>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Czechy - waluta

H 32

hortex

Użytkownik
Cześć,
niebawem czeka mnie wydatek w Czechach. Teraz pytanie do ekspertów - czym płacić? Kartą w placówce (PLN, EUR), czy może wymienić złotówki na korony? Wiem, że placówka dopuszcza opłaty koronami (karta, gotówka) i euro (choć tu podejrzewam, że kurs sobie ustalą &#39;swojskie&#39; - też kartą i gotówką). Chodzi o ok. 100 tys. koron.
Mam kartę w PLN, konto na skrill i ecopayz.
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Wymien sobie normalnie zlotowki na korony i zaplac gotowka to jest najlepsza opcja. Jesli w ogole bank Ci przepusci taka platnosc karta to oszalejesz jak zobaczysz ich przelicznik. Nie baw sie w jakies euro bo Czesci tez sa dobrzy w przeliczaniu na swoja korzysc.
Jak juz bedziesz wiozl ta kasiore do Czech to wez ze soba zone, brata czy kogo kolwiek bo to wyjdzie po przeliczeniu okolo 37k euro, a według prawa unijnego bez rejestracji, mozesz przewozic tylko 15tys euro na osobe i sprawdz sobie czy to jest 15k czy nie mniej. Moj kolega kiedys przewozil 20k funtow zarejstrowal i w Warszawie na lotnisku zawineli mu ta kase do depozytu i sprawdzali czy napewno pochodzi z legalnego źródła kase dostal spowrotem ale po 6 tygodniach, a ostrzegalem, zeby nic nie rejestrował tylko rozbil to na raty albo zabral kogos ze soba, zeby razem z nim to przywiózł. Zyjemy w takich czasach, ze wszystko jest fajnie tak długo jak trzymasz swoje pieniadze w banku, ale jak juz tylko chcesz wybrać to zaczynają się problemy.
 
Do góry Bottom