>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

BetBoy

J 10

jacekmar

Użytkownik
BetBoy - sieci neuronowe
Napisałem program komputerowy, którego zadaniem będzie pomoc graczom w typowaniu spotkań piłkarskich.

Cechy programu:
- darmowy
- na licencji open source
- wieloplatformowy: Windows,Linux
- interfejs graficzny Qt (PySide)
- napisany w całości w języku Python
- wykorzystuje sieci neuronowe do predykcji wyników

Funkcje:
- automatyczne aktualizacje:
- ręczne aktualizacje w przypadku braku połączenia z internetem:
- edytor lig
- możliwość tworzenia baz danych dla własnych rozgrywek
- wyświetlanie statystyk dla każdej z drużyn:
- tabele punktów, formy (ogół, u siebie, na wyjeździe)
- terminarz meczów
- lista meczów danej drużyny (ogół, u siebie,na wyjeździe)
- wyświetlanie aktualnych serii drużyn (zwycięstwa,porażki,remisy,bez zwycięstw,bez remisów itd.)
- predykcja wyników przy użyciu sieci neuronowych
- możliwość samodzielnego zdefiniowania na podstawie jakich lig uczyć sieć
- możliwość zapisu sieci (można tworzyć wiele sieci i testować na różnych ligach)
- możliwość przeprowadzania symulacji - ustawień listy lig sieci i filtrów po czym można uruchomić symulację, która wyselekcjonuje dla nas najlepsze typy
- definiowanie filtrów dla spotkać
- definiowanie parametrów dla programu w jaki sposób interpretować wskazania sieci neuronowej
- definiowanie filtru predykcji wyników (zależnie od % skuteczności danej sieci dla danej ligi)
- możliwość zapisu ustawień
- możliwość zapisu wyselekcjonowanych zdarzeń


Instalacja:
sciągamy program betboy:http://sourceforge.net/projects/betboy/?source=navbar


Windows :
sciągamy i instalujemy python 2.6 32 bit http://www.python.org/ftp/python/2.6/python-2.6.msi
sciągamy i instalujemy pyside for python 2.6 http://releases.qt-project.org/pyside/PySide-1.1.2.win32-py2.6.exe


Linux - Ubuntu
wchodzimy w centrum oprogramowania i instalujemy :
pyside
pyfann

Aby uruchomić dwukrotnie kliknąc na bet_boy.py
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 34

bsg

Użytkownik
Mógłbyś opisać krok po kroku jak postępować z tym programem bo nie do końca łapie taki poradnik od początku do końca.
 
J 10

jacekmar

Użytkownik
Tutaj masz trochę info:
https://sourceforge.net/p/betboy/wiki/Home/
Tak po krótce:
Aktualizacja danych
1. W leagues creator zbierasz sobie linki do interesujących cię lig i zapisujesz do pliku
2. w chodzisz w update manager gdzie otwierasz zapisany plik wybieraszs z jakich linków pobierać dane
Tworzenie sieci:
1. wchodzisz w export manager wybierasz ligi od jakiej kolejki do jakiej , dajesz nazwę dla pliku klikasz export , czekasz.
2. wchodzisz w learning manager - Na podstawie tego zapisanego pliku uczysz sobie sieć, możesz sobie ustawić tam rózne parametery jak długo uczyć jaki minimalny błąd itp.
3. jak siec skonczy sie uczyc masz plik sieci zapisany
Typy sieci:
1 można sobie poprostu wejśc w stats central i wybierać druzyny i wyswietla się typ (ale brać typy tylko dla następnego dnia meczowego, nie dalej , ponieważ potem jak puścisz symulację to może ci coś innego wychodzić niż faktycznie było, np. sieć dała typ 1x a naprawdę było 2 a w symulacji wyjdzie że trafiony - dziej się tak ponieważ po każdym zakończonym dniu meczowym uaktaulniane są tatystyki dla programu i inne dane trafiają do sieci więc może być też inna prognoza)
2 drugi sposób - wchodzisz w simulator:
- ustawiasz filtry dla spotkać - naprzykąłd żeby wybierało mecze gdzie gospodarz jest na jakeijśc tam serii zwycięstw i podczas symulacji tylko takie mecze będą brane pod uwagę
- net ranges - zakresy dla sieci - siec na wyjsciu podaje liczbe z zakresu od -1 (przewaga gospodarza)do 1(przewaga gościa) i sobie ustawiasz ze np. jak siec da 0,5 to żeby program typował x2
-bet filters- w wyniku symulacji mozesz sprwawdzić jaką skuteczność miała sieć dla danej ligi w poszczeglnych typach (1,x,2,1x,x2) i możesz ustawić że jak sieć ma skutecznośc dla 1x 80% to brać od niej typy 1x
- w sytuacji gdy uczyłeś sieć na podstawie obecnego sezonu i chcesz tera aby ta sama sieć podała typy dla tej samej ligi symulacji wyjdzie 100 procent skuteczność - najlepeij wybierać ligi dla sieci dla lig ta których sieć jeszcze nie widziała wtedy mamy wiekszą pewność że dana sieć będzie skuteczna w dalszym ciągu
- ja osobiście tworzę jak najwięcej sieci przy różnych konfiguracjach i testuję przy rożnych fitrlach - możliwości jest nieskończenie wiele
Jak używasz na widnowsie to byłbym wdzięczny gdybyś napisał czy nie zauważyłes jakichś błędów w programie. Testowałem program głównie na linuxie.
 
J 10

jacekmar

Użytkownik
Jakby komuś przy próbie otwarcia bet_boy wyświetlał się notatnik albo wordpad to trzeba zrobić tak:
klikamy prawy przyciskiem myszy na bet_boy.py i wybieramy otwórz za pomocą, przeglądaj i szukamy C:/Python26/python.exe
 
J 10

jacekmar

Użytkownik
Uaktualniłem trochę program, aktualna wersja to 0.2.1:
- przewidywanie kursów dla spotkań
- w symulacjji dodałem obliczanie zysku/strat (na podstawie przewidywanych kursów)
- dodałem statystyki: bts, over/under2.5, serie:bts,over/under2.5
- pobieranie statystyk z football-data.co.uk (jako opcja rezerwowa)
 
wicherek1992 7

wicherek1992

Użytkownik
Cały czas nowe wersje a problemy dalej takie same. Chyba że tylko u mnie w wersjach powyżej 0.2.0 nie da się dodawać lig
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 38

kemot2012

Użytkownik
Uwagi ogólne -program nie jest najprostszy. Uwagi techniczne- mogę dodać tylko jedną ligę na której wszystko działa. Dodana druga liga- nie mam jej tabeli w stats central mimo że figuruje w oknie. Dodana trzecia-nie ma jej nigdzie...Win 7
edit :w najnowszej wersji 3.3 linki z ligami wchodzą (próba na trzech) natomiast w stats central nadal jest tylko jedna tabela ligowa z trzech wprowadzonych lig
 
K 38

kemot2012

Użytkownik
U mnie nie ma znaczenia czy jest na current czy own. Ligi się aktualizują. Wszystko wydaje się być ok. tylko tabela nie otwiera się. Pokazywana jest tylko tabela z liga rumuńska którą wprowadziłem jako pierwszą.No i te tabele ligowe &quot;old&quot; czy domyślna anglia premier wprowadzone&quot;fabrycznie&quot;. Brak tabeli występuje jeśli na liście rozwijanej jest overall classic. Na pozostałych tabela jest
 
P 2

patch

Użytkownik
Witam
program jak dla mnie zapowiada się rewelacyjnie ????
Mam kilka sugestii (właściwie braków w funkcjonalności, których mi bardzo brakuje):
1. w symulatorze w statystykach przefiltrowanych meczów brakuje średniego trafionego kursu oraz w powiązaniu do istniejącej już procentowej skuteczności, wyliczonego yieldu; robienie tego ręcznie jest, moim zdaniem nieekonomiczne,
2. ilość min. i max. granych rund - jak rozumiem program symulacji startuje z minimalną wartością (dopiero!) piątej rundy (dokładniej od piątego meczu rozegranego przez daną drużynę); brakuje mi tutaj czegoś w stylu krótkookresowej analizy formy tzn. zakres np. 5, 10, 20 ostatnich meczów danej drużyny lub choćby obniżenie minimalnej 5 do 1,
3. uważam, że powinna być opcja pomniejszania kursu o deklarowaną wartość liczbową marży, obecnie dostępne kursy są jednak zawyżone.
Program bardzo dobry, jego największa zaletą jest świetny system aktualizacji. Gratuluję ????
edit:
4. kursy dwudrogowe są często &lt; 1,00, a kursy na X = ~1,1 lub podobnie, obliczanie kursów wymaga poprawy ????
 
J 10

jacekmar

Użytkownik
1 . chyba z tym nie będzie problemu - średni trafiony kurs, yield
2. ustawiłem na 5 ponieważ do sieci są zapodawane między innymi 4 ostatnie mecze danej drużyny, ale mogę zmienić minumum na 1 (tylko jak będziesz robił export i uczył sieć to też rób od 1 kolejki)
3. dodam
4. mógłbyś podać przykłady(liga,mecz,który moduł) kiedy kursy na x są ~1,1? kursy oblicza wytrenowana przezemnie sieć , nie mam żadnej formuły na obliczeni kursów. mogę udostępnić program(zmodyfikowany export manager),tylko trzeba jeszcze do tego pliki z wynikami meczów i kursami, ja brałem z football- data, tylko sobie odpowiednio przekonwertowałem na potrzeby programu - uczyłem tylko na paru sezonach ligi angielskiej - możliwe że lepsze rezultaty będą jak się zrobi na wszystkich dosstępnych ligach.
 
K 38

kemot2012

Użytkownik
Po usunięciu starych wersji i zainstalowaniu najnowszej działa bez problemu. Jeszcze jakby jakaś instrukcja obsługi ???? uczenia. W oknie learning manager po wciśnięciu przycisku learn wyskakuje mi takie coś &quot;Change window to python.exe for realtime output&quot;. Co robię źle?Mam wyeksportowane ligi.
 
J 10

jacekmar

Użytkownik
Nic nie robisz źle, poprostu na windowsie nie mogłem się uporać z wyświetlaniem postępu nauki w oknie programu. Na pasku zadań masz dwa okna jedno betboy a drugie python.exe( takie jakby dosowe okienko) i tam masz wyświetlane informacje o postępach na bieżąco
 
Do góry Bottom