>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Centrum dłużnika jakie macie opinie na ten temat

K 1

kosteck

Użytkownik
Od jakiegoś czasu nie jestem w stanie spłacać długu , który zaciągnąłem jakiś czas temu .Zastanawiam się nad opcją skorzystania z centrum dłużnika. Myślicie,ze warto?
Czytałem opinie w sieci i niektóre sa dobre a niektóre sa złe? Generalnie jestem w ciężkiej sytuacji i po prostu muszę znaleźć jakieś rozwiazanie
 
N 0

naczelny

Użytkownik
A rozmawiałeś z bankiem? Moim zdaniem lepiej jest samemu się dogadać z bankiem. Jeśli do tej pory płacileś raty regularnie to jest duża szansa na to,że da sie znaleźć również jakies rozwiązanie z sytuacji. W interesie banku nie jest to abys dalej się zadłużał i wpadał w pętlę kredytu ale abyś go spłacał tak wiec czasami jest opcja tak zwanych wakacji finansowych.

Oczywiście dług jest w banku ? Nie pozaciągałeś chwilówek?
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Jak do tej pory to rozmawiałem jedynie z konsultantem ale niestety wiele się z tej rozmowy nie dowiedziałem. Powiedział mi ,że trzeba po prostu wysyłać jakieś pisma. I tyle. Nie wiem zupełnie jak sie do tego zabrać.
Sam dług na szczęście nie jest w prywatnych firmach ale po prostu w banku ( eurobank oraz drugi z ing).
jezeli chodzi o eurobank należy złożyć zaświadczenie o dochodach bądź zaświadczenie ze jest sie osobą bezrobotną , oraz dołączyć do tego zaświadczenie o obecnej sytuacji materialnej - wniosek takiego oświadczenia jest do pobrania na stronie banku albo w placówce banku.
Oraz dołączyć wniosek jak chce sie splacać raty, bank ustosunkuje sie do twojej prośby w ciągu 18 dni roboczych
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Od ponad 7 lat pracuję w windykacji (najpierw dwa banki, obecnie pożyczki krótkoterminowe) więc może będę mógł Ci coś doradzić.
Ogólnie jest tak, że każda instytucja finansowa będzie wolała dojść z Tobą do porozumienia niż kierować sprawę na dalszy etap windykacji np. do firmy zewnętrznej. Nie dość, że bank/instytucja musi płacić prowizje dla firmy windykacyjnej, to wcale nie ma pewności, że dłużnik spłaci zaległość. Jak nie ma to z czego ma spłacić? Z pustego i Salomon nie naleje.
Ogólnie firmy oddłużeniowe w moim mniemaniu nie są dobrym rozwiązaniem. Na pewno będę chcieli wziąć jakąś prowizję za swoje usługi, a moim zdaniem lepszą opcją jest spłacenie za tą kasę części długu i wykazanie dobrej woli, chęci współpracy.
Wszystko zależy od danej sytuacji, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Jeśli nie pracujesz to dobrze byłoby przedstawić dokument potwierdzający zarejestrowanie się w urzędzie pracy. Jeśli masz jakieś miesięcznie wydatki, zobowiązania (kilka kredytów) to dobrze byłoby przedstawić takie dokumenty, które pokażą, że Ciebie fizycznie nie stać na spłatę tej pożyczki/kredytu. Zaproponować jakąś ugodę albo poprosić o przedstawienie jakieś propozycji. Na pewno da się dogadać.
I tak jak ktoś tu wspomniał na początku - lepiej próbować pójść na ugodę bezpośrednio z bankiem niż wynajmować do tego jakieś firmy oddłużeniowe.
 
Do góry Bottom