>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Biathlon - sezon 2022/2023

Status
Zamknięty.
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Kalendarz Pucharu Świata w biathlonie – 2022/2023
Biathlon_2022-23_a.jpg

 
Otrzymane punkty reputacji: +164
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik

Trzeba się zarejestrować. Zajęło to 30sek z potwierdzeniem na maila
Post automatycznie złączony:

Zrobiłem to ja telefonie, nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
dubelek z forbetu:

Anais Chevalier-Bouchet - Chloe Chevalier 1 1.65
Hauser - Lampic 1 1.60 zwrot
AKO: 2.64


dziś fortuna i STS dobrze się spisały, ciężko o dubla sensownego, pozostaje forbet ze swoją ciekawą ofertą.

Anais słabsze wejście w sezon ale to nadal zawodniczka szerszego topu i z biegiem czasu wejdzie do top8. w pościgu mocna, dobrze się czuje w tej konkurencji

Chloe dużo zwyczajniejsza. nawet w tegorocznym PŚ i tak jest za Anais

w sprincie biegowo im dłużej biegły tym lepsza była Anais h2h. 12sek straty to żadna strata - powinno pójść zgodnie z planem.

Hauser to wiadomo ogromny progres tamten sezon i też zawodniczka ścisłego topu, powinna przy 4 strzelaniach jak już wielokrotnie miało to miejsce zająć czołową lokatę.

Lampic no świetny sprint za nią ale to surowa zawodniczka na strzelnicy, tu jest trudno strzelać - to nie Kontiolahti. uczy się biatlonu, 4 strzelania to jeszcze nie dla niej - powinna być spora obsuwa dziś.

ta druga para gdzieś do dołożenia też w fortunie.

w STS Żuk w top40 jeśli można z czymś łączyć ma sens, tam dosłownie 3 biatlonistki za nią mogące ją bez apokalipsy w leżaku na strzelnicy wyprzedzić, więc pozostaje 5 przed sobą pokonać - zdecydowanie do zrobienia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +651
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Sztafeta mieszana 1+1

Polska -Rumunia 2 @2.26

Nie do końca rozumiem robienie z Polaków faworytów w tej parze. Zacznijmy od składów.

Nędza/Mąka - Buta/Ushikina

Co się rzuca w oczy to dobre strzelanie Rumunów w ostatnim czasie. Biegowo absolutnie od naszych nie odstaja - Mąka w sprincie przegrała z Rumunka o ponad minutę robiąc dwa kółka na strzelnicy przy zerze Rumunki. Buta w tym sezonie kwalifikował się już do 50-tki, dla mnie zdecydowanie jest lepszym biathlonista niż nasz Andrzej.

Swoją drogą kompletnie nie rozumiem trenerów. Mamy deficyt w tej chwili straszny jeżeli chodzi o obie reprezentacje, zamiast złożyć duet Żuk/Guzik (który pewny nie jest, ale zdarzają mu się solidne występy) i powlaczyc o dziesiatke to rozbijamy to na dwie różne reprezentacje i liczymy na to że nie skończy się zdublowaniem
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Ponsiluoma - Hartweg 2 2.10 superbet

🇸🇪Ponsiluoma to głównie sprinter mocny jak już w biegach z 2 strzelaniami. poza jedną wygraną na start sezonu właśnie w tej konkurencji normalnie jest w biegach czy to w walce bezpośredniej z 4 strzelaniami czy właśnie tej konkurencji przeciętniakiem - za dużo pudłuje, jest jednym ze słabszych strzelców
w tym sezonie 75% trafionych w pozycji leżącej i 74% trafionych w pozycji stojącej

Hartweg to natomiast właśnie bardzo dobry strzelec (95% w pozycji leżącej i 84% w pozycji stojącej). młody zawodnik, który wszedł w tym sezonie do czołówki. gdyby nie to że w 2 zawodach nie brał udziału byłby teraz w klasyfikacji generalnej PŚ już przed Ponsiluomą

nie ma tam takiej różnicy biegowej między nimi aż wielkiej. 2 strzały więcej trafione powinny dać wyższe miejsce w klasyfikacji jutrzejszych zawodów

J.T.Boe - reszta stawki 2 1.95 superbet 1 pudło za mało Norwega.

w tym sezonie J.T.Boe wielka forma ale pod tę konkurencję najszybciej może przegrać

za każdy nietrafiony strzał nie biega sie karnej rundy a doliczana jest minuta. jedyna konkurencja preferująca strzelców a nie biegaczy.

Norweg mimo że strzela w biegu indywidualnym nieco inaczej to jednak powinny być pudła - liczę że ze 3 zrobi. to nie powinno dać wygranej
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +961
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
męska sztafeta Ruhpolding, dziś 14:25

zacznę od charakterystyki Ruhpolding:

nie ma tam stromych podbiegów, przewyższeń wielkich, wielkich trudności na trasie - ogólnie z zasady w biegu wielkich różnic nie będzie a tętno wbiegając na strzelnice pozwala w tej miejscowości od lat osiągać najlepsze rezultaty strzeleckie w skali ogólnej a sprzyja też temu położenie samej strzelnicy samoistnie chroniące przed wiatrem.

a teraz ogólne spojrzenie na przypuszczalne wyniki dzisiejszych zawodów:

Norwegowie powinni bez najmniejszych problemów wygrać.

Niemcy mocny skład, taki równy - bez szans na nawiązanie walki z Norwegami ale teoretycznie z dużymi szansami na podium.

Francuzi w ogóle bez Jacquelina tu - ciężko powiedzieć czy ktoś tam czegoś nie popsuje, to taki zwyczajny skład mocno - dla mnie słabsza ich sztafeta od Niemców ale może i od Szwedów - tylko Szwedzi, którzy topowym składem wyjdą mają też nieraz problemy na strzelnicy. mimo wszystko dla mnie Francja o podium ciężko może mieć.

Austria bieda na 3 i 4 zmianie - o ile dwie pierwsze będą ich trzymać w szerszej czołówce to potem zjazd będzie spory

Finowie bez Seppali, a poza Hidensalo, który ma fajny, równy sezon cała reszta tu wyglądała w ind. biegu słabo i ogólnie to level na walkę o top10.

Czesi rotacja składu na Ruhpolding - ten Hornig może im napsuć sporo a Stvrtecky i Vaclavik strzelecko są biatlonistami, którym ciężko zaufać pro.

Słoweńcy wiadomo biegowo są zwyczajni ale powinni fajny wynik zrobić - być dziś ekipą w topie odnośnie najmniejszej liczby dobierań.

Ukraińcy mieszają składem - stawiają na swoich doświadczonych - myślę, że na strzelnicy będzie ok - powinien być przyzwoity wynik.

Litwini bez Strolli - spora strata, za słabo biegają tak ogólnie by coś zrobić większego, mogą z naszymi przegrać.

Szwajcarzy z potencjałem nawet na 5 miejsce - najważniejsze by Finello na strzelnicy ogarnął bo on bardzo słabo strzela a tak wygląda to solidnie.

słabiutki zespół Kanady - kto wie czy z nami nie przegrają

Włosi też powinni być ok - mogą o jakieś 6 miejsce powalczyć jak dobrze pójdzie. nie wygląda by ktoś mógł zepsuć mocno na strzelnicy a biegowo jest w miarę. 6-7 miejsce zajmą max.

Amerykanie tak koło 10 miejsca pewnie - Brown jeśli z Germainem nie zawiodą na strzelnicy to może ciut więcej niż 10 miejsce

Rumuni 3 strzelców drepczących i jeden słaby strzelec lepiej ciut biegający - bez szans na walkę o top10. top15 ich celem powinno być.

Estonia katastrofa się wydaje choć w sztafecie umieją się pokazać strzelecko - może o top15 powalczą.

Bułgaria to samo, ale chyba będzie słabsza jeszcze od Estonii

Kazachowie to już w ogóle dramat.

moje przewidywania:
1 Norwegia
2-4 Niemcy Szwecja Francja
5-7 Szwajcaria Włochy Słowenia
8-9 Ukraina Czechy
10-11 USA Finlandia
gdzieś tam jeszcze Austria ale o top10 będzie b.ciężko im

a potem o 12-13 miejsce może powalczyć Polska co było by najlepszym wynikiem od lat.

Słowenia - Austria 1 1.55 ✅️

Słoweńcy bardzo stabilni strzelecko a biegowo mimo, że do czołówki nie należą to akurat jeśli chodzi o h2h z Austriakami zbliżony jest poziom. Tym co przemawia najbardziej za grą na Słowenię jest fakt iż Unterweger i Pitzer dziś próbowani na 3 i 4 zmianie mogą mieć problemy na strzelnicy i tam powinni Słoweńcy swoją rzetelnością na strzelnicy przesądzić o zwycięstwie nad nimi.

Szwecja - Finlandia 1 1.12 ✅️

zbyt duża różnica jakości. wiadomo jak to ze Szwedami - na strzelnicy coś się przytrafić może ale mimo wszystko Finowie bez Seppali to nie ten poziom. nawet jakieś kolejne "popisy" Ponsiluomy na strzelnicy nie powinny zawalić tego typu. Szwedzi dziś powinni celować w walkę o podium a Finowie walczyć o top10.

Rumunia - Polska 2 3.57 ✅️

papierowo jest Rumunia faworytem ale przesadyzm z tymi kursami. takiej różnicy tam nie ma. Rumuni to przeciętni biegacze i jeden słaby strzelec Coltea. u nas to bardzo podobnie wygląda - stabilny Nędza-Kubiniec na strzelnicy, potem Guńka najbardziej umiejący popsuć, miewający wahania Guzik i Zawół solidny. Polacy 3 lata temu osiągnęli w innym składzie właśnie tu 13 miejsce będące najlepszym ich rezultatem w ostatnich latach - taka a nie inna trasa powinna być dla naszych ok. typ może wejść ale nie musi jednak value jest i trzeba spróbować

AKO: 6.20 ✅️
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4092
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
pod to co wyżej pisałem sens też ma dubelek z STS:

Słowenia - Austria 1 1.57 ✅️ (w fortunie co zrozumiałe już spadł kurs na 1.27 w tej parze)
Polska - Bułgaria 1 1.40 ✅️ (bardzo słabo biegają 2 Bułgarzy - ciężko by ograli naszych)

AKO: 2.20 ✅️
Post automatycznie złączony:

również na forbecie do łączenia z "czymś" można wziąć sobie

Austria top8? Nie 1.75 ✅️

oni zbyt przeciętnie biegają ogólnie a do tego tacy słabi biatloniści u nich na 3 i 4 zmianie - 7 ekip to z zasady już jest dla mnie lepszych od nich a spokojnie powinna i ósma się znaleźć.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2768
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Bardzo wszystko elegancko. Grałem podobnie, lecz dołożyłem Szwajcarów z Czechami. Czesi planowo słabo, ale to co Helweci robili na strzelnicy ( i to wcale nie chodzi o Finello) ...
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Poczekać by wypadało na potwierdzenie skladow ale dzisiaj czołowe zespołu bez największych gwiazd. Nie biegnie E.Oeberg czy J.Simon. W zespołach Niemiec (Schneider) czy Norwegii ( 2 pierwsze zmiany) także dziury. Ciężko coś wytypować w związku z tym jeżeli chodzi o czołówkę


Skupię się na drugim szeregu a tam w oczy rzuca się zespół Szwajcarek oraz w co sam nie wierzę że to napiszę - Czeszek Włoszki niby niezły skład ale tam oprócz pewnej Wierer każda może zrobić karna rundę.

Co do Szwajcarek - dobrze to wygląda biegowo, stać je na celne strzelanie. Nie zdziwię się jak powalczą o top 6. Z kolei Czeszki - jeżeli Vobornikova pierwszej zmiany nie zawali to niezwykle pewna Jislova plus Davidova mogą utrzymać się w ścisłej czołówce po trzech zmianach. Kończy Charvatova - szału nie będzie, dramatu raczej też nie.

W fortunie wpadły mi w oko dwa typy. Pierwszy to na Niemki z Włoszkami @1.75 . Sts daje na to @1.42 i chyba to słuszniejsze kurs. Wloszki mogą na strzelnicy zrobić wielkiego zonka a Niemki przynajmniej na dwóch pierwszych rundach niezwykle pewne na strzelnicy

Drugim typem to Finki @2.08 z Ukrainkami. Dwie pierwsze zmiany to Minkinen i Eder. U Ukrainek Merkushyna i Dzyma. Lekka przewaga Finek. Później Kinnunen powinna odjechać Kryvonos zdecydowanie. I byleby Janka zdołała to zamknąć, chociaż Bilosiuk też wielką zawodniczka nie jest
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2511
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
sztafeta K

Polska - Słowacja 1 2.23

oczywiście zacznie się dla nas ciężko, będzie spora strata po 1 zmianie Fialkova będzie w samym czubie a Sidorowicz powinna strzelić poprawnie i kwestia jak wiele straci w biegu, przewiduję stratę na poziomie 1:15, jednak potem nawet pomimo ogromnych problemów ze stójką Anny Mąki w tym sezonie i jednak pewnie dobierań innych w niemałej ilości to po prostu pozostałe Słowaczki są jeszcze dużo słabsze od naszych, Fiałkowa to jedna z najgorzej strzelających w całej stawce - pierwsza, którą można śmiało zapisywać do karnej rundy w stójce a do tego Remienowe obie są bardzo zwyczajne biegowo a i strzelecko to nic ciekawego. można by to opisywać zmiana po zmianie ale suma sumarum nasze są faworytkami w tej parze (czas Jakieły ze sprintu byłby w ogóle na innym poziomie gdyby nie upadek i złamana narta bo biegła do tego momentu bardzo dobrze)

sztafeta M

USA - Kanada 2 1.98


tutaj trzeba zacząć, że to spadek z 2.48 już ale i tak trzeba brać. dla mnie niezrozumiałe, że USA jest faworytem w tej parze. wg moich obliczeń na Kanadę ~1.55 powinno być. zacznie się od przewagi pewnie znaczącej USA, ale potem kolejni Amerykanie biegają po prostu bardzo przeciętnie a ostatni z nich to w ogóle słaby się wydaje. Kanada ma oczywiście zwłaszcza na 1 i 3 zmianie też żadnych tuzów ale suma sumarum nadal warto.

AKO: 4.42
fortuna


pozostałe 2 typy, które rozważałem ale jest tam mniejsze value i ostatecznie odpadły (może komuś się przyda) to:
sztafeta K: Finlandia - Estonia 1 1.60 fortuna i sztafeta M: Ukraina - Finlandia 2 1.70
 
Otrzymane punkty reputacji: +103
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
W innych bukach typu total et czy go+bet na Kanade jest po 1,43
Mylisz sztafety. Malin podał typ na Kanadyjczyków a nie Kanadyjki
Post automatycznie złączony:

Mi najbardziej wpadły w oko dwa typy.

Kobiety Francja - Norwegia @1,45

Francuzki pierwszym garniturem. Kończy Simon która jest tu najmniej pewna na strzelnicy ale biegowo daje radę. Ale czemu ten typ rzucił się w oczy to przede wszystkim dwie pierwsze zmiany oo których Francuzki powinny zgubić Norweżki na około minutę-poltorej. Dla mnie Francuzki dziś powinny to wygrać ale gram bezpieczniej

Mężczyźni Szwajcaria - Włochy @1.57

Byleby tylko już bez zmian składów u Szwajcarów. Włosi strasznie słabi, jeden Giacomel nie da rady trójce równych Szwajcarów. A Finello dowieźć powinien
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Witam wszystkich. Jeśli zarówno Polki jak i Słowaczki nie ukończyły biegu, jak zostanie rozliczona ta para?
będą liczyć stan sprzed ostatniego strzelania.

nie miałem tak pechowego typu jak ten od dawna...

powinien był wejść i to na kilka sposobów

najważniejszy: zestawienie sztafety - Jakieła na 3 zmianie zamiast Mąki i już typ by wszedł.

występ Żuk też swoją drogą katastrofalny - ~45sek przed stójką przewagi by wybiec po niej po strzelaniu jakieś pół minuty - dramat!

do tego jeszcze dochodzi, że i tak beznadziejna Mąka w stójce cały sezon miała od jeszcze słabszej I.Fialkowej 1rundę mniej więc to też z dublem chwilę po karnej rundzie powinno dać wyższe miejsce (choć zawodów nie oglądałem ale tak po cyferkach wychodzi)

pechowo wyszło.
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Ja śledziłem i zastanawiałem się jak to rozlicza. Polka wpadła jakieś dziesięć sekund na strzelanie za Słowaczka. Obie strzelały baaardzo długo, Polka na jedną karna rundę poszła a Słowaczka na dwie. Ze strzelnicy wyszły razem. W tym czasie wbiegła Francuzka zrobiła 5/5 i nasza nie zdążyła rundy zrobić.

I się zastanawialem czy jak zdejmą je w ogródku (bo na to wygląda) to czy będą patrzeć kto ile kółek jeszcze biegnie. Nie patrzyli
Post automatycznie złączony:

Sidorowicz zaskakująca in plus. Ona stracila chyba koło 25 sekund do Slowaczki. Analizując ten typ odrzuciłem go właśnie że względu na to że mogły się rozjechać.

Natomiast co zrobiła najsilniejsza Żuk to dramat. W stójce 3/8 i dwie karne rundy. To ona głównie zawaliła ten typ
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom