>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 06.08.2014 (rewanż)

Status
Zamknięty.
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
To nie był błąd. Po prostu nieznajomość przepisów. I jak oni się tłumaczyli, że niby to było &quot;niedopatrzenie&quot;? Hehe. Śmiechu warte.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Pojawiła się oficjalna wykładnia z UEFA, że Celtic awansował dzięki bramce na wyjeździe (bo w dwumeczu było 4:4). Może ktoś zna na tyle dobrze regulamin aby rozstrzygnąć hipotetyczną sytuację:

Pierwszy mecz: Legia-Celtic 5:1.
Drugi mecz: Celtic-Legia 4:0 (awans Celticu).
Jednak kierownictwo Legii widząc co się szykuje w 87. minucie drugiego meczu celowo wpuszcza na boisko Bereszyńskiego i po meczu donosi, że należy się walkower dla Szkotów.
UEFA weryfikuje wynik z 4:0 na 3:0 i do kolejnej rundy przechodzi... Legia (bilans bramek 5:4).
Wiwat UEFA! ???? ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Gdyby UEFA brała pod uwagę celowość zagrań to nie wykluczyłaby Legii.
Na prawdę nie widzisz różnicy między tym, że Legia wprowadziłaby Bereszyńskiego przegrywając 4-0, by był walkower 3-0? Zagranie specjalne i nie ma porównania z niefrasobliwością i nieudolnym zarządzaniem klubem dając go na trzy minuty ostatnio. Tak jak pisałem wczoraj 15 lipca 2010 w ramach eliminacji do Ligi Europejskiej FK Baku grało z Podgoricą. Mecz zakończył się 2-1, ale po paru dniach Czarnogórcy wnieśli protest, bo zagrał zawodnik, który miał pazuwać tak jak Bereszyński. I dostali walkower, więc nie wiem o co chodzi, pewno o to, że każdy spisuje przeciwko Polakom itp., ale chcąc grać w &quot;elitarnych&quot; rozgrywkach trzeba odpowiednio się zachowywać.
 
arek666 29

arek666

Użytkownik
Pojawiła się oficjalna wykładnia z UEFA, że Celtic awansował dzięki bramce na wyjeździe (bo w dwumeczu było 4:4). Może ktoś zna na tyle dobrze regulamin aby rozstrzygnąć hipotetyczną sytuację:

Pierwszy mecz: Legia-Celtic 5:1.
Drugi mecz: Celtic-Legia 4:0 (awans Celticu).
Jednak kierownictwo Legii widząc co się szykuje w 87. minucie drugiego meczu celowo wpuszcza na boisko Bereszyńskiego i po meczu donosi, że należy się walkower dla Szkotów.
UEFA weryfikuje wynik z 4:0 na 3:0 i do kolejnej rundy przechodzi... Legia (bilans bramek 5:4).
Wiwat UEFA! ???? ????
Yyy nie? Wklejałem to trochę wyżej
4.
The consequences of a match being declared forfeit are as follows:
a) the team forfeiting the match is deemed to have lost 3-0 (5-0 in futsal
competitions), unless the actual result is less favourable to the member
association or club at fault, in which case that result stands;

W skrócie jeżeli wynik jest mniej korzystny dla drużyny popełniającej błąd, to ten mniej korzystny wynik jest zostawiany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
scott99 4,6K

scott99

Użytkownik
To jest bez znaczenia, tu się nie dodaje wyniku 3:0 jako handicap, tylko po prostu poprzedni wynik jest nieważny i jest 3:0, bodajże w dwóch meczach.
O widzę, że szybko usunięto wpis, a co SHAKAL jest jakiś święty że nie można nawet zapytać czy nie jest mu wstyd po takim info z jego strony?
Jak tak już jesteśmy przy temacie kasowania postów to prosiłbym o wykasowanie z mojego tematu spamu jakiegoś gościa. Pisałem już do któregoś moda ale widzę że nadal nic nie usunieto.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
solara 38

solara

Użytkownik
Panowie abstrahując już od tej całej żenującej sytuacji - pogralem przed pierwszym meczem w bet365 na awans Celticu. Celtic awansował, czy mój kupon zostanie pozytywnie rozstrzygnięty? Pisać do działu info? Czekać? Płakać?
 
M 11

marcineloo

Użytkownik
Ja w calkiem innej sytuacji. postawilem kase i to dosc grubą przed rewaznem na awans legii. Kupon rozliczony, kasa wyplacona. Mam sie czegos spodziewac czy sprawa jest juz zamknieta ? Buk to bet365
 
R 5,1K

rua

Użytkownik
Ja w calkiem innej sytuacji. postawilem kase i to dosc grubą przed rewaznem na awans legii. Kupon rozliczony, kasa wyplacona. Mam sie czegos spodziewac czy sprawa jest juz zamknieta ? Buk to bet365
Tak jak już inni pisali sprawa zamknięta. Sprawdz strony wcześniej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
dasz link do info? może być pw
Jasne. Przyda się też innym:
Oficjalne źródło (informacja opublikowana dziś o 12:17):
http://www.uefa.org/disciplinary/index.html#post_97012
Legia forfeit Celtic match
The UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body has met today and announced the following disciplinary decision following the 2014/15 UEFA Champions League third qualifying round tie in Edinburgh between Celtic FC and Legia Warszawa on 6 August 2014.
Legia have been sanctioned for fielding a suspended player (article 18 of the UEFA Champions League regulations and article 21 of the Disciplinary Regulations). The match has been declared as forfeit meaning Legia Warszawa have lost the match 3-0.
As a consequence, Celtic have qualified for the UEFA Champions League play-offs on away goals (agg: 4-4) and Legia will compete in the UEFA Europa League play-offs.
In addition the player Bartosz Bereszynski has been suspended for one additional UEFA competition match for which he would be otherwise eligible. This suspension shall be added to the remaining two match suspension which the player still has to serve in accordance with the Control and Disciplinary Body decision of 13 February 2014.
Wytłuściłem informację o wyniku dwumeczu i decydującej bramce na wyjeździe.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Porażka UEFY czy nie, przepis jest przepis i tak samo wygląda to na boiskach C klasy jak i Ligi Mistrzów. Osobiście sądzę, że Celtic nie musiał daleko zapuszczać swoich macek, na poziomie C klasy w niektórych podokręgach piłki nożnej w Polsce są już elektroniczne sprawozdania, więc sądzę, że w Lidze Mistrzów jest podobnie i wszystko wychodzi ładnie w systemie. Zawodnik X podkreśla się na czerwono, gdy nie mógł grać, później przychodzi jakiś pan z Wydziału Takiego i Owego (odpowiednik Wydziału Gier lub Wydziału Dyscypliny) i na podstawie regulaminu przyznaje walkover. W niższych ligach to codzienność, klub dostaje 0-3 lub utrzymany wynik z boiska (jeżeli jest korzystniejszy niż 0-3) i karę pieniężną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
chaotin 13

chaotin

Użytkownik
Tu macie dość merytorycznie opisane :
Art. 18 ust. 1 Regulaminu Ligi Mistrzów UEFA (wersja na sezon 2014/2015) wyraźnie stanowi, że tylko właściwie zarejestrowany na dany mecz zawodnik może wypełnić nałożoną na niego karę dyscyplinarną. Art. 18 w dalszej części ustanawia procedurę zgłoszenia zawodnika – wymagane jest wpisanie go na specjalną listę, która następnie jest przesyłana UEFA. - wyjaśnia Jan Kieszczyński, prawnik w kancelarii Woźniak Kocur.
Art. 21 ust. 2 Regulaminu dyscyplinarnego UEFA (wersja na 2014 rok) stanowi, że jeśli zawodnik, na którego nałożona została kara dyscyplinarna, wystąpi w meczu (po angielsku „participates in the match”), to jest bezwarunkowo orzekany walkower. Art. 21 ust. 4 lit a. stanowi, że walkower wynosi 3-0 na niekorzyść drużyny, która dopuściła się przewinienia.
Rozumiem z doniesień medialnych, że Bartosz Bereszyński nie był w ogóle zgłoszony, zgodnie z art. 18, w II rundzie kwalifikacyjnej. Niestety, ktoś założył, że był i myślał, że odsłużył 3 mecze: dwa mecze II rundy + pierwszy mecz III rundy. I dlatego zagrał przedwczoraj. Niestety, grał w sytuacji, w której obciążała go ciągle czerwona kartka.
Różnica w historii z Debreczenem polega prawdopodobnie na tym, że tam zawodnik po prostu zagrał, mimo że nie był zgłoszony, natomiast nie obciążała go żadna kara dyscyplinarna.
Przypadek kiedy gra zawodnik niezgłoszony jest trochę inna – obecnie reguluje ją art. 21 ust. 3 Regulaminu dyscyplinarnego UEFA. Zgodnie z nim walkower może zostać orzeczony, (ale nie musi – tu jest różnica) o ile drużyna przeciwna zgłosi protest.
Serce się kraje, ale wygląda na to, że komitet dyscyplinarny na podstawie obowiązujących przepisów nie mógł orzec innej kary. Co prawda w części ogólnej Regulaminu dyscyplinarnego (art. 17 zatytułowany „Ogólne zasady”, po angielsku „General principles”) jest mowa o tym, że przy wymierzaniu kar bierze się pod uwagę okoliczności zaostrzające i łagodzące odpowiedzialność. Z Ogólnych zasad zdaje się nawet wynikać, że komitet dyscyplinarny mógłby odstąpić od kary. Trudno jest mi jednak ocenić, nie widząc całej korespondencji w sprawie, komunikatów itd., czy jakiekolwiek okoliczności łagodzące istnieją. Niestety, zagrał zawodnik pauzujący za kartki.
Takie sytuacje praktycznie nie zdarzają się w sezonie zasadniczym ligowym w Polsce, czy gdziekolwiek, czy też w pucharach krajowych z tej prostej przyczyny, że zawodnicy są zgłaszani raz (względnie dwa razy do roku) i grają. Z kolei tutaj (art. 18 ust. 13 Regulaminu Ligi Mistrzów) jest pięć terminów zgłaszania zawodników (do każdej rundy kwalifikacyjnej osobno i osobno na fazę grupową), więc pole do popełnienia błędu jest znacznie większe.
Jan Kieszczyński, prawnik w kancelarii Woźniak Kocur
Źródło : http://prawo.gazetaprawna.pl/
 
A 8,5K

alex.bp

Użytkownik
Czyli coś jednak było w tych teoriach, że nie ma transmisji, bo szykuje się wielki wał. Tylko kto się spodziewał, że Legia sama sobie takiego wała wykręci ;)
A tak na poważnie, to straszne frajerstwo w wykonaniu polskiego klubu. Dali pretekst, a wiadomo, że UEFA nikomu nie podlega i wydaje wyroki jak chce. Coś jak nasza skarbówka. Biednemu zawsze wiatr w oczy i ch** w dupę. Takie City czy PSG będą sobie łamać finansowe fair play, a i tak ich nie zawieszą, tylko będą im dawać śmieszne kary typu zmniejszenie liczby zarejestrowanych piłkarzy, itp.
Mam nadzieję, że w Legii polecą głowy za tą amatorkę, bo jak mamy gonić Europę pod względem sportowym, jak u nas nadal okręgówka?
 
ding 125

ding

Użytkownik
Relacja całego zamieszania wg osoby &quot;blisko będącej administracji uefowskiej&quot;. Nie polemizuje z wiarygodnością tego tekstu. Informuje o tym co udało mi się znaleźć.

Na początku, kiedy cała sprawa z Bereszyńskim została wyłapana, komitet uefowski był zgodny co do tego, że odpowiednią karą za całe zdarzenie będzie konsekwencja finansowa dla Legii, ale... Legia prawo złamała. Umyślnie czy nie, ale złamała.
UEFA, obawiając się odwołania Celticu do trybunału w Lozannie, wysłała pismo do Szkotów , aby ci zobowiązali się do nieskładania odwołania w przypadku nałożenia tylko kary finansowej na Legie. UEFA zdawała sobie sprawę z tego, że zgodnie z duchem sportu to Legia powinna grać dalej. Celtic kategorycznie odmówił złożenia takiego pisma. UEFA wiedząc, że Celtic bez problemu wygra apelacje w Lozannie nie miała innego wyjścia jak nałożenie na Legie kary walkoweru. Obawiano się, że po apelacji UEFA będzie miała sporo problemów na wielu płaszczyznach. Trybunał bowiem interesują tylko suche przepisy. Nic poza tym. A te Legia złamała.
Podjęto więc decyzję brutalną, w żaden sposób niewspółmierną do popełnionego czyny, ale zgodną z prawem.
 
chaotin 13

chaotin

Użytkownik
UEFA, obawiając się odwołania Celticu do trybunału w Lozannie, wysłała pismo do Szkotów , aby ci zobowiązali się do nieskładania odwołania w przypadku nałożenia tylko kary finansowej na Legie. UEFA zdawała sobie sprawę z tego, że zgodnie z duchem sportu to Legia powinna grać dalej. Celtic kategorycznie odmówił złożenia takiego pisma. UEFA wiedząc, że Celtic bez problemu wygra apelacje w Lozannie nie miała innego wyjścia jak nałożenie na Legie kary walkoweru.
Ja to rozumiem tak , że Celtic odmówił złożenia tego pisma , ale UEFA tak czy siak nie widzi pokrycia/pewności w takim zapewnieniu ?
Dziwne.
W sumie nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Zdania tak czy siak nie zmienią...
losowanie już się odbyło a między Legią a Szkotami była duża różnica współczynników , co za tym idzie zupełne inne możliwości do wylosowania w ostatniej rundzie eliminacji LM.
 
niznekamsk 481

niznekamsk

Użytkownik
Nie wierzcie we wszystko co ktoś pisze.
Niech ta osoba się ujawni bo równie dobrze ja czy każdy inny użytkownik tego forum może takie coś napisać.
Znając życie wymyślił to ktoś z GW i będą dalej siać i pisać głupoty.
 
sw4 13

sw4

Użytkownik
Relacja całego zamieszania wg osoby &quot;blisko będącej administracji uefowskiej&quot;. Nie polemizuje z wiarygodnością tego tekstu. Informuje o tym co udało mi się znaleźć.

Na początku, kiedy cała sprawa z Bereszyńskim została wyłapana, komitet uefowski był zgodny co do tego, że odpowiednią karą za całe zdarzenie będzie konsekwencja finansowa dla Legii, ale... Legia prawo złamała. Umyślnie czy nie, ale złamała.
UEFA, obawiając się odwołania Celticu do trybunału w Lozannie, wysłała pismo do Szkotów , aby ci zobowiązali się do nieskładania odwołania w przypadku nałożenia tylko kary finansowej na Legie. UEFA zdawała sobie sprawę z tego, że zgodnie z duchem sportu to Legia powinna grać dalej. Celtic kategorycznie odmówił złożenia takiego pisma. UEFA wiedząc, że Celtic bez problemu wygra apelacje w Lozannie nie miała innego wyjścia jak nałożenie na Legie kary walkoweru. Obawiano się, że po apelacji UEFA będzie miała sporo problemów na wielu płaszczyznach. Trybunał bowiem interesują tylko suche przepisy. Nic poza tym. A te Legia złamała.
Podjęto więc decyzję brutalną, w żaden sposób niewspółmierną do popełnionego czyny, ale zgodną z prawem.
Skoro w przepisach (jak piszecie bo sam nie czytałem) są widełki albo walkower, albo mniej krzywdząca kara finansowa to nie widzę powodu dlaczego ten trybunał w Lozannie miałby zagrać na korzyść Celtów. Kara taka jaką przewiduje za to regulamin, a biorąc pod uwagę poziom sportowy, bo rozumiem, że Liga Mistrzów to rozgrywki dla najlepszych klubów, nie ujmując nic Szkocji, ale nie ma w niej miejsca dla najlepszej drużyny z ich kraju. Tym bardziej że ta końcówka meczu i tak nic by nie zmieniła. Dla mnie to żadne wytłumaczenie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom