>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon - Pokljuka (17.12-20.12)

Status
Zamknięty.
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
W tym temacie można podawać typy, wraz z analizami na wszystkie konkurencje odbywające się w Hochfilzen w najbliższym tygodniu oraz dyskutować na temat zbliżających się zawodów. Należy jednak robić to w sposób kulturalny i rzeczowy, bezsensowne posty będą kasowane i nagradzane. Kursów nie będę wklejał, każdy może sobie znaleźć.

Kalendarz zawodów znajduje się Tutaj

Zapraszam do dyskusji :wink:​
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
na początek małe info, bo w niektórych bukach można zobaczyc pary z zawodnikami, którzy do Pokljuki się nie wybrali...

W rozpoczynających się jutro zawodach w Pokljuce nie wystąpi kilku zawodników ze światowej czołówki. W oczy rzuca się przede wszystkim nieobecność Ole Einara Bjoerndalena oraz jego kolegi z reprezentacji Emila Hegle Svendsena. Szansę występu dostaną za to znajdujący się ostatnio poza reprezentacją Frode Andresen, Hans Martin Gjedrem, a także młody Tarjei Boe. W okrojonym składzie wystąpi żeńska część kadry norweskiej, wśród której zabraknie m. in. Tory Berger.
Zmiany w składzie przeprowadzili również trenerzy niemieccy, którzy tym razem dali odpocząć Martinie Beck. Najwyżej sklasyfikowaną Niemkę zastąpi liderka klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Sabrina Buchholz.
W Pokljuce do startów ze światową czołówką po kilkuletniej przerwie powraca Anna Bogali-Titowiec. Mistrzyni olimpijska w sztafecie z Turynu z niezłej strony pokazała się w ubiegłotygodniowych zawodach Pucharu IBU w Ridnaun. 30-letnia biathlonistka z Murmańska wskoczyła na miejsce Marii Sadilowej.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik

Dominik Landertinger - Simon Eder @ 2 @ 1.90 @ Tobet
Dzisiejsze zawody pucharu świata w biathlonie zapowiadają się jak zwykle bardzo ciekawie, a dzisiaj rozgrywane będę biegi indywidualne mężczyzn i kobiet. Tym razem oferta mnie nie zachwyciła, a spodobał mi się wyjątkowo tylko jeden typ, który postaram się jak najlepiej opisać. Tobet wystawił bardzo ciekawą parę, dwie wschodzące gwiazdy biathlonu z Austrii czyli Dominik Landertinger oraz Simon Eder zmierzą się ze sobą, a moim faworytem jest ten drugi. Kursy są dosyć wyrównane, a minimalnym faworytem Tobeta jest Landertinger, ale ja stawiam w tym starciu na Simona Edera. Moim zdaniem taki kurs to czysty value bet. Dużym atutem Landertingera jest na pewno bieg, ale to jest trochę za mało, bo Austriak ma duże problemy na strzelnicy, a w biegu indywidualnym to niezwykle ważny element, ponieważ każde pudło to dodatkowa minuta dodana do czasu, a zawodnicy będą strzelać łącznie cztery razy, dwa razy w pozycji leżącej i dwa razy w pozycji stojącej. Dominik w poprzednim sezonie miał przeciętną 80%, a w biegu indywidualnym w Ostersund zajął 17. miesjce i zaliczył cztery pudła, ale w biegu odrobił minutę do zwycięzcy, Svendsena. Największym atutem Edera jest kapitalne strzelanie w pozycji leżącej, Simon to chyba w tej chwili najlepiej strzelający zawodnik w tej pozycji, a Austriak strzela nie tylko celnie, ale również szybko, a naśladować próbuje go sam Ole Einar Bjoerndalen. W pozycji stojącej Ederowi strzelanie wychodzi trochę słabiej, ale jeśli ma dobry dzień i jest skoncentrowany to strzela kapitalnie i udowodnił to w niedzielę w sztafetach. Jeśli Simon utrzyma swoją doskonałą formę to może odegrać bardzo poważną rolę w tym biegu, a miejsce na podium jest bardzo prawdopodobne. Moim zdaniem to najlepszy typ na dzisiejsze biathlonowe zawody.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
17.12.09 14.15
Biathlon, Pokljuka, Bieg indywidualny mężczyzn
Eder - Landertinger (4/10)
Typ: 1 ZWROT
Kurs: 1.90

ToBet
Po zawodach w Oestersund i Hochfilzen biathlonowy Puchar Świata przenosi się do Pokljuki. Ostatnio na najwyższym szczeblu w tej Słoweńskiej miejscowości rywalizowano 2 sezony temu, w zeszłym roku zawody nie odbyły się. W tym roku panują znakomite warunki, trasy są dobrze przygotowane, a temperatura oscyluje wokół -10 stopni Celsjusza. Bieg indywidualny to specyficzna konkurencja w której zasadniczą rolę ma strzelanie, ponieważ za każdy nie trafiony strzał do czasu biegu dopisywana jest karna minuta. Dlatego też szukałem par w których wirtualnie zmierzą się ze sobą bardzo dobry strzelec z bardzo dobrym biegaczem. Wybrałem więc pojedynek dwóch Austriaków: 26-letniego Simona Edera oraz 21-letniego Dominika Landertingera. W zeszłym sezonie Eder miał średnią 88%, a Landertinger 80%. W tym sezonie 87% do 81% na rzecz Edera. Co ważne Landertinger myli się na strzelnicy regularnie, po prostu nie należy do zawodników wyróżniających się w strzelaniu, w tym roku 6-krotnie pomylił się w pozycji leżącej oraz 9-krotnie w stójce. Natomiast Eder miał słaby początek w Oestersund, gdzie sporo pudłował w stójce, poprawił się zdecydowanie u siebie w Hochfiilzen, jest jednym z liderów jeśli chodzi o szybkość strzelania, w pozycji leżącej nie pomylił się w tym sezonie jeszcze ani razu a w stójce wyraźnie się poprawia. W Hochfilzen na strzelnicy bardzo dobry wynik 37/40. Jeśli na strzelnicy będzie to wyglądać tak jak do tej pory to sądze, że różnica między nimi na strzelnicy to będą 2-3 minuty na korzyść Edera, nie zalicza się on do czołówki biegaczy, jednak nie aż na tyle słaby by nie obronić tej przewagi na trasie biegowej.
inne typki na dzisiaj:
Gregorin - Boulygina 1 1.66 ✅ (4/10) bet365. w Hochfilzen spisywała się nieco lepiej od Boulyginy. Jest pewniejsza na strzelnicy, forma biegowa niezła, powinna sobie z nierówną Rosjanką poradzić zwłaszcza w zawodach u siebie gdzie będzie jeszcze bardziej zmotywowana ????
Khvostenko 5/5 w 1 strzelaniu ✅ (6/10) bet365 - Oksana w pozycji leżącej myli się naprawdę rzadko.
Jonsson 5/5 w 1 strzelaniu ✅ (6/10) Bwin - Helena także w tym roku w pozycji leżącej bardzo dobra.
Bergmann - Wolf 1 1.72 ⛔ (3.5/10) Bwin - Wolf znów w tym roku na strzelnicy bardzo nierówny a i biegowo zbyt dobrze nie wygląda. W Hochfilzen Bergmann 37/40 co pokazuje że forma idzie do góry.
Jonsson - Hauswald 1 1.45 ✅ (5/10) Betway. Jonsson w formie wyśmienitej, główna kandydatka do triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a jej rywalka w stójce bardzo nierówna, jako że będą 2 strzelania w tej pozycji duże prawdopodobieństwo że błedów w tej pozycji trochę narobi.
 
jedrula 25,7K

jedrula

Użytkownik
Gregorin - Boulygina 1@ 1.75 Sportinbet uzasadnienie (post powyżej)
Bergman v Sikora 1 @ 1.80 Sportingbet :cóż powiedzieć forma Tomka,i ta strzelecka i ta biegowa no tragedia,sam zawodnik wręcz załamany,liczę ,że regularny Szwed będzie lepszy

dubel @3.15 4/10
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Mam pytanie dla kogoś ogarniającego temat: czy Jonsson poradzi sobie dziś z Mäkäräinen? Kurs 1,35 był na expekcie, po obejrzeniu tabel i statystyk wychodzi na to, że tak, ale chciałbym zasięgnąc rady eksperta :)
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Pewnie tak.
Jonsson w wysocej formie, ale Makarainen też dobrze sobie radzi biegowo.
Generalnie nie sądzę jednak, że kurs jest adekwatny do ryzyka.

Osobiście nie lubię obstawiać tej konkurencji, często kiepskie jedno dwa strzelania i zawodnicy/zawodniczki już odpuszczają gdyż minutowe kary są bolesne.

MOJE TYPY NA BIEG MĘŻCZYZN. STAWKA NISKA.

Martin Fourcade - Tomasz Sikora kurs: 1,62 ZWROT
Ivan Tcherezov - Maxim Tchoudov kurs: 1,6 ZWROT
Christoph Sumann - Michael Greis Kurs: 1,6 ✅
Björn Ferry - Nikolay Kruglov Kurs: 1,85 ✅
Carl Johan Bergman - Vincent Defranse Kurs: 1,85 ⛔
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
To i ja coś zapodam, z jakimiś mini-analizami.

Sumann Top 3
2.50 ✅
Unibet
Brak kilku czołowych zawodników. Faworytami są właśnie Sumann, Greis i Tchoudov. Austriak najsolidniejszy z tej trójki i najbardziej regularny. Myślę, że Top3 spokojnie, a może nawet win.
Tim Burke vs Bjoern Ferry (czas biegu) 1.66 ✅
Bet365

Pinter
vs Martin Fourcade (czas biegu) 1.66 zwrot
Bet365
Roesch - S.Fourcade (czas biegu) 1.66 ✅
Bet365
Do tych 3 typów wielkiej analizy nie mam, po prostu wybrałem tych, którzy szybciej biegają, tam liczy się tylko skil, mało jest przypadku w tym.
Burke - Peiffer 1.62 ✅
Bet365
Amerykanin jest póki co niespodzianką sezonu chyba, zaskakuje formą, myślę, że w końcu przyjdzie spadek formy, ale chyba jeszcze nie dziś, dopiero w następny weekend.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na jutro ciekawy zakład z dobrym kursem w bet365
Greis - Burke 2.35 (tylko czas biegu)

No to strzelanie nie ma nic do rzeczy, liczy się tylko to jak zawodnicy biegają. Amerykanin od początku sezonu bardzo dobra forma biegowa, sporo czasem nadrabia, z tego co stracił na strzelnicy. W tym sezonie w chyba każdych zawodach biegowo lepszy od Greisa, na pewno w zdecydowanej większości. Nie rozumiem kursu na Amerykanina, dlaczego taki wysoki. Może niektórzy liczą na to, że to tylko chwilowy wystrzał, który właśnie się skończył, ale nie sądzę.
 
puchal 399

puchal

Użytkownik
Witam zauważyłem ciekawe zdarzenie

19.12.2009 14:15 Cristoph Sumann - Tomasz Sikora (H2H shooting) 1 1.62 Tobet 4/10

Sumann w wysmienitej formie zarówno biegowej jak i strzeleckiej. Wczoraj tylko jedno pudło i to przy ostatnim strzale. Dla mnie dosyć pewnie wygrał te czwartkowe zawody.

Z informacji które udało mi się uzyskać nasz Tomasz Sikora chorował niedawno i przez to trochę brakuje mu do optymalnej formy, wczoraj dwa pudła, naszczęście nadrobił biegowo. Sumann w takiej dyspozycji strzeleckiej, jak na razie z karabinkiem idzie mu lepiej niż Tomkowi.

Prosiłbym forumowiczów o opinie.
 
steven1986 28

steven1986

Użytkownik
Christoph Sumann - Ivan Tcherezov 1 ako 1.50 betsafe
Co tu dużo pisać wszyscy widzą w jakiej formie jest Sumann zarówno strzeleckiej jak i biegowej. Spodziewam się dziś zwycięstwa w całych zawodach jak i oczywiście zwycięstwa nad Tcherezovem.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Witam zauważyłem ciekawe zdarzenie

19.12.2009 14:15 Cristoph Sumann - Tomasz Sikora (H2H shooting) 1 1.62 Tobet 4/10

Sumann w wysmienitej formie zarówno biegowej jak i strzeleckiej. Wczoraj tylko jedno pudło i to przy ostatnim strzale. Dla mnie dosyć pewnie wygrał te czwartkowe zawody.

Z informacji które udało mi się uzyskać nasz Tomasz Sikora chorował niedawno i przez to trochę brakuje mu do optymalnej formy, wczoraj dwa pudła, naszczęście nadrobił biegowo. Sumann w takiej dyspozycji strzeleckiej, jak na razie z karabinkiem idzie mu lepiej niż Tomkowi.

Prosiłbym forumowiczów o opinie.

Ja powiem tak, strzelanie to jest jednak dość ryzykowne do stawiania, bo tak powiedzmy sobie szczerze czasem milimetry decydują czy się trafi czy nie. Jednak jeżeli miałbym wybrać którąś z opcji to chyba byłby bliżej postawienia na Austriaka.


Polecam jednak bardziej zakłady na sam czas biegu niż tylko na strzelanie.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Biathlon - sprint mężczyzn - Pokljuka
Andresen - Hafsas
Typ: 1 ✅
Kurs: 1.54
betsson

Zawody biathlonowego Pucharu Świata w Słoweńskiej Pokljuce. Ostatnio na najwyższym szczeblu w tej Słoweńskiej miejscowości rywalizowano 2 sezony temu, w zeszłym roku zawody nie odbyły się. W tym roku panują typowo zimowe warunki, trasy są dobrze przygotowane, a temperatura koło południa powinna oscylować wokół -10 stopni Celsjusza. Jutro rozgrywane są w sprinty, gdzie bieg ma większe znaczenie niż w biegu indywidualnym. W tych zawodach zawsze niebezpieczni są zawodnicy, którzy są świetnymi biegaczami, a jako że są tylko 2 strzelania mogą sprawić niespodziankę. Wybrałem na dzisiaj &quot;pojedynek&quot; dwóch Norwegów - doświadczonego 36-letniego Frode Andresena oraz 24-letniego Ronnego Hafsasa. Pierwszy z nich przez większość swej kariery znany był przede wszystkim ze swoich wspaniałych wyczynów na trasach biegowych oraz słabych wyników na strzelnicy, z tego powodu trenerzy Norwescy kilka razy rezygnowali z jego usług w biegach sztafetowych. Zdobył jednak w sztafecie na złoty medal Igrzysk Olimpijskich z Salt Lake City i 5 medali mistrzostw świata. W startach indywidualnych zawsze najgroźniejszy był właśnie w sprintach - zdobył 2 medale na Igrzyskach, był 2 w Nagano i 3 w Turynie. Jest także m.in. złotym medalistą Mistrzostw Świata (Oslo). Ogółem ma na swoim koncie w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata 15 zwycięstw, 15 drugich miejsc i 17 trzecich. Wygrywał już także w Pokljuce, lecz było to dawno, 10 i 11 lat temu. Niestety zawodnik ten w tym sezonie w pierwszych dwóch zawodach Pucharu Świata nie brał udziału, startował w IBU Cup. W tych zawodach niższej rangi pokazywał się jednak z dobrej strony, w Szwedzkim Idre rozgrywane były 2 sprinty, pierwszy z nich wygral z jedną rundą karną, a w drugim zajął 2 miejsce bez rund karnych. Slabo spisał się w biegu indywidualnym we Wloskim Ridnaun-Val Ridanna gdzie zajął 26 miejsce z 7 rundami karnymi, jednak już następnego dnia w sprincie zajął 5 miejsce z 3 pudłami. Ronny Hafsas to znakomity biegacz, w tym elemencie pokazuje się ze znakomitej strony, jednak strzelecko jest na drugim biegunie - należy do najsłabszych zawodników. Jeśli chodzi o jego dotychczasowe sukcesy seniorskie to takowych tak naprawdę do tej pory brak. Andresen w ważnych zawodach strzelecko potrafi pozytywnie zaskoczyć. W zeszłym sezonie Andresen miał 74% na strzelnicy (78% w pozycji leżącej, 71% w stójce), Hafsas miał 64% (71% w leżącej, 56% w stójce). W tym sezonie starszy z Norwegów ma 80% skuteczność (86% w leżącej oraz 74% w stójce), natomiast Hafsas 66% (68% w leżącej oraz 65% w stójce). W czwartkowym biegu indywidualnym zdecydowanie lepiej zaprezentował się Andresen, który z 3 rundami karnymi na koncie zajął świetne 7 miejsce. Hafsas z 6 pudłami był 46. Co ważne w biegu Hafsas lepszy był ledwie o 7 sekund. Najwięcej młodszy z Norwegów zyskiwał nad kolegą z reprezentacji w czasie strzelania, jednak właśnie ten czynnik przekonał mnie do postawienia na Andresena, gdy strzelanie nie idzie nie wali gdzie popadnie w szybkim tempie i potem biegał po 450 i więcej metrów dodatkowo, teraz po niecelnym strzale odczekuje, strzela z głową - wolniej. W dzisiejszym sprincie ze strony Hafsasa spodziewać się można minimum 3 a być może nawet i 4 rund karnych, natomiast jeśli Andresen będzie strzelał &quot;z głową&quot; jest w stanie znaleźć się jutro bardzo wysoko, ponieważ biegowo przygotowany jest świetnie, by przegrać z Hsfsasem musiał by po prostu strzelić jutro tak słabo jak on lub jeszcze gorzej, nawet jedna karna runda mniej od rywala według mnie oznaczać będzie że to Frode w końcowej klasyfikacji będzie lepszy.
inne typy:
co do warunków pogodowych to sądze że te -10 stopni w okolicach południa to żadna wielka tragedia dla nikogo nie będzie, w czwartek zawodów w żaden sposób to nie wypaczyło, oby za te 10h było podobnie, oby nie kręciło na strzelnicy i śnieg za mocno nie padał, bo jakies tam opady są spodziewane.
kobiety:
Jonsson 5/5 na 1 strzelaniu 1.45 ⛔ (6/10) bwin. w tym sezonie Jonsson na strzelnicy to klasa po prostu, do tego pozycja leżąca łatwiejsza, warto...
Jonsson - Boulygina 1 1.20 ✅ (10/10) betsafe. Liderka Pucharu Świata kontra jedna z najsłabszych zawodniczek na strzelnicy w tym sezonie, 8 pudeł w biegu indywidualnym mówi samo za siebie ????
Valj Semerenko - Kocher 2 2.78 ✅ (1/10) betsafe. ot taki ciekawy typek. Ukrainka w biegu indywidualnym była 50 sekund słabsza od Kanadyjki. Na strzelnicy lepsza Valj ale Kocher stać na dobre strzelanie, czuje niespodzianke.

panowie:
Birnbacher 5/5 w 1 strzelaniu 2.25 ⛔ (3/10) bet365. Andreas ostatnio w pozycji leżącej strzela bardzo dobrze, nie wiem skąd taki wysoki kurs????
Sikora 5/5 w 1 strzelaniu 1.75 ✅ (4/10) bwin. Nasz zawodnik wraca do formy, powinno być dobrze, może w końcu 10/10 będzie, stać go na to.
Burke 5/5 w 1 strzelaniu 1.75 ⛔ (6/10) bwin. Burke w pozycji leżącej w tym sezonie się jeszcze nie pomylił (!), nic tylko brać po takim kursiwie ????
Sumann 5/5 w 1 strzelaniu 1.60 ⛔ bwin (6/10). w pozycji leżącej małe szanse by w takiej formie strzeleckiej się pomylił
Wolf - Eder 2 1.45 ✅ (4.5/10) bwin. Wolf w końcu dobrze strzelił podczas biegu indywidualnego, ale biegowo bardzo przeciętnie, tak dobry srzelec jak Eder powinien sobie z nim poradzić.
Ferry - Bergman 1 1.50 ✅ (6/10) bwin. Ferry w biegu indywidualnym potwierdził równą dobrą formę, Bergman po dwóch słabych strzelaniach zszedł z trasy, biegowo wyglądało to też mizernie.
Tcherezov - Stephan 1 1.60 ✅ (5.5/10) bwin. Rosjanin na strzelnicy zawsze był bardzo stabilny, do tego w tych zawodach pokazał że dobrze mu się tu biega (5 rezultat biegu w czwartek), z młodym Niemcem bez problemu powinien sobie poradzić (45 sekund szybszy był Tcherezov).
Greis - Pinter 2 2.30 bwin ⛔ (1.5/10) bwin. Greis biegowo w czwartek 20 sekund szybszy, jednak na dwóch pierwszych okrążeniach Austriak był lepszy, dzisiaj może być podobnie, Pinter już pokazał w tym sezonie że jest bardzo groźny.
Burke 4 lub mniej w 2 strzelaniu 1.65 ✅ (3/10) bwin. W stójce prócz pierwszych zawodów w Oestersund myli się regularnie.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Jeśli chodzi o to rozliczenie typu jako nietrafiony choć zawodniczka nie wystartowała to trzeba by dokładnie regulamin przeczytac, dla mnie jest w chu*a cięcie po całości, ale wiem że i inne buki tak robiły po tym czwartkowych zawodach niestety.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Biathlon - Mężczyźni - 10 km Sprint - Pokljuka @ Christoph Sumann @ 6.50 @ Unibet
D zisiaj w Pokljuce biathloniści i biathlonistki będą rywalizować ze sobą w sprintach, bieg kobiet zaplanowany jest na godzinę 10:00, a mężczyźni wystartują później, pierwszy zawodnik Rustam Waliulin wybiegnie na trasę o 14:15. Bukmacherzy tradycyjnie dają nam do wyboru wiele par, ale ja zdecydowałem się na dosyć ryzykowny typ, zwycięstwo w całych zawodach. Moim zdaniem dzisiejszy bieg sprinterski wygra Austriak Christoph Sumann.
C hristoph to aktualny lider biathlonowego Pucharu Świata, który wyprzedza w klasyfikacji generalnej znakomitego Norwega Emila Hegle Svendsena. Sumann w tym sezonie spisuje się znakomicie i żółta koszulka to potwierdza. Christoph to zawodnik dobrze spisujący się na strzelnicy, w poprzednim sezonie miał przeciętną 85%, 87% w pozycji leżącej i 83% w pozycji stojącej. Austriak oprócz dobrego strzelania również dobrze biega i nie traci dużo do najlepszych, a większość biathlonistów w tym elemencie spisuje się od niego gorzej. Pokljuka to na pewno bardzo dobre miejsce dla Austriaka, który w swojej karierze wygrał jak na razie pięć zawodów Pucharu Świata, a aż trzy biegi w Słowenii. W 2007 roku wygrał tu bieg pościgowy oraz masowy, a wczoraj był najlepszy w biegu indywidualnym, brakuje mu jeszcze wygranej w sprincie i dzisiaj jest świetna okazja, żeby wygrać również w tej konkurencji. Sumann to jeden z najlepszych biathlonistów, który ma na swoim koncie wiele sukcesów, bo takimi na pewno są medale na Mistrzostwach Świata i miejsca na podium w Pucharze Świata. W sprincie w Oestersund Austriak był 7, a w Hochfilzen 6, ale dzisiaj ma dużą szansę na zwycięstwo, ponieważ na starcie nie pojawi się zwycięzca obu sprinterskich biegów w tym sezonie Norweg Ole Einar Bjoerndalen. Wczoraj w biegu indywidualnym Christoph raz pomylił się na strzelnicy, ale udało mu się wyprzedzić Fourcade&#39;a, Osa, Slesingra i Jay&#39;a, którzy zaliczyli tyle samo pudeł.
W Pokljuce warunki będą bardzo ciężkie, ponieważ ma padać śnieg. W Słowenii jest również zimno, podczas biegów indywidualnych temperatura zeszła do -10*C, a wczoraj było to nawet -19*C. To naprawdę trudne warunki, które nie pomagają zawodnikom, ale jedni czują się w nich lepiej, a drudzy gorzej. Sumann w czwartek spisywał się bardzo dobrze i dzisiaj również powinien zaliczyć swój start do tych udanych.
J ednak nie tylko Christoph wystartuje w dzisiejszym biegu, innymi groźnymi zawodnikami będą na pewno:
Frode Andresen - Norweg świetnie biega, ale ma duże problemy na strzelnicy, w czwartek zaliczył 3 pudła, ale i tak zajął wysokie siódme miejsce. Frode wszystkie swoje największe sukcesy odniósł właśnie w sprincie i można powiedzieć, że jest to jego konkurencja, ale trudne warunki na strzelnicy powinny go wyeliminować z walki o podium.
Tomasz Sikora - Polak jest od Sumanna o trzy lata starszy, a ten sezon zaczął bardzo słabo, ale w czwartek spisał się już dobrze. Mimo dwóch pudeł był na szóstym miejsce, ale biegowo stracił do Austriaka prawie 20 sekund. W dodatku Tomek w tym sezonie na strzelnicy spisuje się słabo i stać go dzisiaj na kilka pudeł.
Simon Eder - Rodak Christopha w czwartek nie wystartował, ale dzisiaj już powinien pojawić się na starcie. Eder bardzo szybko i zazwyczaj celnie strzela, ale biega trochę wolniej od Sumanna.
Dominik Landertinger - Podobnie jak Eder w biegu indywidualnym nie startował, ale dzisiaj prawdopodobnie będzie biegł. Landertinger biega fantastycznie, ale strzela gorzej, a w trudnych warunkach może mieć jeszcze większe problemy.
Lars Berger - Popularny Pędziwiatr to podobny zawodnik do Andresena, świetnie biega i tu zyskuje nad prawie każdym rywalem, ale na strzelnicy często pudłuje. W sprincie Norweg spisuje się jednak dobrze, jest wicemistrzem świata w tej konkurencji.
Simon Fourcade - Francuz ten sezon rozpoczął kapitalnie i jest czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Simon w biegu indywidualnym zajął drugie miejsce i miał identyczną ilość pudeł jak Austriak, ale stracił do niego 15 sekund.
M oim zdaniem wyścig ten wygra doświadczony Austriak, który błyszczy formą i w Pokljuce zawsze dobrze się spisywał. W dodatku żółta koszulka lidera Pucharu Świata może dodać mu skrzydeł, a występ Sumanna dzięki temu może być jeszcze lepszy.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Warunki podczas biegu pań dosyć trudne, sporo pudeł na strzelnicy. Zobaczymy jak bedzie u mężczyzn...

Ja już wczoraj zagrałem trzy zdarzenia w Unibet, na które dzisiaj pospadały kursy...

Sikora - Os @ 1,50 [wczoraj grałem po 1,60]
Os z bardzo dobrej strony pokazał się w indywidualnym, ale to nie jest zawodnik, który potrafi utrzymać dobrą formę nawet w przeciągu kilku dni. Nieregularny na strzelnicy i właśnie strzelanie moim zdaniem dzisiaj go zgubi. Tomka widzę dziś w czołowej dziesiatce pod nieobecnosc Ole i Emila.

Ferry - Deryzemlya @ 1,50 [wczoraj grałem po 1,72]
Po 1,72 jak najbardziej opłacało się grać Ferry&#39;ego. Teraz kurs zrobił się trochę marny, ale mimo wszystko można ryzykować. Bjorn dosyć chimeryczny na początku sezonu, ale to przecież jeden z czołowych zawodników, który regularnie potrafi zajmować miejsca w czołówce. Deryzemlya raz na jakiś czas jeszcze błyśnie dobrym występem.

Simon Fourcade - Birnbacher @ 1,50 [wczoraj grałem po 1,65]
Simon potrafi utrzymać emocje na wodzy i dobrze strzelać zwłaszcza w biegach sprinterskich. Birnbacher to dla mnie zawodnik, który dobrze radzi sobie w biegu pościgowym i masowym, kiedy toczy się bezpośrednia rywalizacja. W tym Niemiec jest dobry, ale w sprincie zdecydowanie stawiam na Francuza.

poza tym myślę, że można próbowac.
Tchoudov - Martin Fourcade @ 2,30
Tchoudov dosyc mocno faworyzowany przez bukmacherow do czołowej lokaty, ale Martin Fourcade to taki czarny koń tych zawodów. Francuz poprawił bieg, a przy jego strzelaniu może być na wysokiej lokacie. Tchoudov często miewa problemy ze strzelaniem w pozycji stojącej.

Z Tobet wpadł mi w oko typ:
Ferry - Czerezow @ 2,15
Czerezow biegowo już do elity nie należy, moim zdaniem tylko świetne strzelanie może dać mu miejsce w czołowce. Gram głównie ze względu na kurs, który uważam za atrakcyjny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom