>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Biathlon - Oestersund (02.12-06.12)

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik
W tym temacie można podawać typy, wraz z analizami na wszystkie konkurencje odbywające się w Oestersund w najbliższym tygodniu oraz dyskutować na temat zbliżających się zawodów. Należy jednak robić to w sposób kulturalny i rzeczowy, bezsensowne posty będą kasowane i nagradzane. Kursów nie będę wklejał, każdy może sobie znaleźć.

Tak jakby co, kalendarz zawodów jest Tutaj

Zapraszam do dyskusji :wink:​
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
To od razu zacznę, jako mod działu muszę być aktywny.
Pierwsze zawody, póki co ładne kursy, buki nie do końca ogarniają.
Póki co na środę, na bieg indywidualny kobiet przyszło mi parę fajnych rzeczy do głowy, a kursy ładne to można spróbować. Na początek:
Berger - Beck
Berger 1.75
bwin
Tego kursu wgl nie rozumiem, bieg indywidualny to jedna z mocniejszych stron Tory, a Beck wypada w nich po prostu przeciętnie. Dla mnie to spokojnie można grać na Norweżkę, która w tej konkurencji jest naprawdę mocniejsza.

Jonsson - Zaitsewa
Jonsson 1.75
bwin
Szwedka u siebie, zawsze dobrze zaczynała, w dodatku jest mocniejsza wg mnie od Rosjanki, nie sądzę, żeby Zaitsewa zaczęła dobrze sezon, ona raczej im dłużej sezon trwa tym mocniejsza,

Hauswald - Bailly
Hauswald 1.75
bwin
Nie ujmując nic Bailly, ale to już nie te lata. No i przede wszystkim nie ta konkurencja. Wiadomo nie od dziś, że najmocniejszą stroną Francuzki jest bieg pościgowy, a nie indywidualny. Hauswald w indywidualnych w zeszłym sezonie 2 starty, raz wygrała, raz 3 miejsce, gdyby przyjechała na jeszcze jedne zawody, to kto wie, może to ona zgarnęła by Małą Kryształową Kulę. W środę powinna pocisnąć.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Biathlon, Oestersund Bieg Indywidualny Kobiet
Helena Jonsson wygra 4.50
bet365
Dziś dowiedzieliśmy się, że jutro nie wystartuje główna faworytka tego sezonu, Niemka Magdalena Neuner. Opuści zawody w Szwecji z powodu grypy. Helena w tym sezonie, po wygraniu klasyfikacji generalnej, też jest wskazywana jako jedna z faworytek tego sezonu. Myślę, że już jutro może zacząć ten sezon tak fest. W zeszłym sezonie wygrała pierwsze zawody sezonu, właśnie bieg indywidualny w Oestersund. W biegu indywidualnym od jakiegoś czasu Helena plasuje się w czołówce, może nie w ścisłej, na podium jej nie ma, ale myślę, że jest to jej dość mocna konkurencja. W dodatku trasa w Szwecji jest dość słabo obfita w śnieg, co może zmniejszyć udział biegu w końcowym rezultacie, a uczynić ważniejszym strzelanie. A Helena zawsze dobrze strzelała, średnia jej 4 sezonów 88.75%, więc bardzo dużo. Myślę, że w Oestersund strzelanie będzie odgrywać bardzo dużą rolę (tak mówił przynajmniej Tomek Sikora), więc Helena ma spore szanse na wygraną.
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
Ja na 15km women taki dubel widzę(unibet)Jonsson, H-Wilhelm, K 1 @1.65,tu decyduje strzelnica,minuta za pudło,a Szwedka strzelecko jest lepsza.
Druga para -Khvostenko, O-Brunet, M-L [email protected][/B].Ukrainka jedna z najlepiej strzelających .w ub.roku zajeła4,a dwa lata temu 3 miejsce w zawodach,w Oestersund
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Berger - Beck
Berger 1.75
bwin

Jonsson - Zaitsewa
Jonsson 1.75
bwin

Hauswald - Bailly
Hauswald 1.75
bwin
Beck dawniej Glagow niegdyś słynęła z regularności i wysokiej skuteczności na strzelnicy, ale w poprzednim sezonie się pogorszyła, a biegowo jak odstawała tak dalej raczej będzie odstawała. Jednakże pierwsze zawody, dla mnie trochę Berger jest trochę zagadką...

Helena świetna w strzelaniu to wszyscy wiemy no i kursik solidny. Wygląda ok.

Hauswald dawniej Denkinger nawet mimo błysków przed rokiem o których wspominałeś według mnie poza tym, że znacznie poprawiła się biegowo na strzelnicy dalej jest nieregularna. Często lubi sprawić psikusa, potrafiła zepsuć Niemkom sztafetę albo sama jakiś swój dobry występ właśnie na strzelnicy. Dla Bailly to jest prawdziwy powrót. Przed rokiem nie mogła się przygotowywać tak jak wszystkie inne panie i widać to było w przekroju całego sezonu. Teraz dla niej najważniejsze są IO, ale może błyszczeć na pojedynczych konkurencjach. Moim zdaniem może byc mocniejsza biegowo niż przed rokiem. Ze wzgledu na strzelanie Simone dla mnie typ zagadka.
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Beck dawniej Glagow niegdyś słynęła z regularności i wysokiej skuteczności na strzelnicy, ale w poprzednim sezonie się pogorszyła, a biegowo jak odstawała tak dalej raczej będzie odstawała. Jednakże pierwsze zawody, dla mnie trochę Berger jest trochę zagadką...

Helena świetna w strzelaniu to wszyscy wiemy no i kursik solidny. Wygląda ok.

Hauswald dawniej Denkinger nawet mimo błysków przed rokiem o których wspominałeś według mnie poza tym, że znacznie poprawiła się biegowo na strzelnicy dalej jest nieregularna. Często lubi sprawić psikusa, potrafiła zepsuć Niemkom sztafetę albo sama jakiś swój dobry występ właśnie na strzelnicy. Dla Bailly to jest prawdziwy powrót. Przed rokiem nie mogła się przygotowywać tak jak wszystkie inne panie i widać to było w przekroju całego sezonu. Teraz dla niej najważniejsze są IO, ale może błyszczeć na pojedynczych konkurencjach. Moim zdaniem może byc mocniejsza biegowo niż przed rokiem. Ze wzgledu na strzelanie Simone dla mnie typ zagadka.
No generalnie to zgadzam się z tym co piszesz. Co do wszystkich typów, to myślę, że na początku generalnie większość zawodniczek będzie miało niezłą formę, nawet tych co strzelają głównie w IO. Tak przewiduję przełom roku jako taki może słabszy okres i wtedy wystrzał z formą na Vancouver. Takie moje zdanie. Zresztą ta prawidłowość sprawdziła się w poprzednim sezonie olimpijskim, kiedy to Ole, Defranse i Hanevold, którzy potem prezentowali się bardzo dobrze na IO, w pierwszych zawodach sezonu wypadli naprawdę nieźle. Potem dopiero właśnie na przełomie roku przyszedł lekki regres, ale potem forma szła znów w górę. Inaczej wtedy wypadał Greis, ale myślę, że wynika to z metod przygotowań, Norwedzy mają takie, a Niemcy inne.
Z tego co wyżej napisałem wynikałoby, że Denkinger/Hauswald nie powinna wypaść lepiej od Bailly, ale wg mnie Francuzka to już nie jest ta zawodniczka co kiedyś. Ostatnie sukcesy, medale to tylko w sztafecie (no poza wygraniem klasyfikacji pościgowego w 07/08 ). Myślę, że w jej przypadku skupienie się głównie na IO (a tak pewnie zrobi) odbije się słabszą formą na początku sezonu. No, a co do Simone, to mam nadzieję, że może w końcu i na strzelnicy się ustatkuje.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Pierwsze zawody, więc może być różnie... jednak ciekawa oferta kilku buków nie pozwala na odpuszczenie ;]
Domracheva - Tofalvi 2 2.15 betsafe
Daria nie należy do specjalistek 15km, nie należy do najlepszych na strzelnicy, dlatego też akurat w biehu indywidualnym po takim kursie warto zagrać Rumunkę
Boulygina - Domracheva 1 1.75 betsson
Rosjanka w dobrej formie w sprawdzianach na Rosyjskiej ziemi, jako że to pierwsze zawody to warto spróbować, a o Darii pisałem wyżej
Boulygina - Palka 1 1.62 betway
Tej pary w ogóle nie rozumiem, zdecydowane 1.
Olofsson - Boulygina 2 2.25 betway
Wszyscy dobrze wiemy jak Szwedka strzela do tego dobra forma Rosjanki - 2,25 jak najbardziej do zagrania.
do tego za drobne można zagrać Boulyagine w betway, w większości buków na jej win kursy pospadały w okolice 12-20, a na top3 nie przekraczają już u większości 5 (bwin i tobet 6) a w betway mamy wciąż 12...
o tego na top10 Rosjanki w bwinie 2.40, a na top10 Tofalvi 2.75, nieźle wypadła przed tygodniem Niemka Doell - dobrze biegła, równo strzelała, więc i jej top10 po 4.00 do rozważenia ????
Nie rozumiem czemu nie ma Buchholz w składzie Niemek, tydzien temu w dwóch sprintach bezbłędne strzelanie i bardzo przyzwoity bieg...
powodzenia!
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
Zdumiewa mnie Twoja wiara w Rosjankę?! Nigdy nic nie osiągneła w biegu na 15km,i szczerzę mówiąc wątpię ,aby z takimi umiejętnościami strzeleckimi cokolwiek ,kiedykolwiek zwojowała.
pozdro
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
&quot;Kadra pań: Olga Zajcewa, Olga Miedwiedcewa, Swietłana Slepcowa i Anna Bułygina, Jana Romanowa i Natalia Burdyga. Reprezentację uzupełniają czterokrotna mistrzyni Europy Juniorów z Ufy Olga Wilukina oraz Maria Sadilowa, która biathlon trenuje od trzech sezonów (wcześniej uprawiała same biegi). Ostatnie zgrupowanie przed sezonem żeńska reprezentacja miała w rosyjskim Uwatie. W obu rozegranych tam startach kontrolnych (sprint i bieg indywidualny) triumfowała Anna Bułygina.&quot;
z podium pewnie przesada, zobaczymy... ale na dobry wynik jednak można liczyć, no i w tych parach ma spore szanse uważam
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
Ja to raczej chciałem stonować twój entuzjazm,co do Rosjanki,bo widzę ,że mocno się zapaliłeś,a starty kontrolne to nie wiele znaczą ,mając Olimpiadę przed sobą troche inny cykl przygotowan maja poszczególni zawodnicy
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
te starty kontrolne odbywały się nie dawno, więc akurat ona na pierwsze zawody jest zapewne przygotowana dobrze
co do jej osiągnięć na 15km... choćby w Oestersund była chyba 2 sezony temu blisko zwycięstwa właśnie w biegu indywidualnym gdzie po trzech bezbłędnych strzelaniach w czwartym zaliczyła 2 minuty kary ale i tak ostatecznie zajęła miejsce w dziesiątce.
 
jedrula 25,2K

jedrula

Użytkownik
Zagrałem jeden z Twoich typów na Rosjankę.
ze swojej strony polecam pod rozwagę zagranie typu na czasową różnicę na mecie: lider-następna over [email protected] w tobet.
Na 15 ostatnich biegów na tym dystansie tylko 2 razy lider miał mniejszą przewag niż wystawiona w Tobecie.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
oby już te pierwsze zawody się rozpoczęły, będziemy mądrzejsi, a w sobotę obstawianie biathlonu zacznie się na całego ????
 
P 39

podstawek

Użytkownik
Magdalena Gwizdoń - Liv Kjersti Eikeland 2 2.05 betsafe
Testy przedsezonowe wskazują, że Gwizdoń nie odzyskała formy sprzed dwóch lat. Kiedyś jedna z lepszych biegaczek, a dzisiaj człapie po trasie. Wygląda, że na tę chwilę jest numerem 3-4 biorąc pod uwagę bieg. Na dodatek jutro konkurencja, za którą raczej nie przepada. 4 strzelania, minuta za pudło, długa trasa nie są jej sprzymierzeńcem. Po drugiej stronie Norweżka. Też nie jest to jakaś super zawodniczka. Mimo wszystko uważam ją za lepszą strzelczynię. Wg mnie kursy powinny być wyrównane więc biorę 2.05 na Norweżkę.

Kathrin Hitzer - Xanying Liu 2 1.85 betsafe
Głównym powodem zagrania tego typu jest strzelanie. Chinka jest dużo lepsza w tej specjalności. Patrząc na ostatnie sezony dla Liu jest to konkurencja, w której wypada najlepiej. W poprzednim sezonie zwykle była lepsza od Niemki. Hitzer jest bardzo nierówna na strzelnicy. Szczególnie w postawie stojąc. Stawiam na równiejszą zawodniczkę.

Oksana Khvostenko - Natalia Levchenkova 1 1.5 tobet
Obie podobnie strzelają. W tej kwestii są niewątpliwie czołówką światową. W poprzednim sezonie zaledwie raz Mołdawianka była lepsza od Ukrainki. Ponadto sprawdzian w Idre wskazuje, że Natalia jeszcze nie jest w swojej najwyższej formie biegowej.

Anna Boulygina - Natalia Levchenkova 1 1.75 Bwin
Kolejny typ przeciwko Natalii. Może nawet nie tyle przeciwko Natalii, ile na Boulyginę. Boulygina w sprawdzianach przedsezonowych wypadła najlepiej ze wszystkich Rosjanek wygrywając m.in. bieg indywidualny. W ubiegłym sezonie nie była stabilna na strzelnicy. Jeśli poprawiła ten element to może sprawić dużą niespodziankę w nadchodzącym sezonie.

Sylvie Becaert - Marie Laure Brunet 2 1.65 Bwin
Sylvie najlepsze lata ma za sobą. Metryki nie oszuka. Zapewne jest to jej ostatni sezon w PŚ. A po drugiej stronie jej całkowite przeciwieństwo. Młoda, zdolna, obiecująca Brunet. Już w ubiegłym sezonie Brunet w każdym starcie na 15km była lepsza od Becaert. W tym musi być tak samo ????


Stawki symboliczne, żeby lepiej się oglądało ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ja puściłem za dyszkę &#39;taśmę&#39; dla lepszego oglądania ;) Miałem niegrać, ale akurat mogłem sobie na to pozwolić dzisiaj. Typów już nie podaję, bo panie zaczęły, ale mimo wszystko bardziej byłbym za Bailly aniżeli Hauswald ;)

Aczkolwiek przyznam, że kobiety zawsze były nieprzewidywalne i łatwiej idzie zarobić na biegach mężczyzn i przede wszystkim ze startu wspólnego lub pościgowych.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na jutro dobry wydaje mi się taki typ:
Ivan Tcherezov na podium 4.00
bet365
Rosjanin w zeszłym sezonie zajął 2 miejsce w klasyfikacji biegu indywidualnego. Co prawda można się kłócić, czy jego najmocniejszą konkurencją jest bieg masowy czy indywidualny, ale osobiście widzę jutro duże szanse na podium dla Ivana. Ma przede wszystkim bardzo dobre strzelanie, a wiadomo, że w indywidualnym to podstawa, co pokazała dziś Helenka. Ivan także nieźle prezentuje się biegowo, więc wg mnie na podium ma duże szanse. Mocni na pewno będą Norwegowie. Ole też powinien być wysoko, Svendsen też, chociaż Emil nie jest aż takim fest strzelcem więc może być różnie. Greis wg mnie będzie mocniejszy dopiero w dalszej fazie sezonu, na początku powinien mieć trochę słabszą formę. Groźny może być także Sumann, bo Bergman i Tchoudov raczej mają słabsze strzelanie, a wiadomo, każde pudło to minuta w plecy. Także liczę jutro na mocnego mam nadzieję Tcherezova.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Nie rozumiem totalnie czemu w parze H2H Sumann - Eder jest kurs na Edera 2.10 :wowsdf:

Wiadomo, że bieg indywidualny to bardzo ważne jest strzelanie. A Eder to nie dość, że strzela jak karabin, to jeszcze bardzo celnie. Sumann może i biegowo jest lepszy, ale strzelaniem jednak od rodaka odstaje, myślę, że aż tyle w trasie nie nadrobi.
 
T 0

tr1x

Użytkownik
witam typerów biathlonowych .
Wczoraj mi siadły 2 wysokie kursy w H2H 2.00 1.95 zobaczyc je mozna w moim temacie .
A na dzis proponuje
Sumann-Deryzemlya 1 1.45
Greis -Hanewold 1 1.60
Bergman-Fery 2 1.70
Tchudov-Tcherezov 2 1.85
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom