>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dekoder DVB-T, który wybrać?

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ja właśnie też muszę coś kupić. Zastanawiam się nad czymś takim (obrazek niżej), bo potrzebny mi jest do małego kuchennego telewizora, uznałem że pudełko nie będzie wygodne. Miał ktoś do czynienia, z czymś takim ?

 
kontekst 1,3K

kontekst

Ococho?
Ja mam znajomego, który pracuje w cyfrze i obraz owszem z DVB jest o niebo lepszy, ale ceny, które wzrosną w dość szybkim tempie po nowym roku pokażą ludziom co wybrali.
I odradził mi kupna. Ponieważ cyfra od stycznia wrzuca nowe kanały w &#39;najtańszy&#39; pakiet.
Przykład odradzenia. Mieliśmy własne studnie z szambem.
Zrobili nam kanalizacje 1.5roku temu. Wtedy za osobe zameldowaną płaciliśmy 8zł,
potem zostało to szybko sprzedane i obecnie za osobę płacimy 34zł/miesiąc.
Ale moja odpowiedź jest odonośnie telewizji naziemnej.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ja już poł roku temu własnego dziadka zaopatrzyłem w nowy dekoder (taki).W grudniu kupiłem drugi dla dziewczyny lecz cena już wzrosła. Wtedy czytałem dużo na ten temat by nie kupić jakiegoś bubla. Dekoder nie jest trudny w obsłudze. Jak starsza osoba radzi sobie z telewizorem to i z tym dekoderem sobie poradzi. Kanałów szuka sam po pierwszym podłączeniu, trzeba tylko poukładać programy by nie było chaotycznie i nawet dobrze wzmacnia sygnał. Ma dodatkowe funkcje jak nagrywanie na nośniki zewnętrzne. Można także oglądać filmy z pendriva.
Ogólnie trzeba sprawdzać czy będzie odbierał dzwięk i obraz w lepszej jakości(Dolby digital itd.), żeby się potem nie okazało za 2-3 lata, że obrazu czy dzwieku nie będzie bo dany dekoder nie obsługuje tego formatu. Jest rozporządzenie Ministerstwa Cyfryzacji na ten temat, w internecie można sprawdzić czy dekoder spełnia wymogi. Czasami warto dołożyć 30zł by się nie zdziwić, że nie chodzi tak jak powinno.
 
B 0

bercik21

Użytkownik
Ja polecam Andrino na bazie Androida. DVB-T i IPTV, procesor AMR Cortex-A9 CPU 1GHz maximum + GPU, RAM 512 MB DDR2, flash do 4gb. Ma bazę androidową, więc zrobisz na nim wszystko to, na co pozwala Ci android - aplikacje, gry, przeglądanie sieci, facebooki i inne portale, do tego zdjęcia, pliki, dokumenty, taki komputer w telewizorze. Ma VOD, jakbyś chciał filmy oglądać. Obsługuje się go pilocikiem z klawiaturką QWERTY i myszką, więc nawigacja dobra. W sieci pod nazwą urządzenia znajdziesz ceny i opinie, wydaje mi się, że warto, ale to musisz ocenić, czy Ci odpowiada.
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Ciekawy pomysł. Jednak dla babci wybrałem tego Fergusona. Jest bardzo zadowolona, więc dziękuję za radę Sumada90 ;)
 
Do góry Bottom