>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie 2015/2016 - Tour de Ski 01–12.12.2016

Status
Zamknięty.
egreg 942

egreg

Użytkownik
Ja dzis w strone Oestberg nie gram,bo tu w kazdym momencie może przyjsc slabszy dzien-inne dziewczyny maja cale TdS za soba,a ona pierwszy raz taki wysilek robi...
Owszem, może przyjść słabszy dzień , tak jak w przypadku każdego zawodnika (także Twojej faworytki) więc moje typy to nie lokaty , ale według mnie pewne jest to, że warto je zagrać. (oczywiście normalnymi stawkami)
... faktycznie ten kurs @10 jest jak najbardziej do polecenia.
PS na Betfair kurs na wygraną Johaug wzrósł od wczoraj do 1.30 - 1.40 tak więc już można robić niezłego surebeta :razz:
 
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Jeszcze jedna para wpadła mi w oko ???? 15km ze startu wspólnego Panów
Sjur Roethe - Evgeniy Belov 1.60 Bwin ✅✅ zgodnie z planem :razz:

Roethe walczy tutaj o podium w generalce bo pod Alpe Cermis wspinać sie potrafi co udowodnił 2 lata temu (rok temu nie startował) gdzie wykręcił 2 czas za Jespersenem a takiego Northuga na przykład o prawie 2 minuty pokonał.ma to niebagatelne znaczenie w kontekście końcowej klasyfikacji.Dlatego też myślę, że dzisiaj będzie walczył o czołowe lokaty jak w ostatnim biegu masowym w Lenzerhaide, chociaż tam dystans byl dwukrotnie dłuższy ale przede wszystkim aktualna forma jego pozwala założyć, iż bedzie wysoko w dzisiejszym biegu.myslę, że pójdą ostro od początku bo dystans stosunkowo krótki i nie ma miejsca na czarowanie się.Co do jego rywala czyli Bielova to jest on w dużo slabszej formie niż rok temu gdzie spisał sie bardzo dobrze w calym TdS.Poza tym w każdym biegu klasykiem w tym sezonie był gorszy od Roethe więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności myślę, że Norweg okaże sie lepszy dzisiaj.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
4.0 na wygraną Sundbiego na 15 w Toblach całoroczny - przesada, dziś Martin dał dupy, ale to wciąż jest najlepszy zawodnik tego sezonu i ciężko go tak spychać na margines.
✅
u kobiet na 10 km Kalla - Kowalczyk 1 1.57 - nie wymaga zbytniego komentarza, każdy widział jak wyglądały dziś obie zawodniczki ✅ lokatka
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
5 km dowolnym pan,Toblach:
Anna Haag vs Stefanie Boehler : Boehler @1,9 Ónibet 2/10
✅

Nie pamiętam czy kiedykolwiek gralem w stronę Haag i dzis to się nie zmieni.Dla mnie ona od kilku sezonów biega bardziej dla przyjemnosci niż dla wyników,biegi nie sa najwazniejsze w jej życiu(to moje zdanie,ona pewnie by zaprzeczyla;)).Raz na 10 biegów cos jej wyjdzie i wskakuje do TOP 10,a w pozostalych blaka się gdzies daleko.
Zestawiona tutaj zostala z Niemka Boehler,która jeszcze niedawno byla zdecydowanie lepsza w klasyku niż w dowolnym.Teraz tej różnicy nie widac.Biega bez jakichs większych przeblysków,ale na swoim stalym poziomie-bez wystrzalów jak Haag,ale też bez wpadek.
3 stycznia w biegu na 5 km(na dochodzenie) Niemka byla lepsza o 12 sekund.W kwalach do sprintu dowolnym też lepsza Boehler.Po ostatnich wynikach wychodzi na to,że Haag jest lepsza w klasyku i to na dluższym dystansie.Dlatego gram na Niemkę.Stawka odpowiednio skromna,bo jednak na 5 km będa male różnice.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na 10km stylem dowolnym Mężczyzn
Od 11.30



Sjur Roethe vs Hans Christer Holund 1 @ 1.66 Bet36
5 ⛔ 17-5

Roethe wygląda na bardzo mocnego w tegorocznym TdS. Od samego początku biega na wysokim poziomie i nawet występy w stylu klasycznym, jego słabszym są na niezwykle wysokim poziomie. Jutro Jego kochana łyżwa. Oczywiście dystans mógłby być troszkę dłuższy, ale za to profil tej 5km pętli pokonywanej dwukrotnie wręcz idealny dla Niego. Na trasie mamy sporo odcinków pod górę. Wystarczy dodać, że na pętli 5000m, aż 500m to podbiegi czyli w sumie na 10km całego dystansu 1km mamy pod górę. Saskia round jest wymagająca i te 10km będzie trudną przeprawą dla zawodników. Roethe lubi to miejsce i te terany w Toblach. Widać, że mu te trasy odpowiadają i nie ma co się dziwić, bo przecież ten biegacz potrafi się wspinać i preferuje tego typu zawody. Już w tym sezonie w Toblach na 15m klasykiem zajął 3 miejsce i jutro powinien się liczyć w walce o czołowe lokaty. Natomiast Holund to solidny biegacz, zawodnik na miejsca w TOP10, ale też jest to zawodnik, który po pierwsze woli starty masowe, pościgowe, a po drugie dużo dłuższy dystans. Holund zazwyczaj rozpędza się z każdym kilometrem, a jego największym atutem jest wytrzymałość i dlatego 15km, 30km, a najlepiej to 50km najbardziej mu pasuje. Jutro trochę zbyt krótko dla Niego. W Lenzerheide w pościgowym na 10km panowie uzyskali identyczny czas biegu. Jednak ciężko to brać za jakikolwiek wyznacznik, gdyż każdy biegł w grupie. Roethe miał Krogha i Ustiugova do pomocy przez większość dystansu, a Holund trzymał się za plecami świetnie dysponowanego Legkova i wyśmienitego &#39;&#39;łyżwiarza&#39;&#39; Manificat. Jutro każdy może liczyć tylko na siebie i biorąc pod uwagę przede wszystkim ogromny potencjał w łyżwie i dosyć trudną trasę mocno liczę na dobry bieg starszego z Norwegów. Roethe stać na miejsce w TOP5, może nawet pudło, a Holund pewnie zakręci się koło &#39;&#39;10&#39;&#39;, ale na wiele więcej bym nie liczył. Różnice pewnie nie będą zbyt wielkie, ale w moim odczuciu faworyt w tej rywalizacji jest dosyć wyraźny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
10 km klasykiem ze startu wspólnego kobiet,Toblach:
Justyna Kowalczyk-Anna Haag: Kowalczyk @1,68 Marathonbet 5/10⛔


Wczoraj pisalem o Haag,że jest lepsza w klasyku i na dluższym dystanie-dzis to potwierdzila beznadziejnym biegiem na 5 km dowolnym.Jutro będzie zapewne wyżej w klasyfikacji koncowej,ale i tak stawiam ja poniżej Justyny.Polka w Oberstdorfie biegla bardzo dobrze i tylko upadek przeszkodzil w bardzo wysokim miejscu na mecie.Dzis bylo w miarę dobrze,więc liczę że jutro Kowalczykowa potwierdzi rosnaca forme.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg masowy na 10km stylem klasycznym Kobiet w Val di Fiemme


Kerttu Niskanen vs Anne Kylloenen 1 @ 1.90 Bet365
✅ 6-13

Obie zawodniczki do tej pory biegały na bardzo podobnym poziomie. W biegach masowych decydował finisz. Widoczna jest jednak pewna tendencja. Wiadomo, że TdS już trochę trwa, więc i zmęczenie może mieć znaczenie. Niskanen z każdym startem wygląda lepiej, natomiast u Kylloenen można zaobserwować mały spadek formy. Już masówka w Oberstdorie dała pewne sygnały, że Anne traci świeżość i brakuje tych sił. Tam w pewnym momencie odpadła od grupki gdzie była Niskanen, miała nawet kilka sekund straty. Oczywiście na zjazdach doszła i na mecie praktycznie były razem, ale był to pierwszy gorszy występ w tegorocznych zmaganiach. Dzisiaj też bez rewelacji. Powiem szczerze, że 5km łyżwą to całkiem dobry dystans dla Kylloenen, spodziewałem się lepszego jej występu, a tu dzisiaj nie było błysku. Tylko 15 lokata i 16sek straty do rodaczki. Niskanen pokazała się z dobrej strony, zajęła 6 miejsce i mam wrażenie, że ta jej forma idzie do góry. Kylloenen też nie popisała się przed rokiem w Val di Fiemme. Trasa i dystans identyczna, a miejsce odległe. Tam też forma była słabsza, ale na tego typu profilu trasy daje spore szanse, że Niskanen gdzieś na 10km dystansie zgubi swoją koleżankę. Wiadomo, że u kobiet od początku stawka się rozerwie, tutaj nie ma wożenia się za plecami rywalek. Dzisiejszy bieg Kerttu daje spore nadzieje, że jutro będzie mocna. Myślę, że w grupie z Kallą, może Parmakoski czy nawet Kowalczyk będzie w stanie bez problemu się trzymać. To powinno wystarczyć, bo chyba u Kylloenen zaczyna sporą rolę odgrywać zmęczenie. Kurs wysoki, więc jak najbardziej stawiam tutaj na młodszą z Finek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Rydqvist Maria - Mononen Laura @ 2 1.60 ✅ 23,9s przewagi
Oestberg Flugstad - Kyllonen Anna @ 1 1.25 ✅ 88,3s przewagi
Kalla Charlotte - Kowalczyk Justyna @ 1 1.40 ✅ 23,9s przewagi
AKO : 2.80 Ónibet
✅ ✅ ✅
Ja na jutrzejsze biegi wybrałem takie zakłady z oferty Ónibetu, który w mojej opinii zaprezentował kilka fajnych par, które w mojej ocenie są warte zagrania. Na początek zacznijmy od Flugstad Oestberg, która jest aktualnie liderką Tour de Ski 2016 i ewidentnie jest w olbrzymim gazie co pokazała już nie raz. W mojej parze będzie podejmować Anne Kyllonen, która z całą pewnością jest bardzo dobrą zawodniczką jeśli chodzi o styl klasyczny, ale to ciągle nie ten poziom co wcześniej wspomniana Flugstad. Jutro scenariusz prawdopodobnie będzie taki jak zwykle czyli dosyć szybkie urwanie się trio norweskiego czyli Johaug, Oestberg i Weng i tutaj będą rozstrzygać się losy wygranej, a z całą pewnością Kyllonen będzie oglądać poczynania swoich turbo-rywalek zza pleców. Oestberg wraz z Johaug to aktualnie zdecydowanie dominatorki touru i nie widzę możliwości żeby na takim dystansie Kyllonen miał jakiekolwiek szanse z tymi zawodniczkami co potwierdzają zresztą dotychczasowe wyniki na tych długościach.
Następny typ to granie przeciwko naszej Justynie Kowalczyk, która z całą pewnością znajduje się aktualnie w olbrzymim dołku i każdy jej występ to po prostu średnie rezultaty. Charlotte Kalla w każdym występie plasuje się wyżej od naszej rodaczki, jest to ciągle dobra zawodniczka do czołowej dziesiątki albo może trochę wyżej. Justyna będzie startować dopiero z 20-stej pozycji co w przypadku startu wspólnego ma dość duże znaczenie, ponieważ trzeba przebijać się przez resztę zawodniczek jeśli chce się osiągnąć dobry rezultat. Kalla startuje jako 6 i będzie miała obok siebie z całą pewnością przynajmniej przez pewien czas Ingemarsdotter (8) co zwiastuje pewną współpracę. Dla mnie forma Kalli jest z całą pewnością wyższa niż Kowalczyk. Warto wspomnieć, że w mediach ciągle głośno o Kowalczyk i o tym, że być może to jej okazja, jej dystans i tym podobne rzeczy, ale rywalki zwyczajnie są lepsze i nasza rodaczka znajduje się w słabej formie i niezależnie od dystansów plasuje się pod koniec 2 dziesiątki co odzwierciedla ranking Tour de Ski.
Na koniec typ na Laurę Mononen czyli Finkę, która specjalizuje się w biegu klasykiem. Na tej długości i w biegach klasycznych można zlokalizować ją zazwyczaj w okolicach 10-go miejsca co potwierdza wiele występów na tej długości. Rydqvist praktycznie wyprzedziła ją tylko raz i było to ostatnio w Oberstdorfie chociaż nieznacznie, bo o tylko 2s. W tym momencie Mononen startuje z miejsca 11, a Rydqvist 22. Warto powiedzieć, że w klasyku czuje się bardzo dobrze większość fińskich zawodniczek dlatego można oczekiwać współpracy na linii Kyllonen, Niskanen, Parmakoski, Mononen, które startują blisko siebie. Rydqvist przegrywała w każdym innym pojedynku na tej długości, warto dodać że notuje bardzo falowe wyniki i rzadko znajduje się na takim miejscu jak ostatnio w Oberstdorfie. Większość jej występów to dalsze pozycje więc ja osobiście stawiam na powtarzalność, bo Mononen gwarantuje mniej więcej miejsce w okolicach 10-tki, a Rydqvist to zagadka. Po takim kursie według mnie warto spróbować ;).
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
http://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&amp;amp;competitorid=134133&amp;amp;raceid=25770 Dzisiejsza trasa to ta sama trasa albo podobna do tej na ktorej ostatnio byly zawody ?
Link który wrzuciłeś to wyniki z Toblach, a to inne miejsce. Natomiast w Val di Fiemme jest ta sama trasa jak przed rokiem na 10km i taka sama jak podczas MŚ w 2013r. Pętla 2.5km pokonywana 4 razy przez dziewczyny i 6 razy przez mężczyzn.
Tutaj bieg z poprzedniego sezonu kobiet na 10km w ramach TdS. Dzisiaj ten sam dystans i dokładnie ta sama trasa z charakterystycznym podbiegiem tuż przed metą.
https://www.youtube.com/watch?v=U3sw2oU5Rfw
 
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Po spadku kursów ( bylo 1.80-1.90 teraz już 1.57- 2.25) widzę, że idzie masówka na zwycięstwo Niskanen w parze z Kylloenen na dzisiejszy bieg klasykiem ze startu wspólnego, więc nie pozostaje nic innego jak grać na starszą z Finek ???? W biegu masowym upatrywał bym większe szanse dla Kylloenen, która wg mnie w tegorocznym TdS lepiej od Niskanen czuje się w startach masowych.Pozatym lepiej potrafi rozegrać finiszowe metry co udowodniła w biegu na 10km klasykiem w Oberstdorfie, gdzie pokonała Niskanen o 2 sekundy.Podobnie było w biegu na 15 km też klasykiem w Lenzerheide, gdzie wygrała na finiszowych metrach o ułamki sekund.No i również w biegu na dochodzenie w Lenzerheide na 5km łyżwą, gdzie praktycznie od startu biegły razem, na finiszu Kylloenen odjechała Niskanen na prawie 5 sekund.Nie sugerował bym się wczorajszym biegiem na 5km łyżwą bo tutaj mamy bieg masowy i inna specyfika zawodów.Podejrzewam, że możemy mieć podobny scenariusz jak w Oberstdorfie i Norweżki odjadą a gonić je będzie grupa szwedzko-fińska z Justyna mam nadzieje.Dla mnie value w tym kursie i gram to. Kylloenen - Niskanen 2.25 Bet365⛔ Kylloenen już zajechana niestety
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
10 km C
Kowalczyk - Kalla⛔ 23-5
typ - Kowalczyk
kurs - 3.3
Bukmacher - Unibet
Dzisiaj typ patriotyczny oraz za zasługi na naszą Justynę. Wielki szacunek dla naszej zawodniczki za to co dała Polsce teraz wiadomo powoi koniec kariery może czas zakończyć ? Teraz jednak do rzeczy w tym roku formy ani mocy nie widać u Justyny. Tour de ski do tej pory blado chociaż ja mój dzisiejszy typ opieram na przebłysku z 10 km w Oberstdorfie gdzie Justyna bardzo dobrze biegła jednak upadek pokrzyżował wszystko. W zeszłym roku Justyna też bez wysokiej formy była 6 Kalla nie startowała. Profil trasy podobny. Pamiętajmy ,że 10 km to ulubiony dystans Justyny oraz że Kalla to zdecydowanie styl dowolny. Proponuję spróbować bo kurs zdecydowanie przesadzony i jeśli Justyna ma trochę siły to tanio skóry nie sprzeda.
Niestety formy ciągle brak.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg masowy na 15km stylem klasycznym
Mężczyzn w Val di Fiemme
Od 14.30​



Maxim Vylegzhanin vs Jonas Dobler 1 @ 1.83 Bet365 ⛔ 42-15
Niestety Maxim wyraźnie odpuścił ten bieg i całe TdS. Przegrał z wieloma leszczami i jestem przekonany, że mimo słabszej formy nie dał dzisiaj z siebie nawet 50%. Szkoda.

Maxim nie jest oczywiście w swojej typowej formie. Jest to także typ zawodnika, który zawsze swoją wyborną dyspozycje potrafi przygotować na imprezy typu MŚ czy IO. Ten sezon bez takich zawodów i widać, że nie biega optymalne. Należy jednak pamiętać, że jest to klasowy biegacz i zawsze w klasyku, a tym bardziej w biegu masowym potrafi być groźny. Z każdym kolejnym etapem ta forma nieco rośnie, Rosjanin lepiej się czuje i trzyma się bliżej czołówki. W Lenezerheide lepszy od rywal od 15sek, w Oberstdorie przegrał o 5sek, ale tam miał problemy z nartami, tak mówił po zawodach. Z resztą do 2/3 dystansu biegł na przodzie, potem ten problem, może też w jakimś stopniu zmęczenie i finiszował tuż za Niemcem. Na pewno Vylegzhanin potrafi się odnaleźć, nie spodziewam się walki o podium, to nie ta forma, ale myślę, że blisko &#39;&#39;10&#39;&#39; może się zakręcić. To powinno wystarczyć. Tym bardziej, że Dobler w końcówkach biegu ma problemy, zazwyczaj zaczyna tracić i w jego przypadku widać coraz większe braki sił. Dobler nie ma też dobrego finiszu i nawet w takiej walce ramie w ramie zazwyczaj przegrywa z rywalami. Warto oczywiście bez szaleństw spróbować betu na Vylegzhanina.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Bieg masowy na 15km stylem klasycznym
Mężczyzn w Val di Fiemme
Legkov - Holund typ 1 kurs 1.7 Unibet⛔
20 -10

Uważam ,że to typ w który należy zainwestować dużo pieniędzy. Legkov wiadomo wielki biegacz. Może w Tour de ski nie błyszczy ale widać wzrost formy. W Obestdorie był 6 natomiast Holund 11. Wczoraj na 10 dowolnym lepszy Norweg, ale to jego styl zaś Legkov lepszy mimo wszystko w klasyku. Rosjanin lubi starty wspólne i rywalizację bezpośrednią moim zdanie grać warto bo szanse na wejście typu około 80%.

To zainwestowałem cóż pechowy dzień:-(
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Tour de Ski - klasyfikacja generalna Mężczyźni (Finałowy podbieg)
Od 15.40



Petter Northug vs Sergei Ustiugov 1 @ 1.83 Bet365 ⛔ 4-3
Northug dzisiaj słabiutko, nigdy na tej górze nic nie zdziała. Natomiast Ustiugov wręcz kapitalnie i mnie bardzo zaskoczył.


Przed nami ostatni morderczy etap TdS. Finałowy podbieg pod Alpe Cermis.
Nie dość, że zawodnicy/zawodniczki są już potwornie zmęczeni to jeszcze czeka ich taka ściana, gdzie nachylenie miejscami sięga 28%

Ciekawa grafika obrazująca ostatni etap:
http://storage.fiemme2013.com/x00001/public/72DF9D84F4194F3CBB4993433B7A3E40/WebElements/D1E273B4604F45F08FD8B4BA19B0DDB1.pdf

Teraz już o samym typie. Panowie ruszą razem i wspólnie pokonają te 5-6km po płaskim. Generalnie walka o podium zapowiada się pasjonująco. O ile Sundby może być pewny trzeciego z rzędu zwycięstwo w TdS to dalej mamy prawdziwą wojnę. Northug, Ustiugov, Połtoranin ruszą razem, od razu powinien dołączyć Krogh. Zatem czwórka w grze o dwa miejsca na podium. Kto wie czy nawet jeszcze Sjur Roethe, który jest kocurem pod górę gdzieś jeszcze nie wyczuje swojej szansy. Skupiam się jednak na pojedynku Norwega z Rosjaninem. Od wielu lat mówi się, że Northug nie potrafi biegać pod Alpe Cermis, że zawsze tutaj cierpi. Owszem w pewnym stopniu trzeba się z tym zgodzić, ale on już pokazał, że jak chce to nawet ten podbieg jest w stanie pokonać w dobrym stylu i utrzymać swoją pozycję ze startu. Przed rokiem wykręcił niezły 13 czas. Z najlepszym na tym etapie Włochem Clarą przegrał o 50sek, do Sundby&#39;ego stracił 35sek. Nie była to ogromna strata i pokazała, że Norwega stać na wiele i kiedy już jest odpowiednio zmotywowany będzie walczył. Jutro na pewno się nie podda. Spokojnie przewiezie się za plecami rywali przez płaską część i powalczy na podbiegu. Tym bardziej, że w pobliżu nie ma jakiegoś super biegacza, który czuje się tutaj pewnie. Jednym z nich jest właśnie Sergei Ustiugov. Rosjanin będzie po raz pierwszy wspinał się tutaj. On w porównaniu do Norwega nie ma żadnego doświadczenia, a ona jest tutaj niezwykle ważne. Piotrek wspinał się tutaj wiele razy, zna każdy odcinek i na pewno pomoże mu to w dobrym rozłożeniu sił na cały dystans. Tego komfortu nie ma Rosjanin. Dla Niego to nowość i w moim odczuciu ogromny test, który będzie mu ciężko dobrze zdać. Na takim etapie najwięcej do powiedzenia mają zawodnicy stosunkowo szczupli, dobrze potrafiący rozłożyć siły i też mocni psychicznie. Ustiugov to wręcz potężnie zbudowany biegacz i ta jego waga na pewno mu nie pomoże na końcowych kilometrach. Powiem szczerze, że będę ogromnie zaskoczony jeżeli wytrzyma te całe 9km. Tym bardziej, że u Niego widać coraz większe zmęczenie tourem, a biorąc pod uwagę fakt, że ma ten zawodnik czasami problem z wytrzymaniem trudów biegu w końcówce może mieć spore problemy. Za Northugiem przemawia doświadczenie, przy Nim rywal to jakiś junior jeżeli chodzi o bieg pod AC. Norweg ma też lepsze warunki fizyczne do takich wyzwań. Po Nim spodziewam się solidnego występu na miarę możliwości, walki do końca o tą drugą lokatę w TdS, a Ustiugov w mojej ocenie z każdym kolejnym km tej wspinaczki będzie słabł i bardziej niż poprawy miejsca, walki o podium spodziewam się spadku w dół całej klasyfikacji.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Buki nie rozpieszczają z ofertą na jutro. Planowałem już wcześniej grę w strone Parmakoski przeciw Kalli i Niskanen, ale trochę zepsuła Finka swoim dzisiejszym odpałem formy. Teraz kursy nieszczególne, a znając Kristę, jutro coś odwali.
Parmakoski ???? x100 za ten etap. Miałem nosa
W sts bieda, ale jest 1 dobra para:
Tradycyjnie.
Stephen - Kowalczyk 1 1.55 sts ✅
Minuta z okładem z tyłu, ale co to jest w kontekście podbiegu+dojazdówki.
Dla Justyny to będzie walka o przetrwanie. Za to dla Amerykanki walka o wysokie miejsce na etapie i 1 dobry wynik w tym sezonie. Co roku kręci tutaj świetne czasy.
Liz startuje w grupie, więc będzie musiała nadrobić trochę więcej czasu poza tym co zobaczymy na ekranach.
Przypuszczam że ostatnie kilometry Kowalczyk będzie dreptać jak przed rokiem w rozpaczliwym stylu Anny Kylloenen ????
Wlezie albo nie wlezie, oto jest pytanie. Ciężko tu mówić o dobrym wyniku - samo ukończenie będzie sukcesem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ingemarsdotter-Bjornsen: Bjornsen @1,53 Betsson/@1,48 Pinnacle 7/10⛔

Lecę mocno przeciwko Idzie.Na starcie ma 24 sekundy przewagi,to jest w sumie sporo.Ale gdzie ona tam pod ta górke z tymi swoimi wymiarami.Chyba najwyższa w stawce,do tego nie jakos specjalnie wycieniowana sylwetka.Bjornsen bardzo dobrze biega w calym cyklu,jedna wpadka na 10 klasykiem.W dwóch biegach dowolnym wcale nie odstawala od Idy,więc moje przekonanie że Sadie to specjalistka od klasyka wyrzucam do smietnika.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Tour de ski klasyfikacja generalna
Kalla - Parmakoski typ 2 kurs 1.57 Betsson⛔4-8
Moim zdaniem dziś stosunkowo pewny typ Parmakoski (Lahteenmaki) lubi podbiegać pod tą diabelską górę w przeciwieństwie do Kalli, która jej unika. Ostatni raz mierzyły się w 2013 roku. Krista była lepsza o 46 sekund. Dziś Kalla ma przewagi zaledwie 21 sekund i według mnie będzie to mało. Wczoraj Parmakoski próbowała walczyć z Norweżkami i była ostatecznie 4 zaś Kalla 5 jednak straciła do Finki 38 sekund. Dla mnie to pewny typ biorąc pod uwagę ,że to nie jest ulubiona trasa Szwedki a Finka radzi sobie tutaj bardzo dobrze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom