert Kranjec TOP3? TAK @ 2,40 Betsafe
Jak już wspominalem Słoweniec wychowany na Velikance to typowy lotnik, o pudło z pewnością będą walczyli Koch, Schlieri i Ammann. Może i znowu wlaczy się w to Hajek. Norwegowie raczej się liczyc nie będą. Ahonen w sumie też nie za bardzo daleko poskakał dzisiaj. Wierze że jest duża szansa na taki rezultat, a tymbardziej do niego zachęca kurs. Po takim kursie warto.

Sebastian Colloredo - Roar Ljøkelsøy Typ : 1 @ 1,60 Betsafe
Niby Włoch a cieszy się i walczy o odległośc. Jak dowiedział się po swoim skoku że awansowal do TOP30 to zacząl się radowac. Dla niego awans do drugiej serii to sukces&gt; Roar kompletnie zagubiony. Ledwo 155,5m w konkursie i bezradna mina z rozłożonymi rękoma. Nie tak dawny MŚ w lotach poza czołową 30.. niestety PŚ jest bezlitosny dla słabej dyspozycji, a na mamucie traci się jeszcze więcej. Jestem skłonny zaufac Makaroniarzowi ;)
Roar jest nieobliczalny,moze zaskoczyć,nie mówie tu o wygranej czy nawet top 10 ale dobry skok w granicach top 20 jest w stanie osiagnąc.Włoch jak włoch,raz wyjdzie raz nie,czesciej nie,choc ostatnie kunkursy dobre
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Andreas Kofler - Wolfgang Loitzl 1 @ 1,65 betsafe ⛔ 10-6
Konsekwentnie przeciw Loizlowi. W sobotę Kofler był przed swoim rodakiem, a Loitzl moim zdaniem skakał na swoje absolutne maksimum na mamutach. Uważam, że nie jest w stanie więcej pokazać, myślę nawet, że w niedzielę będzie miejsce w drugiej 10, Kofler natomiast bezproblemowo powinien być w czołówce.

Sebastian Colloredo - Roar Ljøkelsøy 1 @ 1,60 betsafe ⛔ 36-31
Popieram typ robsona. Roar skacze w Kulm żenująco, ledwo się zakwalifikował do konkursu, w sobotę nie wszedł do 30. Zawsze imponował na mamutach, a tu wyraźnie nie może się odnaleźć. Z dnia na dzień nie znajdzie sposobu jak odbijać się z austriackiego progu. Włoch natomiast zaskakiwał dobrą dyspozycją w ostatnich kilku konkursach, ale na mamutach czuje się gorzej od swego rodaka Morassiego. Obserwując jednak skoki Włocha na tym obiekcie można być pewnym jego miejsca w trzeciej dziesiątce. Colloredo preferuje tu dość specyficzny lot. Wybija się wysoko, a potem spada, parabola lotu nie daje szans na dalekie odlecenie, ale pozwala na regularne loty w granicach 160-170 metrów. A to na 30 powinno wystarczyć. Na Roara skaczącego po 140 też. ;)

Lukas Müller - Stefan Thurnbichler 2 @ 1,30 betsafe ✅ 17-18
Mueller ma tu ogromne problemy techniczne w locie. Być może jakaś sprawa psychiki po upadku w kwalifikacjach, ale widać, że coś złego dzieje się podczas skoków tego zawodnika. Thurnbichler natomiast prezentuje bardzo przyzwoitą formę na pierwszą 15. Nie mam wątpliwości, że starszy zawodnik bezproblemowo wygra tą parę.

Łukasz Rutkowski - Top 15 Tak @ 2,15 Tobet ⛔
Prezent. Nie mam pojęcia czym sugerowały się osoby ustalające kurs na to zdarzenie. Widać, że Rutek świetnie czuje się na tym obiekcie. Począwszy od treningów aż do konkursu włącznie ZAWSZE był w pierwszej 15 zawodników. W sobotę spodziewałem się nawet miłej niespodzianki w postaci miejsca w 10. Mam nadzieję, że nastąpi to w niedzielę, bo 15 jest pewna.

Adam Malysz - Top 10 tak @ 1,50 Tobet ✅
Po treningach w Ramsau widać, że Adam wrócił do tej dyspozycji która dawała mu regularne miejsce w drugiej części 10. Zresztą Małysz w ostatnich sześciu konkursach w czterech był w 10. Nie udało mu się to tylko w Ga-Pa oraz w Bischofshofen, gdzie już od pierwszego skoku treningowego mu się nie wiodło. Jutro typuję również lokatę w granicach 6-10, zwłaszcza, że konkursy lotów charakteryzują się dużą przewidywalnością jeżeli chodzi o zawodników walczących o czołowe lokaty.

Znowu 2/5, tragedia... :-|
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom