>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Bieganie

kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Kiedyś grałem w piłkę, a teraz już sobie grywam amatorsko ale do tego odkryłem w sobie chyba nowe zainteresowanie, którym jest bieganie. Kondycję mam niby nie najgorszą ale najwięcej jestem w stanie dać się przy graniu w piłkę, bo jednak tam jest inny rodzaj wysiłku. Obecnie biegam tak po 30 minut(około 4 razy w tygodniu) i powoli chce sobie podwyższać limit czasowy, co by robić jakieś postępy.

Mam nadzieję, że znajdą się tu jacyś pasjonaci biegania, którzy doradzą w sprawie sprzętu, bo chciałbym mieć jakieś cudo do pomiaru przebiegniętego dystansu oraz swoich parametrów. I tutaj mam pytanie ile takie coś kosztuję, bo jednak wy*ebać na takie coś kilku stów to na razie nie mam zamiaru. Słyszałem też, że są jakieś aplikacje na smartfony, w której wrzuca się swoją trasę i potem nam liczy przebiegnięty dystans czy coś takiego.

Również chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosuje jakąś dietę albo programy treningowe.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja nigdy nie rozumiałem co może być fascynującego w bieganiu, ale jak sam zacząłem co nieco więcej biegać to z czasem zaczęło to kręcić, a to tylko zwykłe bieganie.
Również czasem poza siłownią dokładam sobie bieganie, po 30 minut, ale interwałowe (2 min trucht, 1 min szybki bieg) bądź też aplikuję bieganie połączone z crossfitem typu 1 km później 50 burpees, 800 m, skoki-zeskoki ze schodów x50 i to wszystko x3 - prawie 1h się jebałem, ale było warto bo satysfakcja ogromna.To tylko taki przykładowy bieg, ale wymyślam sobie tego więcej i urozmaicam.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Ja nigdy nie rozumiałem co może być fascynującego w bieganiu, ale jak sam zacząłem co nieco więcej biegać to z czasem zaczęło to kręcić, a to tylko zwykłe bieganie.

Również czasem poza siłownią dokładam sobie bieganie, po 30 minut, ale interwałowe (2 min trucht, 1 min szybki bieg) bądź też aplikuję bieganie połączone z crossfitem typu 1 km później 50 burpees, 800 m, skoki-zeskoki ze schodów x50 i to wszystko x3 - prawie 1h się jebałem, ale było warto bo satysfakcja ogromna.To tylko taki przykładowy bieg, ale wymyślam sobie tego więcej i urozmaicam.
a waga dalej należy do przedziału zamkniętego od 100 do 120
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
Słyszałem też, że są jakieś aplikacje na smartfony, w której wrzuca się swoją trasę i potem nam liczy przebiegnięty dystans czy coś takiego.
Endomondo. Korzystam z tego, bo lubię czasem wyjść pohasać z 8-10km. Jest w niej w zasadzie wszystko, co potrzebne początkującemu lub zajawkowiczowi, który po prostu... czasem biega. Czas, dystans, średnia prędkość, ile z górki, ile pod górkę, jaka była pogoda, bla, bla, bla. Do tego bardzo fajną opcją jest pomiar tych wszystkich parametrów w poszczególnych kilometrach trasy. Można obserwować jak z każdym kilometrem się pada na pysk ????
Aplikacja działa pod gps, więc w miejscach gdzie nie ma sygnału może ucinać trasę. Czasami jak się przecina ulice czy coś takiego to też nie pokazuje dokładnie. Np biegniesz dokoła, a pokazuje, że pobiegłeś przez skos. Ale są to szczegóły na które nie zwracam uwagi i jeśli dopiero zaczynasz to też raczej będziesz przymykał oko.
Endomondo &gt;&gt;&gt; super zegarki do biegania z trzycyfrową ceną.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Polecam Sports Tracker. Świetna aplikacja. Prosta w użyciu. Miałem Endomondo wcześniej ale jakoś mi nie podpasował. STracker działa idealnie, w zasadzie nigdzie nigdy nie zgubił mi sygnału (nie wiem czy to akurat zasługa samego programu). Po treningu można zrobić synchro z profilem na ich stronie internetowej. Przesyłane są wszystkie szczegóły treningu i mapa gdzie się biegło. Generalnie prosty, bezawaryjny programik z fajną szatą graficzną;)
 
sylaaa 5

sylaaa

Użytkownik
2014 niebawem, więc zaczynam brać się za postanowienia noworoczne : bieganie :grin:
szperam po necie w poszukiwaniu jakiegoś fajnego bloga o bieganiu, znacie może coś?
 
89fanatyk 52

89fanatyk

Użytkownik
Jakie buty polecacie do biegania + resztę &#39;wystroju&#39; ?
e: Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed biegami? powinno się stosować jakąś dietę?
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Jakie buty polecacie do biegania + resztę &#39;wystroju&#39; ?
Ja od niedawna zacząłem biegać, pierwsze 2 razy biegałem w zwykłych halówkach, ale potem stwierdziłem, że muszę sobie kupić jakieś konkretne buty i myślałem o zakupach w Sklepie Biegacza w Krakowie, ale potem mnie oświeciła koleżanka, że tanie buty do biegania kupię w Decathlonie ;) I tam też zaopatrzyłem się w tanie buty:

http://www.decathlon.pl/buty-do-biegania-ekiden-50-id_8181520.html#v1372501

Niska cena, a i pozytywne recenzje w internecie (ktoś nawet przebiegł w nich półmaraton, czy nawet całe 40km :jezora: ) zrobiły swoje. Po kilku biegach jestem z nich zadowolony, jeśli jesteś początkujący, to na pewno poczujesz przeskok między takimi butami, a zwykłymi halówkami. Wiadomo, w Sklepie Biegacza przebadaliby stopę dokładnie itp. itd., a za buty wydałbym 200-300zł, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, bo dopiero zaczynam i nie wiadomo, czy mi to bieganie wejdzie w krew na dłuższą chwilę, a poza tym narazie biegam sobie te 3-4km max, bo i kondycji nie ma, i brzuszek spory, to trzeba stawy oszczędzać :]
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Ja nie polecam nikomu biegać po betonowym, asfaltowym podłożu, ogólnie po twardej nawierzchni, w halówkach czy butach na cienkiej podeszwie. Mogą się pojawić bóle śródstopia i tzw. shin splits, tak jak u mnie. Ja osobiście biegam w Air Maxach i dobrze się w nich czuje, podeszwa jest gruba i już bóle nie występują. Co do stroju do biegania to dresiki i polecam też pod bluzę założyć rashguarda. Jeśli komuś zależy na polepszeniu wydolności to polecam biegać w szczęce i oddychać wyłącznie nosem, a dla bardziej zaawansowanych, którzy trenują jakiś sport bardziej niż amatorsko takie cudo http://mmashop.pl/akcesoria/90-training-mask-20-maska-treningowa.html
Niesamowite efekty można osiągnąć jeśli komuś zależy.
A co do biegania w celu zrzucenia wagi, to warto sobie jakoś ogarnąć sprawy żywieniowe i KONIECZNIE zaopatrzyć się w taki pas. Podstawowa sprawa jeśli chcecie zbić wagę. http://allegro.pl/pas-neoprenowy-wyszczuplajacy-profit-25cm-szeroki-i3824260275.html
Co do diety to należy ograniczyć przede wszystkim liczbę węglowodanów na rzecz białka.
Warto także stosować interwały, nie biegać jednostajnym tempem.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Kiedys wyczynowo piłka nożna na jakims tam niezlym poziomie. Teraz niezbyt czesto ale za to siłownia po pracy plus bieganie. Biegam ze swoja kobieta staramy sie byc FIT parą ???? ale wychodzi tak z 2 razy w tygodniu . Tyle , że są to trasy w miarę solidne 8-12 km. Ogolnie różnie bywa niestety u nas pogoda tez warunkuje nasze poczynania jednak staramy sie biegac miedzy 55 min a godzine z kawałkiem także jest spoko. Trasa różnorodna, od terenow bardziej NATURAlnych po typowo bieganie miejskie. Super sprawa - pobiegać, wyładować sie po pracy naprawdę polecam.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
A ja mam do Was pytanie trochę z innej beczki ;) Co sądzicie o bieganiu na bieżni jako substytut biegania w zimie na zewnątrz? Teraz spadło trochę śniegu w małopolsce, jest zimno, ślisko i jedna sprawa, że się boję biegać w takich warunkach, żeby się nie uszkodzić, jak się poślizgnę na takiej śliskiej drodze, a dwa, że nie mam przystosowanych do tego butów. Pomyślałem, żeby nie tracić tego, co już zacząłem i czekać na wiosnę, to może zacząć chodzić na siłkę i biegać na bieżni, a na wiosnę wrócić do biegania na zewnątrz. Co myślicie o takim rozwiązaniu? ;)
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Ja od niedawna zacząłem biegać, pierwsze 2 razy biegałem w zwykłych halówkach, ale potem stwierdziłem, że muszę sobie kupić jakieś konkretne buty i myślałem o zakupach w Sklepie Biegacza w Krakowie, ale potem mnie oświeciła koleżanka, że tanie buty do biegania kupię w Decathlonie ;) I tam też zaopatrzyłem się w tanie buty:

http://www.decathlon.pl/buty-do-biegania-ekiden-50-id_8181520.html#v1372501

Niska cena, a i pozytywne recenzje w internecie (ktoś nawet przebiegł w nich półmaraton, czy nawet całe 40km :jezora: ) zrobiły swoje. Po kilku biegach jestem z nich zadowolony, jeśli jesteś początkujący, to na pewno poczujesz przeskok między takimi butami, a zwykłymi halówkami. Wiadomo, w Sklepie Biegacza przebadaliby stopę dokładnie itp. itd., a za buty wydałbym 200-300zł, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, bo dopiero zaczynam i nie wiadomo, czy mi to bieganie wejdzie w krew na dłuższą chwilę, a poza tym narazie biegam sobie te 3-4km max, bo i kondycji nie ma, i brzuszek spory, to trzeba stawy oszczędzać :]
też mam te buty, w grudniu minął rok użytkowania i dalej sobie je chwale. Biegam przynajmniej 40min, często po 10 -15 km. Co prawda czasem bolą kolana i wchodzi w nogi twarda nawierzchnia, ale potem i tak ok. W marcu mam zamiar przebiec w nich półmarathon Marzanny w Krakowie. Wybiera się ktoś?
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
A co do biegania w celu zrzucenia wagi, to warto sobie jakoś ogarnąć sprawy żywieniowe i KONIECZNIE zaopatrzyć się w taki pas. Podstawowa sprawa jeśli chcecie zbić wagę. http://allegro.pl/pas-neoprenowy-wys...824260275.html
przecież to totalna bzdura bazująca na niewiedzy ludzi. Od kiedy tkanka tłuszczowa spala się miejscowo? ???? Nikomu nie polecam, zbędny wydatek, który nie daje żadnych efektów. Podstawą odchudzania jest dieta i trening siłowy. Aeroby to tylko dodatek.
 
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
przecież to totalna bzdura bazująca na niewiedzy ludzi. Od kiedy tkanka tłuszczowa spala się miejscowo? ???? Nikomu nie polecam, zbędny wydatek, który nie daje żadnych efektów. Podstawą odchudzania jest dieta i trening siłowy. Aeroby to tylko dodatek.
To nie chodzi o to, że pobiegasz w tym pasie i spalisz tłuszcz na brzuchu, tylko że temperatura ciała jest wyższa, a to zwiększa zapotrzebowanie organizmu na kalorie, czyli bilans kaloryczny jest korzystniejszy, a jeśli chcesz zrzucić parę kg to jest dużą zaletą.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
przecież to totalna bzdura bazująca na niewiedzy ludzi. Od kiedy tkanka tłuszczowa spala się miejscowo? ???? Nikomu nie polecam, zbędny wydatek, który nie daje żadnych efektów. Podstawą odchudzania jest dieta i trening siłowy. Aeroby to tylko dodatek.
Podczas odchudzania aeroby sa ważniejsze od treningu siłowego, którego właściwie nie musi być wcale.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
To nie chodzi o to, że pobiegasz w tym pasie i spalisz tłuszcz na brzuchu, tylko że temperatura ciała jest wyższa, a to zwiększa zapotrzebowanie organizmu na kalorie, czyli bilans kaloryczny jest korzystniejszy, a jeśli chcesz zrzucić parę kg to jest dużą zaletą.
żeby zwiększyć temp ciała nie trzeba kupować żadnego pasa na brzuch..można założyć jedna koszulkę albo bluzę więcej + podwójne skarpety i czapka na głowę, bo stopy i głowa to dwa części ciała, które oddaja najwięcej ciepła.
Podczas odchudzania aeroby sa ważniejsze od treningu siłowego, którego właściwie nie musi być wcale.
w czasie odchudzania w kolejności od najważniejszego - dieta, trening siłowy, aeroby (opcjonalnie).
Aeroby nie moga byc ważniejsze od treningu siłowego. A już twierdzenie, że treningu siłowego może nie być to kompletne przegięcie. Bez treningu siłowego razem z tłuszczem spalisz mieśnie, a to właśnie one spalaja tłuszcz.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
czyli osoby będące na diecie (ujemny bilans kaloryczny) i uprawiające aeroby np. bieganie nie schudną ???? dobrze wiedzieć
 
I 0

ikser

Użytkownik
Ja akurat mam nieco inne podejście, bo nie biegam żeby schudnąć, tylko w celu zahartowania, odstresowania i ogólnie zadbania o kondycję. Powiem wam, że bieganie uzależnia - początkowo nie potrafiłem zrozumieć ludzi, którzy biegają gdy za oknem leje jak z cebra, albo śnieg i mróz. Teraz nie rozumiem jak można się tego bać:]
 
Do góry Bottom