>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Copy Trading - czy ktoś realnie na tym zyskał?

jaroslav_ 353,3K

jaroslav_

Mistrz Typer MLB 2023
Członek Załogi
Cześć Forumowicze!

Chciałbym zaprosić was do dyskusji na temat "nowej" strategii tradingu - copy tradingu. Może niektórzy z was już o tym słyszeli i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami? Dla tych, którzy nie znają tematu, a są zainteresowani, poniżej krótkie wyjaśnienie:

Czym jest Copy Trading?
Copy trading, zwany również social tradingiem, to forma, która umożliwia automatyczne kopiowanie transakcji zawieranych przez doświadczonych traderów. W skrócie, jeśli zdecydujesz się na copy trading, możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych, powierzając część swojego kapitału do powielenia transakcji zawieranych przez wybranych traderów.

Jak to działa?
W praktyce, gdy trader dokonuje transakcji, ta sama operacja jest automatycznie replikowana na koncie inwestora copy tradingu. To sprawia, że nawet osoby bez doświadczenia mogą uczestniczyć w rynku finansowym, polegając na umiejętnościach i strategiach bardziej doświadczonych graczy. Nakład pracy wydaje się zatem być zerowy, ponieważ "jedyna" praca jaka jest po stronie osoby kopiującej to analiza i wybór "najlepszego" naszym zdaniem tradera.

Czy ktoś z Was korzysta z tej strategii? Jeśli tak, to jakie są Wasze wyniki? Czy znaleźliście traderów, których transakcje warto kopiować, czy może napotkaliście na pewne wyzwania?

Ja do tej pory po filmach na YT czy postach na reddicie widziałem mieszane opinie. Byli ludzie co w krótkim czasie zyskali/stracili wszystko lub tacy który od miesięcy kopiują różnych traderów i mają stabilny zysk na przestrzeni kilku/kilkunastu miesięcy.

Chcę zrobić pewien eksperyment, żeby wrzucić jakąś płaską kwotę i co miesiąc aktualizować wyniki.

Ten wątek zakładam stricte z ciekawości czy ktoś z naszych użytkowników się w to bawił i jak jego wrażenia :)
 
Ostatnia edycja:
G 152

Grzesiek.fx

Użytkownik
Jestem w tym temacie tradingu już jakiś czas ale nigdy nikogo nie kopiowałem. Z chęcią popatrzę jak ci idzie. Tyle, że jeżeli pozwolisz to może naprostuję kilka rzeczy:

1. ' żeby wrzucić jakąś płaską kwotę ' - tu nie ma waszej płaskiej stawki, a jest zarządzanie kapitałem. Jak zarządza kapitałem u siebie trader, tak i u ciebie na koncie będzie się to odbywało (chociaż możesz też i coś u siebie dodatkowo ustawić).

2. " czy ktoś z naszych użytkowników się w to bawił i jak jego wrażenia " - tam też są tacy kosmici jak tu na forum -trzeba uważać.

3. No i na końcu taka sobie rada: Trader, który wykręca na swoim koncie olbrzymie zyski - to nie jest dobry wybór. (patrz: kosmici !!!)
 
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Cisnienie wzrasta - czy juz sprzedawac??? Wiec proste zalozenia np. 3-5% zysku (na euro np. +2 grosze).... Stop losy tez sa ok - nie musisz siedziec 24/7 przy monitorze. Chyba, ze pallad i inne zloza...

Nie ma czegos takiego jak plaska kwota.... Konkretna kwota - powiedzmy 10 K$ i z tego sie rzezbi - analiza fundamentalna i techniczna, mniej popularne rynki (forint/pln np. czy nawet rubel...) i trzeba sie ogarnac makroekonomicznie - podcasty o polityce, nigdy kopiuj/wklej???? 'Duzo ludzi ostatnio chce sie bawic w trading'
 
C 0

CzarliSzin93

Użytkownik
Ja właśnie zacząłem przygodę z copy tradingiem. Jak na tą chwilę kilku traderów zrealizowało zyski i kwota na koncie powoli się zwiększa. Wszystko zależy od strategii jaką odbierzecie Wy i kopiowany trader. Ja osobiście skopiowałem kilku traderów i czekam do końca miesiąca na ostateczne wyniki. Na pewno się nimi z Wami podzielę.
 
G 152

Grzesiek.fx

Użytkownik
Ja właśnie zacząłem przygodę z copy tradingiem. Jak na tą chwilę kilku traderów zrealizowało zyski i kwota na koncie powoli się zwiększa. Wszystko zależy od strategii jaką odbierzecie Wy i kopiowany trader. Ja osobiście skopiowałem kilku traderów i czekam do końca miesiąca na ostateczne wyniki. Na pewno się nimi z Wami podzielę.
Spoko. Ja osobiście, jestem bardzo ciekawy jak to ostatecznie wygląda. :)
 
Do góry Bottom