>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon 2012/2013 - Oberhof 03.01-06.01

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ta czwórka zdominowała ubiegłoroczne zmagania biathlonowe w Oberhofie.
Od lewej Arnd Peiffer - zwycięzca sprintu.
Lena Neuner - podwójna wygrana w sprincie i biegu masowym.
Andrea Henkel - 3 w biegu masowym i 5 w sprincie.
Andreas Birnbacher - zwycięzca biegu masowego.
W ten weekend powtórka? jestem na tak ale miejsce Leny zajmie Miriam Gossner.​

Już jutro zaczynamy kolejny weekend biathlonowy. Jutro tzn w czwartek, rywalizację rozpoczynamy sztafetą kobiety. W piątek na arenę wyjdą panowie którzy także zmierzą się w sztafecie. W sobotę sprinty a w niedzielę biegi na dochodzenie. Z ważniejszych spraw: odnotować trzeba powrót Tarjei Boe do rywalizacji. Drugim niusem i chyba najważniejszym jest kontuzja Martina Fourcade, Martę na pewno nie wystąpi w sztafecie, a jeśli naciągnięcie barku którego nabawił się 29.12 na Biathlon WTC okaże się bardziej dokuczliwe to Francuz nie pojawi się na starcie w żadnych zawodach w Oberhofie. Wraca natomiast starszy brat Martina czyli Simon Fourcade który zmagał się z niedokrwieniem mięśni, jak zapewnia teraz wszystko jest już ok i liczy na dobry występ. Oberhof to miejsce gdzie trzeba doskonale strzelać, ciężko nadrabia się tam straty ze strzelnicy. Żywiołowo reagująca publiczność mocno pomagała zawodnikom i w tym pewnie nie będzie inaczej.

Oberhof (03.01.2013-06.01.2013)
03.01 - 17:30 Sztafeta Kobiet
04.01 - 17:30 Sztafeta Mężczyzn
05.01 - 14:30 Sprint Kobiet
05.01 - 17:45 Sprint Mężczyzn
06.01 - 13:10 Bieg na dochodzenie Kobiet
06.01 - 15:35 Bieg na dochodzenie Mężczyzn
Potrzebne linki:
http://services.biathlonresults.com/DataCenter_IBU.aspx
http://biathlon.pl/
http://www.biathlonworld.com/en/

Największa oferta w Unibet

NIEBAWEM POJAWI SIĘ OFER TA KURSOWA!
[/baner]

Zapraszam do dyskusji odnośnie całego sezonu oraz do dyskusji dotyczącej zawodów w Słowenii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
S 408

swergoc

Użytkownik
&quot;Z radością informuję, że jutro wystartuję w sztafecie ???? Nie jestem jeszcze w pełni sił i na pewno będzie to nie łatwy wyścig ale jak cza to cza ???? Niestety pomimo mojego raczej kiepskiego samopoczucia i próśb trener postanowił przydzielić mi ostatnią zmianę,cóż.... Relacja jak zawsze w Eurosporcie o godzinie 17.30&quot;
Słowa Weroniki Nowakowskiej na jej profilu na facebooku. Takie info jakby ktoś jutro chciał stawiać na Polki jutro.
 
G 33

green-black

Użytkownik
Ukraina - Polska + Rosja (1-3) @1,76 totolotek
Ukrainki w sztafecie zawsze radzą sobie dobrze, w Hochfilzen zajęły 2 miejsce, występując w identycznym składzie jak dzisiaj (Dzyma, Pidhrushna i siostry Semerenko). Przede wszystkim dobrze strzelają, do tego w tym sezonie reszta kadry zaczęła równać szybkością biegu do sióstr i przekłada się to na ich dobre wyniki. Polki dzisiaj też startują w takim samym składzie co w Hochfilzen, czyli Pałka, Gwizdoń, Hojnisz i Nowakowska. Jedyną różnicą jest to, że Magda pobiegnie nie będzie kończyć sztafety (w Hochfilzen &quot;wykończyła&quot; sztafetę karną rundą, a była szansa na dobry wynik. Tak jak pisał kolega wyżej, Nowakowska nie w pełni formy, młoda Hojnisz w biegu traci bardzo dużo, nawet przy strzelaniu na czysto powinna sporo potracić. Liczę, że Dzyma na pierwszej rundzie nie straci za dużo do Pałki, bo to będzie kluczowa zmiana wg mnie, na plus działa to że w grupie powinna się trzymać i nie stracić za wiele.
Co do Rosjanek to skład mają chyba najrówniejszy skład ze wszystkich zespołów, w Hochfilzen 3 miejsce w tym samym składzie (Glazyrina, Zaitseva, Shumilova i Vilukhina). Strzelecko wyglądają bardzo dobrze, ciekawe jak po przerwie świątecznej poradzą sobie biegowo, bo póki co w tym sezonie biegały słabo. Podium powinno być planem minimum, bo stawka nie jest szczególnie mocna. Oprócz Norweżek, Ukrainek i Francuzek (z nieobliczalnymi Bescond i Boilley i słabo biegającą Brunet na ostatniej zmianie), Niemki bez Henkel w składzie pewnie pobiegają karne rundy i sporo stracą, Polki i Białorusinki nie mają na tyle dobrych drużyn żeby wskoczyć na podium. Osobiście jeszcze pogram parę Rosja - Niemcy po 1.4.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
harvey 967

harvey

Użytkownik
Francja - Ukraina
typ: Ukraina ✅✅✅ 2-1
kurs: 2.025 # Sportingbet

Ukraina:
DZHYMA Juliya
SEMERENKO Valj
PIDHRUSHNA Olena
SEMERENKO Vita
Francja:
BRUNET Marie Laure
BESCOND Anais
BOILLEY Sophie
DORIN HABERT Marie
Składy bardzo wyrównane, jednak dla mnie lekkie wskazanie na Ukrainki. Dlatego, że dość długa przerwa była od ostatnich zawodów, dlatego ze stawką spokojnie. Jak to wiadomo w sztafetach najważniejsze jest jak te &quot;najsłabsze ogniwo&quot; pobiegnie, od tego zależy powodzenia całego zespołu. Dla mnie Ukraina ma bardzo wyrównany zespół, dlatego liczę, że wszystkie podobnie pobiegną. W Francji Bescond i Boilley to jednak troszkę słabsze zawodniczki.
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
ja znalazłem cos takiego .
Kto bedzie prowadzic po pierwszej zmianie .
jest Polska ,Francja , Rosja .
Czyli Brunet ,Palka ,Glazyrina .
typ inny kraj kurs 2.50 bwin ✅

Wsumie najmocniejsze zawodniczki . Glazyrina chyba najmocniejsza, lecz wiadomo mały kocioł na pierwszej rundzie .Za grosze mozna sprobowac
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
Rosja -Norwegia typ 1 kurs 1.91 marathon ⛔ parodia .Minute przewagi juz ruskie miały na 4 zmianie

Chyba znalazłem moja perełke .Mowie chyba , bo to Panie , bo to sztafeta .
Rosjanki naprawde wygladaja jesli o skład kapitalnie . Glazyrina ,Zaitseva ,Vilkhulina i shumilova .Naprawde dobra forma , wiadomo jedna raz gorzej pobiegła druga lepiej .Jedynie kogo moze zabraknac to Yurlovei. Rosjanki prawie w kazdym biegu miały kogos w czołówce .W tym sezonie te ?Panie bardzo podobny poziom ciezko mi opisac teraz na szybko kazda z n ich.
Norweżki .
Berger nie ma co opisywac kapitalna forma , pobiegnie na ostatniej zmianie .
Solemdal dobra forma na poczatku sezonu . Lecz wostatnich zawodch troche gorzej , tutaj troche zastanawiam sie czy powrociła do tej formy. Horn pobiegnie jako trzecia .Tutaj moze troche zawalic .Srednio biega podobnie ze strzelaniem. W zawodach miejsca około 40ste. Na pierwszej zmianie pobiegnie Fenne .Chyba najsłabsza zawodniczka .Pamietam ze chyba w 2 zawodach była gdzies koło 70 miejsca . W poscigowym niewystartowała siłą rzeczy. Pozniej nie było jej w zawodach , w interkontynentalnych jej nie widziałem .Wiec duze pytanie ile Norwezki straca na pierwszej zmianie .Tak czy inaczej widze 4 wyrównane Panie z Rosji .I dwie Norwezki z czego jedna w kapitalnej formie druga loteria .I dwie Panie jak dla mnie słabe .Kurs 1.91 ? całuje rączki i biore dosyc mozno .



Dzis też widze francuzki wysoko , w pierwszej wersji miałem grac win francuzek z Norezkami ale odpusciłem .
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Niemcy - Francja 1 @ 1,45 Marathonbet ✅✅✅
Zastanawiałem się czy Niemców z Austrią czy Francuzami. Jednak wybrałem drugą opcję po mniejszym kursie, ale pewniejszą. W sztafecie u Francuzów nie jedzie Martin Fourcade który ma kontuzje. Po kontuzji wraca Simą Fourcade i nie sądzę że zachwyci wynikiem. Beatrix i Boeuf solidne marki na sztafetę ale to nie najwyższa półka. Desthieux dla mnie noł nejm. Niemcy 1 garniturem. Schempp czyli najlepszy strzelec sezonu i dobry biegacz w miarę dobry. Lesser dobry biegacz strzelanie bez rewelacji ale 81% to dobry wynik. Dwa fortepiany Bimber i Peiffer zarówno bieg i strzelanie pozytywne. Pierwszy 90% drugi 84%. Więc bajeczka. Jeśli Arnd nie spierdzieli tak jak na MŚ to Niemcy jutro wygrajo sztafetę. No i po drugie i co najważniejsze zawody w Oberhofie więc u Niemców potężna mobilizacja. Kibice będą razem z nimi więc nie mogą zawalić. No i po 3 jak zawody w Niemczech to zawsze kibicuję Niemcom :] Podium to minimum, a Francuzi zakręcą się przy dobrym strzelaniu maksymalnie przy 6 lokacie.
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Niemcy - Francja
typ: Niemcy
kurs: 1.45 # Marathonbet ✅✅✅ 3-13
Rosja - Francja
typ: Rosja
kurs: 1.38 # Marathonbet ✅✅✅ 1-13

No więc gram przeciwko Francji, bo skład wystawiają bardzo słaby. Brak Martina, który jest kontuzjowany:
Urazu młodszy z braci Fourcade doznał w końcówce startu na stadionie podczas World Team Challenge w Gelsenkirchen, podczas których w parze z Marie Dorin Habert zajął drugie miejsce. Kontuzja Francuza nie wymaga leczenia operacyjnego. - Jestem typem wojownika, chcę wrócić jak najwcześniej. Z drugiej strony wiem, że przedwczesny powrót może zaszkodzić mojej formie w przyszłości. Będę ostrożny, jeśli ból nie ustąpi to nie wystartuję w Oberhofie - powiedział Fourcade.
źródło http://www.biathlon.pl
i dlatego skład wygląda tak a nie inaczej:
Francja:
BEATRIX Jean Guillaume
FOURCADE Simon
DESTHIEUX Simon
BOEUF Alexis
Z pewnością w takim składzie w rolę lidera wcieli się Boeuf, który w tej chwili prezentuje najlepszą formę. Jednak mimo wszystko to wciąż zawodnik, który nie może się równać z Martinem. Reszta składu co raz słabsza. Simon, który wraca po kontuzji nie będzie kręcił super czasów, a na strzelnicy nigdy mnie nie przekonywał. Jego występ to zagadka, jednak nie liczyłbym na super wynik. Beatrix, który sezon ma całkiem udany, bo przecież w Pokljuce zajął 4 miejsce w sprincie i 8 w pościgowym, w sztafecie zawsze średni. Ostatni Desthieux, dla którego ten sezon jest pierwszym w pucharze świata jest tutaj najsłabszym ogniwem i jak to najczęściej w sztafetach bywa od niego wszystko będzie zależało. Mimo tego, że jako junior notował całkiem dobre wyniki, to jednak to wciąż zawodnik na dorobku.
Rosja i Niemcy wystawiają bardzo dobre składy i jak dla mnie nie ma opcji by byli jutro gorsi od trójkolorowych. :
Rosja:
VOLKOV Alexey
GARANICHEV Evgeniy
SHIPULIN Anton
MALYSHKO Dmitry
Niemcy:
SCHEMPP Simon
LESSER Erik
PEIFFER Arnd
BIRNBACHER Andreas
Wiadomo nazwiska to nie wszystko. Jednak w tym wypadku obie reprezentacje są po prostu o niebo lepsza od Francji. Na każdej zmianie rywale lepsi od Francuzów. Dla mnie to po prostu lokaty. GL !
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Pawacki, dobry kurs na Ukrainę. Myślę, że śmiało można próbować ???? Sam jednak gram rekreacyjnie i nie mam funduszy w Betsafe :&gt;


Niemcy
u siebie w pełnym zestawieniu. Peiffer, który w Oberhofie z reguły śmiga wspaniale, nie powinien zepsuć sztafety tak jak w Hochfilzen. Do tego Birnbacher zamiast Grafa, który w mojej ocenie jest pewniejszym ogniwem. Austriacy bez Sumanna i Mesotitscha. Landertinger w tym sezonie mocno w kratkę, a na drugiej zmianie niepewny Eberhard. U Austriaków zdaje się, że ciągle coś nie gra tak jak powinno...

Francja bez &#39;Martę&#39;. Niewątpliwie to duże osłabienie, ale w Szwecji także brak mocy - nie startuje Bjorn Ferry. Po dwóch pewniaków Beatrix i Bouef vs. Lindstrom i Bergmann. We Francji powrót Simona Fourcade, w którego siły wielu powątpiewa, ale w sztafecie zawalić nie powinien. Do tego młody Desthieux, świetny w biegach juniorskich i powoli czas zacząć przekładać to na starty w elicie. Szwedzi z Arvidssonem i Erikssonem (zawalił w Hochfilzen). Dla mnie mimo braku lidera Francuzi powinni być w top6 a co za tym idzie przed Szwedami, którzy mają &#39;dwie miny&#39;.

Ukraińcy wyrównany skład: Semenov, Sednev, Pryma i Deryzemlya. W Hochfilzen słabo biegali. Zwróciłem jednak uwagę na zwyżkę formy biegowej w późniejszych startach całej ekipy. Może w Oberhofie będzie lepiej?
Rywalami Czesi, niespodzianka z Hochfilzen. Slesingr i Moravec pewniacy w kadrze, pierwsze dwie zmiany powinny być dobre, ale brakuje Vitka, który mocno zakończył na ostatniej zmianie. W zamian za niego Czesi desygnują Michala Krcmara (na ostatniej zmianie zawodnik bez żadnych sukcesów, 21 lat). No i ten niepewny Krupcik... w Hochfilzen się udało, ale czy tym razem będzie podobnie? Moim zdaniem nie.
Niemcy - Austria | 1 - 1,50 ✅
Francja - Szwecja | 1 - 1,45 ⛔ ;/
Ukraina - Czechy | 1 - 1,65 ✅
wszystko z Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
Na wstepie powiem .Oby was Francuzi nie ..... . Wiadomo że na papierze ich skład wyglada marniej .Ale moze byc sytuacja ze Simon wzniesie sie na wyzynu umiejetnosci .Wiadomo biega gorzej od brata ,ale .... . Ja osobiscie nie liczył bym tak ugromnego value po kursach 1.4-1.5 jakie gracie przeciwko Francji .
Panowie za to podoba mi sie becik na Ukrainców .Czesi tak wysoko oceniani chyba tylko przez pryzmat ze w Hochfilzen zajeli 5 miejsce .Ale dzis nie wstapi Vitek. TBM racja w Austrii Ukraincy nie wygladali dobrze biegowo .Osobiscie musze sie zastanowic czy to grac.
Może dzis Austria?
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Wrr... jak ja tego nie dopatrzyłem. Teraz muszę mieć nadzieję, że Florian Graf wywiąże się z roli zastępcy bardzo dobrze.
Moim zdaniem jak Bjoentegard nie zepsuje sztafety to Norwegowie kolejny raz wygrają.
Graf to nie ogórek, więc ja jestem spokojny o Niemców. Nawet bez Binbachera są mocni u siebie. Francja w takim składzie, gdzie tylko na pierwszej i ostatniej zmianie są mocni zawodnicy, więc dla mnie nawet ich dziś Szwedzi mogą wyprzedzić. ✅
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Składy
Ekipa Czeska w dość eksperymentalnym składzie.
Czechy-Ukraina typ 2 ( kurs 1,86) betsafe
też zastanawiam się nad tym typem, zwłaszcza że Ukraińcy w sztafecie w Oberhofie biegowo w ostatnich latach spisywali się przyzwoicie...
Norwegia powinna dziś wygrać, jakoś nie widzę tego by ktoś mógł im zagrozić, drugie miejsce rezerwuje dla Ruskich, a Niemcy pomimo osłabień powinni powalczyć o to trzecie miejsce na pudle. Jakoś nie wierzę w pozostałe sztafety by mogły powalczyć o podium, Austriacy chyba czwarci w kolejności, Francuzi nie powinni w takim składzie wyżej niż na 5 miejscu się uplasować.
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Wrr... jak ja tego nie dopatrzyłem. Teraz muszę mieć nadzieję, że Florian Graf wywiąże się z roli zastępcy bardzo dobrze.
Moim zdaniem jak Bjoentegard nie zepsuje sztafety to Norwegowie kolejny raz wygrają.
Zobacz co L&#39;Abbe -Lund zrobil w sztafecie w Oberhofie w tamtym roku ???? jak dla mnie ktorys z tych dwoch zawodnikow (jak nie obaj :razz ???? zawali i nie bedzie powtorki z Hochfilzen, zreszta o dziwo Hochfilzen jest jakies &#39;przyjazne&#39; Norwegom, bo nawet jak biegaja w eksperymentalnych skladach i maja karne rundy to od 3 lat tam wygrywaja :razz:,
pomimo braku Birnbachera i tak stawiam Niemcow wysoko, zastanawialem sie czy w koncu nie odpuscic ich w parze ze Szwedami, ale u nich nie ma Ferrego wiec i tak puszcze, nie wiadomo tez jak to bedzie wygladac z numerami z jakimi beda biec, szczerze to wolalbym, aby Graf pobiegl na 1 zmianie, lepiej dla mojego typu byloby, ale i tak wydaje mi sie, ze spokojnie beda przed Szwedami i beda sie bic o podium ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom