>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bezrobocie

mlody-8934 3

mlody-8934

Użytkownik
Aktualnie jestem bez pracy, ale nie rejestrowałem się w UP, bo od marca zaczynam drugą robotę, ale mam pytanie czy są jakieś profity z tego tytułu, że zarejetruje się jako bezrobotny i sam sobie znajdę pracę ?
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Nie słyszałem o niczym podobnym. Jedynie będziesz musiał wyrejestrować się z Urzędu, po tym jak znajdziesz pracę. Krótko mówiąc - bez sensu.
Jest jednak coś takiego jak dodatek aktywizacyjny. Jeśli miałbyś prawo do pobierania zasiłku, ale w końcu znalazł pracę na własną rękę, możesz się o to ubiegać.
 
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Aktualnie jestem bez pracy, ale nie rejestrowałem się w UP, bo od marca zaczynam drugą robotę, ale mam pytanie czy są jakieś profity z tego tytułu, że zarejetruje się jako bezrobotny i sam sobie znajdę pracę ?
Z tego co mi wiadomo dostaje się jakieś pieniądze, ale ile to dokladnie nie wiem. 2-3 stówki chyba.
 
A 2

areklipno

Użytkownik
dostajesz kasę (nie wiem ile. przez 3-6 miesiecy), ale jako bezrobotny musisz się stawiać na ich wezwania w urzędzie...
 
dani88 30

dani88

Użytkownik
Aktualnie jestem bez pracy, ale nie rejestrowałem się w UP, bo od marca zaczynam drugą robotę, ale mam pytanie czy są jakieś profity z tego tytułu, że zarejetruje się jako bezrobotny i sam sobie znajdę pracę ?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to że jako osoba bezrobotna możesz szukać pracy w internecie,znajdziesz potencjalnego pracodawce powiesz mu że jesteś bezrobotny a on upomni się o ciebie w UP dzięki temu dostanie dofinansowanie na twoje szkolenia.Ty sam z jakiej racji masz dostać pieniądze że sobie znalazłeś prace?No to akurat nikogo z urzędników nie obchodzi czy masz jakieś środki pieniężne na życie.Normalnie trzeba przepracować 18 miesięcy na pełen etat aby móc dostać 6 comiesięcznych zasiłków od UP.Nie wiem jaki masz staż ale to nie wiel kilka stów może 300.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Aktualnie jestem bez pracy, ale nie rejestrowałem się w UP, bo od marca zaczynam drugą robotę, ale mam pytanie czy są jakieś profity z tego tytułu, że zarejetruje się jako bezrobotny i sam sobie znajdę pracę ?
Warto się zarejestrować, bo jeśli znajdziesz sobie sam pracę (a Ty już znalazłeś tylko zaczynasz od marca) to dostaniesz przez 3 miesiące po 300 zł za znalezienie sobie pracy. Jest to uposażenie w ramach podjęcia nowej pracy czy jakoś tak. Niby nie dużo ale zawsze 3 stówy na miesiąc więcej.
A to co inni pisali wyżej to tzw kuroniówka, czyli jeśli przepracowałeś 1,5 roku to dostaniesz 6 stów co miesiąc przez 6 miesięcy. Jesteś na tzw płatnym bezrobociu.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Te 3 stówy to nic innego jak dodatek aktywizacyjny i wynosi on 50% z zasiłku jaki by sie mogło ewentualnie otrzymywać czyli właśnie niecałe 3 stówy. Dostaje sie go przez okres w jakim otrzymywało by sie zasiłek.
Aby sie o niegu ubiegać nie wystarczy się jednak tylko zarejestrować w Urzędzie, trzeba być przede wszystkim osobą posiadającą prawo do zasiłku także sama rejestracja po to zeby cos dostać nic nie da.
Nie wiem jak to wyglada od strony umów ale pod pojeciem praca urzedy rozumieją chyba normalne umowy o prace a nie inne wynalazki, ale dokładnie sie nie znam , najlepiej przegooglować ????
 
mlody-8934 3

mlody-8934

Użytkownik
Przepracowałem dokładnie 12 msc, po czym dostałem rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i od marca zaczynam nową pracę i nie wiem czy mogę tak zrobic czy nie ma sensu się już rejestrowac.
 
Do góry Bottom